RUSSISCHE BEER GROMDE EVEN (NAAR DRIE KANTEN) EERSTE KAMER TEVREDEN OVER MINISTER STAF KRIS-KRAS door Nederland i I io üs hjoed p to sizzen 1 Buitenlands Overzicht Krachtmeting in Indo-China Vijf divisiënplan vindt gunstig onthaal V.S. en Brils-Egyptische onderhandelingen werden stopgezet STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Verlenging herha lingsoefeningen Bespreking over Unie op komst? Hwat hat (jabe Skroar VAN het verdere nieuws dat aanlei- ding tot commentaar geeft, vermel den we de totale stopzetting van de BritsEgyptische onderhandelingen beslissen samen ■asws.t 50e Jaargang No. 24 Vrijdag 26 Maart 1954 1954 .95'. KAMEROVERZICHT 954, cha ver- ze verdediging Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Advertentieprijs: 12 cent pei mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie ,non rne- llin- var- van nke i 82 ’dn. •ma uk, tog len liet lijn Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Minister Staf heeft niet over de Eerste Kamer te klagen gehad. December j.l. heeft de Tweede Kamer ernstige critiek op hem uitgeoefend, omdat hij voorne mens was het oude vijf divisiënplan ten uitvoer te leggen. Dit is een oud plan, dat echter tussentijds werd gewijzigd in een drie divisiënplan met leger corpsen op verzoek van het Nato- hoofdkwartier. Maar sinds 1950 heeft het vast gestaan, dat Nederland door zijn bondgenootschappelijke samenwer king vijf divisies zou moeten leveren. Het bezwaar van de Tweede Kamer was destijds, dat voor dit plan geen mate rieel uit Amerika te krijgen zou zijn, omdat de drie divisies nog niet geheel bewapend waren. Eerst ’t drie divisiën plan uitvoeren, zo zeiden de meeste Tweede Kamerleden. En zij zeiden dat ook, omdat er in de Verenigde Staten zich nieuwe ideeën hadden baan gebro ken over de strategische verdediging, waarbij de nadruk zal vallen op de luchtmacht. Maar minister Staf hield Synthraclet doet het goed. De synthe tische anthraciet, die sinds Febr. onder de naam synthraciet op de markt is, vindt gerede aftrek. De huidige produc tie is ongeveer 100 ton per dag. Mi nister prof. dr. J. Zijlstra deelt de Eer ste Kamer mede, dat uitbreiding van de productie nog niet aan de orde is. In earsuchtich man is de slaef fan de hiele wrald 1954 ters lan- Jerg ,nna ■ein- ing- Koe Me iel’. jes ■en len in 'as Zo zv der ’.ein- Ku- en sje .ts- in aar erk- An- inna ge- je en* ast in- ïen let >en de osse sikje kjen te dv i te dv rina en lins- wke m- og Gro- :ens. iden men zv Dies elen 'om- lijk- ama Bols wards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad De Nederlandse Kerk in Londen nadert zijn voltooiing. In Austin Friars in de City van Londen wordt de laatste hand gelegd aan interieur en exterieur van de Nederlandse Kerk, die de kerk zal vervan gen, welke tijdens de oorlog door bombardementen werd vernietigd. In Juli a.s. zal H. M. de Koningin de openingsplechtigheid bywonen. De regering overweegt de Staten-Gene- raal een verlenging voor te stellen van het maximum-aantal dagen, dat thans krachtens de wet voor militaire herha lingsoefeningen is toegestaan. Minister Staf heeft dit Woensdagmorgen in de Eerste Kamer meegedeeld. Hij acht de mogelijkheid van langere herhalingsoefeningen noodzakelijk voor de verbetering van de geoefendheid der mobilisabele divisies. (Het thans gelden de maximum is voor de verschillende groepen verschillend. Het hoogste ma ximum is 85 dagen). Indonesië heeft Nederland Woensdag voorgesteld op korte termijn besprekin gen te beginnen over de opheffing van de Nederlands-Indonesische Unie en over de status van Nederlands Nieuw- Guinea. De Indonesische Hoge Commissaris, mr Soesanto, heeft een nota van deze in houd op het departement van Buiten landse Zaken aan minister Luns over handigd. De nota is door de Indonesische regering opgesteld tijdens het recente verblijf van mr Soesanto in Djakarta. Indonesië wil de unie vervangen door een stelsel van normale diplomatieke verdragen. De wederzijdse hoge commis sarissen zouden dan ambassades worden. Wie moet by het uitbreken van een oor log een beslissing nemen over het ge bruik van atoom -en waterstofbommen Over deze vraag en de wijze, waarop Amerika en Engeland overleg dienen te plegen omtrent dit gebruik in geval van een oorlog, waarbij beide landen betrokken zouden worden, zijn Woens dag in het Britse Lagerhuis vragen ge steld aan premier Churchill. „Bij een crisis,” hierop kwam het ant woord van Churchill neer, „zou over ’t gebruik van atoom- en waterstofwa- pens en gezamenlijke beslissing door beide regeringen worden genomen.’’ Churchill denkt niet, dat er op het ogen blik een wijziging nodig is in de wijze van overleg tussen beide landen. „Niets ter wereld,” aldus Churchill, „neemt onze gedachte zozeer in beslag als de gevaren en problemen, opgeroe- i pen door de atoom- en waterstofbom.” De politieke delinquenten. Momenteel zitten er nog 159 politieke delinquenten in onze gevangenissen, die tot levenslang zijn veroordeeld. Negen tig van hen zijn als zodanig veroor deeld; 64 hebben de doodstraf gekregen, maar zijn gegratieerd. Het zijn 153 man nen en 6 vrouwen, waaronder 15 Duit sers. Hoogstens 12 van hen hebben al leen politieke misdrijven begaan. De rest heeft zich dus schuldig gemaakt aan criminele wandaden. Het zijn gevangenen, die veroordeeld zijn wegens een complex van misdrijven, dat varieert van mishandeling, joden vervolging, arrestaties, silbertannemoor- den tot verraad. Het aantal doden, dat zij op hun geweten hebben, is ontstel lend groot. Het is zelfs bij benadering niet te becijferen. Alleen bij de beruchte Juden-Fischer is de dood van 12000 Jo den bewezen verklaard. Dit heeft Mi nister Donker verleden week in de Eer ste Kamer medegedeeld in antwoord op de vragen, die hem over deze zaak bij de behandeling van de Justitie-begro- ting waren gesteld. En hij vertelde erbij, dat over vier jaar alle ttjdelijk gestraften, weer vrij zullen zyn. Zij, die in Mei 1945 zijn gearres teerd en tot 12 jaar zijn veroordeeld, hebben de gevangenissen reeds verlaten. Over het algemeen lopen de gestraften tot 15 jaar ook weer vrij -ond. De 18- jarigen kunnen over drie jaar op voor waardelijke invrijheidsstelling rekenen. De veroordeelden tot 19 en 20 jaar moe ten nog iets langer wachten, maar men kan wel zeggen, aldus de bewindsman, dat alle tydelijk gestraften ovei vier jaar vrij zullen zijn. De Minister voelde er niets voor om deze politieke delinquenten met voorrang bo ven andere gevangenen te behandelen. Dat zou niet juist zijn, omdat deze men- singeld door keurtroepen van de Viet minh. Men zegt, dat beide partijen aan de uitslag van deze strijd nog juist voor de conferentie van Genève grote bete kenis hechten. Volgens Engelse bladen heeft de Franse opperbevelhebber in Indo China, gene raal Navarre, de plaats voor deze krachtmeting zelf gekozen omdat hij meent dat hij er de Vietminh mee zal uitputten en daardoor de regering-Laniël versterkt in haar positie naar Genève zal kunnen gaan. Ho Tsji-min, de leider der opstandelingen, zou echter menen, dat hij hier de Fransen een zware ne derlaag kan toebrengen, welke de re gering-Laniël ten val zal brengen en een Frans kabinet zal doen ontstaan, dat te Genève zal aanstuien op vrede in Indo China ten koste van alles, zodat feitelrjk de Vietminh daar de lakens zou gaan uitdelen. Dit laatste zou ook een nederlaag voor de Ver. Staten zijn, im mers de Amerikaanse regering wenst geen overwinnend door rood China ge steund, Ho Tsji-min bewind in Indo China, wat ’n gevaar zou zijn voor ge heel Z.O.-Azië. Men krijgt al met al wel de indruk, dat Genève een heel moeilijke conferentie voor het Westen zal worden. Men zal daar ook de pre mier van rood China, de machtsbewuste en geslepen Tsjou En-lai ontmoeten, die voor alles uit zal zijn op de erkenning van zijn land als een der vijf grote mo gendheden en zonder wie noch de be sprekingen ov&r Korea noch die over Indo China veel beloven. En als men bedenkt, dat Amerika rood China niet wenst te erkennen en zich gebonden voelt aan Syngman Rhee, die een herenigd Korea onder zijn leiding wil, vreest men voor een impasse. Het Prinsessen bezochten operette. De prin sessen Beatrix en Irene hebben Zater dagavond in het gebouw voor K. en W. te Den Haag, met zeven vriendinnen de operette Wiener Blut, gegeven door de Hoofdstadoperette, bijgewoond. Mijnen hebben nog niet genoeg perso neel. In de laatste drie maanden van 1953 zijn 437 arbeiders bij het onder grondse bedrijf der Staatsmijnen in dienst getreden. Bij het bovengrondse mijnbedrijf, de chemische bedrijven en op de vakscholen 63. Op 1 Jan. j.l. was evenwel nog geen voldoende personeels bezetting bereikt. UEN andere zaak welke in deze over- zichtsperiode sterk de aandacht vroeg, was de strijd in Indo China, meer in het bijzonder die om het kruispunt Dien Bien Phu, waar een groot Frans garnizoen, dat alleen uit de lucht van het nodige kan worden voorzien, is om- Meisje bij aanrijding gedood. Ten ge volge van een aanrijding is het twaalf jarige meisje Alie Meekers te Zwolle zo ernstig gewond, dat zij in het zieken huis overleed. Het meisje kwam uit school en reed op de fiets uit de Dieze- straat, op het ogenblik dat een auto deze straat uitreed. Vrqe overtocht voor emigrerende predi kanten. De Nederlandse regering heeft besloten dat katholieke geestelijken en protestantse predikanten voortaan op rijkskosten naar de emigratielanden kunnen vertrekken als zij daar de gees telijke verzorging van de Nederlandse immigranten op zich gaan nemen. Da gezinnen van de dominee’s zullen even eens een gratis overtocht krijgen. Felle binnenbrand. Rotterdam beleefde Dinsdagmiddag de eerste felle binnen brand in 't enorme Groothandelsgebouw. Het vuur ontstond in het magazijn van de grossierderij in sportartikelen Wifra op de derde etage. De zaak brandde uit, grote voorraden gingen verloren. De schade, die door verzekering wordt ge dekt, schat men op minstens 100.000 gulden. Mosasaurus gevonden. In de mergel groeve Op ’t Rooth in het Zuid-Limburg- se Bemelen zijn versteende resten ge- Lljk opgehaald. Dinsdagmorgen is uit de Achterzaan in Zaandam het stoffe lijk overschot opgehaald van een man, die de avond tevoren te water moet zijn geraakt. De identiteit van ’t slachtoffer een ongeveer 40-jarige man, is nog on bekend, daar hij geen enkel papier in zijn bezit had. Zeehond bij Apeldoorn. Apeldoorners, die in de omgeving van de IJssel wan delden, hebben daar dezer dagen een zeehond in de rivier zien zwemmen. Er werd jacht op het beest gemaakt, maar het wist zich in veiligheid te bren gen. Straaljager op boerderij. Dinsdagavond even voor negen uur, is een straaljager kort na de start neergestort in Oerle, gemeente Veldhoven. De bestuurder, de enige inzittende, kwam om het leven. Het toestel brandde geheel uit. De ma chine kwam terecht op geringe afstand van de vliegbasis, langs de Scherpene- ringdijk, vlak bij het boerderijtje van de landbouwer Van Roosmalen, dat even eens in vlammen opging. De bewoners konden het huis nog tijdig verlaten. In deze overzichtsperiode heeft het vraagstuk der Westelijke defensie in het brandpunt der belangstelling gestaan. Naar het schijnt ook te Moskou, want de Russen hebben zowel bij de regering van Nederland als die van Turkije en Griekenland protestnota’s inge diend tegen haar militaire samenwerking met de Ver. Staten. Te Den Haag protesteerden de Russen tegen de voorgenomen legering van Amerikaans luchtmachtpersoneel op Nederlandse vliegvelden, te Athene tegen het Amerikaans gebruik van Griekse vliegvelden en havens, te Ankara tegen het TurksPakistaans militair verdrag dat als een schakel in de Westerse defensie mag worden gezien. maken omdat de Russische legers niet in hun volle overmacht naar het Wes ten zouden kunnen opmarcheren, doch bedacht moeten zijn op hun verdediging naar het Zuiden. In dit licht mag men misschien ook enigszins zien het bezoek dat de West- Duitse kanselier dr Adenauer aan Grie kenland en Turkije bracht. Aanvankelijk meende men daaraan al leen economische betekenis te moeten' toeschrijven. En ongetwijfeld was er ook de economie bij betrokken. J~JUITSLAND is er op uit zijn vroe gere economische positie in dat ge bied te herstellen en nu Turkije ruzie heeft met de Wereldbank, omdat het naar het inzicht van die bank wat te hard van stapel loopt met zijn ontwik kelingsprogramma, dus te veel hooi op zijn vórk neemt, ziet W.-Duitsland mis schien kans de, Turken aan het kapitaal te helpen om hun progromma toch door te zetten. Maar daarnaast schijnen de Duitsers ook met de Turken te hebben geproken over de mogelijkheid van een nauwere militaire samenwerking tussen West-Europa en Turkije en Griekenland welke zoals hierboven is uiteengezet van grote betekenis kan zijn. Men kan de Duitsers zeker geen gebrek aan voort varendheid verwijten. Ze hebben zelf nog geen leger, maar steken hun neus toch al diep in de Europese militaire zaken. De Fransen zullen het wellicht zekere Duitse voorbarigheid noemen. Zij hebben Bonn dit verwijt ook ge maakt toen de West-Duitse bondsraad (de vertegenwoordiging dus van de Duitse staten) de grondwetswijziging goedkeurde, waardoor de dienstplicht weer kan worden ingevoerd. voet by stuk. Zijn Amerikaanse reis waarbij het nieuwe legerplan ter sprake is gekomen, is een volledig succes ge worden. En ook het bezoek van de leden der Defensie-Commissie aan het Nato- hoofdkwartier heeft het vertrouwen in de Minister ongetwijfeld versterkt. Hoe wel verscheidene grote landelijke dag bladen in min of meer felle artikelen het beleid van de Minister van Oorlog en Marine critisch onder de loupe hebben genomen, volgde de Eerste Kamer deze weg niet. De heer Ruys de Beerenbrouck (k.v.p.) was enthousiast voor het nieu we legerplan en hij zeide ronduit, ver trouwen te hebben m de Minister en de staatssecretarissen Kranenburg en Moorman. De heer Vixseboxse (c.h.) viel hem by, evenals de heer Algra (a.r.). De v.v.d.-fractie was verdeeld. Op het congres van deze party, dat zeer onlangs is gehouden, heeft Prof. Oud gezegd, dat men nog maar weinig ver trouwen in min. Staf kan hebben. Maar de heer Wendelaar (v.v.d.) stelde zich in grote lijnen achter het vijf divisiën plan, al vroeg hij zich af maar ook de andere- sprekers deden dit of wij wel voldoende kader zouden kunnen op brengen. Dat de heer Wendelaar ver trouwen heeft in Minister Staf komt doordat hij in de Defensie-Commissie zit, zo zeide zijn partij- en fractiegenoot Prof. Molenaar. De meeste Kamerleden zitten niet in deze geheime commissie. Zij moeten het doen met de officiële Kamerstukken en die zijn lang niet altijd overtuigend. Het verschil van inzicht was dus duidelijk. Anders stond het met de fractie van de p.v.d.a. Deze wenste zich nog niet over het nieuwe legerplan uit te spreken. Zij h,ad daartegen staatsrechtelijke be zwaren. Het eerste woord is volgens de heer De Dreu (arb.) aan de Tweede Kamer, die hierover kan discussiëren aan de hand van de Defensienota. Zij zal binnenkort verschijnen. Wel zei de hij, dat het de grote vraag is op welke wyze ons land het best verdedigd kan worden. Wy zyn teruggeschakeld van 5 op 3 divisies om een grotere gevechts kracht te kunnen ontplooien. Mad£ men moet op een helling niet te vroeg op een grotere versnelling overschakelen. Is dit hier nu niet het geval De heer De Dreu stelde de vraag slechts, maai de Tweede Kamer Iaat hij daarop het antwoord geven. Zo is de heer Staf deze week met een gerust geweten naar de Eerste kamer gegaan om zijn begroting te verdedi gen. .Zy heeft op voortreffelijke wijze olie op de golven gegooid. De Tweede Kamer is maar al te zeer vergeten, dat het zwaartepunt van het beleid niet meer licht op het Plein. De bondgenoot schappelijke samenwerking eist overleg en er moet een hoofdkwartier zijn, dat internationaal de plannen vaststelt. Natuurlijk behoudt de Nederlandse Mi nister zijn verantwoordingsplicht tegen over het Parlement. Maar nogmaals, niet het Plein, maar Parijs maakt de strategische plannen voor onze verdedi ging. De Nederlandse Minister kan daar zijn invloed uitoefenen en daarvoor is hij de verantwoording schuldig. TTELANGRIJKER dan deze Russische protesten, waren de verklaringen van president Eisenhower en minister Dulles over de nieuwe Amerikaanse militaire politiek. Zij kwamen hierop neer, dat de huidige Amerikaanse rege ring zich bevoegd achtte om zonder eerst het Congres te raadplegen de to tale vergeldingsmacht waarover Ameri ka beschikt, in te zetten, niet alleen als dat land zelf, maar ook als een der bondgenoten slachtoffer van agressie Werd. Deze uitlatingen laten de mogelijkheid open, dat Washington van ieder betrek kelijk klein geschil met de tegenstan der gebruik zou kunnen maken om di rect een wereldoorlog te ontketenen, maar Dulles voegde er ter geruststelling aan toe dat de V. S. werkelijk niet van plan zijn om iedere plaatselijke oorlog tot een algemene te maken. Het Ameri kaanse dreigement met een vergeldings actie, waarbij natuurlijk van atoombom men gebruik zal worden gemaakt, is dus kennelijk bedoeld als een waarschu wing aan het Oosten de vrede niet te Verstoren, omdat anders de verschrik kelijkste vergeldingsmaatregelen zouden kunnen volgen. Hoe verschrikkelijk blykt wel uit de laatste proefneming der Amerikanen met een waterstofbom Waarvan de 600 maal sterkere uitwer king dan van de bom die op Hirosjima Viel de onderzoekers zelf kennelijk ver raste, een overigens voor vriend en Vijand nogal griezelige gedachte. Moge overigens misschien deze schrikkelijke uitwerking van de nieuw ste Amerikaanse wapens de Westelijke landen een zeker gevoel van veiligheid geven, anderzijds blijkt uit de uitlatin gen te Washington over de nieuwe stra tegie dat de Ver. Staten in geval van nood het grootste gedeelte van hun kracht wensen te concentreren in een bepaalde door hen zelf gekozen actie en hun macht niet willen verbrokkelen door ze in belangrijke mate plaatselyk vast te leggen. Hetgeen betekent, dat Ame- rika’s bondgenoten hun eigen gebieden vooral zelf en al of niet gezamenlijk zullen moeten verdedigen. MEN behoeft in het Westen deze pro- x testen, die regelmatig loskomen, Bis er weer een nieuwe steen in het Westers defensiestelsel wordt gemet seld, niet al te tragisch te nemen, de Westelijke samenwerking op militair ge bied is van den beginne een antwoord geweest op de Russische expansie in alle richtingen na de oorlog waarbij Moskou een aantal staten aan zich on derwierp en binnen een militair systeem dwong, dat een ernstige bedreiging voor de vry'e wereld scheen te vormen. Daar op was machtsconcentratie ook aan Westerse zijde het enige antwoord. Welke kansen tot handhaving van hun vrijheid zouden er anders bijv, nog voor de kleine West-Europese vastelandsmo- gendheden overgebleven zijn tegen de Russische kolos, die thans door zijn voorstel vor een zelfstandig Europees collectief veiligheidsstelsel, waarvan Amerika zou zijn uitgesloten, deze lan den wel tracht gerust te stellen over Zijn bedoelingen, doch in wezen met dat plan niet anders voorheeft dan een vol komen overheersing van het Europees vasteland. yOALS bekend, verwacht men bij een nieuwe wereldoorlog dat de grote tegenstanders, laat ons aannemen Ame rika rib Rusland eikaars gebied met hun luchtmachten vooral zullen bestoken via de Noordpool, maar vanuit dat on herbergzame gebied zal toch geen be slissende actie kunnen komen. De militaire medewerker van de N. R. Crt. acht het veel waarschijnlijker, dat deze laatste van Westelyke zijde zal worden ondernomen tegen de buik van Rusland, d. w.z. vanuit Turkije en Grie kenland, tegen het Zwarte Zee gebied en verre omgeving en tegen de flanken van eventueel naar West-Europa op rukkende Russische legers. Daar lij ken deze medewerker de Russen het meest kwetsbaar en dit zou ook de W.- Europese verdediging gemakkelykei' is dan ook geen wonder, dat steeds meer stemmen opgaan die by Amerika plei ten voor een erkenning van rood China, wat op de duur toch niet te vermijden lijkt, en wat Engeland ook reeds heeft gedaan en Frankrijk bereid zou zijn te doen als er een schikking over Indo China mee kan worden gekocht. De secretaris-generaal van de Ver. Na ties, Hammarskjoeld, en maarschalk Tito hebben de laatste dagen nog ge pleit voor deze onvermijdelijke stap, welke misschien ook het Westen gele genheid zou bieden rood China en Rus land wat meer van elkaar te verwijde ren, maar de Amerikaanse regering heeft ten deze te rekenen met sterk ver zet van de republikeinse partij. over de Suez-kanaalzóne omdat er voortdurend aanslagen op Engelse mili tairen worden gepleegd. De Britten wen sen onder die omstandigheden niet te praten en de Egyptische regering zegt, dat de wanordelijkheden ontstaan door de aanwezigheid van Engelse troepen in de kanaalzóne, wat op zich zelf al agressie jegens Egypte betekent. Niet alleen hierdoor is de spanning in het nabije Oosten toegenomen, ze steeg ook door de steeds ernstiger grensinci denten tussen Israël en de Arabische staten. Bovendien is de binnenlandse toestand in enige dier laatste staten, o.a. in Egypte nog verre van rustig, zodat er nog allerlei verrassingen kun nen komen. Het is zelfs niet onmogelijk, dat deze Arabische staten de onrust in hun eigen land zullen trachten te doen bedaren door enigerlei actie tegen Israël. sen zich in het algemeen aan criminele misdrijven hebben schuldig gemaakt. Zij hebben echter het vooideel, dat bij de berekening van de voorwaardelijke invrijheidsstelling de preventieve hech tenis meetelt. Bij de criminele gevange nen is dit niet het geval. „Er is geen enkele reden om de bannhartigheid de boventoon te laten voeren,” zo zeide Minister Donker. We zitten met de moeilijkheid, dat er te veel verdachten in de eerste dagen van de bevrijding zijn gearresteerd. Dat heeft de rechtspraak bemoeilijkt. Het was geen wonder, dat men zocht naar een methode om deze zaak te liquideren. Maar wat men „barmhartigheidspolitiek” noemde, was voor de minister „noodzakelijkheidspo- litiek”. Op het moment echter, dat men met politieke delinquenten te doen kreeg die criminele delicten hebben gepleegd, had een einde gemaakt moeten worden aan deze barmhartigheids- of noodzake- lijkheidspolitiek. Dit moment heeft men te laat gehanteerd. De levenslang gestraften zullen op „ja- ren gesteld” worden als zij 12 a 15 jaar hebben gezeten. Dat is ook bij de ge wone gevangenen het geval. Dit betekent dus, dat de positie van levenslangen over vier of vijf jaar bekeken zal worden. Met kracht verzette de Minister zich tegen het verwijt, dat hij een koud en hard man zou zijn. Daar zijn geen be wijzen voor, zo repliceerde hij. Maar een soepeler beleid t. o. v. deze politieke gevangenen zou niet op zijn plaats zijn.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1