ZORGEN, ZOWEL IN OOST ALS WEST KRIS-KRAS door Nederland DRIE DAGEN RECHTS TEGEN LINKS WAT de stand der kwestie van de Pa- rijse accoorden in het Westen be treft, zij vermeld dat Italië deze ac coorden nu volledig heeft bekrachtigd ondangs communistisch en links socia listisch verzet; in de Senaat gingen ze er door met 139 tegen 82 stemmen. Misschien is dit de laatste grote daad van hot kabinet-Scelba, dat zeer wankel staat door moeilijkheden binnen de re geringscoalitie over binnenlandse kwes ties, o.a. de pachtovereenkomsten. Buitenlands Overzicht Het Hussisehe landbouwbeleid onder de loupe Wat meer stabiliteit in Frankrijk J. S. Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Meerderheid voor gezamenlijk televisie programma op vrijwillige basis us hjoed p p to sizzen Een groots geschenk Vrijdag 18 Maart 1955 51e Jaargang No. 22 ;en, fluiten, Wat gij uzelf en anderen geeft. V.V.D. in de aether? I 3e week Maart 1930 Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) struikelen over de Parijse accoorden dan over andere kwesties, als die dor zelf standigheid der Afrikaanse gebieden of die van de belastinghervorming. Deze laatste is acuut geworden nu de bewe ging van Poujade, officieel geheten de Unie tot verdediging van kooplieden en handwerkslieden, nogal opgang maakt en deze als wapen het weigeren van betaling van belasting hanteert. In som mige departementen hebben zelfs 70 der belastingplichtigen hun aanslagen niet voldaan. De beweging heeft een sterk reactionnair en ook anti-joods ka rakter en het ogenblik nadert, dat de regering tegen haar actie zal moeten optreden. Intussen heeft de bekende politicus Paul Reynaud getracht de Franse kabinetten vaster in het zadel te zetten door een wetsontwerp in te dienen waarbij voor geschreven wordt dat als een kabinet omver wordt geworpen voor het 2 jaar heeft geregeerd, er meteen nieuwe ver kiezingen moeten worden gehouden. Twintig kabinetscrises in tien jaar is dan ook wel wat veel. In Engeland heerst beroering ov&r het feit, dat de leiding der labourpartij Bevan, de be kende aanvoerder van de lastige linker vleugel in die partij, uit de parlementai re fractie en vervolgens uit de partij zelf wil stoten. gramma dan konden zij die uitzending tegenhouden. Het zou er op neerkomen dat als de K. R. O. bezwaar had tegen een VARA-uitzending in een algemeen programma, dat de V. A. R. A. dit pro gramma dan later uit zou zenden voor eigen verantwoordelijkheid. Natuurlijk heeft iedere omroepvereniging zendtijd, maar er staat vast dat minstens een vierde en ten hoogste de helft van de totale zendtijd moet worden besteed aan de uitzending van een algemeen pro gramma. It komt in dea baerch net op in stek oan Drente zo gering, dat er voor de bijen- houderg steeds minder belangstelling gaat bestaan. Te Lee, oorspronkelijk één der centra van de imkers, bestond deze week hierdoor voor de voorjaarssuiker- bestelling vrijwel geen belangstelling meer. Brievenbus Emmeloord is veel te kle.n. Emmeloord heeft een modern en ruim postkantoor, maar met een brievenbus, die pp drukke tijden te klein is. Op Zon dagavond zit de bus zo vol, dat iedereen handen vol brieven er uit kan halen. Over deze bus is al geklaagd in Den Haag. Congres Vrouwenbond PvdA te Arnhem De vrouwenbond van de Partij van de Arbeid zal op 31 Maart en 1 April zijn tweejaarlijks congres houden in Musi» Sacrum te Arnhem, KAMEROVERZICHT Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Benoemd tot onderwijzeres te Kornwer- derzand mej. J. Bergsma, aldaar. Tot nog toe bestond te Nijland de bu- renplicht. Thans denkt men er over een begrafenisvereniging op te richten. Benoemd tot Vader en Moeder in ’t Al gemeen Stadsarmenhuis te Bolsward de heer S. Punter en echtgenote, thans vader en moeder in het Weeshuis te Landsmeer en voordien Vader en Moe der in ’t Armenhuis te Sneek. Een oude boerderij onder Filens afge broken en enige honderden meters ver der onder Schettens weer opgebouwd. De boerderij behoort aan Baronesse van Lynden te ’s-Gravenhage. Een dakpan wees het jaartal 1711. Overleden te Makkum in de ouderdom van bijna 92 jaar de heer T. H. Kingma een der medeoprichters van de kassiers- firma Gebr. Kingma, die na een halve eeuw te hebben bestaan in 1919 werd ontbonden, waarna de overledene pre- sident-commissaris der N.V. Kingma’s Bank werd. Het televisie-bestel wordt geregeld in een televisiebesluit. Dus niet in een wetsontwerp. De Kamer was dan ook niet bij machte om amendementen in to ming van de Parijse accoorden alsnog te verhinderen is een Russisch voorstel om een vredesverdrag met Oostenrijk te sluiten. Zoals bekend, heeft president Eisenhower al enige keren verklaard, dat Rusland zijn bereidheid om op goe de voet met het Westen te komen, zou kunnen bewijzen, door dit vredesverdrag dat allang gereed ligt, te tekenen. Nu zeggen de Russen dat zij wel bereid zijn dit te doen, mits de grote Vier bijeen komen om maatregelen te nemen, wel ke kunnen verhinderen dat Oostenrijk zich op de duur bij West-Duitsland aan sluit. Het gevaar voor deze aansluiting zou aanzienlijk stijgen, aldus de Sov- jet-Unie, als West-Duitsland werd toe gestaan zich te herbewapenen. Het is dus duidelijk, dat de Russen het vredes verdrag met Oostenrijk willen ruilen voor een verwerping der Parijse accoor den en dit alleen al maakt het Rus sische voorstel onaannemelijk. Zelden is de Tweede Kamer zo verdeeld geweest als bij de behan deling van de televisie-nota en het wetsontwerp betreffende het kijkgeld. De voorstellen van minister Cals vonden bij geen enkele fractie genade, maar de meerderheid voor een bepaald standpunt was telkens zo klein, dat het ónmogelijk bleek om een televisie- beleid te voeren, dat steunt op het grootste deel van ons volk. Van meet af aan was het duidelijk, dat een samenwerking tussen k.v.p. a. r. en c. h. zou leiden tot een geringe rechtse meerderheid. Volgens de linkerzijde der Kamer was deze meerderheid te klein om er een beleid op te kunnen bepalen. Ja maar, zo zeide de rechterzijde dan weer, beter een beleid, dat steunt op een kleine meerderheid in het Parlement dan op een minderheid. En zo kregen we nog uit voerige betogen over de vraag of ons Parlement wel voldoende representatief is voor de gehele bevolking. dienen. Zij moest met moties volstaan en deze moties zouden minister Cals moeten bewegen om het televisiebesluit te veranderen. Hoewel de onenigheid groot was hoopte minister Cals toch, dat er uitspraken van de Kamer zou den komen, omdat hg dan wist waaraan hij zich te houden heeft. Een uitspraak in dit debat is beslissend voor het ko mend beleid, zo had hij verklaard. Nu, dat liet de Kamer zich geen tweemaal zeggen. En voordat de bewindsman het wist, lagen er zes moties,op zijn tafel, waarvan er uiteindelijk twee werden aangenomen. Dat lijkt een vrij schamel resultaat, maar wie de inhoud van de moties bestudeert, ziet, dat de belang rijkste de eindstreep heeft gehaald. En dat minister Cals ten slotte toch nog een vrij zware nederlaag heeft geleden. v.v.d., c.p.n., Jvr. Wttewaall van Stoet wegen, de heren Krol, v. d. Feltz en Schmal (allen c.h.). Heeft het Westen zijn niet geringe zorgen, het kan een troost zijn, dat het Oosten ze ook heeft: ook ten deze is er een evenwicht. Ja, waarschijnlijk heeft het Oosten nog grotere zorgen dan het Westen, al weten wij er niet zoveel van en zelfs de betrokken vol ken niet. Want terwijl in de Westelijke landen vrij gediscussieerd kan worden over de zorgen, openlijk critiek kan worden geoefend over aan het licht getreden gebreken, staat deze weg om aan hun ontevredenheid uiting te geven de oostelijke volken niet ten dienste. Zij hebben slechts te prijzen wat de heren wijzen tot deze laatste onderling ruzie krijgen, enige hunner tot zondenbokken worden ge promoveerd en volk en pers met hun verguizing mogen instemmen. Overheidsinvloed. De Kamer bond ook de strijd aan tegen de overheidsinvloed in het televisiebestel. In de motie van de heer Burger (arb.) werd een poging gedaan om die invloed een beetje te beperken. En de heer Bruins Slot (a.r.) kwam zelfs met twee moties voor de dag om dit te bereiken. Er werd echter slechts op ondergeschik te punten succes bereikt. Minister Cals was niet toeschietelijk. En dat is te begrijpen, want per slot van rekening betaalt de Regering practisch alle tele- visie-kosen. De opbrengst van het kijk geld (f 30.per jaar) zet geen zoden aan de dijk. Toen de heer Bruins Slot dan ook probeerde om de algemeen secretaris weg te krijgen („een minis ter van televisie in Hilversum,” zo smaalde de heer Burger) kreeg hij de kous op de kop. Minister v. d. Kieft wil weten hoe de millioenen worden be steed, aldus minister Cals. Algemeen: gezamenlijk. Of liever moeten we zeggen een geza menlijk programma, want de rechter zijde in de Kamer had overwegende be zwaren tegen het woord algemeen. Het is begrijpelijk dat we een groots debat hebben gehad en de televisiekijkers hebben ervan kunnen genieten over de principiële grondslagen van ons ra- diobestel. En daarover ging nu ook de belangrijke motie Peters, die met een stemming van rechts tegen links werd aangenomen. De k.v.p.-afgevaardigde, gesteund door de heer Bruins Slot (a.r.) en Tilapus (c.h.) wenste een gezamenlijk program ma, op vrijwillige basis. Dat er ’n gezamenlijk programma moest komen vonden zij juist. Maar de ver plichte „inbreng” van programma’s bij de algemene programma commissie von den zij onjuist. Waarom al deze ver plichtingen en waarom geen vrijwillige samenwerking, zoals ook momenteel bij de radio bestaat? Het was de rechter zijde een raadsel. Maar minister Cals hield vast aan zijn strak omschreven algemeen programma, omdat hij dan de beste waarborgen meent te hebben voor een goed programma. Ook de socialisten hadden wensen in dit opzicht. Zij waren het met minister Cals eens, dat er een goed algemeen pro gramma moet zijn, maar dit programma moet op democratische wijze samenge steld worden. De gehele fractie was dan ook tegen het vetorecht, omdat zij vreesde, dat het al gemeen programma daardoor krachte loos gemaakt zou worden. De heer Bur ger diende een motie in van deze strek king, maar zij werd verworpen op de traditionele wgze: links moest wijken voor de rechtse meerderheid. De rechtse meerderheid in de Kamer bestaat slechts uit twee zetels. Links was echter nogal slecht opgekomen, zodat het verschil steeg tot tien stemmen. ZAVERIGENS verwarre men deze ver- houding niet met die van een wer kelijke ontspanning, waarvoor geen en kel symptoom aanwezig is. Het wordt een samenleven van twee tot de tanden gewapende, elkaar wantrouwende par tijen, met al de gevaren van dien. Als de Parijse accoorden eenmaal door alle westelijke landen zijn aangenomen, zal dat stellig van oostelgke zijde beant woord worden met een opvoering van de militaire paraatheid van de O.-Euro- pese landen. De jongste poging om de totstandko- Geen klimmen bij de trappen op, Voor de ouderen niet te hoog de top. Want al is men niet zo vlug ter been, Naar een volière kan ieder heen. |OK in de afgelopen week hebben we daarvan weer voorbeelden gezien. In Hongarije- staat de zieke premier Nagy op het punt te verdwijnen, be schuldigd van „rechtse” afwijkingen. In het voetspoor van Malenkow heeft Nagy getracht zijn volk van meer gebruiks goederen te vorzien, enigszins ten koste van de zware industrie, hg wilde de levensstandaard wat opvoeren, maar nu in Rusland de aandacht weer naai de zware industrie is verlegd, moest Hongarge volgen en nadat twee jaar geleden de toenmalige premier Rakosi liet veld moest ruimen voor Nagy, die aan de wensen van het volk wilde tege moet komen, zal Rakosi nu Nagy wel weer verdringen. In Rusland zelf is critiek geoefend op de resultaten van de landbouw, de mi nister voor de staatsboerderijen Korlow is afgezet en landbouw en veeteelt wor den gedecentraliseerd. In Roemenië is ook al critiek geoefend op de resultaten welke de minister van landbouw be reikt heeft met de maisbouw. Zo tracht men de oostelijke volken te verzoenen met hun schrale levensstandaard, welke ongetwijfeld gedeeltelijk het gevolg is van de nadruk welke men in deze landen op uitbreiding van de zware industrie legt. TJEVANS verzet tegen het eventueel -1-r gebruik van de H.bom ook als En geland aangevallen wordt door een vij and, die daarbij slechts „gewone’ wa penen toepast, waarmee hij zondigde te gen het officiële standpunt der partij, heeft de laatste stoot aan dit besluit ge geven. Bevan ging trouwens niet zover als zijn partijgenoot Sir Richard Asland die helemaal tegen het maken van de H.bom is en bedankte als Lagerhuislid. Hij maakt daardoor een tussentijdse verkiezing in zijn district Gravesend no dig en stelt zich daarbij weer candidaat maar nu als onafhankelijke. Sir Richard bereikt daardoor zijn doel, dat althans de kiezers in zijn district zich over het toepassen van het nieuwe wapen zullen uitspreken. De moeilijkheden in hun eigen partij doen vele labourleden vre zen dat Churchill van de gelegenheid gebruik zal maken om. nieuwe verkie zingen uit te schrijven, de conservatieve partij kan dan onder voor haar gunstige U, omstandigheden haar campagne voeren. 1 te I Maar er is nog geen teken dat de leider der conservatieven hiertoe zal overgaan. In Denemarken heeft het parlement met een schrale meerderheid een Aantal belastingen aangenomen, welke het binnenlands verbruik moeten druk ken. Het land voert te veel in, zodat er een deviezentekort dreigde te ontstaan dat de gehele economische positie van Denemarken zou ontwrichten. De burgerij spant zich ook in; Het plan is weer een goed begin. Men wenst te geven een volière, Dat is beter dan een belvedère. Geachte Burgerij, gedenk: Het is het allermooist geschenk; Een idee zo groots, een geschenk dat leeft, Voor ’t fieren van het Stedenrecht Doen Bolswards plannen het niet slecht. 500 jaar, is recht der stad, Dat zegt ons allen zeker wat. Men geeft geschenken groot en klein, Zoiets dat past juist in de lijn. Reeds kreeg de stad een carillon, Voor iedereen een vreugdebron. De grootste critiek was wel gericht te gen het Algemeen Programma. In de voorstellen van de minister was be paald dat de verschillende omroepver enigingen alle programma's moesten aanbieden aan de Algemene Program ma Commissie. Deze oppermachtige commissie kon beslissen dat zij het pro gramma van de Omroepvereniging zelf wilde houden voor het uitzenden van een algemeen programma. Ieder goed idee van een van de vier omroepverenigingen zou dus gebruikt kunnen worden voor een algemeen programma. Nu hadden deze verenigingen het veto-recht. Als zij ontstaan, omdat ieder voor het aan hem toevertrouwde departement meer aan dacht opeist dan voor dat van een ander. Stellig ligt ook hier een der redenen voor het gekuip van deze functionnaris- sen tegen elkaar, afgezien nog van de machtsbegeerte welke menigeen onder hen beweegt tot een poging de positie van een ander te ondergraven. /~|P het ogenblik is, zoals bekend Chroesjtsjew de machtigste man in het Kremlin te Moskou, maar hg schijnt die macht te hebben moeten kopen met een versterking van de positie van het leger; er zijn immers niet minder dan 10 nieuwe maarschalken benoemd, van wie een aantal ook afgevaardigden in de Opperste Sovjet zijn. Men brengt deze benoemingen ook wel in verband met de a.s. vorming van een z.g. Oost-Euro- pese Nato, als in het Westen de Parijse accoorden in werking treden, zullen im mers de acht communistische landen van Oost-Europa tot de instelling van een gezamenlijk commando overgaan. Overigens betekent deze toegenomen macht van het leger niet, dat het on middellijk oorlogsgevaar groter is ge worden, steeds meer blijkt, dat het de Russen voorlopig om een vreedzaam naast elkander leven is te doen, opdat men een geruime spanne tgds kan be steden aan versterking van de innerlijke positie der communistische landen. Het is zelfs niet onmogelijk, dat Molotof zal worden opgeofferd aan deze doelstel ling, want voor het eerst hebben Rus sische bladen kritiek geleverd op hun minister van buitenlandse zaken. Welis waar alleen wat betreft zijn houding tegenover Zuid-Slavië, dat men te Mos kou o zo gaarne weer in het Russische gareel zou zien waartoe Tito echter geen bereidheid toont maar waar schijnlijk ook omdat Molotof steeds een scherpe houding tegenover de Ver. Sta ten heeft aangenomen, zodat hij een po ging tot een betere verstandhouding min of meer in de weg staat. Chroesjtsjew, en de ministers Mikojan en Zjoekov heb ben wat dit betreft veel minder op hun kerfstok, zij hebben zich zelfs wel eens vriéndelijk over Amerika uitgelaten en zijn dus veel beter in staat iets te doen in de richting van „een vreedzaam naast elkander leven”. yOALS het thans lijkt, loop het Fran- se kabinet-Faure minder kans te Zoals bij ieder radio- en televisiedebat kwam de v.v.d. weer verklaren, dat het een onrecht en schande is om deze par tij niet de mogelijkheid te geven haar inzichten via de aether kenbaar te ma ken. Naar de mening van Mevr. L. For- tanier de Wit kunnen de k.v.p., p.v.d.a., a.r., en c.h. rekenen op de steun van verscheidene omroeporganisaties. En de heer Oud zeide te moeten afrekenen met het fabeltje, dat de A.V.R.O. een libe rale omroep is. „Voor de politieke uit zendingen van deze om roep hebben wij geen enkele waardering,” zo riep de heer Oud uit. Een motie Fortanier (v.v.d.) om een meer billijke zendtijd toe te passen tussen de verschillende staat kundige richtingen werd echter verwor pen met 24-59 stemmen. Vóór waren v.v.d., a.r., Jvr. Wttewaall (c.h.), de heer v. d. Feltz (c.h.), Mej. Zeelenberg (arb.) en de heer Goedhart (arb.). Deze verworpen motie was toch een succes. In de eerste plaats beloofde mi nister Cals nader beraad in het Kabi net over de vraag hoe de v.v.d. met het oog op de verkiezingen van 1956 kan worden geholpen. Maar ook de socialis ten willen de v.v.d. het radio- en tele visiepraatje niet misgunnen. Dat heeft de heer Burger duidelgk la ten weten. Uit tactische overwegingen stemde hij echter tegen de vage v.v.d.- motie. De zaak is echter nu in ieder geval in beweging. Zo hebben wij drie dagen lang een hoogstaand televisiedebat gehad, waar in de verschillende principiële meningen in ons volksleven weer naar voren kwamen. De overwinning was ditmaal voor rechts. Maar minister Cals heeft verklaard, met het Kabinet te moeten overleggen of het nog wel verantwoord is zoveel geld in de televisie te stoppen nu het verplichte algemene programma plaats moet maken voor een gezamenlijk programma op vrijwillige basis. Dit ka binetsberaad kan men rustig afwach ten. De televisie gaat door, onafhanke lijk van de organisatie-vorm. Deze ont wikkeling is immers niet meer te stui ten. De meer links georiënteerde groepen in die coalitie zijn bezorgd over de steeds conservatiever wordende koers der re gering en zullen haar misschien het ver trouwen opzeggen, om tussentijdse ver kiezingen af te dwingen. In Frankrijk komen de Parijse accoor den spoedig in de Senaat. Pinay, de minister van buitenlandse zaken, is vol vertrouwen, dat ze daar zullen worden aangenomen, ondanks de moeilijkheden met West-Duitsland over de uitlegging van het Saaraccoord. Voordat de ac coorden trouwens in de Senaat komen, onderhandelen de Franse en Saarlandse regering nog over een regeling, welke de Franse belangen zoveel mogelijk zal beschermen, als het Saarland door het statuut meer vrijheid van bewegin krijgt. Pinay heeft voorts de Senaat be loofd, dat, als deze de Parijse accoor den aanvaardt, hg zal trachten het Wer- ten over te halen in September of tóber een conferentie met Rusland houden. President Eisenhower heeft zgn duit in het zakje gedaan om de Fransen tevre den te stellen, door nog eens te herha len, dat de Amerikaanse strijdkrachten in West-Europa zullen blijven als de accoorden worden aanvaard. Straks hoort men vogels zingt Men waant zich dan als leeft men buiten. In ’t Park is het dan heerlijk koel. Ver van het roerig stadsgewoel, H. K. H. Prinses Beatrix heeft Maandagochtend het ziekenhuis in Utrecht verlaten. Z. K. H. Prins Bernhard haalde zijn dochter per auto af, welke door hom zelf werd bestuurd. Links- Prof, Dr. J. F. Nuboer, die de operatie heeft verriteht. De heer J. W. Mobach, onderwijzer aan de Rehobothschool te Bolsward, werd benoemd bij het Chr. onderwijs in Djocja (N. O. I.). Hwat hat Qabe Skroar ^WAARSCHIJNLIJK is ook een der oorzaken van het in gebreke blijven van de landbouw-ministeries dat zij ook voor een buitengewoon zware taak staan. Zij moeten betrekkelijk achterlij ke methoden van landbouw in luttele jaren vervangen door de meest moderne onder een boerenstand, die wat kennis betreft, ver ten achter staat bij die in de Westelijke landen. Niet anders is het trouwens in de industrie, welke onge twijfeld en speciaal in Rusland, in en kele tientallen jaren grote vorderingen heeft gemaakt, maar toch bg lange na niet de resultaten van die in het Wes ten kan behalen, omdat daar over ar beiders wordt beschikt, wier scholing verre die van de oostelijke arbeiders overtreft. Wanneer daarnaast dan nog in aanmer king wordt genomen dat Rusland ook de zorg voor de ontwikkeling van China op zich heeft genomen, om dat land tot een sterke militaire partner te maken, dan moet men wel tot de conclusie ko men, dat daar in het Oosten sterke spanningen heersen; spanningen onder het volk, dat met een lage levensstan daard genoegen moet nemen en ook 5n de kringen der leiders, waar deze spanningen zich voortplanten. En er moet daar een touwtrekken tus sen de verschillende functionnarissen Voetbal op Zaterdag èn Zondag. Naar De Sportkroniek meldt, zal al het mo gelijke worden gedaan om de achter stand in de competities van de eerste klasse in te lopen. De afgelaste wed strijden uit de eerste helft van de com petities zullen worden vastgeste-ld op de Zaterdag voorafgaande aan de return- wedstrijd. K.K. Kerk in Emmeloord met 40 meter hoge toren. In Emmeloord zal dit jaar een r.k. kerk worden gebouwd, die dui zend zitplaatsen zal hebben en een toren van <0 meter. Dit wordt de hoogste kerktoren in Emmeloord. Reeds hebben grondboringen plaats gevonden tegen over het postkantoor, waar het kerkge bouw zal verrijzen. principiële bezwaren hadden tegen een Drentse bijenteelt gaat achteruit. De bepaalde uitzending in ’t algemeen pro- honingopbrengst is de laatste jaren in Kerkdiensten. De kerkgenootschappen krijgen ten hoogste 5 pct. van alle zendtijd voor het uitzenden van kerkdiensten met eni ge omlijsting. De heer Van Sleen (arb.) deed een poging om het begrip „kerk diensten” te vervangen door „kerkelijke uitzendingen”. Maar daar wilde de be windsman niet aan. Het begrip „kerke- Igke uitzendingen” was hem te vaag. Zolang de kerken zich bezig houden met het uitzenden van kerkdiensten, is er geen concurrentie te vrezen, maar zodra zg daarvan afstappen wordt het moeilijk om bijv, uitzendingen van het Humanistisch Verbond te weigeren. De motie Van Sleen werd na een zeer span nende stemming met 41 tegen 43 stem men verworpen. Voor waren p.v.d.a., s

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1