Het Gouden feest van de Rijks Middelbare Zuivelschool QoucLqj^ filmpje Veel sympathie meeleven rond unieke en onderwijsinstelling r 1 •t üs hjoed p to sizzen J 1 Ir S. L. Fokkema ridder in de orde van Oranje Nassau rt. Fan de Mar tiny toer Succes voor negen-mogendheden- conferentie STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Verkeersongeval bij Hidaard eist dode 50e Jaargang Dinsdag 5 October 1954 Nó. 78 mm STED en LAN Tj. de J. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Op it gouden feest fan de Suvelskoalle wie der gjinien, dy’t net mei greate lof praette oer de holding fan de stêd, sünt de bislissende dagen fan 1950. Algemien wie men fan bitinken, dat it stêdsbistjür in greate coulance bitoand hie by de winsken, dy’t de direksje fan de skoal- le hie. It nije machine-lokael wie derf an op en nij in düdlik biwiis. De tasizzing fan de stichtingen is stipt neikomd en makket mannich ding müglik, hwat oars efterwege bliuwe moast en sa kin de skoalle en de learlingen hwat dizze dingen oanbilanget, op tiid harres krije. Wy binne der tige bliid mei en hawwe de fêste oertsjüging, dat de halding fan stêd en stichtingen sa bliuwe sil. Yn koarten sil ek de Technyske skoalle wer in bilangrike ütwreiding krije en dermei al mear en mear in alsidige op- lieding waerboarchje foar de jongerein, üt to smiten foar nij lan en nije wol- feart. De goede namme fan de stêd op sa mannich gebiet lit net nei de eagen en de tinzen fan liedende lju to rjucht- sjen op dit warbere stêdtsje, dat mei iepen earmen klear stiet om aktive yn- dustrieën yn of buten har poarten op to nimmen. Wy witte, dat hja by it ge- meentebistjür net foar de winige doar komme sille en de greatst müglike sti pe harren wachtet. Mocht it müglik wêze, dat dizze initiativen komme koe ne fan de kant fan al bisteande ünder- nimmingen yn de stêd, dan soene wy üs dübel forheugje. Hwant dizze minsken hawwe troch ünderfining al in bulte kennis en ynsicht opdien en hiene der- troch de béste kansen. Wy witte ek, dat ünder harren binne, dy’t mei plannen omrinne en troch de nije bloei fan de stêd yn it tarieden steane om los to kommen, mar ek fan buten soe hjir in stimulans komme kinne, dy’t goede ris- seltaten jaen koe. Initiatyf en fantasy binne nou ien kear net de sterkste kan ten fan it Fryske aerd. In symbiose fan westlike of südlike karaktereigenskip- pen mei dy fan üs koe in prachtiche harmony ta stén bringe. It komt hjir oan op in goed bigjin, dan kaem it for- folch sünder mis. De foarütsichten fan de buorkerij haw we foar dizze winter wolris better west. Doe’t wy fan ’e wike it hiem oprieden fan inkelde pleatsen hjir yn de omkri- ten, koene wy üs goed bigripe, dat de boer sei: Boer wêzen is op dit stuit ien stik argewaesje. Dat kin net oars sein wurde, hwant in simmer en neisimmer dat it sa tsjinwierre ha wy yn gjin tiden sa hawn. Foar it stomme fé is it faken- tiids ek lijen en earmoede en hoe’t de minsken, dy’t mei dit waer yn de biten en jirapels sitte, harren fiele, der koe in boek fan skreaun wurde. Lykwols, it wurk giet troch, sike en bünte jirapels Men moat net alle büter op ien stik' brea smarre ii- in Bolswartls Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad er aanvankelijk heersten ten opzichte van de personeelsbezetting als de ver schillende pogingen, die werden onder nomen de school te verplaatsen. Totaal zijn er aan de school 662 studenten af gestudeerd. Tweemaal deden slechts een viertal met goed gevolg examen, n.I. in 1910 en 1915, terwijl tevens tot twee maal toe 35 candidaten het diploma ver wierven, n.I. in 1946 en 1954. Van de afgestudeerden heeft 44 pet. ’t gebracht tot directeur ener zuivelfabriek 18 V2 tot ass.directeur en 2.3 tot adj. directeur, terwijl de overigen tot andere functies werden beroepen en veelal vooraan staande posities of sleutelposities inne men, die verband houden met het zui velbedrijf. Ir. Fokkema geridderd. Namens de Minister van Landbouw aan vaardde Ir. N. van Vliet, directeur van het Landbouwwezen de machinehall, ter wijl spreker alle lof had voor de huis vesting te Bolsward, die thans met deze hall is vervolmaakt. Spreker toont zich geen bewonderaar van het koppelen van een fabrieksbedrijf aan de school en vindt deze oplossing, die toch aanpas sing aan de moderne technische ontwik keling beoogt, als zeer gelukkig. Vervolgens doet spreker de voor de zaal verheugende mededeling, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd Ir S. L. Fok- Rede Commissaris der Koningin. Hoewel de R. M. Z. S. van nationale betekenis is, beklemtoonde de Commis saris der Koningin in Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, in het bijzonder de betekenis van de school voor de provin cie Friesland. De melkaanvoer aan de fabrieken be droeg in 1953 in Nederland 4842 mil- lioen kg en in Friesland 952 millioen kg, dat is dus 19.7 °/0 van de totale Ne derlandse melkaanvoer. Bij een boeren melkprijs van 23.5 a 24 cent vertegen woordigt de Friese melkaanvoer voor de veehouderg èeri waarde van meer dan 220 millioen gulden. De boterproductie bedroeg in Nederland 83.001 ton en in Friesland 16.785 ton, dus 20.2 Voor de productie van fa brieksbaas zijn deze cijfers: in Neder land 141.830 ton en in Friesland 57.801 ton, dus 40.8 Zaterdagavond omstreeks half acht vond een ernstig verkeersongeluk plaats op de weg tussen Oosterend en Hidaard bij de driesprong naar de Zuidhoek („Gou den Engel”). Een motorrijder, de heer Van den Berg van Franeker, kwam met ’n duo-pass.".- gier, mej. Scheepsma van Sexbierum, uit de richting Oosterend en moest op bovengenoemde plaats een tegenligger passeren. Hij reed geheel aan de rechterkant van de weg en botste toen tegen een aan de kant staande onverlichte wagen. De gevolgen waren verschrikkelijk. De beide personen werden van de motor ge slingerd en binnen tien minuten bleek de bestuurder reeds te zijn overleden. De duo-passagiere werd in zeer zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. Zij liep o.a. ’n zware hersenschudding op. Hoewel haar toe stand niet zonder levensgevaar is, was Zondagmorgen een kleine verbetering te bespeuren. De motor was uiteraard niet meer in tact en de aangereden wagen was flink beschadigd. Door de politie wordt een nader onder zoek ingesteld. Rede Burgemeester J. G. S. Bruinsma. Vervolgens sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma als volgt: Spreker heeft zich herhaaldelijk afge- Ir. S. L. Fokkema ontvangt de versierselen, behorend bij de ridderorde. geen proeffabriek, maar de leerlingen kunnen ervaren, dat het theoretisch in zicht aan de hand van deze apparaten voor de practijk kan worden aangeleerd. Gaarna spreken we de wens uit, dat deze uitbreiding het onderwijs aan de school ten goede komt. Wij hebben nog een klein geschenk, een geschenk, dat wij gaarne willen aanbie den aan de directeur en leraren. Wij willen hiermede zijn voorgangers eren, die stuk voor stuk zoveel hebben bete kend voor het zuivelonderwijs. Wij spreken de wens uit, dat de foto’s van dé vroegere directeuren ’n plaats mogen krijgen op de lerarenkamer. Feestvierende vergadering, een dag als deze schenkt vreugde, maar deze vreug de is eerst een goede, als zij prikkelt tot grotere activiteit in de toekomst. Wij, de gemeente Bolsward, willen al het mogelijke doen om U steeds van dienst te zijn. Uw wensen zullen voor ons als een gebod gelden. Moge de Rijks Middelbare Zuivelschool tot in lengte van dagen haar betekenis voor de zuivel behouden. Moge zij zich in een steeds gloeiende belangstelling van U allen blijven ver heugen. Nadat des middags in de Groene Weide een korte ledenvergadering en daarna in de Doele een uiterst gezellige reünie van oud-leerlingen was gehouden ter wijl de dames in „de Keizerskroon” een voorlichtingsmiddag kregen aangeboden door het Nederlands Zuivelbureau - kon de heer N. J. W. Hofsté, voorzitter van de Vereniging van Oud-Leerlingen, een druk bezochte herdenkingssamen- komst, die eveneens in de Doele was be legd, openen. Deze herdenkingsplechtigheid was door tal van oud-leerlingen, waarvan zelfs uit het buitenland en door vele autori teiten bezocht. De overledenen, die hun krachten aan de school hadden gewijd, wérden met inachtneming van een mi nuut stilte, door de vergadering plech tig herdacht. Als jubileumgeschenk bood spreker na mens de oud-leerlingen een modem sig- naal-systeem aan, terwijl de ouderwetse bel voor de leerlingen bij afwisseling het symbool van een kwelgeest en het lang verbeide einde van de les, voor het laatst werd geluid, welke klank op de gevoelige plaat werd vereeuwigd en zelfs uitgezonden door de zender van de R. O. N. dy’t yn ambacht en yndustry syn plak en takomst siket. En as dan mei in heal jier de H. B. S. it manske skoallegebou yn gebrük nimme sil, dan is der alle reden om to sizzen, dat de bistjürders en autoriteiten de ütrissing fan de stêd gans forbettere hawwe. En dat hja dermei ek in bilangrige foarwearde skepen ha foar nije initiativen. Dat dit jit nedich is, moat elk düdlik wêze, dy’t sjocht, hwat. de stêd jit noch mist. Wy sizze hjir gjin nijs as wy he-rhelje, dat de libbenskansen foar de jonge min sken tusken fyftjin en fyftich jier to lyts binne. Krekt dizze groep, dy’t de bilangrykste is foar eltse mienskip, hat hjir net de kansen, dy’t hja nedich haw we. Derfoar is yndustriële fêstiging per- foarst nedich. Allinnich dérmei soe de bifolkingspyramide wer yn it lyk brei de wurde kinne. Allinnich dêrmei kinne de saken hjir in natuerlike ekspansy birikke, allinnich sa sille de moaije yn- stellings in bliuwende bloei birikke. Hjir moat yndustry komme om de jonge minsken yn eigen plak oanslach jaen to kinnen. En de kansen dêrop wurde elt se kear greater. Hoe mear remmende faktoaren weinomd wurde, hoe greater de kans wurdt op de ündemimming, dy’t hjir de foarstap nimt. Hja fine hjir in bitroubere en wurksume bifolking, dy’t yn de fabriken, dy’t hjir al binne, har plak goed skjin meitsje. It forkear is troch Rykswei 43 gans forbettere en hwat der jit oan miskearret troch in gemis oan ynsicht by bipaelde ünder- nimmingen kin én sil yn koarten grif forbettere wurde. Fan jier ta jier wur de forbiningen mei bilangrike centra better. Fan it Fean óf wurket men ge- durich troch nei Grins ta en ek de wei nei Ljouwert is al wei’ yn it omtinken fan de autoriteiten en sil mei inkelde jierren ek gans rjochter en koarter makke wurde. De Sudersé-polders lit men net wer los oant hja klear binne en de eagen gean al mei stüdzje nei it Noard oan de kust om der ek de füken verstandhouding met U te leven, en daarom verzoek ik U mij te beschouwen als vriend. Wie gedwaald mocht hebben, kan staat maken op een zacht oordeel van mijn zijde, want, daar ik zelf zo menig keer dwaal, zal ik niet streng zijn.” Van misslagen van grovere aard spreek ik niet.zo iets zal immers niet voor komen, nietwaar, adhipatti.of Zuivel- heren Als hoofd van de politie heb ik mij altijd verheugd in de goede kanten van de groentijd, heb ik medegenoten van grol len en grappen, van gezonde humor en van pogingen van oudejaars tot verant woord paedagogisch optreden. Het valt uiteraard buiten het bestek van deze feestviering, maar ook als huisva der ben ik de Zuivels nog steeds dank verschuldigd voor het planten, op mijn huwelijksdag in Bolsward, van een grote ooievaar op het dak van mijn woning. Het is alleen zo jammer, dat de zuivel- heren blijkbaar een vrouwelijke ooievaar hebben neergezet, welke mij daardoor slechts vijf dochters opleverde. Uit de verslagen en opstellen in ver schillende weekbladen, tijdschriften en dagbladen, hebt gij kunnen lezen, dat de leerlingen van de Zuivelschool Bolsward over geheel Europa, ja over geheel de wereld verspreid zijn. Daarom mag ik U als burgemeester van de Europa-stad Bolsward trots er op wijzen, dat dit feit niet zo verwonder lijk is. Immers gij hebt gestudeerd en gij zijt gevormd in en gij zijt uitgezonden niet uit ’n willekeurige provincieplaats, maar gij hebt U voor het leven klaar gemaakt in een Europese stad. Het liefst spreek ik tot U, feestvieren de vergadering, in volle ernst als bur gemeester van een kleine stad. En aldus mij tot U richtende, kan ik U het beste de woorden van de voorzitter van de vereniging van oud-leerïingen citeren, welke hij neerschreef in zijn ar tikel in het orgaan „Ons Zuivel Belang”, toen hij zich de vraag stelde of het on derwijs in Bolsward wel was geschaad. „Ik kan het niet beoordelen, d’aar een vergelijking (bedoeld is een vergelijking Bolswards Nieuwsblad bestaat 50 jaar. Allerwege bestaat er veel belangstelling. Informeren we na afloop hoe of de avond smaakte, dan is er maar één antwoord: „Skoan foldien”. Geen wonder, dat we telkens voor uitverkochte zalen optreden. Geen wonder, dat zelfs uit de kleinste dorpjes verzoeken komen om ook daar een avond te geven. Geen wonder, dat de te- leurgestelden in de grotere plaat sen vragen om nog een avond. Zoveel mogelijk proberen we, waar ook maar enigszins mogelijk aan al deze aanvragen te voldoen, want onze lezers zijn ons allen even dierbaar, als ze nu wonen in de villabuurt van een geyieente- residentie of aan een modderreed ergens in mar of polder. Zie hoe de voorlopige aankondiging groeit bij de week. Deze voorlopige aankondigingen dienen om te voorkomen, dat een ander in hetzelfde, dorp op de zelfde avond een grote samen komst zouden gaan beleggen. Is er iets wat voor moet gaan, zoals bijv, te Burgwerd, dan ne men we gaarne onze voorlopige datum terug, want onze lezers dienen zoveel mogelijk van onze jubileumavonden te profiteren. Als er een plaatsje over is zijn ook medelezers en niet-lezers welkom, maar onze abonnees gaan voor. Begrijpelijkerwijs! Herdenkingsrede. De herdenkingsrede werd hierna uitge sproken door Dr. Ir. P. N. Boekel, di recteur van het Zuivelwezen, tevens rijkszuivelinspecteur. Spreker ging in deze rede uitvoerig de wordingsgeschiedenis van het onderwijs op Zuivelgebied na. T?ijdens het ontstaan van de eerste zuivelfabrieken ontbrak het veelal nog aan gefundeerde theoreti sche kennis van de zuivelbereiding, ter wijl de wetenschap op dit punt nog in de kinderschoenen stand. (De grote land bouwtentoonstelling van 1884 te Amster dam toonde de achterstand van ons land op dit gebied zonneklaar. Vanaf dit ogenblik werd dan ook de hand aan de ploeg geslagen, zodat in 1890, mede op initiatief van de afd. Bolsward van de Friese Maatschappij van Landbouw de eerste plannen tot het geven van zuivel onderwijs vastere vorm kregen. Twee jaar later kon de Zuivelschool te Bols ward worden geopend. Het leerplan moest in verband met het toenemen van fabriekmatige zuivelbereiding meerma len worden gewijzigd, terwijl de school in 1900 werd gesloten en in 1904 de Rijks Zuivelschool, eveneens te Bolsward werd opgericht. Ook het lot van deze school gaat spr. uitvoerig na, zowel de moeilijkheden die met andere gemeenten) moeilijk is te treffen, maar bezie ik het resultaat na 50 jaar, dan moet het mij van het hart dat het moeilijk beter had kunnen zijn." Vóór deze woorden, welke de heer Hof sté neerschreef, moet een reden zijn. Zou die reden misschien hierin kunnen liggen, dat er in de jaren, waarin jonge mannen hun opleiding ontvangen, een bepaalde harmonie moet zijn tussen de geestelijke concentratie naar binnen en de invloed van buiten? En heeft een kleine stad dan misschien dit voordeel, dat de geestelijke werk zaamheden minder worden gestoord dan in het rumoer van een city? In tal van geschriften is gezegd, dat de naam „Bolsward” onverbrekelijk is ver bonden met de zuivel. Is dit ook niet typisch het geval voor de diplomatenopleiding te Breukelen, de automobielschool te Driebergen, het gymnasium in Rolduc en de Theologi sche Hogeschool te Kampen? Spreekt men meer over de universiteit van Londen of van die van Oxford, Cam bridge1, Exeter, Eton. Wordt in al deze gevallen niet bewaarheid, dat nog nim mer de grootte van het getal inwoners de geestelijke betekenis van de gemeen te heeft bepaald voor gewest en land? Sprekende namens de bevolking van Bolsward stemt deze vreugdevolle dag ons tot grote dankbaarheid. Dankbaarheid, dat wij op welke plaats dan ook, iets voor U hebben mogen doen iets voor U mogen betekenen. Dank baar voor uw spontane leven onder ons, dankbaar voor de fleur, welke gij gaf aan ons gemeenschapsleven. Namens het gemeentebestuur mag ik in U, mijnheer de directeur van het Land bouwonderwijs, de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, be danken voor uw zorg voor de school, mag ik in U, mijnheer de directeur, dan ken de prestaties van uw voorgangers en mede-leraren, we-lke er toe hebben geleid, dat Bolsward zich ook Zuivel- stad mag noemen. Bij elk feest behoort een geschenk. Allereerst dragen wij aan U, Ir. van Vliet, over de nieuwe machinehall. Uiteraard vormen de machines in de hall vraagd in welke kwaliteit hij zich het beste tot de feestvierende vergadering zou kunnen wenden. Zou ik het doen als een amateur-histo- ricus, aldus spr., dan zou ik niet mogen verzuimen U in herinnering te brengen op welke wijze het particulier initiatief van de afd. Bolsward van de Friese Mij. van Landbouw tezamen met het Ge meentebestuur van onze stad in 1889 een z.g. zuivelschool stichtte. Een school, welke bestond tot in 1901 en in 1904 door het Rijk op betere basis werd voortgezet. Ik zou U niet mogen onthouden, dat de eerste „Zuivels” het bijzonder hebben getroffen, omdat ook meisjes tot de cur sus werden toegelaten. Maar in vergelijking met 1904 kan met voldoening worden geconstateerd, dat ’t zuivelonderwijs niet meer ressorteert onder het Ministerie van Waterstaat, maar onder dat van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Ik zou U eveneens niet kunnen onthou den hoe de Schutte-rijmuziek, welk corps gij vanmiddag in vol historisch ornaat hebt zien marcheren ter ge legenheid van de opening der school op Zaterdag 1 October 1904 een Strauss- avond heeft gegeven, welke er zijn mocht en dat althans volgens kran tenverslagen vooral de gavotte „Lie- bende Herzen” een grandioos succes oogstte. Als „huisbaas” sprak burgemeester Bruinsma vervolgens over de bouw van de school. Deze kostte in 1903 slechts f 27.841.33. De verbouwing in 1916 vroeg een bedrag van f 13.860.55. De restauratie van de school in 1950 vorderde f 89.344.47. De thans gereed gekomen uitbreiding moest rond f 60.000.kosten. Veel aangenamer is het mij, mij tot U te richten als burgervader, aldus spr. En wat moet ik U allen dan danken. Danken voor alle hulp, verleend aan de huismoeders in de kosthuizen, voor het oppassen en naar bed brengen van hun kroost. En past mij niet een woord van hulde, erkentelijkheid en dankbaarheid voor ’t feit, dat gij allen in uw Bolswarde-r pe riode zo vol attentie zijn geweest voor de bloem van onze stad. En past mij niet een woord van dank baarheid het woord opluchting is hier beslist niet op zijn plaats voor het feit, dat gij menige jonge Bolswarder vrouw hebt binnengeleid in uw veilige huwelijkswoning Nu wij toch aan het herdenken zijn moet ik ook tot U spreken in mijn kwaliteit als Hoofd van de politie. En hoe kan ik dit passender doen dan door de woorden na te zeggen, welke Max Havelaar sprak tot de hoofden van „Lebak”: „Ik wenste gaarne in goede drek en dridze, trochwiete klean, stik- kenriden reden en hiemen, men pielt troch. Hat men yn dizze omkriten noch aerdich goed hea woun, al wie der to min, der binne hiele kontrijen, hwer’t men neat goeds binnen doarren krigen hat en de winter yn ’e mjitte sjocht mei in tige swart gesicht. De prizen fan foer, foaral fan hea rinne alle dagen om- heech en mannichien sil in rare winter meitsje, dat mist net. In rare en in lan ge winter, hwant as it net bütengewoan opknapt mei it waer, kin mannich boer de kij net wer yn it fortrape lan litte. It is dan ek gjin wünder, dat hja de eagen frjemd oskuord hawwe, doe’t hja liezen, dat de Minister de weetprizen mei ien goune de 100 kg forlege hat. En dat yn deselde wike, dat bikend waerd, dat de leanen mei 6 pet. omheech gean soene. En dat yn deselde wike, dat bi kend makke waerd, dat de heffing fan it Lanbouskip op trije goune de H.A. komme sil en dat yn itselde jier, dat de nije Wet op de Grounforkeap oan- lieding is ta hegere lanprizen en as ge- folch ek fan hegere hieren. En dat mei foar eagen de troanrede, dy’t spriek fan greatere wolfeart en gunstige foarüt sichten. Hjir kloppet eat net. Hwant men hoecht seis net oan de ankels ta troch it forsüpte lan to wadzjen om to biseffen, dat de boerestan dit jier in frjemd jier. makket. Kin men dat mei- mekoar rime? Is der sa’n bytsje bisef fan de swiere siele, dy’t it lanfolk dit jier lüke moat. Wy woene ha, dat Mi nister Mansholt dit folie better forstean soe. Hawar, der komme jit mear gele genheden foar it regear om to toanen dat dit in raer forsin west is. De kea- mers binne wer los en sille wol klearrich- heit witte to krijen oer dizze dingen. It waer liket op it heden ek wer hwat better. Lit üs hoopje, dat it in goed foarteken is. Hwat hat Qabe Skroar De negenmogendhedenconferentie over de Westduitse souvereiniteit en de her bewapening van West-Duitsland is Zon dag succesvol beëindigd, dank zij con cessies over en weer van Bondskanse lier Adenauer en premier Mendès Fran ce. Hoofdpunten van het afgelopen week einde waren: 1. Een Zaterdag van dramatische span ning, aan het eind waarvan een zieke Mendès France het hoofd moest buigen voor minister Beyen en de andere ze ven ministers en zich er bij neer moest leggen, dat de (vooral voor Nederland) zo belangrijke kwestie van de productie- contróle via een centraal Europees or gaan, pas later zal worden bestudeerd. 2. Een definitief accoord over de con- trdle op de bewapening. Het was j.l. Vrijdag voor Bolsward een grote dag. De stad mocht getuige zijn van de herdenkingsplechtigheden rond het vijftig-jarig bestaan van de R. M. Z. S., waartoe al dan niet per speciale ster- rit, tientallen en nog een tientallen personenauto’s zich naar de „Zuivelstad” trokken, zodat het de laatste jaren zelden zo druk was als bij deze gelegenheid. Zeer veel oude herinneringen werden opgehaald, vooral tijdens het bezichtigen van de school, terwijl aan de dag bijzondere glans werd gegeven door de benoeming van Ir. S. L. Fokkema tot ridder in Orde van Oranje Nassau. fA:?.'::# P-' s» W’ -

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1