I del Dr ADENAUER LAAT EIGEN GELUID HOREN DE KOMENDE BELASTINGVERLAGING KRIS-KRAS door Nederland i idei Ct 8 8 8 oer Buitenlands Overzicht Verhouding India-Pakistan verslechtert Moeilijkheden in Arabische Liga? Restaiitopruiniing in Tweede Kamer Het leven is duur! STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Haile Selassie I us hjoed p p to sizzen 1 DF; gedachte is ergens geopperd, dat Dr Adenauer, toen hij zijn ideeën over de ontwikkeling der betrekkingen tussen Rusland en het Westen te Was hington ontvouwde, daarbij op de moge lijkheid heeft gerekend van een demo cratische overwinning bij de verkiezin gen voor het Congres, welke Dinsdag in Amerika werden gehouden. Boerderijbrand in het Heidenschap Vrijdag 5 November 1954 50e Jaargang No. 87 R KAMEROVERZICHT ter hi) t Audry Hepburn met haar echtgenoot Mel Ferrer. Tijdens de aankomst werd door het publiek een groot enthousiasme getoond. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Men arbeidet sawol foar de rok as foar de brok rts. ze veg een :ust 1de, Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat-13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Nu er reden is te verwachten, dat West-Duitsland binnenkort sou- verein zal zijn en dus weer zal deelnemen aan het diplomatieke spel, komt er een nieuw en interessant element in de buitenlandse politiek. Dr Adenauer moge dan ook nog zo veel waarde hechten aan de Westelijke samenwerking, dat neemt niet weg dat een groot land als West-Duitsland in die Westelijke samenwerking een be langrijke rol zal spelen en zal trachten er een eigen geluid te doen hor en. landen met geweld te bolsjewiseren, maar hij stelde deze voorwaarde eigen lijk op het tweede plan. Bjjna 8.000.000 radio’s. Het aantal aan gegeven radio-ontvangtoesteilen in Ne derland bedroeg per 1 Nov. 1.942.105 de procedure Beroep, met (Bericht uit een Haarlems Kerkblad) In Heemstede was voor de wet Een jeugdig paar verbonden. De blijde tocht werd voortgezet, Men deed de laatste ronde. Een grootscheepse familieschouw, (’t Geld hoefde niet gemeden), Er stopten voor het kerkgebouw Twaalf fonkelnieuwe sleden. De dienst had haar normale gang, Licht bleef een woord vasthaken. En tijdens de voorlaatste zang Ging plechtig een diaken Met zijn vertrouwde zakje rond, Zacht ritselden de kleden. Hij dacht: dit zaakje is wel gezond. Twaalf fonkelnieuwe sleden. De stoet toog naar een restaurant, Om fijntjes te dineren. Obers begroetten heel galant, Er mocht niets aan mankeren. Hoop op een gulle bruiloftsfooi Stemde hen reeds tevreden. „Zeg, vind je ze niet keurig mooi?” Twaalf fonkelnieuwe sleden. Eén man nog liep door ’t kerkgebouw, In 't stemmig zwarte pakje. Hij telde de inhoud plichtsgetrouw Van zijn collectezakje. Hem bleek, dat achter glans en praal Een triest geheim zich hulde. Hjj telde, telde in totaal Né, nog niet eens twaalf gulden. PIET. ich >d- iet ze in de de le- et en o- ■net vas om iad. uid ich ze on, de vas >en de en Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad «s «f «I si Si sl H I rl Si Si af MAKKUMER BORDUURSEL VOOR MEVROUW HAILE SELASSIE Nu Zijn Keizerlijke Hoogheid Haile Selassie, Keizer van Ethiopië, in ons land verblijft, heeft mej. Ce cilia Adema gemeend een klein geschenk te moeten maken. Zij, die al meer Koninklijke gas ten, die in ons land vertoefden, een geschenk heeft aangeboden, heeft ook ditmaal voor de echt genote van Zijne Keizerlijke Hoog heid Haile Selassie een fraai uit gevoerd handwerk vervaardigd. Een leuk idee, dat iets uit Mak- kum straks prijken zal in het Kei zer‘.ijk paleis in Ethiopië. Men krijgt uit deze redevoering van de West-Duitse bondskanselier sterk de in druk, dat de huidige W.-Duitse regering na het inwerkingtreden van het West- Europese defensie-systeem het Westen met Rusland zou willen zien onderhan delen over een non-agressie-pact op deze basis, dat de Sovjet-Unie alle Oost- Europese satellietstaten onder het juk zou mogen houden, doch in ruil daar voor Oost-Duitsland zou moeten toe staan zich met West-Duitsland te her enigen. We moeten nog zien, dat Mos kou bereid zou zijn op deze voorstellen in te gaan, maar evenzeer dat Washing ton er werkelijk iets voor voelt dit denkbeeld als basis voor besprekingen te aanvaarden, al zegt men wel, dat ook de Amerikaanse regering bereid is geleidelijk wat water in de wijn te doen. Maar in ieder geval lijkt het er op, dat nu West-Duitsland lid gaat worden van een West-Europees bondgenootschap, ’t vraagstuk van de hereniging van Duitsland, waarover men zich met uitzondering dan van Bonn aan Wes telijke zijde allesbehalve warm maakte, een actieve rol gaat spelen in de we reldpolitiek. er kg. VIS. zoute- Zijne Keizerlijke Majesteit Keizer Haile Selassie I van Ethiopië heeft zijn feeste lijke intocht in Amsterdam gehouden. Wederom, voor de vierde maal dit jaar, hebben de inwoners van de hoofdstad genoten van de kleurige praal, die een officieel vorstelijk bezoek uit het bui tenland omgeeft. Haile Selassie zal ook een bezoek (per vliegtuig) aan Eindhoven brengen. In eerste instantie was dit bezoek afge last, maar hot gaat echter toch door. Op ’t kerklein dromde veel publiek, Onder gul lachen, praten. Werd, aan de kop het bruidspaar kwiek, ’t Gewijd’ kerkgebouw verlaten. „Zeg, vind je het niet luxieus?” Men stapte in vlug reden Achter elkaar, gedempt geruis, Twaalf fonkelnieuwe sleden. rpEN deze is het Westen nog altijd 1 sterk verdeeld. Washington houdt nog altijd Tsjang Kai Sjek op Formosa de hand boven het hoofd en beschouwt hem als de wettige vertegenwoordiger van het grote Chinese rijk, de meeste Westelijke mogendheden denken daar over heel anders en zouden de commu nistische regering van Peking in de Ver. Naties willen zien opgenomen. Een toenadering tussen deze beide Wes telijke standpunten zou zeer gewenst zjjn en zij zou misschien bevorderd wor den door een overwinning der democra ten in de Ver. Staten, hoewel de rode Chinezen het er de laatste tijd door hun nauwere banden met de Sovjet-Unie, eigenlijk niet naar gemaakt hebben, dat het Westen een soepeler houding jegens hen aanneemt. Nu we het toch over China hebben, zij nog vermeld, dat pre mier Nehroe van India van zijn bezoek aan Peking is teruggekeerd. Hjj heeft, zoals ook werd verwacht, geen pacten met communistisch China afgesloten, zoals men daar gaarne had gezien. India wenst neutraal te blijven, zij het met iets meer tegemoetkomendheid jegens de machtige Chinese buurman, dan je gens de Westel(jke naties. Hjj stelde daarentegen een non- agressieverdrag met de Sovjets op het eerste, „want”, zo betoog de hij verderop in zjjn rede, „al leen als de vrije wereld haar be trekkingen met het Oosteljjke bloc normaliseert, kan de hereni ging van Duitsland in vrede en vrjjheid tot stand worden ge bracht”. Fabrikant in arrest. De 41-jarige Haar lemse fabrikant A. E. is gearresteerd wegens verduistering van f 2200 en goe deren uit een nalatenschap, waarover hij bewindvoerder was. De fabrikant was na de bevrijding door het Beheers instituut aangesteld als beheerder over het vermogen van een landgenoot, die door de Duitsers werd weggevoerd en niet was teruggekeerd. mededeling gedaan zonder zijn collega v. d. Kieft daarin te kennen. Dit kon niet, want deze vertoetde in Washington op een vergadering van het Monetaire Fonds. Nu heeft Minister Drees natuur lijk gehandeld onder de drang der standi^' - dat practisch de gehele Kamer dreigend met toch kistan onder haar eigen bewind plaat ste. Dit alles heeft tot grote onrust in het land geleid en de vrees lijkt niet onge wettigd, dat de centrale regering zal trachten de aandacht van de binnen landse moeilijkheden af te leiden naar de buitenlandse, d. w. z. naar India. Nog pas maakte de Pakistaanse regering melding van een spionnagecomplot van de zijde van India en dat wijst in bo vengenoemde richting. Ook Amerika is bij deze zaak betrokken, zoals bekend is Pakistan een bondgenoot van dat land en krijgt het wapens van Washing ton. Maar Amerika wordt w t voorzich tiger met die zendingen, nu de mogelijk heid bestaat, dat ze tegen India kunnen worden gebruikt. En de Pakistanen zijn ook ontevreden over deze Amerikaanse houding. DOERINGEN in de Mohammedaanse wereld schijnen overigens aan de orde van de dag. Zoals bekend is op de Egyptische pre mier Nasser een mislukte aanslag gepleegd, welke de regering toeschrijft aan de fel anti-Engelse Mohammedaan se broederschap, waarvan de leiders nu zijn gearresteerd. Maar de takken van deze broederschap in andere Arabische landen nemen het voor hun Egyptische leden op en zo dreigen er ook moeilijkheden in de Ara bische Liga. Ook in dit geval acht men het mogelijk dat deze Liga haar onder linge moeilijkheden zal trachten te ver bergen achter een gemeenschappelijke actie tegen een buitenlandse zondebok, die dan Israël zou zijn. Dit zou een zeer ernstig probleem worden. Engeland heeft reeds verklaard, dat het Israël zou bijstaan, als het door een Arabisch land werd aangevallen. Terwijl wij dit schrijven is ons nog niets omtrent de uitslag bekend, doch men voorspelde inderdaad zetelwinst voor de democraten. Dr Adenauer zou dan ge hoopt hebben, dat de meer vooruitstre vende groepen van democraten en repu blikeinen een meerderheid in het Con gres zouden vormen, die de regering- Eisenhower zouden nopen of zouden veroorloven, al naar men het wil ’n meer soepele politiek jegens Rusland te voeren. Of de West-Duitse bondskanselier zich inderdaad aan zo’n speculatie heeft overgegeven en of deze speculatie op zich zelf zin zou hebben, weten we niet, wagen we zelfs te betwijfelen, maar in derdaad zou een democratische over winning in Amerika misschien toch enige betekenis kunnen hebben voor de buitenlandse politiek, namelijk wat de houding van het Westen tot rood-China betreft. tegen 1.931.683 op 1 Oct. Op 1 October waren er 499.927 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 498.826 op 1 September. Ergerljjk. Een geval van ergerlijke kin- derverwaarlozing, dat bijna op een kin dermoord was uitgelopen, kwam aan ’t licht, toen de Rijkspolitie op een boer derij te Rekken een jongetje van bijna 6 jaar uit een oude hakselkist te voor schijn haalde. Het kind, dat reeds we kenlang op het half vergane hooi in deze kist had moeten slapen, was ernstig on dervoed. Het jongetje, is het onwettige kind van een 22-jarige vrouw, die juist dezer dagen in het huwelijk is getreden overigens niet met de vader van haar kind. Dinsdagmorgen rond tien uur is de ka pitale boerderij van de heer F. Dijkstra te Heidenschap onder Workum tot de grond toe afgebrand. Een deel van de inboedel en zestig stuks vee konden worden gered. Terwijl de vier jongste kinderen alleen in huis waren en de heer Dijkstra met zijn echtgenote onderweg was naar de veemarkt in Sneek, is in de boerderij van de heer Dijkstra door het onoor deelkundig aanzetten van de kachel (het dienstmeisje goot er petroleum op) een uitslaande brand ontstaan. Het meisje, dat hevig schrok, waar schuwde onmiddellijk de rest van het personeel, dat echter te laat kwam om het vuur nog bijtijds te bedwingen. Terwijl het meisje de kinderen in vei ligheid bracht, is het personeel er in geslaagd de levende have te redden. Maar buiten enig huisraad is de grote boerderij met de gehele wintervoorraad tot de grond toe afgebrand. De brandweer van Workum, telefonisch gewaarschuwd, verscheen met groot materiaal, doch kon weinig meer red den. Het vuur had zich razend snel ver spreid. Men moest zich tot nablussen beperken. Autoverhuur Bijlstma kon nog juist de veehouder en zijn vrouw bereiken op ’t moment, dat zij op het station te Wor kum in de trein zouden stappen. Ditzelfde jaar is op deze boerderij reeds tweemaal een begin van brand bedwon- gen. De laatste maal ontdekte de heer Dijkstra toevallig zelf brand, die uitge broken was, doordat de kinderen met vuur gespeeld hadden bij de hooiberg. TTIER zij ook nog even vermeld de x B steeds slechter wordende verhouding tussen India en de buurstaat Pakistan, beide delen van het Britse Gemenebest. Het kan niet ontkend worden, dat India zich moeilijk heeft kunnen neerleggen bij de afscheiding van de Mohamme daanse minderheid, die, toen Brits-Indië zelfstandig werd, de staat Pakistan ging vormen. Dit Pakistan heeft het steeds moeilijk gehad, zowel door wrijving met India, als door innerlijke verdeeldheid, welke sterk in de hand werd gewerkt door het feit, dat deze staat gevormd wordt door twee delen, die door een enorme strook India's gebied van elkaar gescheiden zijn. De centrale regering is in West-Pakis- tan gevestigd en het gevolg is geweest, dat Oost-Pakistan zich achteruitgesteld voelt. Bij de laatste verkiezingen in O.- Pakistan is die ontevredenheid tot uiting gekomen, doordat de partij van de Mo hammedaanse liga uit de volksvertegen- woording werd weggevaagd en plaats moest maken voor de vertegenwoordi gers van het Verenigd Front, waarop de centrale regering in West-Pakistan de door dit front gevormde plaatselijke regering naar huis zond en Oost-Pa- treffen in verband met de bescherming van de burgerbevolking. Het ligt in het voornemen voor te schrijven dat huizen met drie of meer woonlagen stenen vloe ren moeten hebben. Voorts zullen de bouwers worden verplicht tot het maken van een onderbouw, bijv, kelderboxen. De gevelmuren zullen een dikte moeten hebben van 30 cm, terwijl tenslotte een tweede uitgang wordt verlangd. De Senaat deed het deze week iets kal mer aan. Zij aanvaardde o.m. de ruilver- kavelingswet en de pachtwet. Ook nu weer hadden de agrariërs besloten één man het spreekgestoelte op te sturen, het. geen een aanmerkelijke tijdsbesparing be tekende. TAE instemming van Washington met Adenauers denkbeeld bevreemdt ons echter wel enigszins. Immers de huidi ge Amerikaanse regering heeft herhaal- delijk verklaard, dat zij een vergelijk met de Sovjet-Unie niet mogelijk achtte Voor Moskou de aan Rusland onderwor pen satellietstaten in Oost-Europa weel de vrijheid had gegeven. Nu heeft dr Adenauer in zfjn boven vermelde rede Wel gezegd, dat als het tot een non- agressiepact met de Sovjet-Unie zou komen, Moskou zou moeten afzien van Voortzetting van zijn pogingen andere De Waal, eens, dat het Friese kind uit zijn geestelijk isolement zal worden verlost als het zijn eigen taal mag gebruiken. Verder hield de Kamer zich bezig met het ontslag en de bevordering van reser ve- en beroepsofficieren, met een wijzi ging van de organisatie en van de Centrale Raad van Beroep, met de opheffing van het verbod voor de vrouw om arbiter te zijn en met verschei dene mondelinge vragen. Ook de wo ningwet is gewijzigd. De Regering kan nu aan gemeenten voorschriften geven over de voorzieningen, welke zij moeten Het wachten is op de behandeling van de verschillende begrotingshoofdstukken. Volgende week Dinsdag zal de afmat- tingsslag in de Tweede Kamer beginnen. Het wordt weer de jaarlijkse tijdrace, want voor Kerstmis moet het beleid van alle ministers besproken zijn. En ieder jaar opnieuw blijkt, dat dit waarlijk geen eenvoudige zaak is. Nu de Algemene Politieke Beschouwin gen reeds geruime tijd acht-r ons liggen en daaruit is gebleken, dat van een cri sis geen sprake is, behoeft men van de behandeling der verschillende hoofd stukken der rijksbegroting ook geen won deren te verwachten. Natuurlijk zal er critiek zijn op onderdelen van het be leid van verschillende ministers, maar het is voor hen ongetwijfeld een pret tige gedachte, dat de grote strijd reeds gestreden is. Der traditie getrouw zijn nu allereerst de financiële beschouwingen aan de beurt. De millioenennota wordt dan besproken. Minister v. d. Kieft moet dus het eerst opkomen. En men behoeft geen al te groot ingewijde in het poli tieke Jeruzalem te zijn om te veronder stellen waarover dit debat zal gaan. Na tuurlijk over de belastingverlaging. De Kamer zal wel concrete plannen willen Hwat bat Qabe Skroar Het hart rechts. Minstens vier Ntjme- genaren dragen het hart aan de ver keerde kant. Dit kwam aan het licht bij het jongste t.b.c.bevolkingsonderzoek in de Waalstad. In totaal werden 23 ge vallen van actieve long-t.b.c. oftewel 0.4 per mille geconstateerd. Vrouw vermist. Sedert tien dagen wordt te Beekborgen vermist de 76-jarige me vrouw W. van Haren-Verwey. Men vreest, dat haar een ongeluk is overko men. Halve ton voor Zuid-Italië. De Neder landse regering heeft besloten vijftig duizend grilden beschikbaar te stellen voor leniging van de nood, die in Zuid- Italië is ontstaan door de watersnood ramp. Met hoofd in machine. Aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam lig gende Engelse s.s. „Adviser” raakte j.l. Woensdag de 37-jarige tweede machinist P. A. Sansbury in de machinekamer be kneld tussen een tandwiel en een balk. Na een uur werd de man door de sto ker gevonden, doch ten gevolge van bloedverlies bleek de man reeds overle den. Fries op school. Maar voor dit debat kon beginnen, hield de Tweede Kamer een grootscheepse restant-opruiming. Verscheidene wets ontwerpen werden afgedaan. Maar en kele zeer belangrijke vraagstukken moes ten helaas blijven liggen. Noch de tele- visie-nota, noch de wet op het kijkgeld kon worden behandeld. Minister Cals is n.l. gedwongen een maand rust te hou den. Maar de invoering van het Fries als voertaal in de eerste drie klassen van de lagere school en de mogelijkheid om deze taal als leervak in het lesrooster op te nemen is er door gekomen. De staats secretaris Mej. de Waal heeft dit wets ontwerp verdedigd. Het heeft practisch geen bestrijding ondervonden. Slechts vijf kvp-ers onder aanvoering van de heer Peters verklaarden tegen dit wetsontwerp te zijn. Anderen waren voor: dat was be grijpelijk. Reeds is op een aantal scholen in Friesland geëxperimenteerd met het Fries. En met goed resultaat. In de eerste plaats staat vast, dat het Friese kind spontaner reageert wanneer het zijn eigen taal mag gebruiken. In de tweede plaats is bewezen, dat het Nederlands bij de in voering van het Fries gebaat is. Het Frie se kind kan in het derde leerjaar heel goed met het Nederlands overweg. Dat zijn belangrijke argumenten. Eén ding stond bij de Kamer voorop: de invoering van het Fries moet het Nederlands ten goede komen. Er waren enkele moeilijkheden, o.a. wat moet er gebeuren met het kind in Fries land, dat uitsluitend Nederlands spreekt Daarvoor is een oplossing gevonden. In de practijk zal dit wel meevallen, daar lang niet iedere school het Fries zal gaan invoeren. Grote eensgezindheid bestond er dus over dit ontwerp, dat werd bespro ken door de onderwijsspecialisten en niet door de „aanhangers van Friesland”. Lo gisch, want aan dé invoering van de Frie se taal zitten tal van opvoedkundige pro blemen vast. Bijna a'le sprekers waren het met de staatssecretaris, Mej. TAr. Adenauer is daar eigenlijk al mee begonnen, toen hij bfj zijn bezoek aan de Ver. Staten voor de Internatio nale Persclub te Washington pleitte Voor een non-agrëssiepact van de Wes telijke naties met die welke de Sovjet- groep omvatten om de Europese vei ligheid op deze wijze te verzekeren. Dr Adenauer wenste echter dat de onder- handelingen daarover eerst zouden wor den ingeleid als het Westelijk defensie- systeem zoals dat thans in de verdra gen van Parijs is ontworpen, in werking is gesteld. Nog vóór de Duitse souvereini- teit een feit is, laat dr Adenauer een zelfstandig oordeel over de te voeren Westelijke buitenlandse politiek horen. Want het is ten slotte toch nog onzeker of de* Bondsdag het accoord over het Saargebied zal aanvaarden, waarvan ’t lot van alle andere factoren afhangt, al neemt men aan dat het dr Adenauer gelukken zal het verzet te bezweren door er op te wijzen dat hij ten slotte de definitieve souvereiniteit van West- Duitsland heeft verkregen in ruil voor een slechts voorlopige regeling van de Saarkwestie. Naar men zegt is dit eerste initiatief Van West-Duitse zijde op buitenlands politiek gebied zowel te Londen als te Washington met instemming ontvan gen. Vair Londen verbaast dit ons niet. Minister Eden heeft nog pas in het La gerhuis gezegd, dat de tijd was geko men, als de accoorden van Parijs wa ren getekend, om te denken aan de op lossing van meer algemene problemen dan de opbouw van het Westelijk be- veiligings-systeem. Ook Engeland wil blijkbaar op een schikking met de Sovjet-Unie aansturen, wat trouwens niets verrassends is, want Churchill en Eden hebben dat herhaaldelijk bepleit. om standigheden. En die waren wel zodanig, igend plannen rondliep. Maar dan blijft het feit, dat motiveringen der beide ministers in ieder ge^al toch niet op el kaar kloppen. Een gezellig onderwerp om eens heerlij' na te pluizen. Dat ge beurt ongetwijfeld. Maar ooralsnog zul len we maar tevreden zij met het resul taat: belastingverlaging vóór 1 Januari 1956. Dat is per slot van rekening het belangrijkste. horen. Ook wat betreft de datum van invoering. x'ooral op dit punt zal nog wel menig woordje vallen, want in de officiële stukken van de bewindsman van Financiën kan men lezen dat de belas- tingverlrging eerst op 1 Januari 1956 zal ingaan. Daarvoor had hij o.a. een con juncturele overweging. Nu het zo goed gaat, moet men geen belasting verlagen, zo zeggen de economen. Belastingverla ging betekent immers vergroting van de koopkracht. De bedrijven werken reeds op volle toeren en zelfs is er een gespan nen arbeidsmarkt. Van werkloosheid is tenminste nauwelijks sprake. Belastingen moet men veria, n als de tijden slechter worden. Als men dan de koopkracht ver groot, dan ondervinden de bedrij ven daar van de gunstige gevolgen. Zij kunnen zodoende een grotere binnenlandse afzet voor hun producten vinden. Het is een schone theorie, waartegen niet veel valt te zeggen. Twee dingen echter wel. Ten eerste en daar hebben we reeds eerder op gewezen waarom noemt minister v. d. Kieft dan de datum van 1 Januari 1956? Het kan best zijn, dat ook in dat jaar de overspannen hoogconjunctuur, zoals we die nu meemaken, nog zal voortduren. En ten tweede gaat deze stel ling niet op als de belastingen abnormaal hoog zijn en dat is in Nederland het ge val. Wie de uitkomsten ziet, zal moeten toegeven, dat het opschroeven van de belastingen zegenrijk is geweest. Neder land kwam ontredderd uit d< oorlog, het heeft zich wonderwel hersteld. Neder land had tekorten op de betalingsbalans, het heeft nu een grote deviezenvoorraad. Nederland zat met een zware defensie- inspanning. Eind 1954 wordt deze eni germate verlicht. En het is bovendien gebleken, dat die zware defensie-inspan- ning best kan worden opgebracht. Dit zijn allemaal redenen om dc verlaging van de belasting eerder te doen ingaan dan op 1 Januari 1956. Minister-President Drees heeft dit reeds beloofd. De juiste datum heeft hij afhankelijk gesteld van de loop der voorbereiding en van de vlot heid waarmede de Kamers de wetsont werpen zullen behandelen. Voor hem staat het dus vast, dat deze belasting verlaging technisch eerder ingevoerd kan worden. Men zal reeds de volgende vraag van de Kamer begrijpen. Hoe zit dat? De ene minis er zegt dat het niet kan vóór 1 Januari 1956 en de ander zegt dat het wel kan. Het zijn twee socialistische ministers, die elkaar tegenspreken. En minister Drees heeft zijn verheugende

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1