flolswards nieuwsblad I VAN DEN OEVER nou ook Mag ik ’m X ver- eens?!” Gevr Bei Hel Streekblad uoor west en zuidwest Friesland Een voorbeeld tot te Wommels over 1954 TF Verschijnt 2 xp. week n.l. Dinsdags en Vrijdags De Spaarbank Hennaarderadeel Met vliegende vaandels 6 halen en 5 betalen navolging Predikbeurten Ï8 H. D De Nieuwsdienst meldt: K u. 98 GELUKWENS VOOR LUXEMBURG Plaatselijk nieuws Natuurlijk weer bij worden uitgereikt; Til Oo fan de nije forkearsridders Te h bij A Wie m< Popu I Als extra toegift kunt U JUBILEUM BIJ DE P. T. T. Vandaag Is het veertig jaar geleden, dat besteller G. Terpstra in dienst trad bij de PTT. Op 3 Mei 1915 begon de heer Terpstra zijn loopbaan als tele- JAARVERGADERING BOLSWARDIA Donderdagavond j.l. werd in Ons Ge bouw een jaarvergadering gehouden van de Chr. Voetbalver. „Bolswardia”. Het huishoudelijk gedeelte werd afge wisseld door declamatie van de heer Flapper, die veel succes oogstte o.a. met het „Vrouwtje van Stavoren”. De heren Nawijn en Hartgerink werden als bestuursleden herkozen. In verband met het feit, dat het perso neel ter drukkerij op de a.s. BL V RIJ DIJN GSÜAG Aan ’t jaarverslag van deze Spaarbank ontlenen wij het volgende: Bestuur en Commissarissen. In de samenstelling van het Bestuur en de Commissie van Toezicht kwam in het afgelopen jaar geen verandering. moest ais gevolg van net aaienae ren dement der beleggingen, voor 1955 iets worden verlaagd, n.l. tot 2.7 pet. Onderstaande brief ontving Bols- wards burgervader dezer dagen als antwoord op zijn verzoek de burgerij van Sloten in de persoon van burgemeester Alta per heli copter te mogen uitnodigen, uit Sloten. Onze lezers kunnen hier in kennis nemen van een verheu gend blijk van gastvrijheid, dat blijkbaar al bijna vijf eeuwen ge leden werd mogelijk geacht, ja nodig. Wij van onze kant kunnen niet beter doen dan de bewoners van Bolsward op de verplichtingen van het Verdrag opmerkzaam te maken. Hot zijn aangename ver plichtingen, en bovendien schen ken zij ons de gelegenheid in 1982 opnieuw te gaan feesten. Gevra; Hl of ve monte i BoIst Te b Noon Ini. I Boek WOENSDAG 4 Mei: NIJLAND. 7.30 uur Ds Prins. PARREGA. 8 uur Ds Drent. DONDERDAG 5 MEI: LUTKEWIERUM. 8 uur Ds Bokhove bevr ijdingsdi enst Gevra; intern, en/of tijd b< de Ro straat iefoon Voor BO1 Te kc R Een schu\ deren mijn mij n Te kc electr S Slage Heden verwa gelieft zuster ELIS in de jaar e: 1 The Nat Paesei V V ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦O* Gevra; Doops „Schat FLIN1 Prettij Goede Brieve Utree! A. v. bedrij goed Maeij; Trynt raap. Heart D. S. Arnhi, Sj. Barne Sj. Arnhi G. F. Be Ai Arnhi Torm Bi-ien Maeij Inltoht bi gen eon eni &ur«sa Marktstraat 13 Boleward Telefoon 451 of til onze agenten Yn d op Sn siikbêi sikehü stoarn pake BO Gevra; gelijk, 1 Hotel dat ter gelegenheid van de a.s. Moederdag op 8 Mei een fijne"D Met vliegende vaandels en slaande trom zal de raad der gemeente Wonseradeel op de bevrijdingsdag de 27 dorpen dezer gemeente met een bezoek vereren, waarbij de dorpsvlaggen zullen worden uitgereikt, aldus lezen wij in een aar- „ACTUELE PROBLEMEN IN DE POLITIEK” De KVP-afd. Bolsward hield op Woens dag 27 April een buitengewone leden vergadering in „De Groene Weide". Over bovenvermeld onderwerp sprak al daar de heer J. H. M. Derksen, lid van de Eerste Kamer-fractie, voor een goed bezette zaal. Het verheugde spreker kennis te mogen maken met een Friese afdeling, omdat men wel eens klaagt, dat er te weinig contact is met de kamerfracties. Spre ker wilde als afgevaardigde van de Noordelijke provincies gaarne zijn best doen om de banden te versterken. De veelomvattende vraagstukken heb ben in de kamerfracties specialisatie noodzakelijk gemaakt en waar dit voor spreker „onderwijszaken” betreft, werd dit chapiter meer uitvoerig behandeld. In een helder en rustig betoog werden o.a. belicht de reorganisatie van het on derwijs van hoog tot laag, de aanpas sing van de hoogste klassen op de prac- tijk van het practische leven, zowel voor jongens als meisjes, het kleuter onderwijs, het probleem der te grote klassen, de verhouding ouders-school, de vrijheid der schoolkeuze, zowel le vensbeschouwelijk als wat betreft de soort der school (ambachtsschool, nij verheidsschool, landbouwschool enz.). Naar aanleiding van het gesprokene ontspon zich een interessante gedachten wisseling, vooral van onderwijszijde. De gestelde vragen werden naar genoe gen beantwoord. De uitgestelde verkiezing van een af delingsvoorzitter had tot resultaat, dat de heer S. Hobma met grote meerder heid werd gekozen. Geachte ambtgenoot, Ter beantwoording van uw heden ont vangen schrijven deel ik U mede, dat het mij een groot genoegen zal zijn, als burgemeester van Friesland’s acht ste stede,'U hier op Zaterdag 9 Juli a.s. te mogen begroeten. Met de regelingscommissie kan t.z.t. een geschikte landingsplaats voor uw heli copter worden uitgezocht. U vraagt om een vergunning in de stad Sloten te mogen dalen. Als burger van de stad Bolsward en nog wel als eerste burger van die stad hebt U krachtens het gesloten vriend schapsverdrag tussen onze steden geen vergunning nodig. Op 20 April 1482 werd n.l. een verbond van vriendschap tot onderlinge hulp en bijstand enz. gesloten tussen de steden Leeuwarden, Bolsward, Sneek en Sloo- ten. In het eerste artikel van dit op „des Sa- terdaghes nae Sinte Tiburty Martyris int jaer ons Heren 1482” ,voor de Sloet- manne” van de stad Sloten door de hoofdeling Renick Haringsma beteken de vriendschapsverdrag, lezen wij: „Int eerste, soe willen wy Steden voersz mit malcanderen eens wesen, ende onse Burgheren, ende inwoners sullen een- drachtichheit hebben, elck onder ande ren ende mit malcanderen fry te copen ende to vercopen, ende to reysen, fry en feylich”. Het reizen van de burgers van Bolsward naar Sloten is dus vrij aangezien in dit verdrag het reizen per helicopter niet is verboden. Uw komst naar Sloten moge gezien worden als een vernieuwing van de vriendschapsbanden tussen Bolsward en Sloten. De Burgemeester van Sloten (Fr.)t w.g. ALTA. Sloten, 15 April 1955. DE K. R. O.-REVUE „TIJD VOOR JOLIJT” Vrijdagavond was de laatste avond van „Tijd voor Jolijt”. En Bolsward zorgde voor een waardig slot van de revue van Gerard Walden en Berry Kievits, die twee jaar lang voor volle zalen ge speeld is. Na een kort inleidend woord van de K. R. O.-propagandist, de heer de Vletter, was het woord aan de revue-artisten. Reeds direct hadden Gerard Walden en Berry Kievits de stemming er in en de scène ,,’t Scheerzoentje” bracht de zaal daverend aan het lachen. Reeds in hun eerste optreden had het danspaar Fran ces en Capy de bewondering van de zaal. De schetsen ’n Hollander in Parijs, De Diner-truc, 't Kan verkeren en De si garenmakers waren daverende succes stukken, gebracht door Gerard Walden Berry Kievits en Harry Boda. Christine Spierenburg en John van Heu- men gaven schone zang in Wien bleibt Wien en Zing toch eens een Nederlands liedje. Ze werden na elk nummer met een hartelijk applaus beloond. Het geheel werd uitstekend aangevuld door het orkest van Johnny Ombach, die in de Samba Show en de Vrolijke Keuken hun muzikale prestaties konden uitleven. De finale was een prachtig slot van een avond van veel jolijt. De heer A. de Jong bracht aan het slot het gezelschap hartelijk dank voor het gebodene en bood de dames bloe men aan. De actie voor Broeder Agnellus, in de proloog uitstekend door Gerard Walden naar voren gebracht, bracht de mooie som van f 102.18 op. De K. R. O. kan op een zeer geslaag de avond terugzien. In November hoopt men met de revue „Daar zijn we weer” te komen. Alhoewel het decor zeer eenvoudig was, werd toch een geweldig effect bereikt, door de schitterende costuums van Co by Stijlen, die een lust voor het oog waren. VRIJDAGAVOND RAAD De eerstvolgende vergadering van de raad der gemeente Bolsward is vast gesteld op Vrijdag a.s., 7 uur, ten stad- huize. Terwijl wij dit schrijven, is de agenda nog niet bekend gemaakt. Het sparen. De spaarresultaten over het afgelopen jaar zijn, evenals over 1953, zeer gun stig geweest, wat voor een groot deel het gevolg is van de gunstige economi sche positie van ons land. De ihlagen overtroffen de terugbetalin gen weer belangrijk, waarbij te consta teren valt, dat de inleg over 1954 een hoogte bereikte, welke met uitzon dering van het door de geldsanering abnormale jaar 1945 nog niet eer der voorkwam. Het totaal van de inleg bedroeg over 1954 f313.699.09 (v. j. f295.917.87) en het totaal der terubet. f211.004.17 (v. j. f 186.639.82), zodat het spaarover schot over 1954 bedroeg f 102.694.92. Aan rente werd over 1954 bijgeschreven f31.681.81 (v. j. f28.547.86), waardoor het totale inleggerstegoed op 31 Dec. 1954 steeg tot f 1.264.380.09 (vorig jaar f 1.130.003.36). Het aantal uitgegeven spaarbankboek jes in 1954 bedroeg 54, terwijl 43 boek jes geheel werden terugbetaald, waar door het aantal inleggers, gewone dienst vermeerderde met 11 en steeg tot 816. Het schoolsparen mocht zich ook in het afgelopen jaar weer in een groeiende belangstelling verheugen. Aan de kinde ren werden weer leesboekjes uitgereikt als beloning voor trouw sparen. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes is over 1954 met 20 toegenomen, waar door op 31 December 1954 bij onze in leggers in bruikleen waren 130 spaar busjes. Ondanks de ruime geldmarkt is het het bestuur in 1954 gelukt 13 hypothe caire leningen en 1 onderhandse lening, tot een totaal-bedrag van f137.810. af te sluiten. Verder werd uit inschrijving en door aankoop voor een nominaal bedrag van f 92000.aan effecten verkregen hoofdzakelijk Staatsleningen terwijl in 1954 voor een nominaal bedrag van f 5000.werd afgelost. De rentevergoeding aan de inleggers, welke over 1954 nog 2.75 pet. bedroeg, Aan de Edelachtbare Heer Burgemeester der gemeente Bolsward te Bolsward VERKEERS-EXAMEN WYTMARSUM, 27-4-’55. De bern fan de Kr. SKoalle to Wytmarsum hawwe ek werkje, dat huis aan huis in heel de gemeente werd bezorgd. De route, die nauwkeurig is uitgestip peld, overschrijdt tot 5 maal toe het eigen gemeentelijk territoriaal, n.l. tussen 8.40 en 8.51 als men van Fer- woude via Workum naar Parrega rijdt, om pl.m. 9.45 als men Blauwhuis pas seert voor een bezoek aan Greonterp, om pl.m. 10.45 als men vanaf Tjerk- werd naar Schettens rijdt (via Marne- zijl), om pl.m. 2 uur als men Bolsward passeert, nadat men van Witmarsum via Hiemert dit in tegenstelling met het kaartje op de voorlaatste pagina) een bezoek aan Hichtum heeft gebracht en men op weg is naar Hartwerd en om pl.m. 2.40 als men een slippertje maakt door de gemeente Hennaarderadeel en komende van Burgwerd op weg naar Lollum Waaxens passeert. met diepblauw Engels decor te koop is voor perwachtmeester der Rijkspolitie, heer Nieuwland alhier, is een keerscursus gegeven, waarna door het be stuur van Veilig Verkeer te Sneek e.o. van de jubilaris, de heer Acronius Hettinga van Cornjum, een welgemeende gelukwens. De heer Jochem Glazema te Arum saagde voor het examen hulp-monteur. P.V. „FOL MOED „MAKKUM” EN OMSTREKEN GAAST, 30 April ’55. Op Koninginne dag werd Venlo gevlogen. Gelost werd om 12.13; de eerste duif meldde zich om 3.51.19, eigenaar de heer R. Feenstra, Allingawier. Algehele uitslag: R, Feenstra, Allingawier: 1, 3, 5, 8. 11, 14; H Brandsma, Makkum: 2; H. Ge- née, id.: 4, 10; P. H. v. d. Kooij, id.: 6, 7, 13, 17; C van der Logt, id.: 9, 19; KI. H. de Boer, Gaast: 12, 15, 16; Sj. de Boer, Makkum: 18. MAKKUM. Bij de vele felicitaties die het Vorstelijk paar uit Luxemburg bij de ge- geboorte van hun baby mocht ontvangen was ook die van mej. Cecilia Adema Dat dit door de hoge personen on prijs werd gesteld, bleek wel, dat mej. C. hiervoor een hartelijk briefje terug ontving. aangesteld als besteller, terwijl hij in 1946 werd bevorderd tot besteller 1ste klas. In zijn vrije tijd zat Terpstra ook niet stil. Hij heeft zitting gehad in tal van commissies en besturen op kerkeljjk en sociaal terrein. In zijn 40-jarige loopbaan heeft de heer Terpstra zich zeer bemind gemaakt bjj het publiek en het zal hem op deze dag wel niet aan belangstelling ontbreken. AANRIJDING NIJLAND. Toen Donderdag j.l. bakker Heegsma z’n bestelauto naar Duiten reed, kwam hij in botsing met een aan de an dere kant van de straat geparkeerd staan de auto, waardoor materiële schade ont stond. Rijks- en Verkeerspolitie namen de situatie op voor het onderzoeken van de schuldvraag. MET MUZIEK Ten vervolge van ons artikeltje op de voorpagina betreffende de 5 Mei-viering te Bolsward wordt ons nog nader me degedeeld, dat de wandelclubs gevormd door leerlingen van de ULO, Middel bare en Nijveihe-idsscholen, allemaal te gelijk zullen binnenkomen. Bij de afsplitsing van de Twibaksdyk (bij de N.V. Hollandia) zal men elkaar n.l. opwachten om omstreeks half zes door de Schutterijmuziek te worden binnengehaald. De wandelaars zullen hierna defileren voor het raadhuis, waarna de formaties zich zullen ont binden. E. H. B. O. DEDZJUM. Twa efterinoar folgjende wintermoannen is hjir yn Dedzjum in leargong balden fan ’e earste help by ün- gemakken. Woansdeitojoun wie it eksa- men fan dizze leargong. De leargong is bigoun mei tolve kandidaten, hwerfan ien yn ’e rin fan 'e winter soldaet wurde moast, sadat der noch alve oer wiene. Al dizze alve minsken binne slagge foar it diploma. Dit wie in moaije kroane op it wurk, foar de minsken, dy t harren dy kennis by- brocht hawwe en foar de kandidaten net minder. It theoretyske diel is forsoarge wurden troch Dr Miedema fan Boaïsert, en it praktyske diel troch de hearen Schriever en Anepool it earste heal jier en de hea ren Hooma en Loen it twadde heal jier; al dizze fjouwer minsken kamen ek ian Boaïsert It eksamen waerd ófnaem troch Dr Wie- mer fan Ljouwert. Slagge binne de dames: M. de Boer, mefr. Poelstra-da Jong, B de Boer, G. Wiersma en R. Bakker. En de hearen: E. Bakker. J. Visser, P. Poestra, B. Bakker, Y. Gietema en Th. J. Wiersma. COLLECTEN ARUM, 30 April De lijstcollecte ten bate der V.H.V. bracht alhier f 272.op. De Emmabloem-collecte bracth te Arum f 31.56, te Kimswerd f 46.68 en te Ach- lum f 28.05 op. BIJEENKOMST WITMARSUM, 28 April. De Bond van Plattel. Vrouwi hield naar laatste bijeen komst in het winterseizoen onder leiding van de vice-presidente, mevr. T. Polle- ma-de Boer. Mej. Molenaar te Groningen hield een lezing over Parijs. Na de pauze volgde een filmstrook over deze wereldstad. Tenslotte werd nog over de excursises gesproken, waarna de pre sidente de vergadering sloot. mei dien oan it praktyske forkearseksa- men. 22 moasten foar ’e knobus en se binne der allegearre mei glans troch komd: mei elkoar hiene se mar 6 flaters makke. Op 17 Maeije krije se by Steensma op ’e boppeseal it diploma en kinne se ek noch in pear moaije forkearsfilmkes sjen. De namirien fan de nije forkearsridders binne; Tjerk Algera, Anne de Boer, Maaike Bouwsma, Bettie Faber, Wijtse Faber (mei lof), Jan Faber, Sjoerdje Faber, An neke Faber, Enne Feenstra. Geertje Hel- lingwerf, Wibren Hofstra, Klaas de Jong, Jan Koops, Ittie Kuperus, Hessel v .3. Laan, Jopie Stoffels, Gerrit Tol, Keimpe v. d. Velde, Jellie Visser, Neeltje de Vries, Grietje Wijnia, Mattie Ypma. Geert de Jong (jongste deelnemer, met minste aantal fouten) eerv. verm.; H Jongstra, Folsgare (oudste deelnemer) op één na minste fouten; W. Breeuwsma; W. de Boer, H. de Jong, Jobs. L. Breeuw sma, A. de Jong, Jan S. Abtna, Sj. Ger lofs, H. G. Gerbrandij, H. Hijlkema, Sj. Joustra, R. Wiersma, Wolsum. G. Adema, Wolsum, Joh. Stallinga, W. Adema, S. Castelein, Folsgare, H. P. Andela. KOSTERS WISSELING GAAST, 1 Mei. De heer J. van Hes en zijn echtgenote werd in de kerkdienst van 1 Mei dank gebracht, dat zij 22 jaar het kosterschap van de Ned. Herv. kerk te Gaast hadden waargenomen. Het echtpaar De Vries zal hen thans vervangen. Hij kan ternauwernood zijn beurt afwachten, zo verlangt hij naar zijn knant. Zijn krant, dat is het plaatselijk nieuwsblad. Voor hem en voor allen in deze omgeving een goede vriend, die alle nieuwtjes uit de buurt vertelt. Ze lezen ’m niet, ze spellen ’m I En niet één. maar meerdere malen: het streeknieuws, de vaste rubrieken... en de advertentiesl Voor de adverteerders is dat van onschatbare waarde. Want zij weten, dat aan hun advertenties altijd aandacht wordt besteed en dat ze intensief worden gelezen. Daarom is het plaatselijk nieuwtblad de onmisbare schakel tussen winkelier en consument. strijden nu niet bepaald waren om te jui chen. Dit was dan ook de reden dat deze wedstrijd met bijzondere belangstelling tegemoet gezien en gevolgd werd. Nu de elftalcommissie is niet in haar verwach tingen beschaamd geworden. Bepaalde zwakke plekken waren er nu niet, al moet spil Wassenaar er om denken, niet te ver op te trekken daar dan veel ballen onbe reikbaar voor hem zijn. W. Valkema speelde voor het eerst in het eerste elftal en deed dat zeer bevredigend. A. Wolt- huizen en H. Wassenaar waren vanuit de middenlinie naar de voorhoede verhuisd, en speelden daar zeer agressief en waren hun plaatsen ruim voldoende waard. Het begin van de wedstrijd was direct voor de thuisclub. De aanvallen werden goed opgebouwd vanuit de achterhoede, en de voorhoede combineerde er lustig op los en geschoten werd er ook. Verschillende schoten gingen over of naast, en die op het S.D.S.-doel waren gericht, waren een dankbare prooi van de prima keepende doelman. Toch moest deze zwichten, toen midvoor H. Wassenaar doorbrak en on houdbaar doelpuntte. Ook S.D.S. toog wel ten aanval, maar dit leverde maar weinig gevaar op. Het succes kwam weer voor de thuisclub, toen r.buiten A. Wolthuizen, na goed door zetten de bal hoog in de touwen joeg, 2-0. Dit werd ook de ruststand. Na de thee verschenen de Oosterender voorwaartsen eerst voor het doel van de thuisclub,maar dit had geen succes. Links binnen H. Abma van Oudega deed het beter; na fraai samenspel op de linker vleugel, schóót hij de bal even fraai, on houdbaar in de rechterhoek, 3-0. Ónze jongens kregen de smaak te pakken en het was H. Wassenaar, die voor de vierde maal inschoot, 4-0. Even voor het einde redde S.D.S. de verdiende eer. Met 4-1 kwam het einde van deze sportieve strijd. VERKEERS-EXAMEN ;evoerd als lid van'het NIJLAND, April 1955. Door de Op- GOUDEN ERE-MEDAILLE VOOR MEVR. DUBOURCQ—VAN VUUREN Vrijdag was een klein gezelschap dok toren, vertegenwoordigsters van de Bond van Vroedvrouwen met het col lege van B. en W. in het stadhuis bijeen voor de huldiging van mevrouw Du bourcqVan Vuuren. In zijn toespraak memoreerde urge- meester Bruinsma, haar veel bewogen leven. Zowel in Indonesië als in Neder land heeft haar werkzame natuur zich steeds dienstbaar gemaakt aan het wel zijn van het mensdom, in het bijzonder van de jonge moeders en hun babies. Dit veelal met veel strijd tegen mis toestanden en wanbegrip. Ook de oor logsjaren met zijn aparte moeilijkhe den waren niet gemakkelijk. Nu zij een ogenblik in de openbare be langstelling staat, zijn we trots op deze burgeres van Bolsward, die we namens H. H. de Koningin de versierselen in het goud van de eremedaille in de Orde van Oranje Nassau mogen verlenen, al dus burgemeester Bruinsma. Een fraai bouquet roze anjerg was de tolk van de persoonlijke dank van de gemeente Bolsward. „Zelf ben ik ook blij met dit ereteken,” zei mevr. Dubourcq, „omdat ik dit zie als hulde aan het werk van de vroed vrouw in het algemeen. Gelukkig is ’t begrip en de waardering voor ons werk ten bate van de kraamvrouw zeer toe genomen en ook de samenwerking met anderen is gelukkig veel verbeterd. Dit kan de juiste behandeling slechts ten goede komen.” CABARET-AVOND A.s. Vrijdagavond 8 uur komt in „de Doele” alhier de grote non-stop caba- ret-revue, welke in Sneek veel succes had, thans op haar tournee ook in onze stad. De toegang is gratis en alleen voor personen boven de 18 jaar. Zie adv. in dit nummer en van vorige week. ONGEVAL FFERWOUDE, 30 April 1955 Het zoon tje van de 'arbeider KI. Hotemes geraakte bij boer Terpstra met zijn rechterhand in de bietenmolen, waardoor hem een ge deelte van pink en derde vinger werden afgesneden. Na verbonden te zijn door dokter Magendans, werd hij overgebracht naar Sneek, waar hij verder behandeld werd en kon daarna weer naar huis' terug keren. REIGERKOLONIE OP WIJBRANDA-STATE HICHTUM, April ’55. Op „Wybranda State” is een reigerkolonie, die zich ge huisvest heeft in de hoge bomen van het „Hóf’. Van de ongeveer 40 nesten wor den er al velen bebroed. Het is een zeer imposant gezicht, deze grote vogels op de dunne takken te zien balanceren. Toch veroorzaken de vogels veel schade aan het boomgewas, dat door hun uitwerpselen wordt bevuild en daardoor plaatselijk ver schroeid. leuke éénacter om daarmee zijn dank te uiten speciaal aan mej. Greta Hettinga, die voor de bloei van deze jeugdige to neelgroep zo veel betekent heeft. Vervolgens sprak Pastoor Dr J. Kobessen uitvoerig over de Friese boerenstand die voor een deel schuld draagt aan de groei der onkerkelijkheid, terwij' een ander deel juist het erfdeel der vaderen zo trouw door de eeuwen heen bewaarde. Het geslacht Hettinga en thans bijzonder dit gezin is van deze aatste stelling een sprekend voorbeeld, aldus pastoor Ko bessen. Daarom heeft het Zijne Heilig heid Paus Pius XII behaagd de heer Het tinga om zijn vele en grote verdiensten te onderscheiden met het kruis Pro Ecclesia et Pontifice. De jubilaris schrok zichtbaar van dit ver rassende bericht, maa: met grote dank- 25 JAAR KERKMEESTER Pauselijke onderscheiding. WITMARSUM, 2 Mei. Dezer dagen herdacht de heer Hans Hettinga, dat hij 25 jaar geleden de functie anvaarde van kerkmeester van de R.K. Parochie te Wit marsum Daar de fam. Hettinga in deze maand naar elders gaat verhuizen, betekent dit heugelij' feit tevens het einde van zijn ambt en het afscheid van de parochie. Voor de kleine katholieke gemeenschap is dit heengaan een groot verlies. Zondag na de Hoogmis heeft de parochie in een stijlvolle bijeenkomst afscheid genomen van de fam. Hettinga, die in het parochieleven steeds zo’n actief aan deel heeft gehad. Nadat de heer Y. Ypma het woord had g< kerkbestuur en de heer H. Jorritsma als bestuurslid van de Sri Augustinuskring, zong het parochiale kerkkoor een meer stemmig lied. Daarna trad het katholieke HERDENKING BEVRIJDING NIJLAND. Ook in ons dorp zal de her denking van de bevrijding, 10 jaar gele den, op gepaste wijze worden gevierd. Op de morgen van de 5e Mei zullen de schoolkinderen een optocht houden door het dorp, waarna ze in „Het Gebouw” gezellig zullen worden bezig gehouden en getracteerd. ’s Namiddags zullen voor jeugd en ouderen Voksspelen worden ge houden, terwijl als waardig slot van deze dag, ’s avonds in „Het Gebouw” door eigen krachten een revue ten tonele zal worden gebracht. vrijaf heeft, is het noodzakelijk, dat ons blad reeds Woensdagavond persklaar is. Alle copie en advertenties, dienen dan ook één dag eerder te worden inge zonden dan normaal. Van het nieuws van de Bevrijdingsdag kunnen we helaas geen enkele letter plaatsen. Correspondenten behoeven dus geen moeite te doen dit nieuws Vrijdagmor gen nog door te bellen of te bezorgen, daar het helaas voor het nummer van die dag niet meer kan worden geplaatst. Daar het nieuws van de bevrijdingsdag dus pas a.s. Dinsdag kan worden ge plaatst, (en dan dus eigenlijk al weer „oud” nieuws is) verzoeken wij de ver slagen van de Herdenkingsavond en be vrijdingsdag zo kort mogelijk te houden. Wij zullen deze dan samenvatten onder één kop en aldus een overzicht geven van de feestelijkheden. De beschikbare ruimte laat het hierbij niet toe ook de inhoud van de diverse toespraken, alsmede de uitslagen van volksspelen e.d. op te nemen. Van de Wonseradeeltocht wordt een sumier ooggetuigeverslag gemaakt door de speciale verslaggever, die de tocht voor ons meemaakt. H.H. Correspondenten uit de 27 Wonse- radeelster dorpen behoeven dit evene ment dus niet apart te releveren. Red. Bolsw. Nieuwsbl. PRIJS GEWONNEN ARUM, 30 April. De heer Jelle de Jong won te Harlingen op 1500 m hardlopen een prijs in de jongensklasse. VOETBAL OUDEGA-W., 30 April. Heden bad Oudega bezoek van „S.D.S” van Ooster- end Het elftal was voor deze wedstrijd radicaal gewijzigd, daar de behaalde re sultaten van Öudega 1 in de laatste wed- een examen werd afgenomen, en aan de volgende personen een diploma kon i.xucucxuug o auei een njne baarfieid 2agen de aanwe2ige parochianen porseleinen KOP EN SCHOTEL toe boe bem de zo zeer verdiende versier- - T, selen op de borst werden gespeld. J Door ontroering overmand kostte het de heer Hettinga moeite, woorden te vinden om zijn dank te uiten voor deze grote J Jgunst van de Heilige Vader en voor de hartelijke en spontane hulde van de pa- rochie. Tot slot sprak de broer HA liAAr A/’-mninc T-ÏAH-iri welgemeende gelukwens. gram-bestell&r, in 1919 werd bij vast

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 4