I HET IS STIL IN EUROPA’S POLITIEKE DREVEN NIEUWE RECHTSORDE BEVESTIGD KRIS-KRAS door Nederland TOESPRAAK H.M. DE KONINGIN K B i Hwat hat Qabe Skroar üs hjoed p p to sizzen Hf 1 3 Buitenlands Overzicht Friese Statenleden Tito op bezoek bij nieuwsgierige Nehroe Feestelijk gebeuren in Haagse Ridderzaal r Kabinetten in W.-Duitsland en Frankrijk staan niet zo sterk t STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Verboden liften ongerust over landaanwinning D®.leidende staatslieden van het Wes ten zullen, nu ze voor de vergade ring van de permanente raad van de Navo weer bijeen zijn ook minister Dulles kwam daarvoor naar Europa ongetwijfeld onderling over deze laatste Russische nota spreken, doch hun han den zijn gebonden, zolang de parlemen ten van de betrokken landen niet over de accoorden van Parijs hebben beslist. In de vergadering van de Navoraad werden zij overigens geconfronteerd met een ander belangrijk vraagstuk. Enige dagen tevoren waren nl. te Parijs de dertien militaire leiders van de Noord Atlantische verdragsorganisatie bijeen om een onderwerp van het allergroot ste belang te bespreken. Namelijk de vraag of ingeval van een aanval van de tegenpartij onmiddellijk gebruik zou moeten worden gemaakt van atoomwa penen om die aanval af te slaan. i» 50e Jaargang No. 99 In 5 Maar de r 1 e t I X' r c 1 r r Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per nun Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie r 1 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: Fa A J. OSINGA te Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 (Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Er is in deze dagen weinig stof voor de overzichtschrijvers. En dat is niet zo’n wonder, we verkeren nu in een periode van afwachten hier in Europa, tenminste aan Westelijke zijde. De Westelijke Euro pese landen, betrokken by de Parijse accoorden, moeten deze eerst geratificeerd hebben, voor er nieuwe initiatieven van hen kunnen uitgaan. Want die ratificatie is wat Duitsland en Frankrijk betreft, nog niet zo zeker, dat men die accoorden nu al als een basis kan gebruiken om er nieuwe activiteiten op te bouwen. de de Besmettelijke ziekten. Blijkens een pu blicatie in de Staatscourant zijn in de week van 28 November tot en met 4 December aangegeven 102 gevallen van roodvonk, 2 gevallen van kinderverlam ming (Gulpen en Alblasserdam), 7 ge vallen van para-typhus en 35 gevallen van diphtherie. Een paartje, dat vacantie nam, Kom zet de bloemen buiten. Hoe toeren wij naar Amsterdam, Gezellig, zonder duiten? Wel, dat is maar een kleine kunst, We mogen het wel lijden, We vragen om een gratis gunst: „Meneer, mag ik mee rijden?’’ Dat ging zo door, van jaar op jaar, Menig gecamoufleerde, Moderne, nette bedelaar, Die op een ander teerde. Want maar de meesten hoefden heus Hun zakgeld niet te mijden, Ze deden echter de oude keus: „Meneer, mag ik mee rijden?” Men moat de hannen net tusken bast en beam stekke s f :1 Bolswards Nieuwsblai Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jongs Nieuwsblad jaar oude stier verkocht aan de Ver eniging voor Kunstmatige Inseminatie te Oisterwijk voor f 9000, Bovendien krijgt de heer Nijland voor ieder jaar, dat de stier bij genoemde vereniging dienst doet, nog f 1000. Daar zit natuurlek wat in deze redene ring en er volgt uit, dat als men in het Westen het gebruik van atoomwa penen voor het afweren van een aanval gaat reglementeren of aan allerlei be perkende bepalingen' gaat onderwerpen, zoals sommige Europese staatslieden wensen, deze wapenen enigszins aan betekenis voor het handhaven van de vrede verliezen; de tegenstander gaat dan misschien geloven, dat men aan de overzijde niet zo gemakkelijk tot het gebruik ervan zal overgaan. Er zijn echter niet alleen militairen, maar ook politici, die wel eens al te radicaal met het atoomwapen hebben willen omgaan. Er zijn in de Ver. Sta ten politici geweest, en niet de eerste de beste, o.a. senator Knowland, een der invloedrijkste republikeinse senato ren, en zelfs minister Dulles, die tijdens de oorlog in Indo China het idee opper de, daar de atoombom te gebruiken. Daardoor zou van een betrekkelijk klein conflict een groot zijn gemaakt, waar in allicht de gehele wereld zou zijn meegesleept en het zijn dergelijke mo gelijkheden, die de Westelijke Europese landen, en in de eerste plaats de klei ne en door hun vooruitgeschoven po sitie meest blootgestelde, huiverig ma ken de beslissing over het toepassen van het atoomwapen geheel uit handen te geven en te leggen in handen van de Navo-militairen. Men zal hier naar een tussenweg moeten zoeken, welke ener zijds waarborgt, dat het atoomwapen niet ontijdig en roekeloos wordt gebruikt en anderzijds de militaire leiding in 't Westen in staat stelt de zware verant woordelijkheid welke de beveiliging van het Westen op haar legt, te dragen. Er verluidt, dat men een schema wil opstellen, waarin alle mogelijke geval len van agressie zullen worden opge nomen met de bepaling of men ter af weer atoomwapenen zal mogen gebrui ken of niet. Het lijkt in ieder geval no dig, dat men in het Westen spoedig tot overeenstemming over deze kwestie komt. Want als straks W.-Duitsland bewapend is, en, onder Russische lei ding, ook de Oost-Duitse strijdkrach ten verder worden opgevoerd, krijgt men daar in de buurt van de Elbe een toestand, welke tot allerlei incidenten kan leiden. Intussen zij er op gewezen, dat men er met een afspraak tussen de Europese deelnemers aan het Navo-pact nog niet is. Want president Eisenhower heeft het recht zonder raadpleging van zijn pact-genoten ’t Amerikaanse stra tegische luchtwapen, dat van Ameri kaanse bases ageert, op te dragen atoombommen te gebruiken. name en de Nederlandse Antillen schet sten. Terwijl buiten de Marinierskapel het Wilhelmus speelde en de erewacht in de prachtige gala-uniformen het geweer presenteerde, betraden de Koningin en de Prins om precies drie uur de Rid derzaal. Een commissie van ontvangst begeleidde de Koningin naar de troon. Deze commissie was samengesteld uit de leider van de Nederlandse delegatie op de Ronde Tafelconferentie met de West, minister-president dr W. Drees, de minister-presidenten van Suriname en de Nederlandse Antillen, de heren A. Currie en E. Jonckheer en uit de Mi nister van Overzeese Rijksdelen, Prof. Mr. W. J. A. Kernkamp, de man, die de beslissende stoot tot dit Statuut ge geven heeft. De drie delegaties hadden hun zetels voor de troon. Daartussen stond de tafel, waarop de acte van be vestiging ter tekening lag te wachten. Nadat H.M. de Koningin had plaats ge nomen, sprak Dr W. Drees een korte rede uit, waarin hjj o.a. zeide, dat het Statuut zal blijken wijs te zijn, als het voldoet aan de verwachtingen, die de Rjjksdelen er aan stellen. Belangrijker dan de tekst is het Statuut, dat het sluitstuk is van een evolutionnaire ont wikkelingsgang. In gelijke zin spraken ook de heren Jonckheer en Currie en zij lieten niet na hun aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje te betuigen. Nadat H.M. de Koningin de acte had getekend, volgden de drie Minister-Pre- sidenten en Prof. Kernkamp. Zo was de 15de December een histo rische dag. Het zal een datum zijn, die met ere in de geschiedenis van ons Ko ninkrijk zal worden vermeld. Het grote belang van deze dag zal in de toekomst blijken, want de samenwerking tussen de drie gelijkwaardige partners in het Koninkrijk zal ongetwijfeld rijke vruch ten kunnen afwerpen. Na de oorlog reed geen trein of bus Meer op gezette tijden. En menig trekkei- stond toen knus De weg over te gluren. Wie brengt mij naar ’t bestemde doel?, ’k Ga elke kans verbeiden. Een auto! Toon sportief gevoel: „Meneer, mag ik mee rijden?” ’t Verkeer is spoedig weer hersteld, Na-oorlogse tarieven. Enfin, niemand zat krap in ’t geld, Elk reisde naar believen. Doch ’t spelletje ging veel te echt, Om er mee uit te scheiden. Weer hunkerde men langs de weg: „Meneer, mag ik mee rijden?” September het geval is. En wat we vooral misten op deze dag waren de autobussen, die anders uit alle delen van ons land belangstellenden voor deze ceremoniële stoet vervoeren. Een Gou den Koets heeft zon nodig. Wat dat be treft, is dit feest van de nieuwe rechts orde dan ook stellig geslaagd. Maar hoe indrukwekkend het uiterlijk vertoon langs de straten ook weer mocht zijn, de hoofdplechtigheid vond toch plaats in de Ridderzaal, waar afgevaardigden uit Nederland, Suriname en de Neder landse Antillen zich schaarden om de troon van H.M. de Koningin, die ver gezeld was van Z. K. H. Prins Bern- hard. Behalve deze afgevaardigden wa ren natuurlijk het Corps Diplomatique, de leden van de Hoge Raad en hoge burgerlijke en militaire autoriteiten aanwezig. Zelfs hadden vertegenwoor digers van werkgevers- en werknemers organisaties en van industriële onder nemingen een plaats gekregen in de machtige Ridderzaal, waarin ongeveer waren. een eenvoudig houtwerk, om goed te doen uitkomen, dat zij slechts gasten waren. Alle na druk werd dus gelegd op H.M. de Ko ningin en de delegaties van Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen. De stemmig versierde Ridderzaal, waar in het sombere najaarslicht nauwelijks kon doordringen, het geschitter der uni formen van diplomaten en Kamerleden deden vergeten, dat het Statuut met de West in ons Parlement op grond wettelijke gronden zo fel becritiseerd werd. de algemene beschouwingen bij behandeling van de begroting van provincie Friesland, welke Dinsdagmid dag door de provinciale staten werden gehouden, hebben enkele statenleden on gerustheid geuit over kwesties, die ver band houden met de landaanwinning aan de Noordkust van Friesland. De heer Klok (arb.) gewaagde van ge ruchten volgens welke de landaanwin ning, zoals deze thans étappegewijs vanuit de kust geschiedt, binnenkort zal worden geëindigd. De heer A. de Vries (a.r.) vroeg zich af, waarom men eerst het Groningse Wad, waarin een zandplaat van 25.000 ha ligt, gaat inpolderen in plaats van het Friese Wad. Verder vond spreker het jammer, dat de provincie niet di recter invloed heeft op de gang van za ken bij de landaanwinning. Hier haakte de heer S. de Vries (a.r.) aan vast, dat het gewenst zal zijn dat Friesland iets te zeggen krijgt over de kolonisatie van de Lauwerszee en dat niet alleen Zwolle en Den Haag, daar beslissingen in zullen nemen. De heer Haan (a.r.) vroeg zich af waar om .Groningen een financieel extraatje Tl/TAARSCHALK Tito is thans voor ’n bezoek naar India vertrokken. Men zegt wel dat premier Nehroe hem gaar ne wil raadplegen omdat de Zuid-Slavi- sche leider, vroeger hecht verbonden met Moskou en nog steeds communist, meer dan de meeste staatslieden iets weet van wat zich te Moskou achter de schermen afspeelt. Nehroe brengt in 1955 zelf een bezoek aan de Russische hoofdstad en wil tevoren wel eens wat meer weten over Tito’s ervaringen. Bovendien is de Zuid-Slavische staats man nu een gezochte figuur bij beide blokken, met geen van welke beide hg een te vast© verbinding wenst en daar mee past hij enigszins in de sfeer van Nehroe, die geheel neutraal wil blijven. Maar Tito dan heeft, voor hij naar In dia vertrok, in een interview ook iets gezegd over de nieuwe wapens als atoom- en waterstofbommen. Hij meende dat het juist deze wa penen zjjn, die bedragen tot de vermindering van de internatio nale spanning, omdat beide par tijen ze bezitten en de vrees voor vergelding beide groeperingen weerhoudt een oorlog te ontke tenen. Federatie Koninklijk. De Ned. Federa tie van Harmonie- en Fanfaregezel- schappen heeft het praedicaat „Konink lijke” verworven. Dit werd medegedeeld tijdens de herdenking van het 45-jarig bestaan van de federatie Zaterdagmid dag te Utrecht. Holbewoner thuis. Tien dagen heeft te Utrecht een jongen van 1» jaar op een berg lompen onder de vloer van zijn ouderlijke woning geleefd. Thuis wist men niet beter dan dat hy als licht matroos voer. Zijn vader hoorde dezer dagen ’s nachts gestommel onder de vloer en ontdekte daar zijn zoon, die op 5 December „naar zee vertrok”. Hij kroop echter onder de vloer en plun derde de provisiekast als er niemand thuis was. Dit spelletje, dat klachten gaf, Kon zo niet meer gelaten, Verboden! zegt Minister Staf, Stop niet meer voor soldaten. Zijne Excellentie heeft ’t verbruid, Men noemt het zwaar kastijden. Maar eerlijk, ’t is een goed besluit! „Meneer, ik laat U rijden!” PIET. Steeds meer wjjn. Het wijnverbruik in Nederland vertoont een kleine, maar ge stage stijging. In de kringen van de wijnhandel verwacht men, dat het ver bruik over dit jaar 0.7 liter per hoofd van de bevolking zal bedragen, vergele ken met 0.6 in het vorig jaar en 0.5 liter in 1952. van een half millioen krijgt, terwijl Friesland daar van verstoken blijft. Heeft men, als men te veel heeft uitge geven, zo gemakkelijk succes door hard op de deur te kloppen? Ook de heer D. Humalda (c.h.) vroeg zich af of men eerst diep in de schulden moet zitten eer men een dergelijke fi nanciële steun van het rijk krijgt. Spr. constateerde, dat in de begeleidingsbrief bij de begroting de optimistische klan ken volkomen ontbreken. De heer Falkena (v.v.d.) sprak de ver wondering .uit, dat, nu de financiële positie van de provincie slechter wordt, Friesland wel spoedig op buitengewone rijkssteun aangewezen zal zijn. Sturen gedeputeerde staten het misschien al welbewust in die richting Verder vroeg spr. of een spoedige beslissing inzake de scheepvaartrollen verwacht mag worden. 800 mensen bijeen meesten zaten achter Volgens de berichten stonden de leiden de militairen achter dit rapport, maar waren er verscheidene regeringen, die bezwaren hadden. Vooral de Deense werd in dit verband genoemd. Zij wilde dat eerst de rege ringen zouden worden geraadpleegd, omdat het overijlde gebruik van atoom wapens verschrikkelijke vergeldings maatregelen zou kunnen uitlokken. De generaals stellen daar tegenover dat dit politieke overleg veel te veel tqd zou kosten en de militaire leiders op deze wijze zeer zouden zijn gehandicapt bij het afweren van een overval. Voor al omdat de tegenstander steeds over een ontzaglijke overmacht aan mannen zal beschikken Molotof zelf heeft dezer dagen nog eens gewezen op die overmacht aan Russisch-Chinese zijde waardoor hij eigenlijk de Westelijke ge neraals een troef in handen gaf meent men aan militaire zijde dat slechts het snelle toepassen van de mo dernste wapenen in staat zou zijn W.- Europa voor een rode overstroming te behoeden. We hebben er al eens eerder op gewezen dat het juist de overmacht aan mensen aan Oostelrjke zijde is, wel ke ook het oplossen van het ontwape- ningsvraagstuk zo moeilijk maakt. Het Westen zal steeds moeten streven naar het overtreffen van de tegenstander wat de bewapening betreft, om het tekort aan mensenmateriaal te dekken. „Mevrouw en mijne heren gedelegeerden, Nederland, Suriname, en de Ned. Antillen mogen zich gelukkig prijzen, dat een lange evolutie ongeveer met onze eeuw begonnen heden haar bekroning Vindt in de bevestiging van het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden. Dit is het resultaat van de ontwikkeling, die voerde tot het definitief opheffen der koloniale verhoudingen. De drie landen mogen met voldoening de wereld in dat statuut een monument te aanschouwen geven van de macht, die geestkracht, zelfbeheersing en wijsheid kunnen opleveren te midden van de woelingen van deze kritieke tijd. In het huidige stadium waarin wij verkeren, is het onbestaanbaar, dat een over eenkomst als deze, anders dan op basis van volledige vrijwilligheid gegrond zou zijn. Is een regeling eenmaal definitief gedrukt, ondertekend en afgekondigd, zo rechtvaardigt dat op zich zelf nog geen vreugde over haar totstandkoming. Zij Is er pas, als zij er in wezen is, als zij leeft. De letter is de neerslag van de geest, en de groeikracht van de geest van onze nieuwe verhouding moge het huidige geslacht en de daarop volgende ten zegen zijn. De groei van onze verhouding is als die van een gewas, welks samengestelde levensbehoeften voeding van een gezonde kwaliteit vereisen, want anders zou het niet kunnen groeien en bloeien, maar zou het verworden. Duidelijk is de levensvatbaarheid van deze plant gebleken bij het voortdurend samenwerken van de wederzijdse zorg er voor. De storm der tijden heeft aangetoond, dat ze stevig geworteld was. Graaft men diep, dan zal men zien hoe, door de veelzijdigheid dier goede zorgen, de hoofd wortel gestadig wordt gevoed en hoe die deze steeds levenskrachtiger verwerkt. Wat Nederland betreft, het voelt zich, zowel met Suriname als met de Antillen ieder afzonderlijk met recht verbonden in een tweeledige eenheid. Onze drieledige saamhorigheid tegenover de buitenwereld kan men niet genoeg als houvast waarderen, voor wanneer de stormen van buitenaf soms al te ruw zouden komen ópzetten. Wat onze drie landen, gelegen in hun grillige geografische driehoek, ook moge scheiden en onderscheiden, al wat ons verbindt kan voeren tot een vruchtbaar aamenwerken in het belang van het samenstel der drie: het veelvoud, in het besef, dat het heil daarvan altijd uitgaat boven dat der afzonderlijke landen: het enkelvoud. Zinvol is deze verbondenheid der drie landen door de wederzijdse aanvulling, die Zij elkander geven, en die elk hunner ten goede komt. Moge onze nieuwe samenwerking Gods zegen waardig kunnen zijn.” Gedurende de De cembermaand worden de kaarsen voor het Kerstfeest vervaar digd. Het is een oude traditie, dat de huis vrouwen van het platteland in Zwe den, zelf de kaarsen maken. Deze kaarsen zullen in de Kerst bomen en op Kerst avond branden. Foto: Het vervaardi gen van de baarsen. Een rapport dat op die bijeenkomst be handeld werd, beval aan, dat inderdaad direct van atoomwapenen gebruik zou moeten worden gemaakt, ook al had de vyand ze aanvankelijk niet toegepast. “TjOORDAT in Beieren en Hessen, na de gehouden verkiezingen en tegen de verwachting in coalities zijn ge vormd waarin wel de socialisten, maar piet de chr. democraten zijn vertegen woordigd, is dr. Adenauer zijn twee derde meerderheid in de Bondsraad, de vertegenwoordiging van de landen, die samen de W.-Duitse Bondsrepubliek Vormen, kwijt. Hetgeen betekent, dat als voor enig onderdeel der Parijse ac coorden een tweederde meerderheid in de W.-Duitse volksvertegenwoordiging nodig zou zijn, de kans bestaat, dat die niet zou worden verkregen. Dit is on getwijfeld een succes voor de W.-Duitse socialisten, die zich tegen het aanne men van de accoorden blijven verzetten, zolang niet eerst een nieuw gesprek tus sen de Grote Vier heeft plaats gehad. Zij zijn ook niet ingegaan op Adenauers pogingen om hen te winnen voor mede werking aan het tot standkomen van een dienstplichtwet als de accoorden toch door de West-Duitse volksverte genwoordiging zouden worden bekrach tigd. In Frankrijk had Mendès France bij de stemming in de nationale vergadering over de politiek in Noord-Afrika slechts een schrale meerderheid, zodat noch in West- Duitsland noch in Frankrijk de kabinetten zo sterk staan als men wel zou wensen aan de vooravond van de beslissing over het lot der Parjjse accoorden. Het spreekt vanzelf, dat men van Rus sische zijde tracht het verzet in het Westen tegen de Parijse accoorden aan te moedigen. Te Moskou ontbreekt het ten deze niet aan initiatief. Molotof heeft in een rede de Fransen nog eens gewezen op de wenselijkheid het Frans- Russisch verdrag als hoeksteen voor de Vrede in Europa te gebruiken, waardoor herbewapening van West-Duitsland on nodig zou zijn. En op 9 December richtte Moskou een nota tot de Westelijke Grote Drie, waar in het een scherpe aanval op de accoor den van Parijs deed en betoogde, dat, sis deze werden geratificeerd, de her eniging van Duitsland onmogelijk zou worden gemaakt. Ook zou het dan niet zo heel gemakkelijk val’en om een vre desverdrag inzake Oostenrijk te slui ten de Franse regering had juist de zer dagen Moskou gepolst over het sluiten van dit verdrag, dat een begin van ontspanning zou kunnen brengen en de Sovjetunie en andere „vrede lievende landen” zouden hun bewape ning verder moeten opvoeren. Ondanks de juridische bezwaren over heerste de eenheid. En er zal dan ook geen één Kamerlid zijn geweest, dat niet met een zekere bewogenheid en trots H. M. de Koningin haai- troon zag verlaten om de nieuwe rechtsorde te bevestigen. Driemaal (één voor elk Rijksdeel) zette Zij Haar handtekening onder de acte van bevestiging. Daar door werd bewezen, dat ook in deze tijd Koninkrijken zonder schokken her- I vcrmd kunnen worden. Dus langs de weg der geleidelijkheid. En nog stiller werd het in de Ridderzaal toen H. M. de Koningin daarin in Haar rede wees. Het waren deze Koninklijke woorden zie elders op deze pagina die op onnavolgbare wijze de betekenis van de samenwerking tussen Nederland, Suri-- Hoofdinspecteur van politie in arrest. Een hoofdinspecteur van politie te Kerkrade is op verzoek van de officier van Justitie voor Economische Zaken te Maastricht in verzekerde bewaring ge steld. Volgens mededelingen van het hoofd van de douane-recherche te Nij megen wordt hij er van verdacht met een politiedienstauto koffie en levens middelen naar Duitsland te hebben ge smokkeld. Sedert enige tijd stond hij al onder verdenking, zich schuldig te maken aan frauduleuze uitvoer. Mjjn bij Vlieland. Op een afstand van ongeveer een mijl Noord-Noord-West van lichtboei ET 5 is Maandagmorgen een drijvende mijn waargenomen. De lichtboei ET 5 ligt ten Westen van de Zuidpunt van Vlieland. Geld in het water gegooid. De Hage naars hebben 26.629 munten gestort in de namaak Trevi-fontein, die kort ge leden op het Buitenhof stond opgesteld ter gelegenheid van de vertoning van de film „Three coins in the fountain”. Bij elkaar geteld leverden de munten een bedrag van f 1.995.76 op. Dit bedrag is aan het Prins Bernhardfonds overge dragen. Wichelroedeloper vindt horloge terug. Onlangs verloor de heer J. van Olphen te Oldeberkoop in een van de bossen zijn horloge. Lange tijd zocht hij er naar, doch tevergeefs. Hij riep daarop de hulp van de heer A Kramer te Olde berkoop in, die enige ervaring heeft met de wichelroede. Op een oppervlakte van pl.m. 700 vierkante meter wist de heer Kramer het horloge ns. korte tijd zoeken terug te vinden. - Stier bracht beste prijs op. De heer R. Nijland te Giethoorn heeft een bijna 2 De nieuwe rechtsorde is een feit. Suri name en de Nederlandse Antillen zijn gelijkwaardige partners in het Ko ninkrijk der Nederlanden. Een vooruit ziende politiek heeft deze voormalige koloniën gemaakt tot zelfstandige ge biedsdelen, welke evenals Nederland, de leiding van het Oranjehuis erkennen. Is het wonder, dat op deze historische dag De-n Haag zich feestelijk tooide en dat de Regering heeft besloten dit fees telijk gebeuren te vieren met het cere monieel dat op Prinsjesdag gebruike lijk is? Zelfs de meest verwende Hage naar stond een beetje vreemd te kijken. Een soort Prinsjesdag in de donkere dagen voor Kerstmis. Dat is voor de „Residentie”-bewoners wel een zeer merkwaardige gewaarwording. En het leek of deze afwijking van de traditie er niet zo erg goed Inging. De mensenrijen langs de straten waren minder dik dan op de derde Dinsdag in Vrijdag 17 December 1954

Bolswards Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1