11 EUROPEES LEGER IN WORDING VAAGHEID VAN MINISTER PETERS Regionale Omrop Noard organisearret foardrachtekriich under Fryske skoalbern tis hjoed to sizzen Korea: ernst of spel Ontwapening: moeilijk probleem door Nederland Nalatigheid veroorzaakt ernstig ongeluk Meer subsidie op volksbrood Moet huurpeil stijgen tot 150 pet Kinder fokjsüag kleine zelfstandigen is geen succes 47e Jaargang Vrijdag 14 Pao. 1951 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OSIN GA - Bolsward Buitenlands Overzicht LOL No. 97 i ik? Ié, m. tr >n. Advertentieprijs: 10 cent per m.m Giro 87926 Hwat hat Gabe Skroar Bolswards Nieuwsblad arte wy eel I hjir om In wol Vervolg pag. 2, 2e kolom. KAMEROVERZICHT. de I tar :laes ndo- De regering zal zeer binnenkort het sub sidie op het volksbrood enigszins verho gen. Voor de consumenten blijft de brood prijs geljjk. De bedoeling van deze subsidleverhoging is de broodbakkers, die hun inkomsten voornamelijk moeten krijgen uit de ver koop van het regeringsbrood, een betere bestaansmogelijkheid te bieden. Een prijs verhoging van het volksbrood zou de re gering onder de tegenwoordige omstandig heden niet verantwoord achten. Biloften meitsje skuld dat’s klear Mar skuld biloften, folie mearl lie sit ris nei an ne it is Nou Izze i de tsje. laes opperbevel van het V.N.leger de Indruk, dat de Noordelijken de onderhandellngen slechts rekken om de in hun gebied in aanleg zijnde vliegvelden te voltooien, van waaruit zich op een kwade dag een zo sterke luchtmacht op het V.N.leger zou storten, dat de kansen totaal zouden kun nen keren. De luchtmacht der Noordelü- daaraan door Rusland, dat een verbond met Peking heeft. Men weet dat dergelijke voorstellen uit Tokio al enige keren grote ongerustheid in Europa hebben venoor- zaakt (Mac Arthur), die steeds door Was hington kon worden weggenomen, omdat president Truman en zijn voornaamste raadgevers niet aan de aandrang van het opperbevel in Korea wer.sterf te voldoen. Ook ditmaal schijnt de president het voor gestelde totale offensief direct na de 27ste te hebben afgewimpeld. VERGISSEN IS MEN SE LIJK, MAAR NIET ALTIJD VOORDELIG De heer M. J., veehouder te Arum, kwam na het voederen van zjjn kip pen tot de ontdekking, dat hij de die ren uit de zak met tarwe had ge geven, dat voor de muizen bestemd was. Een zestal mooie kippen moes ten het met de dood bekopen. ien ed- i op der. i en nln- inke egje Veischflnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) Amsterdams automobilist veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft Maan dagmorgen de Amsterdamse automobilist J. H. H. veroordeeld tot een maand voor waardelijke gevangenisstraf met ’n proef tijd van drie jaar en een boete van f 100 te vervangen door een maand hechtenis. H. had op 16 Februari des avonds een 80- jarige voetganger aangereden, waardoor deze zo ernstig werd gewond, dat hjj aan de gevolgen overleed. Hem werd geen roe keloosheid maar onoplettendheid verwe ten. Leeuwarder politie maakte goede beurt. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft de politie zekere P. en de V. gear resteerd, die van de R.K. Kerk aan de Hul- zumerlaan een flinke hoeveelheid lood ge stolen hadden. In het zusterhuis had men opgemorkt, dat enige lieden op verdachte wijze bij de kerk rondscharrelden. De poli tie werd gewaarschuwd en deze mocht 't geluk smaken de beide knapen met de buit te attraperen. „In het belang van de volkshuisvesting is het gewenst, dat het algemeen huurpeil op een niet al te lange termijn wordt ver hoogd tot 145150 procent van het voor oorlogse peil”. Dit heeft minister In ’t Veld Woensdagavond in de Tweede Kamer medegedeeld. De moeilijkheden, die moeten worden op gelost, zijn gelegen in de noodzaak van een voldoende compensatie voor de huur ders en in de invoering van een eveneens noodzakelijk gedachte huurbelasting, waar uit de toeslagen op de nieuw te bouwen huizen moeten worden gefinancierd. De minister wees er op, dat deze medede lingen zijn persoonlijke mening weergaven en dat hij zich alle vrijheid ten aanzien van zijn definitief standpunt moest voor behouden. Het kabinet heeft omtrent het toekomstige huurbeleid nog geen beslissing genomen, De geraamde verhoging betekent, dat een arbeiderswoning, die voor de oorlog vijf gulden aan huur deed, f7.50 zou gaan kosten. Dat is een zesde of een zevende deel van het gemiddelde arbeidsloon, een verhouding, welke de minister redelijk acht. Een dergelijke Verhoging zou neer komen op drie of vier procent van het ge middelde loon. Mocht zij niet ineens te verwezenlijken zijn, dan zou zjj in etappes tot stand moeten komen. „De tijd wordt langzamerhand rijp voor een oplossing.” De oorlogsschade. Minister Lieftinck heeft medegedeeld, dat eind 1958 alle oorlogsschade-aanspraken kunnen zijn uitgekeerd. Tenminste als men het huidige tempo kan volhouden. Een be spoediging van de uitkering is echter niet te verwachten. Van de 660.000 gevallen van huisraadschade zijn er 400.000 afge werkt. De eei-ste termen zal eind 1952 zijn uitbetaald. Zij, die pas begin 1953 aan bod komen, kunnen er op rekenen, dat zfl hun uitkeringen In drie inplaats van vier jaar zullen ontvangen. Sociale zaken, De begroting van Sociale Zaken trok dit jaar minder belangstellenden dan vorige jaren en eok de critlek op het beleid van Minister Joekes was stukken gematigder. fter 9.1de fkes ek- ar en- rer- er- dsa >er- dt, tiet nie nt- ve- )S- lé, :n, lat !f- ’S- n’t Ihiel s in n ’e di- rtt- ran tse ijn, Iet de or- er- ie- in gre- in- 3or g;e- ief yn m. en en eit m? as ek ïve :at yn en :n, :in Is het wel ernst? Maar het belangrijkste is, dat men aan V.N.rZijde twijfelt of het de communisten wel ernst is met deze wapenstilstands- onderhandelingen. Men heeft in het V.N.- hoofdkwartier, d.w.z. bij het Amerikaans* Gevaren voor het Westen. Toch blijkt uit het gebeurde, welke ge varen voor het Westen uit Korea kunnen voortvloeien. Niet alleen het directe ge vaar dat om deze kwestie een wereldoor log ontstaat, maar ook het indirecte dat ze zoveel krachten van het Westen op slorpt, dat er elders op nog veel belang- rijker terreinen een tei 'ort ontstaat of 'n tekort langer in stanc blijft dan anders het geval zou zijn. Al ,eeft Churchill dan gezegd, dat hij het oorlogsgevaar nu min der groot achtte dan drie jaar geleden hij kondigde ook aan, dat het Engelse de- fensleprogramma te zware lasten op zijn land legt en over meer jaren wordt ver deeld in Amerika denkt men er blijk baar anders over, waarom zou Elsenhower anders hebben geëist, dat hij in 1952 over 40 parate divisies in Europa moet kun nen beschikken? Eigenlijk spreekt uit de meningen van Churchill en Eisenhower die Truman en heel wat Amerikaanse au toriteiten aan zijn zijde heeft! Harriman spoorde verschillende Europese landen, o.a. ook Nederland weer tot grotere Inspanning inzake de defensie aan een diepgaand verschil van opvatting over Ruslands be- doellngein. Churchill en we mogen mis schien wel zeggen geheel West-Europa, vermoedt, dat de Russen wel hun afdrei- gingspolitiek zullen voortzetten, dus de koude oorlog, maar niet zonder daartoe uitgedaagd te zijn in de naaste toekomst toe een openlijke aanval zullen overgaan. Uiteraard vindt dit vermoeden gretige aanhang in landen, voor welke de lasten pakt naar pflen voer binnengekomen in de omtrekken van het. overstroomde gebied, dat de vluchtelingen daar al genoeg aan hebben. Binnenkort „Dieselen”. De electrificatie AmersfoortZwolle is gereed en dezer da gen kwam de eerste electrische trein het Zwolse station al binnen rijden. Officieel wordt dit baanvak voor electrische trac tie echter eerst 7 Januari in gebruik geno men. Zoals men weet zullen een aantal vrykom&ade dieseltreinen dan op de lyn Groningen—Harlingen gaan rijden. Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf ge beurde er aan de Kade te Bolsward een ernstig ongeluk bij het lossen van een schip. Waarschijnlijk door nalatigheid van de be diener van de giek, waarvan de pal niet tijdig was overgezet, stortte deze plotse ling naar beneden en kwam met een smak op de walkant terecht, juist op de plaats waar een drietal toeschouwers stond. Een van hen, de transportarbeider C. de Vries, werd door de vallende giek ge raakt en tegen de grond gesmakt. Hjj werd opgenornen met enkele gebroken en ge kneusde ribben, een gebroken sieutel- en béste foardragers ütsiket. De foardrachten fan dizze priiswinners wurde op de plaet fêstlein en yn in aparte rubryk yn it pro gramma fan de RON ütstjürd. Nei de ütstjüring wurdt der (ek foar de microfoan) elke kear commentaer jown troch de hearen R. J. Sipkens, Ynspekteur Leger Underwiis, to Snits, Fedde Schurer, foarsitter Frysk kunstnersboun, fan ’t Hearrenfean, P. J. Terpstra, skriuwer Al- gemiene Fryske Underwiis Kommisje, to Wytgaerd en de Heder fan de competysje, de hear E. S. de Jong fan Boalsert. De foardrachten wurde dus foar de radio bisprutsen, wylst tagelyk de prizen fêst- steld wurde, dy’t de meidoggers yn de foann fan Fryske boeken tastjürd krije. Nei alle gedachten komme de fiif earste priiswinners noch ris mei in nije foar- dracht tsjin elkoar foar de microfoan en wurd der dan ünder de barkers fan de RON in kriich hAlden en nei oanlieding dêrfan de publykspriis fêststeld. Sünder mis bistiet foar dizze foardrachte- compëtysje greate bilangstelling, sawol by de bern, dy’t op dizze msnear de kAns hawwe om in moaije prils to winnen en foar de radio to kommen, as by it ünder- wizend personeel, dat de bem wol paed- wiis meitsje sil. Om in oersjoch to krijen fan de dielname, wurde alle har1 en fan skoallen, fan hwaens learlingen oan dizze radiocompetysje dielnimme wolle, forsocht foar nijjier op to jaen by de lieder fan de competysje, de hear E. S. de Jong, Snit- serdyk 31 to Boalsert. Yn blgjin Jannewaris folgje dan neijere meidielings. Wylst kinne de bern yn de KrystfakAnsje mar oan it learen. Frege wurdt it üt de holle declamearjen fan ien- fAldige poezije of proaza, passend by de leeftlid fan de meidoggers. It ünderwizend personeel wel grif wol help? by de kar fan de stoffe. Ta Frys.ui kra&tea fci ske&l- boekje» is gea&cb. gaedliks to Caen. Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Wellicht moer ftrait naar Engelaitó. De Britse regering overweegt op korte ter mijn een verhoging toe te staan van de invoertoewijzingen voor kasdruiven en pe ren. In afwachting van deze beslissing zullen dezer dagen weer invoercontingen ten worden toegewezen. Uit Marshall-tegonwaardefonds? Men ver neemt van Amerikaanse zijde in Den Haag dat, indien de Nederlandse regering zou besluiten tegenwaardefondsen van de Marshall-hulp te gebruiken voor de finan ciering van de woningbouw, dit zeer waar schijnlijk onvoorwaardeljjk door de Ame rikaanse autoriteiten zou worden goedge keurd. Meer dan drie ton voor Italië. Het „wens- bedrag” van drie ton bij de inzameling voor de watersnoodslachtoffers in de Po-vlakte is reeds met f25.764 overschreden. Onze industrie heeft thans voor ongeveer f 150.000 geleverd: 120.000 blikken melk, 48000 blikken corned beef en 240.000 re pen chocolade. Samen met de gaven uit 24 andere landen worden de goederen ver in zakken; ze gaan, als Kerstgave de Po-vlakte. Spoorwegmaatschap- van vele landen hebben gratis ver- aangeboden. Er is zoveel kleding Wel nodig. Al 55 Zaandammers hebben zich opgegeven voor een bromfiets-cursus van de Vereniging voor Veilig Verkeer in de Zaanstreek. TTET onderbreken van zijn vacantie door president Truman, die zich naar Was hington begaf om er overleg te plegen met de chefs der staven en autoriteiten van het departement van buitenlandse za ken, heeft overal in de wereld sterk de aandacht getrokken. Er werden allerlei gissingen gemaakt over de redenen van deze conferentie. Men dacht aan de toe spitsing van het Engels-Egyptische ge schil, aan de relletjes in Perzië, die wijzen op een politieke onrust, waaruit van alles kan voortvloeien, maar ten slotte kwam men algemeen tot de conclusie dat de Koreaanse kwestie en de aankleve van dien de aandacht van de Amerikaanse re gering had geëist. De onderhandellngen over een wapenstilstand zijn daar 10 Juli aangevangen en met vele onderbrekingen kwam men daar eind November tot een afbakeningsljjn, Welke zou gelden voor de wederzijdse posities der legers als vóór 27 December de wapenstilstand tot stand zou zijn gekomen. Daarna is er weer lang onderhandeld over de wijze waarop het toezicht op de naleving van de wapenstil standsvoorwaarden zou worden geregeld: eerst wensten de Noordelijken helemaal geen buitenlands toezicht achter hun front, de V. N. wilde dit toezicht uitge oefend zien door gemengde commissies van vertegenwoordigers van beide partijen. La ter wilden de Noordelijken neutrale waar nemers, mits alle militaire transport tij dens de wapenstilstand zou zijn verboden, terwijl het opperbevel der V. N. een der gelijk neutraal toezicht alleen wilde aan vaarden als zijn troepen volgens het in gebruik zijnde schema geregeld zouden kunnen worden afgelost, wat niet zou kun nen als alle militair transport zou dienen te worden stopgezet. Als men nu nog over weegt, dat ook, als de partijen het eens zouden zijn over wie het toezicht zou uit oefenen, nog uitgemaakt moet worden hoever het toezicht zal gaan, (de Noorde lijken wilden aanvankelijk alleen contröle in de aanvoerhavens, zodat zij zelf over de Chinese en Russische grens voortdurend wapenen en Versterkingen zouden kunnen blijven ontvangen) is het duidelijk, dat ook als bij beide partijen werkelijk de wil heerst tot een vergelijk te komen, men daarin toch niet zal slagen vóór 27 De cember. Zeldzame vis aangespoeld. Een zeldzame vis is Dinsdag aan het Noorderstrand te Scheveningen aangespoeld. Het is een braam, die sinds 1832 slechts tien maal in de Noordzee is waargenomen. De braam leeft in zeer diep water in de Middelland se Zee en komt alleen in de paartijd naar boven. De lengte van de aangespoelde vis is 54 cm. De lengte van een volwassen braam is 60 em. Kind in afvoerputje verdronken. Het 2- jarig kindje van de landbouwer W. de Jong in de buurtschap Achterberg, gemeente Rhenen, is Dinsdagmiddag in een afvoer putje vlak bij de woning verdronken. ken is de laatste tijd geweldig versterkt met Russische straaljagers, die in sommi ge opzichten beter zijn dan de Amerikaan se en daardoor schijnt het overwicht in de lucht der Ver. Naties gevaar te lopen. Amerikaanse berichten spreken er zelfs van dat het V.N.leger slechts over 75 van de modernste jagers beschikt tegen de Noordelijken nu al over 700. Dit kunnen wat gekleurde berichten zijn, maar dan heeft ook dat zijn betekenis, want deze berichten kwamen klaarblijke lijk uit het V.N.-hoofdkwartier in Tokio en dienden blijkbaar de publieke opinie in Amerika gunstig te stemmen voor het doel van dit hoofdkwartier om als vóór 27 December geen overeenstemming was be reikt, het V.N.-leger in Korea met alle beschikbare en uit Amerika te ontbie den nieuwe eskaders vliegtuigen mid delen een offensief te doen ondernemen, ook tegen de bases over de Chinese grens, om aan de ernstige bedreiging van Zuid- Kórea en de veiligheid van het V.N.-leger een eind te maken. Deze mening maakte inderdaad een confe rentie van Truman met zijn raadgevers wel nodig, want niet alleen zat hieraan vast een verzwakking van de luchtstrjjd- krachten welke Amerika in reserve houdt voor een eventueel optreden elders de Amerikaanse zowel als de Europese vlieg- tuigproductie is toch al achter bij wat men zich had voorgesteld maar ook de mo gelijkheid van een werkelijke oorlog met China en een eventuele deelneming TVTINISTER Peters heeft in de Tweede ■L’-*- Kamer niet willen verklaren, dat de Regering onder alle omstandigheden de souvereiniteit over Nieuw-Guinea zal handhaven. Op zo’n verklaring hadden vooral de heren Van de Wetering (c.h.), Meijerink (a.r.), Vonk (v.v.d.) en Welter aangedrongen. Tevergeefs dus. De bewindsman sprak in raadselen. Hij vertelde, dat de Regering haar oorspron kelijk standpunt nog handhaaft, maar dat zij dit nu niet wilde herhalen, want dat zou de conferentie met de Indonesische de legatie bemoeilijken. Eén ding stond voor de Minister vast, n.l. dat het gesprek over de wijziging van het Uniestatuut niet ge koppeld mag worden aan besprekingen omtrent de status van Nieuw-Guinea. Op de te houden conferentie zullen beide pro blemen ter sprake worden gebracht, maar zij worden dus apart behandeld, omdat zij volgens Nederland geen verband met el kander houden. Wij geloven vooralsnog niet, dat de vaagheid van de Regering een reden is om aan te nemen, dat zij niet meer zoveel prijs stelt op Nieuw-Gui nea. Zij zit echter weer eens in een moei lijk parket. Zegt de Regering zonder meer dat er over deze kwestie niet valt te pra ten, dan is de kans groot, dat Indonesië het hele probleem in de internationale sfeer brengt, door bijv, een beroep te doen op de Veiligheidsraad. Daarmee zijn wij niet gebaat. Maar men kan niet een ge sprek toestaan en gelijk bekend maken, dat de bespreking slechts een gebaar is, omdat Nederland niet bereid is iets toe te geven. De regering wil dus praten, maar wij geloven dat zij die gelegenheid zal waarnemen, om nog eens onomwonden van haar standpunt te doen blijken. Dan heeft zij in ieder geval haar best gedaan. De Indonesiërs hebben een zet gedaan, die de Nederlandse Ministers met de handen naar het hoofd doet grijpen. Op een goede dag landde op Schiphol een vliegtuig, waarin de Indonesische delegatie zat, die over het Uniestatuut en Nieuw- Guinea wilde praten. Minister Peters en al zjjn collega’s waren daarover zo ontstemd, dat hjj in de Tweede Kamer te gen deze aankomst vrfl fel van leer trok. Wjj wisten niet wanneer de delegatie zou aankomen, hoe zjj was samengesteld en welke punten zjj wenste te bespreken, zo zeide hij. schouderbeen, een gebroken onderbeen en een hersenschudding. Waarschijnlijk heeft men niet direct be seft, dat de heer de Vries er zo ongeluk kig aan toe was. Hjj werd n.l. op een hand kar naar zjjn woning vervoerd. Later bleek overbrenging naar het ziekenhuis nooclzakeljjk. Zjjn toestand, die zich eerst ernstig liet aanzien, is thans naar om standigheden redeljjk wei. De politie heeft een en ander in Onder zoek. Van al die dingen hebben wfl kennis ge nomen uit persberichten. De Regering is daarom niet bereid om direct met deze de legatie te gaan praten. Er zijn onderhan- delingen aan de gang met de Indonesische Regering om dit onelegante gebaar weer tot de ware proporties terug te brengen. Is dit gelukt, dan kan het gesprek begin nen. Of Nederland ook een delegatie zal samenstellen, is pog niet zeker. Ook over een ander punt Zijn onze Ministers boos. Er zitten in Indonesië veel Nederlandse arrestanten. Sommigen van hen worden reeds 20 maanden vastgehouden en ande ren een veel groter aantal langer dan 10 maanden, zonder dat er intensief* aan hun zaken wordt gewerkt. Daarover heeft de Regeering een brief geschreven. En in het Indonesische antwoord stond vermeld, dat onze diplomatieke vertegen woordigers deze arrestanten niet mogen bezoeken voordat het vooronderzoek is ge ëindigd. Dat is in strjjd met de internatio nale gebruiken. Een Nederlander, die in een vreemd land gevangen zit, mag altijd de hulp inroepen van zijn gezantschap. En omgekeerd mogen de leden van het ge zantschap zich altijd met de arrestant be moeien. Geen wonder, dat wij hebben ge protesteerd. De Nederlandse Regering heeft verklaard, voor deze arrestanten geen bevoorrechte positie te verlangen, wel dat zij moeten worden behandeld op een wijze, die niet in flagrante strijd is met de internationale gewoonten. Kleinere opbrengst. De suikerproductie in ons land is achtergebleven bij de voor afgaande twee topjaren, zodat er dit jaar ongeveer 156.000 ton ruwe suiker zal moe ten worden ingevoerd. Zaken en „vermaken”. Maastrichts „Tem- peleers”, de organisatoren van het Carna val, klagen over de geringe steun van zakenlieden en voeren daarbij) aan, dat de 120.000 vreemdelingen, die In deze da gen de stad bezoeken, samen 370.000 liter bier opdrinken. En dat is toch wel de moeite waard. Wie zal dat betalen? Het geraamde te kort op de begroting van Nieuw-Guinea bedraagt ruim f 23 millioen. Geen bonntejee op uw aohtcrspatborJ. De A. N. W. B. heeft de houders van rijwiel stallingen verzocht om de bewaarbon- netjes niet meer op de achterspatborden van fietsen te plakken. Dit plakken, zo meent de ANWB, brengt de fletser in ge vaar: het achi erspatbord wordt er nog minder wit door en de fietsers, die een blinkstrip aan hun fiets hebben, klagen er over. Eerste tijd kunnen alleen boeren naar Ca nada emigreren. Arbeidskrachten voor de landbouw in Canada krijgen een zekere voorrang bij de Canadese autoriteiten, al dus deelde de heer G. K. Small, ambtenaar van de Canadese ambassade, mee in een vergadering over emigratie te Drachten. Zelfs zullen de eerste drie A vier maan den vrijwel alleen landbouwwerkkrachten gelegenheid krijgen naar Canada te emi greren. Priiswinnera komme foar de microfoan. TT foardragen sit de Friezen yn it bloed, wurdt wolris sein, neame wurde safolle priissprekkerijen hAlden as krekt yn Frys- ÏAn. Biharket men lykwols op gearkom- sten, jierfeesten en bruiloften de foar drachten, dan is der wol gauris eat, dat gjin sprekken lije kin. Binammen de kar fan it stik kin faken better, wylst ek de ütspraek wol ris sa sa is. It is dan ek in skoan ding, dat der op de skoallen hwat langer hwat mear oandacht jown wurdt oan it declamearjen fan proaza en poezh'e. Om dit noch mear oan to moedigjen hat de R. O. N. it initiatyf nommen ta it or- ganisearjen fan in foardrachtekriich Un der skoalgeande Fryske bem, lyk as de Prov. Underwiisrie alle jierren in soart- gelikense kriich hAldt foar middelbere skoallen. Oan de kriich fan de RON kinne meidwaen de bem üt de heechste klassen (6, 7 en 8) fan de legere skoallen. De bi- doeling is, dat ünderwizers fan skoallen, dy’t meidwaen wolle foar de KrystfakAnsje de bem, dy’t hjir idé foar hawwe in foar to dragen stik mei nei hüs jowe. (Elk stik net langer as 4 A 5 minuten). Blgjin Jannewaris wurdt der dan op de skoalle seis in ünderlinge kriich hAlden. Elke skoalle siket de béste foardrager (en in ynfaller) dus seis üt, is it doel. By fol- dwaende dielname wurde yn, de twadde hel- te fan Jannewaris en de Febrewarismoan- ne yn de plakken Ljouwert, Dokkum, Drachten, it Hearrenfean en Boalsert foar- drachte-middagen organisearre, dêr’t de óffurdigen fan de omlizzende skoallen (dus de béste foardrager fan elke skoalle en as de dielname net al to great is ek de yn- faUers) tsjin elkoar „priissprekke”. Under lieding fan de competysjelieder, de h?ar E. S. de Jong fan Boalsert, wurdt der óp elk fan dizze middagen in kommisje fan kannastere foarme, dy’t 4 of 5 fan de

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1