DE POSITIE VAN MAARSCHALK JUIN KRIS-KRAS door Nederland GENEVE AANVAARDDE ENGELS COMPROMIS üs hjoed p p to sizzen 1 PINKSTEREN De alve stêdden Buitenlands Overzicht Amerika heeft nog een pijl op <le boog liet lot tier E.II.G. nog onzeker l>e meerderheid der Tweede Kamer tegen handhaving STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat hat Qabe Skroar Feest van de Heilige Geest 50e Jaargang No. 43 Vrijdag 4 Juni 1954 De Jong’s Nieuwsblad Brunner lazen we: choco! twa minuten rêst, PYT. KAMEROVERZICHT A. J. le; iet Abonnementsprijs 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie en als het Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) komt en deze voorstellen voorgelegd. ar t? lef in 1 Juni! De vissende schare op de Bosbaan te Amsterdam, zelfs met kampeertenten mi- het mr. de van kan, ind, r te 4T- ils lis ;de- >sen eel- taat lied vor- loor ge’ s na iets ant- ift e- et ils er ig :n g- In één middag 2100 Colorado-kevers. Op het noorderstrand bij Hollum op Ameland zijn duizenden coloradokevers aangespoeld. Kinderen uit één gezin be machtigden in een middag 2100 stuks. Het eigenaardige is dat het schadelijke Men hat noch gjin fiif minuten nedich om in forkearde stap to dwaen, maar in hiel libbejj om der foar to boeten. onder de kolen bedolven geworden. Doo- renbosch stierf de verstikkingsdood. Marine neemt deel aan oefening „Haul”. In het Kanaal en het Zuidelijke deel van de Noordzee zullen zeestrijdkrach- ten van België, Frankrijk, Groot-Brit- tannië, Noorwegen en Nederland teza men opereren tijdens de oefening „Haul”, welke van 16 tot 25 Juli zal worden gehouden. Vier jaar geëist tegen „President Ro bert”. Tegen Robert Lombert uit Den Haag, die met een aantal gefortuneer de mensen een zeereis heeft gemaakt en verdacht wordt van oplichting, is 4 jaar geëist. in communistische handen zal blijven met al de gevaren daaraan voor hun bestaan verbonden. hand. De Franse regering vreest, dat als Juin ambteloos burger wordt, zij dan een tweede generaal De Gaulle in het leven zou roepen. Eén De Gaulle die zich verzet tegen het Franse poli tieke leven en tegen het E. D. G.-ver- drag, is reeds genoeg. Frankrijk heeft van deze eenstemmigheidsrègel dus ge bruik gemaakt om het ontslag tegen te houden. Feestgerüs yn de Gysbertstêd, It read-wyt-blau it pompeblêd; Kopermuzyk in bünt publyk, Sjoch, sjoch twa tagelyk! De earmen stram, de rêch foaroer, Wy sjong’ üs moaiste aventür. Fan trappe-trappe-trap, Hyp hoera! Hangeklap! Als de Ver. Naties verdere communis tische infiltratie in Laos en Cambodja of in Thailand zouden vaststellen en zouden oproepen tot verzet daartegen, zou de weg naar interventie door Ame rika min of meer geëffend worden. Engelse Lagerhuisleden hebben te Ge- nève informele besprekingen met de Chinese premier Tsjou en-lai gehad, welke naar gezegd wordt zeer hartelijk waren en liepen over de handel tussen beide landen. En ofschoon de Engelse regering niets te maken heeft met het bezoek dat de linkse labourleider Bevan en de rechtse Attlee en een aantal an dere parlementsleden van de Arbeiders partij dit najaar aan communistisch China gaan brengen, moeten de Ame rikanen, die Peking op een afstand wil len houden, toch wel geprikkeld zijn door dit gedrag van hun Britse bond genoten. Betuwe verwacht goed kersenjaar. On danks het koude voorjaar hebben de kersenbomen in de Betuwe overvloe dig gebloeid. De vruchtzetting is dus danig, dat gerekend mag worden op een vol gewas. Vroege Duitse kersen, Mei kersen en andere soorten zitten „dik” op het hout en beloven veel goeds. Pinkster-Moandei, wy sill’ wer los, Smar ’t rinnend wurk fan ’t stielen ros; Alf stêddentocht, sportive nocht, Licht kin de krans thüsbrocht. Wy stouwe dyk en strjitwei lans, Wy sjonge yn ’e simmerglüns; Fan trappe-trappe-trap, It is üs mar in grap. In It gie mar skoan, wy wurd’ net lést; Span de kütspier mei fiif ketier, Komt Boalsert yn ’t fisier. Wy binne grif by de earste tsien, Wy sjonge: Fryslün—Hollan ien: Fan trappe-trappe-trap, Hwa dy’t ’t sa handich lapt? De Amerikanen hebben natuurlijk nog een pijl op hun boog, door hun bondge nootschap met Japan, dat ook weer ge militariseerd wordt, maar waar ook in aanzienlijke mate oppositie heerst tegen de samenwerking met Amerika. Een deel dier oppositie zou eigenlijk het liefst met rood China samenwerken om daarmee samen de lakens in Azië uit te delen. Zover is het echter nog niet, Japan is nog te vast aan Amerika ge bonden, om zich een dergelijk avontuur te veroorloven. Maar of het nu de Rus sen zijn met wie rood China samenwerkt of de Japanners, ook te Londen ziet men de gevaren wel, welke vanuit Pe king dreigen, maar meent men deze ook thans nog het best te kunnen be zweren door te trachten met rood Chi na op goede voet te komen en het van de Russen los te weken. Zowel in de politiek van Washington als in die van Londen waar trouwens tal van con servatieven nu ook in verzet komen tegen al te grote toegevendheid jegens Peking zit veel speculatiefs, maar de toestand in Azië is nu eenmaal zo onduidelijk, dat men eigenlijk niet meer kan doen dan gokken. Men zegt overi gens dat er zelfs in Rusland een stro ming onder de leidende politici is, die ook wat bang wordt voor de ontwikke ling van de Chinese kolos en daarom het liefst toenadering tot het Westen zou zoeken. schalk heeft reeds meer dan eens in het openbaar recalcitrante redevoeringen gehouden. Maar goed, het Nederlandse Parlement kon er niets aan veranderen. „Wij kunnen wel fulmineren tegen deze zaak, maar wij kunnen haar niet annu leren,” zo zeide de heer Bruins Slot (a.r.). En daarmee waren alle sprekers het wel eens, zodat het debat als een nachtkaars uitging. Maar de harten waren gelucht. En het is goed, dat men in andere landen weet, dat men in Ne derland deze zaak hoog heeft opgeno men. Want te moeten werken met een officier, die zich niet houdt aan de be velen van zijn Regering en van zijn su perieuren, is in een democratische staat een kwalijk ding. TVTAAR het is nog lang niet zeker dat 1 het dan tot een wapenstilstand zal komen, want al worden de militairen ’t eens over de opstelling der troepen na de wapenstilstand, de politici kunnen het misschien niet eens worden over de samenstelling der commissie, welke op het naleven van de wapenstilstand toezicht moet houden. Deze staatslie den hebben ook het voorbeeld van Ko rea voor ogen. Daar lijkt het er veel op dat de deling bij de wapenstilstand tot stand gekomen, blijvend zal zijn omdat men het in het politieke overleg men praat ook daarover nog altijd te Genève -niet eens kan worden over het vraag stuk van du eenheid van het land. Wel is in de voorwaarden welke de be slissing over het overleg over een wa penstilstand vergezelden uitdrukkelijk opgenomen dat er geen sprake is van een verdeling van Vietnam, terwijl bij de besprekingen de Amerikaan Bedell Smith nog vaststelde, dat in Laos en Cambodja de communistische indrin gers zich moeten terugtrekken voor het vrede kan worden, maar als er eenmaal een wapenstilstand is krijgt men in de regel de oorlogsmachine maar moeilijk weer op gang. Er heerst dus bij de re geringen der Indo Chinese staten vrees dat een deel van hun gebieden blijvend Mijnwerker gestikt. De 22-jarige mijn werker P. Doorenbosch is in de z.g. fijnkoolbunker van de Staatsmijn „Mau- rits” te Geleen door een ongelukkige val Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en TIET lot van de E. D. G. blijft verder nog even onzeker als het lot van het verdeelde Frankrijk zelf. In de na tionale vergadering is nu een debat gaande over Indo China, dat het leven van het kabinet Laniël weer bedreigt. Naar aanleiding van de moeilijke mili taire toestand in Indo China en de nieuwe onrust in Tunis en Marokko heeft de regering 80000 man dienst plichtigen vervroegd doen oproepen. Deze kunnen, zonder toestemming van het parlement, niet naar Indo China worden gezonden, doch ze kunnen be roepsmilitairen daarvoor vrij maken en zelf wel in Noord-Afrika gedetacheerd worden. Dit alles heeft de spanning in Frankrijk weer sterk opgevoerd en om dat men langs legale weg eigenlijk geen uitkomst ziet, zijn er ook weer geruch ten over staatsgrepen enz. -w.-. De beroemde Franse maarschalk Juin heeft onenigheid gehad met de Franse Regering en met de Navo-raad, omdat hij zich in het openbaar gekeerd had tegen het E. D. G.-verdrag. De Franse Minister-President Laniel heeft hem ontboden, maar de maarschalk weiger de te komen, met het gevolg, dat hij uit alle Franse militaire functies werd ontslagen. Een moeilijkheid was echter, dat maar schalk Juin ook nog een der opperbe velhebbers der Nato-strijdkrachten is. Kan men een hoge militair, die zo zijn boekje te buiten gaat, die het gezag van de Regering op een gegeven mo ment niet erkent en die handel tegen de instructies van de Nato-raad deze had aan de opperbevelhebbers verboden zich uit te spreken voor of tegen het E. D. G.-verdrag nog handhaven? De Nato-raad heeft volstaan met hem een flink standje te geven. Hij heeft zijn leedwezen over het gebeurde uitge sproken en de raad hoopte daarbij, dat maarschalk Juin dan de consequenties wel zou trekken en ontslag zou vragen. Maar dat is niet gebeurd. Maarschalk Juin heeft het standje geaccepteerd en hij is rustig op zijn post gebleven. En daarover bestaat in Europa grote ont stemming. Ook in Nederland. De socialistische af gevaardigde, Vermeer, hield over deze kwestie in de Tweede Kamer een in terpellatie. Zij is op niets uitgelopen om de doodeenvoudige reden, dat het Nederlandse Parlement aan deze zaak toch niets kan veranderen. Maar dui delijk is komen vast te staan, dat de vier grote fracties in de Tweede Kamer p.v.d.a.. k.v.p., a.r., v.v.d. de c.h. heeft gezwegen, het handhaven van Juin niet kunnen waarderen en dat zij het betreuren, dat het zo gelopen is Maarschalk Juin heeft geprofiteerd van de „eenstemmigheidsregel”. Het is n.l. zo, dat alle beslissingen in de Nato- raad de hoogste instantie in de Nato met eenstemmigheid moeten worden genomen. En hoewel Minister Beyen dit niet wenste te verklaren, is het wel dui delijk geworden, dat het Frankrijk is geweest, dat zich tegen het ontslag van Juin als Nato-bevelhebber heeft ge keerd. Op het eerste gezicht lijkt dit vreemd. De Franse regering schroomt niet hem van alle Franse militaire func ties te ontheffen, maar zij blijft de maar schalk aanvaarden als een der opperbe velhebbers van de Nato. De reden voor deze handelwijze ligt echter voor de De heer Vermeer heeft zijn mening niet onder stoelen of banken gestoken. „Het gezag van maarschalk Juin is ge schaad. Wij kunnen geen vertrouwen meer in hem hebben en wij moeten af keuren, dat onze soldaten onder deze maarschalk moeten, dienen,’’ zo zeide hij, „want deze officier kent zijn plaats niet.” De heer Vermeer begreep echter zelf wel, dat zijn interpellatie op niets moest uitlopen. Als er in alle veertien Nato- landen geïnterpelleerd zou worden, kan men misschien iets aan de positie van de maarschalk veranderen. Maar dit is een practische onmogelijkheid. En dat was voor de socialistische afgevaardig de het bewijs, dat de democratische controle op de Nato-organen niet klopt. Daarom bepleitte hij de instelling van een Nato-parlement, maar Minister T^IGENLIJK kan men zich dan ook best voorstellen dat Thailand Siam dat aan Laos en Cambodja grenst bij de Veiligheidsraad heeft aan gedrongen waarnemers der V. N. haar dit land te zenden om er toezicht op te houden, dat de communistische strijd krachten niet verder infiltreren. De Vei ligheidsraad zal dit verzoek stellig af wijzen want als het al een voldoende meerderheid verwierf, zou het toch door een Russisch veto worden getroffen, maar de Thailandse regering wil het verzoek dan in de algemene vergade ring der V. N. brengen, waar het veto recht niet geldt. Engeland zowel als Frankrijk waren gekant tegen deze Thailandse stap omdat deze h.i. nade lig op de besprekingen te Genève kon den werken, doch de Ver. Staten wa ren er voor. En dat laatste is ook wel te begrijpen. De Amerikaanse regering overweegt nog steeds plannen hoe zij aan verdere infiltratie van het commu nisme in Z.O.-Azië een eind kan maken en hoe zij voor een eventueel ingrijpen hier de toestemming van het Congres kan verwerven. Engels stro naar Nederland. Norfolk heeft een grage markt in Nederland ge vonden voor het overschot aan stro, dat het gevolg is van een extra grote oogst in 1953. Verscheidene schepen met stro zijn reeds in Delfzijl gelost. Het stro wordt verwerkt tot strokarton dat gebruikt wordt voor de verpakking van Nederlandse zuivelproducten. Als strokarton wordt het ook weer naar Groot-Brittannië uitgevoerd om aan de groeiende vraag van kistenmakers te voldoen. Beyen voelt op dit moment daar nog niet voor. Trouwens een echt parlement kan de Nato toch niet hebben, omdat zij geen boven-nationaal orgaan is. De Re geringen hebben geen souvereiniteit aan de Nato overgedragen, zoals zij bijv, op het gebied van Kolen en Staal hebben gedaan. Neen, in de Nato werkt men met elkaar samen. Zij is een bondge nootschap. Maar wel is het de bedoeling dat parlementariërs uit de verschillen de landen regelmatig bezoeken aan het Nato-hoofdkwartier gaan brengen. Mocht daaruit de wens voortvloeien om geregeld contact met elkaar te hebben, dan is de Nederlandse Regering bereid een poging te doen om een soort parle ment in het leven te roepen. Verschillende, sprekers in dit debat keerden zich ook tegen de eenstemmig heidsregel. „Maar,” zo zeide de Minis ter van Buitenlandse Zaken, „deze regel 'is typerend voor een bondgenootschap. Zou men het systeem van meerderheids besluiten invoeren, dan komt men in de richting van een boven-nationaal or gaan en daarvoor voelen de meeste lan den nu eenmaal niet.” De heer Vermeer had ook nog gevraagd of de vermenging van nationale met internationale militaire functies wel juist is. Volgens Minister Beyen is daar aan niet altijd te ontkomen, maar de Nederlandse Regering is bereid om bij toekomstige benoemingen in specifiek nationale functies de voorwaarde te stel len van de onverenigbaarheid. Maarschalk Juin vond in de Tweede Kamer enige steun bij de communisten en de heer Welter (k.n.p.). Deze laat ste achtte het onjuist, dat de heer Ver meer deze oude zaak weer had opgera keld. Het incident was nu eenmaal ge sloten. En verder begreep hij niet waar om de interpellant zich met Frankrijks interne zaken bemoeide. Waarom mag de maarschlk zich niet tegen het E.D.G.- verdrag keren? zo vroeg de heer Wel ter. Bestaat er dan niet zoiets als vrij heid van het woord? Als het E.D.G.- verdrag nu in alle landen was aange nomen, dan zou het logisch zijn, dat de maarschalk moet zwijgen. Maar nu het nog slechts een ontwerp van wet is, moet hij kunnen spreken.’’ „Behalve als de Nato-raad hem dit ver boden heeft,” zo voegde Minister Beyen hem toe. En de heren Korthals (v.v.d.), Visch (k.v.p.), De Kadt (arb.) en Bruins Slot (a.r.) waren van mening, dat zij zich helemaal niet met Frankrijks interne zaken bemoeiden, omdat het Nato-be- lang op het spel staat. En dat is ook Nederlands belang. Al deze sprekers vroegen zich af welke garanties de Na to-raad heeft, dat de maarschalk in het vervolg zal zwijgen. Maar daar kon de Minister geen voldoende antwoord op geven. Nu hij zijn ontslag niet heeft genomen, heeft hij de overwegingen, die tot het standje leidden, aanvaard. Hij heeft dus erkend, dat hij fout is geweest. Het was begrijpelijk, dat dit argument voor de sprekers van de vier grote frac ties niet voldoende was. Want de maar- - Postduiven per trein terug. Wat nog nooit in de geschiedenis van de Neder landse Algemene Bond van Postduiven houders, de afdelingen Groningen, Friesland en Drente, is gebeurd, zal thans in de postduivengeschiedenis op genomen worden. Ruim 5000 duiven werden op 28 Mei naar Quievrain in Frankrijk gezonden. Het weer was daar zo bar slecht, dat aan lossen niet viel te denken. Ook de volgende dagen bleef het zo. Regen en laaghangende wolken velden maakten lossing onmogelijk en onverantwoord. De duiven keerden weer in hun manden terug. Te Genève is een Engels compromis aanvaard inzake het overleg over een wapenstilstand in Indo China. Het was de eerste belang rijke beslissing welke deze conferentie nam en ze komt hierop neer, dat thans vertegenwoordigers van het opperbevel der strijden de partijen, dus van de Fransen en van de Vietminh, naar Genève zijn gekomen om een regeling voor het staken van het vuren te bespreken. D. w. z. zij zullen voorstellen moeten doen over de groe pering der wederzijdse strijdkrachten als het tot een wapenstilstand zullen dan aan de conferentie worden Siz, wit jim noch fan f’line jier? Doe lake ’t sintsje al to blier, ’t Wie gloeiijend hjit - elk dreau yn ’t swit, Klage oer syn sadelsit. Hawar, da’s better noch as rein, Noait moed forlem, wy sjonge’ optein: Fan trappe-trappe-trap, It waer bliuwt hjoed wol knap. VAN het verdere nieuws vermelden wij de overwinning van de bestaande coalitie-regering in de verkiezingen in Australië. De liberale partij en de conservatieve die samen deze regering vormen kre gen 65 zetels (verlies 3) en de Labour- partij, die in de oppositie is 56 zetels (winst 3). In Luxemburg won de r.k. christelijk sociale partij de verkiezingen, ze kwam door 5 zetels winst op 26, wat maar een zetel minder is dan de absolute meerderheid. Socialisten, libe ralen en communisten verloren zetels. Vermeld dient ten slotte nog, dat de Ver. Staten met spoed wapenen naar de Midden-Amerikaanse republieken Hon duras en Nicaragua hebben gezonden nu hun buurman Guatemala grote wapen- zendingen uit Polen kreeg. De regering van Guatemala is niet communistisch, maar wel sterk links georiënteerd en meer anti-Amerikaans dan pro-Russisch. Daartoe heeft sterk bijgedragen het optreden van de United Fruit Company, dat ook in andere Z.- Amerikaanse landen wrevel verwekte. Deze Amerikaanse maatschappij is niet royaal met haar arbeidsvoorwaarden en leveringscontracten. De regering van Guatemala heeft van deze maatschap pij nu vele plantages onteigend terwille van agrarische hervormingen. De maat schappij werd met staatsfondsen scha deloos gesteld, doch deze onteigening wekte natuurlijk weer ongenoegen in de Ver. Staten. De bekende, helaas zo jong overleden theoloog prof, dr K. H. Roessingh heeft eens; gezegd: „Niet op mijn denken rust mijn geloof. Niet op mijn gevoel rust mijn geloof. Niet op mijn verlangen rust mijn geloof. Niet op mijn roepen en zoeken, maar alleen hierop, dat God gekomen is, dat God gevonden heeft. God grijpt mij aan, daarom strek ik mijn handen naar Hem uit en vind geen rust dan in Hem. Niet in mij ligt het funda ment, maar in Hem. Dat is de rust van ons geloof en een andere rust is er niet.” En in een van de vele geschriften van de Zwitserse hoogleraar Emil „Jezus Christus is de arm Gods, waarmede Hij ons aangrijpt; het oog Gods, waarmede Hij ons aanziet; de mond Gods, waarmede Hij ons aanspreekt. Jezus Christus is Hij, in wien God-zèlf zich geeft en in wien God-zèlf ons tot zich trekt. Zonder Jezus Christus weten wij niet wie God is. Men kan nu zeggen: „Ik ken toch God, de Vader en ik bid tot Hem”. Ja, maar deze God kennen wij pas door Jezus Christus, door de Bijbel, door de predi king der Christelijke KerkJezus Christus is het venster, dat God-zelf in deze „verschlossene Welt’» gebroken heeft, opdat wij Hemzèlf kunnen zien. „Wie mij ziet, ziet de Vader”, zegt Jezus. In Hem komt God naar ons toe Als Petrus in antwoord op een vraag van Jezus, hoe de discipelen over Hem denken, gezegd heeft: „Gij zijt de Christus, de Zoon des levenden Gods”, merkt Jezus op: „Zalig zijt gij, Simon Barjona, want vlees en bloed heeft u dat niet geopenbaard, maar mijn Vader, die in de hemelen is.” God komt tot de mensen in de persoon van Jezus de Nazarener, maar deze openbaring is niet zonder meer evident. Vlees en bloed, d.w.z. louter-menselijke vermogens (hoe subtiel-psychisch ook) hebben hier geen inzicht in. Vandaar, dat velen, die Jezus ontmoeten, in Hem geens zins openbaring van God zien, al wisselen de diverse gevoelens van eer biedige waardering tot giftige haat. Om de openbaring Gods in Jezus Christus te aanvaarden is nodig een innerlijk contact met God en met Jezus Christus. Hier komt het aan op de werking van de Heilige Geest Geest van God en Geest van Jezus Christus. Petrus voelde zich gegrepen door Jezus. Hij en de andere discipelen en nog anderen in ruimer kring mochten geestelijk zien, wat anderen niet zagen, n.l. dat Jezus van Nazareth, Gods Zoon was. En ze werden er op dat (Joodse) Pinksterfeest na Jezus’ hemelvaart toe gedreven te getuigen van hun geloof, in weerwil van alle daarbij opduikende gevaren. Dit is een geestelijke activiteit, waarover de psychologie allicht ook iets zeggen kan, maar die een theologische „verklaring” vraagt. Heilige Geest. De Geest van Christus (die geen andere is dan de Geest van God) doordringt de geest van deze mensen, zodat zij niet tevreden zijn met voor zichzelf te geloven, maar anderen deelgenoot van hun christe lijk geloof willen maken. En we nemen direct aan, dat er toen verba zingwekkende dingen gebeurd zijn. Want waar gewoon-enthousiaste men sen aan het werk slaan gebeuren grote dingen, laat staan waar wérke lijk door gelóóf bezielde mensen aan het werk gingen in woord en daad. Dat handjevol mannen vormde de aanvang van het Christendom. Wat een kracht! Door de bezetenheid van de Heilige Geest. Wij vrezen, dat het huidige Christendom meer en meer de Heilige Geest als een pro memoriepost noteert. Er zijn reeds veel sceptische beschouwers, die van mening zijn dat het Christendom weldra de geest zal geven. Zij vergissen zich, want de Heilige Geest blijft werkzaam. Het grote getal en de spectulaire machtsvertoning zijn niet heel belangrijk, het gaat erom, dat er geladenheid is, geladenheid waar de vonken van de Heilige Geest afvliegen. En dit heeft de wereld zo nodig. Veni creator spiritus. Kom, schepper Geest. Moge in onze nog steeds zogenaamde Christelijke beschaving geest driftige geloofsactiviteit komen op alle gebieden des levens. Wat de wereld nodig heeft is practisch Christendom, dat sprankelt en bruist. Christendom van de Heilige Geest, Pinksterchristendom. Kortere diensttijd nog in beraad. De regering pleegt met de NATO overleg omtrent een verkorting van de eerste oefentijd en zal spoedig haar standpunt bepalen. Dit antwoordt minister-presi dent dr. W. Drees mede namens nister ir. C. Staf op vragen van Tweede-Kamerlid der KVP, prof. C. P. M. Romme.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1