SAMEN WERDEN DE DODEN HERDACHT SAMEN HET BEVRIJDINGSFEEST GEVIERD üs hjoed p p to sizzen Fan de Martinytoer s Gouden filmpjes Herdenken en vieren <1 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND r Met vliegend vaandel en slaande trom Frisse bevrijdingswind zorgde in Wonseradeel voor „vliegende” vaandels 51e Jaargang Dinsdag 10 Mei 1955 No. 36 Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad lend woord, terwijl Ds H. Kreb sloot programma Tj. de J. 9 Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvert/nties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) le week Mei 1905 Reeds op de vroege morgen passeerde de vlaggentocht Exmorra. Mét het eeuwenoude kerkje op de achtergrond vormde deze een kleurrijk geheel. (Cliché Friesch Dagblad) Het tienjarig bevrijdingsfeest is er een geweest van bijzondere al lure. Ondanks de wel wat al te frisse wind wordt er van alle kant geslaagde feesten en samenkomsten gemeld. Vooral ook de laatsten. Algemeen heeft men het gevoeld, dat het onverantwoord zou zijn in feestvreugde uit te breken, zonder stil te hebben gestaan bij de offers, die eens werden gebracht, teneinde de thans 10-jarige bevrijding te helpen bewerkstellingen. Hoogtepunt, niet alleen van de feestviering in de Zuid-Westhoek, maar zelfs van geheel de provincie was wel de in Wonseradeel, onder de fantasierijke en energieke leiding van het gemeentebestuur, gehouden vlaggentocht. en i produksjeapparaet de lanboti, ige kant. It In houn fjuchtet fül op eigen hiem Van al de gehouden herdenkingssamen- komsten en gevierde bevrijdingsfeesten kunnen wij slechts kortheidshalve een aanduiding geven, anders zouden wij wellicht door de menigte der bomen het bos niet meer zien. Onze totaalindruk is, dat overal spontaan de 10-jarige be vrijding herdacht is en dat aan de op roep, een waardig feest te vieren, vrij wel overal is voldaan. PINGJUM De herdenking van de gevallen oorlogs slachtoffers heeft ook te Pingjum op 4 Mei ’s avonds op waardige wijze plaats gehad. De regeling hiervoor berustte bij de commissie voor Dorpsbelangen. Alle families van hen, die in Pingjum be graven zijn, twee militairen en zes bur gers, waren uitgenodigd de plechtigheid •bij te wonen. Eerst werd een stille omgang rond het kerkhof gemaakt, daarna speelde het plaatselijk muziekcorps enkele toepasse lijke muzieknummers, terwijl tijdens 't spelen van het Wilhelmus, bloemen op alle graven werden gelegd. Vervolgens had er een kerkdienst plaats in de Ned. Herv. Kerk, die overvol was. Als voorgangers waren hier aanwezig Ds Franck, Ned. Herv. predikant te Pingjum en Ds Feenstra, Geref. predi kant te Dokkum, die tijdens de oorlog en met de b&vrijding als predikant te Pingjum stond. Ook de beide plaatse lijke zangkoren verleenden hun mede werking in de kerk door enige liederen ten gehore te brengen. Op bevrijdingsdag 5 Mei werd voor alle schoolkinderen in zaal de Vries een film vertoond, terwijl de kinderen getrac- teerd werden. Des namiddags had ook hier de officiële overdracht plaats van de dorpsvlag. Een blauw veld waaromheen een gele rand, symboliserend de Pingjumer halsband. Deze vlag, die bij alle dorpsgebeurtenis- sen gebruikt kan worden, werd door de voorzitter van Dorpsbelangen dankbaar aanvaard. Bolswards Nieuwsblad kleijen hawn. Hwant hy krigi jier de neifolgjende divide Ondertussen las de burgemeester een binnengekomen telegram voor van de heer en mevrouw Sierksma uit Amster dam. De heer en mevrouw Sierksma waren ook uitgenodigd op dit bitinkings- miel, maar door ziekte waren zij ver hinderd. De heer en mevrouw Sierksma waren uitgenodigd, omdat zij een groot aandeel hebben gehad bij het uitkienen de saneamde arbeidsrtierk binne dêr en lykje ek slimmeroan to wur- BOLSWARD In Bolsward was de laatste jaren de deelname aan de z.g. stille tocht nim mer zo groot als j.l. Woensdagavond. Na afloop was er een korte herden- kingssamenkomst in de Martinikerk, waar voor de honderden belangstellen den plaatsruimte te kort was, zodat me nigeen zich met een standplaats tevre den moest stellen, Pater Schellart en Ds Hagenaar spraken ieder een bezie- Wilt U zeker zijn geen strohoed van het vorige jaar te kopen, vraag dan de hoeden bij P. A. Gerritsma, Jongema- straat. Het was een op het eerste gezicht mis schien wonderlijke, maar in ieder geval kleurrijke en zeker zinvolle stoet, die op de vroege bevrijdingsmorgen zich te Makkum formeerde: Het gemeentebe stuur met 28 dames-gymnasten, waar van één in Fries costuum en 27 dames gekleed in blauw zijden japon om de vlaggen te dragen, de Chr. Muziekver. „Hallelujah” van Makkum om het mu zikale gedeelte te verzorgen. Als inzet van de glorierijke dag werd het Wilhelmus gespeeld en de Wonse- radeelmars. Vijf bussen waren nodig om de stoet te vervoeren, terwijl op een vrachtwagen de vlaggen werden meegevoerd. Het idee van B. en W. om juist op deze dag de vlaggen uit te reiken en dan op een manier als deze, heeft een grote bij drage geleverd aan de dag van het bevrijdingsfeest in Wonseradeel. De rijkspolitie reed voorop, daarna de auto van de burgemeester, waarin ook de leider van de tocht, de heer Gras dijk, had plaats genomen. De eerste drie bussen waren bevolkt door de leden van „Hallelujah”, in de vierde bus het ge meentebestuur en de laatste bezaten de dames die de vlaggen droegen. Precies om zeven uur vertrok de stoet Uit Makkum om een begin te maken met de vlaggentocht. EXMORRA viel de eer te beurt om als eerste dorp de vlag in ontvangst te ne- In het Rood Hert te Bolsward had de prijsuitreiking plaats van de afgelopen winter gehouden onderlinge schaakwed strijd. Prijswinnaars le klasse J. D. van der Werf en T. T. Westendorp; 2de kl. J. Hommes en N. H. Laagland. men. Aan de rand van ieder dorp stond een comrriissie van ontvangst gereed, die het gezelschap verwelkomde. De stoet werd vliegensvlug opgesteld en marcheerde door het dorp. Na een korte mars werd persoonlijk door de burge meester de vlag aan de dorpsdeputatie onder tromgeroffel overhandigd. Een driewerf hoera steeg op en verder ging van kleuren en de symboliek der vlag gen. Het raadslid Lycklama van Lollum, die door ziekte was verhinderd, bood ook zijn gelukwensen aan per telegram. Van de firma R. P .de Boer werd de heer P. de Boer met zijn echtgenote hartelijk welkom geheten. De firma R. P. de Boer heeft n.l. de vlaggen gele verd. Na de maaltijd werd eerst de Wonseradeelmars gespeeld en vertrok men in de richting HICHTUM. In Witmarsum had de burgemeester een telefoongesprek met de burgemeester van Bolsward om inplaats van door te rijden een mars door de stad te maken. De burgemeester van Bolsward stelde dit zeer op prijs en niet minder het ge zelschap, dat om het tijdschema zich deze weelde wel kon veroorloven. De ge- meente-politie van Bolsward’ maakte reeds haar opwachting toen het gezel schap daar arriveerde. Op voortreffe lijke wijze werd het gezelschap langs de voorgestelde route geleid, die langs het stadhuis liep, waarop de burgemester Bruinsma en verschillende autoriteiten hadden plaats genomen. Deze afwijking van het heeft de deelnemers veel genoegen ver schaft en zeer zeker ook de inwoners van Bolsward. Nu ging de tocht meer Noordelijk de gemeente in, waar bouwland en weiland elkaar af zouden wisselen. Na een bezoek aan HARTWERD en BURGWERD arriveerde men in LOL LUM. Op voorbeeldige wijze was een lid van het plaatselijk muziekcorps behulp zaam op de tocht door dit dorp. Nu waren de meer uitgesproken bouw- dorpen ARUM en KIMSWERD aan de beurt. Overal en vooral op de namid dag was er veel volk op de been. In PINGJUM werd de thee gebruikt, Dit was een zeer welkome onderbre king. Na een extra mars te hebben ge- Het bevrijdingsfeest van Wonseradeel. Wel het meest karakteristiek is het 10-jarig bevrijdingsfeest ge vierd in Wonseradeel met de on vergetelijke vlaggenparade, een initiatief, dat, ondanks de wel wat harde wind, prachtig is geslaagd en prima was georganiseerd. Is het ons niet wel mogelijk een ver. slag te geven van alle feestelijk heden in stad en land, een resumé van deze tocht mocht niet ont breken. Het werd niet minder dan een kleurrijk getuigenis, dat wie het mocht aanschouwen, ten diep ste heeft ontroerd. Het mooie in deze tocht was ook, dat geen en kel dorpje, hoe klein ook, werd overgeslagen. Ieder kreeg het vol le pond en dit heeft er zeer zeker toe bijgedragen, dat de gemeen schapszin en het saamhorigheids gevoel sterk is bevorderd. Het was voor Wonseradeel „in boppe- slach”, die zelfs buiten de pro vincie vrijwel overal de aandacht heeft getrokken. tast 41/2 miljoen yn de ündernim- oan dien earst de ündernimming sterk to meit- en dêrmei de takomst goed foar eagen to halden. Lykwols binne de win sten, dy’t men ütkearde de muoite wol wurdich. Dy’t nei de oaroch in oandiel hie fan dizze fabryk, it binne stikjes fan 750 goun nominael dy hat net to ;e yn dy tsien lenten: 5 6 8 8 8%, 9%, 9%, 8 15% en jitteris 15 fan syn jild. Dat is meimekoar 605 goune rinte fan in oan diel fan 750 goune. Yn dizze 10 jierren is fjouwer kear in forgreating fan it oan- dielenkaptael oan de merk west en sa as dit algemien gebrüklik is, allinnich foar de lju, dy’t sokke oandielen hawwe. 'Vol men dat net dwaen, dan kin men syn riocht, de saneamde claim, forkeapje oan de beurs. Dy fjouwer claims broenten ek noch op 415 goune, sadat de bisitter fan ien stikje fan 750 goune yn tsien per bard hat 1165 goune. Syn oandieltsje dat him doe goed tüzen goune koste hat, stiet nou op 320 en is dus 2400 goune wurdich. Der sit dus ek 1400 goune winst yn. Dat makket 2565 goune winst yn totael. Alle partijen dêrre yn Maestricht hawwe it der best mei hawn, in fikse fabryk is ütdijd ta in tip-top moderne great-yn- dustry, direkteuren en ünderbazen haWwe grif, lyk as de hearen kommissarissen, de noadige tantièmes bard, de salarissen fan t" het weer, langs ALLINGAWIER, IDSE- GAHUIZUM en PIAAM, waar de cere monie zich herhaalde en waar telkens heel het dorp was uitgelopen om dit hoogtepunt in de feestvreugde mee te maken. GAAST zorgde voor een verrassing, daar schoolkinderen stonden opgesteld, om een lied te zingen. Bij het overrei ken van de vlag werd een groot ver sierd brood aan de burgemeester over handigd. Hierna kwam via FERWOUDE en Wor- kum PARREGA aan de beurt. Tot HIESLUM toe was het tijdschema nog niet in gevaar geweest. De chauffeurs hadden daar nogal wat moeite om weer op hun nummer te komen. Via DEDGUM moest men, om de vol gende halte te kunnen bereiken, te Blauwhuis weer even het gemeentelijk grondgebied verlaten. In GREONTERP kwamen twee jeugdige ruiters te paard de stoet inhalen, n.l. Harmen ledema en Hans Galerna, die ook weer voor uitgeleide zorgden. Hierna ging het de zelfde weg terug naar TJERKWERD, waar naast de commissie van ontvangst 6 dames in Fries costuum opgesteld stonden. Hier wachtte de koffietafel. De voorzitter van de Oranjever. te Tjerkwerd, de heer Postma, voerde tij dens de koffietafel even het woord. Hij uitte zijn dank voor de eer, die het dorp te beurt viel, dat het gezelschap hier de tocht onderbrak. Op verzoek werd voor het huis van de heer S. S. de Jong Dzn., (correspondent van ons blad) te Tjerkwerd een mars gespeeld. Daar het zeer winderig was, hadden niet alleen de leden van het corps moei te met hun hoofddeksels, maar ook de heren van de raad deden nogal eens een greep naar het hoge geval, dat hun kruin sierde. Niettemin zat de stemming er wel in. Elk had zich bij voorbaat al verheugd om deze dag mee te maken. Na een tipje Bolswarder grond te zijn bereden, kwam SCHETTENS aan de beurt, hierna LONGERHOUW en SCHRAARD, waar telkens onder grote belangstelling weer de betreffende dorpsvlag werd uitgereikt. Zonder weinig tijd te hebben verloren, kwam de stoet in de residentie der ge meente, WITMARSUM, aan. Hier werd het gezelschap een warme maaltijd aangeboden, dat betiteld werd met Bitinkingsmiel Wünseradiel. Dit „miel” had een gezellig verloop. Het gezelschap werd verwelkomd door de voorzitter van „Voor elk wat wils”. Ook de voorzitter van het feestcomité voerde het woord. Hij noemde de vlag genparade en het overreiken van de dorpsvlag een hoogtepunt op de dag van dit feest. Vooraf werd door drie damesleden van het corps het clublied gezongen, begeleid door de heer Bok, die tijdens het miel de muziek verzorg de. De kasteleins-inventaris van de heer Hollander, café „Neuf’ bij boelgoed ver kocht. ynvestearing waerd lykwols bitelle üt de makke winsten, to witten 10 miljoen gou- né. Dizze winsten waerden net ütkeard, mar bleauwen yn de ündernimming. De winstmooglikheden binne nou dan ek folie en folie greater as doedestiids. It leste jier is dêrfan wol in tige sprekkend biwiis, hwant de eksploitaesje-winst wie allinnich dit jier 61/> miljoen goune, dat is binei likefolle as it hiele oandielenkaptael fan de ündernimming. Men makke bruto dus in winst fan 90 yn ien jier. Om lykwols de ündernimming sa sterk moog- lik to meitsjen en oan de oare kant de bi- lêstings sa folie mooglik to üntrinnen, liet men h; ming sitte. Der is dus wol alles om sjen nemers een blokje kaas aan te bieden, wat op hoge prijs werd gesteld. Na WONS kwam het eindpunt MAK- j KUM in ’t zicht. Een flinke mars werd gemaakt en al liet de moeheid zich al enigszins gevoe len, bij de tonen van de muziek werd weer nieuwe kracht opgedaan om ook de laatste mars te doen. Op het Plein, waar het eindpunt was, stonden kinderen van de verschillende scholen klaar onder leiding van mees tel’ Pruiksma enige liederen te zingen. Een driewerf hoera werd uitgebracht op het Koninklijk Huis, op de gemeen teraad en op het muziekcorps. Daarna geschiedde de overdracht van de vlag en behoorde deze glorieuze tocht tot het verleden. maklik in 1 ie- tapast wurde, harren is wak- it wol saek de "joed to brüken om to sjen oft ing sa binne, dat beide harren wichtige taek forfolie kinne sa, dat de maetskiplike forhaldingen net to folie spanningen krije to dragen. It is dochs sa, dat as ien fan beide oan ’e krapper- ein komt, dat dan earst de arbeidskrêft en letter ek it kaptael him iensidich rjochtsje soe nei de winnende partij. De leste jier ren liket it der in soad op, dat de yn- dustry dy winnende partij wêze sil en de spanningen op de saneamde arbeidsriierk Hwat hat Cjabe Skroar I vormde. Heel het feest had te Bolsward een vlot verloop en een en ander bleek uitmuntend georganiseerd te zijn, ter wijl de beide geüniformeerde muziek corpsen veel hebben bijgedragen tot het welslagen van het feest. WITMARSUM Op het Kaatsplein verzamelde zich hier een grote menigte om deel te nemen aan de plechtige stille omgang naar de graven der gevallenen. Voorafgegaan door de leider en organisator van deze stille omgang, de heer P. Adema. Door de Burgemeester werd namens de gemeente een kranslegging verricht. Leerlingen van d? beide scholen brach ten hun bloemenhulde. De beide muziek corpsen speelden het Wilhelmus en ’t Engelse volkslied. De stoet schreed hierna naar de kerk die tot in alle hoeken bezet werd. Deze indrukwekkende dienst werd met gebed geopend door de heer Adema, die de afgelopen jaren steeds de leider van de „Stille Omgang” is geweest. De vier geestelijken spraken een korte overdenking uit. De zangver. „Schep- pingsgave”, het Vrjjz. Gem. Zangkoor en het R.K. Fraterskoor gaven hunne medewerking. Dg van Leeuwen sloot met het Onze Vader, waarna werd gezongen „Mijn schild ende betrouwen”. Des ochtends 8 uur klonk op de bevrij dingsdag van de koepeltoren de koraal- muziek, terwijl rond de vlaggenmast op het Kaatsplein om half negen door de leerlingen van de beide scholen gezon gen en gedeclameerd werd, waarna de kinderspelen en een ballonwedstrijd plaats vonden. Ruim 12 uur arriveerde de stoet „Won- seradeel-tocht”, die veel volk op de been bracht. Op het Kaatsplein werd door de Burgemeester de dorpsvlag aan de voorzitter van Dorpsbelang, de heer M. van Toorn, overgedragen. Des namiddags werd in een optocht de nieuwe dorpsvlag meegedragen en maakte men door de overal versierde straten een rondgang. Een 20-tal ver sierde wagens taferelen voorstellen de uit en rond de bezettingstijd na men aan de optocht deel. De .beide plaatselijke muziekcorpsen speelden hun marsen. ’s Avonds werd het feest besloten met een blijspel „Drie is te veel”, een rhyth- mische vlaggendans en samenzang. Burgemeester Oosterhoff sprak een slotwoord. de liedende lju kinne ministers jaloersk meitsje, de oandielhalders binne yn tsien jier trije kear sa ryk wurden, allinnich fan de arbeiders kin ik neat fortelie, hwant der litte de beursoersichten harren net mei yn. Mar lit üs oannimme, dat dy op de- selde basis bitelle binne as yn 1’ dan biluwe wy grif oan de feili^ produksjeformogen fan de fabryk wie yn’ 1945 mar 9000 ton, nou is it 32000 ton. En it hiele apparaet is folslein fornijd en foldocht oan de heechste easken. Hwa kin nou yn ’e lanbou soks sjen litte? Hwer lizze de nije buorkerijen mei de moderne stallen en ynrjochtingen. Yn pleats fan it greatste diel fan de ynkom- sten yn de oidriuwen to halden, binne dizze bidriuwen oer it ginnerael allinnich mar alder wurden. En dêrmei is in kans forsomme, dy’t allinnich yn goede jierren komt. As hjir efteroan in tiid komt fan mindere bidriuwsütkomstene dan hat de yndustry him dêrop klear makke en stiet dy mei de treflikste ütrissing klear om de kon- kurrinsje treast to wêzen. Mar yn de lanbou hat de regearing de eigners mei de wet yn de jian it ünmoog- lik makke om dy selde wei to gean. Jier- renlang koe it normale ünderhald net iens bitelle wurde. En de prizen fan de produkten binne leech halden omt wy oars to heech kamen to lizzen mei it needsaeklik libbensünderhald fan de yn- dustryarbeider. De yndustrialisaesje wie soarch nümer jen. Mar de fraech oft de beide hynsders foar de nationale wein yn de leste tsien jier gelyk en rjocht bihan- nele binne, twingt him des te sterker op. Men kin op groun fan dit inkele foar- byld gjin algemiene konklüzje lüke, mar LANBOU EN YNDUSTRY De twa bilangrykste hynsders foar de wein fan de wolfeart binne lanbou en yn dustry, of lit üs sizze: yndustry en lanbou. Hja hawwe beide kaptael en wurkkrêft fanneden en bisykje ek alle beide har ren to bileanjen. It is net sa 1. forgeliking to meitsjen tusken de thoaden, dy’t der by hwant de organisaesje fan ker üngelyk. Dochs is eagen ris gr L de forhaldii 'ichtige den. In earlike forgeliking is lykwols net sa maklik, der binne safolle yndustryen en safolle ündernimmingen en oeral binne greate en lytse forskillen. De risicofaktor wurdt yn de yndustry heger taksearre as yn de lanbou, de konjunktuer is der hefti ger to fornimmen en de bütenlanske kon- kurrinsjemooglikheit is der ek binammen net lytser. Ien fan üs greate banken hat okkerdeis yn syn „beursoverzicht” in oersjoch jown fan ien fan de bilangrike papierfabriken en ris sjen litten hoe’t it dêrre mei gien is sünt de oarloch. En nou siz ik tofoa- ren, dit is fan ien bipaelde fabryk üt ien bipaelde yndustry. It is gjin gemiddelde, mar ek net bipaeld in ütrinder, it is in gunstige ündernimming, ien dy’t it goed gien is de léste tsien jier. Hwat dat dêr bitsjut, kin it neifolgjende sjen litte. Yn 1945 bigoun de Koninklijke Nederland- sche Papierfabriek to Maestricht mei in kaptael fan goed oardel miljoen (1.65O.OOO). De winsten, dy’t nou yn de jierren ’45 oant ’55 makke binne. wie- ne, neidat de bilêstinger bitelle wie- ne yn roune sifers sa: 3 ton, 7^2 ton> 8 ton, 1 miljoen, 1.2 milj., 2.5 milj, 3.9 miljoen, 2 milj., 2.9 milj. en it léste jier 5.6 miljoen goune. Dizze winsten binne foar it greatste diel brükt om it bidriuw aloan to modernisearjen en to forgreat- sjen. Der waerd sa’n 17 miljoen goune foar brükt. It oandielenkaptael, dus it frjemde jild yn de ündernimming, waerd meiiens op- fierd ta rom 7 miljoen goune, sadat op dit stuit it risicodragend kaptael fjouwer kear sa great is as yn it bigjin. Ek makke men gebrük fan lieningen tsjin in fêst rintepersentaezje, ek 7 miljoen, mar dêr is de helt al wcr fan óflost. Hu at üs nou tige ynteresseart, is de fraech: Hwermei is dizze fabryk nou great wurden. En dan binne inkelde sifers wol learsum In fabryk fan oardel miljoen is likernóch foroare yn ien fan tweintich miljoen, hwant nei de oarloch is der I8I/2 miljoen bistege oan modernisearing en forgrea ting. De greatste helt fan dizze enoarme ik doar wol sizze, dat it de skyn hat, dat de lanbou, by it forparten fan de natio nale wolfeart, minder wei komd is as foar in goede forhalding tusken de maet skiplike groepen en in algemiene for- sterking fan üs produksjeapparaet noa- dich west wie. speeld, waarbij de raadsleden met de dames een rondedans maakten. Vijf dorpen stonden nog op het pro gramma. Na ZURICH het nieuwe en jongste dorp van Wonseradeel CORN- WERDERZAND. De heef Keizer nodig de het gezelschap uit om een verfris sing in ontvangst te nemen. Daar hier voor geen tijd was, bood de heer Keizer aan ofn in hotel „de Zwaan” op zijn re kening zulks te doen. In CORNWERD stonden twee char mant geklede dames klaar om de deel- 1, I met het Onze Vader te bidden. Ook het bevrijdingsfeest is in Bolsward opgewekt gevierd. Bijzonder veel zorg was er besteed aan de gecostumeerde optocht, die c.a. een kilometer lang was, al deed de felle wind wel enige afbreuk, ’s Middags werd er op het ijsbaanterrein een geslaagd kinderfeest gegeven, terwijl de oudere jeugd deel nam aan een wandeltocht. 's Avonds was er een samenzangpro- gramma op het Broereplein, onder lei ding van Arjen Zondervan, waarna het feest besloten werd met het ontsteken van een vreugdevuur. ’s Middags hebben de kleintjes genoten I van een poppenkast-voorstelling, ter- wijl de doortocht van de Wonseradeel- Het’heeft "de deelnemers aan de tocht een fleurig en kleurig intermezzo aan niets ontbroken. Hulde aan Burge meester, Secretaris en Gemeentebe stuur voor deze prachtige dag door hen aangeboden. De dames verzorgsters komt alle lof toe voor de manier waar op zij 41e aan hen toevertrouwde passa giers hebben vertroeteld. De politie een woord van dank voor het correcte optreden, waardoor de tocht veilig en vlot is verlopen. In Makkum, dat het deze dag zonder eigen muziek moest doen, was voor deze feestdag, omdat het corps aan de tocht deelnam, een draaiorgel gehuurd door de buurten Voorstr^at-Vallaat. De burgemeester, die zich bijzonder in-- teresseert voor dergelijke muziek, kon niet nalaten zelf het pierement te be dienen. Hierna begaven de deelnemers zich naar hotel „de Zwaan” om nog even gezel lig de dingen van de dag te bespreken. Een glorieuze dag was ten einde.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1