FRIESLAND IN WOORD, BEELD EN EXPOSITIE KRIS-KRAS door Nederland gr Zoek niet van ver, wat dichtbij IJ biedt Rondom de EDG Fan de Martinytoer üs hjoed p p to sizzen Z° pas hebben we Dokkum genoemd. Ll Wie Dokkum zegt, zegt Bonifatius, tenminste in dit jaar van herdenken. Wellicht is U niet in de gelegenheid ge weest het historische spel, dat Fedde ’Schurer bij deze gelegenheid schreef, en dat tijdens de herdenkingsplechtighe den werd opgevoerd, bij te wonen. Straal jager neerge- stort bij Tzum Vervolg van het „drama-John”? Vliegende schotels! 2) 3) s) 6) II d III STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat hat Qabe Skroar 50e Jaargang No. 66 Dinsdag 24 Augustus 1954 Bolsward 4 V Tj. de Z. t Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451- Na 18.30 uur 305 of 335, (K 5157) ’t Hea is yn, ’t hea is yn, Koeke en bier en bjirkewyn, ’t Jongfolk hat him skoan formakke, ’t Margemiel hat kostlik smakke, Ta in lést en goed bislüt Tjirgje en springe we üs hwat üt. ’t Hea is yn, ’t hea is yn, Koeke en bier en bjirkewyn, En foar Wodans wylde hoppe, Lizze wy in fikse toppe, Fan it aldermoaiste hea, Oars gean al üs kealtsjes dea. Oanbeane tsjinsten binne komselden wolkom Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Nu maakt ieder zijn vaststaande mening bekend, „Wees toch nuchter, men neemt je er tussen.5 „Ik geloof, een Amerikaans experiment! „Kun je vatten, een wapen der Russen.” Ook geleerden c-n schrijvers, ze hebben hun weet, Deze dingen, daar hoog in de wolken, Neem van ons aan geen wezens van deze planeet, Het zijn bestuurders, die Venus bevolken Wat sensatie dan kan onze dagen geen kwaad, Auteurs, heus die verdienen liefst groot geld. Daarom moet er geschreven, gegist en gepraat, „Het geheim van de vliegende schotel”. PIET S Augustusmaand spoedt tein einde. Vandaag beginnen de lagere scho len weer, zo die de deuren nog niet openden. Het heeft weinig zin hier een klaagzang aan te heffen over de verregende vacantietijd, effect heeft het toch niet en onze onvoldaanheid en teleurstelling hebben we waarschijnlijk reeds elders afgereageerd. Misschien ech ter stelde U de vacantie uit of heeft U er nog een paar dagen tegoed. Voor zover deze niet in beslag worden genomen door dorps feesten en andere locale genietingen, kunnen wij U er (wellicht ten overvloede!) op attent maken, dat U toch heus niet ver behoeft te zoeken, wat dichtbij U biedt. We bedoelen in dit verband niet zozeer het genieten van natuurschoon, al is Friesland als een veelbladig boek, dat op elke bladzijde nieuwe, vaak onverwachte, schoonheden toont, maar meer het genieten in excursie- of tocht- verband en desnoods mocht het blijven regenen op Uw luie stoel. Kaasafzet bevredigend. Hoewel de kaas productie groot blijft, konden de aan voeren op bevredigende wijze worden verwerkt, zodat de voorraden altijd nog kleiner zijn dan verleden jaar. Amateurs vangen beroepszootje. De h.h. R. Hoogland en D. Nijp uit Finkum hebben Zondagmorgen hun geluk bij de vaart gezocht. Het liep deze amateurs- vissers evenwel niet tegen, want samen brachten zij 130 pond vis op de wal, waaronder twintig snoeken. Koninklijk Paar naar Napels vertrok ken. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben zich Za terdag, vergezeld van de oudste twee Prinsessen, per vliegtuig naar Napels begeven. Het koninklijk gezelschap zal zich te Napels inschepen aan boord van het Griekse vaartuig Agamemnon voor een vacantiereis van twaalf dagen door de Griekse wateren en langs de Griekse eilanden. ’t Hea is yn, ’t hea is yn, Koeke en bier en bjirkewyn, Ja, dy heaying wie wer tige, Alles droech nei binnen krige, Op ’e winter bin de kjj Nei sa’n geurige jefte slij. spel door Drukkerij Later was daar heer Mentell, een kwiek kapitein, Deze zou ’t zelfde nieuws openbaren, ,,’k Heb ze hoog uit mijn toestel, be slist, 't is geen gijn, Als een razende over zien varen.” Hij begon de achtervolging, een steil avontuur, De afloop stemde bij voorbaat tevreden. Maar hij kreeg plotseling pech en de vlucht bekwam zuur, Want hij tuimelde zelf naai’ beneden. Om dan veel te vertellen, daarvoor is het te laat, Deze lucht-kapitein vond de dood snel. Maar opnieuw werd geschreven, gegist en gepraat, „Het geheim van de vliegende schotel”. AM te beginnen: Men treft in de Zuid-Westhoek van Friesland veel mensen aan, die niet de schoonheid van het Noorden van de provincie kennen. Persoonlijk hadden we dit jaar weer eens het genoegen een fietstocht te ma ken langs al dat schoon: de Friese (Trijn-) wouden, ’t merkwaardige kerk gebouw van Rinsumageest met zijn unieke crypt, het zich snel uitbreidende Dokkum, waar momenteel nog een Frie se zilvertentoonstelling wordt gehou den, het fraaie kerkmuseum te Janum, waarin ook nummers staan opgesteld met betrekking tot onze omgeving (b.v. Wons) en nog zovele bezienswaardighe den meer. Het is ook de streek, die de achtergrond vormt van veel Friese boerenromans, het land van Peke Donia, It Heechhöf, verderop van It Aldlan, Groun en mins- ken, het land van Nyckle Haisma en Reinder Brolsma, Piter Jelles, Waling Dykstra. Tussen twee haakjes: zag U van de laatsten de monumenten te Stiens en Holwerd reeds? SPANNENDE WIKEN In wike as trije skiède üs noch fan de nistoaryske dei, hwerop bisiist wurde sil hwat der mei it bikende Sanatorium Beatrix-Oord to Appelsgea barre sil. Tüzenen donateurs en woldwaners fan dizze ynstelling binne opskrikt troch de publikaesje oer in plan dit fan ê,lds bi kende sanatorium foar in diel nei in oar plak to bringen yn ’e omkriten fan de stêd Grins. De freze bistiet dat dêrmei yn prinsipe dit aide bisit fan Fryslan üt it heite- ia.n fordwine sil, al sil dit yn it earst mar foar in die! barre. It mismoedige yn dizze kwesje is, dat de ófdielingen en TAICHTERBIJ kunt U echter ook te- recht. Heeft U Leeuwarden bijv, al eens „ontdekt”? Al was U er tot voor TVTOCHT het weer gaan regenen, het- geen we voor Harlingen (trouwens ook niet voor U, lezer, en.evenmin voor ons zelf) allerminst hopen, dan kunt U toch nog rustig, zomaar in uw luie stoel op stap te gaan, door uw fan tasie aan de hand van enkele voortref felijke boekwerken te laten leiden. Reeds te lang lieten we een tweetal uitgaven, die wij in dit verband alsnog met aan drang bij U willen aanbevelen, onbe sproken, n.l. de werken „Friesland”1) en „Franeker”2), die verschenen als TVÏISSCHIEN heeft U voor alles wat met de historie te maken heeft geen interesse en kunt U gewoon geen ge velsteen of grafzerk zien. Wilt U dan toch van de Friese natuur genieten, dan bevelen wij U het voortreffelijke boekwerk van de Friese schoolmeester Teake Straatsma aan.8) Hij neemt U in vlotte reportages, in woord en beeld (voor de laatsten zorgen prijszenswaar- dige foto’s) mee door het Friese land- schap en laten U genieten van het leven der natuur, niet als een dor-droge bio loog, maar als een mens met levendige interesse, die de Uwe weet te wekken. Heus, mocht hetgeen we niet hopen het gaan regenen, uw schaarse va- cantiedag behoeft nog niet te loor te gaan. Dichtbij kunt U vaak vinden, wat U veraf zocht. wind en wolken”, door T. Straatsma. Uitg. N.V. W. J. Thieme en Cie., Zut- fen. ynnaem, ütmekoar skuord en yn gefaer brocht. Hjir wurdt mei ien fan de moai- ste tradysjes fan Fryslan, in eigen sa natorium, brutsen. Hjir wurdt in oar- diel en in forneatigjend oardiel üt- sprutsen oer de müglikheit sok in yn- stitüt yn Fryslan syn gerak to jaen. Hjir wurdt de forantwurde bistriding fan t.b.c. allinnich mar müglik achte as de patiënten deun by in Universiteit bihanle wurde kinne en dêrmei is win- lik de hiele konstellaesje fan sikenhuzen en doktoren yn debat brocht. Hwant as dit wier wêze soe, hwerom is dit dan net wier of minder wier foar alle oare earnstige kwalen? Kin men dan noch in sikenhüs yn Harns, yn Snits, yn Ljouwert forantwurdzje Is dit perfectionisme net de deastek foar alle regionale initiativen? Dizze kwesje spilet al jierren ek op oar ter rein en men is der net klear mei to riddenearjen: hoe mear deskundigen, hoe better. Der moat in reedlike forhalding wéze tusken dit soarte fan dingen, oars skuort men de hiele mienskip ütme koar. Appelsgea is keazen om’t dit plak op it krüspunt lit fan trije provinsjes. Sawol üt Fryslan as üt Grins en Drinte kin men hjir betreklik gau komme. AI- teast folie makliker as nei Eilthoven en oaile plakken. Drinte lei misskien it gaedlikste, mar yn elts gefal kin men gjin plak fine hwat foar de lju üt trije provinsjes gaedliker leit. It is ek net wier, dat de ünderskate bilangen fan de patiënten, forpleechsters, technici en de doktoren fei.iger binne yn in greate stêd De rapporten hjiroer ütbrocht binne tige iensidich en hawwe de medalje mar fan ien kant sjen litten. Dr Dijkstra hat der yn In weerwil van de langdurige en ver twijfelde pogingen der zes deelnemende ministers, is de Brusselse conferentie Zondagmiddag geëindigd in een échec, voor zover men op een definitief ac- voord over het Europese leger had ge hoopt. Maar in ieder geval heeft dit overleg het belangrijke winstpunt opgeleverd, dat premier Mendès France aan het ein de der conferentie aan bondskanselier Adenauer spoedig herstel van de Duit se souvereiniteit heeft beloofd, ingeval de Franse Kamer het E.D.G.-verdrag zou afwijzen. Daarmede is de Franse politiek in één lijn gebracht met die van premier Chur chill en president Eisenhower, die on langs besloten „hoe dan ook” op korte termijn maatregelen te nemen om de Duitse souvereiniteit, die tot dusver ge wacht heeft op de totstandkoming van de defensiegemeenschap, te herstellen. Met deze belofte bewees Mendès France dat de Brusselse conferentie niet geleid heeft tot een breuk. Dit kwam ook tot uiting in het slot-communiqué, waarin de ministers verklaren, dat de princi piële doelstellingen van hun Europese politiek onveranderd zijn, en dat tot deze doelstellingen behoren: het voorko men van elke vorm van neutralisatie van Duitsland en inschakeling van dit land in de Westelijke defensie. De grote vraag is nu, wat premier Mendès France zal gaan doen, nu de Franse Kamer voor deze week het de bat over de EDG op de agenda heeft staan. Gister, Maandag, vloog h$ van Brussel naar Londen, voor een ééndaag- se conferentie met Sir Winston Chur chill, waarbij ook minister Eden, die Zondag zijn vacantie in Oostenrijk af brak, aanwezig zou zijn. Van dit onder houd zal alles afhangen voor de wijze, waarop Mendès France bij het EDG- debat in de Kamer te werk zal gaan. Bols wards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad De klas werd steeds groter. De gemid delde klassegrootte bij het gewoon lager onderwijs steeg van 35.6 in 1953 tot 36.1 in 1954. Verbeterde microscoop. Een leraar te Kampen, de heer B. Voor in ’t Holt, heeft een uitvinding gedaan, waardoor het beeld van een voorwerp, dat door een microscoop wordt vergroot, tevens wordt verdiept. Oneerlijke PTT-beambte veroordeeld. De rechtbank te Breda heeft de PTT- beambte uit Breda, die gelden en goede ren uit brieven en pakjes had gestolen veroordeeld tot 10 maanden met aftrek, waarvan 4 maanden voorwaardelijk en een proeftijd van 3 jaar. Tijdens de proeftijd komt de beambte onder toe zicht van de reclassering. Mocht dit het geval zijn, en mocht U toch interesse hebben, dan kunt U het werk van de Friese troubadour in Friese en Hollandse versie l ustig gaan lezen, het is n.l. in boekvorm verschenen.^) Slechts de le strophen schrijven we voor U over. Doe ze al vragen we ons af of de Friese boerenhoeve tijdens Bo nifatius reeds een schuur kende ons niet denken aan het Boalserter Hea- miel? Dit jaar 70.000 nieuwe huizen. Indien zich niet al te veel stagnatie voordoet, zullen dit jaar in ons land vermoedelijk ongeveer 70.000 nieuwe woningen wor den gebouwd. Heeft U dat? Volgens een onderzoek, ingesteld door het Nederlandse Insti tuut voor de Publieke Opinie, heeft men tegenwoordig een inkomen van f 67 per week nodig. dizzen is lykwols de geast, hwermei de forsoarging fan de patiënten dien wurdt. Op de kwaliteit fan de minsken komt it oan. Men stelt it sa, dat der yn Appelsgea fierst ,to min forpleechsters to krijen binne, wylst men yn Grins mear as genóch oanbiedingen krije soe. Ik bin bang, dat dit net tafalle soe, al- teast as men forpleechsters ha wol, dy’t yn de forpleging fan siken har ropping sjogge. It sanatorium is great genóch om harren oplieding en fordivedaesje to jaen, dy’t har wurk to'n goede komt en it moderne libben jowt alle dagen nije müglikheden. Mar lyk as by alle mins ken hat men ek ünder doktoren en for pleechsters forskil fan opfettingen en mentaliteit. En de patiënten witte op in bésten hokfor typen hja leafst haw we. Ik mien, dat Appelsgea der oant nou ta tige yn slagge wie om sa’n team to foarmjen en it is hast net oan to nimmen, dat de wyn nou sa slim draeid wêze soe. Trije wike bliuwe üs noch oer om to oerweagjen, hwat der dien wurde kin. Binammen de medici hawwe yn dizzen har swiere forantwurding. As dizze meistimme, dat it bilang fan de patiën ten de forpleatsing easket, dan kin gjin minske it mear keare. Dr. Dijkstra hat de moed hawn syn miening op in tref- like wize publyk to meitsjen. Syn kol- lega's meije biseffe, dat it nou hege tiid is, harren earlik advys to jaen. Der stiet hiel hwat op it spul. De forpleat sing fan Appelsgea is net in lossteand gefal, it sil swiere konsekwinsjes med- bringe, dat moat elts ynsjen, dy’t him dizze saek goed yntinkt. Moat Fryslan dizze wei üt? Hwat set'. de dokter? METEOR-PILOOT VERONGELUKT Vrijdagmiddag even na twee uur is een GJoster-Meteor straaljager van de vlieg basis Soesterberg omlaag gestort bij Tzum, 4 kilometer ten zuiden van Fra neker. De piloot was op slag dood. Het was de 22-jarige ongehuwde sergeant-vlie- ger E. Elshout uit Sliedrecht. De straaljager vloog in formatie van Leeuwarden naar Soesterberg. Plotse ling dook het vliegtuig met gierend ge luid omlaag, rakelings over de daken, zodat de bewoners hevig opschrikten. Er werd waargenomen, dat vlak voor het neerkomen een grote steekvlam uit het toestel naar buiten schoot en terstond daarop volgde de hevige knal van hgt neerstorten. Brokstukken vlogen alïe kanten uit. Het vliegtuig, dat zich diep met de romp in je door regen doorweekte grond had geboord, bleef geruime tijd branden hoewel de brandweer snel met het blus- singswerk begon. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Opnieuw is een vooraanstaande West- Duitser, het christen-democratische lid van de Bondsdag, Karlfranz Schmidt- Wittmack, naar Oost-Berlijn uitgewe ken. Radio-Oost-Berlijn heeft al bekend ge maakt, dat Schmidt-Wittmack politiek asyl is verleend. De ontsteltenis over de vlucht is in W.- Duitsland zeer groot, niet alleen om dat het een lid betreft van de partij van bondskanselier Adenauer, maar vooral omdat de vlucht van de „meester-spion’’ Otto John, een maand geleden, iedere West-Duitser nog vers in het geheugen ligt en het rumoer om hem nog nau- kelijks is verstomd. uitgaven van het publiciteitskantoor Alta te Leeuwarden. Het eerste lijvige boekwerk biedt U in een schat van gedegen en deskundige, echter hoogst interessante en rijk ver luchte artikelen alles wat U in eerste instantie van uw provincie dient te we ten. Alle culturele, folkloristische, his torische, maar ook economische en maatschappelijke aspecten krijgen in dit groots opgezette werk een belich ting. Mocht U niet naar Harlingen kun nen gaan, dan kunt U met het tweede in dezelfde geest uitgegeven werk Fra neker leren kennen. Dit werk is geschreven door de beken de amateur historicus A. Hallema, die ook het forse boek over het Bolswarder Weeshuis3) verzorgde. De auteur heeft het boek over Frane ker met veel liefde en kennis van zaken geschreven. Het had alleen royaler, vor- stelijker kunnen worden uitgegeven. In een boek op dit vlak misstaan ons in ziens n.l. de advertenties, maar dit kan een kwestie van smaak zijn. We mogen ons in ieder geval gelukkig prijzen mét een werk als dit en de stille wens koes teren, dat er ook over Bolsward nog eens uitvoeriger geschreven wordt als in het overigens aanbevelenswaardige geschrift van de heer Keikes.1) door W. H. Keikes. Uitg. ga, Bolsward. „Bonifatius”, historisch Fedde Schurer. Uitg. Laverman, Drachten. „Friesland, land van Rood stoplicht is beslissend. De recht bank te Breda heeft de chauffeur van de brandweerwagen, die door een rood stoplicht reed, veroordeeld tot één gul den boete of een dag hechtenis. Evenals de kantonrechter, die de chauffeur tot zes gulden of twee dagen had veroor deeld, was de rechtbank van oordeel, dat voorrang alleen geldt voor kruis punten waar geen stoplichten zijn. In dien er wel stoplichten zijn, is het rode licht beslissend voor brandweer en po litie. zag U nog niet het Pier Pander Mu seum en de exposities in het nieuwe Frysk Kunstcentrum in de Prinsentuin. Ook met andere tentoonstellingen be kort met alles op de hoogte, misschien gint de Friese hoofdstad een lofwaar dige activiteit te tonen. Trouwens, veel lezers van ons blad kunnen nog dichter bij huis blijven. Zaterdagmiddag waren we er getuige van, hoe Harlingen een feestweek inluidde. U doet Uzelf veel plezier, als U er niet alleen naar de ker mis gaat, maar ook de exposities gaat zien. Ze worden er in serie gehouden en zien er zeer welverzorgd uit. Harlin gen komt op deze wijze voorgoed „in het licht” te staan. Een wandeling langs de oude gevels aan de hand van een even keurig als deskundig samengestel de gids is een ontdekkingstocht, die de moeite meer dan loont. Harlingen is deze week een waar openluchtmuseum. Maar ook nam het andere initiatieven die van originaliteit en vindingrijkheid getuigen. Wat men bijv, in het raadhuis heeft bijeengebracht aan schilderijen van Harlingers en aan stukken, die Harlingen tot onderwerp hebben, doet de bezoeker versteld staan. Buitengewoon verzorgd is ook de his torische tentoonstelling, waartoe het Fries Museum belangrijke stukken af stond, niet alleen op Harlingen, maar ook op de omgeving als Arum, Achlum, Hitzum en Kimswerd betrekking heb bend. Vooral terpvondsten uit het begin onzer jaartelling, in grote verscheiden heid uit genoemde plaatsen geëxposeerd zijn een reis naar Harlingen waard. Interessant is ook de tentoonstelling van tekenwerk van Harlinger leerlingen van alle leeftijden. Kortom, Harlingen heeft met deze week een initiatief ge nomen, dat uw belangstelling vraagt en.verdient. Dokkumer gelegenheidsstempel. Ter gelegenheid van de herdenking van het 1200-jarig bestaan van de stad Dokkum zal aldaar op 28 Augustus en van 30 Augustus t.m. 4 September een tijdelijk bijkantoor der PTT worden gevestigd. De in dit tijdelijk bijkantoor ter verzen ding aangeboden gewone en aangete kende stukken zullen van een afdruk van een bijzondere stempel worden voorzien. Oude schoonheid en modern vermaak, is de slagzin, waarmee Harlingen in de week van 21 tot en met 28 Augustus feest gaat vieren. De mooiste historische gevels worden in floodlight gezet en elke dag zijn er festiviteiten, waarbij er evenwel voor gezorgd is, dat alles een cultureel karakter heeft behouden. Op de foto: De KI. Voorstraat, een eeuwenoud binnengracht je in het hartje van de stad. stjür hjir op dit bislüt ferge wurde mei arguminten, dy’t oan de medyske wit- tenskip üntliend binne en hwerfoar hja üt de aerd fan de saek tige gefoelich binne. Hwat de dokters sizze, dat is op it gebiet fan sykten en krupsjes swier geskut, hwer’t in leek op dit ge biet gjin partij oan jaen kin. It bilang fan de patiënten, dat moat, dat is foar alle freonen fan Appelsgea de heechste wet. De fraech is nou mar oft it alhiel wier is, dat de medici yn dizze kwesje de forpleatsing fan Appelsgea as in needsaeklik yngripen easkje. It is de greate fortsjinste fan Dr Dijkstra üt it Fean, dat hy op dit terrein yn in iepen brief fan in oare fundearre miening bli- ken jown hat. Wy hawwe mei tigp greate ynteresse dizze brief lézen en my tinkt alle lju, dy’t hjirby bitrutsen binne ek. It muoit üs, dat wy net yn steat binne dizze medyske striid mei- fisre to kinnen. Elts foech yn dizzen üntbrekt üs. Mar it is wol fan oer- great bilang, dat de ynsichten fan Dr Dijkstra en mear oaren, hwant hy is lang de iennichste net, de küns krije by de forantwurdelike ynstansjes goed oerwoegen to wurden, hwant der is gjin twifel oan, dat de ütstellen fan it Haed- bistjür de Fryske ófdielingen binammen, foar in swiere bislissing pleatse. De kommisje-Banning, dy’t in great bitrouwen fortsjinnet, sil dit sünder mis ek dwaen en wy binne tige binijd, hwat hja fan de earnstige biswieren sizze sille. Hwant men kin net to licht tinko oer de yntsjinne ütstellen. Hjir wurdt in aide ynstelling, dy’t forgroeid wie mei Fryslan en hwerfan wy altyd miend hawwe, dat hja yn de prachtige taek ek de mcaste leden fan it haedbi-jfan t.b.c.bistriding in foroansteand plak [mei rjucht op wiisd. It bislissende „Friesland, toen, nu en straks”. Uitg Publiciteitsbureau Alta, Leeu warden. „Franeker”, door A. Hallema. Uitg. dezelfde. „Weeshuis Bolsward 1553-1953”, door dezelfde, Uitg. A. J. Osinga, Bolsward. „Bolsward, ouderdom met gratie”, A. J. Osin- ’t Was een zeker heer Dahl, een politie agent, Hij voer rond met zijn boot bij Tacoma, Zeven jaar bleef ’s mans naam in de kranten bekend, Want hij liet aan de wereld een droom na. Hij had hoog in de lucht vreemde dingen gezien, Mens neem aan, o wat was hij geschrokken. Grote plat witte schijven, op zijn allerminst tien, Twee die daalden, weer ijlings vertrok ken. Ja en van een geweldig reusachtig formaat, Naar hij zeide als een zeeschip zo groot wel. Sinds die dag wordt geschreven, gegist en gepraat „Het geheim van de vliegende schotel”» Ned. Rode Kruis helpt India. Het Ne- derlandsche Roode Kruis zal 130.000 vi- tamine-tabletten naar New Delhi zen den, ten behoeve van de slachtoffers der overstromingen in India. De KLM heeft zich met het vervoer belast. Onze zomer. In het openluchttheater te Valkenburg werden reeds meer dan 25 voorstellingen wegens de regen afge last.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1