DUITSLAND VRAAGT WEER EENS DE AANDACHT DRUKKE DAGEN VOOR MINISTER MANSHOLT KRIS-KRAS door Nederland rê üs hjoed p p to sizzen Buitenland* Overzicht Rusland zoekt contact met Duitsland Ook communistische activiteit in Zuid-Amerika Subsidies uit Jachtwet, ruilverkavelingswet en wet op Diergeneeskunde werden in de Tweede Kamer behandeld Churchill STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND De ganzentrip Fries welvaartsplan naar Washington DE neiging van India om wat dichter naar het Westen te schuiven al doet het dit niet zo fors als Pakistan, dat thans door een militair verdrag met Turkije min of meer aanhaakt bij het Westen schijnt navolging te vinden bij een aantal landen in het Midden oosten. Daar tonen, naast Irak, ook de Libanon en Syrië belangstelling voor de Turks-Pakistaanse samenwerking en voor de Amerikaanse hulp, welke daar mee annex is. Anjerfondscollecte ’53 Hwat hat (jabe Skroar en Eden 50e Jaargang No. 47 Vrijdag 18 Juni 1954 i L l dezer PIET. KAMEROVERZICHT r f r e e T L Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Advertentieprijs: 12 cent pei mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) H. M. de Koningin aanwezig bij de televisie-uitzending in de speeltuin Oud Naarden met kinderen van verplaatste personen. Aan het slot deelde H. M. teSamen met Prinses Margriet een geschenkje aan de kinderen uit. wie op- der tot Aandoliesporen te Schlebroek. Bij ver- kenningsboringen, verricht door de Ne derlandse Aardolie Maatschappij zijn te Schiebroek kleine hoeveelheden aardolie verkregen. Of daar aardolie in econo misch winbare hoeveelheden aanwezig is, zal pas door verdere pompproeven kunnen worden vastgesteld. Reizen, trekken, als maar sneller, Eén dag Amsterdam, Den Haag, Niets beleefd de reisverteller Zag heel veel, maar alles vaag; 't Mooiste landelijk tafreeltje, Stoof hij ongedacht voorbij; Zo’n vacantietrip verveelt je, Want je bent geen uurtje vrij. Het is nutteloos potverteren, Heus genieten, biedt je kans, Laat je ’t reizen, trekken leren Door die nuchtere Jacques Gans. It jild is de sé, hweryn de skippen karakter, rjocht en eare forswolgje. n r LI e t t n l- k s d Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad De Tweede Kamer heeft zich enige da gen lang bezig gehouden met de nieu we jachtwet, de oude dateert van 1923. Zij hield voornamelijk rekening met de belangen van de landbouw. Maar het nieuwe ontwerp van Minister Mansholt is er van uitgegaan, dat zowel de ja ger, als de boer, evenals de natuur en het wild beschermd moet worden. Het wetsontwerp heeft dan ook zes belang rijke uitgangspunten. Zo is er een pro cedure ontworpen voor vergoeding van schade door wild, desgewenst na bemid deling van de wildschadecommissie. Evenals in de oude wet blijft het genot Flinke haai verschalkt. Maandag heeft de ansjovisvisser v. d. Linde uit Har lingen in de Waddenzee een haai van meter lengte verschalkt. De vis had een gewicht van ruim 100 pond. In een vigelante rijdt hij Van Leeuwarden naar Maastricht, Niet zo bijster met de tijd bij, Maar hij heeft zijn oog niet dicht. Plekjes, rustig, afgelegen, Zijn hem het allermeest in tel. Neem de bochtigste omwegen, Stapvoets, paardje, niet te snel. Laat ze jachten, laat ze tuffen, Met hun kilometer-dans, Laat ze op records gaan bluffen, Ik blijf doodbedaard Jacques Gans. Reizen, trekken, als maar sneller, Is een zeer begeerde sport; Op de kilometerteller, Maak, als ’t kan, een nieuw record; Overal een kort bezoekje, O, ik vind het prachtig hier! Een krabbel in ’t notitieboekje, Uitgekeken één kwartier.' Nu zegt er zo’n buitenbeentje: 'k Ben dat snelverkeer niet mans, Ik ga trekken op mijn eentje, Dat is de auteur Jacques Gans. Tegen de achtergrond van de politieke verwarring in Frankrijk, speelt zich in West-Duitsland iets af, dat grote aandacht verdient. De laatste tijd worden daar de voorstanders van een herziening van de West-Duitse buitenlandse politiek weer actiever. Dat is ongetwijfeld te wijten aan de toestand in Frankrijk, waar het lot van de E. D. G. nog onzekerder is geworden door de kabinetscrisis. De tegenstanders van de E. D. G. in West-Duitsland van hoe verschillende schakering zij ook zijn worden daardoor aangemoe- digd. Dezer dagen heeft de voormalige rijkskanseliei’ Brüning al weer gepleit voor een neutrale positie van Duitsland als bemidde laar tussen Oost en West. Sedert geruime tijd wordt door het Pro vinciaal Bestuur de wenselijkheid ge voeld voor Friesland te komen tot een welvaartsplan. Met verschillende instan ties zijn in verband hiermede bespre kingen gevoerd, die tot resultaat heb ben gehad, dat met het opstellen van de agrarische sector van het plan zal worden gestart. Na overleg met verte genwoordigers van de landbouworgani saties en van het college van consulen ten voor de landbouw in deze provincie hebben Ged. Staten besloten hiertoe een commissie in te stellen, die aan de hand van een aantal sub-commissies voor te bereiden deelplannen, dit z.g. agrarisch welvaartsplan zal opstellen. Deze commissie, die door de heer Com missaris der Koningin is geïnstalleerd, is als volgt samengesteld: H. M. Gerbrandy, Nijland, lid van Ged. Staten, voorzitter; J. L. Hoogland, St. Anna Par., J. H. van der Berg, Don kerbroek, H. L. Dedden, Wolvega, Ir. L. Eringa, Leeuwarden, Ir. K. I. de Haan, Leeuwarden, A. T. Hettinga, Cornjum, Tj. de Jong, Bolsward, Dr. R. Kuperus, Leeuwarden, Ir. C. Spithost, Leeuwarden, Ir. J. Swierstra, Leeuwar den, A. de Vries, Leeuwarden, S. de Vries, Britsum, Drs. S. de Groot, Leeu warden. Diergeneeskunde. Daarvoor had hq al een ander succes behaald. Ook de wet op de Diergenees kunde werd n.l. z. h. s. aangenomen. Alleen Ds Zandt (s.g.p.) was tegen, om dat in deze wet sanctie wordt verleend aan de inenting van dieren. En daar moeten de Staatkundig Gereformeerden nu eenmaal niets van hebben. In het algemeen zal de diergeneeskunde in de toekomst voornamelijk door veeartsen worden uitgeoefend. De verloskundigen en castreurs, die thans werkzaam zijn, mogen hun arbeid echter vcortzetten. Het castreren van mannelijke biggen en ramlammeren blijft aan iedereen toege staan. De verloskunde en het castreren van biggen en lammeren van het vrou welijk geslacht wordt nu verbonden aan een vergunning, welke door de Minister zal worden afgegeven. Dierenartsen krijgen deze vergunning zonder moeite, maar ook die personen, die over een vol doende theoretische- en practische ken nis beschikken en die in het bezit zijn van een goed instrumentarium, kunnen tot deze handelingen bevoegd worden verklaard. De Minister zal daarvoor de maatstaven aanloggen. Finse Parlementsleden in Nederland. Zeven Finse parlementsleden zijn voor een zevendaags bezoek aan ons land op invitatie van de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer - op Schip hol aangekomen, waar zij ontvangen werden door een delegatie uit de beide Kamers. Militaire en strategische kwesties, niet alleen in Azië, maar ook in Europa, w.o. de Duitse herbewapening, zullen de hoofdschotel vormen van de besprekin gen, die premier Churchill en minister Eden volgende week met president Eisenhower en minister Dulles in Was hington zullen voeren. Bovendien zal Churchill volgens een van zijn naaste medewerkers, de Ame rikaanse president polsen, in hoeverre deze accoord kan gaan met het ver langen van de Britse premier tot een vredesconferentie van hen beiden met Malenkov te komen. Zowel in Washington als in Londen houdt men zich reeds druk bezig met de voorbereidingen voor de Brits-Ame- rikaanse conferentie. Churchill voerde reeds besprekingen met de Britse staf chefs en de ministers voor de strijd krachten. Korte tijd later kondigde de minister van Defensie Lord Alexander aan, dat in Washington „zonder verwijl” een op lossing zal worden gezocht en, naar hij meende, ook worden gevonden, voor het op de been brengen van een West-Duits leger, in geval de Europese Defensie Gemeenschap niet tot stand zal komen. Een alternatief voor de EDG dus. Over het bezoek van Churchill en Eden zei Eisenhower, dat dit in de eerste plaats ten doel heeft de brug tussen Amerika en Engeland te verstevigen. Het voorstel tot deze samenkomst ging uit van premier Churchill, aldus de Amerikaanse president, om zodoende de geruchten, dat er een breuk tussen Londen en Washington zou zijn ont staan, de kop in te drukken. betrekkingen met Moskou aan te kno pen, zou toejuichen en de reeds hierbo ven genoemde W.-Duitse politicus Dehler verklaarde naar aanleiding daarvan dat directe diplomatieke be trekkingen tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie beslist noodzakelijk zijn, aangezien de hereniging van Duitsland slechts tot stand kan worden gebracht met instemming van Rusland. De West- Duitse socialisten meenden, dat Malen kovs verklaring een duidelijk bewijs is van de nieuwe koers, welke het Krem lin heeft ingeslagen. Een meer nuchtere beoordelaar der feiten zou echter naar aanleiding van de houding der Russen te Genève eerder kunnen constateren, dat er niets in de houding van het Kremlin veranderd is, en in Malenkovs woorden het zoet gefluit van de voge laar herkennen. Men kan het verlangen van het Duitse volk naar hereniging be grijpen, maar de scheiding is de prijs, welke het moet betalen voor de oorlog, welke Duitsland veroorzaakte en waar in het de nederlaag leed. Voor het vrije Westen is die scheiding ook de meest aanvaardbare situatie, zolang de Sovjet- Unie niet van een aannemelijke basis voor ontwapening wil weten, tenzij een verenigd Duitsland dat ook vrq zou zijn zich te bewapenen, in het Westers de- fensiestelsel zou kunnen worden opge nomen. En van dat laatste zullen de Russen natuurlijk nooit willen weten, bovendien is het de vraag of het Westen er mee gediend was, omdat een dergelijk Duits land een te groot overwicht in de Wes telijke vastelandsdefensie zou krijgen. Onder de huidige verhoudingen lijkt zo als boven reeds gezegd, nog altijd een gespleten Duitsland het meest aanvaard baar, waarvan het Westelijk deel dan dient opgenomen in de E. D. G., omdat het onmisbaar is voor de verdediging van het West-Europees continent en omdat het door die opname in de De- fensiegemeenschap ook in toom wordt gehouden zijn verlangen naar hereni ging met Oost-Duitsland door wapen geweld te verwezenlijken. 1 toe van toenadering tot het Westen onthouden, omdat zij Egypte niet in de wielen willen rijden, dat van nauwere betrekkingen van de liga der Arabische landen met het Westen niet wilde we ten, zolang de Suez-kwestie niet was opgelost. Maar dat duurt nu deze lan den te lang. Egypte heeft nu zijn troost gezocht in het aanhalen der banden met Saoedi Arabië, dat ook een kwestie met Engeland heeft, n.l. over de Boerami oase die rijk aan olie is en door Saoedi Arabische troepen is bezet, maar door Engeland wordt geblokkeerd omdat ze volgens Londen behoort aan de bondge noten van Engeland: de sultan van Mas- cate en de sjeik van Aboe Dhari. De le gers van Egypte en Saoedi Arabië krij gen een gemeenschappelijk opperbevel, de regeringen hebben verklaard, dat zij eikaars geschillen met Engeland als hun eigen aanvaarden en dat zij niet tot een Westelijke verdedigingsorganisatie zul len toetreden voor die geschillen bevre digend zijn geregeld, terwijl zij zullen trachten te beletten dat andere Arabi sche staten inmiddels tot het Turks- Pakistaans verbond toetreden. De geruchtén over communistische ac tiviteit in Midden- en Zuid-Amerika houden aan. De cominform zou opdracht gegeven hebben aan de communisten in Chili om tegen de Chileense regering te ageren. De Ver. Staten hebben een „schaduw-embargo” op wapenzendingen naar Guatemala ingesteld 'en begin van de volgende maand komen op initiatief van Washington de ministers van bui tenlandse zaken van 21 Amerikaanse republieken bijeen om te bespreken wat er aan kan worden gedaan om te voor komen dat Guatemala een haard van communisme wordt. Staten van Friesland komen op 6 .Juli bQeen. De nieuw gekozen Staten van Friesland zullen voor het eerst in ge wone zitting bijeenkomen op Dinsdag 6 Juli a.s., ’s middags twaalf uur. Tij dens de vergadering van de volgende dag, Woensdag 7 Juli, zal een nieuw college van Gedeputeerde Staten moeten worden gekozen. De z.g. werkvergade ringen zijn voorlopig op 20 en 21 Juli a.s. gesteld. van de jacht bij de eigenaar en de ge bruiker van de grond. Het wetsontwerp regelt ook de bescherming van de land bouw. Dit geschiedt door de mogelijk heid te scheppen de uitgifte van jacht vergunningen te beperken en door het maken van afgeronde en onder deskun dig toezicht staande jachtvelden, waar door tevens een betere grondslag wordt verkregen voor een schadevergoedings- plicht. In de derde plaats komt er een Jachtfonds, dat wetenschappelijke on derzoekingen zal doen, waarbq gelet zal worden op het instandhouden van on schadelijk wild. Verder voorziet het ontwerp in een intensievere bestrijding van de stroperij door verzwaring van de strafsancties en dooi' een zwaardere controle op het vervoer van en de han del in onrechtmatig wild. Over dit uitvoerige wetsontwerp is het nodige te doen geweest. Op tal van punten heeft Minister Mansholt water in de wqn gedaan. Zo had hij oorspron kelijk voorgesteld om het oprichten van nieuwe eendenkooien te verbieden. De eendenkooikers zouden ieder jaar op nieuw erkend en geregistreerd moeten worden. Dit ging de Kamer veel te ver. Unaniem verzette zij zich er tegen. Met het gevolg, dat nu het oprichten van nieuwe eendenkooien onder be paalde omstandigheden mogelijk zal zijn en dat van de erkenning is afge zien. Weliswaar bestaat de registratie plicht nog, maar de eendenkooihouders zullen de benodigde formulieren slechts eenmaal in de vijf jaren behoeven in te vullen. De meest principiële critiek op dit ont werp werd geleverd door de partijgenoot van de Minister, de heer Vondeling (arb.). Hij wilde uitdrukkelijk vastge legd zien, dat uitsluitend de grondge bruiker het genot van jacht heeft. Het genot van jacht is naar zijn mening niet los te maken van het gebruik op de grond. Zijn amendement werd echter met grote meerderheid verworpen. Deze drie landen hebben zich tot nog t Van de in 1953 gehouden Anjerfonds collecte in deze provincie is een bedrag van totaal f 6450.toegekend aan de verenigingen en instellingen, van een verzoek om subsidie uit de brengst der collecte is ingekomen. Een uitkering uit de opbrengst collecte, variërende van f 50. f300.hebben o.a. ontvangen: Muziekver. „Soli Deo Gloria” te Fer- woude, muziekver. „Hosanna” te Wons, Oratoriumvereniging te Bolsward, Chr. Gemengd Koor te Bolsward, Zangver. „De Lofstem” te Makkum, Zangver. Sjong de Heare” te Wons, Toneelver. „Nut en Genoegen” te Tzum. gewonnen land in de Zuiderzeepolders. Een der belangrijke voordelen van deze nieuwe wet zal zijn, dat de ruilverkave- lingsprocedure versneld kan worden. Het land kan zelfs al verkaveld worden ook al is er nog geen financiële overeen stemming bereikt. Verder is de pacht- regeling veranderd en krijgen openbare lichamen (rijk, provincie, gemeenten) het recht om van elk te verkavelen ge bied een stuk grond aan te vragen tot een maximum van het te verkavelen gebied. Over al deze zaken is het nodige te doen geweest. Voordat de Minister aan het woord kwam, lagen er reeds 19 amendementen op hem te wachten. Maar evenals bij de Jachtwet droeg de critiek een zake lijk karakter. Veel principieel verschil van mening was er niet. Minister Mans holt was even soepel als bij de Jacht wet, zodat hij in enkele dagen tijds twee zeer belangrijke ontwerpen zonder veel kleerscheuren de hamer van voorzitter Kortenhorst kon laten passeren. TAEZE politiek is er een van het even wicht. Met West-Duitsland samen kunnen de Nato-landen een defensie opbouwen, welke het Russisch gevaar in toom houdt. Als West-Duitsland of een herenigd Duitsland echter neutraal en ongewapend blijft de eis der Rus sen op de mislukte conferentie van Berlijn ontbreekt dat evenwicht en dreigt er vroeg of laat gevaar voor *t Westen. De kwestie is voor Nederland van uitzonderlijk belang omdat het Noorden van ons land onverdedigbaar is als er geen samenwerking is tussen Nederlandse en Duitse legers die Noord- Duitsland eventueel moeten verdedigen. Een ongewapend neutraal Duitsland is dus voor Nederland een gevaar. Dit is echter de prijs, welke Rusland eist voor de hereniging van Duitsland. En de vrees lijkt niet geheel ongewettigd dat in de hierboven genoemde beweging „Onscheidbaar Duitsland” zich het ver langen zal openbaren haar doel te be reiken op de basis van de Russische eisen. De Russen doen dan ook al hun best om tot zelfstandig contact met W.- Duitsland te komen, dus zonder de be moeien) van de Westelijke Grote Drie. Malenkov heeft dezer dagen tot de Oost- Duitse premier Grotewohl gezegd, dat de Sovjetunie pogingen van Bonn, om Ruilverkavelingswet. Het zijn overigens drukke dagen voor onze Minister van Landbouw. De Jacht wet was nauwelijks aangenomen of hij moest de ruilverkavelingswet gaan ver dedigen. Een wetsontwerp, dat even technisch als belangrijk is, daar door een goede verkaveling van de grond de productie op de landbouwbedrijven aan zienlijk verhoogd kan worden. De heer Engelbertink (k.v.p.) heeft zelfs uitgerekend, dat de toepassing van deze wet een voordeel aan bruikbare grond zal opleveren van niet minder dan 20 pet. En dat is evenveel als het nieuw zou maken. Daar gelaten nog, dat het onjuist zou zijn, dat West-Duitse in dustriëlen zouden trachten afzonderlijk met de Russen een uitgebreid handels- accoord te sluiten. Waar de handel van het Oosten staatszaak is en dus gecen traliseerd, is het logisch, dat ook het Westen daartegenover als een eenheid zou behoren op te treden. De Duitse particuliere handelsmissie is niet ver trokken, maar het geheel van sympto men, welke zich op het gebied van de West-Duitse verhouding tot Rusland voordoen, is toch ietwat verontrustend voor andere Westelijke landen. Daar is ook nog de herenigingsbeweging, welke vooraanstaande figuren uit het open bare leven in West-Duitsland Maandag hebben opgericht onder de naam „On scheidbaar Duitsland”, waarvan tot de oprichters behoren dr Dehler, voorzitter van de reeds genoemde Vrije Democra tische partij, Ollenhauer, voorzitter van de socialistische partij en minister Kaiser, de man, die in de regering Adenauer de zaken, welke geheel Duits land betreffen, behandelt. Dr Adenauer en president Heuss heb ben wel gezegd het streven der bewe ging te steunen, maar we betwijfelen toch of op de duur de middelen waar mede de beweging haar doel zal willen bereiken verenigbaar zullen blijken met de huidige West-Duitse regeringspoli- tiek en die der landen van het Noord Atlantisch Pact. Slechts de p.v.d.a. en de communisten stemden voor. Een ander heet hangijzer in dit debat was het amendement Van Koeverden (k.v.p.) over de grootte der jachtvel den. Minister Mansholt denkt er aan om een gesloten jachtveld in te voeren van ongeveer 40 ha. Dit heeft voordelen voor de jager en voor de landbouw. Maar de k.v.p.-afgevaardigde, gesteund door de heer Biewenga (a.r.), was het daarmede niet eens. Zijn voorstel was: een jachtterrein van 10 ha. Daarvoor had hij enkele goede argumenten. Ver scheidene kleine grondgebruikers en grondeigenaren kunnen het jachtgenot nu niet meer uitoefenen, want ’n grond gebied van 40 ha is niet gering. Hoe graag gooit de boer ’s avonds na het werk niet even zijn geweer over de schouder om nog een paar schoten te lossen voor het donker worden. Dat kan nu niet meer, zo zeiden de heren Van Koeverden (k.v.p.) en Biewenga (a.r.). De Minister was het daarmede niet eens. Als hun grondgebied te klein is, moeten zij maar jachtcombinaties vormen, waardoor' zij toch een jachtterrein kun nen krijgen. En bovendien kent het ont werp het recht toe om schadelijk wild op te ruimen. De heren Den Hartog (v.v.d.) en De Ruiter (c.h.) sloten zich hierbij aan. Zij vreesden bovendien dat het wild zal worden uitgemoord, als de jager zich regelmatig op zo’n klein jachtterrein kan begeven. Er werd lang over dit ver schil van mening gepraat. Minister Mansholt, die tijdens deze de batten zeer toegeeflijk was, kwam nu ook ten slotte met een voorstel, waar mede iedereen het eens kon zijn. Het volgende compromis is gesloten „Onze Minister is bevoegd, gehoord de Jacht- raad, aan jachthouders, die niet over een jachtveld beschikken, dat aan de gestelde eisen voldoet en voor wie de vorming van een zodanig jachtveld be zwaarlijk is, toe te staan op de bij hen in gebruik zqnde gronden te jagen, in dien van hen redelijkerwijze niet kan worden gevergd,, dat zij het genot van de jacht op die gronden aan anderen afstaan.” Intussen had de heer Vondeling (arb.) ook nog een poging gedaan om de kos ten van de jachtacte afhankelijk te stel len van de geschatte wildschade. In het Wetsontwerp is bepaald, dat de jacht acte f 5.per jaar kost. De socialisti sche afgevaardigde en ook de heer De Ruiter (c.h.) vonden dit rijkelijk laag. Waarom zal het Rijk een deel van de kosten der wildschade voor zijn reke ning nemen? Jagen is een dure sport. Laat de prqs der jachtacte maar om hoog gaan, zo zeiden zij, dan behoeft de Overheid niet bij te springen. De Minis ter en de heer Biewenga voelden hier niets voor. De jager moet weten waar hij aan toe is. En daarom stemde het merendeel der Kamer de heer De Ruiter incluis tegen dit amendement. Zo is de Kamer na veel gepraat door dit Wetsontwerp heen gekomen. Het is zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Geen enkele fractie heeft zich er tegen verzet. Een motie van de heer Vondeling (arb.) de actiefste man op dit gebied in de Kamer is echter blijven liggen. Zij gaat over het verhuren van jachtvel den, die aan de Staat toebehoren. Ver schillende- Ministers hebben hiermee te maken, daar de staatsgronden nu een maal onder verschillende departementen vallen. De heer Vondeling is van mening dat de verhuur in het belang van een goede uitvoering van de Jachtwet, pu bliek en onder verantwoordelijkheid van één Minister dient te geschieden. Mi nister Mansholt stond stellig niet af wijzend tegenover deze gedachte. Maar het beslissende woord durfde de be windsman echter niet te spreken voor dat hq over deze kwestie overleg heeft gepleegd met zijn ambtgenoten. TITEDESTANDERS heeft hq in de J'TX kringen van de Vrije Democratische partij, die een deel vormt van de coa litie, waarop dr Adenauers regering steunt; de Duitse soc. democraten zijn zoals bekend tegen de E. D. G., en een aantal industriëlen uit het Roergebied ijvert krachtig voor uitgebreide han- delsbesprekingen met Rusland. Bondskanselier Adenauer heeft dagen zelfs een groep W.-Duitse indu striëlen moeten verzoeken hun voorge nomen reis naar Moskou om daar han- delsbesprekingen en wie weet, ook politieke te houden, uit te stellen omdat deze reis thans, nu ter confe rentie van Genève bleek hoe slecht eigenlijk wel de verhouding tussen de Westelijke en Oostelijke landen is, een allerongunstige indruk in het Westen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1