Voetbal Martinytoer KRISKRAS door Nederland Hwat hat Gabe Skroar üs hjoed to sizzen SPANNING IN DE KOPGROEP VAN 4 A Fan de ■MB Geen luidsprekers bij zaak-Schurer Hoe denkt U over de Friese taal? Gevangen Koreanen in opstand gekomen No. 16 48e Jaargang Dinsdag 26 Febr. 1952 Uitgave van DruKKerij Fa. A.J.OSINGA B oliward 23 21 20 20 18 14 13 11 8 8 42-19 38-19 38- 24 39- 31 20- 15 28-29 30-32 22-44 32-47 Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs: 12 cent per m.m Olro 87926 6 9 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Bolswards Nieuwsblad BOEKENWEEK 1982 Bet hoek als medicijn de J. 17 voorbeschouwingen ■<4j De president v. 't gerechtshof te Leeuwar den heeft afwijzend beschikt op het ver zoek van de vereniging FryslAn Frysk om voor de a.s. behandeling van de strafzaak Fedde Schurer in hoger beroep buiten het gebouw luidsprekers te doen plaatsen, op dat een zo groot mogelijk aantal belang stellenden het gesprokene in de rechtszaal zou kunnen volgen. Wel zegde de president toe te willen be vorderen, dat op de publieke tribune zo veel mogelijk belangstellenden zullen wor den toegelaten. De datum voor de behan deling dezer zaak is nog niet vastgesteld in verband piet de ziekte van de vededl- ger mr A. Herzberg van Amsterdam. nuten lang houdt Bolswardia het beste het spel, i laglng van de tabaksaccijns, als tenminste met België daarover overeenstemming kan worden bereikt in verband met de unifica tie der prijzen in de landen van Benelux. Dit deelde minister Van den Brink in de Tweede Kamer mede. Al hwa’t wenw is Frysk to sprekken Hoecht him hjir net to forbrekken. (yn skearwinkels en sa). 21- 46 10 9 9 8 7 5 5 4 2 2 3 3 2 4 4 4 3 3 4 4 3 3 5 4 4 5 11 11 tfeischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) zware lasten van de herbewapening 'n economische stabiliteit en sociale vrede hebben weten te bereiken als in weinig andere landen ter wereld. Dit deelde de minister-president, dr W. Drees, mede in zjjn antwoord op de alge mene beschouwingen van de rtfksbegrotlng 1952. Liever met de KLM. De Koningin heeft het aanbod van President Truman om te be schikken over zijn toestel Indepedence on der dankzegging afgewezen, daar zij om technische redenen met een D.C.-6 van de KLM de overtocht naar Amerika zal ma ken. Wat mag en niet mag. Winschoter politie agenten hebben het wachtlokaal van hum bureau opgeschilderd. Protesten v. raads leden, schilderspatroons en vakbonden ble ven niet uit. In het groot. Te Amsterdam werd de chef- inkoper van een textielgroothandel aan gehouden, omdat hü in drie jaar tjjds voor f 10.000 aan goederen had ontvreemd. Bromfietsen Fietsen. De minister zal voort aan de bromfietsen ook wettelijk gelijk stellen met de gewone fietsen in die zin, dat het afgeven van kentekenbewijzen voor bromfietsen achterwege kan blijven. Verlaging tabaksaccijns? Binnenkort is een voorstel te verwachten over een ver- Een Oud-Katholieke Bjjbel? In het kerk genootschap der oud-bisschoppelUke cle- resie wordt de mogelijkheid onderzocht om met gedeeltelijke gebruikmaking der nieuwe bijbelvertaling van het Nederlands Bijbelgenootschap een eigen Bijbel voor de Oud-Katholleken te doen verschijnen. Opening Ziekenhuis Drachten. Naar wf] vernemen zal het Prot. Ziekenhuis te Drachten Vrijdagmiddag 29 Februari a.s. officieel worden geopend. Bent u er voor of er op tegen als kinde ren in Friesland op de lagere school Fries moeten leren lezen en schrijven? Alleen Fries, alleen Nederlands of beide? Deze vragen heeft het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie bij een onderzoek gesteld. De resultaten waren: alleen Ne derlands 32%, Fries en Nederlands 56%, alleen Fries 1%, geen oordeel 11%. De grootste meerderheid voor Fries on derwijs op school vindt het NIPO in Fries land zelf (74%), 23% wil alleen Neder lands. 3% heeft geen oordeel. Het publiek is grotendeels tegen Fries spreken in de rechtszaal. Uit antwoorden op de vraag „bent u er voor of tegen dat Friezen in de rechtszaal Fries spreken?” blijkt dat 53% tegen en 25% voor is. 22% heeft geen mening. Alleen in Friesland blijkt de meerderheid voor Fries spreken door de Friezen in de rechtszaal te zijn. 55% van de Friezen is er voor. 23% er tegen, 22% spreekt geen oordeel uit. boek, dat dit foar de neistbitrutsenen it measte wurdlch is, hja sltte it tlchtst om de foerbak en parte dos it earste mei. It is dan ek sünder mear in blild barren foar de boeren en tünders, dat it op dit terrein goed, buorket en it moat elk goed dwaen dit to sjen al heart er net ta dizze groep. Oergunst en jaloerskens binne Ondeugden likegoed as earmoedzjen en protteljen as der gjin reden ta is. It giet de Nederlan- ske boer goed oer it algemien en de Frys- ke boer is lang net de minste Under syn kollega’s. Moatte wy derom hinne drae(je? Ik soe net witte hwerom. Om mar ien ding to neamen. Hoe soene dizze bidriuwen de leanen en de sosiale lésten, dy’t jit tri- tich oant fjirtich prosint op dy leanen liz- ze, bitelje kinne as it harren ekonomysk net goed gyng? Hoe soene de winkel- en sakelju derfoar stean as it op it plattelén wer sa’n spul wie as yn de tritiger jier- ren? Dy’t nocht hat oan it Iflen fan syn buorman, dy mei him oer sokke dingen forheugje, hy fynt my net op syn wei. Ik jow ta, dat it wol ris hertsearich wêze kin foar immen, dy’t syn brea net hat, mar as men seis yn 'e sleat lelt, wurdt it dan better as in oar der ek yntommelt? Dan is der in helper minder en in slachtoffer mear. Wurdt it der better fan? Ik kin it net sjen. De ütfier fan lAnbouprodukten oer it hiele jier 1951 gie fan 1931 miljoen omheech ta 2429 miljoen goune. Dat makket in for- skil fan likemoch 500 miljoen. In prachtrisseltaet en in recordsifer! Dat bitsjut, dat trochinoar eltse Nederlanner f 50.mear ta syn biskikking kriget om to keapjen. Fan dizze foarütgong kaem f 80.000.000.foar rekken fan de bou- boersprodukten, mar mear as f300.000.000 fan de greidboer. Bij dizze léste is dan ek rekkene, hwat de bargen en hinnen op- smiten hawwe, likegoed as de hynders en de skiep. De tünderij mei grienten, bollen, blommen, fruit, beammeguod en sa, levere ek mear as 80.000.000 goune mear op, hwerüt men jitteris sjen kin hoe’t dizze bidriuwstüke fan. nationaal bilang is. Nimt men alles by mekoar, dan is it wol düd- lik, dat üs bitellingsbalans oan de agra riërs in bêstenien hawn hat en dat it bi- nammen derfan komt, dat wy yn dit op- sicht sahwat likefolle ynfiere as ütfiere kinne. Sjocht men inkelde jierren tobek, dan moat it elk rom om it hert wurde, te zoeken, met zorg en aandacht en toe wijding en het is een nog groter feest om er daarna in het stille avonduur van te kunnen gaan genieten, het op ons te laten inwerken, ons één te voelen met hen, die gedurende het lezen voor u gaan leven. Wij ondergaan hun vreugden en zorgen, wij delen hun lief en leed en wij voelen ons rijker worden: onze geest ontspant zich. Wij krijgen dat typische gevoel, dat de Engelsman aanduidt met „relax”. Er valt a.h.w. iets van ons af en wij hèr- ontdekken de Wereld, waarin de zon pre cies zo schijnt als hü talloze eeuwen ge daan heeft, waarin de rozen dezelfde geur verspreiden als vroeger, waarin de voge len hetzelfde loflied voor de Allerhoogste Oer de moanne Desimber kin NederlAn wol tofreden wêze, hwat de ütfier fan de lAnbouprodukten oangiet. Fan de bou- boersprodukten gie foar 10 miljoen goune mear de grins oer as forline jier en de greidboer soarge foar 15 miljoen mear. Ek de tünders makken fiif miljoen goune mear, sadat meiinoar foar tritich miljoen goune mear nei it bütenlAn gie as it jier tofoaren. It iennichste hwat net foarütgie, wiene de produkten dy’t üt bütenianske grounstoffen makke wurde, dat sifer wie 8 miljoen leger. Nou’t dizze léste moanne fan 1951 bikend wurden is, kin men de totaelrekken oer 1951 opmeitsje en wy miene dat elts üt nationale bitinkingen der wol niget oan ha sil. It is dochs sa klear as in klüntsje, dat wy fan de ütfier fan eigen produkten it jild winne moatte om de dingen üt it bü tenlAn keapje to kinnen. Hoe better dat wiist, hoe rommer it soppet. Wy jowe ta: alderearst foar de direkt derby bitrutsen groepen, de boeren, de tünders, de lAnbou- yndustrie, de lAnbouhannel en sa mear, mar ek de Minister fan Financies, dy’t sines derfan kriget. En fierder alle Neder- lanners, de iene hwat earder, de oare hwat letter. Dit jildt likegoed fan de yndustry en de skipperjj, likegoed fan de minen en de bütenlAnske hannel. As der mar for- tsjinne wurdt, profitearret elk derfan. Us folk fan mear as tsien millioen kostgon- gers moat in boel foar fortsjinne wurde, dat sjocht elk, dy’t net blyn is. En derom moat it elts goed dwaen as er heart, dat dit it gefal is, yn hokfor natio nale produksjehoeke ek. It sprekt as in 16 15 16 16 15 14 14 16 St. Anna Par. 17 Bakhuizen zingen als zü altijd hebben gedaan. Wfl constateren dat wij met onszelf hope loos in de knoop zijn geraakt, dat wij de „waarden van de mens”’ dreigen te ver geten, maar dat het de boeken zijn, die ons daaraan doen herinneren, die het scho ne, het eenvoudige, het magistrale weer doen herleven.” Als we zó het boek herontdekken en leren waarderen, zal het ons een vreugde z(Jn in de loop dezer dagen onze boekwinkel bin nen te stappen en daar onze keuze te doen. Een boek is meer dan een aantal bedrukte bladzijden, gevat in een al of niet met goud bestempelde band. Het boek mits het goede boek is medicijn. grote politiemacht de twee „zware” jon gens die Dinsdagochtend uit het huis van bewaring te Zutphen ontvlucht waren, b(j Apeldoorn gearresteerd. Uitgeput door de lange jacht gaven zij zich over. In de bossen hadden de mannen zich enige dagen schuil weten te houden, zfj leefden van knolgewassen, die zij op de velden vonden. Verliefde geveltoerist. Een 26-jarige kell- ner, bezig langs een regenpijp naar boven te klimmen is te Den Haag gesnapt, toen surveillerende agenten hem ontdekten. Het bleek van vrij onschuldige aard te zijn, want de geveltoerist was een verliefd man, die poogde langs deze ongebruikelij ke weg toegang te krijgen tot zijn ex- verloofde Gulden Meld zich vrl| gunstig. De regering heeft door haar maatregelen voorkomen, dat de ontwaarding van de gulden verder is gegaan. De Nederlandse munt heeft zich betrekkeiyk gunstig gehouden. De betalingsbalans is thans zo, dat we in staat zijn deze sluitend te maken. Een groot voordeel is, dat we ondanks de Koninklijk Paar niet naar Canada. Konin gin Juliana en Prins Bemhard zullen in April geen officieel staatsbezoek brengen aan Canada, daar in verband met ’t over lijden van Koning George VI van Enge land in Canada de hofrouw tot einde Mei wordt aangenomen. Ook al anti-tabak? In de convocatie tot bijwoning van de raadsvergadering van a.s. Vrijdag hebbetTB.en W. van Baam de vroede vaderen verzocht, het roken na te laten. Rehabilitatie mevr. De Boer gevraagd. De heer P. de Boer uit Drachten, voorzitter van de Bond van Mobllisatie-Invaliden, heeft de Minister van Justitie verzocht, te willen bevorderen, dat zijn echtgenote, die tijdens zijn detentie eveneens 12 dagen in voorlopige hechtenis heeft doorgebracht, verdacht van inbraak in het door de jus titie verzegelde bondskantoor, wordt ge rehabiliteerd. „Zware Jongens” gesnapt Na een klop jacht, die van Vrijdagochtend negen uur tot ’a middags vier uur duurde heeft een 7 l hwant sünt de oarloch wie it jier oan jier in mlllioenentokoart. Dat wy üt dizze djlppe küle wer de fuot- ten Onder it gat krigen hawwe, is foar üs allegearre in kwesje fan bistean of net bi- stean en as it slagget ek yn de oare bi- driuwstüken dit peil to birikken, sil it swierbilêste Nederlanske boatsje, stadlch oan mear gong krije, ek sünder it Mars- hall-sleepboatsje. In oar ding hwat fan bilang is, sit yn de greate foarütgong fan de greidboerspro- dukten. Dy hawwe fierwei it measte by- droegen ta dit risseltaet. Men moat dit net forjitte, hwant troch de priisüntwikke- ling fan it foer en de nöten komme nou dizze bidriuwen in fiks eintsje efteroan, wylst de bouboeren, binammen dy op de greate bidriuwen yn Grins en SélAn tige de wyn yn ’e seilen krije. Binammen de lytsere mingde bidriuwen sille mei de hin nen en de bargen it net maklik krjje en dat binne tsientüzenen. Dizze bidriuwen hiene it nou al net to rom sa as Dr Ir Koppejan yn it Febr. no. fan de Econo- mysk Statistyske birjuchten oantoant. Sa bringt dizze foroaring neist ekonomyske foardielen foar de greate graenbidriuwen ek hiele swiere neidielen foar oaren mei en sil it sosiale aspekt fan dizze kwesje oan Minister Mansholt nij kopbrekken kostje. Hwant krekt dizze greate graen bidriuwen binne sosiael sjoen lang net de bésten, der sit mar ien ündernimmer op in great tal H.A. en yn weetkoam en hjou- werbouwen sit net folie wurk. Dat forklearret op syn bar ek wer de greate lAnflecht üt dizze kontrflen. Ek yn FryslAn levert de bouhoeke de measte emigranten. It E.T.I.F. hat dit yn syn léste forslach üs tige düdlik makke. En de emigraesje mei foar de lju, dy’t it oan- geane, yn de takomst winst bitsjutte, foar üs lAn bitsjut it forlies fan jonge, sterke minsken, dy’t hjirre opfieden en great- brocht binne, in skeadepost fan bilang. De slken en swakken, de Alden en minder validen bliuwe hjir, wylst in diel fan har kostwinners üs forlit. Foar de wenteneed mei it in lytse forlichting bitsjutte, foar alle oare dingen is en bliuwt emigraesje in forlies. En FryslAn sjocht har soannen en dochters dan ek net oars nei de frjemd- te gean dan mei djippe wémoed, al wins- ket it harren ek fan herte it alderbêste. Tj. de J. In de 4e kl. KNVB is de spanning weer vol op teruggekeerd. Een overwinning van Fre- no op Gorredijk had voor Franeker het kampioenschap betekend, doch Gorredijk greep haar kans en won met 1-0. Ook in de. onderste regionen is het nog een groot vraagteken wie uiteindelijk als laatste zal eindigen. Bakhuizen won n.l. van haar mede gegadigde St. Anna, zodat de laatste wedstrijd hier de beslissing moet brengen. Akkrum en Harkema O. speelde 3-3 gelijk. De stand is nu: Freno Gorredijk Friso Harkema O. RES CAB Akkrum MKV GROTE NEDERLAAG VAN BOLSWARDIA R.E.S. ONTNEEMT FRISÖ ALLE ILLUSIES C.A.B. STELT TELEUR FRENO DOOR GORREDIJK GEKLOPT BOLSWARDIA HIELPEN 1-6 Het begin van Bolswardia was uitstekend, en reeds in de eerste minuut kroop Hinde- lopen door 't oog van de naald, toen Ruiter in vrijstaande positie verzuimde van deze unieke kans te profiteren. Twee minuten la ter wordt de H. achterhoede opnieuw in 't nauw gebracht, doch dan is 't rechtsbuiten v.d. Sschaaf die over de lat knalt. Tien mi nuten lang houdt Bolswardia het beste van het spel, doch jammer genoeg wordt dit te kort gespeeld, waardoor de tegenpartij steeds op tijd kan ingrijpen. Langzamerhand komen de gasten er beter in hun aanvallen zijn beter van opzet en ook de afwerking is beter verzorgd dan bij Bolswar dia. De linksbuiten blijkt bij de gasten de gevaarlijke man, eerst schiet nij 2 maal ach tereen juist over de lat, doch als na 20 min. spelen de Bolswardia rechtshalf hem onvol doende afdekt, volgt opnieuw een hard schot, en onhoudbaar verdwijnt de bal in 't doel. Weer komen de gasten terug en nu kan Boersma zijn handen warmen aan een vliegend schot van de rechtsbuiten, dat hij nauwelijks ten koste van een corner on- schadclijk kan maken. Na een half uur komt Bolswardia weer aan bod en weet een corner te forceren, v. d. Schaaf plaatst zich er achter en hoog over de keeper neen, die zich verkeerd heeft opge steld, plaatst hij de bal in de verste bene den hoek, waar v. d. Meer klaar staat voor de laatste stoot. Het laatste kwartier voor Vijftienhonderd Koreaanse burgers, die geïnterneerd waren in een kamp op een Koreaans eiland, Kojedo, voor de zuid westkust van Poesan, zijn enige dagen ge leden in opstand- gekomen, zo is te Tokio meegedeeld door het hoofdkwartier van generaal Ridgway, de opperbevelhebber der V.N.-troepen in Korea. Negen en zes tig Koreaanse burgers en één Amerikaan se soldaat werden bij de strijd, die volgde, gedood, terwijl 142 Koreanen en 23 Ame rikanen werden gewond. De Koreanen vielen hun bewakers, man schappen der V.N., aan met zelfgemaakte knuppels met spijkers, repen prikkel draad, ploertendoders, ijzeren tentharin gen, stukken ijzeren buizen en messen. Vijf en dertig honderd andere geïnterneer de burgers namen echter niet aan de op stand deel. Amerikaanse veiligheidstroepen bedwon gen na een hevig gevecht de opstand, die, volgens het bericht van generaal Ridgway, door communisten was beraamd en uitge voerd. In het kamp is alles nu weer rustig. Er wordt een officieel onderzoek naar de oor zaak van de opstand ingesteld. De aan gevallen Amerikaanse soldaten deden dienst als wakers bij groepen niet-militai- ren der V.N., die aan de inwoners van het kamp vragen stelden. de rust gaat de strijd vrijwel gelijk op, bei de partijen krijgen nog diverse goede kan sen, doch de respectievelijke achterhoedes weten van geen wijken, en zodoende wordt er voor rust niet meer gedoelpunt. De thee schijnt de gasten goed te hebben gedaan, want direct nemen zij het heft in handen en vooral het éerste kwartier wordt Bolswardia geheel overspeeld. Toch duurt het nog 17 minuten voor de gasten de lei ding weten te nemen. Wel komt Bolswar dia, door deze achterstand blijkbaar wakker geschud, nog even opzetten, doch de goed sluitende achterhoede der Hindelopers heeft het te peuterige voorhoede spel volkomen in haar macht en weet dan ook alle aanvallen resoluut af te slaan. De Hindeloopers gooi en het spel veel meer open, en daar boven dien over twee vleugelspelers met een flink schot beschikken en die dit ook herhaalde lijk kunnen demonstreren doordat de tegen partij hun dikwijls geheel vrij spel laat, ont staan vele moeilijke situaties voor het Bols wardia doel. Tot ruim een kwartier voor tijd blijft de stand 2-1, doch als de linksbuiten er dan met een hard laag schot 34 van maakt is het hek van de aam. Bolswardia raakt geheel uitgespeeld, en als de arbiter, die, het moet ons van 't hart, deze middag een zeer slechte kijk had op buitenspel, ein de fluit, heeft HindeJopen nog 3 maal het net weten te vinden. Bolswardia verloor deze wedstrijd zodoende met 6-1. Het 2e elftal verloor met 6-4 van S.D.S. en de adsp. met maar even 7-1 van O.N.S. I. Gedurende deze week wordt uw aandacht gevraagd voor „het boek". Niet voor een bepaald boek van een bepaalde schrijver, maar van het boek In het algemeen. Dit is (helaas) nodig. Vele mensen (misschien is U één van hen) beseffen niet de waarde van het boek, leven er gewoon aan voor bij. De Boekenweek is meer dan een stunt van boekverkopers. En van het publiek wordt meer gevraagd dan de vriendelijk heid in deze week nu eens een boek te willen kopen. Gevraagd wordt bezinning over de waar de van het boek. Het steeds weer Interessante, literaire maandblad „Het boek van nu” (Hollandia, Baam) heeft een aantal verschillende vooraanstaande mensen uit allerlei kring gevraagd eens in korte bewoordingen de waarde van het boek te omschrijven. Een van deze meningen, afkomstig van Ad Stok, geven we hier in verkorte vorm weer. Het is misschien verrassend te ho ren beweren, dat het in de boekeweek niet In de allereerste plaats gaat om het boek als zodanig, maar om de mens, de lezer van het boek. „WU zijn en worden volkomen gehypnoti seerd door een panische angst voor onszelf en wtj hebben het al een verbazend eind geschopt Inzake het ontdekken en de fabricage van de meest vernuftige, meest gemene wapenen voor onze zelfvernieti ging. Wat is de waarde van een mensen leven na twee beestachtige, wrede wereld oorlogen? Die waarde wordt alom met voeten getreden. Er wordt om gelachen en het wereldleed vermeerdert elke dag zonder dat er ogenschijnlijk ook maar één tegenwicht is, aldus de schrijver. En dAArover gaan wij het nu even hebben, over dat tegenwicht, dat Gode zij dank positief bestaat In de vorm van het boek van nü, dus: het lezen. Maar dan ook In de ware betekenis van het woord: lezen, dat niet te vergelijken is met welke ont spanning dan ook. De mens zoekt in zijn hopeloze jacht naar een beetje geluk en een beetje levensvrede en hartewarmte een jacht, waardoor hij juist alles voorbij holt, dat waarde voor hem heeft naar middelen om zich dat alles te verwerven en hij grijpt bijna altijd naar de verkeerde middelen, die hem slechts in een tljdeltjke roes 't heden doen vergeten. De prikkels moeten steeds ster ker worden, het genot moet steeds bruta ler worden en het slot wordt telkens weer een hopeloze teleurstelling, een ontnuch terend terugvallen in een eigen wereld van leed. En dAArom Is het zo brood- en broodnodig, dat de enige geestelijke medicijn die de mensheid er bovenop haalt, die ons verheft uit do misère, het boek, weer voor 't front wordt geplaatst, dat wH het als zodanig opnieuw gaan ontdekken, dat wij met een gevoel van blijde verwondering en ver wachting het weer openslaan om te gaan genieten van het mooiste, dat onze mede mens voor ons schiep. En weet u, wat nu het wonderlijke van het bdekenlezen is? Dat het boek in de ware betekehis van het woord „elck wat wils” biedt! Welke geestelijke scholing u hebt ondergaan, welke politieke, zakelijke of godsdienstige overtuiging en doelstel lingen u zljt toegedaan, welke leeftijd u hebt, enz. enz., het is alles volmaakt on verschillig, want het boek heeft duizend en één aangezichten, duizend en één ge nezende middelen. Het is een Feest met een hoofdletter om een mooi boek naar onze eigen smaak uit RES FRISO 1-0 Schreven we in onze voorbeschouwingen reeds, dat we RES wel in staat achtten om tegen Friso tenminste een gelijk spel uit het vuur te slepen, de blauwwitten zelf vonden dit blijkbaar nog beneden hun stand, want zo waar ontfutselde ze de kampioenscandi- daat Friso de volle buit, wat voor de Jou- sters inhoudt, dat ze het kampioenschap nu wel kunnen af schrijven. Wat de wedstrijd zelf betreft, was het ver toonde spel nauwelijks het aankijken waard. Weliswaar hadden de gasten het betere spel en waren zij ook het meest in de aanval, doch hun voorhoede was totaal waardeloos en niet bij machte om ook maar eenmaal ge vaarlijk te worden. Alleen in de eerste min. van de strijd hadden^zij pech, toen een kei hard schot door de lat gekeerd werd, wat zich even voor rust nogmaals herhaalde, doch overigens is het heiligdom van Boeke- ma geen enkele maal in ernstig gevaar ge weest. Alhoewel de gasten het meest in de aanval zijn geweest, de blauw-witten hebben de beste kansen gehad. We willen hier o.a. alleen die ene kans van v. d. Zee noemen, waarbij deze speler in geheel vrije positie en alleen voor de keeper staande, grandioos over de bal heen trapte. Dit had een 2-0 voorsprong kunnen zijn, want op dat mo-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1