Stadsnieuws KAPPIE EN HET DRIJVENDE WOUD Alarm in Midden- Hwat bringt üs de R.O.N.? Schaken Amerika Ingezonden Plaatselijk nieuws OVER AFLATEN, VERMOEIDE JONGEREN EN DE WERELDRAAD Wrijf Kou en Pijn weg met DAM PO KOU-KOORTS-GRIEP Neem dadelijk Kruschen bij de eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn. INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN MEDEDELING Advertentie op voorlich- dige eigenaar. 27 Verkrijgbaar in alle goede Herenkledingzaken Jongetje door auto gedood. Toen Woens dagmorgen het 8-jarig zoontje van de heer Wiersma uit Hardegarijp op weg van schóól naar huis zonder uitkijken de Groninger Straatweg overstak, werd het gegrepen door een juist passerende auto en tegen het wegdek geslingerd. Het knaapje was op slag dood. Wie wordt de 100.000ste? In de periode Maart-April 1956 wordt de 100.000ste inwoner van Breda verwacht. Momenteel bedraagt het aantal inwoners 98.501. Spooktrein. Te Lonneker zijn Woensdag twee onbemande spoorwagons op hol ge slagen. Na een spookachtige rit in de mist van ongeveer twee en een halve I bij wijze van proef de klassieke wed strijd van amateurs niet op Pinkster- Maandag, maar op Zaterdag 14 Mei a.s. gehouden worden. Het ligt in de bedoeling de nieuwelin gen en vaardigheidsrijders ook op die dag te laten starten, echter de TOER TOCHT is en blijft op Pinkster-Maan- dag. Binnenkort zullen we hier nog nader op terug komen. lokaal, maar ook zij zijn van hart© wel kom. Wat men op deze sociëteit gaat doen? Wel, praten natuurlijk. Zo maar met elkaar praten. Maar ook spelletjes doen. Domino, kienen, en ook moeilijker spelletjes als dammen en zelfs biljarten. En het prettige is, dat ook de vrouwen mee mogen komen. Het kan er echt ge zellig worden. Dames hebben zich vrij willig aangeboden om voor een kopje thee te zorgen. De sociëteit zal geopend worden door. dat raadt u zomaar, natuurlijk door bur gemeester Bruinsma, die het plan be dacht. Zodra we er meer van weten, zullen we er verder van vertellen. netjes.” „Kwijt?” herhaalde Kappie, „ze zitten op de sleep, de ko rting en al zijn volk!” „Dus de sleep wordt nog zwaarder?!” riep de Meester, „dan kunnen de machines warm lopen. Enfin, misschien is dit wel de laatste reis, die de Kraak nog zal maken.” „Hou op!” zei Kappie, „ik heb al genoeg aan mijn hoofd om nog naar je zwartgallige praatjes te luisteren. Wij ver- trekken meteen er is al genoeg tijd verloren.” En weldra trok de Kraak zwoegend en steunend zijn zware sleep zeewaarts. e. f. rassenkeuze, enz. werden EMIGRATIE Uit de gemeente Bolsward emigreerden in 1954 in totaal 35 personen, waarvan 26 in gezinsverband en 9 alleen. Naar Australië vertrokken 15 personen, N.- Zeeland 6, U.S.A. 5, Canada 4, Z.-Afrika 1, Brazilië 1, Indonesië 1, Nieuw-Guinea 1 en Frankrijk 1. JOUTEBIER WIET BIER Gabe, hoe ha ik it nou mei jo? Altyd mei ik jo wiere wurden, dy’t jo üs to sizzen hawwe, graech léze, mar dizkear bin ik der hwat mei oan. Joutebier is wiet bier, sizze jo. Is der dan ek droech bier altomets? En hwat is Joutebier? Lézer. c. d. Ds VAN ROVEN SPRAK VOOR „BOLSWARDS HISTORIE” Voor een niet overmatig groot, doch we>l zeer aandachtig gehoor, bestaande Uit leden van „Bolswards Historie”, hield Ds G. Ch. van Royen uit Den Hel der Maandagavond in „De Hof van Hol land” een causerie over het onderwerp „Kerkbouw in de Middeleeuwen”, Spreker, eertijds predikant te Bolsward en bekend om zijn voordrachten op cul- SCHEIDSRECHTERS GEVRAAGD Aangezien er een groot tekort aan scheidsrechters dreigt te ontstaan, doen de besturen van de verschillende Bon den alle moeite om in deze behoefte te voorzien. Zij, die voor deze functie interesse heb ben, raden we aan Maandagavond a.s. de vergadering te bezoeken, welke in Sneek gehouden wordt. Voor verdere bijzonderheden zie adver tentie in dit blad. zijn dus achterneef en -nicht. De vader van Harmen Okkema liet de vellen- bloterij aan het Oordje, nu van Van Bu ren, bouwen en was daar eigenaar van en verkocht deze aan wijlen Rients van Buren, de grootvader van de tegenwoor- Melis Okkema, de vader van Harmen, woonde in het huis, nu bewoond door de timmerman Wester aan de Harlinger- straat. Hij had daar in dat huis tevens ’n kruidenierswinkel. Zijn broer, dus een oom van Harmen woonde in het huis, nu bewoond door de oude heer Herman Plantinga aan de Stoombootkade alhier. Deze Okkema had daar een schoenwin kel. Verder is de familie Feenstra onder meer de schoonmoeder van Jouke Osin- ga (wed. Kleiterp) familie van Harmen Okkema. Melis Okkema is eerst naar Amerika gegaan. Zijn vrouw woonde toen nog een paar jaar op de Knete- mansbuurt (Wilhelminabuurt) en is toen met de kinderen naar Amerika gegaan. SCHAKEN In de 1ste klas van de schaakclub „Wes- tergoo" vervolgden j.l. Dinsdagavond P. Elzinga en J. Dijkstra hun afgebroken partij van de vorige week. In deze partij bezat Elzinga enig stellingsvoordeel, het welk hij op correcte wijze uitbuitte en tenslotte Dijkstra tot overgave dwong. De 2e partij in deze 1ste klas, tussen G. Tjalma en F. Mulder bracht voor laatstgenoemde de eerste volle winst. Een eindspel met een voor Mulder gun stige dubbelpion bracht de beslissing. De 3e partij tussen J. van der Duim en L. L. de Kramer werd afgebroken, waar bij laatstgenoemde 1 pion meer heeft. DE ELFSTEDENTOCHT OP 14 MEI a.s.? Wanneer we over de elfstedentocht spre ken, denkt men natuurlijk aan de tocht per schaats, doch in dit geval betreft het de amateurswedstrjjd op Pinkster- Maandag. Het ligt n.I. in de bedoeling deze wed strijd dit jaar op Zaterdag 14 Mei a.s. te houden, dus 2 weken vóór Pinkster. Het bestuur heeft Zaterdag j.l. dit voor stel in de vergadering in Den Haag aan de sportcommissi© der K.N.W.U. voor gelegd en hiervoor niet alleen de toe stemming, maai' ook de volle medewer king gekregen. Er is nu contact opgenomen met Gede puteerde Staten en wanneer deze toe stemming zullen verlenen, zal dit jaar werd een folder gelaakt van „De Mis bond”, die de mensen aanspoorde 300 of 100 francs te storten, waarvoor men de afgestorvenen en zich zelf na de dood blijvend gedragen wist door diverse H. Missen en gebeden. Door het uitdiepen van het begrip „ge bed”, hetgeen op de eerste plaats een vragen moet zijn dat Gods wil voor ons en onze dierbaren geschiede, kwam men tot de conclusie, dat ook de aflaat een uitdrukking van Gods wil zal zijn en daarop ons gebed gericht zal moeten worden. Wie volledig Gods wil kan aan vaarden, moet een steeds grotere liefde bezitten, en deze liefde zal in verhou ding genade geven. Later op de avond kwam de kwestie van de doodsheid, der jongeren ter sprake. Er is geen actie, geen interesse blijk baar, niet in Friesland, niet elders in de «lande, gezien de vele klachten van diverse verenigingen. Ook nu wist men geen afdoende oplos sing. Wel werd gewezen op het feit, dat de aandacht door krant, boek, ra dio, film veel meer in beslag wordt ge nomen dan jaren terug. Dat de jonge mensen ook veel meer zien en achter halen, vooral het betrekkelijke van vele dingen. Misschien ontstaat een andere sfeer, waarin men meer elkaar ontmoet in het werk en het actieve ontspan ningsleven, dan dat de jonge generatie nog behoefte zou hebben aan alle mo gelijke en onmogelijke verenigingen met overbodige vergaderingen. De laatste bespreking werd in beslag genomen met een gesprek over de We reldraad der Kerken, zoals die vorig jaar in Evanston is gehouden. Gevraagd werd of de Katholieke Kerk ook niet mee zou kunnen doen. Gezien de ontwikkeling zou dat heden ten dage wel mogelijk zijn, omdat de Wereldraad niet eist van haar leden, dat deze een deelnemend kerkgenoot schap als werkelijk Kerk erkent. Uit practische overwegingen gaat de Ka tholieke kerk hiertoe nog niet over, maar het zou zeer gewenst zijn, dat de Kerk op een of andere manier actief deel zou nemen aan de gesprekken, om een eigen geluid te kunnen laten horen. Ook in de Wereldraad is de Heilige Geest werkzaam, misschien tot heil van de terugkeer naar de oude Moederkerk het geen een rijker katholiek leven in zou houden. KALFJES IN DE SNEEUW Ook gisteren stonden er weer heel wat kalfjes in de sneeuw. Ze kostten f 35 tot f 45, de traditionele prijs. Op de pluim- veemarkt waren wat kippen (f 2 tot f 3) eenden (fl.50 tot f2 per stuk) en ko nijnen (f 1.25 per kg). Ook lagen er nog enige dode katten (f2 tot f2.50). In de Doele en de ander© café’s was het in de topuren bijzonder druk. Er was geld te halen, maar. heel wat zakenmensen presenteerden ook hun rekeningetjes, zodat er menig dub beltje rolde. Het aantal inzendingen met de oplos sing van probleem no. 3 overtrof n.b. die van de problemen no. 1 en 2. Blijk baar gaan veel schakers van binnen en buiten Bolsward nu de smaak te pak ken te krijgen. A.s. Vrijdag worden waarschijnlijk de namen van de oplossers met het tot op heden door hen behaal de aantal punten gepubliceerd. Op één na, gaven alle inzenders de juis te oplossing van probleem no. 2 aan. De sleutelzet luidde: 1 Pb3d2. Aan hen, die met het oplossen van een probleem door omstandigheden een week oversloegen of bemerkten, dat zij foutief hadden opgelost, wordt geadviseerd in de toekomst toch aan de wedstrijd te blijven meedoen, omdat zij evengoed de kans van een prijs blijven behouden, daar een andere regelmatige inzender ook wel eens kan struikelen. Zelfs schaak- liefhebbers, die nog nimmer oplossin gen inzonden, zijn welkom en dingen alsnog mee naar enige prijzen. Het hieronder afgedrukte probleempje is heus niet zo moeilijk. Verder zij me degedeeld, dat bij het oplossen van een tweezettig probleem kan worden vol staan met hot inzenden van de sleutel zet, dat is de le gespeelde zet van wit. Alle mogelijke antwoorden van zwart behoeven dus niet te worden aangege ven. Hier volgt schaakprobleem no. 4, waar voor 1 punt wordt toegekend. Oplossin gen gaarne uiterljjk Woensdag a.s. naar de Redactie van Bolswards Nieuwsblad, afd. Schaken. Wit: Koning Eduard 1, Dame Dirk 6, Paard Cornelis 8, Paard Gerard 8, pion op Eduard 7. Zwart: Koning Eduard 8, Paard Bernard 7, Paard Hendrik 7, pion nen op Dirk 7 en Ferdinand 7. Wit begint en geeft in 2 zetten mat. Jongen te Rotterdam verongelukt. Ten gevolge van een verkeersongeval is Maandagmiddag de 16-jarige A. J. M. Schaaf van de HeemraadsSngel te Rot terdam om het leven gekomen. De jon gen reed op zijn fiets op de hoek van de Vierambtstraat en de Van Heusden- straat toen hij slipte. Hij viel en werd meteen daarna dooV een vrachtauto aan gereden. Bij aankomst in het ziekenhuis Coolsingel bleek hij te zijn overleden. Meisjes staken. Ongeveer 100 meis jes van de Ned. Stoomblekerij in Nij- verdal zijn Maandagmorgen in staking gegaan, omdat zij zich niet konden ver enigen met het beleid van een baas, die enkele weken geleden werd aangesteld. Maandagmorgen heeft de fabriekscom- missie met de directie over deze kwes tie vergaderd. Het resultaat van deze besprekingen was voor de meisjes zo onbevredigend, dat zij om elf uur het werk neerlegden en naar huis gingen. KLM-diensten gestaakt. Het West-In- dische bedrijf van de KLM heeft in het Caraibische gebied voorlopig twee dien sten gestaakt wegens de politieke toe stand. Het zijn de lijnen Panama-San José (de hoofdstad van Costa Rica) v.v., welke driemaal per week wordt gevlo gen en San JoséManagua de hoofd stad van Nicaragua), die tweemaal per week wordt gevlogen. DE FILM VAN DEZE WEEK „Gaslicht” Na Rebecca kpmt er wederom ’n oudere film in het programma, n.I. de beroem de film .Gaslicht” met Ingrid Bergman, Charles Boyer en Joseph Cotten. Velen zullen zich deze film nog kunnen herinneren. Zijn belemmende sfeer, het zeer goede spel van de drie hoofdrolspe lers, maakten deze film indertijd tot ’t beste wat er gemaakt was. Ook thans is deze film nog een klassiek bewijs van wat goede regie vermag en heeft ze niets in waarde ingeboet. Voor de oude ren de* kans om deze film nog eens te zien, veor de jongeren een unieke gele genheid om deze te bewonderen. 19.12—20.00. b. WITMARijUM. De serie „Jongeren spreken zich uit” mag zich in blijvende en zelfs stijgende belangstelling verheu gen. Ook nu kwam een dikke twintig jongeren samen in het hospitium van Vinea Domini, in het welslagen van wel ke bijeenkomst ook de gast P. van der Bijl als Hervormde broeder zeer zeker bijdroeg. Het gesprek nam deze keer een aan vang naar aanleiding van een artikel in het reformatorische Belgische weekblad „De Kruisbanier”. In genoemd artikel VAN DER PLAATS bolsward INGEZONDEN MEDEDELING SANAPIRIN (Mijnhardt) veelvoudi ge geneeskracht door veelvoudige samenstelling. Prijs per koker 90 en 50 ct WIE WAS H. OKKEMA U vraagt in het Dinsdagnummer van uw blad: „Wie kent Herman Okkinga?” Ik meen, dat de man, die hier bedoeld wordt, is genaamd Harmen Okkema. De vader van deze persoon was ge naamd Melis Okkema en zijn moeder was een zuster van Bernardus Eerdmans die een grote va|lenbloterij had aan het Stadsstreng, waarover ik in mijn stuk ken over „de St. Janspoortbrug” iets heb geschreven. Melis Okkema is als knecht van elders komende gaan werken op de vellenblote- rrj van Eerdmans. Later trouwde hij met een zuster van Eerdmans. Uit dat hu welijk is Harmen Okkema geboren. Er waren meer kinderen, onder meer een jongen, genaamd Dirk. Harmen Okkema was dus een neef van wijlen ons raadslid Dirk Eerdmans en van Otto Eerdmans. Slager Eerdmans en de directrice van de Huishoudschool Waarom eerst een lange lijdensweg ’n lijdensweg bergaf? Roep die sluipen de pijnen vandaag nog een „Halt” toe. Neem Kruschen. Kruschen is een vol komen natuurlijk middel; de zes mine rale zouten die het bevat, sporen de bloedzuiverende organen aan tot krach tiger werking. Die voeren dan weer de onzuiverheden af die nu het bloed ver ontreinigen en oorzaak zijn van Uw lijden en pijn. Daarom wacht niet langer; begin er vandaag mee. turele avonden van C. en O., slaagde er voortreffelijk in om binnen het bestek van enkele uren een groot aantal facet ten van de Middeleeuwse bouwkunst te belichten. Op heldere en indringende wijze werden de typische stijlkenmerken van Romaans en Gotisch naar voren ge bracht aan de hand van talloze voor beelden. Ds Van Royen gaf allereerst een algemeen oriënterend overzicht, behandelde vervolgens .een reeks van Friese dorpskerken en schonk ten slotte aandacht aan de twee belangwekkende kerkelijke monumenten, die Bolsward rijk is: de 13e eeuwse Broerekerk en de 15e eeuwse Martini. Een aantal fraaie lichtbeelden van Fran se en Duitse kathedralen vormde een goed besluit van de bijzonder instructie ve lezing. De heer Keikes, voorzitter van de stich ting „Bolswards Historie”, bracht dank aan Ds Van Royen en zeide te ver wachten, dat de aanwezigen bij een vol gende excursie ongetwijfeld profijt zul len trekken van de op deze avond ver worven kennis. De strijd in Costa Rico is Woensdag in hevigheid toegenomen. Onbekende vlieg tuigen (doch volgens Costa Rica: uit Nicaragua afkomstig) hebben een tien tal plaatsen met machinegeweren be schoten. De Dinsdag door invallers be zette plaats Villa Quesada, 80 km be- buiden de Nicaraguaanse grens, is na harde gevechten door Costaricaanse troepen heroverd doch twee andere plaatsen aan de Pacifickust, Puerto So- ley en Puerto Cortez, zijn verloren ge gaan. Uit New York is inmiddels een com missie van de Organisatie van Ameri- gaanse Staten naar het gevechtsterrein vertrokken om te onderzoeken wat er waar is van de Costaricaanse beschuldi ging, dat de invasie is gepleegd door Ni caragua, hetgeen door dit laatste «land overigens wordt ontkend. Dat bew-ert, dat er een binnenlandse opstand aan de gang is. President Eisenhower heeft Woensdag op zijn persconferentie verklaard, dat de V. S. zich voorlopig van inmenging onthouden, hangende het onderzoek door de OAS. HARDRIJDEN IN ZICHT IJs en weder dienende zal dan toch te Bolsward een hardrijderij worden gehou den. Het wordt een grote langebaan-af- valwedstrijd van mannen met f 300 aan luxe voorwerpen als prijzen. Deze wedstrijdvorm is te Bolsward zeer populair en de baan, die in goede con ditie is, leent er zich uitstekend voor. Dagenlang heeft schaatsminnend Bols ward reeds van de baan kunnen profi teren. Ook de nieuwe' verlichting en vlagversiering bljjken een geweldige vooruitgang te zijn. Jammer is echter, dat de jeugd op de baan nog steeds baldadigheden pleegt. Beseft de jeugd wel, dat zij hier tot 14 jaar zoals bijna nergens ge heel gratis de baan mogen gebruiken? Als de baldadigheden doorgaan, zal het bestuur overwegen geen kinderen meer op de baan toe te laten. 2 PROTESTANTSE KLEUTER SCHOLEN Binnenkort zullen door het bestuur van de Ver. voor Prot. Kleuteronderwijs 2 kleuterscholen worden aanbesteed. De plannen zijn reeds ter goedkeuring aan de autoriteiten toegezonden. Voor de kleuters en voor de ouders zijn aan het bouwen van twee schooltjes in plaats van één grote school verschillen de voordelen verbonden. Een groot na deel zijn echter de hogere exploitatie kosten door hogere investeringen, meerder onderhoud,* duurdere verwar ming, enz. Het is daarom begrijpelijk, dat het be stuur alle pogingen in het werk stelt om het ledental op te voeren, vooral onder hen, die straks wellicht kinderen naar de kleuterschool zullen zenden. Om dit aantrekkelijk te maken zullen met ingang van het nieuwe schooljaar aan de leden belangrijke voordelen worden geboden. OUDEN VAN DAGEN VOOR Wie herinnert zich niet de prettige geest die er heerst op de jaarlijkse tochten voor ouden van dagen, zowel op de reis als na afloop in bijv, de Keizerskroon? Heel vaak is de wens uitgesproken: wij moesten elkaar zo eens vaker ontmoe ten. Deze gedachte bracht onze burger vader, die altijd zo van harte met de ouden van dagen-tochten meeleeft op ’t idee, dat het wellicht aardig zou zijn een soort sociëteit voor ouden van da gen te stichten, minder geleerd gezegd: een localiteit in te richten, waar de oudjes van Bolsward elkaar zouden kunnen ontmoeten. Dit plan werd en thousiast ontvangen door directeur en bestuur van de Hendrik Nannesstichting en zo is men gaan praten met allerlei organisaties, zoals met de BBG, de VHV diakonale colleges, kortom met allen, die wel interesse voor dit plan hadden. Hieruit werd weer een commissie ge vormd en deze toog met spoed aan het werk. Het resultaat is, dat er inderdaad een dergelijke sociëteit komt. In de mooie tuinzaal van de Keizerskroon zal, in gaande 1 Febr., voorlopig alleen Dins dagsmiddags een gezellig samenzijn ge houden worden. Deze is allereerst be doeld voor alleen- of bij de kinderen in wonende oudjes. En wel van alle ge zindten. De oudjes van de rusthuizen hebben meestal een eigen conversatie- Koning Houmejasvas was niet te bewegen om van „zijn” drijvend woud afstand te doen. Neerslachtig roeide Kappie naar de Kraak terug. „Nu heb ik al een bevolkt eiland op sleeptouw,” mompelde hij. „Het is me ja wat.” Toen hij de Kraak bereikte, stapten juist de krijgers, die het schip bezet hadden gehouden, in hun kano’s en ped delden naar het drijvende woud. Zodra de laatste krijger het schip had verlaten, gleden de Maat en Ah Sing uit de mast naar beneden en kwam de Meester, die beneden over zijn dierbare machines had gewaakt, aan dek. „Zo. de kerels zijn wij eindelijk kwijt,” zei hij, „opgeruimd staat Neiskrift. Jo hawwe gelyk, dat jo freegje man, dizkear sloech Gabe de planke mis, of leaver de setter die dat. It sprekwurd is net Joutebier is wiet bier, mar Joutebier is swiet bier. En hwat dit sizze wol? Joutebier wol hjir sizze: bier, dat jown wurdt, bier, dêr’t op traktearre wurdt. En dan<seit men net gau: Ik mei it net, it is my to sür. It sprekwurd wurdt brükt as immen troch oaren sa „fuorre” is, dat er in sneedtsje yn it ear hat. Gjin wünder, seit men dan, joutebier is swiet bier. M. o. w. it wie foar de man min wegerjen. Fanseis slacht it net op bier allinne, mar ek op drank. Ek kin it sprekwurd in warsköging ynhalde: Tink der om, freon, joutebier is swiet bier, lit dy net oerhelje. Tiisdei 18 Jannewaris: 18.5019.00. Fryske ütstjüring. a. Folksforhalen, neiforteld fan E. B. Folkertsma. Forfolch Fr. ütstjüring. Meditaesje fan Ds S. Postma to Stiens. In mannich lietsjes. „Dübel of neat”, in wedstriid yn kennis fan it Fryske Iftn. Jitris in lietsje. „Koart om ’e hoeke”, nijs fan it kulturele mêd. PRAATBIJEENKOMST ARUM, 11 Jan. De vereniging voor Be drijfsvoorlichting Noord-Wonseradeel hield in café Lukkes onder leiding van de heer A. N. Osinga te Pingjum een praatbijeenkomst met een zogenaamd vobrlichtingsforum waar vragen op landbouw-technisch gebied, zoals vee voeding, vruchtwisseling, plantenziekten, bemesting behandeld. Dit was dus iets nieuws tingsgebied, zodat deze praatmorgen ’n speciaal karakter kreeg. Er werd dus niet één bepaald onder werp behandeld. De vragen kon men ter vergadering stellen, doch ook vóór of tijdens de vergadering schriftelijk indie nen. Een tiental vragen werden uitvoerig en zeer ten genoege van de ongeveer 45 aanwezigen beantwoord door de drie hoofdassistenten van de R. L. V. D. De heer J. Boerstra behandelde de vra gen op het gebied van Economie, de heer H. Vogelzang voor Voeder- en Wei- debouw en de heer K. de Vries voor Ak kerbouw en Plantenziekten. Deze zeer aantrekkelijke vorm van voorlichting was veelzijdig en actueel, waar tevens practijk en theorie elkaar op directe wijze ontmoetten. ■jr» Zuiver en ontsmet uw huid BHinTmrr met de helder vloeibare KIIIKb D.D.D. De jeuk bedaart, JL UKlJvIVD de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN "ft ITBi Wïh HUIDAANDOENINGEN MP- B P- VLOEISTOF BALSEM ZEEP Harmen Okkema, nu 67 jaar, was leer ling van de CVO-school van meester de Visser, nu a.d. Hid Herostraat toen gevestigd op het Schildwijk. Harmen komt voor op een schoolportret dat ik heb en staat daar naast Johannes Dijk stra, timmerman wonende Nannenhof. Harmen Okkema is vrij zeker slagers- knechtje geweest bij Adriunus Wouters nu in Rusthus „Elim”. Hij ging met ons' naar school op het Schildwijk en zat in de hoogste klas en ik in de laagste. Ik ben 61 jaar oud. Hij behoort bij de leeftijdsgroep van Jo hannes Dijkstra, Bauke Veltman etc. De vader van Harmen was een goede spreker, hij deed veel aan evangelisatie, was Zondagsschoolonderwijzer van de Zondagsschoolver. „Samuel” die nog hier bestaat. Ik weet mfl nog goed zijn Kerstvertellingen te herinneren, die hij op Kerstfeestavond uitsprak in het evan- gelisatiegebouw aan de Broerestraat, nu in gebruik bij De Jager. Het gezin was Gereformeerd afgescheiden) Ik vermoed, dat de persoon, die U be doelt, dus deze Harmen Okkema Is. A. VAN DER HAUW. P.S. Van de heer A. Wouters ontvin gen we het huidige adres van H. Okke ma. Dit is: 18432 Gridley Road Artesia Cal. Hartelijk dank. Als U vanavond de RON beluistert en de stem van Okkema zijn groeten hoort uitspreken, doet U mis schien aardig hem te berichten, dat een en ander goed doorkwam. Red. De beste brandewijn en jenever voor de laagste prijzen. Brandsma, Snekerpoort, Kade, 2e deur. Telefoon 561. Alles franco thuis. en een 1 kilometer trof de voorste wagon, die ge- I laden was met briketten, een vracht auto met aanhangwagen in de flank op de overgang in de Hengelosestraat. Hier kwamen de wagons tot stilstand. De vrachtauto werd in elkaar gedrukt en het verkeer werd vier uren gestremd. Op hun route passeerden de wagons ze ven drukke overwegen. Bollenexport 160 mln. Nederland heeft over 1954 voor f 16.172.738 meer aan bloembollen geëxporteerd dan in 1953. In 't vorige jaar werd voor f 159.266.880 uitgevoerd.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2