Sterker dan de haat KAPPIE EN DE AUTOMATISCHE STUURMAN Stadsnieuws eeuwen FEUILLETON Vijf Stadrecht Bol sward CAB door Stiens met 2-1 teruggewezen MKV en Tynje spelen gelijk 2—2 Voetbal Leider RES verstevigt haar positie Friso met 2-1 geklopt 9. 4. 13. 10. 5. 11. 6. muziek: 7. 12. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. deze 15. 16. (1455—1955) 17. 2-4. 1-2. en 3. 4. 1 De vondst in de tuin een 1 Oorspronkelijk Nederlands© roman door H. VAN HEESWIJK 15 15 14 12 12 14 15 16 17 12 11 7 7 6 7 6 5 4 3 3 3 2 4 3 4 6 9 47—19 33—21 33—24 26—19 31— 24 20— 29 25—37 21— 38 32— 46 18—31 De overige uitslagen, voor zover binnenkwamen zijn: Oudega-W. 1Bolsw. 2 Bolsw. 2 adsp.-Workum 2 Oudega-W. adsp.-Bolsw.. adsp. Friso 2—RES 2 Langweer 2RES 3 RES 1 adsp.-de Kooi 1 Renado 1 adsp.-RES 2 adsp. RES IBSneek IB adsp. 1. 2. brutale man op de kade eens flink de waarheid gezegd en mopperde nu nog een beetje na. ,,Het is me ja wat met die Ducata-prijs, jong,” zei hij. „Het schijnt, dat behalve scheepsbouwer Geldjeslijmer ook een zekere Professor Not- terkrakr met een uitvinding bezig is, waarmee hij de prijs hoopt te winnen. En nu zijn ze zo wantrouwend, dat een fatsoenlijk mens niet meer rustig over de kade kan lopen. Ik ben blij, dat IK niets met dat gedoe te maken heb. Maar, tussen twee haakjes, waar is de Maat?” „De Maat?” herhaalde de Meester, „die is op weg naar Professor Notterkrakr!” 0-2 0-3 3-2 0-3 1-3 1-8 3-1 0-4 KAJ HEI DEI Bij Ban1 op d ten, nari< seize pnt. De met Het Het aam vanj Dooi was Op C. 1 spra lid i nera julli De sen wij naai vadi vrai woo w<j wij drai gen beli voo: Wij mei De rich din; grij met ven °Pg ken toei ker ove Roi ma den zon nin pla De sar H. doe kin nie nie de vra nin Vo op< lar ga: rej ka toe De lex sni nii scl W: ve: De SOI pa sti mi nii pli lai he W sc Hj! K> m na er ve N re st V di dl h< w J. „1 D d: h; w V w u r h v k u b I v I I V f I X 1 1 1 man speelt, maakt deze geen fout, 2-1. Alles is nu weer mogelijk, aan beide kanten wordt het tempo opgevoerd en het gevolg is een aantrekkelijke pittige 2de helft. Om beurten komen beide doe len verschillende malen in ernstige moeilijkheden, maar steeds weer is er een hoofd of been, dat redding weet te brengen en naarmate de tijd verstrijkt stijgt de spanning ten top. Wel blijft RES het beste van het spel behouden, maar alhoewel minder talrijk, zijn de aanvallen van de thuisclub lang niet van gevaar ontbloot. De RES-achter- hoede weet echter het hoofd koel te houden en wat de gastheren ook pro beren, de gelijkmaker blijft een illusie. In de laatste minuten weet RES zelfs nog een doelpunt te forceren maar ondanks hevige protesten keurt de ar biter deze goal af en zo komt het einde met een zwaar bevochten, doch ver diende 2-1 RES-zege. Wie organiseert het komende feest? Hiertoe hebben zich diverse commissies gevormd en het kan wellicht nuttig zijn deze te vermelden. Zoals reeds eerder gepubliceerd berust de algemen leiding bij het Directorium en het Algemeen Comité. Hierin hebben resp. zitting: Directorium: Ds H. Kreb, A. F. Bakker, W. H. Folkerts, G. Timmer, D. G. van der Werf en W. H. Keikes, secretaris. Algemeen Comité: de leden van het Di rectorium, alsmede: W. Ph. Hendriks, H. R. Kingma, H. B. P. A. Letschert, J. Jorritsma, J. R. van den Oever, A. J. Osinga, A. H. R. Borggreve, mevr. A. Popma—Terhenne, A. Hettema, J. J. A. Roelants, Tj. de Jong, ir. G. Ver schoor, G. Schrik (Sneek) en G. van der Zee. een kostbare 1-0 slepen. RAADSVERGADERING De eerstvolgende vergadering van de Raad der gemeente Bolsward is vast gesteld op Woensdag 20 April 1955 te 19 uur, ten stadhuize, in welke verga dering onrierstaande punten zullen wor den behandeld. Notulen. Ingekomen stukken en mededelin gen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot vergoeding 23 20 17 15 15 14 11 10 9 8 „Kom,” zei Knokemeyér, terwijl hij de Maat met vaste hand bij de arm greep en hem meevoerde, „de professor wacht op ons.” De Meester kwam nog net op tijd op aan dek om te zien, dat de Maat in een erg moderne auto werd geduwd. „Hee!” riep hij, „waar ga je naar toe?” „Naar Professor Notterkrakr!” kon de Maat nog net roe pen. Toen sloeg het portier van de auto dicht. Hoofdschuddend keek de Meester de wegrijdende adto na. „Iedereen is wild geworden in Lutjewier,” mompelde hij. „Maar wat willen jullie van me?” riep de Maat onzeker. „De professor wil even een echte stuurman zien,” was het antwoord. „Als je meegaat zijn die honderd gulden voor jou.” De stand is nu: R. E. S. M. K. V. Freno Tijnje C. A. B. Stiens Lemmer Friso Bakhuizen Oosterl. Mary Kok zwom 1.13.8. Mary Kok, het 14-jarige Hilversumse zwemstertje is, haar jeugd ten spijt, al vele records rijk. Ook internationale records. Maar het felst begeerde zij toch ’s werelds snel ste tijd op de 100 meter vlinderslag te maken. Zaterdagavond, tijdens wedstrij den van DAW te Alkmaar, is zij er in geslaagd het wereldrecord op die af stand, tot dusver met 1 min. 14 sec. op naam van de Amerikaanse Shellye Mann, te verbeteren en te brengen op 1.13.8. Commissie voor Volks- en Kinder feesten: A. H. R. Borggreve, C. P. de Jager, mej. A. Hettema, H. de Groot, mevr. G. OsingaKoch. Commissie voor de sport: J. J. A. Roelants, J. de Beer, R. van der Zee, J. Altenburg. Commissie voor de muziek: G. Schrik, Sneek, L. Hartgerink, E. Nawijn, P. Lantinga, J. Rietdijk. Commissie voor de Versiering en DE KANARIES HADDEN GOEDE START Zaterdag 16 April werd de President Rooseveltmars uitgeschreven door de Sneker padvinders. Om kwart over twee werd het startsein gegeven en zette de stoet zich in bewe ging- Er was een route van 10 km voor de jeugd, 25 km voor senioren en 35 km voor lange afstandlopers. De 25 km ging over IJsbrechtum, Tjal- huizum, de Kliuw, Hartwerd, Burgwerd, Hichtum, Bolsward en via Nijland, Tjal- huizum en IJsbrechtum terug naar Sneek. Het was prachtig wandelweer en de deelname was groot. Maar het was de tuin, die moooie ruime tuin achter die aardige villa in Oegstgeest, die Lieselot Koopman in verrukking bracht toen ze met haar aanstaande man er een bezoek bracht. „Dit is weldra ons eigendom, kleintje,” fluisterde Wouter van Bergen haar in het oor, toen ze door de ruime, lege kamers liepen, vergezeld van de huiseigenaar, die hen op enkele passen afstand, zoals dat behoorde, volgde. „Zoals ik gezegd heb, mijnheer van Bergen, en U nu zelf kunt constateren ziet het huis er heel netjes uit. Het heeft weliswaar een poos leeg gestaan, maar ik heb het 1 6 3 3 1 2 1 2 10 3 11 2 7 T U K V. V. I.Bolswardia Reeds na 5 min. spelen ziet het er voor de Bolswardianen zeer donker uit. Di rect na de afloop stormen de gastheren op het groen-witte doel af, Boontje wil wegwerken, raakt de bal daarbij ver keerd en Boersma mag de bal uit het net halen. Eén minuut later een 2e aan- i val, een keihard schot van de midvoor en na 2 min. spelen mag Bolswardia te gen een 2-0 achterstand aankijken. Groen-wit is even geheel van de kaart en weer 2 minuten later tracht Boontje opnieuw in eigen doel te knallen, maar gelukkig richt hij even te hoog, waar door de bal rakelings overvliet. Na ruim een kwartier weet groen-wit zich te herstellen en als de eerste seri euze aanval door de Groot met een doel punt wordt afgerond, krijgt het spel een Friso—RES RES verschijnt met als debutant Tj. Houben op de rechts-backplaats. Het spel is nauwelijks 3 minuten oud als Mulder met een fraaie kopbal de score opent, de arbiter meent dit doelpunt echter te moeten afkeuren, wegens bui tenspel. Na een kwartier spelen weten de blauw-witten opnieuw te doelpunten als uit een voorzet van Mulder Van der Zee tactisch over de bal heenstapt en Van der Meer daardoor onhoudbaar kan inschieten. Nog geen 2 minuten later krijgt Theo van der Zee een prachtkans de score te verhogen, maar te laat reageren is oorzaak, dat één der Friso-backs nog tijdig kan ingrijpen. Friso, dat deze middag één van haar beste partijen speelt, komt nu geweldig opzetten en de RES-achterhoede moet alle zeilen bijzetten om de gelijkmaker te voorkomen. Debutant Houben wordt geducht aan de tand gevoeld, hij weert zich echter uitstekend en daar ook zijn linker buurman geen enkele serieuze kans cadeau geeft, is een score voor de Jousters niet weggelegd. In de 25e minuut weet RES de stand door een fraaie kopbal van W. van der Zee op 2-0 te brengen. Dit wordt ook de ruststand. Drie minuten na de rust krijgt blauw wit, in de vorm van een penalty, de kans om de zege veilig te stellen, maar Brattinga schiet keihard tegen de paal en dit is het sein voor de Jousters om energiek van leer te trekken. Met een lange pass van de linker- naar de rech tervleugel wordt de gehele RES-ach terhoede onverwachts geheel uit positie gespeeld en wanneer de rechtsbuiten dan opnieuw naar zijn linker overbuur- Voor RES is het een bijzonder goede dag geweest, niet alleen bleven de bl.- witten Friso met 2-1 de baas, maar bo vendien liet stadgenote CAB zich in Stiens de kaas lelijk van het brood eten in de vorm van een 2-1 nederlaag, ter wijl ook de grote concurrenten MKV en Tijnje door een gelijk spel precies in de blauw-witte kaarten speelden. RES met nog slechts 3 wedstrijden te spelen, staat er thans schitterend voor en het kampioenschap ligt dan ook voor het grijpen. Zal Bolsward dan eindelijk weer een 3de klasser rijker worden De perspectieven zijn gunstig. Oosterlittens kon het in Franeker niet bolwerken en verloor met 4-0. Lemmer was te gast bij Bakhuizen en wist daar zege uit het vuur te van tijd tot tijd laten schoonmaken en ook de tuin is steeds onderhouden. Gaat U maar eens even mee.” Het verloofde paar volgde de man op de voet via de keuken naar achteren. Daar strekte zich voor hun oog uit een aardig tuintje, vrij groot en inderdaad uitstekend onderhouden. Een keur van bloemen groeide aan weers zijden van de schuttingen, waardoor deze voor het oog nagenoeg geheel gemarkeerd werden. In het midden van de tuin was een mooi grasveld, netjes geschoren. „Heb ik te veel gezegd?” vroeg de eigenaar triomfante lijk, toen hij zag, dat de beide jonge mensen even stil van verwondering naar de bloemenschat stonden 'te kij ken. „Het is prachtig,” zei de jonge vrouw zacht, terwijl ze een paar passen naar voren deed. „Wouter, je moet het kopen.” De man lachte. „Wanneer ik het met mijnheer’ Draaisma over de prijs eens kan worden, zal het gebeuren.” Men werd het eens. De eisen van de eigenaar waren niet bijzonder hoog, want hij was al blij, dat hij het huis, dat zo lang had leeg gestaan, thans voor een behoorlijke prijs kon verkopen en van Bergen behoefde niet op een paar duizend gulden te kijken. Toen men gedrieën nog eenmaal de tuin bekeek, zei het meisje eensklaps tot haar verloofde: „Wout, we moeten een vijvertje hebben in het midden van deze tuin. En dan een fonteintje er in.” De beide mannen lachten. Dat was nu weer echt iets voor een vrouw. „Die vijver krijgt U dan van mij als huwelijksgeschenk, juffrouw Koopman,” beloofde de eigenaar van het huis hoffelijk.. „Ik zal nog vandaag order geven, dat er een vjjver gegraven moet worden. Ik zal er een betonnen bodem in laten maken met een waterleiding voor een fontein. Binnen een paar weken is alles kant en klaar.” „Dat komt dan mooi uit,” antwoordde van Bergen, de aanstaande eigenaar, „want over drie weken trouwen we.” „Afgesproken.” Draaisma liet er geen gras over groeien. Een uur later had hij twee grondwerkers gehuurd en naar de tuin ge bracht waar hij hen uitlegde hoe gjoot en ho? diep de vijver gegraven moest worden. Even bleef hij kijken naai en plaatst daarna de bal kalm in de uiterste hoek. Op dit moment heeft CAB de overwin ning voor het grijpen, maar reeds 1 minuut later zijn de rollen omgekeerd. Bij een ongevaarlijke Stienser aanval, belandt een halve misser van Velting precies voor de voeten van de vrijstaan de r.-binnen en voor Van der Zee zich het gevaar kan realiseren, ligt de bal reeds achter hem. Tegen deze lelijke tegenstand is het moreel der rood-wit- ten blijkbaar niet bestand, het spel zakt tenminste zienderogen en alle duels val len ten gunste van de gastheren uit. De druk op het CAB-doel neemt ziender ogen toe, maar W. van der Zee, de beste man in de achterhoede, is steeds weer het grote struikelblok en weet zo nu en dan zelfs met lange trappen zijn voor hoede enige kansen te geven. Op een ge geven moment komt Bangma daardoor alleen voor doel te staan, maar onbe heerst schiet hij precies in de handen van de keeper. Stiens antwoordt met een razend snelle tegenaanvaller, invaller de Vries krijgt de bal verkeerd op zijn schoen en kei hard verdwijnt de bal voor de 2de maal langs de verblufte CAB-keeper. Wel wordt nog getracht doör Van der Zee naar voren te dirigeren een gelijk spel te forceren, maar in de eerste plaats is de fut er geheel uit en ten tweede heeft Stiens de achterhoede in middels versterkt, zodat er geen door komen meer aan is. Aan de andere kant ontstaan in de laatste minuten zelfs nog enige hachelijke momenten, doch dank zij lat en paal, blijven verdere doelpun ten uit. Stiens won, vanwege haar ho ger tempo, verdiend met 2-1. de mannen, die hun jassen hadden uitgetrokken en nu de scherpe spaden in de grond plantten toen keerde hij terug naar zijn kantoor, de sleutels van de woning ach terlatend. En terwijl de arbeiders de vijver groeven, vol trok zich het oordeel boven Antoon van der Velde, thans nog een gezeten en geacht planter in Indië. Toen Draaisma des middags na het eten op zijn kantoor terugkwam, stond een der arbeiders, die hij des morgens in de tuin aan het werk gezet had, bij de deur op hem te wachten. „Wat is er aan de hand?” vroeg de huiseigenaar, terwijl hij zijn wenkbrauwen fronste. Waarom was de kerel niet aan zijn werk? „We hebben tijdens het graven iets gevonden, mijnheer en we weten niet, wat we er mee moeten doen. Daarom leek het ons het beste, dat we U maar eerst waarschuw den.” „Gevonden?” vroeg Draaisma nieuwsgierig. „Wat hebben jullie gevonden?” Hij zag al visioenen voor zich van ver borgen schatten, want hij was ondanks zakenman, vrij romantisch aangelegd. „Het is niet zo mooi, mijnheer,” vervolgde de arbeider „We hebben het lijk van een man opgegraven enne. De grote havanna, die Draaisma ter ere van zijn voor spoedige transactie had opgestoken, viel bijna tussen zijn lippen vandaan. „Een lijk zeg je?” Met grote ogen staarde hij de arbeider aan. „Ja, mijnheer, het lijk van een man.” Draaisma werd weer de energieke man. „Vooruit, laten we er heen gaan.” Even later reden ze met de tram naar Oegstgeest. Onder weg vroeg de huiseigenaar: „Je hebt er toch nog met nie mand over gesproken?” „Vanzelf niet, mijnheer, we hebben er wat overheen ge legd en mijn maat is achtergebleven om er op te letten.” Tien minuten later- liepen Draaisma en de arbeider door de leegstaande villa naar de tuin. Er was reeds een flink stuk voor de vijver uitgegraven en achter een hoop aarde lag iets, bedekt door enkele zakken, die de arbeiders uit de kelder van de villa hadden gehaald. Met een schop lichtte een der arbeiders een zak op, waardoor het lijk zichtbaar werd Het was onmiskenbaar een man, gekleed in een zwart pak. geheel ander aanzien. Bolswardia neemt nu het heft in handen en spoedig weet de Groot de balans weer in evenwicht te brengen. De druk op het WI-doel blijft aanhouden en 13 minuten voor rust weet de Groot met een keihard schot voor de derde maal te scoren. Na een pracht schot van Van der Schaaf tegen de bovenlat, breekt de rust aan met een 3-2 voorsprong voor Bols wardia. Na de thee zit VVI fel op de bal en de eerste 20 minuten biedt het spel een tamelijk ruw karakter, vooral aan de kant van de gastheren. De groen-witte backs staan hun mannetjes echter vol komen en vele moeilijkheden worden Boersma dan ook niet in de weg ge legd. Als na 25 minuten de VVI-keeper bij een schot van Duiker ernstig blun dert, wat het 4de doelpunt betekent, heeft Bolswardia de overwinning in de zak. Wel tracht de thuisclub het spel door ruwe methodes nog te forceren, maar daarmee zijn zij bij de robuste Bolswardia-backs aan het verkeerde adres. Gedoelpunt wordt er dan ook niet meer en zo komt het einde met de stand 4-2 voor Bolswardia. StiensCAB 2-1. Het begin van CAB is uitstekend, reeds in de 2e minuut lanceert linksbinnen Hoekstra, na een handige schijnbewe ging, een zuivere pass naar devrij staande Anema, wiens schot rakelings over 'de lat vliegt. Nauwelijks 1 minuut later zitten de rood-witten opnieuw voor het Stienser doel en weten de le corner te forceren. Alhoewel goed ge nomen, levert deze niets op, dit is het sein voor de thuisclub om er een schepje op te gooien en nog geen minuut later heeft Van der Zee reeds 2 maal een duik moeten nemen om erger te voorko men. Fel blijven de gastheren aanval len, rood-wit heeft hier geen antwoord op en het gevolg is een voortdurend sterker Stiens. Wel weet CAB verschil lende aanvallen op te bouwen, maar me de doordat met een teruggetrokken 1.- binnen gespeeld wordt en de rechtsbui ten maar niet op toeren kan komen, krijgt het resterende trio geen schijn, van kans tegen de snelle en fors ingrij pende Stienser achterhoede. Slechts eenmaal komt rood-wit dicht bij een doelpunt te staan, n.l. in de 25ste minuut, als Haanstra met een ferme kopstoot de bal in de uiterste boven hoek plaatst, echter met een formida bele sprong weet de Stienser doelman nog precies op tijd weg te werken. Aan de andere kant ontstaan meer ge vaarlijke situaties, maar gelukkig voor CAB weten de gastheren niet de goede richting te vinden en zo komt de rust met blanco stand. In de eerste 5 minuten na de thee lijkt het er op, dat CAB door een hoger tem po te spelen het meest aan bod zal ko men. Na een schot van Anema rakelings over de lat, volgt een kogel van Haan stra, doch toevallig staat de keeper precies goed opgesteld, direct dirigeert hij de bal het veld weer in, een zeer snelle aanval en dan is het Van der Zee die zijn talenten moet tonen. Na 10 min. spelen krijgt CAB een vrije schop te nemen. Anema plaatst naar Haanstra, deze weet zich door 3 man heen te wer ken, komt dan vrij voor doel te staan HOOFD Fryske akte enz. onderwijzend per soneel. Alsvoren tot herziening van de be- zoldigingsregeling gemeenteperso- neel 1947. Alsvoren tot herziening van de wachtgeldregeling. Alsvoren tot herziening van de kin- dertoelageverordening. Alsvoren tot vaststelling van een verordening toekenning tegemoet koming in te verhalen bijdragen in koop diensttijd voor pensioen. Alsvpren tot het verlenen van me dewerking krachtens art. 72 der L. O.-wet 1920 aan de Rehoboth- school voor aanschaffing van leer middelen. Alsvoren tot het verlenen van een bijdragé in de vervoerskosten van een leerling ener b.l.o.school te Sneek. Alsvoren tot het verlendh van een subsidie aan de Vereniging 1940- 1945. Alsvoren tot aankoop van een wo ning aan het Hoog Bolwerk. Alsvoren tot wijziging van de be- heersverordening grondbedrijf. Alsvoren tot de bouw van een mu- ziekpodium in het Julianapark. Alsvoren tot wijziging van de be groting van ’t grondbedrijf (Noord II). Alsvoren tot goedkeuring van een wijziging van de begroting van de Gemeentelijke Instelling voor So ciale Zorg (uitbreiding rusthuis). Alsvoren tot het verstrekken van kasgeld aan die instelling. Alsvoren tot goedkeuring van de gemeentebegroting en goedkeuring van een wijziging van de begroting van de Gemeentelijke Instelling voor Sociale Zorg (uitkering be vrijdingsdag). Verder zijn er de volgende commissies gevormd Commissie voor Representatie Receptie: Het Directorium. Commissie voor Pers en Propagan da (..P.P.”): drs. H. B. P. A. Let schert, J. van Dijk, drs. F. A. H. van den Hombergh. Financiële commissie: A. J. Osinga Sr., P. J. Fennema, N. J. Bruin- sma, J. Visser, W. Roek. Commissie voor Historische Ten toonstelling: H. R. Kingma, W. H. Keikes, P. v. d. Meer, R. Bosch, Taco v. d. Meer, mevr. W. A. Let schertMaschhaupt, dr. A. Was- senbergh, Leeuwarden, E. J. Pen ning, Leeuwarden. Commissie voor Economische Ex positie (Zaken-Tentoonstelling)’t Winkeliers Actie Comité („WAC” e.a.), A. Hettema, F. J. Zantman e.a. Agrarische Commissie ter voorbe reiding van Landbouw- en Zuivel- expositie: Tj. de Jong, ir. C. Ver schoor, ir. A. E. J. van der Ploeg, T. N. de Boer, Burgwerd, E. T. Witteveen, Baburen o. Bolsward, J. J. Burggraaff, Longerhouw. NB. De heer J. Grunstra, advi seert de onder de nos. 5 en 6 vermelde commissies. Commissie voor het Openluchtspel: W. Ph. Hendriks, drs. J. Passage, Ds S. J. Wouda, L. Zelle, nots. B. Tuinstra, Wommels. Commissie voor de Historische op tocht: J. R. van den Oever, L. Roode, A. J^rinksma, mevr. Fal- kenade Vries en mevr. N. Hart gerink—Jansen. Maar gezicht en handen waren onherkenbaar en reeds in verregaande staat van ontbinding. Met een wenk be duidde Draaisma dat men de zak er weer overheen zou leggen. ,,Bl(jf jü hier,” beduidde de eigenaar een der arbeiders en tot de ander’ zei hij: „Ga jij met de tram naar het politiebureau en vertel daar wat je gevonden hebt. Zelf blijf ik hier ook wachten.” Een half uur later keerde de arbeider terug, vergezeld van een drietal politiemannen, waaronder een inspecteur. Ook zij bekeken even het lijk, dat kennelijk in enkele stukken pakpapier begraven was geworden. De inspecteur gaf een order aan een der agenten, die toen naar Leiden reed. Een uur later was het parket uit Den Haag er reeds, terwijl ook een politiedeskundige aanwezig was. Deze onderzocht het lijk heel nauwkeurig hetgeen geruime tijd in beslag nam. Toen hij daarmede klaar was, richtte hij zich tot de officier van justitie en zei: „De doodsoor zaak heb ik niet kunnen vaststellen. Daarvoor is het lijk reeds in een te ver stadium van ontbinding en het zal te bezien zijn of ik ooit met zekerheid de oorzaak van de dood zal kunnen te weten te komen. Maar uit de pa pieren, die in de binnenzak van zijn jas gevonden zijn, weet ik wie het is. Hij heeft een brief hier is hij geadresseerd aan de heer Willem Bosch van Drakenstein te Leiden. Ook zijn hier een paar lidmaatschapskaarten, ten name van Bosch van Drakenstein, zodat wel aangeno men kan worden, dat dit de naam is van de man.” „Bosch van Drakenstein. De officier dacht na. „Die naam komt me bekend voor. In welk verband heb ik die meer gehoord?” „Wacht eens!” riep de inspecteur, „er gaat me een licht op. Was er niet een paar jaar geleden plotseling een stu dent van die naam verdwenen en nooit meer opgespoord? Natuurlijk, hij is het. Ik herinner het me nog heel duide lijk, want ik heb zelf die zaaak in onderzoek gehad.” „Nu inspecteur, dan is dit een zaakje voor U. Gaat U eens vlug aan het werk, want hier zal ongetwijfeld meer achter zitten, dan wij misschien op het ogenblik nog vermoeden.” De inspecteur wendde zich tot Draaisma. „Bent u de eigenaar van deze villa en deze tuin?” Wordt vervolgd. Slachting onder kudde Mouflons. Het Nationale Park De Hoge Veluwe heeft vorige week een ernstig verlies gele den. Bloeddorstige honden verscheurden vijftien mouflons, de zeldzaam worden de Sardinische steenschapen, die er in dertijd werden uitgezet en nu de grote heidevelden van ons natuurreservaat zo fraai stofferen. Verlichting: G. van der Zee, J. Jor ritsma, Taco van der Meer, L. de Haan en A. Hettema. Commissie voor het Feestgeschenk: mevr. A. Popma-Terhenne, mevr. S. Bangma-Radelaar, mevr. N. Hartgerink-Jansen, mevr. A. v. d. Heide-de Jong, mevr. Kuipers- Laansma, mevr. L. Kreb-de Groot, mevr. N. v. d. Oever-van der Werf en mevr. E. Piekema-Haitsma. „Legt de klok het zwijgen op”. In het kader van de veilig-verkeersactie van de Lions Club „Houdt de vlag in top, legt de klok het zwijgen op” is aan alle kerkbesturen te Amsterdam verzocht van 17.30 tot 17.35 de klokken te luiden elke dag, waarop er een dodelijk ver keersongeval is. Het kan soms wonderlijk in een mensenleven gaan. Op het moment, dat de planter Van der Velde rustig op de voorgalerij van zijn huis op Java zat te lezen was er in Oegstgeest, in dat verre Nederland, een jongedame, die door een gril een hele verandering in zijn leven zou brengen. Van der Velde zelf was er zich totaal niet van bewust, en juffrouw Koopman evenmin. Ze kenden elkaar immers niet. En als ze misschien vooruit geweten had, welk een consternatie haar wens in Nederland teweeg zou brengen, had ze die waarschijnlijk nooit geuit. Maar, zoals gezegd, ze was onbewust van het naderende onheil, dat zijn schaduwen reeds vooruit zond over het hoofd van Antoon van der Velde. ?CSi o

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2