RODENT0000' 9ollS Hlpijker De komende wedstrijden KAPPIE EN HET DRIJVENDE WOUD Stadsnieuws 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen PHILIPS Voetbal Z)o.O*. Vl&h.QjlxLuQ.^StQA Schaken Beschermt uw waterleiding tegen vorst I 'ii I Dames! Vooral nu LAMPEN Handen en Li ppen ruv^pUROL Millioenen dames zeggenVoor de handen niets beter dan HAMEA GELEI. F VAN DER PLAATS BOLSWARD Brandend zuur op Uw maag dooft prompt Immm INGEZONDEN MEDEDELING Méér LICHT voor WEINIG GELD I INGEZONDEN MEDEDELING 25 I Coaster „Friso” liep op rif. De beman ning van de Nederlandse kustvaarder „Friso” (250 ton) is Dinsdag ternau wernood aan de dood ontsnapt toen hun schip tijdens een verblindende sneeuw storm. op een rif voor Kaap Lizard liep. De boeg kreeg een grote scheur, doch dank zij de snelle hulp van vissers uit Cornwall kon de zinkende „Friso” nog juist de haven bereiken. Melk wordt drie cent duurder. Met in gang van volgende week zal de prijs van consumptiemelk met drie cent per liter worden verhoogd, hier en daar zelfs met vier cent. Deze prijsverhoging is het gevolg van een stijging van de kost prijs. Naast de verhoging van drie cent per liter zal waarschijnlijk in enkele delen van het land worden besloten tot een winstmargeverhoging voor de klein handel. Dit kan aanleiding geven tot ’n tijdelijke verhoging van één cent extra per liter. Dochter van Nicolaas Beets overleden. De jongste dochter van Nicolaas Beets, mevrouw WentbeekBeets is Dinsdag in haar woonplaats Laren overleden. Mevr. WentbeekBeets is 83 jaar ge worden. Venezuela bestelt schepen in Nederland. In Caracas zijn de contracten getekend voor de bouw van twee sleepboten bij de Haarlemse Scheepsbouw Maatschap pij, voor rekening van de Venezolaanse regering. AANRIJDINKJE Op de Grote Dijlakker heeft zich dezer dagen een aanrijdinkje voorgedaan tus sen een bestelwagen en een personen auto. De laatste (van D. H. te Frane- ker) bekwam hierbij enige schade. De bestelwagen van de heer D. v. d. B. raakte „met de schrik vrij”. ZALIGVERKLARING - TITUS BRANDSMA Binnenkort is de instelling te verwach ten van de bisschoppelijke rechtbank voor het proces ter zaligverklaring van prof. dr. Titus Brandsma, o.a. geestelijk adviseur van de toenmalige Ned. R.K. J ournalistenvereniging. Naar wij vernemen zal als president van deze kerkelijke rechtbank optreden prof, dr. F. A. M. Welle, hoogleraar in het canoniek recht aan de Nijmeegse uni- versitelt. De paters Carmelieten dr A. Staring en P. Starmans zijn beiden vice- postulators. Hun voorbereidend werk is inmiddels reeds ver gevorderd. TREINBOTSING IN BRAZILIË Bij een botsing tussen een passagiers- trein en een goederentrein zijn 15 men sen om het leven gekomen; 40 werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde nabij Barro do Pirai, 110 kilometer van Rio de Janeiro. De machinist van de personentrein is gearresteerd. LEER OM LEER De Britse regering overweegt, de Russi sche diplomaten in Engeland strengere reisbeperkingen op te leggen als reactie op de beperkingen voor de Britse diplo maten in de Sovjet-Unie. R.E.S.SCHCTJ ASPARTIJ Woensdagavond namen 58 spelers aan deze kaartwedstrijd in de Doele deel. Na menige spannende party werden de prijzen gewonnen door:'D. Pijper, D. Et- tema, J. Altenburg, S. Terbraak, Th. Ldtstra en St. Stienstra. De troostprijzen door: G. Posthumus, B. Draaisma, Joh. Bolta, Tj. Houben, J. Kolkena en G. Terbraak Jr. De poedelprijzen vielen ten deel aan: W. Niemarkt, L. Homma, R. Dooper, en KI. de Vreeze. De mooie prijzen werden door voorzitter Altenburg aan de winnaars uitgereikt. Het ligt in de bedoeling, dat na samen stelling van de bisschoppelijke recht bank de eerste officiële zitting zal wor den gehouden in het gebouw van de Zusters te Amersfoort waar Z. Em. Joannes kardinaal De Jong zyn intrek heeft genomen. Deze plaats is gekozen teneinde als eerste te kunnen horen de Kardinaal zelf, in wiens opdracht wijlen pater Brandsma destijds de betekenis van de katholieke pers in Nederland te genover de bezetter heeft verdedigd. Dit zijn de sigaren, die de leden van de klaverjasclub hem hebben gestuurd. NED. CHR. VROUWENBOND De eerste vergadering van de afdeling Bolsward van de N.C.V.B. werd 4 Jan. gehouden in de Gebouwen a. d. Gast huissingel. INGEZONDEN MEDEDELING Hamea-Gelei voor Uw handen INGEZONDEN MEDEDELING Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte hetu kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen wateren bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter s Le verpilletjes. 2e Week elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter s Leverpilletjes stellen uw inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertra gen. neem dan tijdelUk Carter’s Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u u w ver stopping kwijt en vervalt u niet in de laxeer- middelen-gewoonte. Haal direct Carter's Le- verpilletjes. 11.20 per flacon. 67 Nu er weer een vorstperiode is begon nen, bestaat er ook weer gevaar voor bevriezing van de waterleiding. In de vorige winter zijn tal van waterleidin gen bevroren en gesprongen, doordat men het advies van het waterbedrijf „Vorstgevaar, Waterleiding Aftappen” niet heeft opgevolgd. Zorgt er voor, dat dit U niet overkomt en beschermt uw waterleiding tegen vorst door de kelderramen goed af te sluiten, de kieren dicht te maken, de hoofdkraan en de watermeter met stro of oude kranten af te dekken en vooral door iedere avond de waterleiding ge heel af te tappen. De meterputten die nen schoon te zijn en goed te sluiten. Kosten van beschadiging van de water meter komen voor rekening van de ge abonneerde. Onze schaakrubriek begint het nieuwe jaar 1955 met de beste wensen uit te spreken aan alle Bolswarder schakers en de puzzelaars van onze probleemru- briek. Wij vangen het nieuwe jaar aan met probleem no. 3. Hoewel deze opga ve niet veel lastiger is dan de voor gaande problemen, meent steller dezes toch voor de goede oplossing van dit 3- zettige probleem 2 punten te moeten toekennen. Het is een eenvoudige stel ling met slechts enkele lichte stukken, die door onze oplossers gevonden moet kunnen worden. Het is misschien aardig te vermelden, dat dit probleem werd gecomponeerd door één van de leden van de Bolswar der Schaakclub „Westergoo”. Bedoeld probleempje werd in 1945 als eerste plaatsing opgenomen in het tijd schrift van de Ned. Bond van Probleem vrienden. Wit: Koning Anna 6, Toren Ber nard 2, Loper Bernard 7, pionnen op Anna 5 en Dirk 6. Zwart: Koning Bernard 8, Toren Bernard 1, pionnen op Anna 7 en Dirk 7. Wit begint en heeft in 3 zetten mat. De goede oplossingen worden dus met twee punten gehonoreerd. De oplossing van probleem no. 1 luidde: 1 a2 - a4. LOOP DER BEVOLKING TE BOLSWARD IN 1954 Op 1 Jan. ’54 bedroeg de bevolking al hier 8014, waarvan 3982 mannen en 4032 vrouwen. Zij vermeerderde door geboorte met 102 jongens en 87 meisjes, samen 189 per sonen; voorts door vestiging van 194 m. en 230 vr. met 424 personen, zodat de totale vermeerdering bedroeg 296 m. en 317 vr., samen 613 personen. Zij verminderde door overlijden van 34 m. en 38 vr., samen 72 personen, als mede door vertrek van 238 m. en 276 vr. met 514 personen, zodat de totale vermindering bedroeg 272 m. en 314 vr. samen 586 personen. Na aftrek van de totale vermindering van de totale vermeerdering is er een overschot (vermeerdering) van 24 m. en 3 vr., samen 27 personen, zodat de bevolking op 1 Januari 1955 bedroeg: 4006 mannen en 4035 vrouwen, samen 8041 personen. Naar de verschillende kerkgenootschap pen bedroeg de bevolking: 3160 Rooms- Katholieken, 2431 Ned. Hervormden, 1144 Gereformeerden, 165 Doopsgezin den, 99 diversen en 1042 tot geen kerk genootschap behorend. Aantal gesloten huwelijken: 57. Aantal ingeschreven echtscheidingen: 3. Aantal levenloos aangegeven kinde ren: 4. Wat spreker en onderwerp betreft was dit een goed begin. Zeker vanwege de snerpende koude was het bezoek niet zo groot als anders. Na de opening werd het woord gegeven aan Ds Teeuwen van Diemen, die sprak over het onderwerp: „Guido Gezelle”. Vanaf de studententijd heeft spr. de persoon en het werk van Guido Gezelle bewonderd. Het is daarom dat hij zijn gehoor op zo’n boeiende wijze weet te vertellen van 't ouderlijk huis van Guido Gezelle en de personen zo fijn tekent. Verhaald werd hoe moeilijk hij het later heeft gehad en hoe dikwijls hij te wei nig is begrepen. Mede hierdoor heeft hij jarenlang gezwegen. Maar de man, die zo rijk gesierd was met gaven van hoofd en hart, gebruikt deze gaven ten slotte toch weer en het blijkt ook uit deze gedichten, dat Guido Gezelle gezocht heeft naar en geleefd heeft op de ge nade in Jezus Christus. Spreker raadde allen aan kennis te ne men van de persoon en het werk van deze grote dichter en taalgeleerde, die ook Friesland kende en van wie gedich ten o.a. in de Friese taal werden ver taald. In de pauze waren er nog foto’s te be zichtigen van de Kerk en ’t seminarie enz. waar Guido Gezelle als geestelijke gewerkt heeft. Na een woord van dank van de presi dente voor deze interessante lezing sloot spreker met dankgebed. 35 DODEN IN KOUD EUROPA Ten minste 35 personen in West-Europa hebben het leven verloren tengevolge van ongelukken, veroorzaakt door kou en wind. Honderden anderen liepen op de spiegelgladde, beijzelde wegen ver wondingen op. Talrijke treinen, vliegtuigen en schepen ondervonden grote vertraging. Vele we gen werden onbegaanbaar. Ook het tele foonverkeer ondervond in verschillende delen van Europa stagnatie. SLEEPBOOT OMGESLAGEN Drie leden van de bemanning zijn Dins dag om het leven gekomen, toen een sleepboot in de haven van Antwerpen omsloeg. BURGEMEESTER BRUINSMA ZAL TENTOONSTELLING OPENEN Voor de derde maal wordt (thans te Leeuwarden in Tivolie) een Friese Na tionale duivententoonstelling gehouden. Burgemeester J. G. S. Bruinsma, die als beschermheer van de postduiven sport fungeert, zal de tentoonstelling waarvoor veel inzendingen zijn (45 uit Bolsward en verder uit het gehele land, tot zelfs uit Maastricht) officieel openen. Keurmeester is de oud-Bolswarder A. Langenberg uit Rotterdam, die voor ’t eerst in het HeitelAn gaat keuren. Er is ook een vrouwelijke inzendster: me vrouw Honing-Christiansen uit Schie dam. De tentoonstelling wordt gehouden op 15 en 16 Jan. a.s. Zoals men weet werd de eerste tentoonstelling gehouden in Huize Heeringa in 1948. OVERNAME VISHANDEL Wanneer Hichtum, Burgwerd en Hart- werd gisteren geen vis hebben gegeten komt dit doordat visboer A. Wielinga van Bolsward het gisteren te druk had met zijn nieuwe zaak. Dat „nieuw” is overigens betrekkelijk, want sedert jkren was de heer Wielinga compagnon van vishandel Draaisma in de Kleine Hoogstraat. Nu heeft de heer Wielinga deze zaak geheel overgenomen en er zijn intrek in genomen. Het rondje Hichtum, Burg- 'werd, Hartwerd is evenwel niet het enig ste ommetje, dat de heer Wielinga we- Kappie’s gezicht klaarde op, toen hy aan boord van zijn schip stapte." De zwartjes hadden er helemaal geen kwaad gedaan. Integendeel, zy waren bezig de drinkwatertank te vullen en het dek te schrobben. Een grote kryger stapte op Kappie toe en grijnsde als een reclame voor tandpasta. Hij was kennelijk een hoge officier, want hij droeg drie scheerkwasten. „Wij ver trekken vanavond,” zei hij. Er trok een donderwolk over Kappie's gezicht. „Wie maakt MARKTMEESTER GOED GEMUTST Marktmeester Mulder was gister goed gemutst. Dit kwam echter minder van de aanvoer dan wel van de kou. De laatste was nl. oorzaak, dat hij een ge breide muts over de oren trok. Dit was ook wel nodig, want met het markt- meesteren kon hij moeilijk de warmte houden. Het waren slechts wat kippen en nuch- teren kalveren, die de eer van de markt trachtten op te houden. De laatsten bibberden niet zonder reden: ze waren warmere streken gewend. De marktbezoekers waren gauw uitge keken en zochten de warme kachel in de café’s, waar de koffie geurde en ster ke verhalen opgeld deden. De markt kooplieden hadden het ook niet warm. Ze konden hun afval moeilijk in het water deponeren, omdat de gracht be vroren was. De gemeentereiniging had daarom voor afvalemmers gezorgd. Hier belandden dus de rottige appels en de schelviskoppen. Ook bij open water zouden deze emmers op hun plaats zijn, dunkt ons. uit, wanneer ik met mijn schip vertrek?!” bulderde hy. De ander glimlachte goedig. „Koning Houmejasvas,” ant woordde hij geduldig. „Waar is koning Houmejasvas?” brulde Kappie, hees van drift. De zwarte hoofdman grijnsde nu zo breed, dat een krokodil er jaloers op zou zijn geworden. „Daar,” ze: hij, naar het drijvende woud wijzend, waar boven nu de Houmejasvasvlag wapperde „er worden daar hutten getouwd, want de hele bevolking gaat mee.” Verder tippen we: CAB 2Lemmer 3: CAB wint. Friso 2—RES 2: RES wint. RES 3—Lemmer 4: gelijk spel. Adspiranten: CAB 1Lemmer 1: gelijk spel. Friso 1RES 1: Friso wint. De Kooi 2A—RES 2A: De Kooi wint. Sneek 3ACAB 2A: gelijk spel. Voor Zondag heeft RES opnieuw een thuiswedstrijd en daar dit tegen één uit de onderste regionen is, n.l. Lemmer kan blauw-wit haar positie weer ver stevigen, tenminste als de Bolswarders op hun tellen passen. Lemmer komt er nl. de laatste tijd veel beter in, zodat aanpakken de boodschap is. Daar RES hiervan wel overtuigd zal zijn, ligt de overwinning in het verschiet. CAB krijgt het zeer moeilijk in de uit wedstrijd tegen Tijnje. Wanneer rood wit nogal een woordje wil meespreken, dan moet er Zondag gewonnen worden. Zoals we vorige week gezien hebben, is CAB nog wel tot verrassingen in staat. Wanneer MKV met 10 man in toom ge houden kan worden, dan moet een vol ledig CAB ook tegen Tijnje niet kans loos geacht worden. We zyn benieuwd naar het resultaat, evenals bij MKV- Freno, want mocht CAB winnen of ge lijk spelen en MKV zou Freno de voet eens dwars zetten, dan zou door dit alles RES op fluweel komen te zitten. Wie weet, wat er gebeurt. Bakhuizen ontvangt Friso, wat best 'n gelijk spel kan opleveren. Oosterlittens gaat bij Stiens op bezoek, dit betekent winst voor de Stiensers. RUIM MILLIOEN WERKLOZEN IN WEST-DUITSLAND Voor het eerst sinds verscheidene maan den overschijdt het aantal werklozen in West-Duitsland het millioen. Op 31 De cember j.l. werden er 1.287.638 geteld. In Januari wordt nog een „seizoensstij- ging” verwacht. In de 1ste klas KNVB gaat Heerenveen waarschijnlijk zonder Lenstra, naar Rigtersbleek. Voor Heerenveen is het te hopen, dat de vorst zal aanhouden, zo niet, dan kan het voor de Friezen wel eens een verliespost opleveren. Leeuwarden krijgt Roda-Sport op be zoek. Een moeilijke tegenstander, maar toch hebben we wel enige hoop op een Friese zege. „Dolle stier” brak 14 maal in. Voor de Arnhemse rechtbank is Dinsdag een jaar en zes maanden geëist tegen de 23- jarige B. F. P. uit Arnhem, diè bij een reeks van veertien inbraken ruim f 4000 had bemachtigd. Do jongeman, die als wielrenner met de bijnaam „Dolle stier” tot goede prestaties in staaf bleek, kwam bij enige valpartijen zó ongeluk kig terecht, dat hij de wielersport er aan moest geven. Hij had echter geen vak geleerd om aan de kost te komen en zo begon hij inbraken te plegen. Meer dan 18000 sehepen in Rotterdamse haven. Naar wij vernemen zijn in het afgelopen jaar tegen alle verwachting in toch meer dan 18000 zeeschepen de Rotterdamse haven binnengelopen. Het waren er 18.024 met een gezamenlijke tonnage van 32.838.061 nrt. Verleden jaar liepen 16.301 schepen de Rotter damse haven binnen met een gezamen lijke tonnage van 28.160.103 nrt. Herkomst vondeling opgehelderd. Ruim twee jaar geleden werd op een stoep voor een woning te Apeldoorn een von deling aangetroffen van ongeveer twee weken. De politie van Apeldoorn heeft thans de 38-jarige mevr. I. H. S. v. d. S. uit Wezep gearresteerd die reeds be kend heeft. De vrouw was op 2 Mei per fiets van Wezep naar Epe gegaan en van daar per bus naar Apeldoorn. Het kind had zij in een kartonnen doos gelegd, die in een leren tas was ge plaatst. Ze werd op haar tocht verge zeld door een dochtertje, dat toen elf jaar was. Gezinsmoeilijkheden schijnen haar tot deze daad te hebben gedre ven. Hoog bezoek. Het officiële bezoek, dat de koning en koningin van Zweden aan ons land zullen brengen, zal duren van 25 tot en met 27 April a.s. ^c, ^tu. l Brandstichting De politie van Oss heeft een echtpaar gearresteerd, dat er van verdacht wordt brand te hebben ge sticht in de eigen woning aan het Hee- sepad aldaar. Opdracht voor Fries letterkundige. De minister van Onderwijs K. en W. a.i. heeft aan een aantal letterkundigen een opdracht verleend tot het schrijven van een gedicht, een gedichtenreeks, een no velle of literaire plaatsbeschrijving van een bepaalde stad, waaruit het karak ter en de atmosfeer van die stad dui delijk spreken, o.a. aan Sjoerd Leiker over Leeuwarden. Anna ging niet mee. Het eerste emi grantenschip in 1955, de „Waterman” is Dinsdag met ruim 800 emigranten naar Australië en Nieuw-Zeeland ver trokken. Maar zonder de 20-jarige Anna Greve, dochter uit een Rotterdams ge zin, die Maandagavond plotseling ver dween en er dus blijkbaar de voorkeur aan gaf in ons land te blijven. En dit is de fes: Op keldertrappen, overlopen en zolders, in gangen, trappen huizen, schuren e.d. goed licht van Philips lampen. Om de kosten hoeft niemand het te laten. Op deze punten worden lampen immers maar weinig gebruikt. Bovendien zün de Philips lampen uiterst zuinig en laag in prijs. met een of twee Rennies. Geen wonder, dat iedereen Rennies kent enroemt; Niet zonder reden heb ben acht van de tien mensen Rennies steevast bij de hand. Voor eigen gebruik of om bij te springen als ’t lot van zuur- branden anderen treft. Water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon, als was 't een snoepje, laten smelten op de tong. En Rennies zijn nog smakelijk ook. INGEZONDEN MEDEDELING kelijks maakt. Hij stapt met zyn viskar ook eens per week het rondje Exmorra, Schraard, Longerhouw, Schettens. Vroe ger deed hij dit per fiets, maar dit gaat thans niet meer. Zo heeft hy al heel wat kilometers af gelegd: ’s morgens 9 uur op pad en.om 2 uur staat een bord warme snert klaar. De heer Wielinga vent al jaren met vis. Kinderen, die hij al ventend zag opgroeien, werden inmiddels groot, trouwden en.werden weer klant. Zo ging dat van generatie op generatie. Op 9-jarige leeftijd „sutelde” Wielinga al met twee bakjes bokking onder de arm te Makkum en Schraard (10 voor een dubbeltje) of met een emmer haring naar Skuzum en Piaam (4 voor een dubbeltje). Toch wist hij dan soms een gulden per dag te verdienen. Maar terzake: Thans heeft hy dus zyn intrek genomen in een échte viswinkel, zodat het niet meer nodig is de vispry- zen op de deur te schrijven, zoals in de Bagijnestraat. Daar woonde Wielin ga n.l. de laatste 10 jaar, nadat hij voor precies 30 jaar achter het postkantoor was begonnen en later in de Kerkstraat woonde. In het winkeltje in de Kleine Hoogstraat was vroeger oud-Bols- warders weten dat nog wel een sla gerij, gedreven door Vellinga, later de groentezaak van Vos, terwijl daarop Joost Halma er kanaries en goudvissen verkocht. Van die goudvissen naar de haringen was zogezegd maar een stap. Wielinga heeft het winkeltje aardig op geknapt, zodat het er uiterst proper uit ziet. Terwijl wjj al deze dingen zo onder het genot van koffie met koek bespraken viel ons oog op een wandbord: Sljocht en rjucht, dat giet der mei. Echt een spreuk voor Wielinga zijn zaak. We wensen hem veel succes. Storm vormde bank bij Scheveningen. Na de jongste stormen heeft zich 50 meter buiten de havenhoofden te Sche veningen een bank gevormd, die gevaar oplevert voor de uitgaande en binnen komende schepen. De twee Schevening- se schokkers zijn hier aan de grond ge lopen. Later zijn beide schepen, de Sch. 22 en de K.W. 61, weer vlotgebracht, doch de Sch. 22 had daarbij roer en schroef verspeeld. Vermist meisje terecht. Het 15-jarig meisje Mattijsen uit IJmuiden, van wie enige dagen geleden de opsporing werd verzocht, is gevonden. Zij is in Parijs aangekomen na een avontuurlijke tocht die zij gedeeltelijk liftende, gedeeltelijk lopende heeft afgelegd. Zy is daar in betrekking gegaan en omdat zij ziek werd, spoedig opgenomen in een zieken huis. De emoties van de moeilijke reis zullen ongetwijfeld van invloed zijn ge weest, ook op het feit, dat het enige dagen heeft geduurd voordat enig be richt in Umuiden werd ontvangen. HOOG BEKROONDE KONIJNEN Op de grote nationale Kersttentoonstel- ling van konijnen en pluimvee te Am sterdam behaalden Dj. van der Eems met zijn Wit Rex le ZZG (tevens de mooiste van de tentoonstelling) en 4 ereprijzen; J. Hiemstra met zijn Wit Weners 2e ZZG en ZG plus 1 ereprijs; A. Vlagsma le GG plus ereprijs met Wit Wener. Daar er enige honderden dieren aanwe zig waren, is dit een groot succes voor deze fokkers. Veel botsingen, veel schade. Koning Winter heeft onze wegen in zijn ijzige vingers genomen. Dat heeft men Woens dagmorgen in het Zuiden van het land en Woensdagmiddag in en om Amster dam kunnen merken. Toen een lichte regen viel, waren de asphalt- en beton- banen in een ommezien van tijd glijba nen. Veel botsingen en schade waren het gevolg. A MSTERDAM, Zaterdag. z 1 Gisteravond wilde een bewoner van Amsterdam- Zuid een kit kolen uit de kelder halen. Door de slechte verlichting (er brandde in de kelder slechts een zgn. „gloeiende spijker”) stapte hy mis en viel van de keldertrap. Hü mocht nog van geluk spre ken, dat hij er met enkele kneuzingen en een lichte hersenschudding af kwam. Wel is er veel kans, dat er vanwege de vorst Zaterdag en Zondag niet gevoet bald kan worden, maar aangezien de voorspellingen op dit punt nu juist niet zo denderend zyn, zullen we onze voor beschouwingen toch maar niet achter wege laten. Voor de 1ste klasse der Zaterdagmid- dagcompetitie speelt Bolswardia thuis tegen CWO. De groenwitten hebben hier de beste papieren en zullen deze gelegenheid wel aangrijpen om hun po sitie te verbeteren. Bjj HJSCBalk zal laatstgenoemde zeer waarschijnlijk op felle tegenstand stui ten. Toch geloven we niet, dat HJSC de Balksters er onder kunnen houden, we rekenen tenminste op een kleine zege voor de gasten. Makkum ontvangt Woudsend, wat voor de gasten twee verliespunten zal bete kenen. YVC krijgt VVI op bezoek. Dit zal een spannend partijtje worden, een gelijk spel kan hier wel eens het gevolg zijn. Cöf MARTtN »OONDE« STUOtOT

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2