GUNSTIGE ONTVANGST VAN LONDENSE OVEREENKOMST QoucL^ FILMPJE KRIS-KRAS door Nederland DtL zijn een paar sterke winstpunten voor de Fransen en niet alleen voor hen, maar ook voor de andere partners en in het bijzonder voor Nederland, dat, nu West-Duitsland bewapend wordt en Engeland een groter troepenmacht op ’t vasteland krijgt, waarvan misschien f Buitenlands Overzicht Felle reactie van de zijde van Moskou Mendès-F rance tn Middelb. landb.school te Leeuwarden Ruslands R Dodelijk ongeluk te Zurich STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat bringt üs de R.O.N.? y^'AT de kansen van een nieuwe over- eenkomst in het Franse parlement betreft, we hebben in ons vorig over zicht al gezegd, dat die wel tot het laat ste moment onzeker zouden blijven. Op het ogenblik dat we dit schrijven, lijken ze niet ongunstig, maar eerst moeten de overeenkomsten volledig uitgewerkt zijn, voor de Frans© partijen definitief over haar houding zullen beslissen. Ook daar zal bovendien een rol spelen hoe de Saarlandkwestie wordt opgelost. geopend us hjoed p p to sizzen 1 „tegenaanval” Frysk Orkest Hwat hat Cjabe Skroar W7 .K 50e Jaargang No. 79 Vrijdag 8 October 1954 DE HECHTE BAND Het Rl An- uur •n PIET. 1- s t e a. b. j e. f. ?&L I k j Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451-Na 18.30 uur305 of 335 (K 5157) de Staten Kolenpryzen verhoogd. Met ingang van 1 October zijn de kolenprjjzen voor huis brand van de Nederlandse mijnen met 10 ct. per hectoliter ofwel f 1.per ton verhoogd. Door deze maatregel hebben ook de brandstoffenhandelaren met in gang van dezelfde datum de huisbrand- prijzen met dezelfde prijs verhoogd, be halve de eierkolen, die onder de egalisa- tieregeling vallen en derhalve op dezelf de prjjs blijven staan. Wieringermeer kreeg een eigen wapen. De Wieringermeer is ingevolge een Ko ninklijk Besluit in het bezit gekomen van een gemeentewapen. Het schild, dat door twee zeemeerminnen wordt geflan keerd, is diagonaalsgewijs in vieren ge deeld. Twee kwartieren tonen een zee ster en een zilveren vis op een azuren veld. Een zilveren lelie in een derde kwartier herinnert aan Cornells Lely. Het laatste kwartier draagt een ont ploffende granaat, daarmee herinnerend aan de moedwillige inundatie in 1945. Myxomatose nu ook in Diepenveen. In de gemeente Diepenveen, vlak bij Deven ter, is Dinsdag voor het eerst de ge vreesde könijnenziekte gesignaleerd. Op het landgoed De Voorhorst trof jacht opziener Nuesink een dier aan, dat aan myxomatose leed. Het gemeentebestuur heeft het ministerie van Landbouw ge waarschuwd, evenals de inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst. Jongste prof bij Alkmaar. De profclub „Alkmaar” heeft de jongste profvoetbal ler van Nederland gecontracteerd; het is de 16-jarige Piet Buis van Egmondia, «jje Zondag op het sportpark Duiven- drecht zijn debuut maakt met Alkmaar tegen Amsterdam. De wedstrijd begint om alf drie. Uitvoerder stort van steiger te Renkum. De 34-jarige uitvoerder J. Hendriks uit Oosterbeek is toen hij in een nieuw ge deelte van de papierfabriek van de N.V. Van Gelder en Zoon te Renkum aan het werk was, van een steiger gevallen. Hij liep een schedelbasisfractuur en inwen dige kneuzingen op en is in het zieken huis overleden. Een jong jurist komt op, hij zint Op eenheid vaardig, vastberaden; Waar vind ik in dit labirinth De schaarse dunne uitweg draden? Eerst Indo China aangepakt, Dan Tunis vlug de zaak in ’t reine, Behendig legt hij het contact, Trekt rechte, resolute lijnen. Het Franse politieke spel Begint weer nieuw op 'gang te komen, Heer Mendès heus, men mag hem wel, Dit mannetje zit niet te dromen. Praten was lang een modegril, Aangenaam soms, maar overbodig, Heer Mendès, hij weet wat hij wil, Die mensen heeft de wereld nodig. dat de carrosserie geheel uit plastic is vervaardigd. Bijna anderhalf jaar zijn de heer Disselhof en zijn technische me dewerker, de heer Kolman, bezig ge weest met hun experiment. Indonesiërs weer Nederlandse nationali teit. Een zeer omvangrijke groep Indo nesiërs in Suriname, die door de souve- reiniteitsoverdract hun Nederlandse na tionaliteit zijn kwijtgeraakt, zal volgens een ontwerp, dat de regering Woensdag heeft ingediend, op kosteloze wijze het Nederlanderschap kunnen terug krijgen. Gegadigden behoeven alleen maar hun duimafdruk en zo mogelijk hun handte kening te geven. Het Franse politieke spel Kende sinds lang geen vaste wetten, In acht jaar tijds, men raakt de tel Haast kwijt der korte kabinetten. Partijen in zich zelf verdeeld, Die elkaar het succes afgristen, De burgerman keek toe, verveeld, Op byit belust, de communisten. Men seit folie dat men net leaut, men leaut folie, dat men net seit. 19 Oct. 30 Nov. 25 Jan. 15 Febr. 9 Mrt. 10 Mrt. Steeds meer radioluisteraars. Het aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 October 1954 1.931.683 tegen 1.922.425 op 1 September 1954. Op 1 Sopt. 1954 waren er 498.286 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 497.113 op 1 Aug. 1954. P, r- j. n t 5 1 l Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad c. d. Onafgebroken verlof voor rooiers? Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Weij- den heeft schriftelijk aan de ministers» van Oorlog en Marine en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening gevraagd of het niet mogelijk is aan alle mili tairen, die willen en kunnen helpen bij het aardappelrooien en het binnenhalen van de sulkerbietenoogst, een onafge broken verlof te verlenen. De heer Van der Weijden vraagt dat, omdat- er een nijpend tekort is aan landbouwkrachten, terwijl nu nog 50 a 60 procent van de aardappelen niet gerooid is. Thijs Booy gaat trouwen. De tweede particulier secretaresse van prinses Wil helmina, jkvr. S. E. baronesse van Rand- wijck en de heer Thijs Booy, particulier secretaris met bijzondere opdracht van prinses Wilhelmina, zullen op 30 Octo ber te Gorsselin het huwelijk treden. Plastic scooter. In Zwolle heeft de heer Disselhof Woensdagmiddag een scooter gedemonstreerd, welke in zoverre van de in Europa vervaardigde types afwijkt, er stemmen op, die, nu in principe tot de W.-Duitse herbewapening is besloten, direct met Moskou willen praten over de hereniging van West- en Oost-Duits- land. Zij menen dat Moskou daartoe misschien thans bereid zou zijn. Maar een dergelijk gesprek zou waarschijnlijk alleen een Russisch voorstel tot neutra lisatie van een herenigd Duitsland op leveren, waarin zoals bekend dr Ade nauer en zijn partij en de regeringen der West-Europese landen een groot gevaar zien. Maar men kan er welhaast zeker van zijn dat de Russen in de nabije toe komst met bepaalde voorstellen zullen trachten de resultaten van de confe rentie te Londen te torpederen, vóór deze nog in kannen en kruiken zijn. Het antwoord van het Westen kan slechts zijn te trachten de Londense be sluiten zo snel mogelijk uit te voeren, opdat een werkelijk afdoend W.-Euro pees defensie-systeem tot stand komt. Dat natuurlijk ook weer niet het laatste woord mag zijn. Een militair apparaat is het uiterste middel waarvan de poli tiek zich bedient om haar doeleinden te verwezenlijken. Het is te hopen, dat uit de beginselbesluiten tot militaire samen werking, welke thans te Londen zijn gevallen, een politieke samenwerking zal voortvloeien, welke van W.-Europa een zo krachtige eenheid zal maken, dat de Russen haar ongereptheid zullen respec teren. den, een oplossing van de Triëstkwestie publiek werd. Hoewel ze in Z.-Slavië koel in Italië dat het grootste deel van de buit krijgt daarentegen enthou siast werd ontvangen, is daarmee ook weer een geschilpunt uit de weg ge ruimd, dat moeilijkheden voor de Weste lijke defenise opleverde. Reeds tijdens de Londense conferentie had Moskou een tegenzet gedaan door in de algemene vergadering der Verenig de Naties nieuwe voorstellen te doen inzake de algemene ontwapening. Deze zijn gebaseerd op een procentueel gelijke vermindering van de bewapening van alle landen, waartegen de Westelijke landen steeds bezwaar hebben gemaakt, omdat Rusland dan op velerlei gebied toch nog het sterkst zou blijven. Het contróle-systeem dat de Russen nu zeg gen te willen, schijnt ook niet aanvaard baar voor het Westen, omdat de Russen er tegelijkertijd het beginsel bij ter sprake brengen van de niet-inmenging in de souvereine rechten van een staat. In het Westen achtte men deze Russische voorstelling nog wel een nader onder zoek waard, maar men zocht er toch direct ook de bedoeling der Russen ach ter, om, als de Londense conferentie tot overeenstemming kwam over de Duitse herbewapening, bepaalde groepen in de Franse nationale vergadering er toe te brengen, tegen te stemmen, nu Moskou een algemene ontwapening in het voor uitzicht stelde. Maar de Russische reac tie op de Londense conferentie zal daar bij wel niet blijven. Baby overleden. Van de op 21 September j.l. geboren tweeling van het echtpaar Hey-Meurs uit Bennekom, die dank zij een wisseltransfusie aanvankelijk van een zekere dood werd gered, is thans het jongetje toch nog overleden. Het meisje, dat iets groter en sterker is, hoopt men nog in leven te kunnen hou den. Tiisdei 12 Oktober: 19.0420.00. Fryske ütstjuring. „Saté Smükherne”, nr. 2 fan in rige radiosketsen fan Ypk fan der Fear. „Dübel of neat”, tusken ploegen fan de Kriten Ljouwert en de Krite „Aldfaers Erf” to Grins, fan it Aid Seiskip. Fragesteller is D. A. Tam- minga, wedstriidlieder J. J. Krips. Ut üs lietesamling. „Nei de komeedzje”, A. Vandamme fomijt hwat der omgiet op it Frysk toaniel. Folksforhalen, neiforteld fan E. B. Folkertsma. „Koart om ’e hoek"”, nrjs fan it kulturele mêd. Overigens keerde Mendès France niet met lege handen naar huis, hij heeft te Londen het uiterste uit de situatie ge haald wat er in zat. Het belangrijkste punt, waarop hij zijn zin niet kreeg was inzake de wapenfabricage waarvoor hij een vergunningenstelsel wilde invoeren, dat Frankrijk op het Europese vasteland practisch een monopolie ten deze zou hebben verschaft. Dat hebben de andere partners niet ge slikt, maar de Franse premier mag te vreden zijn met de vrijwillige toezeggin gen van West-Duitsland en de Benelux, dat deze landen geen A, B en C wapenen zullen produceren. Mendès France kreeg echter niet alleen de toezegging van Engeland, dat het ge durende deze eeuw vier divisies op het vasteland van Europa zou houden, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dulles verklaarde dat Amerika als de overeenkomst in werking treedt, de belofte zal herhalen, dat het ook troe pen in Europa zal handhaven. Soms klinkt een stem, dit gaat verkeerd, Zo vurig hard van stapel lopen, Maar Mendès speelt, waagt en jongleert, Hij morrelt dichte deuren open. Geen paadje is te steil, te glad, Hij gaat steeds voort, dees zelfbewuste, Heeft hij een keertje pech gehad, Toch laat hij nooit de handen rusten. De middelbare landbouwschool in Fries land, welke na veel onderhandelen tot stand kwam door samenwerking tussen de Friese Maatschappij van Landbouw, de Christelijke Boeren- en Tuindersbond en de Aartsdiocesane Bóeren- en Tuin dersbond is Dinsdag officieel te Leeu warden geopend. De voorzitter van het stichtingsbestuur mr. A. Hannema van Hichtum, wees er in zijn openingrede op, dat het niet ge makkelijk was alles nog voor de opening van het nieuwe cursusjaar in orde te krijgen en dat men nog moeite heeft ge had met het tijdig aantrekken van de nodige leraren. Er kan nu echter worden gestart met 16 leerlingen en spr. hoopte dat dit aan tal zich spoedig zal uitbreiden, zodat de school voor de Friese boerenstand op nuttige wijze werkzaam kan zijn. De di recteur van het landbouwonderwijs, ir. N. van Vliet, zeide steun toe voor de school en gedeputeerde H. M. Gerbrandy bracht de gelukwensen van het Provin ciaal Bestuur van Friesland over met de opening van deze nieuwe voor de Friese landbouw zo nuttige onderwijsinrich ting. Spr. wees er op, dat de Friese land bouw, als deze zijn vooraanstaande po sitie wil behouden, kadervorming moet hebben en daarom kan deze school van veel gewicht wbrden. Namens het ge meentebestuur van Leeuwarden werd ’t woord gevoerd door wethouder J. K. Dijkstra. ferentie dreigde te mislukken, op de Franse eisen inzake de fabricage van de grote vernietigingswapenen, vrijwillig de toezegging deed dat West-Duitsland geen A, B en C wapens (d. w. z. ato- mische, bacteriologische en chemische wapenen) zou gaan maken. Weliswaar wordt deze pil voor West- Duitsland verguld, omdat ook de Bene lux vrijwillig deze verplichting op zich nam, maar er zullen in het West-Duitse parlement toch lieden zijn, die deze aan vaarding als een min of meer vernede rende voorwaarde voor West-Duitsland zien, temeer waar Frankrijk zijn vrijheid in deze behoudt. Maar anderzijds bracht Adenauer het herstel van de West-Duit- se souvereiniteit mee naar huis en wij zijn overtuigd, dat de kanselier daardoor en door het feit, dat West-Duitsland te gelijk met zijn toetreding tot de Wes telijke Unie ook lid van de Nato wordt en 500.000 man troepen op de been mag brengen, een meerderheid aan zijn zijde zal vinden, ook al is de Saarlandkwestie nog niet opgelost. De E. D. G. een taaie knoop, Kon hij niet zonder meer doorhakken, Hij riep zijn partners houd toch hoop, Denk heus nog niet aan ongemakken. En weer werd hem het uitzicht vrij, Europa knikte heel tevreden, Ze varen in het opgaand tijd, Negen verbonden mogendheden. Met roodbonte naar school. De kinderen van de Rhenense school met de Bijbel moesten op dierendag allen een telg uit het dierenrijk meenemen. De order werd punctueel opgevolgd. Behalve alle leer lingen, het onderwijzend personeel en vele ouders was op een gegeven moment ook een heel leger dieren op het terrein aanwezig: 17 honden, 22 katten, 21 ko nijnen, een schildpad, 3 marmotjes, 5 goudvissen, 14 duiven, 2 kraaien, 2 par kieten, 2 kuikens, een eekhoorn, een witte muis, een lieveheersbeestje, 4 slakken, een rups en een sprinkhaan. Aan Guus van Wijk uit de vierde klas beleefde jong en oud echter het meeste plezier. Hij kwam met aan een touw een roodbonte koe het schoolplein oplo pen. zelfs een deel in ons land gelegerd zal worden, in tijd van oorlog weer verde digbaar wordt, niet gedeeltelijk, maar geheel. Bovendien brengt de sterkere binding van Engeland aan het Europese vasteland mede, dat misschien nu ook Noorwegen en Denemarken bereid zullen worden gevonden tot een steviger band dan tot nu toe het geval was. Voegt men daar nog bij, dat de nieuwe over eenkomst in veel mindere mate dan de E. D. G. afstand van souvereine rechten van de partners vraagt dan zou men zeggen, dat Mendès France tevreden kan zijn. Hij heeft dan ook besloten bij de behandeling van de overeenkomst in de Franse nationale vergadering de ver trouwenskwestie te stellen, dus zijn mi nisterieel leven te verbinden aan het lot van de resultaten der Londense confe rentie in het Franse parlement. En dat zal voor een deel der vooruitstrevende groepen misschien mede een stimulans zijn om de voorstellen te aanvaarden, omdat zij Mendès France niet willen missen, daar zij in hem de man zien, die ook in de binenlandse verhoudingen van Frankrijk orde kan scheppen, zowel op economisch en sociaal gebied als in de bedenkelijk corruptieve toestand, die pas weer aan het licht trad in een spionnage- zaak. I Ook Parijs heeft nu zijn verkeersbrigadiertjes. Ook op de Parijse scholen is men er toe overgegaan om uit de leerlingen van de hoogste klassen verkeersbrigades samen te stellen, welke hun jongere kame raadjes veilig door het steeds drukker wordende verkeer moeten loodsen. Foto: onder toezicht van een politie-agent legt een leer ling van de ecole Diderot aan zijn jongere vriendjes uit hoe ze zich bij het oversteken onder zijn hoede hebben te gedragen. /'OFSCHOON alles bij elkaar genomen er wel voortekenen zijn voor een gunstige ontvangst van de overeen komst van Londen in de Europese par lementen aanwezig zijn, kan er toch nog van alles gebeuren. Men moet n.l. be dacht zijn op een Russische tegenzet. De omstandigheden schreeuwen daar als het ware om. Temeer omdat bijna tege lijkertijd met de overeenkomst van Lon- Mr. Wolthuis ontslagen van rechtsver volging. De kantonrechter te Enschedé heeft Woensdag mr. A. Wolthuis, een der leiders van de N. E. S. B„ die te recht heeft gestaan wegens illegale grensoverschrijding, van rechtsvervol ging ontslagen. De eis was f 30 boete subs. 30 dagen. Rusland is de verwachte „tegenaanval” op de besluiten der Londense conferen tie tot opneming van Duitsland in de Westelijke defensie begonnen: De plotseling in Oost-Berlijn opgedoken minister Molotov heeft een onmiddellijke bijeenkomst van de ministers van Bui tenlandse Zaken van Engeland, Frank rijk, Amerika en de Sovjet-Unie voorge steld om te spreken over de terugtrek king van alle bezettingstroepen uit Duitsland. „Dit zou gunstiger voorwaar den scheppen voor de toenadering tus sen Oost- en West-Duitsland en dus voor de hereniging van Duitsland”, aldus Mo lotov. De eerste reacties in de Westelijke hoofdsteden: Dit is hetzelfde plan, dat Molotov in Januari op de Berlijnse con ferentie heeft voorgesteld en toen door het Westen is afgewezen. Bolswards Nieuwsblad bestaat 50 jaar. Het jubileum-tournee tot op heden steeds voor uitverkochte zalen! bedoelt o.a. de band met onze lezers te versterken. Beter zouden we kunnen zeggen: onder houden. Want sterk is de band reeds. Te Nijland bijv, hadden sommigen er bijna een uur gaans voor-over om de avond mee te maken en dat in het bar slechte weer. Zelfs lezers uit Oudega en Sandfirden verschenen in Nijland. „Wij krijgen ’s Zaterdags een hele stapel kranten, maai' grijpen het eerst naar de Bolswarder”. Zulke opmerkingen zeggen ge noeg. Op onze contact-avonden heerst daarom een prettige stem ming. Dit bewijzen vooral ook de reacties uit het publiek. Daarom: We gaan verheugd verder. Het is prettig elkaar te ontmoeten. Tot ziens daarom! TTET was weliswaar te Londen een ne- genmogendhedenconferentie, maar de herbewapening van W.-Duitsland ge schiedt in het kader van de Westelijke Unie (pact van Brussel) waarvan alleen de bovengenoemde 7 landen lid worden. De Ver. Staten en Canada, die ook ter conferentie waren, hebben niet direct met deze zaak te maken. Wel is directe medewerking, der Ver. nodigvoor het herstel der West-Duitse souvereiniteit, deze overeenkomst moet worden getroffen door de Westelijke grote Drie, d. w. z. Amerika, Engeland, en Frankrijk enerzijds, die de bezetten de mogendheden zijn en W.-Duitsland. In ons vorig overzicht hebben wij reeds iets meegedeeid over de kansen, welke een eventuele overeenkomst van Londen in de parlementen der betrokken 7 lan den zou hebben. We hebben geen reden daaraan veel toe te voegen. In het Brit se parlement zal de toezegging van En geland, dat het tot het einde van deze eeuw vier divisies op het vasteland van Europa zal handhaven welke toezeg ging de conferentie waarschijnlijk voor mislukking behoed heeft bij een deel der conservatieven verzet wekken, maar daar staat tegenover dat de regering Churchill nu verzekerd is van de steun van het grootste deel der Labourleden, die voor de herbewapening van West- Duitsland zijn. In het Duitse parlement kan dr Ade nauer ook rekenen op een meerderheid, hoewel de bondskanselier toen de con- Programma seizoen 1954-1955 Frysk Orkest (L.O.F.) heeft het programma in onze omgeving gister avond ingezet met een concert in Wit- marsum. Verder noemt het programma de vol gende data: 13 Oct. TJADIO Moskou is uiterst fel in haar veroordeling van de Londense be sluiten en wijst opnieuw op het gevaar van een Duitse herbewapening, welke als ze eenmaal tot stand is gekomen, niet meer te controleren zou zijn. Poogt Moskou daardoor enerzijds de Fransen te beïnvloeden anderzijds tracht het dat de Duitsers’ te doen, door deze voor te houden, dat de West-Duitse her bewapening voor goed een eind zal ma ken aan de kans, dat het Duitse rijk weer herenigd wordt. Dr Adenauer heeft de vrees die in het Westen nog omtrent de herbewapening van West-Duitsland mocht bestaan, trachten weg te nemen door te Londen de verklaring af te leggen, dat het her stel van een West-Duits leger nimmer zou mogen leiden tot een Duits streven naar een gewelddadige hereniging van Duitsland. In West-Duitsland zelve gaan Concert te Bolsward, solist Cor de Groot, piano, Program ma o.m. 2e Pianoconcert van Rachmaninoff, verder werken van Mozart, Liszt en H. driessen. Concert te Tzum. Concert te Oosterlittens. Concert te Oosterend. Concert te Workum. Concert te Hindelopen. Concert te Nijland. 8 April. Bolsward/Sneek, Matthaüs- passion. Aan de overeenkomst betreffende de Duitse herbewapening en het herstel der Duitse souvereiniteit, welke in beginsel te Londen is gesloten, zitten zoveel kanten, dat we ze moeilijk in één over zicht kunnen behandelen. Daarom is het beter hier thans maar op enkele punten te wijzen, andere zullen kunnen worden behandeld, als ze bij de toepassing in de practijk aan de orde komen. Boven dien moeten drie commissies deze overeenkomst-in-beginsel nog uit werken en tenslotte moeten de parlementen der betrokken landen, n.l. Engeland, Frankrijk, de Benelux, W.-Duitsland en Italië er hun goedkeuring aan hechten. De heer Carl Marx, een der directieleden van de firma Gerzon, is Dinsdagavond omstreeks kwart voor negen om het le ven gekomen, toen zijn auto op een tankwagen met aanhanger reed. De heer Marx was vrijwel op slag dood. Zijn stoffelijk overschot is naar Harlin gen overgebracht. De heer Marx was 's avonds uit de hoofdstad naar het Groningse filiaal van de firma Gerzon vertrokken. Hij schijnt een van rechts komende zware tankauto niet te hebben opgemerkt. De heer Marx was een zoon van de oud ste directeur van het Gerzon-concem, de heer Arthur Marx. Te samen met zijn vader en de heer E. L. Wolff vormde hij het directorium van Gerzon. Het stoffelijk overschot is inmiddels uit Harlingen naar Amsterdam overge bracht. De teraardebestelling heeft he denochtend om 11 uur op Zorgvliet plaats gevonden. De oorzaak van het ongeluk is moeilijk vast te stellen. De tankwagen met aanhang kwam ge laden van de fabriek aanrijden om de grote weg op te gaan naar de Afsluit dijk. Alhoewel de chauffeur, goed be kend met de situatie, terdege uitzag, kwam plotseling met grote snelheid uit de richting van de Kop de luxe wagen aanrijden. De tankwagen, die reeds hal verwege de rijweg was, kon nergens heen. Of de chauffeur verblind of een ogenblik als verlamd is geweest, is een raadsel, maar in elk geval kon hij niet verhinderen, dat de luxe wagen met een geweldige slag tegen de cabine botste. Herhaaldelijk is er door „Plaatselijk Be lang” bij B. en W. geprobeerd om een uitrit-verbod in ons dorp te krijgen en de z.g. Steenlaan hiervoor in orde te brengen. Dit zou ook gebeuren, maar. helaas er is eerst toch een slachtoffer gekomen. De heer Marx was gehuwd en 41 jaar oud.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1