DE VAL VAN DIEN BIEN PHOE ZOU VOOR COMMUNISTEN GEEN POLITIEK SUCCES ZIJN DIRECTE EUROPESE VERKIEZINGEN IN HET VOORUITZICHT KRISKRAS door Nederland üs hjoed p p to sizzen No. 37 Vrijdag 14 Mei 1954 Buitenlands Overzicht Dulles maakte plotselinge ommezwaai Nederlands elftal 3. Dêr fait 5. M K E A R S A N G gewonden uit Dien STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat hat Qabe Skroar Boalsert wie wer best Alleen zwaar- opgesteld X X 50e Jaargang De Jong’s Nieuwsblad Ja, dêr spegelt hwat yn ’n rut! i. 2. 4. KAMEROVERZICHT 6. Het 5-jarige s !- ver- t c t Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Advertentieprijs: 12 cent pei mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie der fees- I. 1 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Opening van de Indo-China conferentie te Genf. De Chinese delegatie met vice-Minister President en minister van Buitenlandse Zaken Tschou en-Lai (midden) bij de openingszitting Hondsdolheid. De Tweede Kamer is verleden week te legrafisch bijeen geroepen om enkele wetsontwerpen ter bestrijding van de hondsdolheid aan te nemen. Daar was haast mee, want deze gevaarlijke ziekte is onze Oostgrens genaderd. De twee ontwerpen van Minister Mansholt wer den vrij spoedig aanvaard. Toen voorzit ter Gerbrandy de laatste hamertik had gegeven en Minister Mansholt had ge feliciteerd, met het aannemen van het ontwerp, zeide hij: „Het zal niet aan de Tweede Kamer der Staten Generaal lig gen, wanneer er een Nederlander door misch voerd. lingen onderzoeken het wetsontwerp tot invoering van de 70-jarige leeftijdsgrens en een pensioenfonds voor de notaris sen, welk wetsontwerp door de Tweede Kamer onlangs juist met de hakken over de sloot werd aangenomen. It skriemen fan in erfgenamt is forhoalen laitsjen. uit heer W’it- Zaak d e le- .rme ven- mde her- Waarom dit besluit van de zes Regerin gen? Het antwoord is niet moeilijk. Zij hopen dat daardoor de Franse socialis ten het EDG-verdrag zullen steunen. Deze staan op het standpunt dat door rechtstreekse verkiezingen de democra tische controle op de Europese Rege ringen beter tot haar recht zal komen. Of dit geheel juist is, valt te betwijfe len. Want niet de wijze waarop het Europese Parlement wordt gekozen is doorslaggevend voor de democratische contróle, maar de bevoegdheid die dat parlement heeft. Maar goed, in ieder geval wordt aan deze democratische contróle gewerkt. Als er nu een Euro pese (politieke) Gemeenschap komt, dan zal deze niet alleen maar een over koepeling kunnen zijn van de KSG en EDG de Nederlandse regering ziet zo’n overkoepeling als een lege huls maar deze nieuwe gemeenschap zal dan werkelijke inhoud krijgen. Maatregelen tegen hondsdolheid. Alge meen bleek ook de Eerste Kamer ac- coord met de spoedwetsontwerpen door minister S. L. Mansholt ingediend ter wering van de hondsdolheid. Weldra zullen dus de Commissarissen der Ko ningin bevoegdheid krijgen, om inenting van honden en katten of (en) aan de lijn of ketting houden van honden te bevelen. Ook zal een invoerverbod van on-ingeënte honden mogelijk zijn. Directe verkiezingen. Minister Beyen had een nieuwtje uit Parijs meegenomen. De Regeringen van de zes Schumanlanden (Benelux, Duits land, Frankrijk en Italië) zijn namelijk overeengekomen om directe verkiezin gen te houden voor het K. S. G.- en E. D. G.-parle-ment zodra dit laatste verdrag door de Franse en Italiaanse Parlementen is aanvaard. Beide ge meenschappen zullen één controlerend orgaan hebben. Volgens het KSG-ver- drag staat het de deelnemende landen vrij hoe zij hup vertegenwoordigers naar dit Europese Parlement van Kolen en Staal afvaardige-n. De landelijke parle menten mogen aanwijzen, maar directe verkiezingen zijn stellig niet uitgeslo ten. Tot nu toe heeft geen enkel land van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. wereld. Als die grondslag in gevaar komt, wordt ook het Nederlandse belang geraakt, al dus de bewindsman, die Indo-China daarom een der gevaarlijkste raakvlak ken met de communistische wereld noemde. Voor het eerst na de oorlog treedt het Westen niet als een gesloten groep op. Gisteren zou een Amerikaanse helicop ter met zeven Franse officieren naar Dien Bien Phoe vliegen voor het con tact met de Viëtminh over de afvoering der gewonden. Het Franse opperbevel verwacht, dat alleen toestemming zal worden gegeven om zwaargewonden naar Hanoi over te brengen en in Parijs schat men hun aan tal op zevenhonderd. Slechts diegenen, die een arm of been hebben verloren of een ernstige buik- of hoofdwond hebben, en dus nooit meer kunnen vechten, zullen waarschijnlijk vervoerd mogen worden. De gewonden zijn uit de ondergrondse hospitalen gehaald en in tenten onder gebracht. De Ministers Beyen en Luns hebben het debat over de begroting van Buitenland se Zaken besloten met enkele interes sante mededelingen. Beiden waren zo juist teruggekeerd van een buitenlandse reis. Minister Beyen had de vergade ringen van de Nato en de O. E. E. G. bijgewoond, terwijl zijn ambtgenoot zon der Portefeuille de conferentie te Ge nève voor deze vergadering moest on derbreken. Daardoor was hij in staat zijn persoonlijke indrukken over deze belangrijke bijeenkomst weer te geven. Volgens zijn mening bevindt de confe rentie van Genève zich in een gevaar lijk stadium. Enerzijds is het noodzake lijk dat er krachtig weerstand wordt geboden aan het communistische ge vaar, terwijl anderzijds de kansen niet bedorven mogen worden om de landen in Azië zich achter het Westen te laten scharen. Deze overwegingen lijken met elkaar in strijd. Het gevaar bestaat aldus Minister Luns dat Amerika te veel de nadruk legt op de eerste voor waarde, terwijl Engeland te veel naar de Aziatische landen kijkt. De spannin gen die hierbij optreden, kunnen een te rugslag hebben op de grondslag van de samenwerking van de gehele Westelijke Earen ha ’t ge rak al krieen, Mar de eagen kin net sêd, Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Langer vacantie voor lagere ambtena ren. Voor de overheidsdienaren wordt momenteel een geheel nieuwe verlofre geling voorbereid, die als voornaamste gevolg zal hebben dat de kortste vacan- tie zal worden verlengd van 12 tot 14 werkdagen. Volgens het huidige, jaren lang bestaande systeem bepaalt het basissalaris van een ambtenaar de duur van zijn vacantie. Bij de nieuwe opzet wil men uitgaan naar het aantal dienst jaren; Tijger verwondt verzorger. De tijgerin Gipsy, die onlangs in Leiden van zich deed spreken, door zich te onttrekken aan de ouderlijke macht over een pasge boren tijgertje, heeft Dinsdagavond in Delft haar Franse verzorger Jean Souts (26) ernstig aan de arm verwond. Gipsy, die sinds de geboorte van haar jong zeer onrustig is geworden, gedroeg zich Dinsdagavond tijdens haar optre den in circus Espana te Delft zó onuit staanbaar, dat zij door de dompteur uit de piste werd gejaagd en naar haar kooi werd gestuurd. Daar stond als gebrui kelijk verzorger Souts gereed om het dier te voederen. Terwijl hij Gipsy de haar toekomende 8 kg vlees voorzette, besprong zij de Fransman met ontzet tend gebrul, dat het gehele circus in rep en roer bracht. De ijlings toege schoten circus-employé’s wisten Souts te bevrijden, maar een van zijn armen bleek van schouder tot pols opengereten. Bovendien l ad de tijger haar tanden diep in de onderarm van de man ge zet. voor de Europese gemeenschap voor kolen en staal, dat, aangevuld met elk 3 leden van Frankrijk, Italië en West- Duitsland ook dat voor de E. D. G. zal zijn, door rechtstreekse verkiezingen zal worden aangewezen. Waarschijnlijk zal de gedachte der Eu ropese integratie door deze beslissing meer bij de volken gaan leven, dan wanneer men had vastgehouden aan de tot nu toe gevolgde procedure, nl. aan wijzing der leden van dit Europese par lement door de nationale parlementen. Het buitenlands politiek nieuws is voor de rest schaars, de aandacht concen treert zich nu eenmaal, en dat is begrij pelijk, op Genève. We mogen nog even in herinnering brengen dat Israël in deze overzichts- periode 6 jaar bestond. De jonge staat heeft het moeilijk, niet alleen omdat de Arabische landen hem nog steeds naar het leven staan, maar ook omdat Is raël min of meer dupe is van de koude oorlog, zowel Rusland als de Ver. Sta ten dingen naar de gunst der Arabische staten en nemen daardoor een koele houding tegenover Israël aan. In de Z.- Amerikaanse staat Paraguay speelde zich weer een een revolutie af. Presi dent Chavez, die min of meer naar Ar gentijns voorbeeld wilde regeren, is vervangen door een andere de, dat Z.O.-Azië ook tegen het com munisme kan worden verdedigd als In do China voor het Westen verloren gaat. In hoge mate belangrijk is wat het Franse parlement zal besluiten, ook voor de Europese Defensie Gemeen schap. Stuurt het ditmaal Laniël naar huis, dan is de kans dat Frankrijk de EDG aanvaardt nog geringer geworden en zo ziet men weer eens dat Azië en Europa niet los van elkaar gedacht kunnen worden, er is geen Aziatische of Europese politiek meer, maar slechts wereldpolitiek. Met betrekking tot de Europese samenwerking zij nog ver meld, dat zoals te verwachten was de Westelijke Grote Drie de Russische aanvrage om lid van de N.A.V.O. te worden hebben afgewezen, men is, te recht, niet gediend van een partner, die iedere actie van dit lichaam door een veto zou kunnen verhinderen. Gesprek met Indonesië. Minister Luns heeft nog uitvoerig ge sproken over onze betrekkingen met In donesië. Na het verbieden van ons volks lied, na de schending van vele overeen komsten, na de Chri'sten-vervolging op Celebes, een bewijs, dat de regering daar geen gezag heeft, kon hij moeilijk nog waarderende woorden vinden voor het beleid van de Indonesische regering. Verscheidene Kamerleden vonden het niet waardig om met dit land te gaan onderhandelen. Maar de Regering is daartoe op dit ogenblik nog wel bereid, zo zeide de Minister, want niet confe reren zal de stemming waarlijk niet verbeteren. Maar hij verzekerde, dat 't op deze conferentie aan duidelijke taal niet zal ontbreken. In ieder geval is aan Indonesië duidelijk* gemaakt, dat er over de status van Nieuw-Guinea niet te praten valt. De Nederlandse ambassadeur in Duits land heeft opdracht gekregen het ge- val-Faber in Bonn te bespreken. Minis ter Luns was hoogst verbaasd, dat deze misdadiger, die moorden op zijn gewe ten heeft, nog steeds de bescherming van de Duitse regering geniet wegens zijn verdiensten aan Hitlers rijk bewe zen. Zo althans kan men in het vonnis van de Duitse rechtbank lezen, die deze oorlogsmisdadiger als Duitser heeft ge kenmerkt, waardoor hij niet aan ons land uitgeleverd behoeft te> worden. Manlju, froulju, jeugd en jeld, Under ’e strakke blauwe loften En hja achtsje wyn noch kield. Né, langhalzjend allegearre Sjogge hja ien kant mar üt, Dêr’t hja al muzyk wei hearre. De „tambour-maitre” haldt Syn moaije stêf omhegens, In pronk foar jong en aid DU Ldt er flüp! omlegens. De gymnasten en de skutters Soargje foar in prachtich ein! Allegearre mantsjeputters, Prachtich foarbyld foar neatnutters; Dy binn’ sa to ridder slein. Dat ’s foar de skutterij In goed öfsprutsen teken, Dan is de blazerij Ek daliks goed yn streken. In stikje romantyk Ut aide stedhüstiden, Men liet de polityk Dan leaver mar fansiden. Dêr komme de skutters Fan Boalsert al oan! Hwat binn’K ’t mantsjeputters It liket mar skoan! Der binn’ ek twa fammen Yn skuttersklean by! Dat siert dochs binammen De skutterij Der klinkt in stik muzyk Mei wjerlüd tsjin ’e gevels, Se blaze har hast bryk En tsjük de ünderkevels. Hulde foar sa’n prachtprestaesje Fan goed oef’njen yn muzyk En bihearske gymnastiek De val van Dien Bien Phoe heeft niet alleen een diepe indruk gemaakt in Frankrijk, maar in het gehele Westen, ook al stond de strategische betekenis van deze vesting niet in verhouding tot de offers, welke voor het behoud er van gebracht zijn. Volgens militaire deskundigen was het onjuist dat het Franse opperbevel zich aan dit punt vastklemde ook al had het daarbij de instemming van een aantal Amerikaanse raadgevers. Daardoor gaven de Fran sen de leider der Indo Chinese opstandelingen Ho Tsji Minh en zijn generaal Giap gelegenheid tot een eclatant militair succes aan de vooravond van de behandeling der Indo Chinese kwestie te Genève. Maar onze Nederlandse Minister Luns heeft daar terecht gezegd, dat het nog betwijfeld moet worden of Dien Bien Phoe ook een politiek succes voor de communisten zal blijken. Hja stappe yn ’e oas, Alhiel nei rhythme en mjitte En wolle, tige bras, Har graech biwunr’jue litte. het besluit genomen om op Koninginne dag geen postbestelling te doen plaats vinden? zo vraagt het Tweede Kamer lid ir S. A. Posthumus (pvda) aan de minister van Verkeer en Waterstaat. Weet de minister wel, zo betoogt de heer Posthumus, dat dit zo laat geno men besluit grote bezwaren heeft opge leverd, zowel bij het bedrijfsleven en an dere ontvangers van poststukken als bij het personeel van PTT, dat de volgen de dag grote moeite had bij het ver werken van de post? Motorrijder kreeg autohaak In oog. Woensdagmorgen om kwart over negen is de 34-jarige ambtenaar C. G. uit IZ OMT de Europese Defensie Gemeen- schap er ondanks alle moeilijkheden toch, dan is het niet onmogelijk, dat Nederland spoedig daarna weer ter stembus gaat. De zes regeringen heb ben n.l. besloten dat het parlement Hald de saek yn dizze banen! Bliuw sa lang noch yn ’e graesje Fan it Boalserter publyk (Foar in part frij nei Speenhof). SIBE. Electrische vissen compleet. Een twee de voor Artis zeer belangrijke aanwinst is het stel sidderroggen of torpedo’s. Hierdoor heeft Artis de serie van de drie bekende electrische vissen gecom pleteerd. Men heeft er nu Sidderalen, Siddermeervallcn en thans dus ook Sid derroggen. Deze laatste vissen kunnen stroomstoten afgeven van 50 tot 150 volt. Feestlik skynt de foarjierssinne Oer de Gysbert-Japiksstêd, Leit in gloede oer alles hinne, Lokket üt ’e twigen blêd. Lykwols blaest der troch de strjitten Noch in wintersk kalde wyn As woe ’r minsken witte litte. lou xov.—Tink der om! Byn noch hwat yn!" per dag. Dit is afhan- Mar de minsken steane yn kloften, een Duitse dolle hond wordt gebeten?’ De Eerste Kamer begaf zich deze week in kalmer vaarwater. Ook zij behan delde in een recordtempo de hondsdol- heidwetten. En verder gingen de Sena toren accoord met de instelling van een raad voor de jeugdvorming werd de maaswijdte der zeevisnetten opnieuw vastgesteld en kreeg Minister v. d. Kieft de machtiging om binnenkort zilveren guldens in te voeren. Als deze proef goed lukt, zullen de zil veren rijksdaalders spoedig volgen. Men zal er weer even aan moeten wennen om een beurs vol zilver mee te sjou wen, inplaats van het gemakkelijke pa pieren geld. Maar belangrijker is dat de invoering van de zilveren munten het bewijs vormt, dat ons geldwezen weer gezond geworden is. Nog geruime tijd heeft de Eerste Kamer gesproken over haar eigen verblijfskostenvergoeding. Deze bedroeg tot nu toe f 30.per dag. Zij is nu verhoogd tot resp. f 30. f 40.en f 50.1 kelijk van de afstand tussen de woon plaats en het Binnenhof. Voorzitter Jonkman krijgt nu f 100.per verga dering. Verscheidene Kamerleden zagen dit als zijnde in strijd met de grond wet, die alleen maar van verblijfkosten vergoeding spreekt. Maar met f 30. komt men best toe. Het opvoeren van dit bedrag zou dus in strijd zijn met de grondwet. Maai’ de meerderheid van de Kamer voelde niets voor dit argument. In het verleden heeft men nimmer zo gerede neerd en het gevolg zou zijn, dat men met declaraties moet gaan werken. Bo vendien is deze vergoeding zo gering, dat men niet kan spreken van een ver goeding voor het vele werk, dat onze Senatoren moeten verrichten. Met 28-12 stemmen kreeg Minister Beel zijn zin. Tot de tegenstanders behoor den de vvd- en cpn-fractie, enkele ar, kvp en Prof. Gerretson (ch). Dinsdag a.s. zal de Eerste Kamer de belangrijke nieuwe Roode Kruisverdra gen behandelen. TAE toestand is nog verwarder gewor- den door een plotselinge omme zwaai van de Amerikaanse minister Dulles, die terwijl hij steeds pleitte voor het behoud van Indo China, nu verklaar- De grote droogte. De watersituatie in Amsterdam is sinds 1921 niet zo be nard geweest. De vier enorme ketels aan de Haarlemmerweg, die 40 mil- lioen liter water kunnen bevatten, be horen met warm weer iedere ochtend vol te zijn, maar Dinsdagmorgen was dit voor het eerst in 33 jaar niet het geval. Door de warmte was het water verbruik in Amsterdam Maandag 35 gestegen. In de duinen bij Zandvoort is het peil van aanvoerkanalen en voor- raadbassins tot ongekende diepte ge drild. - I Kamervragen over PTT-sluiting op Ko- '- I ninginnedag. Waarom is tv elfder ure AAR ook Frankrijk is er nog en terwijl wij dit schrijven is men in afwachting van de beslissingen van het parlement. De val van Dien Bien Phoe heeft een deel van het Franse volk to taal ontmoedigd, bij een ander deel ech ter de wil versterkt de Franse positie in de internationale wereld zoveel mo gelijk te herstellen. Daaruit kunnen al lerlei consekwenties voortvloeien. Over wint het défaitisme en zendt het parle ment het kabinet Laniël naar huis dan zit men in een bijna onoplosbare crisis, welke op de positie van het Westen te Genève van invloed zou zijn, de Fransen zouden dan misschien de verst gaande eisen van Ho Tsji Minh willen inwilli gen, om maar van het Indo Chinese conflict af te komen. Schenkt het par lement opnieuw het vertrouwen aan het kabinet Laniël, dan behoeft men derge lijke dingen niet te vrezen, dan is er in derdaad kans op een eensgezind optre den van het Westen te Genève in deze kritieke tijd der conferentie. Mits de Fransen en Amerikanen elkaar weten te vinden op het punt van het kolonia lisme. Zoals bekend staan de Amerika nen er op, dat wat van Indo China vrij blijft, ook werkelijk onafhankelijk zal zijn, terwijl de Fransen zich zeer ge kwetst zouden gevoelen als de vrije de len van Indo China niet binnen de Franse Unie bleven. Nü echter de Indo Chinese staten zelf wel zullen beseffen, dat ze zich nauwelijks staande zullen kunnen houden tegenover het commu nisme als ze niet binnen het Franse ver- dedigingsstelsel blijven, zal dat punt misschien minder moeilijkheden opleve ren. Hwant der folgje lange rigen Turners üt ’e eigen stêd. Trinten tripkje jonge famkes Yn ienselde sporthabyt, Derten lyk as maitiidslamkes, Like goed yn ’t blankste wyt. Dan de jonges, feinten, fammen, Froujlu, manlju, sportjong klaeid, Leaten ek fan oare stammen, Mar de reap is treflik draeid. Dan in moaije demonstraesje Fan ’e lyn’gens, fluggens, krêft, Selsbihearsking, moed en graesje En fan inerlike trêft. Moatte guods ek trillebilje Fan ’e al to koele wyn, Nimmen sil werom nou skrilje, Haldt him (har) oan d’ ein nou yn. Leeftijdsgrens voor notarissen. De Eer ste Kamer zal Dinsdag a.s. in de afde- i Meisje stierf gasdood. dochtertje van de familie D. te Stads kanaal is ten gevolge van gasvergifti ging om het leven gekomen. Haar ouders en een jonger broertje zijn in bedwelmde toestand naar het Acade- ziekenhuis te Groningen De skutters yn ’t habyt, Gloednij en dochs fan jierren, Moai blau mei read en wyt, Dy boeije al fan fierren. Speciaal stempel Vredespaleis. Het In ternationaal Congres betreffende de be- t T scherming van kunstschatten in oor- Ljrcurgianen, logstijd, dat in het Vredespaleis te Den Haag wordt gehouden, wordt t.m. 15 Mei a.s. verlengd. In verband hiermede zal een nieuw bijzonder stempel in ge bruik worden genomen, waarop als tijd vak 21 April tot en met 15 Mei is vermeld. Na de wedstrijd Zwaluwen—Rode Dui vels is het Nederlands elftal, dat op Woensdag 19 Mei a.s. te Stockholm te gen Zweden uitkomt. De ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Steiger (Eindhoven). Achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven). Midden: Van Schijndel (SVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH) aanvoerder. Voor: Van der Kuil (VSV), Michels (Ajax), Van Melis ^Eindhoven), Bennaars (DOSKO) en Louer (Noad). Reserves: De Rijk (MOC), Boskamp Ajax), Van der Hoek (Feijenoord) en Van Beurden (BW). Aangetekend mag hierbij worden, dat Klaassens (VVV) en Cor van der Gijp (Emma) wegens studieredenen niet voor de reis naar Stockholm beschikbaar waren. Sparta koe ’t net oars bigeare By sa’n minimum oan tekstyl. Mar dit kin üs dochs wer leare: Friezen hald’ har ek krankyl! rjEZE militaire overwinning der com- munisten heeft n.l. het Westen nog eens bewezen hoe gevaarlijk het com munisme in Azië is geworden. Feitelijk staat het op het punt door te breken naar de vrije Zuid-Oost-Aziatische sta ten en wanneer die eenmaal in commu nistische handen zijn zou het er voor Europa op de duur al heel slecht komen uit te zien. Daarom moet die doorbraak verhinderd worden en daarvoor is in de eerste plaats eenheid van het Westen nodig, welke, zoals bekend, aanvanke lijk te Genève ver was te zoeken. Dien Bien Phoe kan er toe meewerken deze te herstellen. Het is wel duidelijk, dat er te Genève niet meer bereikt kan worden dat geheel Indo China weer door de communisten ontruimd wordt, daar voor neemt het Westen op die conferen tie een veel te zwakke positie in. Het is ook al duidelijk geworden, dat het Westen thans niet bereid is door een gezamenlijke militaire actie te trachten geheel Indo China te bevrijden. WAAR het thans te Genève om gaat is de vraag of het Westen er nog bereiken kan dat een deel van Indo China behouden blijft voor de vrije we reld en als dijk tegen het communisme bRjft fungeren. Beide partijen te Genève willen wel Vrede in Indo China, maar Ho Tsji Minh en zijn bondgenoten wensen die vrede onder voorwaarden die binnen korter of langer tijd geheel dat gebied in hun macht zou brengen en het Westen wil zodanige voorwaarden dat wat nu van Indo China vrij zal worden van commu nistische invloed, dat ook in de toe komst zal blijven. Het mag dus niet van binnen uitgehold worden en moet voorts beveiligd worden tegen aanvallen van buiten door garanties. Daarom pleiten de Amerikanen voor een veiligheids-pact voor Z.O.-Azië en heeft Engeland ge tracht India te betrekken bij een garan- tieverdrag. Als beider streven geco ördineerd wordt is een belangrijke bij drage voor het herstel van de eenheid van het Westen geleverd. V

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1