i! BONDSDAG KEURDE PARIJSE ACCOORDEN GOED KRISKRAS door Nederland ECONOMISCHE ZAKEN IN EERSTE KAMER wE„.hebben hierboven reeds vermeld, dat het Saaraccoord in de Bondsdag op zeer aanzienlijk verzet is gestuit; dr Adenauer heeft by de debatten over deze kwestie ook nog al een en ander over zijn onderhandelingen met Mendès France over dit accoord gezegd, waar over het Franse parlement waarschijn lijk meer zal willen weten; en ook of het waar is wat Adenauer beweert, n.l. dat Engeland en Amerika hebben toe gezegd Frankrijk niet te zullen steunen als bij een definitief vredesverdrag met geheel Duitsland wanneer dat er ooit komt! Parijs zal eisen dat de af scheiding van het Saarland van Duits land permanent zal zijn. Faure, de nieu we Franse premier, kan met Adenauers uitlatingen nog last genoeg krijgen in de Franse senaat, welke hij nu de Pa ryse accoorden zo spoedig mogelyk wil laten afdoen. De positie van het Saar land zal juist Frankryk, in tegenstel ling met West-Duitsland, helemaal niet verlangend doen uitzien naar een rege ling van de Duitse kwestie, de hereni ging van Duitsland en de totstandko ming van een definitief vredesverdrag. Volgens de Parijse accoorden zal het Saarland tot dat vredesverdrag er komt, geëuropeïseerd d.w.z. zelfstandig onder een Europees commissaris (een Engels man?) worden, maar zullen de Fransen er op economisch gebied een grote rol blijven spelen. Buitenlands Overzicht Wat te doen in hoogconjunctuur? Rusland eist als inzet der ontwapening vernietiging van alle atoomwapens Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Gevaarlijk spel us hjoed p p to sizzen EE" enigszins vreemde indruk heeft het gemaakt, dat de premier van Birma aan de pers meedeelde, dat com munistisch China zich bereid had ver klaard een niet officiële Amerikaanse delegatie te ontvangen om te spreken over de spanning tussen beide landen. Van Amerikaanse zijde verklaarde men van zo’n Chinese stap niets te weten. Amerika niet bepaald vriendelijk gezin de commentatoren beweren, dat Was hington dit bewijs van Chinese toena- idering eenvoudig heeft genegeerd, maar men weet te weinig van wat er werke lijk is gebeurd om daarover een oordeel te vellen. Wel is het een feit, dat on danks Engelse aandrang, de Amerikaan se regering hardnekkig blijft weigeren ondubbelzinnig te verklaren of zij Tsjang Kai Sjek nu zal helpen de eilan den Quemoy en Matsoe te verdedigen of niet. Vrijdag 4 Maart 19*55 51e Jaargang No. 18 KAMEROVERZICHT PIET. 1-5. Uitslag L. S. C. II—C. A. B. I Sijbren ten Napel en Abonnementsprijs t 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Ondertrouwd Anna Koch. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) 1ste week Maart 1930. worden in de Aziatische landen en als dat met succes geschiedt, bestrijdt men meteen het communisme, dat immers 't woligst tiert daar waar ellende heerst. Me.lksaneriiig deels van de baan. In de Staatscourant van Woensdag is de be schikking van minister Zijlstra opgeno men, waarbij enkele bepalingen in de melksanerlngsovereenkomsten met in gang van 3 September a.s. onverbindend worden verklaard. Volgens de beschik king moeten de klanten in elke melkwrjk een keuze kunnen maken uit tenminste drie slijters. Ongesaneerde slijters mo gen in het vervolg door de fabriek niet meer van melklevering worden uitgeslo ten. door een uit de richting Alkmaar ko mende trein gegrepen en ernstig aan het hoofd gewond. Het jongetje is naar een ziekenhuis vervoerd. Militaire lifters vrijgesproken. De twee militairen, die op 3 Januari nietsver moedend een lift accepteerden van een rijschooldirecteur, die op zijn wagen de letters MMM had aangebracht en daar voor gestraft werden, zijn door het Hoog Militair Gerechtshof vrijgesproken. Vraag wie een nieuwe oorlog wint, Hier geen strategisch overwegen, Twee die er samen zelfmoord plegen, Een massagraf dat beiden bindt. O staak toch dit onzinnig drijven, Spelen met vuur laat vrede blijven, Leef voor elkaar en eensgezind. De brave burger hoort ontzet, Van alle soorten nieuwe bommen, Men denkt: gezegend zijn de dommen, Die houden zich tenminste net. Al moeten ze ’t gelag betalen, Door radio-actieve stralen, Hun handen blijven zonder smet. Want de onberekenbare kracht, Waarvan men ons iets ging onthullen, Moet ieder wel met angst vervullen, Waar gaat het heen de laatste nacht Men mag op zijn vooruitgang roemen, Wat is het: redding of verdoemen? De mens wordt groot en satan lacht. It is oan de buk net to sjen, hwa’t de measte brij iten hat. Bols wards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad AAN de oostelijke Duitse grens zou een diepe defensiestrook moeten worden aangelegd, zo volbezet met anti- tankgeschut dat geen optrekkende vij and haar zou kunnen passeren. De bui tenlandse troepen thans in West-Duits- land ondergebracht, zouden zich dan kunnen terugtrekken, de Amerikanen zouden van verder verwijderde bases met hun atoomwapenen nog een extra oog in het zeil kunnen houden. Deze Duitse militairen en sommige po litici ook, menen, dat de Russen dan op de duur ook hun troepen wel uit Oost- Duitsland zouden terugtrekken, waarna de mogelijkheid voor onderhandelingen over de hereniging van Duitsland h.i. Alweer een sportpark. Door Ged. Staten van Groningen is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit, waarbij de nodige gelden beschikbaar zijn gesteld voor de aanleg van een sportpark te Eenrum. Het plan, dat is opgemaakt en zal wor den uitgevoerd door de Ned. Heidemaat schappij, omvat een voetbalveld, een speelterrein, dat ’s winters als ijsbaan zal worden gebruikt en om deze velden heen een grasbaan voor de motorsport en paardensport, parkeerterrein en be planting. het Midden-Oosten. Maar blijkens brie ven tussen de beide regeringen gewis seld, kan Israël niet toetreden. Dit laatste is natuurlijk op wens van Irak geschied, dat de andere landen van de Arabische Liga niet voor het hoofd wil stoten en in het bijzonder de betrek kingen met Egypte, dat, zoals bekend, fel tegen het verdrag is, niet nog meer wenst te verstoren. Egypte voelt zich min of meer in een hoek gedrongen, nu, Turkije en Irak een initiatief hebben genomen, Kaïro beschouwt zich als het leidinggevend land en daarom verneemt men met bezorgdheid de ernstige inci denten welke de laatste dagen aan de wapenstilstandsgrens tussen Egypte en Israëlische troepen voorvallen. Hoe licht kan Egypte er toe komen een nieuwe oorlog tegen Israël te ontketenen om zijn prestige in de Arabische Liga te herstellen. Overigens zullen, wil dit verdrag van grote betekenis voor de verdediging van het Midden-Oosten worden, nog heel wat meer landen moeten toetreden. Zo als dat ook het geval is met het defen- sieverdrag voor Z.O.-Azië, welks leden dezer dagen te Bangkok bijeen waren. Er is besloten dat het hoofdkwartier te Bangkok wordt gevestigd, alle aange sloten landen zullen er een ambassadeur heen zenden. Een afdeling van dat hoofdkwartier zal plannen voorbereiden ter beteugeling van agressie, een an dere ter bestrijding van ondergrondse actie van communistische zijde in be paalde landen. De derde afdeling zal maatregelen be ramen, ter verlening van economische hulp en deze kan nuttig werk doen, want ten deze kan er heel wat gedaan onze deviezen-voorraad. Dat heeft geen zin. In deze tyd van hoogconjunctuur moeten we trachten te voorkomen, dat de lonen en prijzen niet over elkaar heen tuimelen. .Dreigt dit te gebeuren, dan zal er ogenblikkelijk moeten wor den ingegrepen. Niemand weet voor welke vraagstukken ons volk in de toe komst komt te staan. Maar we zijn iets gevorderd op de weg om een de pressie te verstaan en te corrigeren. De Duitse bondsdag heeft zijn goedkeuring aan de Parijse accoor- den gehecht; nu moet dat nog door de vertegenwoordigers der bondslanden, die in de Bondsraad verenigd zijn, gebeuren. Men neemt aan dat ook dit geen moeilijkheden zal veroorzaken, zodat de Duitse ratificatie van de accoorden nu verzekerd schijnt. Er zal echter een schaduw over de ratificatie blijven liggen omdat een derde van de Bondsdag tegen de accoorden stemde, en tegen het Saaraccoord nog veel meer. Dat haalde slechts een meerderheid van 61 stemmen, hetgeen op een nog bedenkelijke invloed van het nationalisme in West-Duitsland wijst. zou zijn geschapen. Of dit wel zo vlot zou gaan is echter de vraag. Voorlopig is de reactie der Russen op de aanne ming der PaYijse accoorden door de Bondsdag nog ongunstig, zij hebben En geland nog eens gewaarschuwd dat zij de inwerkingtreding dezer accoorden als in strijd beschouwen met het Engels Russische vriendschapsverdrag en een dergelijke waarschuwing aan Frankrijk zal wel niet uitblijven. Men vermoedt ook dat scherper maatregelen te wach ten zijn wat het handelsverkeer tussen beide delen van Duitsland betreft. Voorproef voor de Keukenhof. In de Bloemlusthallen te Lisse is D -iSdag 1 Maart 1955 een bloemententoonstelling „Bloemlust II'’ geopend. Schaatsenrijder zoek. Maandagmiddag zette de 25-jarige heer A. H. Doude van Troostwijk zijn motor bij kennissen te Breukelen. Hij was van plan op de Loos- drechtse Plassen te gaan schaatsenrij den. Sindsdien heeft men niets meer van hem gehoord. De chemici zijn heel wat mans, Ze namen in ’t geheim hun proeven, Amerika de hoogste troeven, Men zegt een betere vredeskans. Natuurpracht is niet te bebomen, De toekomst ligt in de atomen, Verderfelijke oranjeglans. De een geeft de ander niets meer toe, Elk traint zich voor de laatste ronde, Rusland riep: Eureka! gevonden! Wordt het experiment niet moe, Niemand kan ons hier overtreffen, Ieder zal onze macht beseffen, Vraag nooit naar het waarom en hoe. Naaischool Wommels. Mej. D. Struik- sma. Het lesgeld bedraagt namiddagles- sen 50 of 60 cent, avondlessen 15 of 25 cent. Minister Zijlstra heeft weer eens de critiek der socialisten moeten ondergaan. Zo langzamerhand is hij dat wel gewend. En wie zyn optreden in de Staten-Generaal gadeslaat, zal moeten toegeven, dat hij daarvan niet al te veel onder de indruk komt. Men zou haast zeggen, dat deze bewindsman meer econoom, dan partijman is. Het politieke succes laat hem koud, het gaat hem meer om het gelijk. Hij is een voortreffelijk econoom en dus een voortreffelijk hoogleraar. En daarom kan men van hem niet verwachten, dat hij een maatregel neemt waarvoor hij de argumenten niet bij de hand heeft. Bij het beoordelen van zijn beleid moet men echter niet ver geten, dat hij in vele gevallen Kabinetspolitiek te verdedigen heeft. Dat bleek deze week weer heel duidelijk in de Eerste Kamer. Handelsmarges. Er is het voornemen gepubliceerd, om de winstmarges te bevriezen en het peil Van December 1954, met dien verstan de, dat ook afgetrokken zal worden de omzetbelasting, die per 1 Januari j.l. by de detailhandel is verdwenen. De mi nister zou dus van mening zijn, dat ver schillende branches hun winstmarges niet goed berekenen, in ieder geval te ruim stellen. De Kamer voelde daar niets voor. En of het lot het wilde, dit maal was het alleen de heer Oosterhuis die de minister van Economische Zaken krachtdadig steunde. Als de belasting verlaging per 1 Juli 1955 een feit is, zullen er naar zijn mening nog meer beperkende bepalingen moeten worden genomen. De enige fractie die critiek heeft op het gehele beleid van minister Zijlstra, betoonde ditmaal bijval. Maar Prof. Hellema partijgenoot van de minister viel hem deze keer af. Hij vond het onjuist om zo’n algemene maatregel af te kondigen, terwijl het algemeen bekend is, dat verschillende branches zich keurig gedragen op dit gebied. Prof. Hellema noemde dit een overhaaste maatregel, die niet in over eenstemming is met het streven van de minister om de vrije marktverhouding zoveel mogelijk te herstellen. Prof. Molenaar vond dit voornemen een uiting van socialistisch streven naar prijsregeling. En ook de heer Regout (k.v.p.) wilde er niet veel van weten. Er bleek een misverstand in het spel te zijn, want de minister verklaarde Woensdagochtend dat het alleen maar gaat om de 3 pet. omzetbelasting. Ver schillende branches schijnen deze 3 pet. nog door te berekenen bjj het bepalen van hun winstmarges. En gezien de loon- en prijsontwikkeling is dat niet juist. Deze maatregel wil geen blaam werpen op de middenstand, maar een algemene beschikking is noodzakelyk omdat voorschriften nu eenmaal wor den gegeven om een neiging tot zondi gen te voorkomen. Wat de middenstand betreft heeft staatssecretaris Veldkamp nog medegedeeld, dat in de loop van April de nieuwe vestigingswet bedrijven ’in werking zal treden, terwijl nog deze maand de nieuwe crediet voorzieningen voor de middenstand een feit zullen worden. Over drie weken wordt de uit- verkoopwet bij de Tweede Kamer aan hangig gemaakt, terwijl voor het zomer reces nog geprobeerd zal worden de win kelsluitingswet te herzien. Koninklijke schaatster. Een dame ge noot Dinsdagmiddag geheel alleen van de schaatsvreugde in de stille schoon heid van het Naardermeer. De enkele burgers, die in de omgeving wonen heb ben de dame echter wel herkend. Het was de Koningin, die in dit gesloten gebied heerlijk onopgemerkt kon schaat sen. Kleuter onder de trein. Het 3-jarig zoon tje van de fam. N. te Castricum, dat spelenderwijs op de spoorlijn kwam, werd Tuimeling van lonen en prijzen. De meeste belangstelling ging natuur lijk uit naar het antwoord van minister Zijlstra op de socialistsche critiek. Hij waarschuwde er tegen dat men het leer boekje niet in de practyk moet toe passen. Er bestaat geen zuiver econo misch probleem. Men kan dus niet zeg gen: economisch gezien moet men de belastingen niet verlagen. Dat moge kloppen met het leerboekje, maar aan iedere economische politiek zitten finan ciële, sociale en psychologische aspec ten. Beperking van de besteding zou leiden tot een nog grotere aanwas van De heer Oosterhuis (arb.) voorzitter van het N.V.V., heeft zich verzet tegen het huidig sociaal-economisch beleid. Om die critiek samen te vatten dat be leid is onoverzichtelijk, onderling tegen strijdig en passief. Er dreigt een schei ding te komen tussen het sociaal en economisch evenwicht, kortom, er wordt niet voldaan aan de socialistische ver langens naar een gedurfde economische politiek, die dan vrij moet zijn van kort zichtige politeke compromissen. Dat was niet mis. Een der verwijten is de belastingverlaging. De p.v.d.a. vindt deze niet noodzakelijk. In een tijd van hoogconjunctuur moet men geen belastingen verlagen, zo zegt zij. Dat moet men doen als de tijden slechter worden. Dan vergroot men de beste dingsmogelijkheden en zodoende helpt men de industrie aan opdrachten. Belastingverlaging in een tijd van hoog conjunctuur betekent dat de vraag nog groter wordt. En die vraag dreigt nu het aanbod te overtreffen. In deze vette jaren moet dus volgens het socialistisch adagium, gespaard worden voor de ma gere jaren. Zuiver economisch gezien is de stelling ongetwijfeld juist. Minister Zijlstra schijnt haar te onderschrijven. Maar er zijn nog andere elementen in het geding. In de eerste plaats zijn de belastingen abnormaal hoog en ten tweede komt er enige verlichting in de defensie-inspanning. Uit psychologische overwegingen is het dus niet zo vreemd dat het Kabinet tegemoet gekomen 4s aan de wensen die de meerderheid der Kamers heeft geuit. Dat is de Kabinets politiek, waarvoor ook de socialistische ministers verantwoordelijk zijn. Regeren is nu eenmaal ook een kwetstie van psy chologie. En daarom kan minister Zijl stra vrij gerust zijn over de critiek der p.v.d.a., omdat hij kan rekenen op de medewerking van alle andere ministers. In wezen zit de spanning tussen de p.v.d.a.-fracties en de socialistische mi nisters. Want deze laatsten komen voor een moeilijke vraag te staan als de so cialistische Kamerleden de Kabinetspo litiek afwijzen. Er zijn echter aanwijzin gen dat het zo’n vaart v'el niet zal lo pen. Maar dit neemt niet weg, dat de begroting van Economische Zaken een welkome aangelegenheid was om nog eens een flink robbertje te boksen zon der dat men daarvan ernstige gevolgen behoefde te vrezen. Een feit is dat ook de heer Vixseboxse (c.h.) zich afvroeg of belastingverlaging het eerst nodig is. Ook op andere pun ten bestond er wel overeenstemming, al bleven de socialisten met hun fundamen tele critiek op vele punten alleen staan. TTET defensie-verdrag tussen Turkije en Irak is verleden week getekend en blijkt open te staan voor ieder lid van de Arabische Liga of ander land, dat betrokken is bij de veiligheid van Frankryk kan dat gebied ook niet ont beren om economisch in evenwicht te blijven met W.-Duitsland. En Parijs zal dus alles behalve gesteld zijn op onder handelingen over een definitief vredes verdrag met een herenigd Duitsland, dat de positie van het Saarland opnieuw in het geding zou brengen. Zo zal dit on derdeel van de Parijse accoorden stellig een aanleiding tot voortdurende span ning in de Westelijke samenwerking, nu daarin ook W.-Duitsland wordt opgeno men, blijven. En dat blijft jammer om dat het zo gewenst is dat het Westen volkomen eensgezind de verdere ont wikkeling van de betrekkingen met het Oosten tegemoet gaat. W'AT die ontwikkeling betreft, zy hier T’ nog even vermeld, dat de bespre kingen in de ondercommissie voor de ontwapening van de V. N„ welke te Londen gevoerd worden, al heel weinig belovend zijn begonnen. Hoewel de af spraak was dat ze geheim zouden blij ven, heeft de Russische delegatie, wel ke onder leiding staat van Gromyko, de Russische en Chinese pers inlichtingen verschaft, zodat de Westelijke verte genwoordigers versterkt worden in hun mening, dat het de Sovjetunie enkel om propaganda te doen is; zij zullen de bij eenkomst verlaten als de Russen hun houding niet wijzigen. Overigens verwacht men toch niet dat de conferentie iets zal ople veren, nu de Russen als inzet van de ontwapening de vernietiging van alle atoomwapens eisen. Wat die kwestie der atoomwapenen be treft, is interessant het bericht dat Pon tecorvo, de Engelse atoomgeleerde van Italiaanse afkomst, die in 1950 uit Har well, het Engelse atoomcentrum ver dween, blijkens door hem in Russische bladen gepubliceerde artikelen, thans ’n eerste plaats op dit gebied in de Sovjet unie inneemt. /OVERIGENS lijkt het er op dat de sociaal-democraten, die tegen alle accoorden stemden en het grootste deel van de minderheid vormden, deze hou ding vooral aannamen vanwege hun tak- tiek op buitenlands politiek gebied. Zy zouden gaarne dr Adenauer hebben zien vallen over de Paryse accoorden en heb ben het schrikbewind, dat de Russen na de aanneming der Parijse accoord^ niet meer zouden willen onderhandelen over de eenheid van Duitsland waar schijnlijk alleen gehanteerd als een po ging kiezers te winnen. Hun leiders zullen toch zelf wel niet geloven, dat Rusland, ook al waren de Paryse accoorden door West-Duitsland verworpen, ooit bereid zal zijn over de hereniging van Duitsland op werkelijk democratische basis te praten. Bij de debatten in de Bondsdag is wel gebleken dat de hereniging van Duits land punt 1 in de buitenlandse politiek Van Bonn, dat straks immers weer sou- Verein zal zijn, zal worden. De W.-Duit- se regering zal in haar samenwerking met de Navo-landen stellig trachten de Westerse politiek in deze richting te be ïnvloeden, opdat deze politiek ook wat Europa betreft meer dynamisch worde, terwijl zij er tot nu toe vooral op ge richt was de toestand in Europa te sta biliseren. De intrede van West-Duitsland in de Westerse samenwerking zal het Westen dus wellicht nopen zich in sterker mate dan tot nu toe te bezinnen op de mogelijk heid om zich met de Sovjetunie te verstaan. Sommige Duitse militaire deskundigen hebben in verband daarmede dan ook reeds plannen gepubliceerd om de W.- Duitse herbewapening de grote steen des aanstoots voor de Russen in de Pa rijse accoorden zo aannemelijk moge- ïyk te maken voor Moskou. Ten slotte z(j nog vermeld, het verkie zingsresultaat in Japan, waar de z.g. democratische partij van premier Hato- jama de overwinning behaalde. In Hatojama’s party zijn vele conser vatieve en nationalistische elementen ondergebracht en het is mogelyk, dat de Amerikanen daarvan nog last genoeg zullen krijgen. Het is niet ónmogelijk, dat Hatojama’s regering zal trachten toenadering tot Peking te zoeken, en dat zou niet prettig zijn, omdat rood China dan nog zelfbewuster zou gaan optreden en de vrede nog meer in ge vaar brengen. Uitkering vorstverlet voorlopig gedekt. Naar wy vernemen zijn de uitkeringen voor vorstverlet van de bouwarbeiders voor twee weken gedekt. In verband met de uitputting van het vorstverletfonds heeft men een lening aangegaan by het wachtgeldfonds en zodoende denkt men de uitkeringen voldoende te kunnen overbruggen. Bejaard echtpaar is gas gestikt. Een meisje dat Maandagmorgen aanbelde bij een 80-jarig echtpaar in Katwijk aan Zee, kreeg geen gehoor terwijl zij een sterke gaslucht waarnam. Zy waar schuwde een schoonzoon van de oude mensen, die naar binnen ging. Men vond de man dood in de keuken en de vrouw, eveneens levenloos, in bed. De politie heeft de zaak in onderzoek. Door het ys gezakt. De 8-jarige Dirk Sybesma uit Franeker is Maandagmid dag bij het schaatsen op de Sexbieru- mervaart, ongeveer 2 km buiten Frane ker door een dunne plak ys, die met takjes was afgezet, gezakt. Hij ver dronk voor de ogen van zijn vriendjes. Jan Wouters, Marktplein, ontving een partij jongens- en meisjesschoenen, C. P. de Jager, Broerestraat, een mooie collectie dame- en herenrijwielen. Zo waren de heren Oosterhuis (arb.) en Regout (k.v.p.) het er wel over eens dat de Regering te passief is in de be strijding van de hoogconjunctuur. Een bewijs, dat ook goede tijden economisch moeilijk te overzien zyn. De klacht van de N.V.V.-voorzitter was, dat de mi nister pas aan een actief conjunctuur beleid begint als de depressie zich aan- kondigt. Dat is te laat. Hij noemde dit een politiek „van de bus missen”. Het is maar de vraag hoe deze hoogcon junctuur met de inflatoire tendens be streden moet worden. De vraag overtreft nu eenmaal het aanbod. Volgens minis ter Zijlstra heeft het geen zin om de binnenlandse vraag te beperken, want de buitenlandse vraag zal dan ogenblik kelijk stijgen. Beperking van overheids bestedingen zet practisch geen zoden aan de dijk. De heer Regout (k.v.p.) wilde daar nu juist mee beginnen. Hij gaf toe dat men er voorzichtig mee moet zijn, want bijv, de woningbouw mag er niet de dupe van worden. En de heer Oosterhuis (arb.) vond het beste om de binnenlandse vraag te beperken, want de niet-exporterende industrie wordt daardoor verlicht. Dinsdag 4 Maart: Overleden te Bols ward P. de Jong, tot 1918 boekhande- laar-uitgever te Bolsward, oprichter van De Jongs Nieuwsblad, in de ouderdom van 84 jaar. De heer de Jong was van pl.m. 186670 onderwijzer aan de o. 1. school. Later associeerde hy zich met de boekhandelaar-uitgever Merkelbach aan de Appelmarkt. Jarenlang was de heer de Jong organist der Doopsgezinde Kerk. Ook had hy meermalen de lei ding van het zangkoor der St. Francis- cuskerk. Hwat hat (jabe Skroar Autobusdienst WesthemTjerkwerd Bolsward. Vertrek Westhem 8.20, id. Blauwhuis 8.30. Fa. Westra en de Jong Heeg.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1