WEST-EUROPESE EENHEID VAN TWEE ZIJDEN BEDREIGD NA 45 JAAR WACHTEN KRIS-KRAS door Nederland üs hjoed p p to sizzen Buitenlands Overzicht Sovjet-Unie heeft voorsprong bij vreedzaam gebruik van atoomkracht r Zilveren filmpjes 3de week Januari 1930 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Landarbeiderswet door Eerste Kamer aanvaard D® Sovjet-Unie richt dus thans haar diplomatiek offensief vooral op W.- Duitsland, als verwacht zij vermoedelijk dat haar resultaten op het gebied der kernsplitsing indruk zullen maken op alle landen van W.-Europa en er de nei ging zullen doen toenemen tot overleg m&t Moskou. Tot dat overleg zijn de regeringen der grote Westelijke landen ook wel bereid, maar eerst nadat de Westelijke Unie in kannen en kruiken is. Taart met kaarsjes voor prinses Margriet De jarige prinses Margriet is Woens dagmorgen aan het ontbijt door haar ouders en zusjes hartelijk toegezongen. Daarna is zg naar haar school van de Baarnse schoolvereniging gegaan, waar, zoals dat voor iedere jarige gebeurt, de vlag uithing. DE W.-Duitsers weten nu gaandeweg wel dat niemand in het Westen zich druk maakt over de hereniging van Duitsland dan zij zelf, niemand buiten zij zelf laat een traan om de scheiding De N. Rotterdamse Courant heeft de zer dagen in een hoofdartikel, getiteld „Geen vlam bij de lont” er op gewezen, dat in een aantal nieuwjaarsboodschap pen van West-Duitse autoriteiteh het vraagstuk der hereniging zo zeer op de voorgrond was geschoven, dat het be denkelijk werd en waar men niet vroeg genoeg zijn stem tegen kon verheffen. Er werd nl. een politieke atmosfeer door geschapen, welke niet in het belang ge acht kon worden van het Westen. „De bondgenoten van W.-Duitsland mogen niet tolereren dat de lont van deze poli tieke tijdbom wordt aangestoken,” aldus het blad, dat dus de W.-Duitsers tracht duidelijk te maken, dat West-Europa n>et bereid is zich voor het karretje der Duitse eenheid te laten spannen, als men te Bonn een soort bevrijdingsspel wil gaan spelen. Zoals te verwachten was is het artikel in W.-Duitsland niet best ontvangen, de Frankfurter Zeitung o.a. bracht een hoofdartikel, waarin werd gezegd, dat de W.-Duitsers zich blijkbaar te zeer met de herbewapening en te weinig met de hereniging hadden bezig gehouden; de situatie is ernstig, men kan die niet met de vage hoop te gemoet treden dat men na de ratificatie der Pargse accoorden wel verder zal 51e Jaargang No. 6 Vrijdag 21 Januari 1955 KAMEROVERZICHT een Abonnementsprijs f 1.60 per kwaruil (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Brandsma’s Winkels verlagen de prijs van rijst, kandy, suiker, appels, rozij nen, dweilen, zeemleer en alle soorten kippenvoer. Bij bestellingen per telefoon worden de kosten in mindering ge bracht. Na de storm spoelden te Gaast enige delen van een gave doodkist aan. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Geschorste agent bedreigde publiek. De Oldenzaalse agent van politie V. is op staande voet ontslagen. Tijdens zijn schorsing wegens openbare dronken schap heeft hij in een dronken bui men sen met een revolver bedreigd. De in specteur van polltie P. en de adjudant W. wisten V. te overmeesteren en hem het vuurwapen afhandig te maken. Er zijn daarom nog al wat commenta toren, die met bezorgdheid naar de ont wikkeling in Azië zien en de verhou ding tussen rood China en de Ver. Sta ten. In het Congres zijn nog altijd in vloedrijke lieden bezig een harde politiek jegens rood China te verdedigen; ook admiraal Radford, voorzitter van het Amerikaanse comité van stafchefs be pleitte pas een blokkade van China om de elf Amerikaanse vliegers los te krij gen en de luchtaanvallen der rode Chi nezen en die van Tsjang Kai Sjek op eikaars gebied verhogen de spanning. Kwea Aid, kwea jong, Kwea woun, kwea spoun. Bols wards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsdhe Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad verordening. Staatssecretaris Van Rhrjn heeft beloofd zolang mogelijk op het Landbouw- en Bosschap te zullen wachten. Hg vond deze wet een veiligheidsmaatregel. Want zo zeide hg, het is natuurlijk heel goed mogelijk, dat we met dit ontwerp wa ren gekomen nadat gebleken is, dat het overleg in het Landbouwschap zonder toegekende gouden medailles viel ten deel aan de fabriek te Achlum. Een zil veren verwierven o.a. Tzum, Marssum, Witmarsum, Wommels en Oosterend, terwijl Dronrijp een bronzen kreeg. Horloges op mestvaalt. Te Veghel zijn twee jonge arbeiders G. v. d. B. en M. v. d. V. gearresteerd. Zij bekenden voor duizenden gulden horloges te hebben ge stolen. De buit was in mesthopen, hooi en strobergen verborgen. Weer terug. Een inspecteur en een bri gadier bij de Velsense gemeentepolitie, die 3% jaar geleden buiten dienst wer den gesteld op grond van een gerechte lijk onderzoek, mochten hun dienst weer hervatten. De gezamenlijke bedeelden van Parrega zeggen aan de Jongedochtersver. „Dor cas” hartelijk dank voor de milde uitde ling van kledingstukken. Met de repetities van „Simmernachts- dream” is een begin gemaakt. De kerkeraad der Geref. Kerk te Mak- kum heeft besloten over te gaan tot de benoeming van een hulpprediker ten behoeve van het werk op de eilanden, Kornwerderzand en Breezand. Het lot der Pargse accoorden, misschien mogen we ook zeggen van de West Europese eenheid, hoe schraal dit ideaal ook in deze ac coorden verwezenlijkt is. wordt thans weer van twee zijden be dreigd. In de eerste plaats van binnen uit. Dat hebben de bespre kingen, welke Mendès France in Italië en met dr Adenauer heeft gevoerd, wel bewezen. In Italië heeft de Franse premier weinig steun voor zijn plan van de wapenpool gevonden, men is daar ook al huiverig voor een Frans—Duitse overheersing op industrieel gebied. Maar dr Adenauer en zgn Duitsers liepen toch ook niet weg met de wapenpool, waarin zg al te zeer een extra contröle- maatregel op de Duitse wapenindustrie vermoedden. Misschien zit er ook nog niets anders achter die Duitse lauwheid. Ook critiek. De heren Schipper (a.r.), Kramer (arb.) en Van Lieshout (k.v.p.) waren wel enthousiast over deze wettelijke rege ling. Maar er waren toch ook tegen standers, van wie Prof. Molenaar (vvd) de voornaamste woordvoerder was. Dit wetsontwerp draait naar zijn mening de P.B.O.-klok weer een eind terug. De vrije bedrijfsorganen kunnen nu niet meer zelfstandig een regeling voor de rust- en arbeidstijden maken, want de wet wordt gebruikt als stok achter de deur. Niet alleen zal het overleg in een flink tempo moeten worden gevoerd, maar als het resultaat van dit overleg in belangrijke mate afwijkt van de in houd der wet, dan is alle arbeid voor niets geweest. De verordening zal dan zeker worden vernietigd. Volgens Prof. Molenaar zijn er momenteel practisch geen misstanden in de Landbouw. Men had dus volledig voorrang kunnen ge ven aan de vrge P.B.-organen. Staatssecretaris Van Rhgn was het met deze zienswijze niet eens. De Stichting voor de Landbouw heeft geen bevredi gende regeling kunnen maken. En htf was er nog niet zo van overtuigd, dat het Landbouwschap dit wel zal kunnen want het Landbouwschap is nu eenmaal de voortzetting van de Stichting voor de Landbouw; men zou kunnen zeggen: de Stichting is nu gehuld in een P.B.O.- jasje. Prof. Molenaar kreeg een medestander in de heer Mertens (kyp), die ook for mele bezwaren had tegen het verdruk ken van de vrije P.B.-organen. Dit ge hele wetsontwerp vond hg in strijd met de geest van de P.B.O. Zijn bezwaren waren onoverkomelijk. Hoewel het wets ontwerp tenslotte z. h. st. werd aange nomen, bleken de heren Louwes, Mole naar en De Vos van Steenwgk (allen wd) en dë heer Mertens (kvp) geacht te worden te hebben tegengestemd. Zo langzamerhand is het wachten op de vergaderingen van de Tweede Kamer. Reeds op de eerste vergadering na het recès, op 1 Februari, zal worden beslist of de interpellatie Droessen (kvp) over de verhoging van de melkprijs zal wor den toegestaan. Daaraan behoeft men niet te twijfelen. Dat kan een interessant debat worden. Trouwens aan spanning zal het de komende weken niet ontbre ken. Minister Cals moet zgn begroting nog verdedigen en dan is het wachten op de huurverhoging en de belastingver laging. verzoek het Saar-statuut te garanderen, Unie weten dat naar Russisch inzicht hebben toegezegd als er een dergelijk gezamenlijk verzoek kwam. Maar er is geen enkel bezwaar van de W.-Duitse sociaal-democraten en libera len tegen het ontworpen Saar-accoord weggenomen en zo blijft het lot van de Pargse accoorden In laatste instantie ook in. W.-Duitsland nog bedreigd. In sterker mate nog omdat de Russische diplomatie intussen niet stil heeft ge zeten. Zij bereidde een laatste poging om de Pargse accoorden te torpederen zorgvuldig voor. Eerst liet de Sovjet- regering de landen der West Europese Nnie weten dat naar Rusmsisch inzicht deze accoorden in strijd waren met de Geneefse conventie die het gebruik van gifgas en bacteriologische wapenen ver biedt. Dit argument raakt kant noch wal, maar kan toch Franse en West- Duitse tegenstanders van de accoorden aanmoedigen. Daarna kwam een vriéndelijker gebaar der Russen, zg verklaarden zich bereid deel te nemen aan de internationale we tenschappelijke V. N. conferentie over het vreedzaam gebruik van atoom energie, welke te Genève zal worden gehouden. Zij zijn bereid daar medede lingen te doen over de eerste electrische centrale door atoomkracht, die sinds 1 Juli 1954 in Rusland werkt. TTEBBEN de aanvankelijke resultaten van de besprekingen in Italië en met dr Adenauer met betrekking tot de wapenpool niet geleid tot een verster king van de positie van de Franse pre mier en van het lot van de Parijse ac coorden in Frankrijk, het gesprek tus sen Mendès France en dr Adenauer over het Saar-accoord heeft geen bepaald gunstig resultaat voor de positie van de Duitse bondskanselier in W.-Duits land opgeleverd. Zeker, er zijn enige Vorderingen gemaakt, men kwam over een, dat de volksstemming in het Saar land over het ooncept-accoord onder toezicht van een internationale commis sie zal geschieden, en Frankrijk en W.- Duitsland zullen zich samen tot de Ver. Staten en Engeland richten met het Maar de Russen hebben in hun laatste aanbod aan Bonn nog eens gezegd, dat het dan te laat zou zgn. Zijn de accoor den van Pargs eenmaal door alle betrok ken landen geratificeerd, dan is ook ’t Russische aanbod vervallen. Moskou stelt de West-Duitsers dus voor te kie zen tussen de eenheid met West-Europa of de hereniging met O.-Duitsland tot een nieuw Duits rijk. Nu kan men twij felen aan de waarachtigheid van het Russische aanbod, en overtuigd zijn dat ook de Russen zich heel wel bevinden bij de deling van Duitsland en dat ze met hun voorstel tot „vrge verkiezingen” slechts uit zijn opnieuw verwarring in de Westelijke gelederen te stichten, maar men moet toch wel eens overwe gen welk een indruk het Russische plan in W.-Duitsland moet maken. ITOEWEL het dus thans nog altijd on- zeker is of West-Duitsland reeds spoedig in de West Europese Unie zal worden opgenomen, is in de Amerikaan se begroting voor het jaar 1955’56 welke president Eisenhower thans bij ’t Congres heeft ingediend rekening ge houden met de verstrekking van hulp aan dat land voor de aanschaffing van materieel voor zgn strijdkrachten. Wat deze Amerikaanse begroting betreft, ze bevat weer fabelachtige cijfers; bij to tale uitgaven van 62.4 milliard dollar wordt voor de nationale beveiliging 40.5 millioen dollar geraamd, dat is 65 pet. van het totaal bedrag der uitgaven. Van deze 40 milliard zijn niet minder dan 22 milliard bestemd voor de ontwikkeling van de luchtmacht. Amerika gaat zich dus wel in sterke mate vastleggen op het luchtwapen, d. w. z. de atoombom en de totale oorlog. resultaat zou zijn. Maar dat zou onge wenst uitstel betekenen. Mislukt het overleg in het Landbouwschap, dan treedt de wet in werking. Het is niet zo vreemd om met een mislukking re kening te houden. In 1945 heeft de Re gering aan de Stichting voor de Land bouw gevraagd om een advies te geven over de regeling van de rust- en ar beidstijden. In 1950 gaf de Stichting haar antwoord: het spijt ons wel, maar we hebben niet tot overeenstemming kunnen komen. Dat is op zich zelf te betreuren. Nog vervelender is, dat de feiten uitwijzen, dat het College van Rijksbemiddelaars herhaaldelijk in loon- geschillen heeft moeten optreden. Ver leden jaar greep dit college viermaal in de landbouw en driemaal in de tuin bouw in. leerde verkiezingen voor geheel Duits land te aanvaarden als de accoorden van Parijs niet worden geratificeerd. In zo verre was deze Russische mededeling geen nieuws, omdat Dieckmann, de pre sident van de Oost-Duitse volkskamer, enige dagen tevoren reeds dit voorstel had onthuld en er nog eens op had ge wezen dat Polen, Tsjecho-SIowakije en Oost-Duitsland nog nauwer, ook militair zullen gaan samenwerkeri als W.-Duits land in de West Europese Unie wordt opgenomen. Deze landen en rood China en Roemenië zullen ook Russische hulp bij het ontwikkelen van atoomenergie voor vreedzaam gebruik ontvangen, meldde Moskou later nog. Bekroonde kaas. In 1954 hebben w'-er een groot aantal coöp. zuivelfabrieken meegedaan aan de kaaskeuringen van de Friese Zuivelbond. Eén van de twee Zet maar stop. Voor de Amsterdamse Rechtbank werd in kort geding de eis aan de K.R.O. behandeld om het pro gramma „Adres 'nbeker.d” stop te zet ten, daar de man, die dit program ver zond, niet accoord ging met het aange boden honorarium. Nu in uniform. De Johan Willem Friso kapel te Assen, welke 26 Januari 80 jaar bestaat, zal bij deze gelegenheid van burgerlijke en militaire autoriteiten ga- la-uniformen krijgen aangeboden. Gesprek over melkprgs. Op korte ter mijn zal tussen enkele ministers en de Stichting van de Arbeid een bespreking worden gehouden over de verhoogde melkprijs en, naar verwacht wordt, over het gehele lonen- en prijzencomplex. Vrouwelijke politie-agenten in Amsterdam Maandag voor het eerst in actie. Blijkbaar een overtreding van deze auto-bestuurder. '"Wordt dit haar eerste roces-verbaal? Nieuwe lijn op Schiphol. De Britse chartermaatschappij „Dragon Airways Ltd.”, gevestigd op het vliegveld Spoke bij Liverpool, heeft aan de Rijkslucht vaartdienst in Den Haag vergunning gevraagd voor het openen van een twee maal wekelijkse luchtlijn Liverpool Schiphol. „Dragon” zou de lijn op 4 April willen openen en gebruikmaken van 4-motorige De Havilland „Heron”- vliegtuigen. 's Morgens heeft de postbode een grote tas met kleine geschenken en post aan het paleis Soestdijk afgegeven en de jarige zal aan allen een kaart zenden, die zg zelf heeft getekend, 's Middags heeft prinses Margriet met de kinderen van het Margrietfonds haar verjaardag gevierd, waarbij de traditionele taart, dit keer met twaalf kaarsjes, werd aan geboden. l^ENNELIJK is de Sovjet-Unie op dit gebied het Westen dus iets voor, want in Engeland en de Ver. Staten zijn dergelijke centrales nog pas in aan bouw. Het is, tussen haakjes, begrijpe lijk, dat de Amerikanen, direct na deze- Russische mededeling, het bericht los lieten, dat hun door atoomkracht ge dreven duikboot, de Nautilus, op zijn eerste proeftocht was en dat er tweede in aanbouw is. Maar het Rus sische bericht was een goede propagan- de voor Moskou, men tracht het ver trouwen van het Westen in het leider schap der Ver. Staten wat te schokken. Vlot daarop kwam daarna een mede deling van het Russische ministerie van buitenlandse zaken, bestemd voor Bonn, dat Moskou bereid was normale betrek kingen met de W.-Duitse Bondsrepu bliek aan te gaan en vrije en gecontro- /"OVERIGENS zgn het niet alleen de Amerikanen, die wantrouwig naar rood China zien, in hun gezelschap ver keren nu ook, hoe vreemd het ook moge lijken, de Russen; Chroesjtsjew, de grote man nu in het Kremlin, heeft dezer da gen gepleit voor de vestiging van voor al grote gezinnen in Siberië, waar plaats zou zijn voor 400 millioen mensen. Blijkbaar vreest Rusland de Chinese ex pansie in deze richting. Maar dat is een kwestie op de lange duur. Een zorg van het ogenblik voor de Amerikanen is de verhouding van de midden Ameri kaanse republiek Costa Rica tot de buurstaten. De commissie van onderzoek van de organisatie van Amerikaanse staten is tot de conclusie gekomen, dat de Costaricaanse rebellen, die zich te gen president Figueres hebben gekeerd, steun uit Nicaragua en waarschijnlijk ook uit Venezuela ontvangen. Na dit rapport hebben de Ver. Staten vier vlieg tuigen ter beschikking van Figueres ge steld, opdat hij zich beter zal kunnen verdedigen. Washington blijft dus niet afzijdig en neemt het op voor een be wind, dat blijkbaar democratisch is en tegen president Somoza van Nicaragua die een dictatoriaal bewind voert en de dood aan Figueres heeft gezworen om dat die eens de hand gehad heeft in een samenzwering tegen hem. FR is namelijk enige aanleiding te ver- moeden, dat het Amerikaans kapi taal neiging toont zich te interesseren bij de Duitse wapenindustrie, die van ouds over zoveel ervaring beschikt, en hetgeen Washington en Londen reeds veel reden als de Fransen hebben om deze Duits-Amerikaanse samenwerking te vrezen, hebben de Duitsers reden om deze te wensen. Zodat waar Engeland en Nederland verklaarde tegenstanders van de wapenpool zijn er alle aanleiding is om het eens te zijn met die commen tatoren die voorspellen dat de onder- handelingen van de landen der W. Euro pese Unie over de wapenpool, welke thans te Pargs aangevangen zijn, lang en moeilijk zullen zijn. Mendès France kan misschien zijn plan wijzigen om het aannemelijker te ma ken voor de bondgenoten, maar hg moet toch een of ander resultaat behalen, omdat de wapenpool en de daaruit Voortvloeiende extra contröle op de Duitse wapenproductie een belangrijke rol zal spelen bij de behandeling der Pargse accoorden in de Franse Senaat, Waar de tegenstanders van Mendès France zich al duchtig roeren, omdat zij hopen de premier met de verwerping van deze accoorden ook zelf van de baan te kegelen. De positie van Mendès France brokkelt af. Tot voorzitter van de nationale ver gadering werd nog pas een van zgn tegenstanders, Schneiter gekozen, 'n lid van de M. R. P., de politieke partij welke hem graag, ziet verdwijnen. En in de socialistische partij, welke Mendès France steunt, dreigen moeilijkheden over de kwestie van de royering van die leden der nationale vergadering, die tegen de Parijse accoorden stemden. Als er een splitsing in die partij komt, ziet het er helemaal slecht uit voor het hui dige Franse kabinet. zien, aldus geeft dit W.-Duitse blad zgn bezorgdheid te kennen over de houding van de a.s. bondgenoten van W.-Duits land ten opzichte van het vraagstuk der hereniging. Een bezorgdheid, welke zich geleidelijk van een groot deel van de bevolking van W.-Duitsland heeft mees ter gemaakt. Dat in een dergelijke at mosfeer het Russische aanbod indruk moet maken, spreekt haast van zelf. En daarom mag geconcludeerd worden, dat ook al heeft dr Adenauer dit aanbod afgewezen en staat hg mèt de regerin gen der andere Westelijke landen, op het standpunt, dat eerst na de algemene ratificatie der Parijse accoorden een conferentie met de Russen over het Duitse vraagstuk kan plaats vinden, ’t lot der Parijse accoorden in de West- Duitse volksvertegenwoordiging nog niet verzekerd is. Er zal daar stellig een zware druk op de regering worden uitgeoefend om met ie Russen te pra ten vóór over die accoorden beslist wordt. Dit wetsontwerp is dus een stok achter de deur. Als het Landbouw- en Bosschap niet spoedig met een verordening ko men (dan regelt het bedrijfsleven deze moeilijke zaak zelf) zal de wet in wer king worden gesteld. De voorkeur wordt dus gegeven aan een regeling door de organen der Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie. Deze stok achter de deur is te begrijpen. Reeds 45 jaar wachten de landarbeiders op een wettelijke re- gelink van de rust- en arbeidstijden. En reeds vijfmaal is er een wetsontwerp over deze zaak op de een of andere wijze geduikeld. De landarbeiders wor den het wachten dus een beetje moe. Nu kunnen deze sociale voorzieningen natuurlijk ook worden geregeld in de C. A. O.’s, de arbeidsovereenkomsten. Maar in principe is dit onjuist. Het is een tikkeltje uit de mode om de rust en arbeidstijden een voorwerp te maken van C. A. O.-onderhandelingen. Deze dingen moeten vast staan. Bovendien is er het nadeel dat de contröle op de naleving van de C. A. O. altijd veel moeilijker is dan de naleving van een Hwat haf Qabe Skroar Een veehouder te Tjerkwerd die per 12 Mei een vaste arbeider vroeg, kreeg op één morgen 36 brieven. Samen melden zich 71 gegadigden, wel een bewijs hoe begerenswaardig een betrekking als vaste arbeider is. Dinsdag j.l. was het een goede dag voor onze landarbeiders. De Kerste Kamer aanvaardde toen een wijziging van de Arbeidswet, waardoor het mogelgk wordt om de rust- en arbeidstijden in de landbouw voortaan wetteljjk te regelen. Het is echter niet de be doeling van de Regering deze wet onmiddellijk in werking te laten treden, want zg wil de regeling van de rust- en arbeidstijden lie ver overlaten aan het onlangs in gestelde Landbouwschap, dat dit zal moeten doen in samenwerking met het Bosschap. Zoals men zal weten, is het Landbouwschap de voortzetting van de Stichting voor de Landbouw. Het wetsontwerp keurt in het algemeen de toestanden die momenteel in de land bouw bestaan, goed. Om een paar re gelingen te noemen: een arbeider van 17 jaar en ouder mag niet langer land- bouwarbeid verrichten dan 2600 uren per jaar en ten hoogste 11 uur per dag, met uitzondering voor bepaalde geval len, bijvoorbeeld voor de verzorging van planten onder glas, maar dan is toch geen langere arbeidsduur toegestaan dan 2900 uren per jaar of 3200 uren per jaar voor arbeid in verband met vee- verzorging en kaasbereiding. Op Zondag en Zaterdagmiddag mag geen landarbeid worden verricht met uitzondering natuurlijk voor de verzor ging van vee of planten onder glas. Er zgn echter beperkende bepalingen gemaakt waardoor het onmogelijk wordt dat de landarbeider deze werk zaamheden elke Zaterdagmiddag of Zon dag zou moeten verrichten. Verder wordt de kinderarbeid aan ban den gelegd. Kinderarbeid mag wel wor den verricht in eigen bedrijf. Dit ge deelte van de wet treedt direct in wer king, onafhankelijk van de vraag wat het Landbouwschap doet. Onder kinde ren verstaat men jeugdige personen tot 15 jaar.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1