Het Jeugd Rode Kruis te Bolsward val de koe bij de horens Stadsnieuws No. 22 BOLSWARDS NIEUWSBLAD VRIJDAG 18 MAART TWEEDE BLAD Peter Margaret en r i PIET Juist onder hen •o Last van zenuwen Slippende auto in' IJselmeer Plaatselijk nieuws INGEZONDEN MEDEDELING 2. 6. 7. VARA-VERGADERING 8. 9. 10. 11. (Foto Steggerda) En wat nu? Nu al met de armen over elkaar gaan zitten en terugkijken op het behaalde resultaat ERFDIENSTBAARHEID Bij besluit van 27 Februari 1951 werden door de gemeente aangekocht de wonin gen Mameweg nos. 2 en 3. De koopakte vermeldt een erfdienstbaarheid van voet pad gevestigd over de voormalige tram weg naar de openbare weg (oude Har- lingerweg) Ten behoeve van de ontgraving van het achter deze woningen liggende perceel grond zal deze toegang moeten verval len. De eigenaar van dit recht, de heer D. B. Feenstra te Schettens, is bereid af stand van dit recht te doen onder voor waarde dat hem in de plaats hiervan recht van pad ten behoeve van beide woningen wordt toegekend langs de Makkumervaart naar de Twibaksdyk, van welk pad hij nu reeds ter bede ge bruik maakt. B. en W. achten het verlangen van de heer Feenstra alleszins billijk en rede lijk en stellen voor tot vestiging van een recht van erfdienstbaarheid als bedoeld over te gaan. t r t r B. en W. EN DE SOEP Woensdagmorgen zijn B. en W. niet achtergebleven inzake de V. H. V.-actie. De wekelijkse vergadering werd onder broken door het nuttigen van een bord lekkere erwtensoep. INGEZONDEN MEDEPELING Mijnhardt’s Zenuwtabletten helpen U er overheen. FRYSKE KRITE WYTMARSUM. 16 Mrt. Utgeande fan de Fryske Krite waerd by Steensma foar it selskip in lêzing halden troch de hear H. Cats to Ljouwert, toanielskriuwer en lid fan de Fryske Kultuerrie. De foarsitter Wierda sprekt syn bl d- Skip der oer üt, dat der noch san fjir- tich oanwêzigen binne en ek de ófd. Makkum wurdt in hertlik wolkom ta- roppen. 3. 4. 5. Gezondheidszorg. Nu de eerste twee vrijwillig op zich ge nomen taken de kinderen zoveel plezier en lering hadden verschaft, waagden zij zich ook aan de derde: gezondheidsbe scherming. Men wist dat de speeltuin in de N.B.V. behoefte had aan een betere E.H.B.O. doos en het leek de kinderen een aardig idee in deze leemte te helpen voorzien. Zo’n doos is nogal kostbaar (f 31.75) en dus gingen de kinderen ijverig aan het werk. Er lag net sneeuw. De jon gens gingen dus sneeuwruimen en de meisjes boodschappen doen en ook voor elk ander karweitje dat van hen ge vraagd zou worden, stelden zij zich be schikbaar. De opbrengst was na enige dagen f 51.71 en was o.a. te danken aan een bewoner aan de Snekerweg die f 10.betaalde voor het schoonmaken van zijn stoepje. De doos is inmiddels gekocht en wordt eerstdaags overhandigd aan het bestuur van de speeltuin. HERVORMDE JEUGDGROEPEN GAVEN NIEUWE LEKESPELEN De verschillende jongerengroepen van de Hervormde gemeente in Bolsward hadden voor Woensdagavond een fan tasiespel „Oma’s Bijbel” onder leiding van de heer Brinksma ingestudeerd. Een klein ongelukje met de familiebijbel van Oma vormt de aanleiding tot een gesprek met de kinderen over de waar de van de bijbel en Oma probeert hen duidelijk te maken dat dit oude boek er ook voor de kinderen is. Spijt over de schade, die aan oma’s geliefde boek werd aangebracht, brengt de kinderen aan het nadenken over de bijbel. In de nacht droomt Liesbeth van een Stem, die haar van alles over de bijbel en de kinderen in de bijbel vertelt. Zelfs kan ze met die kinderen uit vroeger dagen praten en hoort ze hen zingen. Die droom wil het bijbelgebeuren voor kinderen begrijpelijk maken en brengt hen er toe om deze op waarde te schat ten. werd aan de leden 114 keer uitgekeerd. 12 van de 81 leden zijn boven de 75 jaar en daardoor vrij van contributie. De heer M. Hidma is opnieuw als voor zitter herkozen, de heren S. Huizenga en D. Broersma als leden van toezicht. Na een goede en gezellige vergadering sloot de voorzitter met welgekozen woorden de bijeenkomst. De speelgoedactie. De speelgoedactie bracht heel de klas in actie. Er werd enig speelgoed meege bracht dat nog nieuw was of alleen schoongemaakt en opnieuw gelakt dien de te worden. De meisjes gingen poppen aankleden. De jongens repareerden hou ten speelgoed, dat na een kwastje lak er als nieuw uitzag. In deze geest van hulp vaardigheid en bereidheid tot het bren gen van offers, werd gewerkt en.ook vaak gesproken. Het medelijden van onze kinderen voor minder bedeelden was zeer groot. Ze toonden zich grootmoedig en leefden in die dagen geheel in die sfeer vhn hulp vaardigheid. Al dit speelgoed kreeg een goede bestemming en bracht dus vreug de in vele kinderharten. Niet alleen de practische kant van deze actie het verschaffen van speelgoed aan minder bedeelden had grote waarde, vooral is dit ook het geval met het opvoed kundige aspect van deze actie. Zodoende willen ze allen het bij Oma weer goed maken en ze verrassen haar met eigen gemaakte cadeautjes. Er waren werkelijk aardige scènetjes bij. Het is altijd leuk dergelijke kleinen, deels vrij, deels onwennig voor het voet licht te zien. Jammer, dat de wijsjes niet beter afgestemd waren op het ver mogen van deze Zondagsschoolkinderen. Eigenaardig was het dat juist de klein sten soms nog het meest onbevangen waren. Hanny Adema speelde werkelijk aardig het hoofdrolleèje dat alles ver bond. Na de pauze brachten de ouderen onder de jeugd ,,Ruth de Moabietische”. De inhoud van deze bijbelse tragedie was gelukkig overbekend, anders was voor totaal buitenstaanders het verband tus sen de taferelen niet gemakkelijk. Met Ds Kreb kunnen we zeggen, dat het geheel een goede avond was, waar de kinderen zelf uit de bijbel mochten vertellen. Eén onderdeel van deze avond mogen we niet vergeten. Het Herv. Kerkkoor zorgde voor de omlijsting. Men wist zelfs zonder dirigent op be heerste wijze enkele mooie liederen naar voren te brengen, zodat men goede bijval mocht oogsten. We hopen dit koor binnenkort versterkt door nieuwe herenkrachten, spoedig weer eens te kunnen beluisteren. Maandagochtend omstreeks 5 uur slipte een bestelwagen op de Afsluitdijk en botste tegen een voor hem rijdende vrachtwagen. De bestelwagen slingerde de basaltglooimg af en dook in het Ijsselmeer. De chauffeur van de vrachtauto wist met behulp van een andere autcmobilist de zwaar gewonde chauffeur van de be stelwagen, J. Veendam uit Hoorn, met veel moeite uit zijn benarde positie te redden. Het slachtoffer is in het zieken huis te Hoorn opgenomen. WEER EEN VAN ARUMS OUDSTE INWONERS OVERLEDEN ARUM, 15 Mrt. Met de heer D. van Wier is weer één van Arum’s oudste inwoners overleden. De heer van Wier werd 88 jaar. De- laatste maanden lag hij in een zieken huis, maar zoals zijn karakter was, bleef hij tot het laatste „koartswilich”. Wijlen de heer van Wier heeft vroeger zeer veel werk verzet. Hij was „los ar beider” en in het slatten en maaien was hij thuis als de beste. Er werd „arbei- de”, „de lea waerd net üntsjoen” en van wat men zomers verdiende moest men de gehele winter mee toe. Dat was wijlen het echtpaar van Wier echter wel toevertrouwd. De robuste, statige figuur van Van Wier, met zijn baard, zal Arum mis sen. De hear Cats seit dan, dat dizze kultu- rele jounen yn ’e takomst meardere wêze sille en neamt dizze joun dan ek mear in praetjoun. Wy wolle meielkoar bisjen „Hwerom wy toanielspylje”, de swierrichheden fan dat spyljen bisjen en foaral üs Frysk toaniel op heger plan bringe. Wy koene wol jounen prate oer regy, dékor en grime. Meastal is it sa, dat eltse toanielforie- ning oan de kop fan de doarpsmienskip stiet. As dit tradysje is, lit üs der dan mar mei ophalde. Men moat it sjen as in kulturele taek, in taek hwer’t men seis alles jaen kin. Wy moatte de minsken hwat meijaen nei hüs ta. Dêrom moat eltse spiler syn rol tige goed ynlibje, sadat der bisieling fan ütgiet. Troch selswurksumens dog- ge wy mei oan de kulturele taek, dy’t üs oplein is. Toaniel is ütbielding. Ek de regisseur hat hjir in swiere taek. Hy is om sa to sizzen de ‘totalisator. Hat men in great stik dat goed ynstudearre wur- de moat, dan moat men der 25 rippe- tysjes foar nimme. De easken binne greater wurden. Hwat wy dogge-, moat te wy foar üs Fryske toaniel goed dwaen. It is de bidoeling, dat de kultuer rie in amateurskursus op touw set yn forskate plakken yn Fryslan. Ek de hear R. van der Noord spriek oer it toaniel yn ’e foarm fan dékor, for- Ijochting en hwat der mei gear hinget. len en oar waerd taljochte mei lantear- ne-plaetsjes. Elts stik hat syn eigen dé kor, fansels is dit tige bilangryk. Sa ek it opstellen fan hüsrie, klaeijing, gri me en forljochting. Der wie ek noch in neipetear. ONGEVAL ZURICH. Tijdens het spelen in het ko lenhok bij de fabriek viel een paal, die diende als stut, om. Deze kwam op het hoofd van de negenjarige Jan de Boer terecht met het gevolg, dat de jon gen een hersenschudding opliep. Ze hadden ’t op elkaar begrepen Een vlieger met verdiende strepen En een schalkse vrolijke prinses Maar stand-traditie is benepen Men wist die vlieger af te schepen Naar een goed buitenlands adres. Ziezo, nu is dat heer vergeten Die romantische hartekreten Zijn net op tijd in kiem gesmoord De band blijkt echter niet gesleten Nu laat het jonge meisje weten Dat haar nog steeds haar held bekoort. Twee die elkander hebben willen Hoewel ze zestien jaar verschillen. Uit alles blijkt: ze menen ’t echt Waarom veel woorden te verspillen Die vrije levenskeus bedillen Is ’t zuiver menselijke hier slecht? Met spanning vraagt men hoe zal *t komen Kranten gaan er druk over bomen Zingen hun blij of tragisch lied Het diepst bezit kan nooit ontnomen. Wat zegt U? Niets dan dolle dromen? Traditieschennis mag toch niet! In ons hoofdartikel van j.l. Dinsdag kwamen velerlei taken van het Ned. Roode Kruis ter sprake. Een van deze taken willen wij gaarne nader belichten en wel die van het Jeugd Rode Kruis. In Bolsward is n.l. een actieve werk groep sinds October 1954 werkzaam: de 3de klas van de o. 1. s., die in October besloot op verzoek van de heer S. Sinne- ma uit Zeist, die in Friesland zijn ar beidsterrein heeft, om de Jeugd Rode Kruis-gedachten uit te dragen, een Werkgroep te vormen. Indachtig het doel Van het Jeugd Rode Kruis n.l. het aan kweken van: le. hulpvaardigheid; 2e. vriendschap 3e. gezondheidsbescherming; Werd voor deze groep van ongeveer 30 kinderen van 9 10 jaar onder de ener gieke leiding van de heer Hagenaar, begonnen met een werkplannetje samen te stellen, dat er op dat ogenblik nog heel eenvoudig uitzag, n.l. ten eerste een speelgoedactie te houden en daarna een vriendschapsalbum te maken. die niet, zoals men dat noemt, snoeplustig zijn, vindt men tal rijke gebruikers van King peper munt. De opwekkende en ver kwikkende eigenschappen van het zuivere natuurproduct King vormen een onmisbare stimulans. King is lekker en gezond. ZIEKENFONDS S. D. O. S. ARUM, 15 Mrt. Het ziekenfonds Sterk Door Onderlinge Samenwerking hield onder leiding van de voorzitter, de heer M. Hidma, haar jaarlijkse ledenvergade ring in het Dorpshuis. De secretaris, de heer P. Folkerts, las de notulen en het jaarverslag, die on veranderd werden goedgekeurd. SDOS tolt momenteel 81 leden, waarvan 19 aanwezig waren. De heer Sj. Wijnalda gaf verslag van het financiële gedeelte. De inkomsten bedroegen f941.33, ziekenuitg. f 611.50, buitengewone uitgaven f 277.68. ErJ £r was DE A.S. KERKEDAG WITMARSUM. Voor de Vrijz. Herv. gaf Ds van Leeuwen in een goed bezoch te vergadering een uiteenzetting over de bedoeling van de op 19 Mei (Hemel vaartsdag) te houden Kerkedag. De „Ringen” Bolsward en Makkum, om vattende een twintigtal Hervormde Ge meenten, hebben in gezamenlijk overleg het plan voor deze dag gevormd, naar het voorbeeld van een dergelijke samen komst in de provincie Groningen. De opzet verschilt van wat men vroeger op het gebied van samenkomsten of meetings kende: de deelnemers worden er meer actief in betrokken, zowel door de mogelijkheid van vroegtijdige voor bereiding (door lezing of bespreking van een boekje) als door de behandeling van het onderwerp op de dag zelf: discussie groepen en „forum”. In Duitsland hebben dergelijke Kerke- dagen een zeer massaal karakter ge kregen, hier is de opzet bescheidener, maar men hoopt toch, dat de grote tent, die hier komt te staan, een duizendtal gemeenteleden, ouderen en jongeren, uit beide Ringen zal verenigen. Het onderwerp: „Wij zijn er voor elkan der” heeft ieder wel iets te zeggen. Het is waard grondig doordacht te worden. Men bedenke, dat dit een dag is voor alle Hervormden, ongeacht hun kerke lijke verscheidenheid. Sommigen zullen dit als een moeilijkheid aanvoelen, men zie er echter veeleer een kans in, die ons gegeven wordt, de eeuwige verwij- dering te overwinnen door een levend geloof in de ene weg, die ons als Her vormden gewezen wordt. Het zou jam mer zijn, als men zich, hetzij ter rechter- hetzij ter linkerzijde aan deze ontmoe ting zou. willen onttrekken. We moeten oog hebben voor de realiteit en deze aandurven, ook al brengt die ons mis schien in een minderheidspositie. Na nog vermeld te hebben, dat de mid dag gewijd zal zijn aan de opvoering van het spel „Dokter Ida”, bracht Ds van Leeuwen enkele passages en vragen uit het voorbereidingsboekje naar voren waarbij de tongen wel los kwamen. Zo heeft deze avond kunnen bijdragen tot de bekendheid met de komende Ker kedag in Vrijzinnige kring, zonder dat het grotere geheel uit het oog werd verloren. Mevrouw Timmenga opende en sloot de vergadering. Bolsward huisvest een niet alledaagse kunstmoeder, die we hierboven in levende lijve zien afgebeeld. Bakker de Boer van het Grootzand dit ter inleiding doet zijn naam alle eer aan, want naast het bakkersvak heeft het „buorkjen” zijn liefde. Bovendien is hij een echte dierenvriend. Soms gebeurt het, dat bakker de Boer met zijn broodbromfiets de boer op is en het praat vanzelfsprekend op de „buorkerij” komt. Soms is er een zeug, die een van de biggetjes verstoot of er eentje overcompleet heeft. Voor zulke achterblijvertjes, die langs de natuurlijke weg een lijdenstijd tegemoet gaan, omdat niemand hen die verzorging kan geven, die ze nodig hebben, weet bakker de Boer wel een oplossing. Zo gaat hij soms met brood op stap en komt hij met een moederloos biggetje thuis. Dé boeren denken misschien, dat hij deze anders ten dode opgeschreven diertjes vertroetelt bij de warme oven en ze voert met zoetigheid. Niets van dit alles.. Op bovenstaand plaatje ziet U n.l. het geheim van biggènfokkerij de Boer. De fotograaf heeft een alleraardigst plaatje gemaakt van de kunstmoeder die de heer de Boer er op na houdt, nl. zijn hond. Dit trouwe dier heeft eerst zeven jongen groot gebracht en toen hij deze moest missen, zich als een echte moeder ontfermd over de biggetjes. Hij voedt er soms 4 tegelijk en doet dit met Jobsgeduld. De biggen zijn dol op hun pleegmoeder, groeien als kool en, zoals het echte biggetjes betaamt, ze gaan na afloop van hun maal tijd netjes naar de hondenkop om hun „moeder” te bedanken. Dit tafereeltje, dat zich enkele malen per dag herhaalt, is een alleraardigst schouwspel. En. de moederloze biggetjes vinden er wat ze nodig hebben om over de moeilijke periode heen te komen. De biggetjes op het plaatje zijn van drie verschillende tomen, maar ze gedragen zich als echte broertjes en zusjes, ravotten en stoeien met elkaar en kruipen samen in het nestje, als het tijd van slapen is. En. wat geen varken doet, pleegmoeder hond draagt alle uitwerpselen van de biggetjes netjes weg, want als een echte hondenmoeder houdt zij haar kinderkamer schoon. FILMAVOND Het Bestuur der Kanarie- en Volière- vereniging „Zang en Kleur” heeft het aangedurfd op Woensdagavond a.s. om 8 uur in de Doele een filmavond te or ganiseren. Het belooft voor de liefhebbers een in teressant programma te worden. Vertoond worden unieke opnamen van het vogel- en dierenleven aan de Noord pool; een kleurenfilm over de dierentuin in Moskou en enkele andere interessan te films. Wij kunnen u deze film dan ook ten zeerste aanbevelen. ’s Middags worden om 2 uur en 4.30 uur 2 voorstellingen voor de jeugd gegeven. Vaak is berekenend bezonnen In koninklijke grabbeltonnen Een politieke greep gedaan. Had de een de ander zo gewonnen Het huwelijkslijden was begonnen Dat harten in de boei moest slaan. ARUM, 15 Mrt. De afdeling Arum van de V.A.R.A. hield in het Dorpshuis on der leiding van de voorzitter, de heer D. Broersma, haar jaarvergadering, waar van de 55 leden maar 8 aanwezig waren, terwijl ook nog wel een rayon- bestuurder, de heer P. de Jager van Franeker, aanwezig was. Uit het verslag van de secretaris, de heer D. Wiersma, bleek, dat men met het ledental was vooruit gegaan. De heer A. Rienstra had op 1 Jan. 1955 f 16.70 in kas. De heren P. Reinsma en J. Osinga bevonden de bescheiden van de penningmeester in goede orde. De heer A. Rienstra werd als bestuurs lid herkozen, terwijl de heren D. Broer sma, D. Wiersma en A. Rienstra wer den aangewezen als delegatie naar de districtsvergadering. Het zomerfeest te Groningen werd ver der besproken en de heer de Jager deel de verschillende zaken mede omtrent ar- tisten, televisie, omroepvraagstukken enz. 40 pct. van de luisteraars loopt nog „los” en heeft geen gids. Er is nog wel iets te doen. ASPIRIN IS ALLEEN ECHT MET HET fHVEJTKRUIS. HET SÏflBOOL.VAN VERTROUWEN - EVANGELISATIE-AVOND ZURICH. Dinsdagavond hield de Evan- lisatiever. „Samuël” te Pingjum en Zu rich in het gebouw haar voorjaarsverga dering o.l.v. voorzitter K. de Groot De voorganger M. Lootsma sprak over het onderwerp „Wil zijn er voor elkan der” in verband met du kerkedag op He melvaartsdag te Witmarsum. Uit de verslagen, die nu volgden, bleek, dat er nog 61 leden waren. Ook staan de financiën er goed voor Op voorstel van de heer Jac. Bouma zal deze zomer wederom een uitstapje plaats vinden. De heer C. Anema werd, wegens aftreden van de heer B. de Boer, bij ac clamatie gekozen als lid der contróle- commisie. In de rondvraag werd uitvoe rig gesproken over binding met Herv. ge meente en eventuële samenwerking. Na de pauze werd door de leden van de bijbelstudiegroep opgevoerd het toneel stuk „Spanning om de Vredenhoeve” een ernstig stuk in vijf bedrijven. Er werd prima gespeeld en de aanwezigen heb ben genoten. De regie was bij de heer M. Lootsma in vertrouwde handen. Na afloop dankte de heer K. de Groot namens allen, die hadden meegewerkt om deze avond zo prachtig te doen slagen. Gezamenlijk werd nog gezongen Gez. 280 15, waarna voorganger Lootsma met dankgebed sloot. een zeer goede opkomst. STREEKDAG ARUM, 15 Mrt. In het lokaal van de Ned. Herv. Kerk kwamen de J.G., J.B. en Vrye Vogels met de ouderen bijeen, terwijl vele jongeren uit de zusterafde-. lingen Sneek, Bolsward, Witmarsum en Kimswerd eveneens waren vertegen woordigd. Ds G. W. Scholte sprak naar aanleiding van Galaten 5 1. De jongeren maak ten een prachtige wandeling en ge bruikten gezamenlijk de broodmaaltijd in het lokaal. Verder werden de ingestudeerde spelen, lekespelen, enz., die al op de propagan- da-avond naar voren waren gebracht, nog eens opgevoerd. Alles was eigen werk, zodat het daardoor nog meer ge waardeerd werd. Er ging een jeugdverhouding groeien De liefdesknop moest openbloeien Wie heeft het recht en trap ze stuk? ’k Vraag hen die luide onstemming loeien Waarmee ze eigenlijk zich bemoeien Gun een prinses haar klein geluk. Het vriendschapsalbum. De kinderen mochten keuze maken uit een groep landen, waarheen ze een al bum wilden zenden. Ze kozen Pakistan en begonnen direct materiaal voor het album te verzamelen o.a. allerlei plaat jes uit tijdschriften en verder album- plaatjes, postzegels, merken, vlecht- werkjes, handwerkjes, foto’s. Op de tekenlessen werd ijverig getekend voor illustraties alleen de mooiste werden iedere les uitverkozen een plaat sje in het album te verkrijgen. Op losse vellen ontstonden aardige gegevens over het leven in Friesland, niet alleen met betrekking tot kleding, voeding en huis vesting, maar ook over planten, dieren, verkeer en industrie. Tenslotte werden de aldus ontstane los se bladen gecombineerd en in prachtige band en daarmee was het album als vriendenhand klaar om uitgestoken te Worden naar de jeugd van Pakistan. Met veel bewondering voor al het werk dat met liefde en ijver bij de samen stelling van het album is verricht, heb ben we het doorgebladerd. Een prettige gedachte is, dat de kinderen in Pakistan met evenveel ijver en liefde een album voor Nederland hebben samengesteld. RAADSVERGADERING WITMARSUM, 10 Maart. De eerstvol gende vergadering van de raad der ge meente Wonseradeel is bepaald op Dins dag 22 Maart 1955, des namiddags 2 uur ten gemeentehuize te Witmarsum, waar bij de volgende punten aan de orde zul len worden gesteld. 1. Opening. Notulen der vergadering van 8 Fe- bruari 1955. Ingekomen stukken. Mededelingen. Onbewoonbaarverklaring van wo ningen. Verkoop bouwterrein te Makkum en Pingjum. Vaststelling bijzonder rooilijnvoor schrift voor Marnedijk te Schet tens. Wijziging gemeenschappelijke I. Z. A.-regeling. Verrekening kosten vakonderwijs over 1954 en bepaling norm voor 1955. Voorschotten instandhoudingsver- goeding bijzondere scholen voor '55. Begrotingswijzigingen. JAARVERGADERING K. I. ARUM, 15 Maart. De K.I. vereniging „Arum en O.” te Arum hield haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer M. Feenstra te Arum bij Lukkes. Na opening kwam de secretaris, de heer Y. J. Goinga aan het woord met een keurig, uitgebreid jaarverslag. Hieraan ontlenen we het volgende. Dit boekjaar is er één geweest van grote verandering, het nieuwe station werd in gebruik genomen, stieren kwamen en' gingen, veel nieuwe leden traden toe, dit alles vergde veel van het bestuur, de aankoopcommissie en per soneel. Door de goede samenwerking werd alles tot een goed einde gebracht en kon men op gunstige bevruchtingsresul- taten terug zien. De inseminators óver kwamen ernstige en minder ernstige on gelukken en de moeilijkheden daardoor ontstaan, hebben de doorslag gegeven tot het besluit de motoren te doen vervan gen door auto’s. Op deze vergadering werd besloten om een lening aan te gaan van f 50.000, voor aankoop van stieren. In plaats van de aftredende Sj. Sinnema te Achlum werd de heer K. Tjallema te Wommels in de commissie voor aankoop van stieren gekozen. Voor de aftredende financiële comm. gekozen de heer S. v. financiëe comm. gekozen de heer S. v. d. Berg te Zurich. De heer Sijtsma van de C.C.L.B. en de heer Wielinga van het Hoofdbestuur gaven enige toelichtingen. Er zijn momenteel 450 leden met 9000 koeien. In het afgelopen jaar werden van de toen 398 leden 7845 geïnsemineerd, wat een bedrijfsgemiddelde van 19.7 be tekent. Neen, de kinderen gingen door en ze gaan steeds door. Heel Nederland is deze maand voor het gebrekkige kind in touw. Het Jeugd Rode Kruis kent ook zo’n actie, n.l. voor het Henri Dunant Fonds Wat kunnen zij er voor doen? Wel, oude materialen inzamelen. Elke J. R. Kr.-werker kreeg een legi timatiebewijs (geel) en een kaart met enkele gegevens over het Henri Dunant Huis te Zeist. Zij werken nog en kwamen al bij U aan de deur of zullen nog komen, om aan een zeer sympathieke actie mede te werken, n.l. het mogelijk te maken, aan zwaar invalide jonge mensen een vacan- tie aan te bieden in het Henry Dunant Huis in Zeist. In Juli en Augustus 1954 werden twee vacantieweken voor in totgal 66 jonge invaliden georganiseerd. Uit verschillende plaatsen kwamen deze mensen naar Zeist. Er waren er bij, die al meer dan 20 jaar thuis zaten, die nooit eens een wandelingetje door de bossen hadden kunnen maken, die nooit op school waren geweest, die nooit eens echt met vacantie waren geweest. Hier hebben de jongens en meisjes dus een mooie taak. Helpt hen helpen. i U-.-' TV 3.' s

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 7