ZAL ER THANS KLAARHEID KOMEN OVER HET E.D.G. VERDRAG? DE DEFENSIENOTA KR1S-KRAS door Nederland ei üs hjoed p p to sizzen DE, meerderheid van het hoofdbestuur der Franse socialistische partij is voor de E. D. G. en had gewild dat de commissie voor buitenlandse zaken haar beslissing had aangehouden tot de socialistische partij haar nabij zijnd congres had gehouden. Ze was vol vertrouwen dat dit congres zich voor de E. D. G. zou uitspreken, waarna het hoofdbestuur van de socialistische frac tie in de nationale vergadering wilde eisen dat ze zich bij deze uitspraak neerlegde en als één man voor de E. D. G. zou stemmen. Buitenlands Overzicht Kwestie liido-Cliina verkeert thans in een eritiek stadium A al o erkent onze strategische positie Aanrijding wierp schaduw over Onderhandelingen over dienstplicht - verkorting STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat hat Qabe Skroar Foutje van milliard... huwelijk i F w. I ..a--* t - w> 50e Jaargang No. 41 Vrijdag 28 Mei 1954 De Jong's Nieuwsblad si KAMEROVERZICHT of meer vol- was de en geëin- Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat IJ Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) de en de Op in eksamen freegje dwazen dingen, hwerop wizen gjin andert jaen kinne. tot 18 durfde Minister Staf heeft een belangrijk boek werk uitgegeven, dat niet minder dan 278 pagina’s telt en dat getooid is met de titel: „Nota inzake het defensiebe leid”. Hierin wordt zeer uitvoerig uiteen ge zet hoe de geschiedenis van onze leger- opbouw sinds 1945 precies is gegaan, hoe de militaire samenwerking met an dere landen werkt, terwijl natuurlijk niet vergeten is een apart hoofdstuk te wijden aan de actuele problemen, waarbij het vijf divisiën-plan in het middelpunt der belangstelling staat. Deze Nota is niet verschenen, omdat on ze Minister van Oorlog en Marine er behoefte aan had de situatie nog eens duidelijk aan de Kamerleden uiteen te zetten. Neen, zij is geboren uit het ver langen van de Tweede Kamer over meer gegevens te beschikken. Zij stelde zich destijds op het standpunt, dat zij met te weinig gegevens het beleid van Mi nister Staf moeilijk kon beoordelen. Kan het vijf divisiën-plan in de komen de vijf jaren wel worden uitgevoerd? Maandagmiddag werd in de foyer van het Concertgebouw te Am sterdam ter gelegenheid van het afscheid van Jo Vincent door het comité huldeblijk Jo Vincent een door de Haarlemse schilder Anton Kat vervaardigd portret aangeboden aan het Concertgebouwbestuur. Jo Vincent bij haar portret. de IJssel werden uitgevoerd, hebben de mogelijkheid Nederland althans gedeel telijk te'behouden, sterk vergroot. Mits goed verdedigd, hebben deze werken ook naar het oordeel van de geallieerde be velhebbers een belangrijke defensieve kracht, welke voor de totale verdedi ging van West-Europa van belang kan zijn. Onze strategische positie is er kend, maar wil men hieraan een argu ment ontlenen om de bondgenoten be reid te doen zijn de verdediging van Nederland als essentieel voor de geza menlijke verdediging te beschouwen, dan zal onder geen voorwaarde de ge projecteerde landmachtbijdrage ten ba te van enig ander onderdeel der verde diging mogen worden verminderd. de weg geruimd Zoals bekend stelde voor- |S een dezer factoren thans uit het Franse parlement ook als waarde voor de behandeling der E. D. G. dat eerst de kwestie van het Saarland zou zijn opgelost. Volgens officiële Duitse berichten zou dat nu inderdaad hulp der Amerikanen: in Amerika zelf is men het daarover niet eens, vooral nu dit najaar verkiezingen in de Ver. Staten plaats moet hebben wenst een belangrijk deel der republikeinse partij geen nieuwe militaire onderneming a la Korea welke enorme consekwenties kan meebrengen. Maar nu Engeland, dat men in Ame rika zeer ten onrechte had verweten, op een Aziatisch München aan te stu ren, duidelijk heeft verklaard dat het uiteindelijk aan Amerikaanse zijde zal staan, is het best mogelijk, dat stemming in Amerika zal omslaan dat Dulles’ aanvankelijk plan om communisten in Indo China een halt toe te roepen nog een kans zal krijgen. Misschien zal zelfs wat de commissie voor buitenlandse zaken van de Franse nationale vergadering besluit over de E. D. G. van invloed zijn op de beslis sing, welke in de Ver. Staten zal vallen over de Amerikaanse interventie in Indo China. Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Voorhoede totaal gewijzigd. Het Neder lands elftal, dat Zondag 30 Mei te Zu rich tegen Zwitserland speelt, is door de keuze-commissie van de K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: Steiger (PSV)achter: Odenthal (Haarlem) en Boskamp (Ajax)midd.: Klaassens (VVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH); voor: Dillen (PSV), Wim van der Gijp (Emma), Blijenberg (Rigters- bleek), Michels (Ajax) en Louer (NOAD). Reserves: 'De Rijk (MOC), Tebak (Eindhoven), Van der Hoek (Feijenoord) en Van Beurden (BW). Geen interpellatie over 5 Mei. Met 63 tegen 6 stemmen aanvaardde de Tweede Kamer Dinsdagmiddag een voorstel van de wnd. voorzitter, prof. mr. P. S. Ger- brandy, om het verzoek van de heer H. Gortzak (cpn) tot het stellen van vra gen aan de regering betreffende het doen van nieuwe voorstellen in zake de viering van en het vrijaf geven op de 5e Mei niet toe te staan. Prof. Gerbrandy had er op gewezen, dat de kwestie van de 5de Mei bij de a.s. begroting be handeld zal kunnen worden. We zijn dus in een eritiek stadium aan geland. Het is mogelijk dat de commu nisten te Genève nog inbinden men zegt, dat Rusland er weinig voor voelt de zaken thans op de spits te drijven maar de Vietminh vertegenwoordi gers verkeren in een overwinningsroes en blijven misschien onhandelbaar als ze door de Chinezen gesteund worden. We krijgen dan dus Amerikaans-Frans- Engels overleg over de te nemen maat regelen. De Fransen wensen militaire Filmprogramma’s via T.V. In Augus tus zullen in de Nederlandse televisie programma’s voornamelijk films wor den vertoond. Zo mogelijk ook speel films. De NTS heeft de NBB vergun ning verzocht, pl.m. 50 speelfilms te draaien. Thans is toegezegd, dat onge veer 25 films beschikbaar worden ge steld. Kwaliteit en prijs zijn echter nog niet bekend. Invoering nieuwe wapens. Minister Staf vertelt in deze nota, dat ook in de komende jaren nog moet wor den vastgehouden aan de verhouding in de onderlinge verdeling der opbouw- kosten tussen land-, zee- en luchtmacht: zijnde 3:1:1. Nog onverminderd geldt de eerstvolgende drie jaren, dat Nederland zowel in het verband van de gezamenlijke verdediging als uit welbe grepen eigenbelang verplicht is aan de verdediging te land in het Noordelijke gedeelte der centraal-Europese sector de grootst mogelijke bijdrage te leve ren, waarbij elke divisie meer of minder van beslissende betekenis kan zijn voor het falen of slagen der verdediging. De invoering van nieuwe wapens zal de afweerkracht, vooral van de parate eenheden, zodanig verhogen, dat de verdediging een veel beweeglijker ka rakter zal kunnen krijgen en veel verder in het voorterrein in Duitsland zal kunnen worden gevoerd. In verband met de territoriale verdediging is vaak betoogd, dat voor Nederland de moge lijkheid en de plicht bestaan, zo schrijft Minister Staf verder, zelf geleide pro jectielen te ontwikkelen en tot produc tie te brengen. De bewindsman is er van overtuigd, dat zowel geleide pro jectielen als de z.g.n. ramjetsvliegtui- gen onbemande vliegtuigen, die kun nen opereren tussen hoogten van 600 en 27.500 m en de raketten in de toe komst een belangrijke plaats in de oor logvoering zullen gaan innemen. Er zullen echter nog wel enkele jaren over heen gaan, voordat de gehele ontwikke ling van deze nieuwe wapens voltooid is. Dit ontwikkelingsproces is zeer tijdro vend en kostbaar en daarom zal ons land deze nieuwe wapens niet gaan ver vaardigen. De Minister is er van over tuigd, dat wij door de bondgenootschap pelijke samenwerking de vruchten zul len plukken van de onderzoekingen, die andere landen op dit gebied doen. Zo nodig zal Nederland de nieuwe wa pens in licentie kunnen nabouwen. In studie is reeds welke eisen aan be dienend personeel dienen te worden ge steld, want het staat vast,’ dat de in voering van geleide projectielen grote aantallen personeel met hoge technische ontwikkeling zal vergen. Als dit blad verschijnt, heeft in Frankrijk de commissie voor bui tenlandse zaken van de Franse nationale vergadering reeds ver gaderd. Zij zou Woensdag bijeenkomen om zich uit te spreken over het verdrag over de Europese Defensie Gemeenschap. Waarschijn lijk zal deze commissie het verdrag hebben verworpen, want de verhouding tussen voor- en tegenstanders in de commissie deed dat verwachten. Eigenlijk hing het lot van het verdrag in deze commissie af van de houding der socialisten, zoals dat ook het geval zal zijn als het verdrag in de nationale vergadering zelf komt. De socialisten zijn n.l. verdeeld over deze zaak. In de commissie voor buitenlandse zaken zijn 3 der socialistische leden voorstander en 6 tegenstander van het verdrag en in de nationale vergadering zelf van de 105 socialistische afgevaardigden 58 te genstander. tieke kringen acht men dit bericht voor barig, hoewel men het ook niet wenst te ontkennen. In ieder geval is er nog niets definitief beslist. werking van India werd gedacht en zodoende als het ware een veiligheids- pact zou ontstaan, waaraan ook de vrije Z.O.-Aziatische staten zouden deelne men. Maar dit zou een geduld-zaak zijn en zoals de militaire toestand in Indo China zich thans ontwikkelt is daar voor geen tijd meer. De verhoudingen in Europa zijn niet te vergelijken met die in Azië, in Europa heerst slechts een koude oorlog en kan men enig ge duld oefenen bij het organiseren van defensiemaatregelen, maar in Indo Chi na heerst een echte oorlog en dringt het communisme snel op. De Fransen blijken niet bij machte daartegen een dam te vormen en de chef van de Franse generale staf generaal Ely be veelt een concentratie der Franse troe pen aan waardoor opnieuw grote delen van Vietnam aan de vijand zouden wor den prijsgegeven. Het Vietnamse volk verliest zo het vertrouwen en de de sertie naar de Vietminh neemt sterk toe. Deze toestand gedoogt geen lan ger uitstel bij het nemen van tegen maatregelen. Dat ziet men nu ook wel in Londen in en nadat Eden de Russen en Chinezen te Genève reeds gewaar schuwd had dat Engeland onder alle omstandigheden aan Amerikaanse zijde zou staan, schijnt de Engelse regering besloten te hebben deze week de be sprekingen te Genève nog te willen voortzetten, doch als deze dan geen resultaat hebben opgeleverd, de confe rentie als mislukt te zullen beschouwen, zoals de Ver. Staten reeds gedaan heb ben. het geval zijn. In onderhandelingen tus sen dr Adenauer, de West-Duitse bonds kanselier, en de Franse vice-premier Teitgen zou over de europeïsatie van het Saarland overeenstemming bereikt zijn, zodat nog slechts de bijzonderhe den verder moeten worden uitgewerkt. Van Franse zijde is echter ontkend, dat het al zover was al waren vorderingen gemaakt. Als het echter waar is, dat men in de genoemde besprekingen het grote twistpunt heeft omzeild n.l. dat Duitsland de eutropeïsatie slechts als voorlopig wilde erkennen en Frankrijk deze status als een definitieve ziet, lijkt het ons toe dat men er nog niet is. Het lijkt er in ieder geval op dat we bewogen dagen in het Franse parlement tegemoet gaan, waarbij mèt dat van de E. D. G. uiteraard ook het leven van het kabinet Laniël op het spel zal staan. De uitbouw. Wanneer op 1 October 1954 de eerste fase van het legeropbouwplan zal zijn voltooid, beschikken wij over een har monisch opgebouwd legercorps van drie infanteriedivisies (de „3e”, „4e” of pa rate en de „5e” divisie) benevens over de kern van de 7 December-divisie, als mede over een aantal territoriale troe pen ter sterkte van ongeveer 75000 man, luchtdoelartillerie en de 44ste re- gimentsgevechtsgroep inbegrepen. Van de totale mansterkte zal een deel pa raat, de rest op zeer korte termijn mo bilisabel zijn. In het voorjaar 1956 hebben we er een nieuwe mobilisabele divisie bij met on- dersteunings- en verzorgingseenheden dit is de nieuwe „2e” divisie ter wijl in het najaar van 1957 ook de vijf de (de nieuwe „le” divisie) gereed zal zijn. De Amerikaanse regering heeft dit bouwplan aanvaard. Dit betekent, dat het gehele legercorps van vijf di visies met Amerikaanse wapens be mand zal worden. Maar ook Nederland zal de lasten van deze zware defensie blijven voelen. Minister Staf heeft reeds uitgerekend, dat wij gedurende de jaren 1955-1957 jaarlijks f 1350 millioen zul len moeten opbrengen. Momenteel kost onze defensie jaarlijks f 1500 mln., zodat er van enige verlichting sprake is. Het wachten is nu op het oordeel van de Tweede Kamer. Minister Staf heeft ongetwijfeld zijn best gedaan. En ho penlijk zal de Tweede Kamer nu even mild over zijn beleid gestemd zijn als de Senaat, die de bewindsman altijd stevig heeft gesteund. De socialistische afgevaardigden, die tegen de E. D. G. zijn willen daarvan echter niet weten en hebben zelfs in een brochure uiteen gezet, waarom ze tegen de E. D. G. gekant blijven. Ze achten o.a. de Engelse toezeggingen be treffende de samenwerking met de E. D. G. niet voldoende, maar hun voor naamste bezwaar gaat toch eigenlijk niet eens tegen de Europese Defensie Gemeenschap, dus de militaire samen werking der zes Europese vastelands- mogendheden als zodanig, maar wel te gen de politieke samenwerking dezer landen die verwezenlijkt zal worden door een rechtstreeks door de volken dezer zes landen gekozen parlement, dat dan o.a. de autoriteit over de E. D. G. zal zijn. De Franse socialisten con stateren dat de politieke verhoudingen in deze landen zodanig zijn, dat in het parlement van Klein Europa de katho lieke groepering en enige andere een veel groter aantal leden zal hebben dan de s.d. We vermelden dit hier omdat het weer eens aantoont hoe allerlei fac toren buiten de eigenlijke kwestie der militaire samenwerking om, meespelen in de beslissing, welke het Franse par lement tenslotte zal nemen over Europese Defensie Gemeenschap. Onze strategische positie. Bij internationale onderhandelingen is herhaaldelijk gewezen op de strategi- l sche positie van ons land. Het is niet aan twijfel onderhevig, dat het behoud van Nederland voor de verdediging van Engeland van belang is. Maar ander zijds kan men niet volhouden, dat En- gelands positie door het verlies van Ne derland onhoudbaar zal worden. Neder land kan echter voor de Atlantische ver dediging bijzondere strategische bete kenis verkrijgen indien het in zodanige staat van verdediging wordt gebracht, dat het zelfs tegenover een zeer krach tige vijandelijke aanval houdbaar is. De werken, welke de afgelopen jaren aan Dan zij een fout in de boekhouding van de Amerikaanse regering krijgt het bui tenlandse militaire hulpprogram plotse ling een milliard dollar extra te besteden voor het plaatsen van orders. Dit komt, omdat orders van een en het zelfde bedrag van een milliard dollar aan militaire goederen zowel waren geboekt onder het hoofd buitenlandse hulpverle ning als onder dat van de militaire fond sen. Beide bedragen werden daarop door het Congres goedgekeurd. Daartegenover stond slechts voor een waarde van een milliard dollar aan ge autoriseerde bestellingen, zoodat de re gering ook slechts een milliard dollar heeft kunnen gebruiken. De orders zijn echter nog in het geheel niet geplaatst, met het gevolg dat er nu voor twee milliard dollar kan worden be steld. Over het huwelijk van boerenarbeider Sikke de Haan (28) uit Kooten met An nie Slager (25), dat Dinsdag te Blija werd voltrokken, is een rouwzwarte schaduw gevallen: een autobus met 30 feestgangers familie en vrienden die op weg waren naar de bruiloft, is om tien voor twee op de onbewaakte overweg bij Zandbulten ondei’ Kollumer- zwaag door een in volle vaart rijdende diesel-electrische trein gegrepen. Drie doden, twee zorgwekkende gewon den en 21 lichtgewonden waren er te betreuren, toen de bus, na 50 meter door de trein te zijn meegesleurd, als een wrak langs de spoorbaan werd neer gesmeten. Een van de ernstig gewon den is ’s avonds in het Diaconessenhuis te Leeuwarden aan zijn verwondingen bezweken. Het aantal doden was daar mee tot vier gestegen. De namen van deze slachtoffers zijn: mevr. T. de HaanHaitsma (25) uit Kollum, mevr. Aukje Meetsma-de Haan (25) uit Kollumerpomp, de ongehuwde Antje de Haan uit Kootstermolen en de heer R. IJtsma, die ’s avonds over leed. De toestand van zijn vrouw is zeer ernstig. Mevr, de Haan was een schoonzuster van de bruidegom, de beide andere vrouwen zusters van de bruidegom. Een noodlottige fout van de anders zo voortreffelijke chauffeur en buseigenaar P. Veenstra (39) uit Quatre Bras, was de oorzaak van dit ongeluk, dat vele gezinnen in angst en ontzetting dom pelde. Zijn wij daarvoor verzekerd van doende Amerikaanse steun? Dit waren de cardinale punten, waarop de be windsman antwoord heeft moeten ge ven. En hij heeft dat voortreffelijk ge daan. Het grote winstpunt van deze nota is wel, dat nu eindelijk gesproken kan worden aan de hand van juiste cij fers, want zelfs de Minister moest toe geven, dat er in de loop der jaren meer dan eens met onjuiste gegevens gewerkt. Het meest actuele punt in deze nota is ongetwijfeld de korte paragraaf over de dienstplicht. Het is logisch, dat iedereen die in militaire dienst moet, zich afvraagt of het nu werkelijk nodig is om zolang te dienen. Temeer daar de nieuwe Belgische regering erin ge slaagd is de eerste diensttijd terug te brengen tot 18 maanden. Als één EDG- land dit kan zonder- dat de defensie-in- spanning daardoor verzwakt wordt, dan moet een ander land dat ook kunnen. En het was niemand minder dan Prof. Romme (k.v.p.), die over deze kwestie ogenblikkelijk schriftelijke vragen stel de aan de Minister. lïet antwoord daarop is nog niet ver schenen. Maar Minister Staf heeft in middels in zijn nota geschreven, dat „hoewel door de toeneming van het aan tal mobilisabele divisies de aantallen militairen, die jaarlijks aan herhalings oefeningen moeten deelnemen, zullen stijgen, de gemiddelde jaarsterkte van de landmacht onveranderd gehandhaafd is op 95000 man, omdat dan de moge lijkheid bestaat, dat tot enige verkorting van de duur der eerste oefening kan worden overgegaan, terwijl voorts bij het aflopen van de opbouwperiode een zekere vermindering van de parate sterkte geoorloofd zal blijken.” Dat is duidelijke taal. En tijdens de persconferentie, waarop de bewindsman deze nota nader heeft toegelicht, heeft hij verklaard, dat de Regering waarschijnlijk eind Juni of begin Juli over de verkorting van de eerste oefening meer kan vertellen, om dat dan de onderhandelingen met de verschillende Nato-organisaties digd zullen zijn. Of wij de eerste oefening ook maanden kunnen terugbrengen, de Minister nog niet te voorspellen. Ons leger verkeert in geheel andere omstandigheden dan de Belgische strijdmacht. Het is in opbouw en het moet nog een achterstand inlopen. Er wordt naar gestreefd om deze Defensie nota nog vóór het zomerrecès, waar schijnlijk begin Juli, in het openbaar te behandelen. Dan zal de Regering wel mededelen tot welk resultaat haar on derhandelingen hebben geleid. Geen nieuwe trekhonden. Er zullen geen nieuwe inschrijvingen in het trek hondenregister meer worden opgeno men. Dit is een overgangsmaatregel naar een algeheel verbod van het ge bruik van trekhonden, waarvan er op 1 Januari j.l. nog 699 eigenaren ston den ingeschreven. De Tweede Kamer heeft zich Dinsdagmiddag unaniem met dit wetsvoorstel zonder discussie ver enigd. 150.000.000 zinken centen verdwenen. Van de door ’s Rijks Munt vervaardig de ruim 367 millioen zinken centen, wel ke munt in September 1952 buiten om loop werd gesteld, zijn er ongeveer 150 millioen verdwenen, want ruim 40 pet. van het in omloop gebrachte aantal werd niet ingeleverd. Koningin naar de West? Het Franse blad „Le Monde” heeft Dinsdagmor gen gemeld, dat minister-president dr. W. Drees, wanneer- de RTC met de West zal slagen, nog dit jaar een bezoek aan Suriname en de Antillen zal brengen. Het zou volgens het blad de bedoeling zijn, dat Koningin Juliana in het voor jaar van 1955 de beide Amerikaanse rijksdelen zal bezoeken. In Haagse poli- TTET schrikbeeld voor het Westen van één Aziatisch-Afrikaans front de vrije Z.O.-Aziatische staten die het streven van de Noord-Afrikaanse na tionalisten met alle kracht zouden steu nen dat de toestand in Marokko nu weer oproept, zullen we op het ogenblik laten rusten. Het is zover nog niet en een feit is het dat de Ver. Staten het neutrale Z.O.-Aziatische front al min hebben doorbroken door hun militaire overeenkomst met Pakistan, terwijl ze nu bezig zijn Birma tot een zodanige stap te bewegen. Overeenkom sten welke trouwens niet het karakter hebben van een militair verbond, waar bij eikaars veiligheid wordt gegaran deerd. Ze zijn eigenlijk eenzijdig en waarborgen onder bepaalde omstandig heden bijv. Pakistan als het wordt aan gevallen, Amerikaanse hulp. Ze hebben niets te maken met het veiligheidspact voor Z.O.-Azië, voor de totstandkoming waarvan de Ver. Staten zich zo inspan den en dat zo actueel geworden is door de voor het Westen ongunstige mili taire toestand in Indo China. De Ver. Staten wilden dat dit pact onmiddellijk zou worden gesloten, Engeland wenste daarover eerst te onderhandelen als de conferentie te Genève mislukt was, het had hoop dat deze conferentie nog een zodanige verdeling van Indo China zou opleveren dat het de moeite waard zou zijn deze door beide partijen te doen garanderen, waarbij dan ook aan mede- Gemeenten samen. De algemene ver gadering van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, die Dinsdag en Woensdag in Leeuwarden werd gehou den, is Dinsdagmorgen geopend door de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d’Ailly, In zijn openingsrede zeide de heer d’Ailly o.m„ dat na de bevrijding belangrijke veranderingen in de instelling van de burgers ten opzich te van het bestuur en vice versa zijn waargenomen. Lopende huwelijksreis. De heer A. C. Pannekoek en mej. Joh. van den Bergh, beiden uit Utrecht en beiden 23 jaar, die op 30 Juni gaan trouwen, zullen hun huwelijksreis lopende doorbrengen. Zij zullen er een paai- jaar over doen hopen dan Zuid-Afrika te hebben be reikt. Het jonge paar is van plan zo sterk mogelijke kleding mee te nemen en overigens, behalve een tent, zo wei nig mogelijk bagage. Apothekers wensen wettelijke regeling. De Nederlandse apothekers nemen stel ling tegen het toenemend misbruik van geneesmiddelen, waardoor naar hun mening de volksgezondheid wordt be dreigd. Hun organisatie, de Kon. Ned. Mij. ter bevordering van de Pharmacie, stuurt aan op het tot stand komen van wettelijke regelingen waardoor deze misstand beter kan worden bestre den. f i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1