PRINS BERNHARD ZAL LUCHTVAART DAGEN IN LEEUWARDEN BEZOEKEN Martinytoer HIMELFEARTSLIET S KRIS-KRAS door Nederland üs hjoed to sizzen Fan de Electrificatie N.S. J Amerikaanse en Engelse toestellen komen demonstreren Bruidegom von Stephen is een Duitser Shell bestelt nog zeven tankers Wordt de waddenzee ingedamd Pakje voor Adenauer No. 39 48e Jaargang Dinsdag 20 Mei 1952 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa A. J. OSINGA B ol swa r d Hwat hat Gabe Skroar Bolswards Nieuwsblad Als minister tering van het Friese record speerwerpen dames, dat door Tlnl Brada werd gebracht op 31.58 m (oud record was 31.52 m ten name van Trijntje Wleringsma). De bergen sille frede drage, De heuvels ’t hlllich rjooht, Nou komt foar üs In njje dage, Op Golgotha is It folbrocht. Jina offer, Hear, jowt üs Genede, Jo ha de striid foar üs oerwoun; Forriiz’ne Heilün, ’t jowt üs frede, Jo ha üs hert de rêst wer joun. Dichte op „Kivytshoame" op Himel- feartsdei 1950, In lyts skoftke foar syn forstjerren troch SJOERD REITSMA. wfjl tevens ’t werk van jongens in hun vrfje tfjd te zien zal zijn. Ze hebben n.l. een zeilboot gemaakt, en het hout daarvoor Is hun geschonken door de gezamenlijke Friese houthandelaren. Verder kunt U ver schillende vliegtuigmodellen, door hen ge maakt, bezien, enz. Ook dit jaar zullen de luchtvaartdagen te Leeuwarden dus weer verschillende bijzon dere attracties bieden en een bezoek meer dan waard zijn. Een Spitfire op de pijp te Leeuwarden zal een herinnering zijn voor diegenen, die deze belangrijke dagen mis schien eens zouden gaan vergeten. von zfjn Ien tsjln talen Fynt de Fries gjln blen. Veischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) d’OUifberch lelt yn Maitiidsslomme, It greate heil, dat is folbrocht; Wy mefj’ yn frede ta Jo komme, Jlns bloed hat üs frjjwillich kocht Nou far J’omhegen nel de Himel, En meitsje plak foar üs ek ré; Fier hoppe al dit ierdsk gewrlmel Oerwlnner fan Gethsémané! Fier boppe lAn en sé en wolken, Fier boppe ’t fjild fan Efratha; Klinkt nou op nij foar alle folken: „It Is folbrocht, „Halleluja!” Nou sll de Treaster ta jim komme, Nou is It wachtsjen op ’e Geast; De wyn fordriuwt de Maitiidsslomme, Brekt üt yn stoarm, ta liv'ge Treast! veel sportprestaties meer, o.a. een verbe- in düdlik byld to jaen fan de prestaesje de produksjetüke, dy’t foar Nederlan om daar de Zweden hun kunnen te tonen. De Engelsen komen niet met een speciaal team, maar een gewoon sqaudron Vam pire toestellen, dat niet speciaal voor de monstraties opgeleid werd, maar dat zijn gewone, en dat is een zeer hoge geoefend heid zullen tonen. Het is trouwens ook niet steeds hetzelfde team, dat op de Luchtvaartdagen in de verschillende landen uitkomt, maar dan eens wordt dit, dan weer een andere groep aangewezen. Dat de Geallieerden zulk een grote medewerking geven aan deze Leeu warder Luchtvaartdagen komt ook mee doordat aan de Geallieerde piloten, die soms te Leeuwarden verblijven, steeds een uitnemende verzorging wordt geboden, wat zjj uiteraard op hoge prfls stellen. Z.K.H. Prins Bernhard zal Zaterdagmiddag om twee uur een bezoek brengen aan de vliegbasis en daar direct na aankomst een erewacht inspecteren, en verder de ver schillende demonstraties, die Zaterdagmid dag geboden worden, bijwonen. En op het programma van Zaterdagmid dag komen verschillende zeer Interessante punten voor o.a. de demonstratie van Vampirestraaljagers door de R.A.F., de De zogenaamde Nederlander, Ralph Stephen, die in Napels zijn auto en jonge vrouw kwijtraakte, blijkt een Duit ser te zijn. Hij is Gerhard Bayer uit Beieren en helemaal niet de zoon van een rijke bloemenexporteur in Rotterdam, zo als hfl voorgaf. De politie onderzoekt of hij iets te maken heeft met de diefstal van een auto en ju welen van ’n Duitse vrouw, die door Italië reisde. Men is er nog steeds niet achter of de man werkelijk een vrouw heeft. Van haar is geen spoor ontdekt. de foarütj ten. Stie dy yn 1948 bidrach as d: miljoen, dit riisde Nederlandse werven gaan nog zeven nieuwe tankschepen bouwen voor rekening van de Koninklijke Shell. Reeds in April vorig jaar heeft de Shell bij Nederlandse werven vijftien tankers besteld voor ver nieuwing en uitbreiding van de olietran- sportvloot. In totaal zullen nu In Nederland 22 tank schepen met een totaal tonnage van ruim 400.000 ton worden gebouwd. Revolverdlef krijgt zes maanden. De 24- jarige kóópman D. B. uit Tegelen is door de rechtbank te Roermond tot zes maan den veroordeeld wegens inbraak en dief stal van twee automatische pistolen, een revolver en een zak wisselgeld uit de wa- penwinkel van A. L. J. Steijlen te Venlo op 12 Januari 1949. Volgens Het Vrije Volk zouden er bij de Rijkswaterstaat plannen van vérgaande strekking zijn. Zo spreekt het blad over het afdammen van de Waddenzee. Ter schelling, Ameland en Schiermonnikoog zouden met de vastewal worden verbon den en de Wadden zouden hier worden in- gepolderd. Een d{|k tussen Den Helder en Texel en tussen Texel en Vlieland en dit laatste eiland en Terschelling zouden de overige Wadden maken tot zoetwatermeer. Burgervader gaat heen. Aan A. E. Han- nema, is op zijn verzoek met ingang van 1 Augustus, eervol ontslag verleend als burgemeester van Harlingen, met dankbe tuiging voor de goede diensten door hem als zodanig bewezen. K.L.M. bestelt nog een Super-Constella- tion. De Lockheed vliegtuigenfabriek in Californië heeft bekend gemaakt, dat zij van de K.L.M. een order heeft ontvangen voor de levering van een Lockheed Super Constellation verkeersvliegtuig. Dit toestel is besteld om het bjj Bangkok onherstel baar beschadigde Lockheedtoestel der K.L.M. te vervangen. Zoals men weet had de K.L.M. al negen Super Constellations besteld. De Luchtvaartdagen, het vorig jaar op de vliegbasis te Leeuwarden gehouden, had den zeker nog groter succes kunnen hebben als het weer meegewerkt had. Niettemin is men zeer tevreden over het contact, dat toen reeds ook door middel van de tentoonstelling gelegd kon worden tus sen de Friese bevolking en de vliegers, die op het vliegveld te Leeuwarden gestation- neerd zfjn en dus dagelijks met het Friese volk in aanraking komen. Trouwens de jongens zijn best tevreden over de gast vrijheid, die ze In Friesland in het bijzon der natuurlijk in Leeuwarden als garni zoensstad genieten en ze willen dan ook graag hun gezamenlijke gastheren tonen wat zo al tot hun dagelijks werk behoort. De misverstanden, die er nog steeds be staan kunnen dan meteen uit de weg ge ruimd worden. Want dat die bestaan zal een leder wel duidelijk zijn, die zo eens luistert, wat de mensen over de vliegeniers en hun waaghalzerij weten te vertellen. Maar als men dan weet, dat al die vreem de capriolen tot hun oefening behoren en dat ze een dergelflke training beslist no dig hebben om in tijden als er werkelijk gevaar mocht gaan dreigen zo paraat mo gelijk te zijn, dan wordt het oordeel wel even anders en dan verandert de qualifi- catie vaak van waaghalzerij tot een moe dig ondernemen in het belang van het Ne derlandse volk. Zo moet men ook de Luchtvaartdagen zien die dit jaar op 22, 23 en 24 Mei op de vliegbasis gehouden zullen worden. Con tact met de bevolking, meerdere bekend heid met de Luchtvaart en zo mogelijk 'n netto opbrengst ten bate van het Van Weerden Poelmanfonds en het Karei Door- manfonds voor steun aan de nagelaten be trekkingen van gevallenen en ook voor „Ons Garnizoen” te Leeuwarden om de militairen zo goed mogelijke verzorging te geven in hun vrije uren in het garnizoen Leeuwarden. Zo zullen ook dit jaar weer verschillende vliegtuigen, twee linktrainers in werking en vele andere zaken die bij de luchtvaart te pas komen, tentoongesteld worden. De organisatoren hebben dit jaar grote mede werking gekregen van verschillende In stanties o.a. van het ministerie van Oor log, maar ook van Amerikaanse en En gelse luchtvaartautoriteiten. De Amerika nen stellen bij. het speciale demonstratie team „de Skyblazers” beschikbaar om in Leeuwarden hun kunnen te tonen, terwijl het anderg regel Is, dat deze In een land slechts eenmaal per jaar mogen optreden. Maar voor Nederland werd dit jaar een uitzondering gemaakt, want na de Ilsy ko men „de Skyblazers” ook nog in Leeu warden demonstreren. De volgende dag zijn ze reeds weer naar Oslo vertrokken Brand gesticht. Het hof in Leeuwarden veroordeelde de 29-jarige veehouder J. K. en diens vader, de 65-jarige H. K., beiden te Goënga, wegens brandstichting op eigen erf, resp. tot acht maanden en een jaar gevangenisstraf. Z(j staken tien jaar geleden hun boerderij en de veestal- llng in brand om aan een hoge verzeke- rlngsultkering te komen. Pot met gejld gevonden. Bij het graven van een kuil voor vuilnis is een Inwoner van Almelo gestuit op enige koperen voor werpen en 'n jampot met f 1350 aan bank biljetten die reeds lang uit de circulatie zijn. VermoedeltJk is dit bezit daar inder tijd verstopt door een familie die tijdens de bezetting is weggevoerd en niet is teruggekeerd. Amerikaanse Skyblazers met hun staaltjes van luchtacrobatiek, een raketstart met Fireflies van de Marine Luchtvaartdienst, Gerben Sonderman demonstreert de Fok ker S 14 een tweepersoons lesvliegtuig, door Fokker gebouwd, dat bijzonder snel is en daarom als laatste etappe voor de straaljagers wordt gebruikt, bombarderen door Spitfires, verder parachutespringen, waarbij de beide Friezen H. Ploeger uit Leeuwarden en G. H. L. Kalfsvel uit Lem mer ook hun medewerking zullen geven. Ook het programma van de andere mid dagen bieden verschillende bijzonderheden. Zo wordt Donderdagmiddag een sproeide- monstratie van landbouwgewassen vanuit een vliegtuig getoond. Voor Friesland ver keert dit nog in een experimenteel sta dium, maar in de N.O.P. heeft men dit reeds verschillende keren toegepast. Een bezwaar in Friesland zou bijv, kunnen zijn dat de percelen te klein zijn. Willem van Graft komt met het nummer Grazy flying en serpentlnejagen, wat ze ker velen bijzonder zal aantrekken. Een Harvard gaat verschillende acrobatische toeren verrichten, terwijl de piloot in ra diografisch contact met de vliegbasis staat en daar het publiek vertelt wat hij gaat doen, enz. Vrijdagmiddag arriveren de Amerikaanse Skyblazers en deze zullen voor ze gaan landen enkele nummertjes weggeven. Ze worden daarna begroet door dames in Fries costuum, die hun tevens een Fries product zullen aanbieden, zulks door me dewerking van Frico en Leijmpf. De Marine Luchtvaart Dienst zal trachten te demonstreren met een helicopter en daarmee o.a. het reddingswerk op zee de monstreren. Op de tentoonstelling zal men een grotere variatie kennen, dan het vorige jaar, ter- Langs de gehele spoorlijn Is er ter gele genheid van de electrificatie van het I Noorden gefeest. Vooral in Leeuwarden was het Zaterdag j.l. zeer druk. Veel belangstelling trok de historische Opwaak, Lcivv^i uuik uc c.aiagco i UC1 KU1 deels stonden In het teken van het spoor. 1 de oers' Meer dan 5000 bezoekers zagen 's avonds teriael i Fanny Blankers-Koen de 100 Yards Da- üt hwat hoeke dizze greate wolfeart binam- mes A.B. in 11.1 sec. afleggen en nog zo- Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs: 12 cent oer m.m Giro 87926 heale reu in fantastyske üntj owing meimakke troch de minen en alles, hwat dêrüt fuort- komd is. Komt men der om de fiif jier ris to sien, dan sjocht men de tropyske groei fan stêaden en fabriken as wie it in hiele nije streek. It is likemóch as op Schiphol hwer’t men ek hast net bybliuwe kin omt it sa hurd en gigantysk yn syn wurk giet. Dizze na tionale uteringen van in warber folk for- tsjinje ek nationale bilangstelling, hwant troch dizze groei en bloei wurdt oer hiel it lan mear wolfeart en wurkgelegentheid üt- struid. Men moat de eagen wol hast ticht hawwe om net to sjen, dat üs lan nei de oar- loch op hiel folie terreinen ta greate bloei komd is en dingen dien hat, hwer’t men yn ’45 net oan tinke doarste. It is wier, de Ame- rikaen hat üs tige holpen en helpt üs noch alle dagen, mar it eigen initiatyf en de eigen prestaesjes binne wunderbaerlik. De sosiale frede is wol ien fan de allerkostberste fruch- ten fan de nei-oarlogse tiid, al is dy hjir en Op het postkantoor in een dorpje in Slees- wjjk Holstein werd een geheimzinnig pak je binnen gebracht, geadresseerd aan Adenauer. Her werd voorzichtig openge maakt. Er zat een dode kat in. hinne-aeijen fan 51 ta 191 miljoen. Wy neame hjir mei sin allinnich mar de wichtichste din gen, oars soe it to ientoanicn wurde, mar hwat efter dizze sifers foar in almeugend bilang foar it hiele lan sit, kin men hast net om- fiemje. Dizze reusachtige ütfier fan eigen agraryske produkten makket de oankeap mooglik fan likefolle yndustriële grounstof- fen en is dêrtroch de fundearring foar de needsaeklike yndustrialisaesje. Hjiryn sit de kostbere bitsjutting fan dezze prachtige si fers en hjirmei biwiist de agrariër syn ün- misbere funksje foar it nationale bilang. Yn dit Ijocht moat men ek sjen de needsaek om it roer om to goaijen hwat bitreft de wurk- pleatsen, hwer’t dizze produksje barre moat. De rationele buorkerij mei alle help- middels, hwer’t in sa kostber bidriuw oer bi- skikke moat. Net yn goud of sulver, meu bels en auto’s op it foarste plak, mar yn bi- driuwsgebouwen, dy great genóch binne en maklik yn it gebruk, mei elektryske oanslu- ting en wetterlieding. Net minder ek yn drai nage fan de stikken lan, egalisaesje, bimeal- ling, bettere forkaveling en al sa mear. De ekonomyske ütkomsten litte dit nou ta, mar de sosiale biningen en bipalingen wurkje hjir tsjin de tried yn. Tsientallen fan jierren, hweryn sosiael ünrjucht dien is, wurkje nou as in enoarm dead gewicht op it redelik en helder ynsjoch fan in diel fan de agrariërs en de wetjower. En mannich forantwurdlik man doart him net to oppenearjen omt er bang is foar de gunst of de üngunst fan de minsken. Mar mei dizze Pilatus-halding wurdt de sike forhalding net soun. In rjucht- feardige foroardieling allinnich kin wer de müglikheden jaen om de buorkerijen en it lan to bringen op it hege peil, dat hja ynnirn- me moatte, sille hja de efterstan ynhelje kin- ne, dy’t yn en nei de oarloch üntstien is. Mar salang de direkte eigenbaet, op koarte ter- myn, de eagen forbhnet, bliuwe de illüzjes. Sa wreekt him de iensidigens fan earder tiid yn de iensidigens fan nou en makket aid ünrjucht, nij unrjucht, ta skea, nou likegoed as doe, fan in soune en stevige wolfeart foar it agraryske plattelan en dêrmei foar it hiele folk. Dit is it skaed, hwat nou al sünt de bi- frijing leit oer de agraryske forhaldingen en dat der net hoegde to wêzen as de lju rede lik en rjuchtfeardich wêze woene: arbeider, boer en eigner alle trij e Tjde J de historische I optocht, terwijl ook de etalages meren- dér koft mei düdlike offers nei de kant fan I sparre eigendom. Ut it statistysk ma- fan it Sintrael Bureau lit him öflêze, L-.1— dl— greate wolfeart binam- men komd is en diz’kear wol ik ris bisykje fan fan great en foar Fryslin’ fan oergreat bilang is. Dêrmei wurdt oan de oaren net tokoart dien mar men kin mar ien ding tagelyk. De earste trije jier nei de bifrijing wie it oeral in sykjen nei in nij bigjin. Kealen nea- ken üt de oarloch komd, hungrich en foar in part forwyldere, hat it in pear jier duorre, foar't wer sprake wie fan in folkshüshülding mei goede manearen. De distribüsje en de swarte hannel spilen jit in greate rol en de greate Chriruch Lief- tinck siet midden yn de jildoperaesje. It like doe, oft de opjefte foar üs fin to swier wêze soe en dat, sadré de Amerikaenske Marshall-help ophold, de boel nei de bar- bysjes gean soe. De eigen bisteansmiddels kamen yntusken dochs op gong en as nou de kranten fortelle, dat dizze léste moanne de ütfier wie greater as de ynfier, dan is dit in biwiis, dat der balken ünder it iis komme to lizzen. Ien fan de allerswierste balken is de op- bringst fan de groun. De stienkoal, de oalie en sa binne der ek foarbylden fan, mar de ienfaldige bidriuwen fan de bouboer en de greidboer, lyksa de tünkers en de hinnehal- ders, hawwe der it measte ta dien. En it moai- ste is, dat hjir altyd noch in stigende lijn yn sit, dat it léste jier jit stikken heger is as syn foargonger, en dat it oer it hiele agraryslce terrein to merkbiten fait. En dat, hwer’t de Minister de oanfier fan helpstoffen foar de bidriuwen fan jier ta jier strakker regelt. Ik haw ris byinoar socht, hwat op dit stik fan saken de léste fjouwer jier him ófspile hat en kom dan ta de ündersteande sifers. De bouboer fierde üt yn 1948, ’49, ’50 en ’51 foar in bidrach fan 340, 380, 450 en 530 mil joen goune. By de ierdappels en setters wie gjin forbettering mar efterütgong to sjen. De sifers wiene: 127, 104, 97 en 78 miljoen. Mar de oare bouboersprodukten gyngen aer- dich foarüt. Binammen flaechs 17, 29, 40, 58 wie ien fan de bésten. Folie greater is lykwols :gong fan de greidboer syn produk- dy yn 1948 ek likemóch op itselde de bouboer, to witten: 360 as in boffert en klom ta 785 yn '49 en 1070 yn '50, wylst it léste jier it fantastysk bidrach fan 1380 millioen goune bard waerd. Yn dizze fjouwer jier waerd it ek hast fjouwerdübel. Dat siet him binam men yn de fleisexport, dy’t fan 17 ta 170 miljoen oproun; yn de büter fan 100 ta 240 miljoen; yn de tsiis fan 60 ta 175 miljoen; yn de kondins fan 70 ta 240 miljoen en yn de Stamboekkoe in wel geslacht. De land bouwer E. den Oever te Oosterboer miste uit zijn land een zijner beste stamboek- koelen. Drie dieren van een andere land bouwer liepen op de weg. Op de zandweg b(j het land trof men sporen aan van een vrachtauto. Onder wat gras in een aan- grenzende wei werden later vel en inge wanden van het dier gevonden. Het bleek, dat de koe in de wei was geslacht en vak kundig uitgebeend. Vlees en kop waren meegenomen. Jongeman onder zand gestikt. Te Vlodrop Is Woensdagmiddag de 23-jarige J. Pleu- nis bij het delven van een put door losge raakt zand bedolven en gestikt. Het duur de vfjf uur voor men er in slaagde het stoffelfjk overschot te bergen. Minder geld voor vermakelijkheden. Aan openbare vermakeltjkheden besteedde het Amsterdamse publiek in Maart van dit jaar f 1.653.000 tegen f 1.922.000 in 1951. Aan bioscoopbezoek werd besteed in Maart 1952 f990.000 tegen fl.148.000 in 1951. Gort met stroop. Zandvoortg politie zoekt naar degenen die stoelen en ramen van een restaurant aan de Zandvoortselaan heb ben besmeerd met gortepap. „Gort met stroop” is de naam van een oude Zand- voortse volksdans. Liquidatie van circus. Het ziet er naar uit, dat het circus Kroon, dat 27 jaar be staan heeft, zal worden geliquideerd. Een groep Belgische artisten heeft het contract met het circus verbroken, omdat al drie maanden geen gages zijn uitbetaald. Enige artisten uit Delft willen alleen doorwerken als zt) medezeggenschap in de leiding krij gen. Inmiddels is oók het faillissement van het circus aangevraagd. Postkoets naar SoestdJJk. Mansholt op 10 Juli de bloemententoon stelling in het „Valkenberg” heeft ge opend, vertrekt er uit Breda-Oranjestad een oude postkoets naar het Koninklijk Pa leis te Soestdijk. Daar zullen twee meisjes de Koningin een bloemenhulde brengen na mens de burgerij van Breda. Geen vlaggetjesdag. Aangezien de onder- handelingen tussen de redersverenigingen en de Unie Verkeer tot dusverre niet tot een resultaat hebben geleid, acht het co mité Vlaggetjesdag Scheveningen het be ter de loggerrace onder deze omstandighe den niet door te laten gaan. Ook alle an dere festiviteiten, stertocht en vreugde vuur zijn afgelast. Wel zal de gehele vloot gepavolseerd in de havens liggen. MUlioenenorder aan zuivel van Ameri kaanse leger. De halfjaarlijkse inschrij ving voor de levering van melk- en melk producten aan de in Duitsland, Frankrijk en Engeland gelegerde Amerikaanse troe pen, heeft opnieuw geleid tot plaatsing van een zeer belangrijke order bij de Ne derlandse zuivelindustrie en wel aan de Combinatie Domo-Sterovita. De order, die ongeveer 600.000 liter melk en melkpro ducten per week bedraagt, betekent een versterking van onze deviefcenlnkomsten met naar schatting f 1Ó millioen. Zes jaar. Voor de rechtbank In Den Bosch eiste de officier van Justitie Donderdag tegen de vader uit Gemert een gevangenis straf van zes jaar, omdat hij op aandrin gen van zijn vrouw hun enig kindje na de geboorte om het leven had gebracht. De officier wees er op, dat de onmogelijkheid de vrouw, die haar man tot deze schand daad aanzette, te vervolgen, veler rechts gevoel onbevredigd zal laten. Katwjjks witte toren wordt herbouwd. De toren van de oude kerk aan de boulevard te Katwijk aan Zee zal herbouwd worden. Nadat het r(jk z(fn goedkeuring had ver leend en ook monumentenzorg geen be zwaren meer had, heeft de gemeenteraad besloten de financiering voor de herbouw mogelUk te maken. Verwacht mag wor den, dat nog tijdens dit badseizoen de to ren gereed zal komen. Griekse ridderorde voor minister Rutten. Koning Paul van Griekenland heeft minis ter prof, dr F. J. Th. Rutten in audiëntie ontvangen. Tijdens het onderhoud, dat bjj- gewoond werd door de Nederlandse gezant te Athene, de heer G. W. Boissevain, over handigde Koning Paul aan minister Rutten de versierselen van de orde van de Phoe nix. Grenscorrectie op eigen houtje. In Win terswijk, een zeer uitgestrekte gemeente met vele buurtschappen, heeft een Duitse landbouwer op eigen houtje een „grens correctie” toegepast. De afrastering plaat ste hU steeds verderop. Al geldt het hier maar een onbelangrijk stukje grond, toch zal hiernaar een onderzoek van hogerhand moeten worden ingesteld. De nieuwe aardappelen dit jaar vroeg. De grote aanvoer van nieuwe aardappelen kan dit seizoen twee weken eerder dan gebrui- It gouden feest fan de Steatsminen hat de öf- roune wiken rounom bilangstelling lutsen en mei reden. De forlerne hoeke fan Süd-Lim- boarch yn earder tiid allinnich bikend troch har apart lanskip en toerisme, hat de léste tj owing hwat dêrüt fuort-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1