I p I r PALMPASEN TE ARUM KAPPIE EN DE AUTOMATISCHE STUURMAN I I Stadsnieuws Boerderijen krijgen waterleiding Vergadering van de Raad der gemeente Wymbritseradeel op Donderdag 31 Maart 1955 in café Kraan te Woudsend. Bonds wedstr ij den Chr. Friese Kaatsbond te Sexbierum en Arum Herv. Kerkedag Plaatselijk nieuws MM B0LSW4RDS NIEUWSBLAD No. 27 DINSDAG 5 APRIL TWEEDE BLAD i EEN BELANGRIJKE VERBETERING OUDERAVOND OPENB. LAGERE SCHOOL e, d. v. nperus 2 77 p. e., eig. A. N. Lutke Gretha’s Adema 74 p., eig. De- Stegenga, Burgwerd. de- S. Wijbenga, 1 I 5 Daar de restauratie van de raadzaal nog niet voltooid is, moest voor de Raad bij de aanvang der vergadering opnieuw een onderkomen worden ge zocht, ditmaal in café Kraan te Wouds- end, welk dorp in het verleden al «ens ook 1 jongenswed- inplaats van Jon- junioresparttj mag Door aanschaffing van twee nieuwe be- lichtingsapparaten is het filmbeeld van de bioscoop „De Doele” belangrijk ver beterd en heeft belangrijk in scherpte en helderheid gewonnen. Wij hebben dit Zaterdagavond zelf kun nen constateren in de prachtige kleuren film „Jody en het Hertejong”. Met de verbetering van het geluid en het filmbeeld en de aanschaf van het nieuwe meubilair is het geheel „up to date” en kan bioscoop de Doele, wat de techniek betreft, met de beste thea ters wedijveren. Met deze completering kunnen wij de Directie dan ook van harte feliciteren. Het filmminnend publiek uit Bolsward en wijde omgeving zal deze service ze ker waarderen. DE MARTINI VERWARMD Nader vernemen wij, dat de ae*dgas- straalverwarming in de Martinikerk is geleverd door het gastechnisch bureau „Blifeka” (fa. Feenstra en Keestra te Franeker)De electrische ontsteking werd verzorgd door fa. L. J. de Haan, alhier. SALAMANDERS VANGEN De schooljeugd vangt tegenwoordig sa lamanders. Wij deden dat vroeger in de lente-heldere slootjes, maar de Bols- warder jeugd in. de rioolputjes. Dit is niet alleen vies, maar ook ge vaarlijk, want heel vaak vergeten de jongens als ze een salamander gevan gen hebben, het deksel weer op de put te leggen. Wordt het dan donker, dan kunnen er rare valpartijen ontstaan. Het is daarom beter, dat men de sala manders hun vrijheid maar laat. Willen de ouders dit even doorgeven aan him salamander-minded kroost? LEDENVERGADERING BIJZ. SCHOOL der Chr. Nat. School werd herkozen tot penningmeester de heer H. Koops. dank. openbare les, van de veehouder H. H. de Jong gram, f dan Voorstellen. St. Anna Parochie stelde voor, dat de Bond twee Zaterdagen zou reserveren voor ledenpartijen. Dit voorstel heeft aan de ene kant voordelen, aan de an dere kant nadelen. De practische be zwaren zijn echter van die aard, dat ze groter waren dan de voordelen en zo werd dit voorstel bij meerderheid van stemmen verworpen. Op voorstel van het hoofdbestuur werd besloten de bondswedstrijd te houden te Sexbierum en wel op 11 Juni. Te Arum zal op 6 Aug. de jongensbondswedstrjjd worden georganiseerd. De vooruitzich ten voor het nieuwe seizoen lijken nu al goed, daar wedstrijdleider Joh. Strik- werda uit Oosterbierum al 25 andere wedstrijden kon noteren. De 70 kinderen van de Zondagsschool der Herv. Gemeente te Arum gingen evenals verleden jaar, door het dorp met hun eigen gemaakte Palmpaas, waarin boven een haantje zat van brood (het teken van Petrus) en verder sinaasappels, rozijntjes, andere vruchtjes en eieren, hetgeen tekenen zijn van vrede, vruchtbaarheid en wat dies meer zij. Liederen zingende trokken de kinderen met haar leidsters door alle straten van het dorp. Een bijzonderheid is, dat deze Palmpaas-optocht maar op drie of vier plaatsen in Friesland geschiedt. In Arum had deze Palmpaas-optocht met Bijbelse ondergrond, heel wat belangstelling. Bij de rondvraag kwamen o.a. ter spra ke het scheidsrechtersvraagstuk en ’t schoolkaatsen. Beide zaken hebben de volle aandacht van het bondsbestuur. Naar aanleiding van opmerkingen van Achlum werd besloten, dat in de be paling: wanneer er een afdeling twee of meer grote wedstrijden organiseert moet ze tenminste strijd uitschrijven, genswedstrijd ook worden gelezen. Enterstieren: Rudolf 75 p. e., eig. C. L. Blanksma, Rustig voer de Kraak de haven van Lutjewier binnen. Kappie was in een beste stemming; hij had op zijn laatste reis flink verdiend en dat vinden sleepboot kapiteins altijd prettig. Ook de Maat vond die dag het leven nog zo kwaad niet. Zijn baard krulde van vreugde, toen hy weer de vertrouwde geuren en kleuren van zijn geliefd Lutjewier in zich op kon nemen. Maar opeens ontwaarde hij iets in de haven, dat minder vertrouwd aandeed: verbaasd staarde hij naar een schip dat aan de kade lag. Nu is het natuurlijk niets bijzonders, dat schepen langs de kade liggen; de verbazing van de Maat werd dan ook alleen veroorzaakt door het uiterlijk van het schip. Het zag er dan ook wel vreemd uit met die voet-achtige hefbomen, die ter weerszijden van de romp uitstaken. „Jongens!’ riep Kappie, toen ook hij dit geval in de gaten kreeg, „waar moet het met de scheepvaart naar toe, als dergelijke misbaksels de zee onveilig gaan maken?” „De machinisten kunnen dan wel inpakken,” voegde de Meester hieraan toe, „als de schepen voeten krijgen, heb ben ze schoenlappers nodig in plaats van technici!” MOOI SUCCES Mej. M. Gaarman alhier slaagde aan de Bakkersvakschool te Groningen voor ’t diploma kok-banketbakker met het hoogst aantal punten van het gehele examen. als burgemeesterswoonplaats heeft ge diend. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter: burgemeester Tjaberings. Secretaris: de gem. secretaris K. Visser. Het belangrijkste voorstel van B. en W. is, dat wat betrekking heeft op het ver lenen van financiële medewerking voor de aansluiting van enkele onrendabele gebieden in de gemeente bij de Inter communale Waterleiding. Het betreft hier Abbega- Abbegasterketting en het gebied Tims-Eeuwige laan, terwijl na derhand nog is toegevoegd een kleine uitbreiding onder Nijland. Deze uitbrei dingen, welke in het tienjarenplan der N.V. zijn opgenomen, komen voor op ’t werkprogramma voor 1955 en omvatten 145 percelen, waaronder 74 veehouders- bedrijven. De totale investering voor deze plannen is begroot op f 228.170.De te betelen bijdrage ineens voor deze aansluitingen is bepaald op f31075.waarvoor de gemeente tegenover de I.W.G.L. aan- sprakelrjk is. Voor de veehouderijen is in het voorstel van B. en W. de bijdrage in deze kosten bepaald op f20.per stuks grootvee. behalve voor de uitbreiding-Nyland, waar deze bijdrage iets hoger ligt, n.l. f26.per stuks grootvee. Volgens de geldende normen is deze bijdrage als laag aan te merken, omdat als regel f75.per stuks grootvee bij minder deugdelijke samenstelling van het thans gebruikte water niet te hoog is. Ook wordt wel f100.per ha gerekend. Volgens ingesteld onderzoek is voor Ab bega c.s. ongeveer de helft der veehou ders bereid gebleken tegen de aangege ven bijdrage de waterleiding te nemen, terwijl voor Tirns-Eeuwige laan 70 pet. der veehouder^ genegen is gebleken. Voor Nijland c.s. heeft zich slechts 1 veehouder afzijdig gehouden. Gezien het belang van de waterleiding voor de ingezetenen, ook voor de vee- houdersbedrijven, hebben B. en W. ge meend, hoewel de animo in Abbega c.s. enigszins heeft tetleurgesteld, daarop de zaak niet te moeten laten afstuiten, vooral nu aansluiting op de waterleiding reeds dit jaar een feit kan worden en de kans in geen jaren weer komt. De veehouders, die zich nog afzijdig hielden, zullen, wanneer zjj te eniger tijd toch de waterleiding begeren, uiteraard eerst de thans voor hen bepaalde bijdra ge ineens moeten betalen, vermeerderd alsdan met de rente en onder oplegging van een garantieverplichting. Het voorstel van B. en W. tot het ver lenen van de voor deze uitbreidingen gevraagde bijdrage van f 31075.wordt zonder hoofdelijke stemming en discus sie» aanvaard, waarbij de heer OKMA nog de hoop uitspreekt, dat de afzijdige veehouders nog tot andere gedachten zullen komen en deze prachtige regeling nog zullen aangrijpen, welke opmerking door dé Voorzitter wordt onderstreept. De tolinning bij diverse bruggen in de gemeente wordt opnieuw voor een jaar verpacht. Voor de pachters te Wolsu- merketting en Abbegaster ketting zal een toeslag gelden reep, van f 150.en f 390.Eerstgenoemde heeft boven dien vrij wonen. Eindelijk worden nog enige schoolzaken behandeld en de gemeentebegroting voor 1954 gewijzigd. Hierna sluiting. HOE IS HET BIJ ANDEREN? WITMARSUM. De Jongereinafdeling „Witmarsum en Omgeving” hield op 29 Maart haar laatste ledenvergadering van dit seizoen. Spreker was de heer Bokma van Wommels, redacteur van het Fries landbouwblad, met als onderwerp: „Het AVONDSCHOOL VOOR TECHNISCH ONDERWIJS BOLSWARD Op 31 Maart 1955 had in de cantine van de L. T. S. te Bolsward de bevorde ring en uitreiking van diploma’s plaats van de leerlingen van de Avondschool voor Technisch Onderwijs te Bolsward. De voorzitter, de Edelachtb. Heer J. G.- S. Bruinsma en de directeur, de WelEd. Heer H. J. W. Pehlemann spraken ter gelegenheid hiervan een toepasselijk woord. Na het officiële gedeelte werden enkele films vertoond. Bevorderd werden de volgende leerlin gen. DISTRICTSKEURING WITMARSUM. Onder grote belangstel ling had Zaterdag alhier de districts stie renkeuring plaats. De afd. Bolsward opgeheven. De Chr. Friese Kaatsbond heeft te Leeuwarden zyn jaarlijkse algemene ver gadering gehouden, die goed bezocht was. Vijftien van de 22 afdelingen wa ren vertegenwoordigd. De afgevaardig den en andere aanwezigen werden door Bondsvoorzitter Jac. de Bruin uit Sex bierum hartelrjk verwelkomd. Het afgelopen seizoen was alleszins be vredigend, zo zei secretaris D. Faber uit Huizum. Voor het eerst stemde het aantal jongenswedstrijden (acht stuks) tot tevredenheid. Verder zijn er naast de twee bondswedstrijden dertien door elkaar loten-, zes afdelings-, twee ult- nodigings-, twee juniores- en twee wed strijden voor oudere kaatsers gehouden. Een druk seizoen dus. De beste seni- oreskaatser was D. Dijkstra uit Leeu warden. De bekende koningkaatser H. Couperus uit Tzum bezette ditmaal de 2de plaats. Bij de jongens blonk Jac. Buurstra uit St. Anna Par. uit. Daar de afdeling Bolsward moest wor den afgeschreven, maar Britsum er by kwam, bleef het aantal afdelingen, dat bij de Bond is aangesloten, gelijk, na melijk 22. In totaal tellen de afdelingen 717 leden en 92 adspiranten. Volgens de heer Faber hebben de deelnemerskaar ten goed voldaan. boerenleven in de West-Europesè lan den;” Eén en ander werd verduidelijkt aan de hand van een grote landkaart en door de vertoning van vele lichtbeelden. Hieruit blijkt wei hoe enorm de verschil len in welstand zijn in de diverse landen op het platteland, met als uitersten het arme Zuid-Italië en een groot deel van Spanje, vergeleken bij Zweden met de beste sociale toestanden. Slechts 11 leden en 1 donateur, de heer W. K. Postma van Kimswerd, woonden deze geslaagde bijeenkomst bij. Hoewel het nog geen Paas is, nadert toch reeds de grote Herv. Kerkedag te Witmarsum, die óp Hemelvaartsdag a.s. gehouden wordt. Naar wij vernemen is reeds een grote tent, die 1200 personen kan bevatten, voor dit doel afgehuurd. De verkoop van de boekjes: „Wij zijn er voor elkan der” verloopt bijzonder vlot. Thans heeft men richtlijnen vastgesteld voor de dagindeling. Zoals vermoedelijk reeds bekend, zullen de beide Bolswarder pre dikanten, Ds S. J. Wouda en Ds H. Kreb op de Kerkedag inleidingen houden. In de vorm van discussiegroepen en een forum zal het onderwerp dan verder worden behandeld. Medewerking wordt o.a. verleend door het Chr. Zangkoor „Gode zij d’Eer” te Makkum en het Hervormd Kerkkoor van Bolsward, Ook zal het muziekcorps van Spannum mede de muzikale omlijsting verzorgen, terwijl een ruime plaats is ingericht voor de samenzang. Een toneelgroep van Wommels zal een opvoering geven van het lekespel „Dok ter Ida”. Ook heeft men reeds gecon fereerd over extra vervoergelegenheid naar Witmarsum en denkt men door het instellen van kinderverzorgsters het mogelijk te maken, dat het gehele ge zin de kerkedag kan bezoeken. Voor de kinderen wordt dan ter plaatse gezorgd. Diverse vrouwenverenigingen zijn reeds bezig met het vervaardigen van wim pels. Al met al lijkt ons de kerkedag een belangrijk kerkelijk gebeuren te wor den. OUDJES ZAGEN FILMEN MAKKUM. 30 Maart werden de inwo ners van de stichting „Avondrust” op zeer zeer aangename wijze verrast. Het echt paar R. Koning uit Bolsward gaf een filmvertoning ten doel hebbende het oude echtpaar Mulder, afkomstig uit In de pauze was er gelegenheid in de les lokalen het werk van de kinderen in te zien. VOLKSTUINTJES ARUM, 30 Maart. Onder leiding van de heer M. van Althuis werd de jaarver gadering van houders van Volkstuintjes gehouden. Wijlen de heer G. Kuiken die vanaf de oprichting in 1919 steeds veel werk voor de volkstuintjes had ver richt als bestuurslid, werd door de voorz. herdacht. Voor hem werd in het bestuur gekozen de heer O. Wijbenga, terwijl de heer M. van Althuis werd herkozen. De waarnemende secretaris, de heer R. Nadema, werd als secretaris gekozen; diens verslag en dat van de penningmeester, de heer H. Wijn gaard werden goedgekeurd. Een 4-tal percelen werden uitgeloot. ERNSTIG ONGEVAL PARREGA, 2 April. Om vier uur Zater- middag werd de Kom van het dorp opge schrikt door hevig autoremmen. Henk Bruinsma, pas op school, genoot van zijn vrije Zaterdagmiddag op de autoped. Plotseling reed hij de rijweg op en werd gegrepen door de auto van de heer J. v. Gosliga. Hevig bloedend uit het voor hoofd bleef het kind liggen. Dr Magen» dans achtte ogenblikkelijk vervoer naar oprichters, vertelde nog een en ander over de oprichting van de Desturenbond. De heer De Vries krijgt hierna gelegen heid zijn feestrede te houden, over „Hwat it jowt en hwat it jaen sil”. De vak beweging, aldus spreker, is uit nood ge boren. Het was niet alleen het principe, maar de stoffelijke nood sprak in niet mindere mate een woordje mee. Mannen als Ds Talma, Dr Abr. Ki.yper, prof. Slo- temaker de Bruine, Amelink enz., hebben de stoot gegeven om tot organisatie te komen. Het Evangelie was volgens hen ook het richtsnoer voor het maatschap pelijk leven. Spreker schetste niet alleen de groei van de Chr. Soc. Vakbeweging, maar ook hetgeen tot stand is gekomen. Het is niet meer een gave, ingeval men uitkering krijgt bij ziekte of werkloos heid of als men invalide is. Men ontvangt dan loon. De Chr. Soc. Vakbeweging heeft bedoeld de geestelijke en zedelijke verheffing van ons volk, ook in de toekomst. Zo is zij van nationale betekenis. Het gaat wel om maatschappelijke dingen, maar deze ar beid heeft eeuwigheidswaarde. Hierna wordt een ogenblik gepauzeerd, waarna de opvoering van het prachtige stuk in vier bedrijven „Oan ’e kant fan 'e Mar" volgt. Dit stuk, dat meer dan twee uren duur de heeft niemand-verveeld. Vanaf het begin tot het einde hebben de spelers het publiek weten te boeien. De spelers van „Lytse Krêft” hebben op voortreffelijke wijze dit stuk vertolkt en het applaus was dan ook wel verdiend. Tussen de bedrijven door voerde A. Je- nema, oud-lid der NCLB het woord. Spreker is er van ddoorrongen dat orga nisatie plicht is». De voorz. dankt allen voor de medewer king aan deze feestavond. Gezongen wordt nog Ge. 28 1, waarna A. de Vries met dankgebed sluit. EERVOL ONTSLAG GAAST, 1 April ’55. Op de leeftijd van 65 jaar is eervol ontslag verleend aan Jobs. W. Hengst, arbeider bij het Wa terschap Westergoo’s IJselmeerdijken met een diensttijd van bijna 39 jaren. Als vast arbeider werd thans benoemd de heer T. Hoekstra te Gaast. HOE LANGER HOE KLEINER FERWOUDE, 2 April 1945. Door de vrouw i werd ons ee kip-ei getoond van 5 Dat die kwam er nog bekaaider ai R. Bakker met zijn ei van 10 gram. Erna’s Adema B 76 p. eig. zelfde. Berghuizer Piet 74 p., eig. J. K. de Vries, zelfde. Erna’s Adema A 75 p. e., eig. Jac. Pingjum. Veldheer 72 p., eig. S. M. Brandsma en Zn., Schraard. Engwierder Diamant 71 p., eig. P. H. d. Gaast, Engwier. Jongema Fortun 75 p. e., eig. H. T. Hettinga, Arum. Lutke Ki Osinga, Pingjum. PATER DE CLOET FOAR „FRYSKE KRITE’’ WYTMARSUM, 2-4-’55. Foar de'Fryske krite spriek Pater de Cloet oer skaeinam- men üt en om Wytmarsum. It selskip dat der wie, wie tige lyts. It waerd dêrom mear in sellige tafelkonfe,- rinsje. Nettomin hie Pater oer dit bysün- der ünderwerp hoe men oan syn skaei- namme komt in oandachtich gehoar. De efternammen kómme al foar yn 1800. Men hechtte doedestiids oan de namme greate wearde. Sa wie it doe: Red (Raad), Ger (Speer) hard (dapper). Der kaem üt fuort Gerhard Redbad, Noch letter WITMARSUM. In de ledenvergadering kaem der forbastering en foegde men in efterfoechsel ta as ke - tje - ma - sma - stra. Hjirüt kamen de nammen. Sawol de mannen as de froulju’s nammen foar, sa as Sjouke - Sjoukje, Rein - Reintsje. Ek koe men witte üt hwat plak se kamen, b.g. Terpstra - fan ’e Terp, Joustra üt ’e Jouwer - Feenstra üt it fean. Ek aerdich wie de Latynske namme fan Nauta, Faber, Kuperus ensafh. Pater de Cloet wie seis yn it bisit fan in aid bidprintsje fan perkamint fan Wibe Piters üt it jier 1797. De thüsbliuwers ha hwat mist. VERGADERING DORPSBELANG EXMORRA, 31 Mrt. Onder voorzitter schap van de heer C. Elzinga hield de Ver. Dorpsbelang haar jaarvergadering. Na een kort welkomswoord kregen secr. en penn. gelegenheid hun verslagen uit te brengen. Er was een voordelig saldo van f 128.83. De kascomm., bestaande uit de heren Breemer en Tiesma, bevon den de boeken in orde. Ingekomen was een schrijven van de gemeente Wonsera- deel over het 10-jarig bevrijdingsfeest waarbij op 5 Mei a.s. door de gemeente het dorp een vlag wordt aangeboden. Ook was er nog een schrijven van de plaatselijke Muziekvereniging met het verzoek om een gift voor de bazar. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Bergsma met alg. stemmen herkozen. De rondvraag leverde enkele bespekingen op. De brandslangen welke al jaren on gebruikt liggen, moeten weer eens nage zien en door de eventuële brandweerman nen gedemonstreerd worden. Het bestuur deed een beroep op de huis moeders het afval tijdens de schoonmaak niet in het grote gat te deponeren, maar met de gemeentereinigingswagen mee te geven. De verg, werd door de voorz. op de ge bruikelijke wijze gesloten. Er was zeef weinig belangstelling. e., eig. de- VAN EETVORK TOT JONGE HOND Nonchalante mensen verloren in de maand Maart de volgende voorwerpen: Eetvork, kindermuts, beurzen, passer, dames handschoenen, gymnastiekschoe nen, heren armbandhorloge, ijzeren moersleutel, kinderwantjes, actetas, fietstassen, nagelgarnituur, muntbiljet ten van f2.50, idem van fl.pook, oorspeld, alpinomuts, kinderlaarsje, vul pen, koffertje, jonge hond. Men kan er inlichtingen over krijgen op het politiebureau. CHR. BESTURENBOND IN HET ZILVER MAKKUM. De Chr. Besturenbond her, denkt dit jaar dat zij voor 25 jaren werd opgericht. De eerste jubileumavond werd in Arum, de tweede in Makkum gehou den. Het „Jeugdhuis” was flink bezet toen voorz. W. Elgersma de vergadering open de. In zijn openingswoord roept deze in ’t bijzonder welkom toe de geachte spre ker A. de Vries hoofdbestuurder van de NCLB en het Chr. Selskip „Lytse Krêft” van Franeker. Er zijn heel wat felicitaties binnengeko,- men, die de voorz. de vergadering voor leest. De heer Broersma van Arum, één van de Sneek nodig. Daar beek dat Henk Lollum. Bjirmer Arjen 69 p., eigen H. de With, Bolsward en Gebr. v. d. Meer, Pieters, bierum. Makkumer Producent 74 p., eig. B. J. de Witte, Makkum. Harkezijl’s de Eerste Goffe 76 p. e., eig. P. Ypey, Witmarsum. Harkezijl’s Friso 77 p -f zelfde. WITMARSUM. Onder grote belang stelling hield de Openbare Lagere school een ouderavond. Voorzitter J. C. Werk hoven opende met een hartelijk welkom. De secretaris M. de Groot memoreerde het 40-jarig jubileum van meester Tj. de Vries in zijn jaarverslag. In de plaats van mevr. G. Steensma,-Slik werd gekozen mevrouw M. Barreau-Ja- comettie. Aan mevr. Steensma werd een cadeau aangeboden. Voorzitter Werkhoven sprak waarderende woorden van dank. Meester J. Algera gaf een openbare les, terwijl het hoofd der school over het onderwijs sprak. CURSUS A. Klas 1. Timmeren. J. Bylsma, A. van der Hauw en C. Vallinga, allen te Bols ward. Klas 1. Bolsward. Klas 1. Schilderen. D. Bouwmeester en S. Palsma, Bolsward. Klas 2. Timmeren. H. Teerenstra, Greonterp, J. Niemarkt en S. de Haan, Bolsward. Klas 2. Schilderen. A. Kuipers, Bols ward, A. Tiemersma Wommels en H. Timme, Bolsward. Diploma A verwierven: Klas 3. Timmeren. J. Bekema, Bols ward. Klas 3. Metaalbewerken. A. J. de Boer Workum, R. de Boer, Parrega, R. Loen, Bolsward, C. de Way en S. de Way, Bolsward. Klas 3. Schilderen. Blauwhuis. CURSUS B. Bevorderd werden: Klas 4. Timmeren. B. Boekema en J. de Boer, Bolsward, J. Buwalda, Schet- tens, J. Engwerda, J. Galama en F. Ger- ritsma, Bolsward, D. Kloosterman, Greonterp, IJ. Rusticus, Parrega, H. Tiesma, Dedgum, P. Veldmans, Bols ward en R. Visser, Longerhouw. Klas 4. Metaalbewerken. J. van der Heide, Workum, S. Oebeles, Nflland, IJ. Panstra, L. Tolsma, J. Wijnia, E. IJn- tema en D. Zwaagstra, Bolsward. Klas 4. Schilderen. L. Gerritsma te Workum. Diploma B behaalden: Klas 5. Timmeren. T. Faber, Wit marsum en Tj. Strikwerda, Wommels. Klas 5. Metaalbewerken. J. Bangma, Bolsward, K. Bouwsma, Witmarsum, C. Goeman, P. de Jong, M. Langenberg, S. van der Meulen, P. Rinia en W. Teern- stra, allen te Bolsward, M. Terpstra, Workum, G. Wallinga, Tjerkwerd en K. IJbema, Schettens. Klas 5. Schilderen. G. van der Zee, Bolsward en A. Zijlstra, Schraard. Het diploma van de lascursus 1954-1955 werd behaald door: E. Frankena en A. Huitema, Bolsward, E. A. de Jong, Hi- daard, H. Brouwer, G. Heslinga, C. de Groes, allen te Bolsward, A. Drost, Pi- aam, Sj. van der Zee. Wommels, R. van Dijk, Kubaard, M. Vellinga en H. Bouw huis, Bolsward, P. van der Zee, Blauw huis, D. Kramer, Kubaard, S. Couperus en J. Breeuwsma, Bolsward, W. Abma, Wommels, Joh. Adema, Bolsward, S. Bergsma, Exmorra, S. van der Meer en L. Hollander, Makkum. Driejarige en oudere stieren: Jantje’s Adema 78 p e. pr. eig. D. J. de Boer, Hieslum. Felsumer Adriaan 76 p. e., eig. P. E. G. Labordus, Hieslum. Achlumer Rudolf 74 p., eig. P. Brandsma en D. de Boer, Hieslum. Raerder Pedro 76 p. e., eig. Y. A. Wiersma, Oldeclooster. Wijns Douwe 72 p., eig. R. Wijbrandi, Bolsward. Pingjum, te verrassen.’Het toeval wilde, dat de oude vrouw Mulder in de zieken zaal lag, doch daar er gelukkig geen ern stige zieken lagen, werd eerst aldaar een voorstelling gegeven, en 's avonds 9 uur in de conversatiezaal beneden, voor alle belangstellenden, waarvan door de meeste oudjes en het personeel, een dankbaar gebruik werd gemaakt. Een drietal films werden gedraaid. De eerste gaf een huwelijksfeest weer in de familie Mulder. Een groot aantal beken de gezichten van het echtpaar Mulder werden op het doek vertoond. Bij de tweede film verschenen een groep kleine kinderen van de familie Bleeker uit Parrega.op het doek, ’t welk een leuke variatie gaf. De derde film stelde voor de familie van Roel Koning uit Bolsward, thans wonende in Amerika. Metaalbewerken. W. Meurs, f

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 5