Jli NAUWELIJKS NOC TWIJFEL AAN CONFERENTIE DER GROTE VIER KRIS-KRAS door Nederland EERSTE KAMER PROTESTEERT TEGEN MISHANDELINGEN IN INDONESIË De wegwedstrijd Buitenland» Overzicht Amerika geneigd met rood China te praten Verwarde toestand in Zuid-Vietnam langs de Friese 11 steden van Spanje krijgt oorlogsvloot Amerika STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND us hjoed p p to sizzen Hwat hat C/abe Skroar Vrijdag 6 Mei 1955 51e Jaargang No. 35 Genedebrea hat hurde koarsten I KAMEROVERZICHT zijn. Dat zal wel blijken, zo zeide hij. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handeisadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) den gedaan op de Verenigde Naties, want de rechtspraak in Indonesië is wel volledig in strijd met de Conventie van de Rechten van de Mens. Chris Scheffer had auto-ongeluk. Chris Scheffer, de bekende Nederlandse zan ger, heeft in Duitsland, vlak bij de Ne derlandse grens, een auto-ongeluk ge had. Hij is opgenomen in het ziekenhuis Mr. A. M. Joekes zeventig jaar. Mr. A. M. Joekes, lid van de Raad van State, oud-lid der Tweede Kamer en oud-mi- nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid vierde 5 Mei zijn 70ste ver jaardag. Beemster in bloei. Naar verwachting zullen het komende weekeinde in de Beemster de perebomen in bloei staan. Jammer is alleen, dat ook het groen van de vruchtbomen door het warme' weer van verleden week tot versnelde ontwikkeling is gekomen. Daardoor zal de smetteloze pracht met zo goed tot haar recht komen. Bolswards Nieuwsblad De Jong’s Nieuwsblad armoede, het ging niet goed met mijn zaak.” De officier van justitie vond dat f 17000 een rijkelijk groot bedrag was om er een graanhadel mee bovenop te houden. Hij eiste twaalf maanden, waar van drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Spanje en de Verenigde Staten hebben een overeenkomst getekend, die tot doel heeft Spanje een grote moderne oor logsvloot te geven, zo heeft de Ameri kaanse ambassade te Madrid meege deeld. De modernisering van de Spaanse sche pen zal gedeeltelijk geschieden met Amerikaans materieel, de rest zal in Spanje en andere Europese landen wor den vervaardigd. De overeenkomst vloeit voort uit het verdrag van wederzijdse bijstand, dat beide landen in 1953 hebben getekend. Er is thans nauwelijks nog twijfel over de vraag of we deze zomer een conferentie van Amerika, Engeland, Frankrijk en Rusland zul len krijgen. Het gaat alleen nog maar om het niveau, waarop deze conferentie zal worden gehouden. Zullen de ministers van Buiten landse Zaken bijeenkomen, of zullen het de premiers, en wat Ame rika betreft, president Eisenhower zijn. Daarover is nog niets te zeggen; veel zal afhangen van de afloop der ambassadeursconfe- rentie der Grote Vier over het Oostenrijkse vredesverdrag, welke deze week is begonnen, veel ook van de besprekingen, welke de ministers van Buitenlandse Zaken van Amerika, Engeland en Frankrijk, resp. Dulles, MacMillan enPinay op 8 Mei, aan de vooravond van de bijeenkomst van de Atlantische Raad, over de voorbereiding van een conferentie met de Russen zullen hebben. ontfutselen. Er moet bewezen worden, dat Nederlanders deel uitmaken van ge heime organisaties die tegen de Indone sische Regering ageren. Een opstand dus, uit koloniale overwegingen, tegen het wettig gezag. Tot nu toe zijn alle beschuldigingen uit de duim gezogen. De Indonesische rechter tracht een be wijs te krijgen door valse verklaringen te laten afleggen en door het weigeren van rechtskundige bijstand aan de ver-, dachten. Zelfs voert zg een proces ach ter gesloten deuren, zodat de buitenwe reld niet meer weet wat er in de rechts zaal voorvalt. van de heer Ruys de Beerenbrouck (kvp), kon men er ook de namen onder lezen van de heren Algra (ar), Mole naar (vvd), Kolff (ch) en In ’t Veld (arb.). Deze week heeft de Eerste Kamer de begroting van Overzeese Rijksdelen be handeld. Nu de verhouding met de West definitief is geregeld en de Nieuw- Guinea kwestie de gemoederen niet meer bijzonder bezig houdt is deze be grotingsbehandeling niet erg interes sant meer. Veel meer is het wachten op de tiende Mei. Want het is nu zeker, dat dan in de Tweede Kamer begonnen wordt met de huurverhoging en de be lastingverlaging. Dat kan nog wel eens spannend worden, want van een eens gezindheid in de Kamer is geen sprake, terwijl het Kabinet schijnt te hebben afgesproken „zo hard te zijn als een spijker”, dus van plan schgnt te zijn zo weinig mogelijk toe te geven. Het huurprobleem is het grote vraagpunt. Geen enkele fractie is voor de beperkte huurverhoging. Zou dit ontwerp worden verworpen, dan is er de kans, dat de regering voorstelt de belastingverlaging geringer te doen zijn dan was afgesproken. Gedenkteken voor verzetsstrijders ge schonden. Zaterdagnacht is het kruis dat aan de Amsterdamse straatweg is opgericht ter nagedachtens van geval len verzetsstrijders door onbekenden uit de grond getrokken en in de sloot ge worpen. Het kruis stond op de plaats, waar gedurende de oorlog enkele ille gale strijders sneuvelden, toen een melkauto waarin zij wapens vervoerden bjj vergissing door geallieerde vliegtui gen werd beschoten. Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De belangstelling voor de buitenlandse politiek is dus zeer toegenomen. En dat is geen wonder, want één oorlog heeft ons geleerd, dat de geografische ligging van Nederland niet de meest geschikte is om een neutraliteitspolitiek te voe ren. En alleen daarom moeten wij een keuze doen tussen de twee ideologische tegenstelling, die de Oost-Westver- houding nu eenmaal beheersen. Tien jaar na de bevrijding hebben wij dus de Duitse herbewapening geaccepteerd. En men kan rustig zeggen: onze Sena toren hebben dat gedaan met een bloe dend hart, maar de harde politieke re aliteit maakte deze herbewapening noodzakelijk. Wil N.-Oost-Nederland verdedigd kunnen worden, dan hebben wij Duitse troepen nodig. Minister Beyen heeft in zijn uitsteken de rede er nog eens op gewezen, dat het Duitse gevaar slechts te bezweren is als wg West-Duitsland opnemen in de rg der»Westerse volken. Geen enkele controle op de herbewapening kan wa terdicht zijn, zo zeide hg. De bewinds man vond het echter uiterst belangrijk dat we nu een permanente samenwer king met Duitsland krijgen in de West- Europese Unie. In deze samenwerking ligt naar zijn mening een waarborg. Van een blindelings overgeven aan de gevaren ener Duitse herbewapening is dan ook geen sprake. van de wensen der Aziatische staten, die trachten bemiddeling te verlenen en uit zijn op een neutralisatie van Formosa opdat later de bevolking zelf door een stemming zijn lot zal kunnen bepalen. Bij die bemiddeling treedt voor al Pakistan op de voorgrond en kenne lijk is ze van die zijde Peking welkom, wellicht echter met een bijbedoeling. Want het kan best zijn, dat de rode Chi nezen willen trachten Pakistan uit het Westelijke kamp, waartoe ’t krachtens zijn verdrag met Amerika behoort, weg te lokken. Premier Nehroe ziet trouwens enige concurrentie in dit Pakistaanse optre den, hij vindt India het aangewezen land voor de bemiddelaarsrol en heeft al een afgevaardigde naar Peking ge zonden om een vinger in de bemidde- lingspap te houden. Maar ondanks deze goede bedoelingen schijnt een oplossing van het Formosa-probleem al evenmin dichtbij als die van de Duitse kwestie en vormt het zelfs een zwaardere belas ting voor het handhaven van de vrede als het Duitse vraagstuk. Ook de toestand in Zuid-Vietnam baart Laatste doornsee van het seizoen. De laatste uitzending in dit seizoen van het populaire programma De Familie Doorsnee zal men op Maandag 9 Mei in de VARA-uitzending van 20.05 tot 20.35 uur kunnen beluisteren. Het ligt in de bedoeling in het volgende seizoen deze serie voort te zetten. Millioenenorder voor Van Doorne. Van Doorne’s Automobielfabrieken te Eind hoven zal zeer binnenkort opnieuw een belangrijke militaire order ontvangen voor een bedrag van ongeveer 100 mil- lioen gulden. Het betreft hier het ver vaardigen van drie tons vrachtwagens en een aantal artillerietrekkers. Deze order, die door het ministerie van Oor log zal worden verstrekt, betekent werk gedurende enige jaren voor de ruim 2400 arbeiders in het DAF-bedrijf. Giroblljetten zoekgeraakt. Girobiljetten die op 23 April in Nijmegen zijn gepost blijken niet te zijn aangekomen by de Postcheque- en Girodienst in Den Haag. Ook biljetten uit Eindhoven en Tilburg zyn niet te bestemder plaatse ontvan gen. Dit is aan het licht gekomen, door dat de postkantoren in deze steden de adviesstrookjes, die door het Centraal Girokantoor in Den Haag dienen te wor den gewaarmerkt, niet in hun bezit hadden, toen belanghebbenden om uit betaling vroegen of klaagden over het uitblijven van betalingen. Ook brief vermist met f 2500. PTT heeft de recherche in kennis gesteld met het verdwenen van een brief met f 2500 aan bankbiljetten, die onlangs van Amster dam aangetekend is verzonden met be stemming Wassenaar, doch nooit by de geadresseerde is aangekomen. Mocht deze brief diefstal wordt niet uitge sloten geacht niet terechtkomen, dan zal PTT maximaal f 25 schadevergoe ding uitkeren, aangezien de brief wel aangetekend was verzonden, maar de waarde niet opgegeven. Brand in gebouw Asser courant. Dins dagmiddag is door nog onbekende oor zaak brand uitgebroken in de drukkerij van de „Provinciale Drentse en Asser Courant” aan de Torenlaan te Assen. Het ergste gevolg er van was, dat de rotatiedrukkerij door vuur en water be schadigd werd. Men vreest, dat de pers geheel gedemonteerd zal moeten worden Het dagblad zal elders worden gedrukt. Er gingen onder meer/ een partij boeken en vele rollen krantenpapier verlo ren. Niemand gelooft echter dat het in de naaste toekomst reeds zover zal komen Wat men van een eventuele conferen tie der Grote Vier hoogstens verwacht, is een, misschien tydelijke, vermindering der spanningen aan het Ijzeren Gor- dyn, omdat in het bijzonder de Oost- Europese landen een periode van rust voor binnenlandse opbouw nodig heb- ben. Daarom verwacht men afspraken over bepaalde onderwerpen, als bijv. Oostenryk, maar niet over Duitsland dat Rusland herenigd zou willen zien als neutrale, ongewapende staat, en het ■Westen binnen zijn defensie-systeem als gewapende bondgenoot wil houden. Daarover is onder de gegeven omstan digheden geen overeenstemming bereik- baar en Duitsland zal voorlopig ver deeld blijven; ten opzichte van deze zaak zal de huidige toestand wel ge handhaafd biyven, ondanks de hoop der Duitsers dat dit anders zal gaan. En het kan best zyn dat deze kwestie juist de oorzaak zal worden van zo grote ver deeldheid ter conferentie dat van over eenstemming over andere, iets minder belangrijke zaken, die tot ontspanning zou kunnen meewerken, toch weer niets zal komen. Enigszins gelijk staat het met de For- mosa-zaak, het is het grote twistpunt tussen de Ver. Staten en communistisch China geworden en geen van beide par tyen kan ten deze eigeniyk grote con cessies doen. Wel is, dank zg de sedert de laatste Amerikaanse verkiezingen toegenomen invloed der democraten in het Congres, de regering-Eisenhower genoodzaakt een soepeler politiek jegens Peking te voeren. Het is bijv, duidelijk, dat Ame rika thans er van heeft afgezien Tsjang Kai Sjek hulp te verle nen bij de verdediging van Que- moy en Matsoe en dat het bereid is met rood China over een wa penstilstand in de wateren rond Formosa te praten. Maar het handhaaft en bevestigt zyn belofte, dat het zyn bondgenoot Tsjang Kai Sjek bij de verdediging van For mosa zal helpen en dat standpunt is ver verwijderd van de eis van Peking dat Formosa in bezit wil hebben of Fietser zag twee handjes en redde kind uit water. Toen de wielrijder, de heer M. Eijssink de woning van de familie A. Mentinck in de buurtschap Beckum bij Hengelo passeerde, werd zijn aan dacht getrokken door twee handjes, die uit het water van de tuinvgver omhoog staken. De heer Eijssink schoot ogen- blikkelgk te hulp en wist het 2-jarig zoontje van de familie Mentink van de verdrinkingsdood te redden. ten deze zorgen. Daar heerst een uiterst verwarde toestand door de strijd van premier Diem tegen de sekten, die over eigen legertjes beschikken, terwyi kei zer Bao Dai in zijn villa in Z.-Frankryk de kansen der partijen afweegt om ten slotte de zgde van de winnende te kie zen. In het weekend is Diem als pre mier afgezet door een rebellerende ge neraal en Bao Dai ook al eens afge zworen door een groep, welke een staatsgreep pleegde, doch Diem is weer premier, terwyi we dit schrijven en Bao Dai keizer voor zolang het nog duren zal. Zoals bekend geniet Diem de steun van de Amerikanen en dit heeft hem blik baar geen windeieren gelegd by zyn po gingen zich te handhaven, in het leger is vermoedeiyk de pro-Amerikaanse in vloed sterk, waarschijnlgk ook om fi nanciële redenen. De Fransen zyn min der enthousiast over Diem en hadden gewild, dat hg zich met de sekten had verstaan. Overleg tussen Amerika en Frankrgk om tot een gemeenschappelgk standpunt te komen is destgds op niets uitgelopen en het enige wat men met zekerheid kan constateren, is dat slechts de communisten voordeel heb ben van de verwarde toestand. Beëindigen wg dit overzicht met te vermelden dat in de verenigde vergade ring van beide huizen van het Italiaanse parlement de 67-jarige Gronchi, lid van de linkervleugel der christen-democra- tische partij, gekozen is tot opvolger van president Einaudi, die op 11 Mei af treedt. Deze verkiezing is nogal een tegenslag voor het kabinet-Scelba dat steunt op een coalitie van middenpartijen, terwgl Gronchi, voorman der chr. vakbeweging voelt voor een verschuiving naar links en graag de Nenni-socialisten, tegen standers van de samenwerking met het Westen, bg de regeringsmeerderheid be trokken zou willen zien. Maar mis schien zal Gronchi als hij eenmaal pre sident is en rekening houdend met de werkelgkheid tot andere inzichten ko men. Een Italiaans president speelt evenmin als de Franse een belangrijke rol in de politiek, maar hg wgst wel de kabi netsformateur aan en dat is toch wel van grote betekenis in dit land, dat slechts door coalitie-kabinetten gere geerd kan worden. Op 5 Mei zullen alle landen, nu aange sloten bij de Navo, de ratificatie-oor- konden van de overeenkomst, waarbg W.-Duitsland souverein wordt en zijn Intrede doet in dat lichaam, gedepo neerd hebben, zodat de drie genoemde staatslieden daar rekening mee kunnen houden. Niets staat thans immers de toetreding van W.-Duitsland tot de Na vo meer in de weg, nu het overleg tus sen Pinay en dr Adenauer te Godes- berg over de Saarkwestie en verdere samenwerking tussen Frankrijk en W.- Duitsland gunstig is verlopen en dr Adenauer er bovendien in is geslaagd in Neder Saksen een regeringscoalitie te vormen, welke de socialistische er vervangt en daardoor de Duitse bonds kanselier ook weer verzekerd is van zgn twee derde meerderheid in de Bondsraad. De Russen, die aanvankelijk steeds heb ben verzekerd, dat zij een conferentie der Grote Vier niet meer nuttig zouden achten als West-Duitsland eenmaal in het Westelijk defensiesysteem was op genomen, blijken thans toch nog prgs te stellen op een ontmoeting, terwgl ’t Westen zich die ontmoeting kan ver oorloven omdat het is versterkt met de W.-Duitse medewerking. Dit schijnt de juistheid van de Westelgke politiek om alleen vanuit een machtspositie met de Russen te willen spreken, te bevesti gen, en het ontbreekt dan ook niet aan waarschuwingen in het Westen dat daar de wil is om zich te versterken niet mag verslappen, hoe tegemoetkomend de Russen thans ook schijnen te zijn. Het is alleen kracht welke Mos kou respect inboezemt; eerst als men met Rusland tot een over eenkomst over een behoorlijk ge controleerde ontwapening zou kunnen komen, zou het Westen deze houding kunnen herzien. Minister Luns heeft namens de Rege ring nog eens ernstig geprotesteerd te gen deze gang van zaken. De schending van de openbaarheid der rechtspraak noemde hij een zeer ernstig feit. Wat in ieder geciviliseerd land mogelijk is, kan niet in Indonesië: het laten horen van getuigen. De Nederlandse Regering heeft al vele protestnota’s naar Indo nesië gezonden. Kunnen we daarmee echter doorgaan? Dat was de algemene vraag, die bg de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken werd gesteld. Minister Luns had het enig goede antwoord: „Het zenden van pro testnota’s aan deze Regering sorteert geen enkel effect. Als iemand dit kan weten, dan ben ik het.” In drie punten deelde hij het regerings- program mee. Zo zal er worden ge zorgd voor de nodige publiciteit over deze misstanden. Bovendien zal worden geprobeerd het proces Jungschlager weer op gang te krggen. Het wordt momenteel zonder verdediging, achter gesloten deuren gevoerd en ten slotte zullen er minder gebruikelyke, maar gezien de Indonesische toestand, nood- zakeiyke, wegen worden bewandeld. Minister Luns wilde er zich niet over I uitlaten welke wegen dit precies zullen nn 1 ...nl UI—rrmrlts U, Mishandelingen. Veel aandacht is ditmaal ook besteed aan de behandeling van de Nederland se arrestanten in Indonesië. Velen van onze landgenoten dreigen ieder moment in handen te kunnen val len van de Indonesische staatspolitie, die rechtstreeks onder de minister-pre sident staat. Men schuift hen dan alle mogeiyke misdaden in de schoenen en met methoden, die doen denken aan de „beste dagen” van de Gestapo, tracht deze geheime politie een bekentenis te In ieder geval zal wel een beroep wor- Mei 1945: Bevrijding van Nederland. Ko ningin Wilhelmina in bevrijd Zeeuws-Vlaan deren. De tijd is voorbg dat in ons Parlement het is '.ongeveer 30 jaar geleden de begroting van Buitenlandse Zaken in één avondvergadering werd afgehandeld. Dat was de tijd waarin de neutraliteitspolitiek haar hoogtepunt had bereikt en wij meenden, dat al het politiek gewemel buiten onze grenzen ons niet aanging. Nu, tien jaar na de bevrijding, heeft de Eerste Kamer niet minder dan drie dagen nodig om deze belangrgke begroting te bespre ken. Het debat duurde ditmaal extra lang doordat de Senatoren zich ook moesten uitspreken over de Pargse accoorden, die met 32 tegen 2 communistische stemmen werden aanvaard. Een motie. De gehele Kamer uitgezonderd de communisten was het met minister Luns eens. Daarover is geen twgfel mogelgk. Toch wensten de Senatoren de bewindsman een steuntje in de rug te geven, een steuntje, dat hg overigens allerminst nodig had, doch waartegen hg zich ook niet verzette. Zo heeft de heer Ruyg de Beerenbrouck (k.v.p.) een motie ingediend, waarin als het oordeel der Kamer wordt uitgesproken dat de behandeling van de Nederlandse arres tanten in Indonesië strijdig is met de rechten van de mens en met de meest elementaire beginselen van het volken recht. En dan wordt de diepe veront waardiging over deze mensonwaardige behandeling uitgesproken. Ten slotte kan men in deze motie lezen dat de Regering met alle denkbare passende middelen een het rechtsgevoel bevredi gende oplossing na moet streven. Dit voorstel was mede ondertekend door alle constructieve fracties. Behalve de naam De inschrijvingen voor de wegwedstrijd op Zaterdag 14 Mei a.s. komen nog dagelijks binnen. Hoe groot deze in totaal zal zgn, valt nog niet te zeggen, doch wel is met zekerheid te zeggen, dat minstens 200 renners aan de start zullen verschijnen. In tegenstelling met vorige jaren ko men nu ook de Zuiderlingen naar Bols ward, zodat een wegwedstrijd verwacht kan worden, die alle vorige, wat span ning, aantrekkelgkheid en aantal be treft, verre zal overtreffen. De meest bekende renners hebben reeds ingeschreven, o.a.: Kr. Post, N.-Vennep; G. Verhoeven, Tilburg; P. de Bruin, Roosendaal; Snyders, Halfweg; J. Fran ken, Tilburg; Bredius, Diemen; T. Braat Aalsmeer; J. Rol, Alkmaar; H. van Hasselt, Zundert; R. Mercks, Eindho ven; R. Verhelst, Axel; Pluim, Dussen; Bloetjes, Alkmaar; Mehagnoul, Amster dam; Kooymans, Den Haag; M. v. d. Heuvel, Hengelo; F. Mik, N.-Pekela; J. Charisius, Leeuwarden; M. Stolker, Zui len e. a. Dit sterk bezette veld, het kan nooit missen, garandeert een wegwedstrgd, die met de grootslen in de lande zal kunnen wedgveren. Ook de publieke belangstelling zal langs de gehele route zeker groter zijn dan ooit te voren, niet alleen door het sterk bezette veld renners, maar ook van wege het startuur. Dit is n.l. verschoven van ’s morgens 6 uur naar s middags 12 uur, waardoor iedereen in de gelegenheid wordt ge steld de grote karavaan te kunnen ga deslaan. Bij de nieuwelingen heeft het Zuiden ditmaal de primeur, daar deze jonge renners dit jaar niet de Noordelijke, maar de Zuidelijke route rijden, dus via Sneek, Ulst, enz. Het startuur voor de ze groep is ’s middags half drie. In ons volgend nummer hopen we nog met enige gegevens te kunnen komen aangaande de vermoedelijke aankomst in de diverse steden, waardoor het pu bliek langs de gehele route zo ongeveer de tijd van de doortocht in hun plaats van inwoning kan uitrekenen. Naar we vernemen zit het comité nog dringend verlegen om enige kosthuizen voor één nacht. Wie steekt in dezen de helpende hand toe? De materiaalpryzen worden eind deze week of begin volgende tentoongesteld in de etalage van rijwielhandel „De Kroon”, Skilwyk”. Voor de ereprijzen zie men de etalage van Drogisterg „De Gaper”, van Geldern. De heer Scheffer was op weg naar Amsterdam, waar hg Maan dagavond in de Stadsschouwburg zou optreden in „Die Zauberflöte”. S. van der Werf overleden. Op 85-ja- rige leeftijd is de in het gehele land be kende hotelhouder Sake van der Werf op Schiermonnikoog overleden. Hij deed zijn intrede op het eiland als gemeente veldwachter, werd enkele jaren later pensionhouder en stichtte ten slotte het grote hotel met 50 kamer, waar Z. K. H. Prins Bernhard en wglen prins Hen drik meermalen hebben gelogeerd. Dat Schiermonnikoog een badplaats van betekenis is geworden, was voor een groot deel zgn werk. Ook heeft hg zeer veel gedaan voor de ontwikkeling van het reddingswezen. Beroep Berkelse arts verworpen. De Hoge Raad heeft het Cassatieberoep van de Berkelse arts J. F. A. M. O. verworpen. Zgn zaak zal dus niet op nieuw behandeld worden voor een Ge rechtshof. De Hoge Raad gaat mee met de procureur-generaal, die tot verwer ping van het cassatieberoep had gecon cludeerd. Gist en Spiritus. De saldowinst van de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft bedraagt na afschrgvingen, die ruim fl millioen groter zgn en reser veringen, die f 500.000 lager zgn, een vrgwel onveranderd winstsaldo van ruim f 2.5 millioen. Kerk benadeeld voor f 17.000. In vijf jaar tgd heeft de 58-jarige graanhan delaar P. B. uit Waddinxveen ongeveer f 17000 verduisterd ten nadele van de Ned. Herv. Gemeente te Waddinxveen, waarvoor hy als ontvanger optrad. Dinsdagmiddag zei hij voor de recht bank te Rotterdam: „Ik deed het uit

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1