ONZE ECONOMISCHE SITUATIE KRIS-KRAS door Nederland Russen en Rode Chinezen nog steeds op het vinketouw Toestand in Indo-China blijft uiterst precair De kwestie Nieuw-Guinea Moskou wordt iets soepeler, maar blijft in principiële kwesties onverzettelijk STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Het grote probleem to sizzen 1 Het wordt weer tijd voor concurrentie Hwat hat Qabe Skroar Geen vetorecht van veiligheidsraad J Buitenlands Overzicht i t 1 u i us hjoed 50e Jaargang Vrijdag 26 November 1954 No. 93 PIET KAMEROVERZICHT on- 1 3 gebruik van de atoomconferentie Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden «mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A. J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) te verkrijgen. Deze premier was daar voor ook de aangewezen man, want hij vertegenwoordigt de steeds kleiner wordende groep leidende figuren in het land van de rijzende zon, die het handhaven van een hechte band met de Ver. Staten als de enige mogelijke politiek van Tokio op dit moment be schouwt, hij is een soort Japanse Ade nauer. Maar Joshida is er toch niet ge slaagd in zijn poging van de regering- Eisenhower een Marshall-plan voor het Verre Oosten los te krijgen; het Con gres is niet meer zo scheutig met zijn dollars. Zoals bekend wil Amerika, dat alle lan den zullen deelnemen aan een combi natie, welke de beschikking zal krijgen over een hoeveelheid splijtbaar mate riaal (atoomsplitsing) dat voor het ge bruik voor vreedzame doeleinden, dus voor energievoorziening zal kunnen die nen. De Ver. Staten zijn bereid 100 kg van dit matariaal, Engeland 20 kg be schikbaar te stellen. Deskundigen heb ben uitgekiend, dat vooral in afgelegen gebieden als in Z.-Amerika, Azië of Afrika de energie met dit materiaal op te wekken een uitkomst zou zijn, omdat de vracht van steenkool of stookolie of benzine daar de energievoorziening met deze traditionele’ brandstoffen zeer duur zou maken, hetgeen begrijpelijk wordt als men overweegt, dat 1500 ton steen kool evenveal warmte ontwikkelt als slechts kg splijtbaar materiaal (ura nium). De Russen die wel wat toeschie telijker zijn geworden wat dit Ameri kaanse plan van een atoombank betreft, willen de uitvoering er van onder gezag van de Veiligheidsraad brengen en zo een vetorecht over de verstrekking van het splijtbaar materiaal aan bepaalde landen behouden. Daarvoor voelt het Westen terecht niets. zich tot de zegsman van alle Westelijke landen maakte, toen hij verklaarde, dat een conferentie met de Russen eerst in Mei zou kunnen plaats vinden, dus na de ratificatie van de Parjjse accoor- den. zaamheden kans de economische weten schap bij te houden. En bovendien heeft hij er reeds eerder blijk van gegeven over een goede vooruitziende blik te be schikken. Onze welvaart. Dat de prijzen stijgen, vindt minister Zijlstra niet zo verwonderlijk. Er is mo menteel meer vraag dan aanbod. De industrie heeft dus werk genoeg. Ons kostenpeil ligt in verhouding tot andere landen nog steeds laag. Dat is uiteraard voortreffelijk voor onze concurrentie-po- sitie in het buitenland. Het bedrijfsle ven ziet nog kans om de verhogingen van de kostenelementen door te bere kenen ronder deze concurrentiepositie te schaden. De laatste loonronde van 6 pet. echter zal in liet algemeen niet mogen worden doorb wrekend. Zij was ’n welvaartsloonronde. Deze moet dus ten laste komen van de wi".sten. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, ’'’erscheidene be drijven zullen de 6 pet, wel moeten door- nu wijlen de heer H. Schultz, die bij de ramp van de Triton te Shannon het leven liet, is van plan de KLM voor schadevergoeding aan te spreken. Er wordt gebouwd met noeste vlijt, Tot in de verste uithoeken; ’t Blijkt telkens in diezelfde tijd, Verdubbelen verzoeken. Die ’t kan betalen koopt een boot, En laat zich rustig drijven; De woningnood de woningnood, Hoelang zal die, nog blijven? Men kin oer gjin twa sleatten tagelyk springe 1 t j SINT NICOLAAS NADERT. In vele steden en dorpen van ons land is Sint Nicolaas reeds gearriveerd om zijn geschenken aan jong en ud te kunnen brengen. De Zwarte Pieten zullen hem daarbij weer behulpzaam zijn. n k 51 r Bolswards Nieuwsblad een groentekar, welke door een loco motief van een stoomtram werd aange reden. Het jongetje kwam te vallen en raakte onder de locomotief. Industriële revolutie. Volgens de bewindsman zal het bedrijfs leven er niet onder uit kunnen om het accent van de investeringen te verleg gen. Tot nu toe waren de investeringen voornamelijk bedoeld om werkgelegen heid te scheppen. Er werden nieuwe fa- breiken gebouwd of bestaande fabrieken werden uitgebreid, waardoor er meer ar beiders in de industrie konden worden opgenomen. Dat hoeft nu niet meer, want er is een spanning op de arbeids markt. Als we de huidige welvaart wil len handhaven, dan moeten we de kwa liteit van onze producten verbeteren. Dat is natuurlijk van belang voor onze uitvoer. Behalve aan kwaliteitsverbete ring zal ook aan de rationalisatie moe ten worden gedacht, die leidt tot de opvoering van de arbeidsproductiviteit. Van deze twee factoren dienen nu de investeringen uit te gaan. Men noemt dit „investeringen in de diepte”. Zij werken dus arbeidsbesparend. Als we over deze investeringen praten, moeten we niet vergeten, zo zeide Minister Zijl stra, dat we in de wereld aan de voor avond van een tweede industriële re volutie staan. Wij zien de ontwikkeling van kunststoffen (plastic) en van de atoomenergie voor vredesdoeleinden. Het zal mogelijk worden dat de gehele motorische installatie in een fabriek door een paar arbeiders electronisch bestuurd zal worden. Met deze proble men moeten we ons vroegtijdig bezig houden, aldus de bewindsman, want als deze ontwikkeling doorzet, krijgen we te maken met ernstige overgangsproble- men. Zo zal men bijv, minder arbeiders nodig hebben. Dat betekent een kortere arbeidstijd en dan wordt de vrije tijds besteding van de arbeiders een enorm probleem. De communistische ’anden stemden cok voor, nadat twee Russische amendemen ten op de resolutie waren verwerp, n. Kortgeleden nam de politieke commissie met algemene stemmen een resolutie aan tot hervatting van de ontwapenings conferentie der grote mogendheden, De Engelse minister van buitenlandse zaken Eden heeft dezer da gen gezegd, dat, als eenmaal de accoorden van Parijs in werking ziijn getreden, hij de toestand in Europa niet somber inziet, maar in Azië, zeide hij, blijft hij gevaarlijk. Eden heeft daarbij ongetwij feld aan de samenwerking tussen de Sovjet-Unie en communis tisch China gedacht, misschien ook aan die groep Amerikanen, die de preventieve oorlog tegen rood China prediken, of aan het feit, dat de Amerikaanse regering nog eens heeft verklaard, dat een aanval der rode Chinezen op Formosa een Amerikaanse oorlogs verklaring aan Peking zou betekenen. Concurrentie. Het is duidelijk dat het bedrijfsleven niet kan doorgaan met het doorbereke nen van de kosten. Want eens komt het aan het plafond te zitten, het pla fond van de exportmogelijkheid. Als de producten te duur worden, zal de uit voer teruglopen. En dan ontstaat weer de normale concurrentie. De prijzen wor den momenteel in vele gevallen niet meer door een ondernemer vastgesteld, maar door een groep van ondernemers. Er wordt vaak een bepaalde prijs on der elkaar' afgesproken. Beneden die prijs kan men dan een product niet ko pen. Nu vraagt minister Zijlstra zich af of het Nederlandse bedrijfsleven zich wel voldoende heeft losgemaakt van de jaren van verstarring, die achter ons liggen. We verkeren nu in ’n uitermate gunstige toestand, maar men krijgt wel eens de indruk, dat de ondernemers van mening zijn dat prijsconcurrentie moreel niet meer door de beugel kan en dat zij moet leiden tot een prijzenoorlog. Deze stelling kan echter een vlucht uit de eigen verantwoordelijkheid van de ondernemer zijn. Voor zover mogelijk moet hij zelf zijn prijzen vaststellen en niet afgaan op onderlinge prijsadviezen of kartelafspraken. Natuurlijk kunnen er uitzonderingen zijn, maar deze mo gen geen regel worden. Onderlinge prijs afspraken kunnen dus goeg zijn, maar zij moeten geval voor geval bekeken worden. De ontwikkeling op het gebied van de prijsafspraken gaat in Nederland te ver. En daardoor ontstaat de situatie dat de prijzen eerder stijgen dan dalen. berekenen. Dat zijn de ondernemingen, die het in de toekomst wel eens erg moeilijk kunnen krijgen. In ieder ge val overweegt de Regering om een be schikking uit te vaardigen, dat de haar den- en kachelindustrie de loonronde niet mag doorberekenen. En tevens zal speciaal worden gelet op de industrieën, die producten voor de bouwnijverheid, zoals de steen-, de dakpannen- en de gresbuizenindustrie, fabriceren. Waarom mag de loonronde niet doorbe rekend worden? De minister had op de ze vraag wel een antwoord: er is op dit ogenblik nog ruimte voor een wel vaartsstijging van 5 a 10 pct. per hoofd van de bevolking. Dat is dus de totale welvaart, die nog beschikbaar is. Dat zegt natuurlijk nog niets over de wijze, waarop deze beschikbare welvaart ver deeld moet worden. Daarover liet mi nister Zijlstra zich niet uit. Broodprijs. Gezien dit uitgangspunt is het niet begrijpelijk, dat het Kabinet heeft be sloten om zowel de minimum- als dë maximumprijs voor het brood af te schaffen. De broodprijs wordt dus vrij. Men moet oppassen, dat men bij de ver schillende prijsmaatregelen, zo vervolg de prof. Zijlstra, niet uitgaat van de toe stand in de dertiger jaren. Die jaren kunnen geen norm zijn voor de econo mische politiek in deze tijd van wel vaart. Het is door niemand bewezen, dat het loslaten van de broodprijzen een chaps in de bakkerswereld tengevolge zal hebben. Een verschrikkelijke concurrentiestrijd zal er dus naar zijn mening niet ont staan. Ook al niet omdat het aantal vestigingen in de bakkersbranehe terug loopt. De meerderheid der Kamer vooral de middenstandsspecialisten hadden echter ernstig bezwaar’ tegen deze ka binetsbeslissing. Heel Laren at erwtensoep. Heel Laren at Woensdag erwtensoep, die voor 75 cent per liter werd verkocht ten bate van de hulp aan vluchtelingen. De melk boeren bezorgden geen melk, maar de Proces tegen de K.L.M. De familie van' erwtensoep, die de koks van het kamp Laren en van de Palmkazerne hadden bereid. Dat het niet om kleine hoeveel heden ging, blijkt uit het feit, dat er Ons landje kan tevreden zijn, Het paste op zijn tellen, Zo kon zich langs de grote lijn Volkswelvaart vlug herstellen. Voor ieder werk voor ieder brood, Maar één ding blijft zwaar wegen, De woningnood de woningnood, Is tot vandaag gestegen. Hoevelen staan niet op de lijst. Ze blijven als maar vragen; Soms zien ze een lichtje dat oprijst, Doch dra weer gaat vervagen. Menig paar dat allang besloot Hun leven saam te binden, De woningnood de woningnood, Waar valt nog wat te vinden? /“OVERIGENS is ook dit een zijde van v het vraagstuk van de hulp aan de z.g. onontwikkelde gebieden. Wanneer ook onder de vrije volken in Azië de welvaart en koopkracht sterk wordt op gevoerd, zal ook Japan, dat al sterk industrieel ontwikkeld is, daarvan pro fiteren. Wat deze kwestie van de onont wikkelde gebieden betreft, zijdelings staat daarmee ook enigszins in verband het plan van de z.g. atoombank. |~|VERIGENS zij nog vermeld, dat Fin- land heeft laten doorschemeren, dat het niet voelt voor deelneming aan de door de Russen gewenste conferentie als niet alle landen vertegenwoordigd zijn en dat Zuid-Slavië de uitnodiging radi caal heeft afgewezen. Mendès France hééft zijn bovengenoemd voorstel om de conferentie in Mei te houden, gedaan tijdens zijn bezoek aan Amerika, dat nu weer geëindigd is. Hij is er in de Ver. Staten in geslaagd het wantrouwen, dat er de laatste tijd omtrent de Franse bedoelingen bestond, weg te nemen en geniet er nu evenveel sympathie als de West-Duitse bonds kanselier dr Adenauer, die in zijn eigen land nu druk be-zig is zijn vrienden te overtuigen dat met de aanneming van het Saaraccoord, het Saargebied toch niet voor goed voor Duitsland verloren is. Het blijft nog altijd een dubbeltje op zijn kant of het West-Duitse parlement dat accoord voorwaarde voor het in werking treden der andere Parijse over eenkomsten zal slikken, al schijnt de bondskanselier nu zijn kabinet voor zijn standpunt gewonnen te hebben. Maar ook Mendès France krijgt het, on danks zijn succes in Amerika, nog niet gemakkelijk in zijn parlement met zijn binnenlandse hervormingen en met de moeilijkheden met de nationalisten in Noord-Afrika. Dit is een der weinige punten in de be trekkingen tussen Frankrijk en de Ver. Staten die bij het bezoek van Mendès France aan Washington eigenlijk niet tot klaarheid zijn gekomen. Frankrijk wil het verzet in Noord-Afrika met mi litair geweld breken, de Amerikanen, die daar hun luchtbases hebben, zien dat niet graag en in het bijzonder niet omdat het Franse leger daarbij gebruik maakt van door Amerika geleverde wa pens. LOCALS bekend bouwt Amerika zijn verwachtingen dat het de toestand in Azië toch nog wel in de hand kan houden gedeeltelijk op zijn bondgenoot schap met Japan, dat nog Amerikaanse bezetting heeft, zij het in mindere mate dan tijdens de Korea-oorlog. Japan is ook economisch sterk aan banden ge legd door de Ver. Staten. Het mag zijn handelsverkeer niet vrijelijk richten op de voorziening van communistisch Chi na, dat een natuurlijk afzetgebied is. Dat vooral heeft kwaad bloed gezet te Tokio. Joshida, de Japanse premier, is dezer dagen in de Ver. Staten geweest om, nu Amerika de natuurlijke econo mische ontwikkeling van Japan blok keert, hulp ter verlichting van de moei lijke economische positie van het land ï~|VER het algemeen zijn de Russen wat soepeler geworden, maar als het op principiële kwesties aankomt, blijven ze toch onverzettelijk en dat zal met de plotselinge dood van een bittere tegenstander van het Westen, Wisjins- ky, de leider van de Russische verte genwoordiging bij de Ver. Naties, wel niet veranderen. Zo toonde Moskou zich wel be reid de datum van de conferentie over ’t Europees Veiligheidspact (29 November) te verschuiven naar een later tijdstip, mits het Westen echter de ratificatie der accoorden van Parijs ook uitstel de. Daarvan wilde men in het Westen na tuurlijk niet weten, en het was prettig, dat de premier van Frankrijk, het land waarvan men verwacht had dat het ’t meest voor overleg met de Russen voelt, Bij de opening van het debat over N.- Guinea in de politieke commissie van de Verenigde Naties, heeft de Indone sische afgevaardigde., dr Soedjaro een resolutie ingediend, waarin Indonesië de algemene vergadering verzoekt er bij Nederland op aan te dringen de onder- handelingen over Nieuw-Guinea ter stond te hervatten met het doel tot een spoedige overeenkomst te komen over de politieke status van het gebied. De resolutie nodigt verder de secretaris generaal van dc Verenigde Naties uit iemand te benoemen die zijn goede dien sten zal aanbieden aan de onderhande lende partijen. Tevens wordt hem ver zocht een rapport over deze onderhan- delingen bij de volgende vergadering in te dienen. Moord op 15-jarige. De 15-jarige G. Looman uit Montfoort is Dinsdagmor gen het slachtoffer geworden van moord. Met een dolkmes stak de 27- jarige arbeider P. H. van der B. de jon gen, na een hevige ruzie en een achter volging, in de rug. De steken waren vrijwel onmiddellijk dodelijk. De dader is tegen de avond gearresteerd. Gevaarlijke grap in schaftuur. Enige personeelsleden van een der grote be drijven te Zaandam hebben zich misdra gen toen zij tijdens het schaftuur lucht onder een druk van 6.5 atmosfeer in het lichaam van een jeugdige collega lieten persen. Zoiets kan namelijk zeer gemak kelijk dc dood ten gevolge hebben. De jongeman, een houtbewerker uit IJmui- den, moest zich ijlings onder medische behandeling -tellen. Belde benen afgereden. Een 5-jarig jon getje te x otterdam zijn beide benen tot de knieën afgereden. Hij hing achteraan De minister beloofde deze bezwaren nog eens in de ministerraad te zullen bespreken voordat de beslissing zal uit gevoerd worden. En wellicht krijgt de Kamer zelfs nog een nota over dit broodprobleem. Een nederlaag leed de bewindsman, toen hij een post van f 30.000 voor de consu mentenbond moest schrappen. Hij voelt veel voor een krachtige consumenten organisatie. Zij kan misschien op het gebied van de prijzen ook nog wel iets bereiken. En in ieder geval goede voor lichting kunnen geven over de kwali- teits- en prijsverschillen en zeker ook een tegenwicht vormen tegen de massa- suggestie, die van de reclame uitgaat. Maar de meerderheid der Kamer twijfel de er aan of deze bond, die voor een groot deel uit ambtenaren bestaat, wel voldoende representatief is. Zij weiger de daarom de subsidie. Wellicht dat we er volgend jaar meer van horen. Overigens was dit één der weinige ge schilpunten in de Kamer. In het algemeen was men enthousiast over het beleid dat door deze a.r.-minis ter wordt gevoerd. Zelfs de socialist Ne- derhorst, die hem zo fel heeft bestre den bij het sodaproject, gaf toe, dat „de frisse-lucht-economie’’ in deze tijd van welvaart de enig juiste is. WtEL heeft de Japanse premier énkele minder belangrijke economische concessies van Washington verkregen, maar die zullen de oppositie tegen zijn beleid, welke tijdens zijn afwezigheid aanzienlijk is gegroeid en zich duchtig heeft geroerd, niét bevredigen. De Russen en rode Chinezen zitten op het vinketouw; nog dezer dagen hebben de regeringen dier landen een verkla ring uitgegeven, waarin zij het betreu ren, dat 9 jaar na de oorlog Japan nog steeds half bezet land is en wat zijn handel betreft aan handen en voeten gebonden. Na de eigenschappen van het Japanse volk geprezen te hebben vroeger dacht men te Moskou en Paking daar anders over verklaren deze regerin gen zich bereid Japan volle steun te geven in zijn streven naar het herstel van politieke en economische betrekkin gen met de Chinese volksrepubliek en de Sovjet-Unie. Dit gefluit van de vo gelaar zal voorloopig geen resultaat kunnen hebben, omdat Japan nog te zeer op steun van de Ver. Staten is aan gewezen, maar het groeiend Japanse verzet tegen de te sterke binding aan Washington wordt toch gevaarlijk. Men zegt dat begin volgend jaar het Westen zal trachten Japan wat uit de economi sche nood te helpen door het ruimer armslag in zijn handel met Z.O. Azië, o.a. Brits gebied, te geven, Waardoor de Japanse industrie misschien minder be gerig naar de Chinese afzetmarkten zou kijken, maar de vraag is weer of de Westerse industrie erg gebrand is op deze vroeger zo verfoeide Japanse con currentie. Ze stellen een bescheiden eis, De meeste jonggetrouwden Een enkele wil tot elke prijs De dierbre stand ophouden. „Tien kamérs, ’t erf liefst ruim en groot” Men leest het hier en ginder, De woningnood de woningnood, Kan ’t niet een beetje minder? TAAT de regering-Eisenhower dit ech- ter slechts in het uiterste geval zal doen, blijkt uit haar advies aan Tsjang Kai Sjek om de eilandjes die voor de kust van het Chinese vasteland liggen, en min of meer Formosa dekken, te ontruimen en aan de roden te laten. De Amerikaanse garantie geldt dus uit sluitend Formosa en niet de bedoelde eilandjes, o.a. Quemoy, waarvan Peking de bezetting door Chinese, van Ameri kaanse wapenen voorziene, nationalis ten als een directe bedreiging aan voelt. Maar het is niet alleen in dat ge bied van Azië waar de vrede in gevaar blijft, in Indo China zijn sinds de wa penstilstand werd gesloten, de troepen van de communistische generaal Ho Tsji Minh met drie divisies versterkt en deze zaak heeft een der voornaamste punten van het overleg tussen minister Dulles en Mendès France bij diens bezoek aan Washington uitgemaakt. De toestand blijft daar uiterst precair, niet ’t minst door het feit, dat er nog altijd onenig heid heerst tussen het leger en de re gering van Vietnam. Een heropening van de strijd in Indo China zou uiterst gevaar lijk zijn en, als de Ver. Staten niet daa,dwerkelijk ingrepen, waarschijnlijk ten gevolge hebben «lat geheel Indo China in handen der «Mjmmunisten viel, waarna ook Siam gevaar zou lopen cn geheel Zuid-Oost Azië. Niet het minst ook Indonesië, waar de communistische party hevig aan het wroeten is en een zwakke regering met haar koketteert om de aandacht van haar onderdanen van de binnenlandse moeilijkheden tracht af te leiden door de kwestie Nieuw-Guinea sterk op te blazen, infiltratie in dat onder Neder landse souvereiniteit staande gebied te plegen en Nederlandse gevangenen te maltraiteren om hen tot gefingeerde be kentenissen te brengen, die Nederland Sn een kwaad daglicht kunnen stellen en de zondebok maken voor al wat er aan verwarring heerst. Als men bij dit alles de moeilijkheden tussen India en Pakistan voegt, dan zijn daarmee een paar feiten genoemd, welke minister Eden in het gelijk stellen als hrj de toe stand in Azië nog somber noemt. De begrotingsslag is nu in volle gang. Het zal de Tweede Kamervoorzitter echter niet gelukken om alle begrotings hoofdstukken voor Kerstmis afgehan deld te krijgen. Dat is niet de schuld van Dr Kortenhorst, hij zal dit jaar moeten zwichten voor overmacht, n.l. voor de ziekte van minister Cals. De belangwekkende begroting van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen zal nu pas op 8 Februari 1955 in het open baar worden behandeld. Minister Beel, die dit departement tijdelijk beheert, heeft de stoute schoenen aangetrokken om het wetsontwerp inzake de afschaf fing van het schoolgeld te verdedigen. Dat is een moedige daad, want over dit onderwerp bestaat er in de Kamer geen eensgezinde mening. De behande ling van dit wetsontwerp zal geschieden op de dagen, die waren uitgetrokken voor de begroting van Onderwijs. Intussen zijn de begrotingen van Finan ciën, Binnenlandse Zaken en Economi sche Zaken goedgekeurd en men is nu bezig aan Justitie en Oorlog en Marine. De meest interessante begroting was ongetwijfeld die van Economische Za ken. En dat is voor een belangrijk deel te danken aan Minister Zijlstra, die steeds weer kans ziet de Kamer te boeien door zijn beschouwingen. Hij is één van de knapste economen in ons land. En het is daarom begrijpelijk, dat de Kamerleden aan zijn lippen hangen als hij spreekt, want steeds opnieuw slaagt hij erin, om nieuwe gezichtspun ten naar voren te brengen. Minister Zijlstra ziet ondanks zijn drukke werk- Het moeilijke Rij-examen nog te gemak kelijk? Naar de mening van de direc teur van het Centraal Bureau voor de afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen, de heer H. M. W. Westerlaken, dient de opleiding voor het rijbewijs-examen grondig te worden gereorganiseerd, daar de autorijscholen de theorie onvol doende behandelen. Voor de tweede maal in deze zitting van de Verenigde Naties is een resolutie met algemene stemmen aangenomen. De politieke commsisie heeft zonder één tegenstem de resolutie goedgekeurd, waarin president Eisenhowers plannen Voor een vreedzaam atoomenergie worden overgenomen én een internationale wordt uitgeschreven.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1