POGINGEN OM WEST-DUITSLAND IN DE W.-EUROPESE VERDEDIGING OP TE NEMEN KRISKRAS door Nederland 85 JAAR KINGMA’S BANK „DERBY” charmante, echt menselijke film üs hjoed p 50e Jaargang Vrijdag 17 September 1954 No. 73 UDC fi le Buitenlands Overzicht DoOh. /\Q.t YljQ.hM.UQMCStah. a Russen zien de pogingen niet lede ogen aan Teleurstelling in Amerika en Azië DE FILM KREEG EEN ONDERSCHEIDING VOOR DE PRACHTIGE NATUUROPNAME hö STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND De na am Kingma bleef met Makkum vergroeid Nog nooit goed Hwat bringt üs de R.O.N.? Hwat hat Qabe Skroar to sizzen 1 BEROEMDE RENPAARDEN FUNGEERDEN ALS FILMSTER QoLcdon FILMPJE j CONTACTAVONDEN MET f 1 waar -■y len ik c. lan d. e. 'i 4 n Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie VISSER’S EPPIE KAMPIOEN OP SNEKER KRINGKEURING steld de 3 Orijs- i 23 s te nt. Ook een klas >t de het aard inter ttere srug. r r of tda, de doe Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adrest Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Oostenrijkse vredesverdrag te tekenen en toestaat dat in geheel Duitsland vrije verkiezingen worden gehouden. Zoals bekend hebben de Russen dit laat ste steeds geweigerd, omdat zij in de eerste plaats niet het risico wilden ne men dat het uit deze verkiezingen voort komende vrjje verenigde Duitsland de zijde van het Westen zou kiezen en in de tweede plaats omdat als zij Oost- Duitsland loslieten, dit een geweldige deining in de andere Russische satelliet staten in Oost-Europa zou veroorzaken waar men ook onder het Russische juk zou weg willen. Er wordt wel eens ge zegd, dat Rusland alleen bereid zou zijn de vrjje verkiezingen in Oost-Duitsland toe te staan als Amerika zich bereid verklaarde zich uit de Europese zaken terug te trekken, d. w. z. W.-Europa aan zjjn lot over te laten. Dit is ondenk baar, omdat de Ver. Staten zelf belang hebben bij de vrijheid van West-Europa. Intussen zou men zich kunnen denken dat de Russen thans eerder bereid zou den zijn dan bijv, nog een jaar geleden om accoord te gaan met verkiezingen in geheel Duitsland, ook zonder dat de Ver. Staten zich bij West-Europa dés interesseerden. Ten slotte is het toch maar zo, dat Frankrijk de meest af doende wijze om West-Europa militair sterk te maken, heeft verworpen en dat dr Adenauers politiek om W.-Duitsland in de W.-Europese defensie op te nemen daar in W.-Duitsland zelf op groeiend verzet stuit. Dat bewijst ook de uitslag der verkie zingen in Sleeswijk-Holstein, welke in het teken stonden van de buitenlandse politiek en de soc. democraten winst en de partij van dr Adenauer verlies heeft opgeleverd. Ook de communisten zagen hun stemmenaantal groeien. Blijkbaar is een deel der West-Duitse massa's „op drift” geraakt, bovendien is er sterker tegenstand tegen dr Adenauers instem ming met het Franse plan het Saarge- bied te europeïseren, nu Parijs de E.D.G. verwierp. Als men dan daarbij voegt, dat in Engeland in kringen der Arbei derspartij het verzet tegen Duitslands herbewapening snel groeit, dan zou de verwarring in West-Europa ten top stij gen als de Russen thans eens toestem- Militaire order. Door het ministerie van Oorlog en Marine werd een contract af gesloten met de fa. F. Schuil te Harlin gen voor de levering van waszakken tot een totaal bedrag van f 131.726. was ook het lichaam van de moeder op gedregd. Beiden waren inmiddels ver dronken. De man, die ergens in Zwar- temeer werkzaam was, heeft men eerst na geruime tijd van het tragische nieuws op de hoogte kunnen stellen. MERAPIE WEER ACTIEF De vulkaan de Merapi, op Midden-Java, die in het begin van dit jaar reeds 26 slachtoffers eiste, is de laatste dagen weer actief. De resident van Kedoe, Mangoekoesoe- mo, deelde mede, dat in geval van ge vaar voor een uitbarsting 30.000 perso nen zullen moeten worden geëvacueerd. HET GEMAK DIENT DE MENS In de Amerikaanse telefooncellen kan men straks bellen zonder hoorn. Je drukt op een knop en spreekt. Vermoeide ar men zijn dus taboe. BABY ONTVOERD James Gildsmith, de weduwnaar van de dochter van de Boliviaanse tinmagnaat Patino, heeft de Parijse politie mede gedeeld, dat zijn baby Isabel is ontvoerd. Bij de geboorte van Isabel was de moe der overleden. Swiete panen en jonge fammen kinne net duorje. ATTLEE OVER MALENKOW d n het een llig Har een ik eid, na- een iet met j be- ii de ;end- e s S n n 3 1 ak- djn, tiild ilde ood uit- i hat m si elne- 5 af- froe- igste re- erug deel- over n de min heer be veel Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Achter dit fraaie 18e eeuwse geveltje, waarin nog steeds tezamen met het ernaast gelegen pand door KINGMA’S BANK N.V. het bankbedrijf wordt uitgeoefend, werd op 4 November 1869 door Tjeerd Herre en Jan Hylke Kingma opgericht het kassierskantoor van de Firma Gebrs. Kingma. alles om zich heen vergeet, ook Dieter. De spanning stijgt ten top, en.Och, het is beter, dat U dit zelf op deze prachtige film komt zien. U zult er veel van genieten, de film is n.l. niet alleen spannend, ze is ook geestig en bovenal zeer menselijk. Kennelijk trachten de Russen de Fran sen nu helemaal weg te lokken uit de West-Europese samenwerking. Veel suc ces hebben zij daarmede echter niet. Want ongeveer tegelijk met deze Rus sische verklaring, verscheen de nota van de Westelijke Grote Drie aan Mos kou, waarin zij antwoordden op het des tijds door Moskou gedane voorstel om een nieuwe conferentie over W.-Duits land en over het door Rusland geopper de plan voor een collectief Europees Veiligheidsverdrag te houden. In die nota werd er eenparig dus ook van Franse zijde op gewezen, dat de Nato gevormd is omdat de W.-Europese landen zich geplaatst zagen tegenover een zwaarbewapende Sovjetgroepering in Oost-Europa en ook de West-Duitse herbewapening is maar een afweermid del, dat slechts ter sprake werd ge bracht na de herbewapening van Oost- Duitsland. Daarna verklaren de Westelijke Grote Drie in de nota dat een nieuwe confe rentie slechts Zin zou hebben als te voren Rusland zich bereid verklaart het den in het houden van vrjje verkiezin gen in geheel Duitsland. In ieder geval wijzen symptomen zowel in Frankrijk, als in West-Duitsland, als in Engeland er op, dat het Westen nu snel moet handelen met de opneming van W.-Duitsland in de Westelijke de fensie, anders zou men wel eens achter het net kunnen vissen. De teleurstelling over de gang van zaken in Europa, zelfs als zou het Engelse plan inzake het pact van Brussel slagen, moet in de Ver. Staten al even groot zijn als over die in Azië. Voor dat werelddeel werd, zoals bekend, verleden week het verdrag van Manilla getekend, dat een gemeenschappelijke defensie van Z.O. Azië beoogt, maar door de vaagheid der bepalingen en nog meer door het ontbreken bij de ondertekenaars van de belangrijkste Aziatische staten nauwelijks betekenis heeft en misschien zelfs meer kwaad dan goed doet omdat het een land als India nog meer van het Westen verwijdert. Nehroe heeft het pact in vrij krasse ter men veroordeeld en India is zo boos op Amerika, dat het prins Wan van Siam, een der twee Aziatische staten die het pact tekenden Pakistan is de andere de Amerikaanse candidaat voor het voorzitterschap van de Ver. Naties niet zal stemmen. Nu krijgt onze Nederland se vertegenwoordiger Van Kleffens de stem van India. Als tegenhanger voor het pact van Manilla sturen India en Indonesië aan op een Aziatisch-Afri- kaans overleg van belanghebbende sta ten. Dat alles is niet prettig voor de Ameri kaanse regering, die bovendien niet op grote successen op het gebied der Ame rikaanse binnenlandse politiek kan wij zen, terwjjl de Congresverkiezingen in het verschiet liggen. De republikeinse partijleiders houden dan ook hun hart vast en dat daarvoor reden is, bewijst de uitslag van de verkiezing voor een gouverneur in de staat Maine. Daar werd, nadat er twintig jaar lang een republikein gouverneur was geweest, de huidige functionaris, die een herkie zing zocht, door zijn democratische te genstander verslagen. Betty komt in neutraal gezin. Na am pele besprekingen is de voogdijraad tot de conclusie gekomen, dat het wense lijker is het aan haar zorg toevertrouw de Joodse meisje Betty Meljado in een milieu te plaatsen, dat geen bepaald godsdienstig stempel draagt, doch wel positief staat ten opzichte van alle re ligieuze waarden, opdat Betty de vol ledige mogelijkheid heeft zich naar alle kanten te ontplooien. Als de drank is in de man. Een dronken chauffeur heeft in Amsterdam kans ge zien veertien verkeerspaaltjes te laten sneuvelen om ten slotte te blijven staan tegen een ANWB-paal. Hij had geen -rij bewijs, geen nummerbewijs en kreeg 4 processen-verbaal. TL in de trein. Nederlandse treinen krij gen binnen enige tijd een verlichting I verisr is. Het ideaal van Barbara is haar met TL-buizen. In de Philips Koerier Atalanta nog eens de bekende paarden- lezen wij, dat 122 dieselelectrische rij- rennen, de Derby te laten winnen, door tuigen die binnenkort alle in bedrijf zul- het verslaan van de rivaaï Hannibal, len zijn es 186 in aanbouw zijnde rjjtui- Barbara gaat hier zozeer in op. dat zij De Britse Labour-leider Attlee, die kor telings een ontmoeting met Malenkow heeft gehad, heeft te Wellington in N.- Zeeland verklaard, dat deze een „be hoorlijke bekwaamheid en intelligentie” heeft, „doch niet in de positie van Sta lin verkeert.’’ Stalin had tegen het einde „een beetje grootheidswaanzin’* aldus Attlee. in 1869 de basis gelegd voor het thans alom in den lande bekende en gerespec teerde bankbedrijf „KINGMA’S BANK N.V.” Door zijn vertakking over geheel Fries land en onder de bekwame leiding van de reeds bejaarde, doch zeer vitale fi guur van de heer Jan Marten Kingma, profiteren heden talloze Nederlanders, doch in zonderheid talloze Friezen van de financiële ervaring door dit gere nommeerde bankbedrijf in 85 jaren op gedaan. Hoewel in de loop der jaren he-t Hoofd kantoor via Bolsward naar Leeuwarden werd verplaatst, mag het kantoor Mak- kum, waar thans nog door een zes man omvattende personeelsstaf wordt ge werkt, zich nog steeds in een voortdu rende groei en bloei verheugen, een feit waarop niet alleen Makkum, doch ge heel Wonseradeel trots mag zijn. Lijk van Rotterdammer in Oostenrijk gevonden. Duikers hebben Woensdag in de Walchsee het stoffelijk overschot opgespoord van een inwoner van Rot terdam, J. W. Visser, die op 4 Septem ber bij het baden was verdronken. Het lijk, dat op 18 meter diepte werd aan getroffen, zal naar Nederland worden overgebracht. VROUW VAN 110 OVERLEDEN Marie Agnes Sophie, die waarschijnlijk de oudste vrouw ter wereld was, is op 110-jarige leeftijd overleden op het eiland Mahé, een der Seychellen-eilan- den in de Indische Oceaan. Marie kon zich herinneren, dat zij, nog als volwassen vrouw, scheepsladingen bevrijde Afrikaanse slaven door Engel- sche schepen had zien terugbrengen. In 1862 heeft zij een grote aardverschui ving pverlefd door een schuilplaats te zoeken in een grot bij haai- huis. Het huis zelf we-rd vernield. 18.50—19.00. a. 19.12—20.00. b. Op het kampje we-iland naast de ten nisbanen van de „Vliegende Bal” aan de Korte Vreugde te Sneek werden Zater dagmiddag de kringkeuringen van gei ten gehouden, waarvan de organisatie was opgedragen aan de plaatseljjke geitenfokver. „Ons Belang”. Over de kwaliteit der dieren waren da keurmeesters zeer tevreden. Kampioen werd de 4-jarige geit „Eppie” van de heer E. Visser te Bolsward. Bij de familiegroepen, welker opstelling meer bedoeld was als demonstratie, be haalde E. Visser de 3de prijs. De Amerikaanse zwem- en filmster Esther Williams heeft enkele jaren ge leden geprobeerd examen te doen voor zwemlerares, doch zjj zakte omdat zij niet de voorgeschreven manoeuvres vol bracht. Zij is kampioene rugzwemmen in Amerika. Toen haar examinator haar op de film zag zwemmen, schreef hij haar een brief: „Ik heb uw laatste film gezien, maar U zwemt nog steeds ver keerd!” gen van de Nederlandse Spoorwegen worden uitgerust met TL-lampen, die door Philips zullen worden geleverd. Tante Pos vergiste zich. Tijdens het „Dokkum-12-eeuwen’-feest gaf tante Pos een speciaal poststempel af, waar in een merkwaardige fout is geslopen. Het Dokkumer wapen komt er n.l. ver keerd op voor. Dit wapen bestaat uit een halve maan, waaronder drie ster ren die geplaatst zijn één en twee. Tante Pos deed het juist andersom. Zij drukte af een halve maan met daaronder twee sterren en vervolgens één. 108 zieken in Katwjjk. Het aantal ge vallen van paratyphus te Katwijk aan de Rijn is thans 108. De medici ver wachten dat, nu he-t ziektebeeld zich bij vele besmetten is gaan ontwikkelen, ’t aantal nog wel wat groter zal worden. Van de 108 patiënten worden er thans 26 in het Academisch Ziekenhuis te Lei den verpleegd. Dit wil niet zeggen, dat dezen erger ziek zouden zjjn dan zij, die thuis liggen, Lesvliegtuig verongelukt. Woensdagmid dag om vijf over halfdrie is in de ge meente Empel, ten Noorden van ’s-Her- togenbosch, een lesvliegtuig van de vliegbasis Gilze-Rijen verongelukt. De bestuurder, de 36-jarige adjudant-vlie- ger J. N. Vermey uit Gilze-Rijen kwam om het leven, de tweede inzittende, de 25-jarige H. C. J. van Wijk, eveneens uit Gilze-Rijen, werd zwaar gewond. Sportieve gemeente schenkt f 30.000. De Noordhollandse gemeente Langedijk heeft een zeer sportief gemeentebestuur Men heeft namelijk besloten om f 10.000 te schenken aan de vierde klasser DTS voor een nieuwe kleedgelegenheid en een tweede terrein, f 10.000 voor dte voetbalvereniging LSW te Noord- Scharwoude, ook voor verbetering van de accomodatie en het jeugd .verk en f 10.000 voor de vereniging Broek op Langedijk. Dit laatste bedrag wordt ver disconteerd in de kosten voor het ge meentelijke sportpark. Onze goede naam. Het is ernstig te betreuren, dat het mengen van boter en margarine voor de export wordt toege staan. Het schaadt de Nederlandse naam en bovendien kan op deze wijze geen kwantum van betekenis worden uitge voerd. Dit zei de heer G. H. E. M. van Waes, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond, tijdens de jaar vergadering van deze bond, die in Nij megen werd gehouden. Toen de film voor het eerst werd ver toond aan onze daartoe speciaal uitge nodigde correspondenten en agenten die er zelfs bij het zien van een ge deelte ervan reeds enthousiast over waren werd van meer dan één zijde de opmerking gemaakt, dat de film soms doet denken aan het Friese boek „Trude”, dat in meer dan één opzicht met dit gegeven analoog is. Zoals Eke Kuperus de jonge Trude ten geschenke kreeg, zo is het in dit romantisch ver haal Barbara Hessing, die enige tijd de gast is op de paardenfokkerij van Ben- nigsen, die van de eigenaar een veulen ten geschenke krijgt. De intieme om gang van het meisje met dit veulen, dat opgroeit tot een veelbelovend ren paard, is prachtig weergegeven. Maar ook hier is het niet alleen de liefde tot het paard, maar speelt „hjj” ook een rol. Die „hij” is in dit verband de jonge assistent veearts Dieter, een vroegere schoolvriend van Barbara, die bij de ge boorte van het veulen Atalanta aan- Franse parlement, een verklaring publiceerde, waarin Frankrijk ge prezen werd en werd betoogd, dat de invoeging van een gere- militariseerd W.-Duitsland in ’n militaire groepering het gevaar voor een nieuwe wereldoorlog on metelijk zou vergroten; onvermij delijk zou West-Duitsland bij ver wezenlijking van die plannen her schapen worden in een broeinest van een nieuwe oorlog en de be staande verdeling van Duitsland verergeren. Tiisdei 21 September: Fryske ütstjüring. Keatspraetsje fan C. S. Ftoersma. Forfolch. „Feest yn de Wilewael”, foardracht fan en troch Y. C. Schuitmaker. „Fryske Tsjerne”, kantate fan Louis van 't Hull op wurden fan Gysbert Japicx, ütfierd troch in koar finder lieding fan de komponist en solis- tyske meiwurking fan N. Felkers- Kooistra, mezzo-sopraen en H. van der Geest, bariton. „Nei de komeedzje”, A. Vandamme fornrjt üs hwat der bart op it Fryske toaniel. In lietsje ta bislüt. Vleugelkleppen in orde. Naar A. F. P. meldt heeft het voorlopig onderzoek van het Triton-wrak uitgewezen, dat het landingsgestel goed was ingetrokken en dat de vleugelkleppen normaal func- tionneerden. De Nederlandse en Ierse commissies van onderzoek zetten haar arbeid voort. Moeder en kind verdronken. Dinsdag morgen heeft zich in Barger Compas- cuum in de gemeente Emmen een wel zeer tragisch ongeval voorgedaan. De circa 19-jarige mevr. Strijker-Herbers zou naar het land gaan om aardappelen te rooien. Op haar fiets zat ook het ruim 1-jarige dochtertje. Door onverklaarba- de oorzaak is zij op een gegeven mo ment te water geraakt. Na enige tijd zagen voorbijgangers het kindje in het water drijven en reeds spoedig daarna Het practisch vergeten pact van Brus sel kan echter nu gebruikt worden voor een militaire samenwerking ook met West-Duitsland, als dit land en Italië dat wel lid van de E. D. G. zou zijn geworden, maar ook niet in het Brus selse pact was opgenomen toetreden. Het is een vrjj eenvoudige oplos sing voor een moeiljjk vraagstuk. In het Brusselse pact wordt prac- tisch de samenwerking van coa- litielegers in oorlogstijd voorbe reid, doordat men een gemeen schappelijke staf heeft. De deel nemende landen geven weinig of niets van hun souvereine rechten prijs en Engeland wordt betrok ken in een coalitie met West- Duitsland. Daarmee wordt tegemoet gekomen aan twee Franse bezwaren tegen de Euro pese Defensie Gemeenschap. Een vraag blijft nog hoe men het toezicht wil re gelen, of de beperkingen, waaraan W.- Duitsland zich moet onderwerpen opdat voorkomen worde dat een herbewapend Duitsland weer een gevaar voor Europa zal worden. Men veronderstelt dat men dit zo zou willen regelen, dat die leden van het Brussels pact die geen noe- menswaardige overzeese verplichtingen hebben die Engeland en Frankrijk wel hebben al hun strijdkrachten onder gemeenschappelijk opperbevel zou den brengen en dat de landen die stra tegisch het gevaarlijkst liggen, dus het meest onder Russisch bereik, geen zwa re of atoomwapenen zouden mogen ma ken. Een ideale oplossing is het Engelse plan niet, er is niet in een politieke sa menwerking voorzien, welke misschien op de duur tot politieke eenheid zou lei den, wat het E. D. G.-plan zo aan trekkelijk maakte. Ten deze is er dus achteruitgang en des te meer omdat als de samenwer king werkelijk in het kader van het pact van Brussel tot stand komt, men zich voor 50 jaar gebonden heeft aan een organisatie, welke weinig hoop op uitgroei in de richting naar integratie biedt. Te Straatsburg, waar het Europese parlement van de raad van Europa nu byeen is, zal daarover wel het een en ander worden gezegd, al legt dat thans geen gewicht in de schaal. Maar het Engelse plan maakt in ieder geval de onmisbare medewerking van W.-Duits land aan de W.-Europese defensie snel mogelijk en opent de kans voor dit land op herstel van zijn souvereiniteit, al is het misschien nog niet op een direct lidmaatschap van de Nato, waartegen naar het heet Frankrijk bezwaren blijft koesteren. We zullen hierover echter wel spoedig meer vernemen, want thans brengt mi nister Eden rapport van zijn reis uit in de Raad van het Noord Atlantisch pact, welke in vergadering bijeen is. Het En gelse plan heeft ook het voordeel, dat het Engeland nog wat meer aan het vasteland van Europa bindt, wat Parijs zo graag wil. Misschien zullen de Fran sen zich overigens nog herinneren dat Engeland eens heel wat verder heeft willen gaan, dat was in de benauwde dagen van 1940, toen Frankrijk op het punt stond militair ineen te storten en Londen, om de Franse verzetswil tegen Duitsland aan te moedigen, Parijs tevergeefs een eeuwigdurende En- gels-Franse Unie aanbod, die een ge meenschappelijk Engels-Frans parle ment zou hebben! Dat de Russen de pogingen om W.-Duitsland toch in de W.-Euro- pese defensie op te nemen met lede ogen zien, bleek nog eens, toen het Russische ministerie van buitenlandse zaken dezer dagen naar aanleiding van de verwer ping van de E.D.G. door het Zoals bekend, biedt Bolswards Nieuwsblad haar lezerskring dit jaar een kostelijke jubileumavond. De avond wordt voor een groot deel gevuld door de vertoning van de prachtige speel-geluidsfilm „Derby”. De film, die een speciale onderscheiding kreeg voor de prachtige natuuropnamen, heeft welhaast alle voortreffelijke kwa liteiten, die men voor een jubileumavond voor onze lezers zou wen sen. Het is een film naar het hart van iedere paardenliefhebber, het geeft ons een romantisch gegeven en de film is voor alle groeperingen geschikt. Toen het duidelijk geworden was, dat een negenmogendhedenconfe rentie over een nieuwe vorm van militaire samenwerking der W.- Europese landen nu ontijdig zou zijn, omdat er niet genoeg diplo matiek vooroverleg zou kunnen plaats hebben om ’n gemeenschap pelijke basis voor de besprekingen ter conferentie te leggen, is de Engelse minister van buitenlandse zaken, Eden, op reis gegaan. Hij heeft de staatslieden van de Benelux, W.-Duitsland, Italië en Frankrijk geraadpleegd over zijn idee het pact van Brussel als uitgangspunt voor zo’n conferentie te nemen. Dat pact van Brussel is in Maart 1948 gesloten tussen Engeland, Frankrijk en de Benelux voor een gezamenlijke actie tegen eventueel nieuwe Duitse agressie. De vijf ondertekenaars beloofden elkaar militaire bijstand indien een van hen het slachtoffer zou worden van enige gewapende inval in Europa. Zij zetten een gezamenlijke militaire staf op in Frankrijk, te Fontainebleau, maar deze organisatie verloor haar betekenis *1 in 1949, toen het Natoverdrag, waartoe alle landen van Brussel toetraden, in werking trad en de Natostaf in Frankrijk werd ge vormd. In eigen drukke zaken de Kingma’s waren reders, fabrikanten van aarde- werkproducten en naderhand ook nog veevoederfabrikanten werd een grote kennis en ervaring in aangelegenheden van financiële aard opgedaan, waarvan ook door andere Makkumer fabrikanten gaarne werd geprofiteerd. De gestadig toenemende adviezen en diensten aan derden inzake financieel beheer en belegging wettigden tenslotte een algehele specialisatie en aldus werd ONZE LEZERS. Bolswards Nieuwsblad bestaat 50 i jaar. Dit feit mag niet onopge merkt voorbijgaan. Vandaar onze CONTACTAVONDEN met onze lezers, waarmee de vol- gende week wordt gestart. Het zal ons prettig stemmen onze le zers op deze avonden te ontmoe ten. Het geboden programma zal U zeker boeien. Over de film, die wij gaan vertonen, vindt U elders in dit blad. Naast het zien van deze prachtige rolprent, zult U genieten van de voordrachtkunst van Wybren Al tena, die voor deze gelegenheid een speciaal repertoire heeft sa- mengesteld. Het wordt een pret tige, echt gezellige vergadering. Onze lezers van Witmarsum, Wommels en Makkum worden hartelijk uitgenodigd. Wèl zal men zich tijdig van kaarten moe ten voorzien, want ook hier geldt het: Wie het eerst komt, het eerst maalt. Tot ziens dan.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1