I h Martinytoer ..ARKE NOACHS” KRIS-KRAS door Nederland BOLSWARDS RAADHUIS WERD TOT EEN üs hjoed to sizzen Boalserter heamiel Fan de aan Unieke tentoonstelling onder enthousiaste belangstelling geopend Moekarto niet geslaagd Formateur Moekarto is er niet in geslaagd een nieuwe Indonesische regering te vor men, zo heeft president Soekamo Zondag avond bekend gemaakt. Laniel geslaagd Churchill moet rust houden Duitsland werkt zijn vloot H* door de culturele commissie aangege- ■yen motto: „Het dier in de Beeldende Kunst” heeft inspirerend gewerkt tot het tot stand komen van een verzameling van wer ken, welke als zeer uniek kan worden be schouwd en volgens deskundigen nimmer tevoren in ons Vaderland in deze vorm en van deze verscheidenheid werd samengesteld. Vloed in Japan H* is de moeite waard, aan het onder- "werp van deze tentoonstelling een korte beschouwing te wijden. Felle boerderij brand te Blauwhuis 49e Jaargang No. 50 Dinsdag 30 Juni 1953 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukherij Fa. A. J. O SINGA - B o 1 s w a r d I zijn tijd- s i Hwat hat Gabe Skroar Bolswards Nieuwsblad itekening, ets, houtsnede, penbrash, gouache, crayon, hoe zij t ge te bewonderen in Uw Schepping. PYT. o De meest rijke, de meest interessante en de meest „begrijpelijke” expositie die het stadhuis ooit herbergde om de Wijzigingen In leger. Ingrijpende wijzigin gen. bij de Koninklijke Landmacht zijn met ingang van deze maand tot stand geko men. Deze reorganisatie betreft het split sen of wijzigen van bestaande organieke onderdelen en het vormen van nieuwe. Status Nleuw-Gulnea twistappel De waar nemend Hoge Commissaris van Indonesië mr. Susanto Tirtoprodjo heeft namens de Indonesische regering aan minister Beyen een nota overhandigd, waarin wordt ge zegd, dat iedere poging om zonder voor afgaand overleg met Indonesië tot een ac- coord te komen met Australië over Neder lands Nleuw-Gulnea, als een onvriendelijke daad zal worden beschouwd, omdat de sta tus van dit gebied aldus de nota nog steeds een twistpunt vormt. Geluk bij val van dak. Een 33-jarige met selaar uit de Wolmaransstraat viel van ’n 15 meter hoog dak van een perceel aan de Boslaan te Den Haag. Tijdens zijn val wist hij nog juist een touw te grijpen van een lier, waardoor zjjn val werd gebroken It heamiel krlge in swlde rop, Boalsert kaem fier oan 'e kop, Sintsje wol sljocht skine. Boer en boarger sizz’ wolmiend, ’t Feest is slagge - sêd - foldlen: Fan rys mei resinen! In warbere frou is de kroan fan har man. geacht, worden Tot 6 Juli heeft Moekarto thans de tijd gekregen een nationaal zakenkabinet met voldoende parlementaire steun ,te vormen. De vijfde Franse formateur is dan toch werkelijk geslaagd. Met een zeer ruime meerderheid (389 stemmen vóór en 206 tegen) verkreeg de Onafhankelijke Joseph Laniel Vrijdagmiddag het vertrouwen van de Assemblee, die van het debat na de in- vestltuurrede (de rede, waarin de forma teur zijn program uitvouwde) slechts een formaliteit had gemaakt. De mi- van- Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie: Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) gaven, het paradijs i De kunstenaar ziet ook het zuiverst de juiste Bolsward een zomer-tentoonstelling gehouden van beeldende kunst. Voor de zoveelste maal wil het gemeentebestuur van Bolsward tonen dat het voor d*e culturele ontwikkeling van stad en platteland een taak heeft. Miswaer faek! de Ongetild Wie dit jier in hiele strild. Boeren yn ’e pirie. ’t Hea forlear yn kwaliteit Boalsert tsjoent har moed wer nfl, Kom! Rys mei fesinen! nen behouden. Nu bleef enkel het hok ge spaard. De brand trok veel belangstelling. Ook de burgemeester van Wymbritseradeel, de heer F. Tjaberings, was bjj de brand I aanwezig. De voor 8 Juli vastgestelde conferentie der Grote Drie op Bermuda is Zaterdag plot seling voor onbepaalde tijd uitgesteld, om dat de Britse premier Sir Winston Chur chill, zich heeft overwerkt en op dokters advies een maand lang „volledig rust” zal moeten houden. Dit dramatische nieuws werd in een ver klaring van Downingstreet no. 10 de ambtswoning van de premier en in een daaraan toegevoegd medisch rapport, be kend gemaakt, slechts een paar uur nadat de kabinetscrisis in Frankrijk uit de we reld was geholpen. President Eisenhower heeft Churchill on- middelljjk een persoonlijke boodschap ge stuurd, waarin hij o.m. opmerkt, dat de gezondheid van de Britse premier een zaak is, die de gehele vrije wereld aangaat. Nie mand weet nog de nieuwe datum van de reeds eerder uitgestelde Bermuda-conferen- tie, maar in het gunstigste geval zal zjj zeker niet voor eind Augustus kunnen plaats vinden. Juny-moanne it lAn net skjin Lykwols elkien ropt: presint! Ik bin op ’t feest to finen. Dan mar in del letter dien, ’k Ha de ütnoeging forstien: Kom! Rys mei resinen! It programma liket skoan, Wy nimm’ yn bitrouwen oan, De stimmlng sil net kwine. Stil forstommet ’t geklei, En de soargen wurde wei By rys mei resinen. De West-Duitse koopvaardijvloot is thans weer 1.840.000 ton groot tegen 4.500.000 in 1939. Op Duitse scheepswerven zfjn in aanbouw 278 zeeschepen met een inhoud van 985.856 bruto ton, waarvan 84 schepen, metende 517.483 ton voor buitenlandse rekening. Van de eerder genoemde 1.840.000 ton is 240.000 ton aan visschersschepen en ande re vaartuigen. Op de West-Duitse werven werken thans 76.718 arbeiders. De Duitsers bouwen voornamelijk schepen voor de pakketdienst op him oude routes naar Noord- en Zuid-Amerika, Australië en het Verre Oosten. Opnieuw wil het gemeentebestuur de doortrekkende Friesland bezoekende toerist een ogenblik van waardevolle ontwikkelende verpozing schenken. de stamvader van het menselijk geslacht, aan wie eertijds alle dieren in een harmonieuze heerschappij waren onderworpen. golsward ligt als het platteland van gers wonen temidden king, welke als het Voor de 7e achtereenvolgende maal wordt in het historisch raadhuis van y^'at de Bolswarder tentoonstelling wel het meest kenmerkt, is de grote verscheiden heid. Het is de samenstellers der collec tie (die tot stand kwam op initiatief van het gemeentebestuur in medewerking van het Ministerie van Onderwijs Kunsten en We tenschappen) de heer J. L. Mulder en Mevr. E. W. L. RuttenBroekman, wonderwel ge lukt in bijna 300 nummers een vrijwel com pleet overzicht te geven, niet alleen van de meest uiteenlopende technieken, maar ook van de ontwikkeling van de (schilder) kunst vanaf de 17e eeuw tot heden. Daartoe werden werken bijeengebracht, tij delijk afgestaan door het Stedelijk Museum en het Rijksmuseum te Amsterdam, het ge meentelijk museum te ’s Gravenhage, net Boymans museum te Rotterdam, zowel als uit de collectie van het Min. van O. K. en W., id. Rijksprentenkabinet, id. ’s Rijks verspreiden kunstvoorwerpen, en talrijke particuliere collecties, waarvan in het bijzon- Meert dan driehonderd mensen hebben het leven verloren bij geweldige overstromin gen en wolkbreuken op het zuidelijke Ja panse eiland Kioesjioe. Er worden nog 644 Japanners vermist en men vreest, dat velen van hen eveneens verdronken zijn. Officieuze, nog niet bevestigde berichten, spreken reeds van een aantal van 2000. Ruim zeshonderd anderen zijn gewond en in totaal heboen 610.000 mecse" in eniger lei vorm van de overstromingen te lijden. Enige tienduizenden huizen zijn beschadigd of geheel vernield. Nadat enige dagen ach tereen zware slagregens het eiland had ge teisterd, meende men Zondag te kunnen herademen en althans het reddingswerk te kunnen beginnen. Maar Maandag sloegen de regens weer In voilé hevigheid neer. Een vlakte In het noordwesteltjk» deel van Kioesjioe is veranderd in een binnenzee I Er was eens een schilder die een koe S op het doek penseelde met vijf poten. Toen een belangstellende toeschouwer hem hierop attent maakte, antwoordde de schilder verontwaardigd: „Maar ik schilder ook geen koe, ik schilder alleen maar licht.” U begrijpt het al, de schilder in kwestie was er een van het ultra moderne genre, wiens werk men eventueel evengoed op de kop kan hangen en die voor een gewoon mens onbegrijpelijk, zo niet onge nietbaar zijn. Hoewel de moderne schilders ook op de Bolswarder ten toonstelling vertegenwoordigd zijn, vindt men er geen „rariteiten” Integen deel, de bijna 300 werkstukken spre ken stuk voor stuk ook de leek op het gebied der schilderkunst dermate aan, dat U er evenals wij en evenals de kunstcritici enthousiast over zult zijn. De mens waant zich, zeker in deze 20e eeuw met zijn aaneenschakeing van uitvindingen op technisch en wetenschappelijk gebied, met een zekere trots de koning der schep ping. Een paard en wagen op de openbare weg is tegenwoordig maar lastig voor het snelverkeer. En bij een wielerwedstrijd, wordt men verzocht honden en katten op te sluiten. Dit zo maar even terloops om aan te geven, dat het dier tegenwoordig op tal van terreinen pas op de tweede plaats komt. Leidekkers op de stadhuistoren ontdekten gistermorgen vroeg brand In de richting Zuld-Oost. Direct werd de Bolswarder po litie gewaarschuwd, die op haar beurt de rijkspolitie in Wymbritseradeel waarschuw de. Ook vanuit Blauwhuis werden alarm signalen gegeven. Om ongeveer zes uur, terwfll de bewoner, de zetboer T. Bootsma, juist onder zijn laatste koe zat, ontstond er op onverklaarbare wijze In de schuur van de door hem beheerde boerderij (eigen dom van de heer S. B. Yntema te Bolsward en staande aan de weg naar Wolsum) een felle uitslaande brand. De strakke Oostenwind deed het vuur ogenblikkelijk overslaan naar het woonge deelte, waar ook de boerin de brand merk te en ternauwernood haar kinderen In vei ligheid kon brengen. Omwonenden snelden direct toe, zodat nog enig huisraad in de greide kon worden ge zet. Het meeste kwam echter in de vlam men om. Zo ging het ook met de voorraad goed gewonnen hooi (pl.m. 15 voer), een maalmachlne en hooiwagen. Gelukkig bevond zich geen vee in de stal. Verzekering dekt de schade. Omstreeks zeven uur arriveerden ongeveer gelijktijdig de brandspuiten van Heeg en Sneek. Veel viel er toen niet meer te red den, men kon slechts nog nablussen. Hier klemt opnieuw de vraag (evenals des tijds met de brand te Hartwerd) of het geen aanbeveling verdient de onderlinge samen werking tussen de gemeentelijke brandwe ren beter te regelen. Had de Bolswarder politie direct de plaatselijke brandweer ge waarschuwd, dan was die waarschijnlijk een half uur eerder ter plaatse geweest Der is od it heden hwat oan it tarieden, dat wis tige de bilangstelling fortsj innet fan en had men het woonhuis wellicht nog kun- de boer, dy’t mei syn tiid mei gean wol. Hwat nijs? Ja en né! Inkelde hünderten binne hjir al hwat mei op 'e hichte, mar de measten noch net. En dy’t der fan witte, witte it aldemeiste ek noch net. It giet hjir yn de Lanbou mear bigryp to knjen foar bidriuwsposysje. Foar de fraech, hoe’t nou winlik gien is mei de rentabiliteit fan kapitael en arbeid, dy’t yn de bidriuwen brukt wurde. It is net to kearen, dat de mear moderne bidriuwsfiering ek trochkringt yn de oare gebieten. Men sil der net foar wei kinne en gean itselde paed op as de net-agraryske bi driuwen al Herren gien binne. Dat is it paed fan de bidriuwsekonomy. Dat fremde wurd omfiemet gans in bytsje. Dat wol sizze, dat men de bidriuwen net nimt mei har tafallige eigner of hierder, mei syn lytse of greate kaptaeltsje, mei syn eigen wurkkrêften of mei fremd folk, mei syn swiere hypotheek of hege lésten, mar aat men in bidriuw nimt allinnich as bidriuw en dat men krekt neigiet, hwat sa’n bidriuw nou winliks oplevert. Ja, jit mear! Men wol witte op hokfor wize de bidriuwswinst der komd is, üt de kij of ek üt de skiep, ut it fokken of üt de molke. Men wol witte oft de wurktugen goed rinte dien hawwe, of de kunstmest foardiel brocht, oft it fuorjen üt koe en al sa mear. Mei oare wurden, men is net mear foldien mei de sizwize: dy man buorket der goed! of, dy makket alle jierren achttüzen goune winst, of, hy sylt swier, hwant dat binne dingen, dy’t troch aller- hanne bykommende dingen biynfloed wurde. Abonnementiprijt f 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs: 12 cent per m.m. Giro 87926 JJet kan ons tot nadenken stemmen en het is goed vöor onze persoonlijke eigen waarde om eens na te gaan hoe de mens, in dezen de kunstenaar, in de loop der eeuwen van vijftig kilometer lengte. en hij er met niet ernstige schaafwonden afkwam. Na in het ziekenhuis te zijn ver bonden, kon hij naar huis terugkeren. Hoofdstad minder toeristen. Juni heeft, wat de hoofdstad betreft, een grote inzin king in het vreemdelingenverkeer te zien gegeven. Het aantal buitenlanders dat naar onze grachtenstad kwam kijken, was be duidend minder dan vorige jaren en veel minder dan men er van verwacht had. Uitverkoop op 11 Juli. De zomerultver- koop zal dit jaar op Zaterdag 11 Juli be ginnen en duren tot en met Zaterdag 8 Augustus. Volgens de wet moet de termijn liggen tussen 15 Juli en 15 Aug. Van over heidswege is thans na overleg met het be drijfsleven besloten met de uitverkoop op een Zaterdag te beginnen, omdat dit voor de middenstand gunstiger wordt Ieder jaar zal dit thans opnieuw bekeken. Ook minister Drees naar Brussel, nisteriële Benelux-conferentle, welke daag te Brussel gehouden zal worden, zal hamens de Nederlandse regering, behalve door minister J. W. Beyen, door de mi nister-president dr. W. Drees, worden bjj- gewoond. Gemengd, maar dan in het water blijven. Na een debat van vier uur heeft de ge meenteraad van Eindhoven met 27 tegen 7 stemmen besloten tot opening van de ge legenheid tot gemengd zwemmen in de ge meentelijke bad- en zweminrichting „De Ijzeren Man”. Gemengd oeververkeer zal niet zijn toegestaan. Het basin voor ge mengd zwemmen zal zo diep worden, dat het uitsluitend gebruikt kan worden voor geoefende zwemmers. Kapitein Knuist naar Korea. Kapitein C. Knuist uit Den Haag is benoemd tot op volger van luitenant-kolonel C. M. Schll- peroord, commandant van het Nederlandse detachement in Korea. In verband met deze benoeming wordt kapitein Knuist tijdelijk tot luitenant-kolonel bevorderd. Nim nou bygelyks in eigen boer. En lit üs sizze, dat dizze man in ynkommen hat fan tsientuzen goune. Kin men dan sizze, dat de man goed buorket? Né! Hwant as dit in pleats is fan in 80, 90 pounsmiet, dan sit deryn al in kaptael fan 100.000 goune, yn de ynventaris al wer minstens in 50 60.000. Docht der in soan of in dochter mei de boer it wurk mei, dan binne dat twa of trije krêften, dy’t mei de lésten ek samar 10.000 jiers fortsj inje. Rinte en ofskriuwing, mei it eigen wurklean, binne dan al folie heger as de 10.000 goune, dy’t syn ynkommen üt meitsje. Dizze man buorket aan striemin, hwant dit eigen kap tael en dit eigen arbeidsoandiel wiene folie mear wurdich. Nou mei men net miene, dat de greate „lijn” yn dit forhael foar de boe ren hwat nijs is. Dat is sa net, mar wol is wier, dat hi a praktysk dochs to min rekken halde mei dizze eigen winstobjekten. En dat soe net sa slim weze as dertroch net alhiel forkearde idéen komd wiene sawol by de boeren as by de net-boeren. In goed idé oer echte winst üt it bidriuw, üntbrekt noch fierst tofolle. Wol men witte oft der winst makke is, dan moat men net allinnich de ünkosten foar arbeiders, foer, kunstmest, lésten, reau, ünderhaid en al sa mear fan de ynkomsten óflüke, mar ek rinte fan it eigen bisit, ofskriuwing fan pleats en reau, eigen lean, it lean fan de bern en fan de léste geiden ek de sociale lésten. Hwat er dan op it lést oerbliuwt is bidriuwswinst. En dat sifer is hiel hwat oars as it ynkommen fan sa’n boerehüshalding. Nou binne der hiel hwat boeren, dy’t dit bidriuwsekonomysk ün- dersyk wol meidwaen wolle. Hja sjogge wol yn, dat hja op dy manear folie skerper yn- sjoch krije yn de gong fan saken. Mar der is ien ding, hwat harren swier waecht en dat binne de bilêstings. Men kin prate as in advokaet, mar it 1„ dikke stikken jild nei it kantoar to brin; Ja, ik wit wol, elk moat dat dwaen, en elk is dit in swier stik. Mar de lju, dy’t Tie mens-waant zich niet alleen de koning der schepping, hij is het ook. In verband hiermee citeerde Burgemeester J. G. S. Bruinsma, aan wiens openingswoord wij deze gedachten ontlenen, een paar verzen uit psalm 8, welke zo niet op ae mens van deze tijd, toch zeer zeker van toepassing zijn op een centrum midden in Friesland. Onze bur- van de boerenbevol- ware met de dieren op staat en er mee naar bed gaat. Wij zijn meer dan in de grote steden agrarisch georiën teerd, nauwer verbonden met het dier. Moge daarom vooral deze tentoonstelling de belangstelling ondervinden, in de eerste plaats van hen, die gewoon zijn met dieren om te gaan, hun bestaan danken aan de die ren. De kunstenaar heeft zijn dieren geschilderd in al hun grootheid, sierlijkheid en kracht, zoals hij hen zag. Mogen de bezoekers van deze tentoonstelling onder de bekoring komen van hun uitdruk kingskracht, mogen zij door de kunstenaars visie worden ontroerd. Boalsert set, tradysjoniel, Boer en boarger wer It miel, (Kost om fan to slinen) De stêd yn de moaiste sier, Libben - drokte - feestfortier, Kom! Rys mei resinen. der genoemd moet worden die van de heer B. de Geus van de Heuveu te Amsterdam. Alleen reeds bij de afdeling schilderijen, tekeningen en grafiek exposeren niet minder dan 95 kunstenaars, waarbij zowel bekende oude meesters, zoals van Os, van Ostade, Paulus Potter, Ruysdael, als de modernen (Benner, Groenestein e.a.). De tentoonstelling bevat in deze afdeling alle technieken: olieverf, aquarel, penseel-, potlood- en pentekening, ets, houtsnede, schets, litho, lino, penbrash, gouache, crayon, tempera. Maar daarnaast is er een ruim twintigtal beeldhouwers die plastieken exposeren, zowel in brons, lood, ivoor en beton, als in vau- rion, terracotta, zandsteen, biscuit, mahonie, eik, gips, poliecroom, marmer en koroman- del. Hier en daar verspreid over de tien voor expositie beschikbare ruimten, is Delftse, Friese (waarbij Makkumer), Italiaanse en Engelse ceramiek opgesteld, terwijl er een speciale kamer is ingericht voor Oosterse kunst (penseel, porselein, grijze aarde, ko per, hout, kakemono, ivoor, hirato en leem) en wel afkomstig uit China, India, Japan en Bali. Al deze verscheidenheid is echter tot een machtige eenheid gecomponeerd door het onderwerp: het dier, in de meest uiteenlo pende vormen uitgebeeld. ngs. Men kin prate bliuwt in swier stik !gen. foar ly1 yn dit stik fan saken seis oer har beurske gearie, fiele dit it slimst. Dat binne midden- stanners en boeren. Fan arbeiders en ambt- ners wurdt it fuort ófhalden of as dit by de lésten net it gefal is, dan stiet har ynkom men sünder mear fêst en witte se hwat har wachtet. Mar in sakeman of in boer moat it seis het dier heeft gezien en welk een rol het dier in die tijd in de samenleving heeft ge- kind van zijn tijd, me met een fijne opmer kingsgave, zo juist de ideeën van zijn tijd genoten over net dier heeft vereeuwigd. De kunstenaar brengt zo dikwijls de Bolswarder tentoonstelling getuigt er van juist het beste, wat er in de mens aan ge dachten en gevoelens leeft, tot levende, of minstens tot expressionele werkelijkheid. Hij bezit daartoe de gave en de drang dit op be paalde, hem bezielende wijze te uiten. De kunstenaar voelt dikwijls het zuiverst de juiste verhouding aan welke er bestaat tus sen mens en dier, als een reflex van de rijk dom aan gaven, welke onze stamvaders in paradijs vrij en onbedorven bezaten. kunstenaar ziet ook het zuiverst de juiste proporties der dingen, weet het wezenlijke van het onwezenlijke te scheiden, munt uit in trefzekerheid en uitdrukkingskracht. „Gij, o Heer, hebt de mens gemaakt tot de koning Uwer schepping Gij hebt hem over alles heerschappij ge schonken: Over alle soorten dieren op het land, Over vogels in de lucht en over vissen in de zee; Over al wat in het water zich beweegt Heer, J)eze verzen werden aangehaald, niet alleen om aan te tonen, hoe het in den beginne was, voordat de orde in de natuur werd ver stoord, maar ook vooral omdat deze verzen zoals trouwens overal elders in de H. Schrift aan het licht treedt zo overduide lijk de juiste verhouding demonstreren, die er is en ook moet zijn tussen mens en dier. En deze verhouding is er geen andere dan een van ondergeschiktheid, van onderwor penheid van het dier aan de mens. ütsykje of ütsykje litte en der wurdt it net makliker fan. Hy stiet withoefaek foar de frage oft dit of dat foar it bidriuw is, of foar himsels of foar beide in diel. Hy kin de saek in draei jaen, hy kin de ünkosten seis biynfloedzje, hy kin de ynkomsten net al to krekt opskriuwe en hy kin it fé net al to krekt neigean. Hoe’t er krekt mei stiet, wit gjin minske. As de fiskus Róntgenstrielen yn de eagen hie, soe hy, sa tinkt my, by elk wol hwat fine kinne. By elke sakeman en by elke boer, tochten jo? Ik siz planüt fan ja! It mei hwat molke wêze foar eigen ge- oruk of foar de arbeider, in kealtsje, in pear fluezen wol en al sa mear, mar it kin ek in kou wêze of in pear hündert goune weidejild, in stille oerienkomst mei in fé- keapman oer in djüre kou of bolle, it kin op nünderten manearen en it bart ek. Hoe faek? Dat witte de ald-roeken allinnich! De Sintrale Lanbouboekhalding hat de boe ren yn de gelegenheit steld om mei to dwaen oan dy bidriuwsekonomyske dingen en oan it tal dielnimmers to sjen giet dat bést. Der binne nou al mear as tüzenen boeren, dy’t der oan mei dogge. Mar is it net de goede oplossing hwant deselde ynstelling makket de bilêstingbiljetten klear, sadat hwat men dér opjowt, komt ek by de ynspekteur to- lanne. En dat is oan twa kanten net suver. Hwant yn de earste pleats sit men nou mei dy folsleine earlikheit! fan de oanjeften. Binne dy net alhiel neffens Jacobus, dan klopje de oare sifers ek net alhiel. En oan de oare kant moatte der hiel oare dingen neigien wurde as foar de bilêstings en dy gegevens binne der net by. Ek is de me- thoade fan wurkjen hiel oars, de ófskriuwing is oars, de rintebirekkenings binne oars, de weardebipaling fan it fé is oars, de wear- dearring fan de eigen arbeid is hiel oars en jit folie mear. Derom moat dit moaije en needsaeklike wurk net yn deselde han as de opjeften foar de bilêstings. Dan bliuwt it heal wurk en sil de bitrouberens jimmer in fraech bliuwe. Alhiel los fan de f islcale boek- halding sil it bidriuwsekonomysk ündersyk fan de pleatsen in machtich helpmidael wurde kinne foar eltse boer. Der is men nou mei toset en it liket er in bulte op, dat Frys- lan yn koarten op dit gebiet de foarstap nim- me sil. Hjiroer ae oare kear. Tj. de J.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1