r WIE WAS DE OVERWINNAAR TE GENEVE KRIS KRAS door Nederland DE RECHTEN VAN DE MENS üs hjoed p p to sizzen o Buiten landt Overzicht Europese Conventie aanvaard Vier kinderen uit s I I STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND brandend huis gered Rusland heeft de conferentiesmaak te pakken Verheugend nieuws uit Egypte Hwat hat Qabe Skroar „Ik volgde stem van geweten” HjfRk'ft RW 1 50e Jaargang No. 59 Vrijdag 30 Juli 1954 i I KAMEROVERZICHT voor i K.L.M. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) It jild hat to folie goed dien om der kwea fan to sizzen en to folie kwea om der goed fan to sizzen Hengeloër bij bergbeklimming gevallen. De 26-jarige Hengeloër K. H. Schegget- man, die met zijn verloofde een vacantie in Tirol doorbracht, heeft bij het be klimmen van een berg bij het dorpje Innervillgraten een val van 20 meter gemaakt. Men ernstige verwondingen is hij naar een zikenhuis pvergebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Amerikaans squadron komt in de herfst. Het Amerikaanse jagerssquadron, dat minister Staf al enige malen aangekon- digd heeft, zal in de herfst op Soester- berg arriveren. Welke sterkte het zal hebben is nog niet bekend, daar het aan tal vliegtuigen van een squadron afhan kelijk is van de taak, welke aan de een- l« V Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad nieuwe Russische voorstellen is begon nen, noch in West-Duitsland, noch in Oostenrijk. Ze ligt in Frankrijk en daar op heeft Moskou dan ook vooral zijn aandacht gericht. Zal Mendes France die door zijn taai doorzetten van de be sprekingen te Genève zijn land uit de impasse in Indo China reeft gered, nu ook het het overleg met de Russen over dat Russische veiligheidspact en het probleem Duitsland weer willen hervat ten? Of zullen de tegenstanders van de E. D. G. hem daartoe trachten te dwin gen? Of zal hij, die het Russische voor stel al „zeer belangrijk” heeft genoemd, na nadere bestudering tot de conclusie komen, dat het toch eigenlijk niets nieuws biedt en zijn oorspronkelijk plan doorzetten om voor midden Augustus ’t Franse parlement te doen beslissen over de E. D. G. en daarbij het lot van zijn kabinet op het spel zetten. De Franse premier staat hier voor een zeer zware beslissing, waarop misschien ook nog van invloed kan zijn de houding der Engelse regering. Ook deze heeft geen zeer gemakkelijke keuze; enerzijds tracht ze zoveel mogelijk de samenwer king met Amerika te handhaven, ander zijds heeft Churchill steeds een sterk verlangen gehad nog eens met de Rus sen op hoog niveau te praten, welk ver langen nog is toegenomen sedert bekend geworden is dat Rusland over lange af- standswapenen beschikt, welke de posi tie van Engeland in een nieuwe oorlog oneindig moelijker zouden maken, dan in wereldoorlog II het geval was. Hoe dan ook: Frans uitstel van de be slissing over de E. D. G., waarop de Rus sen in eerste instansie aansturen, zou al uitermate betreurenswaardige gevolgen voor het Westen kunnen hebben, mede omdat dit in West-Duitsland dr Ade nauer in grote moeilijkheden zou kunnen brengen. TN Europa liggen de zaken toch wel iets anders. Daar is in de Natolanden door onderlinge samenwerking al een machtig militair apparaat opgebouwd. Eigenlijk ontbreekt alleen nog de mede werking van West-Duitsland via de Eu ropese Defensie Gemeenschap als sluit stuk. Maar een onmisbaar sluitstuk. Oók voor Nederland-zoals wij enige we ken geleden hebben uiteengezet. Het Is eigenlek niet te bout ge sproken als men zegt, dat de enorme inspanning van Nederland om zich deugdelijk te bewapenen Een 15-jarige jongen, Bernard Lauren ce uit Suint-Geoges-de-Montcocq, heeft vier kinderen gered van de vuurdood, toen brand uitbrak in een vacantiehuisje waar zij door hun ouders alleen waren achtergelaten. De jongen, die zij n vacantie in Norman die doorbracht, was per fiets op weg naar het station van Belval, toen hij in het dorpje Camprond rookwolken zag komen uit een klein huisje aan een zij weg. De jongen sprong van zijn fiets en vond voor de deur van het houten, met een linnen dak gedekt huisje, niet veel meer dan een barak, waaruit van alle kanten zware rookwolken kwamen, een huilend kind van vijf jaar, dat om zijn broertjes en zusjes riep. Bernard rende het huisje binnen, haalde eerst de baby van zes maanden, die in een wieg lag te slapen, naar buiten en ging opnieuw het huisje binnen en sleep te drie andere jonge kinderen naar bui ten. Het huisje brandde geheel af en zonder het moedige optreden van de jonge Lau rence zouden de vier kinderen ongetwij feld in de vlammen zijn omgekomen. De moeder was even weggegaan om boodschappen te doen. V7ERHEUGEND nieuws is de princi- piële overeenstemming tussen Enge land en Egypte over de Suez-zóne. Dezer dagen kreeg, naar gemeld wordt, ook het plan om de Egyptische en Sa- oedi Arabische legers onder gemeen schappelijke leiding te brengen, zijn be slag. In de oliewereld is Saoedi Arabië in opspraak omdat de regering van dat land, d. w. z. de koning, een overeen komst met de puissant rijke Griekse re der Onassis sloot, waardoor op de duur de gewe-ldige olieproductie van dit land alleen in tankschepen van deze heer zou moeten worden vervoerd. Men zegt, dat de koning deze overeenkomst uit geld gebrek sloot. De oliemaatschappijen, welke in Saoedi Arabië werken hebben natuurlijk tegen de overeenkomst gepro testeerd. Met enige vrees verneemt Is raël het nieuws van de Engels-Egypti- sche en Egyptisch-Saoedi Arabische ver dragen. Door het vertrek van de Engel se troepen uit de zóne van het Suezka- naal krijgt Israël nu Egyptische troepen aan een lange grens, en, gegeven de vijandigheid der Arabische staten jegens Israël belooft dat weinig goeds voor de jonge Joodse staat, ook al is Engeland mede garant voor de huidige Israëlische grenzen. MEN voelt waar de beide grote com- munistische mogendheden heen wil len. In Azië moet voorkomen worden, dat de Z.-Oost-Aziatische defensie or ganisatie, waarvoor Amerika zich in-’ Dinsdag, de eerste dag van de Vier daagse in en rond Nijmegen. Maan dagmiddag ontvin gen de deelnemers (sters) hun papie ren. Men mag de overeenkomst van Genève over Indo China „aanvaard baar achten omdat er geen ander alternatief is” zoals Dulles heeft gezegd, „niet onbevredigend” zoals Eden haar noemde of „eervol” zoals Mendês France haar kenschetste, geen dezer staatslieden stand toch zo hoog op de trap der waardering voor deze overeen komst als Molotof, die haar een belangrijke overwinning noemde voor de krachten van de vrede en een ernstige nederlaag voor de krachten van de oorlog, ’s Heren Molotof’s enthousiasme is begrij pelijk, want hoe men het verdrag over Indo China ook waardeert, men kan het eerder een nederlaag voor het Westen en een over winning voor het Oosten noem en dan iets anders. Soda-project komt in Eerste Kamer. De Eerste Kamer zal de vogende week op Dinsdag en Woensdag vergaderen. Op de uitgebreide agenda staan o.m. het soda-project, het voorstel tot finan ciering van een kernreactor en'het ver bod van bedrijfsarbeid voor 14-jarige meisjes. Daarna gaat de Eerste Kamer tot September op reces. spant, tot stand komt, en in Europa moet de oprichting van de Europese Defensie Gemeenschap, waardoor West- Duitsland herbewapend zou worden, ver hinderd worden. In beide werelddelen ontbreekt nog het politieke en militaire evenwicht, van waaruit het Westen met enige kans op succes met de communistische landen tot een vergelijk zou kunnen komen, waardoor de mogelijkheid van een vreed zaam naast elkaar leven van beide groepen misschien zou kunnen worden verzekerd. In Azië ontbreekt dat even wicht nog meer dan in Europa het ge val is. Daar steunt de Westelijke positie op het betrekkelijk weinig of ge heel niets betekenende bondgeno ten als Siam, Pakistan, de Phi- lippijnen en op Zuid-Korea van Syngman Rhee, die thans in de Ver. Staten is om president Eisen hower over te halen de oorlog in Korea te hervatten, waar hij na tuurlijk nul op het rekest krijgt. De militaire betekenis van de nationa listische Chinese regering op Formosa, bondgenoot der Ver. Staten, is nu nihil en biedt ook geen vooruitzichten. Het Westen is ook ten opzichte von commu nistisch China te zeer verdeeld. In de Ver. Staten denkt meri er, in het vooruitzicht van de congresverkiezingen in November, niet aan ook maar één stap te doen om door een een wat vrien delijker toon jegens Peking een begin te maken met een door Engeland ge wenste poging Rood China van Moskou los te weken en bovendien is thans de stemming helemaal bedorven door de incidenten met vliegtuigen boven de Z.- Chinese Zee. Zolang Amerika, Engeland, en India het niet eens worden over een gemeenschappelijke politiek in Azië lijkt hier het uitzicht voor het Westen som ber. Misschien zal de dag nog naderen dat de Ver. Staten om toch een sterke, zij het weinig sympathieke pion in Azië zelf te hebben, Japan de vrije hand zul len laten bij de heropbouw van zijn mili tair apparaat, waarin het thans nog slechts een zeer beperkte vrijheid geniet. Om de laatste redenen zou Japan thans de deelneming aan het Z.O.-Aziatisch defensiepact geweigerd hebben, het zou zijn steun aan het Westen zo duur mo gelijk willen verkopen. waardeloos is als West-Duitsland onbewapend bljjft en niet kan meewerken aan de dekking van Noord Nederland tegen een Rus sische inval. Het is daarom te begrijpen, dat de Rus sen al hun krachten inspannen de Duit se herbewapening te verhinderen. Reeds op en voor de Berlijnse conferentie Heeft Molotof dergelijke plannen als nu het Westen zijn aangeboden, geopperd: een Europees veiligheidsstelsel met me dewerking van d& Ver. Staten. Rusland was zelfs bereid tot de NATO toe te treden, Duitsland zou herenigd worden, alle bezettingstroepen zouden worden teruggetrokken, het zou geen leger krij gen en de politiemacht zou er worden beperkt. Destijds heeft het Westen deze Russische voorstellen radicaal afgewe zen. Aanneming er van zou het even wicht op het vasteland van Europa to taal verbreken, daar zou slechts een betrekkelijk smalle strook aan de Wes telijke rand overblijven, die, practisch onverdedigbaar, open lag voor eventuele Russische agressie dwars door een on verdedigd Duitsland heen gepleegd. Terecht is er toen al op gewezen, dat het voorstel der Russen niet ernstig ge nomen kon worden, zolang zjj hun greep op de randstaten, op Polen, Tsjecho-Slo- wakije, Roemenië, Hongarije en Bulga rije niet opgegeven hadden. Ware dat het geval, dan zou immers een geheel andere toestand ontstaan en de moge lijkheid van een evenwicht, waarin be sprekingen over een algemeen veilig heidspact waarde zouden hebben. Ook de Eerste Kamer is aan haar eind spurt begonnen. Eind volgende week hoopt zij met zomervacantie te gaan. Voos het zo ver is, zullen onze Senatoren echter nog vrij veel werk moeten verzetten. Het is zo de gewoonte van de Kamervoor zitters om aan de Ministers te vragen welke wetsontwerpen nog vóór de vacan tie moeten worden afgehandeld. Meestal komt er dan een lange urgent iel ij st, die keurig door ons Parlement wordt afge werkt. Het komt voor, dat moeilijke ont- t over i gezag: God. Dit is volgt En het behoeft geen bi gevaardigden TIET is dan ook begrijpelijk, dat de communistische eetlust door deze overeenkomst van Genève is gescherpt, men verlangt meer van deze gerechten, men wil meer conferenties. De Russi sche regering gaf al direct na Genève een verklaring uit, waarin zij te kennen gaf, dat h.i. deze conferentie gunstige voorwaarden had geschapen voor de re geling van andere belangrijke kwesties met inbegrip van het Duitse vraagstuk. Enige dagen daarna kwam het Russi sche voorstel een conferentie van alle Europese staten en de Ver. Staten te houden, waar de oprichting van een stelsel van collectieve veiligheid in Europa zou worden besproken. Commu nistisch China zou door een waarnemer •vertegenwoordigd moeten zijn. Parallel aan deze Russische actie loopt de rode Chinese die de Aziatische sta ten het sluiten van een inter-Aziatisch vredespact met een looptijd van 20 jaar aanbeveelt. Als lokaas voor India's deelne ming schijnt Peking dat land te hebben aangeboden Tibet, de be twiste grensstaat tussen beide landen, die sedert enige jaren door de Chinezen is bezet, een zekere mate van zelfstandigheid te ge ven. Waarschijnlijk terecht spe culeert Peking er op dat als India bereid zou zijn zulk een Aziatisch vredespact te aanvaarden, andere vrjje Aziatische staten zouden volgen. Als bewijs voor hun goede trouw wijzen de Chinezen dan op hun tegemoetko mende houding bij de besprekingen over Indo China. werpen op de urgentielijst worden ge plaatst. De Ministers weten dat de Kamer in tijdnood zit en dat er dus niet veel tijd voor dat moeilijke ontwerp over blijft. Maar dat vliegertje gaat natuurlijk niet altijd op en het is niet meer dan een vriendelijkheid als de Kamer zich richt naar de wensen van de Regering. Zij is dat niet verplicht, integendeel, zij kan 1 eigen werkwijze vaststellen, begrijpelijk, dat men zich de wensen van de Ministers. geheel haar Het is echter houdt aan Zo komen er volgende week verscheidene belangrijke onderwerpen aan de orde. In de eerste plaats de pensioenwet, zodat het dan zeker is, dat de aanpassingstoeslag vanaf 1 Januari kan worden uitgekeerd. Verder krijgt Minister Zijlstra voor de tweede maal het Sodaproject te verdedi gen, terwijl Minister Cals weer eens het hoofd mag breken over de kernreactor. De andere ontwerpen, die op de urgen tielijst voorkomen, zijn van minder ge wicht. Het is dus wel zeker, dat de Eer ste Kamer volgende week verscheidene dagen zal moeten vergaderen. De Senatoren schijnen dit niet zo erg te vinden (de laatste jaren zijn er altijd ver gaderingen in Augustus). Maar ook de vele vacantiegangers zullen dit niet be treuren. Zelden bestaat er zoveel belang stelling voor ons Parlement als juist in deze zomermaanden. Honderden maken van de gelegenheid gebruik om eens een kijkje te nemen in ’s lands vergaderzalen. In de Tweede Kamer valt niets meer te beleven, het is er kaal. Alles wordt reeds in orde gebracht vooor de 14e Septem ber, de dag waarop de Middenstandsnota wordt besproken. De belangstelling is nu gericht op de oude vergaderzaal van de Staten van Holland, waarin thans de Eer ste Kamer zetelt. De kijkers hebben deze week overigens niet zoveel geluk gehad, c*» debatten verliepen nogal tam, geheel Smokkelaar ontsnapt. Een smokkelaar’ uit Belgisch Eekloo, die terecht moest staan wegens zijn aandeel in een bo- tersmokkelcomplot, wist Dinsdag onder de ogen van zijn bewakers uit het ge bouw van de rechtbank te Middelburg te ontsnappen. Dit gebeurde vlak voor dat de man voor de politierechter zou worden geleid. De Belg rende het ge bouw uit en sprong in een gereedstaan de auto, welke onmiddellijk in volle vaart wegreed. Het is de rijkspolitie tot dusver niet gelukt de man aan te hou den. Veilig Verkeer. Te Emmen werd een veilig-verkeersrit gehouden in samen werking met de verkeerspolitie. Tijdens deze rit overkwam een van de deelne mers een lichte aanrijding en bij het on derzoek dat daarop volgde, kwam aan het licht, dat de man niet in het bezit was van een rijbewijs. Hij is buiten de prqzen gevallen. Die mooie molen. Een der weinige mo numentale bouwwerken, die de binnen stad van Rotterdam sedert de brand, die haar in 1940 heeft getroffen, nog bezat is een dezer dagen in de vroegte een prooi van het vuur geworden: de trotse korenmolen De Noord aan het Oostplein, daterend van 1570. Coloradokevers op veld in Hilversum. Op een aardappelveld tussen Hilversum en Bussum hebben een ambtenaar van de plantenziektenwet en een agent van politie een grote hoeveelheid colorado kevers aangetroffen. Tegen de eigenaar van het land, de Bussumer A. G., zal proces-verbaal worden opgemaakt, we gens het niet naleven van de verdel- gingsplicht. KLM en BEA werken samen. Bespre kingen tussen de Engelse B.E.A. en de hebben er toe geleid, dat de dienst Amsterdam-Londen met ingang van 3 October gezamenlijk zal worden uitgevoerd. Kapitein baggermolen verdrinkt. De ka pitein van een baggermolen, de heer L. Schotvanger uit Alkmaar, is Maandag te Uitgeest verdronken, doordat zijn machine kantelde. De molen was te breed om door een bruggenhoofd te worden gehaald; daarom was een drijver losge maakt om hem smaller te maken. Er stonden echter te veel mensen op één kant van de molen met het gevolg, dat deze kapseisde. Alle opvarenden, behal ve de heer S., konden zich tijdig in vei ligheid brengen. Hij raakte onder water bekneld tussen de baggermolen en de wal. Toen men hem na anderhalf uur kon bevrijden, waren de levensgeesten reeds geweken. 'VAL het Westen thans even eendrach- tig als in begin 1954 deze Russische voorstellen afwijzen? Omtrent de Ver. Staten behoeft men geen twijfel te koes teren, daar zal men er zeker niet over willen praten, al moet Washington thans de voorzichtigheid in acht nemen, om dat er eerst overlegd moet worden met de bondgenoten. In West-Duitsland is de positie van dr Adenauer, de vurige voorstander van politieke en militaire samenwerking met het Westen niet ster ker geworden, o.a. door het talmen van Frankrijk met de beslissing over de E.D.G. en het Saargebied. In de laatste dagen is Adenauers positie nog verder aangetast door de vlucht van de chef van de W.-Duitse contra- spionnagedienst John naar Oost-Duits- land, zij het dan al of niet vrijwillig. Deze man kan de Russen niet alleen allerlei nuttige inlichtingen geven, maar hij heeft ook beloofd het West-Duitse volk alles te zullen vertellen van de po gingen van dr Aadenauer om de eenheid van Duitsland te verhinderen. Dat zul len natuurlijk fabeltjes zijn, maar ze zullen allicht gebruikt worden door de tegenstander in West-Duitsland van de E. D. G. om Adenauers positie verder te ondergraven. Dat er van Oostenrijkse zijde sterke drang komt om met de Rus sen te praten is te begrijpen, want slechts dan als de Russische voorstellen worden aangenomen, schijnt het onge lukkige Oostenrijk zijn vrijheid terug te kunnen krijgen. Toch ligt de sleutel on de nieuwe ontwikkeling, die met deze Deze Conventie kent het persoonlijke klachtrecht. Dit betekent, dat een wille keurige burger bij een Europese instan tie kan gaan klagen over het onrecht, dat hem is aangedaan. De Nederlandse Re gering wenst dit soort lachtrecht niet te erkennen. Zij staat op het standpunt, dat er in ons land voldoende middelen aan wezig zijn om recht te kunnen verkrijgen. Een persoonlijk klachtrecht is dus niet nodig, daarvan zou maar misbruik wor den gemaakt. Verscheidene afgevaardigden waren het daarmede niet eens. Vooral Prof. Beau fort niet, maar hij is lid van de Europese commissie, die de klachten moet behan delen. Zijn partijgenoot Sassen, ook een Straatsburger, was het echter met de Re gering eens. Prof. Beaufort daarentegen werd bijgevallen door de heren Wende- laar (v.v.d.), Schermerhorn (arb.) en Gerretson (c.h.). Prof. Anema steunde Minister Beyen. Het klachtrecht mag niet worden ingevoerd. Noch nu, noch in de toekomst, want het is verwerpelijk, zo zeide hij. Vooral verzette hij zich tegen de gedachtengang van de voorstanders, dat dit individuele klachtrecht gebruikt kan worden om verschillende nationale moeilijkheden op te lossen, zoals de po sitie van de Humanisten en de verdeling van de radiozendtijd. Prof. Anema vond enerzijds deze zaken te ernstig om ze een onderwerp te maken voor de „juridische vaksport”, maar anderzijds kan het toch niet de bedoeling van de Conventie zijn om zich bezig te houden met deze toch min of meer ondergechikte kwesties. Hoe wel er dus over het individuele klacht recht geen overeenstemming bestond, kon dit niets af doen aan de waardering waar mede deze Conventie door de Eerste Ka mer werd ontvangen. Dit bleek ook al uit de eindstemming. Zij werd z.h.s. aangenomen met alleen de i.p.n. tegen. Verder zijn deze week nog de wijzigin gen van de Kweeks' hoolwet en de W et op de Diergeneeskunst z.h.s. aanvaard. Voor de tweede maal sedert zijn ver dwijning naar de Oostelijke zone van Duitsland heeft Otto John, ex-chef van de Westduitse veiligheidsdienst, radio-Oost-Berlijn gesproken. Hjj verklaarde, het „beneden zijn waar digheid en zinloos te achten om in te gaan op de smerige en verzonnen aan vallen” op hem en op de beschuldigin gen van hen, die hem „lage motieven” in de schoenen schuiven. In zijn verklaring zegt hij thans, de „stem van zijn geweten te hebben ge volgd”, om de Duitse eenheid tot stand te brengen. „Het is niet langer genoeg, Waarschuwingen te geven; er worden nu daden gevraagd,” aldus John, die op le vendiger toon sprak dan tijdens zijn eerste verklaring voor radio-Oost-Ber- lijn, vorige week Vrijdag. volgens de verwachtingen overigens. Vrij uitvoerig heeft men nog gesproken over de „Europese Conventie voor de Rechten van de Mens”. Een verdrag, dat tussen verscheidene Europese landen is gesloten en dat eigenlijk alles verbiedt wat de Duitsers en de Japanners tijdens de oor log hebben gedaan. In deze Conventie zijn dus alle onmenselijke handelingen officieel verboden. Nu is het de grote vraag wat het nut is van zo’n stuk papier. Er zijn altijd landen, die deze Conventie niet willen tekenen, laat staan da1: zij zich Zullen houden aan de inhoud van dit ver drag. De betekenis van deze „Conventie voor de rechten van de mens” moet men daarom zeker niet overschatten. Zij brengt practisch geen verandering in de be staande toestand. Maar tc betekent dit verdrag een stap vooruit. Tot nu toe kan men als staat alleen morele eisen stellen, wanneer in een andere staat de rechten van de mens worden geschonden. Nu is deze materie voor vele staten ge bracht op het niveau van het bindend in ternationaal recht. Internationaal rzcht gaat boven nationaal recht. Juridich heeft deze Conventie dus veel gewicht. Ook is het van belang, dat een groep van staten tegen een rechtsschending in een ander land kan protesteren met deze Conven tie in de hand. Ook het diplomatieke protest zal daardoor veel meer gewicht krijgen. De nestor van de Nederlandse politici, prof. Anema (a.r.), bracht nog een prin cipieel punt in het debat. Hij betreurde het, dat in deze rechten van mens niet gesproken wordt over de bron van alle gezag: God. Dit is volgens hem een fout. En het behoeft geen betoog, dat de af gevaardigden van de andere confessionele partijen het met deze stelling hartelijk eens waren. Ook zij wensten een aan duiding in de richting, zoals Prof. Ane ma had bedoeld. Prof. Beaufort (k.v.p.) merkte echter op, dat de Regering hier geen verwijten mogen worden gemaakt. Weliswaar heèft zij nagelaten om op dit punt iets te bereiken, maar de Nederland se afgevaardigden in 1 raatsburg hebben dit evenmin gedaan. Bij een vorige ge legenheid is n.l. gebleken, dat zo'n po ging volmaakt kansloos zou zijn. Daarom heeft men het nu maar niet meer gepro beerd. Anderzijds kan men zich ook af vragen welk nut het heeft dit principiële uitgangspunt in deze Conventie vast te leggen. Voor vele landen zal dit niet meer zijn dan een phrase. En dan „chie- ten wij ons doel voorbij. H

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1