r NOGMAALS DE PENSIOENWET IS VERBETERD KRISKRAS door Nederland „AMERIKAANSE TROONREDE” I No. 4 Vrijdag 15 Januari 1954 Buitenlands Overzicht Frankrijk steun beloofd tegen Indo-Cliina Razende Storm Bevordering internationale handel zo zwaar „Geen recht J. S. Oostenrijk werd getroffen Hwat bringt iïs de R.O.N.9 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND op vrije Rijnvaart*’ Hwat hat Qabe Skroar Geen uitbreiding van de cumulatiebeperking z 50e Jaargang 305 of 335 aparte a. KAMEROVERZICHT V Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Advertentieprijs: 12 cent pei mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Fangt de Fleanende Krie eat, len dy’t sit, dy kriget neat. b. c. van de mogelijk De Rus der con- Bootslui aan wal stonden te staren Van 't gevaar zich terdege bewust, ’t Gevaar van de schepen die varen Gevaarlijk dicht langs de kust. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur (K 5157) In zijn rede heeft president Eisenhower ook nog eens steun aan Frankrijk beloofd voor de strijd in Indo China. In Frankrijk zelf is deze belofte met enig wantrouwen bij de tegenstanders van de E.D.G. ontvangen omdat deze vre zen dat Amerika in ruil voor deze steun de Franse aanvaarding van de Euro pese Defensie Gemeenschap zal eisen; omgekeerd verwacht de Franse minis ter van buitenlandse zaken Bidault dat Rusland Frankrijk in ruil voor het la ten schieten van de E.D.G. een poging zal aanbieden vrede in Indo China tot stand te brengen en, om de verwarring compleet te maken: het Vietnamese staatshoofd Bao Dai zou zelf met Rus land over vrede in Indo China willen onderhandelen om te voorkomen, dat als de Fransen met de opstandelingen leider Ho Tsji Minh in overleg treden, hij en de zijnen worden buitengesloten. En overigens wacht de wéreld met be langstelling af of Frankrijk op de con ferentie te Berlijn de nodige ruggegraat zal hebben om de Westelijke eenheid te handhaven. Het overige nieuws van de afgelopen overzichtsperiode beweegt zich voor ’n groot deel op economisch terrein. Het parool is overal „uitbreiding van de handel” nu er een verzadigingspunt van eigen behoeften en van traditionele markten is bereikt. In zijn verslag van de staat van de Unie De sneeuw, waar men enkele weken ge leden in de wintersportcentra van Oos tenrijk, Zwitserland en Duitsland vurig naar heeft verlangd, heeft dood en ver schrikking gebracht. Dood op ’n schaal zoals sinds mensenheugenis niet is Voorgekomen: meer dan 200 slachtof fers in Oostenrijk (doden en vermis ten), meer dan twintig in Zwitserland (maar vele gebieden zijn nog volledig van de buitenwereld afgesloten), vier in Beieren. Doch dit zijn slechts voor lopige cijfers. Eerst over dagen zal de omvang van de ramp zijn te overzien. Maar reeds nu zijn talloze tragedies bekend. Bijv. Blons, in de zwaar getrof fen provincie Vorarlberg, een dorp van 117 huizen en 385 inwoners, werd om 10 uur plaatselijke tijd door een lawine getroffen. Terwijl men koortsachtig bezig was om in de sneeuw en ’t puin naar de slacht offers te zoeken, maakte zich om 17 uur plaatselijke tijd een tweede lawine van de berghellingen los en stortte zich met donderend geweld op het dorp. Het resultaat: 50 vermisten. Zo zijn er andere tragedies. Het kleine station Dalaas aan de voornaamste spoorlijn tussen Oostenrijk en Zwitser land werd weggevaagd en de Bregenz- express, die dichtbij door de enorme sneeuwmassa’s tot stilstand was ge dwongen, werd gedeeltelijk bedolven. Een andere, gelukkig vrijwel lege trein stortte in een ravijn, tientallen huizen, zijn van de aardbodem verdwenen, de weg-, spoorweg- en telefoonverbindin gen zijn een chaos. En zoals het in Oostenrijk is, is het in Zwitserland en in mindere mate in Zd- Duitsland. Als teken van de algemene rouw heeft de Zwitserse radio alle lich te programma’s geschrapt en alleen ernstige muziek wordt thans nog uit gezonden. In 't westen kreeg hij vorm, Daar brak hij zich een baan De vliegende, razende storm Over de vlakte der Oceaan. President Eisenhower heeft de 83ste zitting van het Amerikaanse Congres geopend met het gebruikelijke verslag van „de staat van de Unie”. Wat in dat verslag, dat men eigenlijk wel mag verge lijken met onze troonrede, ten opzichte van de binnenlandse poli tiek in Amerika werd gezegd, klonk op vele punten vooruitstre vend men zal daarbij niet moeten vergeten dat dit jaar verkie zingen voor het congres moeten worden gehouden maar men zal moeten afwachten wat er in de praktijk van zal terechtkomen. Voor het buitenland was in de eerste plaats van belang wat de president over de defensie zeide. En dat heeft de vermoedens welke daaromtrent bestonden, slechts bevestigd. De president zeide dat Amerika zijn kracht moet bewaren en versterken zolang de vrede nog bedreigd wordt en daarbij bouwt op zijn grote bezit aan ato- mische wapens, welke zelfs een vermindering van de mankracht mogelijk maken. 4 cr op wijzen, nog wel een En bij de IJmuider sluizen Bereikte hij botsend de kust, Hij kwam er aan suizen, Zijn kracht nog steeds ongeblust. Een eisen van J vrije vaart op se havens in te willigen, reactie van Bonn om het Nederlands Zwitserse streven, voor de vrijheid van de Rijn op te komen. De Nederlandse eis, dat Nederlandse Rijnschepen dezelfde rechten moeten hebben voor het vervoer tussen de Duitse havens als de Duitse schepen, omdat in het Rijnvaarttractaat van Mannheim van 1868 nu eenmaal de volkomen vrijheid voor het Rijnverkeer is vas.gesteld, wordt door Bonn onjuist geacht. Jagend over het zandige strand Is hij door geen duin zelfs getemd. Hij gierde over .het land En werd nergens, nergens geremd. Bolswarils Nieuwsblad ^Waarin opgenomen: De Boïswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad botte weigering van Duitsland, de Den Haag voor een volkomen p Rijn, ook tussen de Duit- is de officiële Jongeman verdronken. Maandagavond is te Vreeland een autoongeluk met do delijke afloop gebeurd. De 20-jarige bakkersbediende J. van Eijken kwam met de auto, welke hij bestuurde, in de Vecht terecht en verdronk. „Waskuipmeer”. Door het ontstaan van het nieuwe Waskemeer, moesten nieu we handwijzers worden geplaatst. De A.N.W.B. zorgde ervoor, doch maakte een komische vergissing. Op de hoek van de Kruisweg te Haule kwam op de handwijzer niet Waskemeer te staan doch Waskuipmeer. Ook een methode. De politie te Krom menie heeft een zestienjarige jongeman uit Assendelft gearresteerd, die als or ganist in de Katholieke kerk in zijn woonplaats verschillende onderdelen van het kostbare Instrument had ver nield. Bij zijn verhoor vertelde hij, dat hij op deze manier het aanschaffen van een nieuw orgel had willen bespoedigen. Hij hoopte, dat zijn patroon de leveran tie zou krijgen. A’damGroningen per autobus? De Slochterense autobusonderneming „Ro land” heeft plannen voor de opening van een dienst AmsterdamGroningen v.v. via Edam, Harlingen en Leeuwar den. De vergunning is reeds aange- ,,/~|nze strategische reserves”, aldus V-Fde president, „moeten in eigen land gelegerd worden en spoedig ontplooi- baar zijn om agressie tegen onszelf en onze bondgenoten het hoofd te bieden”. Te samen genomen betekent dit eigen lijk dat Amerika de samenwerking met zijn bondgenoten op defensiegebied in het vervolg meer en meer tot uitdruk king zal L.engen in versterking van luchtmacht en vloot, zich eventueel zal toeleggen op een bliksemsnelle vergel dingsactie, en dat als in Europa eens agressie zou worden gepleegd de Ame rikaanse bijstand, in de eerste tijd ten minste, alleen zou bestaan uit vliegtuig en vlootactie, daar de Amerik. man kracht geconcentreerd blijft in Ameri ka en we dus niet op een versterking van de Amerikaanse troepen in vredes tijd op Europees gebied behoeven te rekenen. Trouwens ook niet in Azië, want ter wijl reeds aangekondigd was dat twee Amerikaanse divisies uit .Korea worden teruggenomen, wordt thans ook ge meld, dat Amerikaanse troepen uit Ja pan worden teruggeroepen. Deze thans blijkbaar onherroepelijk géworden Ame rikaanse politiek welke ook door be- zuinigingsredenen wordt ingegeven en alle kans op afschaffing van atomische wapenen wegneemt legt nog eens ,een extra accent op de noodzakelijkheid dat de vrije landen in Europa zelf er Voor zorgen dat er een voldoende leger macht op de> been komt om agressie te weerstaan. In Eisenhowers boodschap werd dan ook nog eens op de noodzakelijkheid van de totstandkoming der Europese Defensie Gemeenschap gewezen. Men herinnert zich misschien hoe kort ge leden in verband met de aarzeling van Frankrijk om de E.D.G. te aanvaarden van Amerikaanse zijde werd gedreigd dat als deze E.D.G. er niet kwam, Ame- Er is in de Arabische wereld nu aller lei diplomatiek overleg gaand©, over 'n nauwer samengaan. Zowel Irak als Egypte hebben daartoe voorstellen in gediend die wederzijds echter enig wantrouwen ontmoeten. In Egypte vreest men dat Irak tenslotte toch met het Westen wil samenwerken. Voor één land is de verdeeldheid in de Arabische en Mohammedaanse wereld maar gelukkig en dat is voor Israël. Dezei- dagen heeft de nieuwe koning Saoedië Arabië nog eens in felle taal de Arabische landen tot samenwerking opgeroepen om aan het bestaan van Is raël een eind te maken. Bouwmeester winnaar van het Hoogovensehaaktournooi. De Amsterdams© schoolmeester van de Oranje Vrijstaatschool, Bouwmeester, wordt door deze overwinning ook erkend schaakmeester. Enthousiast werd hij Maandagochtend door zijn leerlingen ontvangen om daarna om 9 uur weer rustig voor de klas te gaan staan voor d© lessen. heeft president Eisenhower een gezon der1 en vrijer stelsel van handel en be talingen in de vrije wereld in het voor uitzicht gesteld, maar ’t Congres moet dat alles nog goedkeuren. De president heeft dezer dagen ook een nieuw land bouwprogramma ontvouwd om een eind te maken aan de dreiging van de enor me overschotten aan landbouwproduc ten, welke in Amerika zijn opgestapeld. Hij zou de steun van de prijzen der landbouwproducten elastischer willen maken en 2% milliard dollar der voor raden uit de markt willen nemen en overlég willen plegen met andere lan den over ruimere afzet van Amerikaan se landbouwproducten. Het geldt hier een ontzaggelijk moeilijk probleem. Intussen schijnt men nu ook in Ameri ka meer en meer te erkennen dat het gewenst is de handel tussen West en Oost te bevorderen. De Zweed Gunnar Myrdal, secretaris generaal van de economische commissie voor Europa van de Ver. Naties gaat deze maand j naar Moskou blijkbaar om spijkers met koppen te slaan, nu de Russen neiging tonen de handel met West-Europa uit te breiden. verbetering sprake is. „Airs ik de stem van de geachte afgevaardigde daarmee kan winnen, wil ik wel overwegen er een bootje bij te kopen,” zo merkte Mr Algera ironisch op. In de rampdagen is het water in dit huis niet hoger geklommen dan 10 cm! Maar de heer Kraayvanger hield voet bij stuk. Het resultaat was een fikse neder laag. Slechts de heren Kropman en Teu- lings (twee partijgenoten) stemden met hem tegen dit ontwerp. Niet minder dan 32 andere leden steunden minister Alge ra, zodat tenslotte bleek dat er niets aan de hand was geweest. In een middag had de Kamer haar agenda afgewerkt. Volgende week heeft zij be slist meer tijd nodig. Dan gaat de Senaat het verdrag over de Europese Defensie Gemeenschap behandelen. Lange rede voeringen zullen dan worden gehouden, waarbij voorzitter Jonkman en Prof. Ger- ritson waarschijnlijk elkaar weinig zullen toegeven. Dinsdag 19 Januari: 19.1220.00: Fryske ütstjüring: „Koart om ’e hoeke”, nijs. fan it i kulturel© mêd. Folksforhalen fan E. B. Folkertsma De Ryks Kweekskoalle to Ljouwert set it der by. In programma fan sang, foardracht en muzyk ütfierd en gearstald troch de learlingen, tinder lieding fan de hear G. Visser. Vrjjdag 22 Januari: 18.45—19.00: Literair kwartier. Dr F. Sierksma bespreekt „Friesland annis domini 1940’45” van Y. N. Ypma, uitge geven bij fa J. Kamminga te Dok- kum (II). De Eerste Kamer heeft deze week enige verbeteringen in de verschillende pen sioenwetten goedgekeurd. Dit niettegen staande de uiterst felle -ritiek, die zij op een bepaald onderdeel van het betreffen de wetsontwerp had. Maar zij had slechts de keus het ontwerp te verwerpen waardoor rok de goede dingen zouden worden verworpen of aan te nemen. Zij heeft dit laatste gekozen. Uiteraard tot vreugde van vele pensioentrekkers Binnenkort zullen nu ook voor de ar- beidscontractanten pensioenrechten wor den geschapen. De wachttijd zal verkort worden; het minimum-invaliditeitspen- sioen wordt verhoogd en er komt een nieuwe en betere regeling voor het ma ximum eigen- en weduwenpensioen. Ongetwijfeld zijn dit grote winstpunten. Het grote bezwaar was, dat Minister Beel van deze gelegenheid had gebruik gemaakt een voorstel in te dienen om de cumulatie-beperking ook toe te passen op hen, die in het vrije bedrijf werkzaam rika zijn defensieplicht zou moeten her zien en op een soort verdediging van de randen van Europa overschakelen. Het blijkt nu echter dat ook als de E. D.G. er wel komt, deze Amerikaanse po litiek doch min of meer zal worden ge volgd, zij het dan in overleg met de bondgenoten in Nato-verband. IVJen heeft zich hier en daar afge vraagd of het wel verstandig was dat Eisenhower zo betrekkelijk kort voor de conferentie te Berlijn vasthield aan de totstandkoming van de E.D.G. Wij kunnen het ontactische drang de E.D.G. zo spoedig te verwerkelijken niet inzien, sen mogen zich dan als doel ferentie van Berlijn voorstellen de door hen gevreesde Duitse medewerking aan d© Westelijke defensie te voorkomen, er is geen enkele reden voor het Wes ten om deze defensie ter conferentie ter discussie te stellen zolang Moskou de militaire samenwerking met zijn Oost-Europese satellieten handhaaft. Wie zich in het Westen voorstelt dat de conferentie te Berlijn resultaten zou afwerpen, welke de gemeenschappelijke verdediging van het Westen overbodig zouden maken, is toch wel wat te na- ief. Verder dan een status quo, een be vriezing van de huidige toestand in Europa, misschien met uitzondering van d© Oostenrijkse kwestie, komt men zeker te Berlijn niet. JYJfisschien enigszins moeilijker dan de rikaanse drang naar verwezenlij king van de E.D.G. is voor Washing tons bondgenoten te begrijpen Eisen howers mededeling dat zijn regering voornemens is door te gaan met het verlenen van economische en militaire hulp aan de zg. naionalistische rege ring van Tsjang Kai Sjek op Formosa. Dit maakt eigenlijk elke poging om rood China van Rusland los te weken of met succes een conferentie van de Grote Vijf te beleggen onmogelijk en zal ook in de niet-communistische Azi atische staten maar wantrouwen wek ken jegens de bedoelingen van ’t Wes ten. De Amerikaanse houding maakt ook de oplossing der moeilijkheden in Korea, waarvoor men rood China nodig heeft, niet gemakkelijker. Daar is de situatie toegespitst door het feit dat de com- munisen zich verzetten tegen de bedoe ling der V.N. om de krijgsgevangenen, die niet naar hun land terug willen, op 23 Januari, als de termijn van hun ge vangenhouding is verstreken, de vrij heid te geven. De Noordelijken bewe ren, dat zij nog geen gelegenheid ge had hebben al deze gevangenen to© te spreken. Dat hebben zij wel, doch de meeste gevangenen weigerden naar de propagandisten te luisteren. Volgens de wapenstilstandsovereen- komst heeft het V.N.-bevel gelijk, doch India, dat deze gevangenen bewaakt, staat aan de zijde van rood China en Noord-Korea, die menen dat men de gevangenen voorlopig nog geïnterneerd moet houden. Al met al, en mede ook door het drei gend optreden van Syngman Rhee, is een gevaarlijke situatie ontstaan, welke India er toe heeft gebracht voor te stel len dat de Assemblée der Ver. Naties op 9 Februari zal bijeen worden geroe pen om de Koreaanse kwestie weer te bespreken. Zoals bekend is de verhouding tussen India en de Ver. Staten er niet beter op geworden sedert gemeld werd dat Washington met Pakistan overlegt over militaire hulp met de bedoeling dit land als derde schakel aan te sluiten bij de defensieketen Turkije-Perzië. In dia wenst dat de vrije Aziatische sta ten neutraal zullen blijven, en de In diase mening wordt wat de Arabische staten betreft gedeeld door Egypte, dat die neutrale houding zeker wenst, zo lang zijn Suez-geschil met Engeland niet is opgelost. Hoeveel radioluisteraars telt Neder land? Het aantal aangegeven ontvang toestellen in Nederland bedroeg per 1 Januari 1954 1.841.249 tegen 1.830.753 op 1 December 1953. Op 1 December 1953 waren er 488.437 aangeslotenen op het Rijks-radiodistri- butienet tegen 486.050 op 1 November 1953. Weer Nederlander gearresteerd. Op nieuw is in Bandoeng een Nederlander door de Indonesische politie gearres teerd. Voorts is een Indonesisch staats burger van Nederlandse afkomst in hechtenis genomen. Hun namen zijn nog niet vrijgegeven. In één avond bankroet. Een 46-jarige boekhouder van een handelsmaatschap- pij is het slachtoffer geworden van zijn oneerlijkheid, zijn speelzucht en van op winst beluste lieden. In één nacht ver speelde hij f 20.000 van zijn firma plus f 3750, die hij van zijn medelijdende te genspelers had teruggekregen. Arnhem tiende gemeente van Neder land. Arnhem is de 113.000 inwoners gepasseerd en heeft daardoor Enschede voorbijgestreefd. De Gelderse hoofd stad is thans de tiende in de rij der grote gemeenten en Enschede is nu elf de geworden. zijn. Deze cumulatie-beperking geldt wel voor Overheidspensieen. Er is een wet telijke maatregel, waarin bepaald wordt, dat de pensioenen, die men verdient heeft in verschillende overheidsfuncties, een zeker bedrag niet mogen overschrijden. aan j En nu wifde de Minister dus deze rege- ten „rOndslag liggei ling ook uitbreiden tot het vrije bedrijf. 1 r 1 1 In het Voorlopig Verslag heeft de Eerste Kamer daar ernstige bezwaren tegen ge maakt. Zij ging zelfs zover, dat het ont werp niet aannemelijk werd geacht. Mi nister Beel zag de bui wel aankomen. Voordat de openbare behandeling begon, deelde hij mede, dat de uitbreiding van de cumulatie-beperking niet zou door gaan. En hij beloofde het ontwerp spoedig mogelijk te zullen wijzigen. Daar de Eerste Kamer het recht van amende ment mist, kan dat natuurlijk niet tus sentijds gebeuren. De Senaat en ook de Regering mogen niets wijzigen in de ontwerpen die door de Tweede Kamer zijn goedgekeurd. De Eerste Kamer heeft men op om ganiseren. Het zag er voor Minister Beel dus vrij somber uit. Maar hii dacht aan een uit spraak van een groot parlementariër in 't begin van deze eeuw dr A. Kuyper dat het boetekleed de mar niet ontsiert. En dat kleed trok hij met een zeker Wel behagen aan. Een van zijn grote argu menten was wel, dat de Pensioenwet zo ingewikkeld is,-dat het bijna onmogelijk is haar te wijzigen zonder fouten te ma ken. En dat is waar, want het aantal Ka merleden, dat de Pensioenwet volledig kan hanteren, is stellig op de vingers van een hand te tellen. Het debat over deze kwestie noemde hij niet bijzonder vleiend voor de Regering. Dat was niet teveel ge zegd De fout is echte, ontstaan, door dat de Regering het tussenrapport van de commissie Van Poelje in grote lijnen heeft overgenomen. Deze staatscommis sie heeft tot taak de Pensioenwet zo te vereenvoudigen, dat zij iedereen duide lijk zal worden. De commissie Van Poelje is er van uit gegaan, dat de cumu latie van pensioenen ook voor de vrije bedrijven niets bijzonders is, omdat men dit ook al kent voor de oorlogsslachtof fers en het wachtgeldvervangend pensi oen. Zij meende, dat de uitbreiding van de cumulatie-beperking eigenlijk niet meer is dan een rechttrekking. Dat de Regering deze rechttrekking heeft over genomen, vond Minister Beel zelf een grote fout. Het gaat hier n.l. om een tech nische wijziging. Maar de uitbreiding van de cumulatie-beperking is stellig niet technisch meer. Dat is een kwestie waar- levensbeschouwelijke vraagstukken :n. De Tweede Kamer heeft ook reeds critiek gehad op de uit gebreide cumulatie-beperking, maar deze kwestie is zo moeilijk' te regelen, dat Mi nister Beel geen wijzigingen meer kon aanbrengen. De zaak is overigens met een sisser afge lopen. De verklaring van Minister Beel dat het ontwerp niet luchthartig is voorbe reid en dat hij begrip had voor'deze lang niet ideale situatie, deed de Kamer zwich ten. Zij repliceerde zelfs niet meer; wel begrijpend, dat de verbindingen zo spoe dig mogelijk in het staatsblad moeten ver schijnen. Het kan soms vreemd toegaan in het Par lement. Minister Algera heeft dit onder vonden. Hij had een eenvoudig wetsont- werpje te verdedigen. In Rotterdam moest een huis gekocht worden ten behoeve van verschillende diensten van de Water staat. Het zou een grote villa zijn met 6000 m2 tuin. Plotseling stond de Rotter- slechts goed te keuren of te verwerpen en de Regering kan desnoods het ont werp intrekken. Er moet dus een wijzigingswet komen. Het behoeft geen betoog dat de Eerste Kamer als Kamer van Revisie vrij lang over deze kwestie heeft gedebatteerd. In het algemeen was de stemming niet bij zonder mild. Zo merkte de heer Reyers (c.h.) op, dat de Eerste Kamer nu een wetsontwerp gaat aanvaarden, waartegen zij grote bezwaren heeft en waarvan ook de Minister zegt, dat hij het met de strek king oneens is. Hij noemde dit weinig elegant en staatsrechtelijk zeer bedenke lijk. De Minister had naar zijn mening beter moeten studeren voordat hij het wetsontwerp indiende. Ook de v.v.d.- afgevaardigde Prof Molenaar lag dit ont werp zwaar op de maag. De gang van zaken is weinig gelukkig, ook al heeft Minister Beel de terugtocht volledig aan vaard. „Het geheel maakt een weinig ple- i zierige indruk”, zo merkte de heer In ’t j Veld (arb.) op. Met de heer Reyers was 1 hij van oordeel, dat dit ontwerp niet zorgvuldig genoeg is voorbereid. En de heer Derksen (k.v.p.) kon dat de Eerste Kamer toch taak heeft, al gaan er steeds meer stem- haar werkzaamheden te reor- damse afgevaardigde Kraayvanger (k.v.p.) op en oefende i.v.m. deze aan koop critiek uit. Hij was van oordeel dat ambtenaren in een villa met een tuin niet hard genoeg zullen werken. Maar zijn grootste bezwaar was wel, dat dit pand in de Muizenpolder is gelegen, die tij dens de stormramp is onder gelopen. De Minister zeide dat het huis waarin de be treffende diensten nu zijn gevestigd, nog veel lager ligt, zodat van sprake is. „Alis ik de stem

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1