ENGELAND GAAT WATERSTOFBOM MAKEN VERTROUWEN IN MINISTER CALS WEER TOEGENOMEN 3 /as ide as. •de op eer KRIS KRAS door Nederland Zo wordt de Volière üs hjoed p p to sizzen Vrijdag 25 Februari 1955 Buitenlands Overzicht Zonder kleerscheuren door de ltood-('hina overweegt invoering van dienstplicht en kan dan 80 millioen soldaten op de been brengen Zilveren filmpjes Vogels vragen STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND parlementaire molen "1? No. 16 Jle Jaargang als )U- KAMEROVERZICHT PIET an Auto te huur. R. Eizema, Bolsward. zo er jer ;ft lie ar. >r- Ün rs, Abonnementsprijs f 1.60 pet kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie is- it- [U- Tj. 4de week Februari 1930 CAB wint van HZC met 5-1. ar les >et lit lie en Benoemd tot hoofd der openbare lagere school te Oosterend, de heer J. Schok ken, hoofd der o. 1. school te Hartwerd. Als no. 2 stond op de voordracht S. van der Meer, hoofd der o.l. school te Ex- morra. De zangvereniging „lendracht” te Wol- sum gaf onder leiding van haar direc teur, de heer W. Hemminga, haar eerste uitvoering. Gebr. de Haan zongen: Het lied der ruste. J. Harsta droeg voor: In üngelcksfügel. Ds J. Hengst sprak het slotwoord. L. F. Krips te Wommels draagt zijn zaak in manufacturen over aan Gebr. van der Velde. Voor de betrekking tot 1ste klerk bij de gemeentewerken te Eindhoven heb ben 800 personen gesolliciteerd. Naaimachines vanaf f 155.A. Sikma, Bolsward. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) keert dit land, sedert een deel van Indo China in communistische handen viel, in een zeer blootgestelde positie, temeer omdat het in het binnenland rommelt. De Britse minister van buitenlandse za ken, Eden, is op zijn reis naar Bangkok waar hij ook Foster Dulles ontmoet, even in Kairo geweest, waar hg premier Nasser heeft bezocht, blijkbaar met het doel bij deze meer sympathie te wekken voor de aansluiting van de gehele Ara bische liga bij het Westerse defensie- systeem. De Egyptische regering schijnt daar echter niet zo veel voor te voelen en meer voor he-t standpunt van India, dat neutraal wil blijven. Intussen echter is er bg enkele Arabi sche staten men noemt Syrië, Jorda nië, de Libanon en Yemen wel ge neigdheid zich te scharen naast Turkije en Pakistan, die wel met het Westen meegaan. Ook Iran (Perzië) wordt in dit verband genoemd, hoewel de Perzi sche regering zelf ontkent, dat zij met Turkije onderhandelt over toetreding. Als dit echter inderdaad geschiedde, zouden, nu Irak reeds een verdrag met Turkge sloot, bgna alle landen op deze flank van de Sovjetunie in de Westelijke verdediging zijn opgenomen. Bijna, schrijven we, omdat Afghanistan er dan nog aan ontbreekt en men kan dus wel begrijpen dat Moskou tracht dat land onder zijn Invloed te krijgen. Enigszins als tegenhanger van de con ferentie te Bangkok, waar de landen van het Z.O. Aziatisch defensiepact bijeen zgn, kan men beschouwen de in April te Bandung in Indonesië te houden con ferentie van Aziatische en Afrikaanse landen. Daar zal Communistisch China aanwezig zijn en belangrijke neutralen als India en Indonesië, maar toch zal het er ook aan vrienden van het Westen niet ontbreken, want zowel Turkije als Pakistan komen er evenals Japan. Naar Opnieuw heeft strenge vorst Ons levenstier ontnomen. De grond is hard, de bomen Dragen een witte korst. Wg hebben het niet te breed, Geen zaadje meer te pikken, O, geef ons toch te bikken, Toon meelg met ons leed. Wij zitten in de heg, Onwennig stil te kleumen; Door Rüchburds late luimen, Heeft ieder van ons pech. Wij zijn ons schuwheid kwijt, Vertrouwen op de mensen, Die raden onze wensen, Is ’t voor hen etenstijd. It is better dat de wein giet, as dat er stiet. ca- jn- ch >r- ca- de gt nt ra ge- m- ste tij- >re ca- B. 1 Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad m- i en )n- dat ge er- L. termen in ons onderwijsstelsel: Lavo, Mavo en Havo; of wel lager, middelbaar en hoger algemeen voortgezet onderwijs. Of dit alles nog niet genoeg was, komt er een nota over de Lichamelijke opvoe ding en de sport. De heer Tilanus (ch) houdt niet van nota’s. Het volk wil daden zien, zo zei- de hij. Dus direct wetsontwerpen. Maar een paar dagen daarna berustte hij min of meer in de situatie. De nieuwe kleu- terwet moet, naar zgn mening, 1 Januari a.s. in werking treden. Om dit te be reiken heeft de minister de handen vol. Daarom moet hij maar niet beginnen aan het Lavo, Mavo en Havo, want daar komt dit jaar toch niets meer van te recht. Technisch gesproken heeft de heer Tilanus, als voorzitter der onder wijscommissie, een belangrijk man, wel licht gelijk, maar minister Cals zal on getwijfeld proberen zo ver mogelrjk te komen. Als er in 1956 weer een Kabi net wordt gevormd, zal hij zich onge twijfeld schoongewassen willen hebben van de smet weinig voortvarend te zijn. Hetgeen begrijpelijk, menselijk en juist is. Maar of het zal baten is een andere zaak. Dat zal de toekomst leren. De woordvoerdster der oppositie, mevr. Fortanier de Wit (wd), bleef welis waar critisch, maar zij kwam toch tot de conclusie, dat men „een man die fou ten wil erkennen een klein crediet van vertrouwen niet kan onthouden”. De an dere fracties waren in dit opzicht be slist royaler. Dat de kvp deze vrij jeug dige bewindsman zou steunen, stond bij voorbaat vast. Maar ook de heer Roosjen (ar) wil wel weer verder gaan met mi nister Cals, hetgeen ook de heer Tilanus (ch) begeert. Met spanning werd gewacht op het com mentaar van de heer Van Sleen (arb.) de onderwijsspecialist al is hg burge meester van Den Briel - die het ver scheidene ministers van Onderwijs de laatste jaren bijzonder moeilijk heeft ge maakt. De heer Van Sleen nu was het ee>ns met bijna alle andere sprekers, dat men minister Cals niet alleen verant woordelijk kan stellen voor de trage De Engelse regering heeft meegedeeld, dat ook Engeland de water stofbom gaat vervaardigen. Zij is, zo wordt in een witboek gezegd, tot dit besluit gekomen, omdat de afschrikwekkende werking van de overmacht der vredelievende vrije wereld op het gebied van de kernwapenen en de middelen, die nodig zijn om daar gebruik van te maken het gevaar van een oorlog belangrijk verminderd heeft. Naar aanleiding van dit argument is er hiei- en daar opgemerkt, dat de Ver. Staten toch alleen al over voldoende kernwapenen beschikken en over productievermogen om deze aan te maken, dat het heus niet nodig was, dat Engeland er nu ook mee begon. Maar men weet toch nooit precies over welke macht de Sovjetunie ten deze beschikt en rood China op de duur zal beschikken. Minister Cals heeft niet te klagen over de behandeling van de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Deze be windsman, wiens gebrek aan voortvarendheid een bijna algemene klacht was, is ten slotte zonder kleerscheuren op te lopen door de parlementaire molen heengegaan. In een redevoering van bgna vier uren heeft hij zgn beleid verdedigd. En he-t resultaat daarvan was, dat er vrg algemeen vertrouwen in hem werd uitgesproken. Zelfs in een mate, waarvan hij enige maanden geleden nimmer zal hebben gedroomd. gang van zaken. Dit is een zaak van het gehele kabinet. De Memorie van Antwoord vond hij een energiek stuk en daarom deed hij, namens de pvda-fractie afstand van de critische houding ten opzichte van deze minister, in de hoop, dat zij nooit meer behoeft te praten over zijn gebrek aan voortvarendheid. Zo waren er twee moeilijke klippen om- zeild: de wd en de pvda. Maar het zou naief zijn om te denken, dat het daar mee afgelopen was. De heer Van Sleen verlegde de critiek niet alleen naar dit Kabinet, maar ook naar de voorgangers van Minister Cals. En uit zijn uitvoe rige beschouwing bleek wel, dat vooral oud-minister Gielen (een kvp minister) de kwade pier was. Deze voormalige bewindsman werd een „blijmoedig optimisme” verweten, een optimisme, dat bijv. de oorzaak is van het onderwijzerstekort. Nu was het be grijpelijk, dat de kvp-fractie deze aan klacht niet op zich zou laten zitten. De heer Peters (kvp) vroeg dan ook waarom de pvda nooit had geprobeerd om de vroegere bewindslieden van het departement van Onderwijs de laan uit te sturen. Zulke debatten liggen de Ka mer wel. De heer Van Sleen (arb.) kwam daarop vertellen dat het helemaal niet nodig was om minister Gielen de woestijn in te sturen, omdat hij zich zelf wel zou uitrangeren. Dat is naar zijn mening ook gebeurd, want bg de Kabinetsfor matie van 1948 is hij niet teruggekeerd. Zgn opvolger was een andere kvper: Prof. Rutten. Deze genoot de sympa thie der socialisten. Waarom zou men hem verantwoordelijk stellen voor de wandaden van zijn voorganger Gielen? Maar volgens de heer Peter (kvp) ging deze stelling niet op. Als men iemand wandaden verwijt, moet men handelen. Anders is men zelf verantwoordelijk voor het plegen van die wandaden. En de katholieke conclusie was dan ook dat de socialisten op onderwijsgebied - T, kV. Een handje vol oud brood, ’t Wordt door ons gevonden; ’t Is in een zucht verslonden, Kom, vrienden, klein en groot, Is dat te veel gevraagd? Het kost geen kapitalen, Wjj willen ’t wel betalen Als straks de lente daagt. Engelsen wensen zelf over het radicaal ste middel tot een tegenoffensief te be schikken. Al is dan het eerste doel een oorlog te voorkomen, door een even tuele vijand duidelijk te maken, dat ook Engeland in staat is tot de verschrikke lijkste vergeldingsmaatregelen over te gaan. Schreven we hierboven dat eigenlijk nie mand kan beoordelen in welke mate Rusland achterstaat bg het Westen, wat het bezit van kernwapenen betreft, in één opzicht is het voordeel stellig aan de zijde van de vrije landen: hun lucht macht kan practisch alle belangrijke centra in de Sovjetunie bereiken, daar entegen de Russische niet alle centra en luchtbases van het Westen, o.a. niet een aantal die in de Ver. Staten zelf liggen. Waar uit het bovenstaande blijkt, dat Wegens de overmacht van ’t Oosten aan mensenmateriaal, die „gewone” wapenen kan hanteren het Westen wel naar het atoom wapen moet grijpen om de balans in evenwicht te houden, is het duidelijk, dat het nieuwe Russi sche voorstel om dit jaar een in ternationale conferentie over de ontwapening te houden, in het Westen uiterst koel is ontvangen. Immers de Russen stellen voor, dat de naties zich zullen verplichten alle voor raden atoomwapenen te vernietigen en hun strijdkrachten, bewapening en mili taire begrotingen niet uit zullen breiden boven het peil van 1 Januari 1955. Het is duidelijk, dat een ontwapening volgens deze principes het Westen in ’t nadeel zou brengen, het zou zijn voor naamste afweermogelijkheid, het atoom wapen, moeten prijsgeven en aan Ooste- lijke zijde zou een overmacht aan man nen en „gewone” wapenen overblijven. Voor de zoveelste maal zal de Sub-com- missie der Ver. Naties voor de ontwa pening, welke nu bijeen is en o.a. dit Russische voorstel zal bespreken, dus wel tevergeefs vergaderen. Terwijl de subcommissie voor de ontwapening thans te Londen bij een is, worden elders in de we reld besprekingen gehouden over de verdediging van het Westen en zjjn bondgenoten tegen eventueel nieuwe expansiepogingen van de communistische landen. In Bangkok (Siam) zijn de landen van het defensiepact voor Z.O. Azië bijeen. De Siamese of Thailandse regering schijnt zich nogal zorgen te maken over een concentratie van rode Chinese troe pen aan zijn grenzen. Zoals bekend ver- Fietsen met reflectorpedalen. In het ka der van een in het najaar van 1954 ge voerde actie voor een betere achterbe- veiliging en achteraanduiding van voer tuigen bg duisternis, heeft de A.N.W.B. onder meer aan de Minister van Ver keer en Waterstaat verzocht het ge bruik van reflectorpedalen voor fietsers verplicht te stellen. De Bond heeft er daarbij op gewezen, dat de achterver- lichting van fietsen vaak zeer onvol doende is en daarenboven gemakkelijk bloot staat aan beschadiging, waardoor het normale risico verbonden aan het rijden bij duisternis, op onaanvaardbare wgze wordt vergroot. Reflectorpedalen, zo meent de A.N.W.B., ontlenen hun goede werking aan het feit, dat de licht reflectie met de pedalen op en neer be weegt, en dus zeer opvallend is. wel hebben geblaft, maar niet hebben gebeten. Daarmee zaten we weer eens midden in de strijd tussen de twee grote fracties in ons Parlement: de kvp en de pvda. Een strijd, die zich steeds meer toespitst en waarvan men kan verwach ten, dat hg in hevigheid zal toenemen tot het Nederlandse volk zich in 1956 b(j de komende Kamerverkiezingen zal hebben uitgesproken. Met alle 'politieke vaardigheid gaat deze strijd in wezen om de belangrijke vraag van de partijvorming, om de ’t Viel wel mee. De bewoner P. van de Prins Hendrikkade te Zaandam maakte aan het politiebureau melding van een man, die begraven zou zijn in een zand- trechter op de Prins Hendrikkade. De heer P. dacht, dat de man reeds gestikt Help ons de winter door, Misschien nog enkele weken, Geeft ’t madeliefje een teken, Wij zingen blij in koor, Voor u geldt dan ons lied, Van ’t lichte morgenblinken, Tot ’t zonnetje gaat zinken, Maar nu vergeet ons niet. 3 Bovendien hebben de jongste gebeurte nissen rond Formosa geleerd, dat een aanmerkelijk deel van de Amerikaanse strijdkrachten, ook die de kernwapenen hanteren, in Azië zullen gebonden blij ven, zodat men zich wel voorstellen kan dat Londen ook zelf over de waterstof bom wil beschikken. Het is ongetwijfeld een verschrik kelijk wapen en een verschrikke lijke keuze doch wanneer men an derzijds leest, dat dezer dagen rood China heeft overwogen tot die dienstplicht over te gaan en in staat is daardoor 80 millioen man op de been te brengen naast de enorme contingenten, welke de Sovjet-unie kan mobiliseren, dan is het toch ook al weer begrijpe lijk, dat de Westelijke strategen slechts naar een evenwichtspositie kunnen stre ven door tegenover dit enorme mensen materiaal te trachten een enorm over wicht van allesvernietigende wapenen te stellen, een overwicht dat dan de balans zo ongeveer in het evenwicht zou hou- doen en er toe bijdragen dat de vrede gehandhaafd blijft. De Engelse bladen geven grif toe dat er ook nog andere Overwegingen hebben gegolden bjj het nemen van dit besluit, n.l. dat de En gelsen hun positie als eersterangs mo gendheid willen handhaven. De Ver. Sta ten en Rusland hebben de waterstofbom, het Britse wereldrijk wil dat wapen dus ook hebben om zgn invloed in de inter nationale politiek te handhaven. Er zou voor Engeland nog een groot risico in dit besluit liggen als reeds nu op En gelse bodem geen Amerikaanse bom menwerpers waren gestationneerd, wel ke in geval van oorlog de waterstofbom zullen hanteren. Immers als dat niet 't geval was, zou het Britse eiland als het zelf de waterstofbom gaat maken, het gevaar uitlokken, dat, als het onver hoopt tot een oorlog zou komen, vlieg tuigen van de vijand zouden proberen deze aanvalshaard te vernietigen, maar dat gevaar bestaat nu toch al. En de De tolheffing van de brug te Rien bij openbare inschrijving toegekend aan Oege R, Faber voor f180. men zegt zal daar ook over de Formosa- kwestie worden gesproken, waarvan de laatste dagen geen nieuws is te melden. In Europa blijft de positie van de l'argse accoorden onzeker, met alleen door de kabinetscrisis in Frankrijk, welke, terwijl wij dit schrijven, nog voortduurt, maar ook, en misschien zelfs meer, door de houding van de W.-Duit- se partijen. Dr Adenauer kan bg’ de tweede lezing dezer verdragen in de Bondsdag zeker rekenen op een meerderheid voor de Duitse herbewapening enz., maar deze overeenkomsten moet men toch onver brekelijk verbonden zien met het Saar- accoord, dat de Duitse bondskanselier en de afgetreden Franse premier Men- dès France sloten. Tegen dat Saar-accoord nu Is er sterk verzet bij de meeste Duitse partijen; alleen de christendemocraten, de partij van dr Adenauer zelf, is er eigenlijk voor. De meeste Duitsers vrezen, dat door het aanvaarden van het Saar-ac coord Duitsland voorgoed afstand zal doen van het Saarland, hoewel, zoals be kend, uitdrukkelijk is bepaald, dat als er éénmaal een vredesverdrag tussen ge heel Duitsland en de vroegere geallieer den wordt gesloten, het lot van dat gebied eerst definitief zal worden vast gesteld. Maar zal er ooit zo’n verdrag komen? vragen de Duitsers zich af. En intussen trachten de bestuurders der in het Saarland verboden partijen, dat zijn de pro-Duitse partijen, te Bonn invloed op de politieke leiders uit te oefenen om het Saar-accoord te verwerpen. Zou dit geschieden, dan zijn de poppen aan het dansen, want men kan nauwelijks gelo ven, dat in dat geval de Franse volks vertegenwoordiging zal willen meewer ken aan de uitvoering van alle Parijse accoorden. Hier ziet U dan de volière, zoals men zich die denkt. Het was moeilijk de volière te tekenen, daar men zoals de vorige maal reeds opgemerkt het geheel wil doen schuilgaan in struikgewas en geboomte. Daarom is de spar op de voorgrond dan ook maar doorzichtig getekend. En nu het zakelijke. Alle gezinshoofden van Bolsward krggen dezer dagen een circulaire thuis met antwoordenveloppe. De circulaire vertelt van de plannen. Ook ziet U dat alle plaatselijke vrouwenorganisaties hun schouders onder deze volière-actie zetten. Over verloop van enige dagen krijgt U dus -.en naar dr-n-s a' n uw dnir om uw feestgave af te halen. Gemiddeld ver wacht men per gez’n een rijks‘aalder. Goed ges t ee den zullen echter graag iets meer geven. Wij hopen, dat de actie volkomen zal slagen. Het doel is het waard. 5e- 41 'an be- >p; nd int so len r,” doorbraakpartij of om de partij op chris telijke basis. De verkiezingsmachines der pvda en kvp lopen reeds warm. De socialisten willen een millioen gulden bijeen garen, de katholieken zeggen reeds niet ver van dit bedrag te zijn verwijderd, zodat men een verkiezings- actie kan verwachten, die in het na oorlogse Nederland haar weerga nog niet heeft gevonden. Maar het onderwijsdebat bestond geluk kig niet alleen maar uit dit soort poli tiek, dat nu eenmaal past in ons natio nale volksleven. In het klein kwamen we dergelrjke kwesties ook weer tegen toen het ging om het Christelijk Nijver heidsonderwijs. Beschouwingen over het feit, dat niet de neutrale Hollandse Maatschappij voor Landbouw, maar de Christelijke Boeren- en Tuindersbond de nieuwe Christelijke Landbouwhuishoud- school in Meerkerk gaat besturen, kon den uiteraard niet uitblijven. En er was verzet tegen de oprichting van een R.K. M.T.S. in Hengelo, terwijl in een plaats 9 km verder een prachtige neutrale school op dit gebied aanwezig is. Dat zijn zo de jaarlijkse schoolstrgdjes bij de onderwijsbegroting, waarvan men ’t gewicht overigens niet mag onderschat ten. Belangrijk was ongetwijfeld de medede ling van minister Cals dat het depar tement gereorganiseerd wordt. Er wa ren veel klachten over de topfunctiona rissen, die niet geheel voor hun taak berekend schijnen te zijn. De nieuwe maatregelen van minister Cals om het onderwijzerstekort op te heffen, vielen bg alle fracties in goede aarde. De „mo rele herwaardering” van de onderwijzer vond men algemeen het belangrijkste vraagstuk om het tekort op te heffen. De onderwijzer heeft het aanzien, dat hij vroeger genoot verloren. Om hem weer op „peil” te brengen is salaris verbetering nodig. Voorlopig is dat al leen nog voor ulo-Ieerkrachten toege zegd, terwijl ook regelingen komen voor „akte-beloning” en voor de hoofden van scholen. De bewindsman kan er echter nog niet aan beginnen om alle onder- wijzerssalarissen te verhogen, daar deze nauw verbonden zijn aan de bezoldiging van de ambtenaren. Een ander middel om het aanzien der onderwijzers te ver hogen, kan ook worden gevonden in een gemakkelijke toelating tot de universi- teiten. Waarom mag een H.B.S.er of een gymnasiast, die enige malen is blg- ven zitten, wel naar de universiteit en niet de onderwijzer, dje in het bezit is van verschillende akten, die waarlijk niet licht te behalen zijn. Enfin, de poorten naar de wetenschap zullen wgd worden opengezet, zo heeft minister Cals beloofd. En daarmee is dan weer een brandend probleem opgelost. De minister was er zelf wel van over tuigd, dat een ambtsperiode van vier jaren te kort is om alle onderwijspro blemen op te lossen. Maar het was on getwijfeld een goede beurt, dat hij er in is geslaagd een nieuwe kleuterwet aan de Kamer voor te leggen, waar door de financiële gelijkstelling van bij zonder en openbaar kleuteronderwijs wordt geregeld. En bovendien kwam de bewindsman tij dens dit debat met twee belangrijke nota’s voor de dag. De één heeft be trekking op het voortgezet onderwijs na het lager onderwijs. We krijgen nieuwe Breedvoerig wordt er in de Raad te Bolsward gediscussieerd over de verbou wing van het stadhuis. Motief: de secre tarie is te klein, de burgemeesterska mer is zo horig en ongezellig, er moet een kluis komen en het politiebureau moet veranderd worden. Ook is de toe stand der W.C.’s niet langer te toieie- ren. Ten slotte stp’:en de stemmen 5r het voorstel van B. en W. stemden de heren Haima, Van der Klei, Eerdmans, Lunter, de Haan en Eisma. Boeren opgelicht, 3 jaar geëist. Drie jaar gevangenisstraf, met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering, luidde Dinsdag de eis tegen de 43-jarige D. N. uit Soest, wegens oplichting en valsheid in geschrifte. Verdachte had in een krant een advertentie geplaatst, waarin hij een boerderij te huur aan bood. Daar dit tegenwoordig een niet alledaags aanbod is, waren er talrijke reflectanten. N. zocht er enigen uit en bezocht hen. Elke keer nam hij een andere naam aan en met een of ander mooi verhaal wist hij van zes landbou wers geld los te krijgen, bij elkaar on geveer f1800. Hwaf hat Qabe Skroar Huisartsen weigeren de 6 pet. De Lan delijke Huisartsen Vereniging heeft het aanbod van de ziekenfondsen om alle medewerkers 6 pet. honorarium meer uit te betalen, van de hand gewezen. Men heeft van deze zijde de ziekenfond sen doen weten, dat men eerst wil on derhandelen over de voorstellen, door de huisartsen gedaan, inzake de totale herziening der honoraria. Meisje in bed verbrand. Het drie en een half jarige meisje Annie Boomgaard is bg een brand aan de Korteweghof te Amsterdam in haar bedje omgekomen. De brand ontstond waarschijnlijk, door dat wasgoed voor een electrisch kachel tje vlam vatte. De ouders en één van de kinderen waren niet thuis en in het huis bevonden zich het meisje, dat ziek was en een vijfjarig broertje. Het jon getje kon worden gered, nadat voorbij gangers de brand hadden ontdekt. Annie was dood, toen zij in het met rook gevulde slaapkamertje door de brand weer werd gevonden. Einde vliegersloopbaan. „Commodore Viruly zal niet meer vliegen. Na deze emotionele en schokkende tijd zgn hij en ik in onderling overleg tot de over tuiging gekomen, dat zgn terugkeer in de cockpit niet practisch meer is,” aldus de heer I, A. Aler, dir. der KLM. Schoolhoofd door het ijs: verdronken. Het hoofd van de openbare lagere school in Sint Nicolaasga, de heer J. Kok, is Woensdag bij Follega door het ijs gezakt en verdronken. De heer Kok reed over de vaart van St. Nicolaasga naar Fol lega en bij deze laatste nlaats, waar hij midden op de vaart reed, zakte hij door het ijs en schoot meteen onder de ijs vlakte.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1