FRYSKE BOEKEWIKE KRIS KRAS door Nederland HET EUROPEES JEUGDPARLEMENT Martinytoer üs hjoed to sizzen set to Boalsert yn Scholing van politieke jeugdleiders Fan de Help de verdrevene! 123 generaals op non-actief Eerste lustrum Leeuwarder Bach Vereniging Eisenhower gaat, indien gekozen, naar Korea Kort maar krachtig Bolletongersdeinümer Advertenties en bijdragen voor dit nummer diene men vroegtijdig in te zenden. Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OSINGA - Bol sward I Tj.deJ. Hwat hat Gabe Skroar No. 85 48e Jaargang Dinsdag 28 October 1952 Bolswards Nieuwsblad dit congres is, wat de Offeren we onze gaven? PIET. 01 Tongersdel is It foar Boalsert de greate del. Hwer’t de Gysbertstêd forline jier t>y troch rékke, sil hja nou wer diel oan hawwe: de ütrikking fan de Gysbert Japicx- en Dr Joast Halbertsma-prils en de iepenlng fan de Fryske Boekewlke. Boalsert is bliid en greatsk, dat dit wichtige barren wer pleats hawwe sil op it ieninichste plak, dêr’t soks sfear en sin hat: it Aide riedshüs, dat to Boalsert troch kunstnershAn mei Onder lieding fan syn heit, opriisde, yn de tiid, doe’t de dichter noch boarte yn de strjitten fan de Aide Hanzestêd. i It Provinsiael Bistjür is dizze del to Boalsert td gast. Kunst en witten- skip fine der har bikroaning. Hünderten Friezen, bistjürsautoriteiten, professoren, wittenskipslju, skriuwers, dichters, biwegingslju en safolle representative soannen fan it HeitelAn mear, meitsje de pylgrimaezje nel Boalsert, dat as „hoedster fan kunst en kultuer” (lyk as it keninklik brAnskildere glês yn de trappehal fan it stêdshüs it seit) wer alle war docht om mei enthousiasme en élan fan dizze del to meitsjen hwat derfan to meitsjen fait. Boargers fan Boalsert, Friezen üt dit gea, bliuw dan net binefter, mar kom yn kloften nei it Broereplein, dêr’t om kertier foar fiven en tsjin sawnen jonge East-Friezen Ald-Fryske Folksdounsen demonstrearje sille, meitsje as de romte it talit de iepening fan de Fryske Boekewike yn ’e Doele mei en yn elts gefal keapje yn de Boekewike ien of mear Fryske boeken. Keapje se foar de bern, keapje se foar de Alden, keapje se foar feint of faem, keapje se foar josels, mar yn alle earnst: keapje se. It Fryske taelgebiet is mar lyts. As skriuwers trochgean stille mei skriuwen, as ütjowers trochgean sille mei ütjaen, dan sille alle Friezen solidair wêze moatte en keapje in boek. Deryn kin in lyts folk great wêze, dat it noed wit to stean foar eigen saek. Nim sa diel oan de greate aksje, dy’t to Boalsert ynset wurdt: De FRYSKE BOEKEWIKE. It sil josels forrykje,, it sil mei wêze ta it bihAid fan de Fryske tael, it noedzjen fan de Fryske kultuer. Voor de vluchtelingen. Minister-president dr. W. Drees, heeft voor de zender Hilver sum I medegedeeld, dat met ingang van heden op het gehele Nederlandse volk een beroep zal worden gedaan een bijdrage te leveren, om het lot te verzachten van de millioenen vluchtelingen, verspreid over ’n groot deel van de aarde. Gloeiende cokes op arbeider. Op het Hoog- oven-terrein te Velsen is de 46-jarige sto- ringsbandwerker A. P. Zonneveld onder gloeiende cokes bedolven en daarbjj om het leven gekomen. De oorzaak van het onge luk was het losspringen van een koelplaat uit het inwendige van hoogoven I. Er ont stond een gat, waardoor de witgloeiende cokes naar buiten stroomde. De heer Zon neveld was gehuwd en vader van vijf kin deren. In great forwaend minskeherte en in bld- lersponge hearre hoegenamt net by elkoar Abonnementsprij s f 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs: 12 cent per m.m. Giro 87926 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie: Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) De oorlogsgesel striemde fel, Ze kunnen thans nog niet geteld, Die alle vastheid derven, 't Bestaan voortslepen, troostloos, grauw Als kraaien in de winterkou, Door vreemde oorden zwerven. Ze zwerven voort, in traag gelid, Wat is er van hun aards bezit In tien jaar tijds geworden? Dingen^ waaraan zich het leven hecht, Him hof en huis vernield, geslecht, Door Moloch’s woeste horden? Ze zwerven voort, hun harte schreit, Gave gezinsintimiteit Verbroken en ontluisterd. Nu hier, dan daar voor kort geduld, Hun wereld is in mist gehuld, De sterren zijn verduisterd. Ze zwerven voort, hun lamp waait uit, Geen vogel, die meer zingend fluit, Wat zal men nog verwachten? Nog ooit een hunkerend levensdoel? Een eigen bed een zachte stoel, En zonnige gedachten? De oorlogsgesel striemde fel, Die bleef gespaard vergeet vaak snel, Heeft zich knus ingegraven. Horen we nu nog het zwaar gezucht, Van ’t legioen dat zwervend vlucht. Generaal Tsjang Kai Sjek, heeft Donder dag 123 generaals ten 8 admiraals op non- actief gesteld. Het is de meest ingrijpen de hervorming welke hij doorvoedde sinds zijn leger naar Formosa uitweek. Deze officieren waren te oud en lichame lijk ongeschikt voor actieve dienst. Het zal dit seizoen 5 jaar geleden zijn, dat de Leeuwarder Bach Vereniging werd opgericht. Van het begin af mocht genoemde vereni ging zich in een grote belangstelling ver heugen. De „diensten” op de laatste Zon dagmiddag van de maand in de Doops gezinde Kerk te Leeuwarden gehouden, mochten zich in zo’n grote belangstelling verheugen, dat al spoedig tweemaal achter elkaar hetzelfde programma werd uitge voerd. Ook in de provincie werden concerten ge geven, o.a. te Harlingen, Heerenveen, Me- naldum en Workum, terwijl verschillende omroepverenigingen concerten uitzonden. Al deze uitvoeringen werden begeleid door een ensemble, beslaande uit leden van Frysk Orkest „L. O. F.” en stonden on der de bezielende leiding van de dirigent Kor Ket. Generaal Eisenhower heeft Vrijdag in een verkiezlngsrede te Detroit verklaard, dat hij zelf naar Korea zal gaan om te pogen de oorlog aldaar te beëindigen, indien hij tot president wordt gekozen. Hij achtte het tot een einde brengen van dit conflict een eerste taak van de nieuwe Amerikaanse regering. Dit vereist een persoonlijke reis naar Korea en ik zal die reis maken. Slechts op deze wijze zal ik kunnen zien, hoe ik het Ame rikaanse volk het beste kan dienen in de Griekenland, Ijsland, Ierland, Italië, Luxem- zaak van de vrede, aldus de generaal. De Raad der gemeente Wymbritseradeel kwam Donderdag 16 Oct. j.l. in voltallige spoedeisende vergadering bijeen in verband met een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Ned. gemeenten tot een bedrag van f 88000.zulks ter financie ring van de kosten van de weg Waterloo- Trophome. De lening wordt aangegaan te gen 4% pet. voor 30 jaar, aflossing in 20 gelijke jaarl. termijnen voor het eerst op 1 October 1963. Koers lOOpct. Zonder hoofd, stemming en discussie be sloot de Raad conform dit voorstel, waar na de vergadering werd gesloten, die niet meer dan enkele minuten in beslag had genomen. hoogtepunten van dit con. vens spreken de Duitser C Fransman Jean Monnet. Het congres, dat in commissies de genoemde vier vraagstukken zal bestuderen, kan zich Piet Kraak, de doelman van het Neder lands elftal, ligt in het ziekenhuis. Zondag j.l. was een ongeluksdag voor hem en zijn club, Stormvogels, hoewel zij de wedstrijd tegen Vitesse met 4-0 won. Tijdens deze ontmoeting kwam Kraak ongelukkigerwijs in botsing met een tegenstander, waar door hij het veld geblesseerd moest verla ten. Hij werd naar het St. Anthonius-zie- kenhuis vervoerd, waar bleek, dat zijn kuit been was gebroken. De behandelende ge neesheren achten de aard van de breuk echter niet ongunstig en verwachten een snelle genezing. Oorzaak drank. Zaterdagnacht is op een der Roerbruggen te Roermond een 24- jarige wielrijder door een luxe auto aange reden en over de brugleuning in een tien meter diepe afgrond geslingerd, waar hij vrijwel onmiddelltjk de dood vond. De 19- jarige autobestuurder uit Roermond, die beschonken was, en met grote snelheid gereden moet hebben, is later door de po litie aangehouden. Mr d’AUly naar Australië. De burgemees ter van Amsterdam mr Am. d’Ailly, zal op uitnodiging van de gouverneur van N.- Z.-Wales een bezoek brengen aan Australië en in het bijzonder aan de stad Sydney, waar hjj een tegenbezoek zal brengen aan de burgemeester O’Dea, die in Januari de gast was van het Amsterdamse gemeente bestuur. Op 27 Mei: raadsverkiezingen. De vierjaar lijkse gemeenteraadsverkiezingen worden volgend jaar gehouden op Woensdag 27 Mei. De candidaatstelling geschiedt op 14 April, een en ander volgens de bepalingen uit de nieuwe Kieswet, die de gemeente raadsverkiezingen een maand eerder heeft gesteld dan vroeger. Hoog bezoek. Dinsdag 28 October zal kei zerin Nam Phuoong van Vietnam een be zoek brengen aan Haarlem om daar een schip te water te laten. Melkbussen omver getrapt. Vijf jongens uit Smilde, die in Juli van dit jaar verschil lende langs de weg staande bussen met melk hadden omver gegooid, werden door de politierechter van Assen tot een maand gevangenisstraf veroordeeld met bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming. Dubbel doel. Hengelo (O.) gaat een on deraardse schietbaan bouwen. In tyd van nood zal deze als schuilkelder kunnen wor den gebruikt. Vijftigduizend woningen komen gereed. Het staat vrijwel vast, dat dit jaar de woning voorraad met meer dan 50.000 stuks ver rijkt zal worden. Ondanks vele kritieke omstandigheden zal het volgens het ANP gelukken nog boven de laatste raming van 50.000 woningen uit te komen. Reuzenhaal gevangen. De haringlogger Sch 236, schipper C. de Graaf ving in haar netten een reuzenhaal, die een lengte had van 7 meter en een gewicht van 3000 A 4000 kg. Het was een hele toer de vis aan boord te kragen. Fries melkvee won In Engeland. Voor de dertiende maal heeft het Friese rund vee op de jaarlijkse zulveltentoonstelllng in de Olympla-hal In Engeland de eerste prijs gewonnen. In melkproductie staan de Friese koeien In Groot-Brittannië vooraan. Zfl wonnen Donderdag de trophee weer met evenveel glans als dit de voorgaande jaren het geval is geweest. Friese straatnaam. De Kroon heeft een raadsbesluit van de gemeente Haskerland waarin bepaald werd, dat de straatnamen uitsluitend in het Fries mochten worden gesteld tot 1 April 1953 geschorst. Onder zocht zal worden of dit besluit In strijd is met de wet of met het algemeen belang. burg, Nederland, Noorwegen, de Saar, Zwe den, Turkije en het Verenigde Koninkrijk bij elkaar om als delegatieleden de Europese pro blemen te bestuderen. De afgevaardigden uit andere landen (niet aangesloten bij Straats burg) zullen als waarnemers fungeren. Het gaat hier om een proef, maar ongetwij feld is deze waard genomen te worden. Nekkramp in marinekamp. In het Marine- opleidingskamp bij Hilversum heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. Als gevolg hiervan is het kamp een week ge sloten. Het verlof van het personeel gedu rende het weekend is ingetrokken. Een oudje. In het veen bU Nleuweroord is een horen van een oeros gevonden; hfl is overgebracht naar de oudheidkamer In Emmen. De spuit was defect. Hoe veel er te zeg gen is voor een goede brandspuit, bleek Dinsdag te Helno, waar brand was uitge broken in de boerderij van de heer Vonder- man. De brandweer was spoedig ter plaat se, doch toen men wilde gaan blussen, bleek de spuit defect te zijn. Met uitzondering van de levende have ging de gehele boer derij met Inventaris verloren. De brandweer moest met een kapotte spuit machteloos blijven toezien hoe het vuur de boerderij verteerde. Meisjeshandelaar? Een Inwoner van Borg haren by Maastricht werd gearresteerd, omdat hy ervan werd verdacht, meisjes van 18-22 jaar te ronselen en door te leve ren aan caféhouders in België. yn syn greide- njir op it har spit nomd en net wer loslitten. Mar ek it oare aksint sprekt net minder düdlik. It is rjuchüt as de bargesnüt. It binne net allegearre slagge proeven en ündersikings, ek de tsj instuiten wurde net forswijd, in seld- sum foarbyld derfan jowt par. 3 fan haed- stik 7, hweryn sünder moaije praetsjes for- teld wurdt hoe’t men mei de beste bidoeling soms de planke misslacht. Hwat moat it lézen en wer lézen foar in jonge greidboer in seldsum geniet wêze as er yn it lanbou- ünderwiis genoch opstusen hat om him mei de technyske termen to rédden. Hwat sit hjir foar eltse attinte greidboer in heap stof yn, hwer’t er syn foardiel mei dwaen kin. Derby is it düdlik printe mei inkelde foto’s yn in stevich bantsje: in juwieltsje. Winliks koe ik neat betters dwaen as it hiele forslach hjir oerfortelle, mar jammergenoch moat ik it litte by inkelde sprekkende staeltsjes üt dit tige learsume boekje. Mar nim dizze ried oan en freegje by de Rykslanboukonsulint yn Snits dit boekje oan. It is syn jild hündert kear wurdich. Alderearst komme der inkelde statistyske oer- sichten. It earste is oer de bidriuwsgreatte yn dizze hoeke. Minder as 10 H.A. binne ook verheugen in experts en rapporteurs, die in de Europeese wereld een naam hebben. Om enkele namen te noemen: Denis de Rou gemont, Philip van Bretano en Amery zullen de aanwezige jongeren helpen met de bestu dering van deze moeilijke problemen. Daar uit blijkt, dat de Europese staatslieden begrij pen hoe belangrijk dit congres is. Ondanks hun druk bezet leven komen zij daarvoor een week naar Den Haag. De samenstelling van dit congres is, wat de politieke jeugdorganisaties betreft, practisch gelijk aan de afvaardiging van de verschil lende landen naar Straatsburg. Nederland levert dus zeven man, t.w. 2 Nieuwe Koers (arb.), 2 van de jongerenorganisatie der k.v.p., 1 Arjos (a.r. jongeren), 1 c.h.u. en 1 p.o.v.d. (liberalen). Oostenrijk en Zwit serland, hoewel in Straatsburg niet vertegen woordigd, leveren op deze bijeenkomst wel hun aandeel. Daarnaast hebben specifieke Europese jeugdorganisaties nog een afzon- derlijk aantal zetels, zodat ruim 200 jongeren de vergaderingen zullen meemaken. Zo komen Maandag a.s. de jeugdleiders uit België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Van 27 tot en met. 31 October wordt er in Den Haag een zeer belangrijk congres gehouden, n.l. het Europees jeugdparlement. Voor de eerste maal in de geschiedenis komen afgevaardigden van politieke jongerenorganisaties bij elkaar om te spreken over de federalisatie van Europa en enkele andere typische jeugdproblemen, zoals jeugd en cultuur, jeugd en’politiek, terwijl er ook economische vraagstukken zullen worden voorgeschoteld. mar 10%. Fan 10-15 H.A. ek 10%, fan 15- 25% binne der 27.6% fan 25-35 H.A. 30.9% en boppe de 35 H.A. 20.8%. Dizze sifers jowe oan hokfor diel fan ’e groun troch dizze bidriuwstypen brükt wurdt. It tal boeren is fansels hwat oars. Brüke de lytse boeren mar 10%, har tal is sahwat 30% fan it totael. Mei de koumelkers tus- ken 10 en 15 H.A. komme hja oer de 45%, dus de lytste helt. It is fan bilang by alle maetrigefs dizze sifers goed to witten, nwant hjirüt blykt, dat de lytsen forgoed meitelle. Ek in oare statistyk is fan folie bilang. Hoe- folle hierdeboeren sitte hjir op ’e klaei? Hast 85%binne alhiel of greatendiels hierde boeren. Mar 8% kin men mei wierheit eigen boeren neame en dan noch 7% dy’t greaten diels eigen boeren binne. Dizze sifers toane oan, hoe wichtich it pro bleem fan de hier en de eigendom yn dizze hoeke is. Graech soene wy in oare kear hjir noch hwat neijets oer to witten komme. Hoe- folle pleatsen en los Ian heart oan particu lieren yn Fryslan, hoef olie oan lju buten de provinsje, hoefolle oan ynstellings, banken en forsekeringsmaetskippijen? Hwa wit, komme wy dat ek nochris to witten. Op it fean en it san sitte de measte eigen boeren. Men soe sa sizze, dat de hypotheek- kwesje ek de muoite wurdich wie om ris üt to sykjen, mar miskien komt men dan mei syn fragen tonei oan ’e broek. Yn de tsiint- wurdige omstannichheden kin de hierdeooer tige meikomme, mar bliuwt dat sa? Moat men net forwachtsje, dat de skiljes, dy’t al in jier as tsien tige üt it lead hingje, gean- dewei wer in better lykwicht fine sille? Alle tekens wize dy kant üt, liket my ta. En is dan de tastan fan 85% hierdeboeren net sünder greate biswieren? Wy hawwe hjir sahwat it heechste sifer foar de hierdeboeren yn Nederlan, wylst de measte natuerlike ta stan wêze soe, dat de boer safolle müglik eigner wie. Gjinien, dy’t der mear bilang by hat. De sifers foar de leden fan de molk- kontróle binne bést. Op ’e klaei 86%, dat is poerbêst. Ek by it Stamboek wint it tal leden hurd oan en hjir op ‘e klaei is de 60% al birikt. Dus aer binne mear stam- boekers as gewoane melkers. Soks hawwe wy hjir nea bilibbe. En it is in tige praktyske jildbilizzing, dizze féforbettering, dat hawwe de measten goed bigrepen. Twa dingen, dy’t hjir al gauris op it appèl west binne, wurde us ek ut de doeken aien. Dat binne wetterlieding en elektrysk Ijocht. Hwat dit foar in buorkerij wurdich is, stekt net sa nau. Mei de wetterlieding is it sa: 42% hawwe wetter op ’e klaei, 28% op it fean en mar 16% op it san. Hjir leit dus noch in greate efterstan. En dit is nou krekt in ding, dat yn tiden, sa as wy nou bilibie, ris in fikse stap foarüt dwaen moasten. Dat forsterkt it bidriuw, dat jowt mear en better molke, dat bringt ek yn de hüshalding din gen, dy’t men der yn us tiid net langer misse kin. Oer de elektrisiteit doar ik hast net wer prate. Hwant praten is der genöch. Der sille nou dieden komme moatte. Ik wist wol, dat der noch folie buorkerij en wiene, dy’t har mei petroalje, butagas of benzinemotor réd de moatte, mar dat dit hjir op ’e klaei hast noch de helte (46%) wêze soene, dat hie ik net tocht. In swiere morele hypotheek op üs provinsiael bidriuw, dy’t wy Ijeaver hjoed as moarn sterk ynkrimpe woene. Ik wit wol, dat it koper en oare materialen krap en djür binne, mar it mei sa net bliuwe. Der sil de bvleyn moatte, oars giet der fjirst tofolle goodwill forlem en siket men op- lossings, dy’t folie minder en folie djürder binne. Opfallend is ek, dat krekt dizze hoeke sa min ut de bus komt, op it fean binne 60% en op it san 73% op it net oansluten, krekt oarsom dus as mei de wetterlieding. Beide moatte lykwols mei krêft oanpakt wur de en men mei der net mei wachtsje oant mindere tiden oanbrekke. Wy hoopje, dat der in algemiene sterke oantrün fan gemeen- tebistjüren, wetterskipsbistjüren, stansorgani- saesjes, eigners en hierdeboeren komme sil, dy’t de fjirst to langsume gong fan dizze objekten trochbrekt. En as léste mar net it minste, moat hjir in wurd sein wurde fan de jarrekolken. De bi- mestingstarpot fan it bidriuw! In goede tich- te jarrekolk, dy’t great genóch is om de jarre ta it foarjier to biwarjen. De greatste helt (56%) fan üs bidriuwen hjirre mist sa’n kolk of hat ien, dy’t to lyts is, op it fean seis 83%. Dat roait igge noch seam. Dit is in ding, hwer’t alles oan dien wurde moat om dit to foroarjen. Hwant yn dizze dingen leit in bliuwende forbettering foar de bidriuwen, hwer’t Fryslan jimmer wer syn wolfeart üt helje moat. Derom is dit in algemien bilang fan greate bitsjutting. Onze lezers, medewerkers, adverteerders en agenten maken we er nu reeds op attent, dat ons blad op DINSDAG 4 NOVEMBER zal verschijnen met een speciaal Adm. en Red. Dit congres, dat door Federaal Europa met grote belangstelling wordt tegemoet gezien, wordt gehouden onder auspiciën van de Par lementaire Raad der Europese beweging en van verschillende internationale jeugdbewe gingen. Als wij spreken van een belangrijk I congres dan bedoelen wij daar niet mee, dat deze politieke jongeren de wereld kunnen verbeteren of in staat zullen zijn de eenheid van West-Europa maar één stap dichter bij te brengen. Het zou dom zijn dit te geloven. Toch is het belangrijk, want de huidige lei ders van de politieke jeugdbeweging, 'die po- litici van straks zullen zijn, moeten een ge duchte internationale scnoling doormaken. Wie de eerste vergaderingen in Straatsburg heeft meegemaakt, weet hoe lang het heeft geduurd voordat de staatslieden, die daar aanwezig waren, op elkaar waren ingespeeld. Bovendien wordt de integratie van Europa langzamerhand zo’n moeilijk vraagstuk, dat het Droodnoodzakelijk is, dat er experts wor den opgeleid. Op dit congres worden de politieke jeugd leiders dus opgevoed in Europese zaken. Daarnaast beoogt deze bijeenkomst de publie ke opinie te beïnvloeden. Nog al te veel West-Europeanen weten niet waarom de fe deralisatie is geboden. Geen middel mag on gebruikt gelaten worden om de noodzaak daarvan duidelijk te stellen. Misschien zijn er toch nog lezers, die scej> tisch staan tegenover dit Europees jeugdpar lement. Dit is wel te begrijpen, want ais nuchter mens dient men te erkennen, dat dit congres een proef is. Het moet meer dan een maal worden herhaald voordat men er wer kelijke resultaten van zal kunnen zien. Noch ons vorstenhuis, noch onze Regering heb ben echter van een schuchtere houding blijk gegeven. Gisteren is door Prins Bernhard dit congres met een grote rede geopend en de Regering is bereid geweest een belangrijk be drag ter dekking van de onkosten uit te trek ken. Tevens heeft zij de historische Ridder zaal, waarin de Koningin haar Troonrede pleegt uit te spreken, aan deze Europese po- Der leit it dan wer foar üs, it forslach fan de RyksUnboufoarljochting foar de Südwest- hoeke, mei .Snits as sintrom. Hwat ik fan syn foargongers sein haw soe ik ek diz- kear wer herhelje kinne, it is treflik wurk mei as twa bisünder opfallende aksinten: praktysk en earlik. Dit is gjin sabeare wittenskiplik gepiel mei de boer en buor kerij as unforskillich objekt, dit giet oan ’e woartels fan it boerwêzen. Alle fragen, hwer’t de boer bidriuw mei ompakt, wurde litieke jongeren ter beschikking gesteld. De gemeente ’s-Gravenhage heeft ook f 5000. (de totale begroting voor dit congres be- araagt f 100.000.gesubsidieerd, terwijl de Europese beweging ook een groot bedrag op tafel heeft gelegd? Het behoeft geen betoog, dat bij zo’n grote opzet het programma wel tip top in orde dient te zijn. En inderdaad, men moet toe geven, dat Den Haag vele Europeese staats lieden binnen de poorten krijgt. De federalist pur sang, Paul Henri Spaak, zal een gedeelte van de vergaderingen bijwonen en tevens zal hij Maandagavond een rede houden, die ongetwijfeld mede als een der ngres zal gelden. Te- Carlo Schmidt en de

Bolswards Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1