Ki- KRIJN POST WINT DE NEGENDE ELFSTEDENWEDSTRIJD Braat Jr. sterkste bij de nieuwelingen KRISKRAS door Nederland DIAMANTEN HOULIKSFEËST TO SPANNUM L If üs hjoed 2 “J? to sizzen Noil ins oan de aide tenser slachterij Fan de Martinytoer Gouden filmpjes 2de week Mei 1905 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND *3^ ■-tw Tj Dinsdag 17 Mei 1955 No. 38 praktyk iken yn, DAT HOECHT NET BETTER Tj. de J. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451-Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) De enigste teleurstelling, die het comité ondervond was het zonder kennisgeving absent blijven van een 20-tal amateurs. Dit muisje zal voor de betrokkenen hoogstwaarschijnlijk nog wel een staar tje krijgen, aangezien contractbreuk door de sportcommissie der K. N. W. U. gestraft kan worden met een schorsing van 2 a 3 maanden. Het betrof hier de mindere góden, de kopstukken, waar het echter om ging, waren allen present en deze hebben er voor gezorgd, dat deze 9de Elfsteden wedstrijd van begin tot eind een boeiend karakter heeft gedragen. Er hebben zich 24 man vrijwillig aan gemeld om een corps „brandwacht” te vormen. De beloning is 40 cent per uur. Prins Hendrik zendt de raad een tele gram als uiting van dank voor de aan hem gerichte gelukwens ter gelegenheid van zijn verjaardag. DE NIEUWELINGEN. Ook de wedstrijd van de jongere garde heeft een sportief en spannend verloop gehad. Onze woningbouw. In Maart zfjn 3109 woningen gereed gekomen, een aantal dat lager is, dan in de afgelopen jaren het geval was, hetgeen is toe te schrij ven aan de langdurige vorstperiode. Goede wils dag. Op 18 Mei wordt her dacht, dat in het jaar 1899 te Den Haag de eerste wereldvredeconferentie werd gehouden. Jehova”» getuigen gaan congresseren. In twee speciaal gecharterde schepen zullen op 14 Juli van Quebec in Canada enkele duizenden afgevaardigden van de keine biskieden boargerswent, yngang fan Spannum, wenje en Aukje, de èldste doarpsbi- lens berne en dus 85 jier; syn frou Aukje van de Lageweg is in jier of fjouwer jonger. Hja kaem to wrald op 16 Aug. 1873 to Warkum. Nei har houlik op 18 Maeije 1895, setten hja har to wenjen yn in diel fan de aid lenser pastorij, wylst Lieuwe in great hok hierde op ’t hiem fan syn aide lju en dat omtsjoende yn in slachterij. Hoewol it doarpke doedestiids yn bet- tere wolstan forkearde as hjoed de dei, Men moat de minsken mar brüke sa as hja binne, men kin se dochs net krije as se wêze moatte. Vijftig jaar omroeper. De omroeper van Culemborg herdacht, dat hij vijftig jaar als zodanig was opgetreden. Achter de nieuwe huizen in ’t Nannen- hof wordt een lantaarnpaal geplaatst. sterdam verhoogd. Volgens mededeling van H. Drijfhout en Zn’s Edelmetaal- bedrijven is de zilverprijs met ingang van 12 Mei vastgesteld op f 108.25 f 113.75 per kg fijn, tegen voordien f 106.25—f 111.75. Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad echte yndustriëlen, dy’t soks folie dat men yn de Circus Wilke gaf een serie voorstellin gen op het stuk land tegenover de KNM-fabriek. Het Broereplein was voor het circus te klein. Gevestigd buiten de St. Janspoort te Bolsward als Hoef-, Grofsmid en ka chelmaker S. Glotsbach. Vraag op het hoofdakte-examen: Op welke eilanden en in welke residentie of gouvernementen liggen de volgende 32 plaatsen: Baros, Candak, Samarin- da, Maros, Kema, Modjokerto, Rong- kob, Saekaboemi enz. Te Vriezenveen zijn 200 (volgens ande re berichten 400) woningen afgebrand, ken uit Tilburg met vlak op zijn hielen Noyen en Niesman van Amsterdam, Braat van Aalsmeer, Steenvoorden van De wegwedstrijd. Over de wedstrijd der Amateurs het volgende: Nadat burgemeester Bruinsma voor het stadhuis om enige minuten voor twaalf het startschot heeft gelost, gaat de ka ravaan nog even in kalm tempo tot de Hollandiafabriek, maar dan wordt de sprint direct aangetrokken en in een hoog tempo worden de eerste kilometers uit de pedalen getrapt. Dat het hard gaat, ondervindt Ouwerkerk van Aals meer, want deze renner, die altijd even op temperatuur moet komen, moet reeds bij Harkezijl loslaten en is daardoor ver der kansloos. Nog voor Witmarsum nemen Braat van Aalsmeer en Pronk van Warmenhuizen het grote risico er nu al tussen uit te trekken. Bij Arum is hun voorsprong reeds uitgegroeid tot 450 meter, wel De heer Vrijburg te Bolsward herbe noemd tot gemeente-architect. De heer Praamsma wil de instructies dusdanig wijzigen, dat het aanvaarden van bij baantjes onmogelijk wordt. B. en W. van de gemeente Bolsward stellen de raad voor de kerkvoogden der Martinikerk te sommeren tot openstel ling van de z.g. regeringsbank en bij weigering een gerechtelijke vervolging in te stellen. Alhoewel de weersvoorspellingen niet bijzonder gunstig waren, hebben de organisatoren van de klassieke wegwedstrijd langs de Friese 11 steden hun handen nog mogen dichtknijpen. Wel is het vanwege de harde wind een zware tocht geweest, maar de voorspelde regen, afgewisseld met hagelbuien, bleef achterwege en mede hierdoor kon van een prachtig geslaagd wielerfestijn ge sproken worden. Er is geen wanklank gehoord, de E. H. B. O. be hoefde er niet aan te pas te komen, er is een felle en sportieve strijd geleverd en over de schat van prijzen hadden zowel de deel nemers als officials der K. N. W. U. niets dan lof. probeert het peleton de vluchtelingen tot rede te> brengen, maar het tweetal, om beurten de kop nemend, weet de af stand zelfs nog te vergroten en tussen Harlingen en Franeker liggen ze op ruim 900 meter. Hard, zeer hard, met zo nu en dan een snelheid van bijna 60 km, trekken Braspenning, Piet de Bruin Stolker en Kooyman aan het peleton, maar voorlopig zonder resultaat. Bij St. Anna Par. liggen Pronk en Braat zelfs op 1500 meter, maar direct hierop moet Pronk het hoofd buigen en zijn bondgenoot Braat loslaten. Door het hoge tempo zien we op dit traject di verse renners uit het grote peleton ver dwijnen, echter niet onze plaatsgenoot Geert van der Weij, die zich soepel draaiend tussen de groten weet te hand haven. Bij Midlum moet één van de kopstuk ken plotseling loslaten, het is Bloetjes van Alkmaar, die wegens pech aan zijn derailleur moet afstappen, waardoor z’n rol is uitgespeeld. Vlak voor Dokkum wordt het tempo op nieuw verhoogd en dit blijkt voor velen noodlottig te zijn, ook v. d. Weij moet nu loslaten en daarmee zijn ook zijn il lusies verdwenen. Na Dokkum met het zware traject tot Leeuwarden voor de boeg, hebben we zo’n idee, dat koploper Braat zijn voorsprong spoedig zal moe ten prijsgeven, maar verbeten zet de moedige Aalsmeerder door en presteert het zelfs om zijn voorsprong tot ruim 3 km op te voeren. In Leeuwarden gaat hij dan ook met 3 minuut voorsprong op kop, maar dan blijkt hij toch te veel van zijn krachten te hebben gevergd, plotseling zakt zijn snelheid van 38 op pl.m. 30 km en 1 kilometer voor Marssum is het peleton hem tot op 1% minuut genaderd. Daar in Bolsward voor de eerstaankomende een schitterend Remington scheerappa- raat ligt te wachten, zet Braat nog maals de tanden op elkaar, maar alles is tevergeefs, tussen Beetgumermolen en Dronrijp wordt hij achterhaald dooi’ een inmiddels uitgelopen groep van 4, n.l. Barlage van Amsterdam, Klebach van Amsterdam, Pronk van Warmen huizen en v. d. Reyt van Groningen. Na Dronrijp zet het grote peleton de vervolging op de 5 vluchtelingen in en in Wommels staat het reeds vast, dat uit een groep van 20 renners uitgemaakt zal moeten worden, wie de prijs bij de tussencontróle in Bolsward in de wacht zal slepen. Even voor Bolsward trekt Stolker van Zuilen er onverwacht met een machtige sprint tussen uit, alleen Kooyman van Den Haag kan hem volgen, maar Stol ker is niet voorbij te komen en met minstens 10 meter voorsprong, schiet de Zuilenaar glunderend over de finish lijn. Met 140 km achter de rug wordt nu aan de laatste 90 km begonnen. Reeds na 2 minuten waagt Braspenning de grote sprong, welke hij tot vlak voor Spannenburg weet te verdedigen. Hier wordt hij achterhaald en direct hierop gaat v. d. Wetter uit Noordwijkerhout op de vlucht, 5 min. later gevolgd door de Alkmaarder J. Rol. Bij Sloten blijkt de gehele groep uiteen gevallen te zijn, op kop met 400 m. voorsprong liggen nu Rol en v. Wetter, gevolgd door Kooyman, Post, v. d. Heu vel, W. Snijders, P. de Bruin, Klebach en Stolker, weer op 400 m. ligt Fran- Heemstede en Janissen van A'dam. Om precies half drie schoten een 100-tal jeugdige renners als een pijl uit de boog in de richting Sneek. Al spoedig tracht ten enige overmoedigen er tussen uit te trekken, doch de een na de ander werd na enige kilometers al weer tot de orde geroepen. Tot voorbij Sneek werd met een snelheid gereden van bij na 60 km per uur, wel zakte het tempo daarna enigszins, maar toch was het hoog genoeg de grote groep uiteen te doen vallen. Bij Spannenburg lagen 12 renners op kop met 300 meter voor sprong op de volgende groep van 23, met daarachter verschillende groepjes van 3 en 4 renners. Bij Wyckel was de situatie weer geheel anders, nu bleek de kopgroep 17 man te bevatten, die langzaam maar zeker wist uit te lopen tot 700 meter. Daar het tempo zeer hoog lag, konden ver schillende rijders het tempo ten slotte niet volhouden en toen Staveren bereikt werd, lag he< gehele veld volkomen uit elkaar. Met een voorsprong van 700 meter op de 2de en 1300 meter op de 3de groep lag de kopgroep van 8 man sterk toen gewonnen in de course. Wat de 2e groep van 12 man ook pro beerde, de 8 vluchtelingen behielden een veilige voorsprong en om precies 16.36 uur, niet minder dan 30 min. eerder dan verwacht werd, schoot Braat Jr. uit Aalsmeer als eerste over de eind streep, op de hielen gevolgd door W. van Greuningen uit Amsterdam. De uitslag was: 1ste prijs: A. Braat, Aalsmeer die voor 1 jaar houder werd van de LAB- wisselbeker. 2de prijs W. v. Greuningen, Amsterdam, 3de. K. Stam, St. Pancras; 4de. J. Elias, Halfweg; 5de. G. Duinmeijer, Beverwijk; 6de. Th. Jellema, Birdaard; 7e. J. de Boer, Edam; 8e. G. Veenstra, Alkmaar; 9de. H. Marinus, Amsterdam; 10de. M. Koops, Amsterdam. Tijdens de prijsuitdeling in hotel Boer- mans, werd o.a. het woord gevoerd door de consul der K. N. W. U., de heer Korf van Groningen en de heer George Ho genkamp. Alle sprekers waren vol lof over de prachtige wedstrijd, de buiten gewoon fraaie prijzen en de perfecte organisatie. Het wielercomité van de Friese elf ste den kan dan ook met trots terugzien op haar 9de na-oorlogse sportfestijn. Yn in by de Lieuwe wenners. Woansdei is it er femyljefeest, hja bin ne dy dei 60 jier troud. Neist sil dan yn hiele Spannum-Iens de flaggen üthingje, om’t hja der altyd wenne ha en fan de minsken tige wear- dearre wurde. Lieuwe Eringa is op Aldjiersdei 1869 to XKl JE 51e Jaargang Hinderlijk volgen. De Amsterdamse dame, die vier jaar lang met haar auto twee ambtenaren van het O.M. bij het Kantongerecht toeterend achtervolgde, werd door de rechtbank aldaar veroor deeld tot een maand hechtenis. Zilverprijs verhoogd. In navoging van de hogere noteringen in Engeland en Amerika is ook de zilverprijs te Am- Kleuter toegetakeld. Toen de 3-jarige Martha Oudhuijsen te Harlingen de bij haar thuis geboren jonge hondjes wilde strelen, werd zij door de moederhond zo ernstig in gezicht en handen gebeten dat spoedopneming in het ziekenhuis nodig was. Visseizoen vervroegd. Minister Mans holt besloot het visseizoen twee dagen vroeger te openen, zodat reeds op 30 Mei, tweede Pinksterdag, de hengel sport kan worden beoefend. Prjjzen van radio» 20 pet. lager? Ver tegenwoordigers van het ministerie van Economische Zaken hebben representan ten van de radiohandelaren en impor teurs verzocht om de prijzen voor ra dio’s met 20 procent te verlagen. Dit verzoek werd gedaan tijdens een van de gebruikelijke besprekingen, die het ministerie na de schorsing van de kar tels met de radiobranche heeft. Het circus trok. De 15-jarige Hans van der Heide uit Haarlem, die twee weken geleden spoorloos verdween, was ondergedoken in het circus Mullens, waar .hij als staljongen de kost-verdien- de. hja net saekiik en rom genöch tinke en bi- nammen fierst to deun wêze om de din gen neffens de eask to lieden. Fansels- sprekkend waerd hjir tsjinyn brocht, dat de manske suvelyndustry dochs wol hwat oars sjen liet, dat men dêrre nou al fyf- tich jier en langer praktysk gjin ünge- lokken makke hie en de bidriuwen nef fens de easken fan de tiid knap oanpast en ütwreide hie. It is wier, dat de fa- briken gebrük meitsje fan technyske en wittenskiplike lieders, it is wier, dat de boeren seis al dizze dingen net stik foar stik folslein bioardielje kinne, mar it is ek wier, Schuur met 15 varken» verbrand. In een schuur te Bussum, waarin zich var kens voor de mest bevonden, is Donder dagmiddag brand uitgebroken. De vlammen grepen zeer snel om zich heen. De handelaar was naar de markt in Bussum en zodoende was niemand aan wezig om de dieren te bevrijden. Vijf tien varkens kwamen in de vlammen om. V.S. en Canada naar Europa vertrek ken om daar deze zomer de massale ver gaderingen der Getuigen van Jehova bij te wonen. Andere getuigen zullen later per vliegtuig volgen. Een deel van hen zal dus ook naar Nederland komen, want in de Houtrusthallen te Den Haag zullen de Nederlandse getui gen van Woensdag 17 tot en met Za terdag 21 Augustus a.s. het grootste congres houden, dat zij tot dusver in ons land hebben georganiseerd. Hartverlamming. De 19-jarige voet baller D. Alma uit Geleen is bij een voetbalwedstrijd te Nieuwstadt tussen de jeugdclubs „Ria” en „Steenbergse Bos” Zaterdagmiddag aan een hartver lamming overleden. De dood overviel de jongeman op een moment, dat hij niet aan het spel deelnam. alle jierren in greater plak yn by de bi driuwen. Hjir yn de buert is it foaral Warkum, dat syn plak op in skoandere wize skjinmakket. Dêrneist kriget Easter- ein ek de smaek goed to pakken, al hat men dêrre jit inkelde jierren in drege ófskriuwing under to bringen troch de hege ynvestearingskosten. Mar ófsjoen dêrfan komme hja goed yn de rige en sille it gri. wol klearje nou’t hja de oocht om binne. It droech gers wurdt fan jier ta jier meat populair en it foldocht de lju yn it fuorjen bést. Nei de oarloch is dêtrroch de produksje fan droech gers yn dizze eigen droegeriien fan 8000 oant 40.000 tünne omheech gien. Dat seit folie mear as wurden dwaen kinne. It op gleed bringen fan nije din gen mei men oan foarljochting en oare regearingsynstansjes tadiele, de gong -er- yn bringe en it fierder bringen is boere- saek. En as nei in tiidrek fan goed tsien jier dizze dingen net troch de praktyk oernomd wurde, dan sitte der bonken yn, leau dat mar. By it trochwurkjen fan it jierforslach fan de V.C.G. treft my ek dit kear wer de forstannige wize fan óf- skriuwen en de moed om troch moder nere ynstallaesjes de ynwindige krêft fan dizze bidriuwen to forgreatsjen. Wis, Warkum rint der üt, mar it lytse Idaerd wie likegoed in treflik foarbyld fan kloek buorkjen al koene Aldeskoat, Loëngea en Harich harren in rit foar bliuwe. Mar dy lizze op oare groun <*n hawwe dêrtroch ek in streekje foar. Net minder sprekkend is in oare boere- saek fan de leste tiid. Ik bidoel de K.I. Mei hiel hwat saeklike en psychologyske remmen is dit nije weintsje starten, mar hoe hurd giet it dermei. Hwer’t men ek komt, de K.I. hat de sokken der forgoed yn. De boeren meije dan konservatyf hjitte, mar hurder dan dit nije yngripen- de K.I. wurk deryn giet, hoeclit it net. Forline jier sette Arum in modern sta tion on in royale wize oan de ein fan har doarp. Net in heukerich saekje, m.alles neffens de modernste easken. Hja bou- Hwat hat C/abe Skroar Een jammerlijke opstopping in de stra ten van Hindeloopen, waarvan Snijders, P. de Bruin en Klebach de dupe wor den en hierdoor voor de hoofdprijzen zfjn uitgeschakeld, doet het spelbeeld weer een verandering ondergaan. P. Kooyman en Kr. Post weten de 2 koplopers te achterhalen, zetten meteen door en dat betekent voor Jan Rol de genadeslag. Na Workum staat vast, dat Kooyman, Post en van Wetten onder- Kooyman, Post, v. Wetten onderling gaan uitmaken wie winnaar wordt van Krijn Post, de man die in de Zuidelijke route door pech 2 minuten achterstand opliep en reeds kansloos leek, doch on danks dit op schitterende wijze vóór Staveren weer aansluiting wist te krij gen, toont echter in de laatste kilo meters nogmaals zijn aparte klasse, door zijn beide rivalen met een gewel dige eindspurt van zich af te schud den om daarna zegevierend als eerste de eindfinish te passeren, op 8 meter gevolgd door A. van Wetten van Noord, wijkerhout en daarachter Kooyman van Den Haag als uitstekende derde. Kr. Post legde het gehele parcours af in 5 uur 55 min. 1ste prjjs, locomotief-sportrijwiel, plus LAB- en KNWU-wisselbeker, met Erebeker, uitgeloofd door de Rizla: Kr. Post. N.-Vennep. 2de prijs, „BS”sportrijwiel, plus lauwer- A. v. Wetten, Noordwijker- tak: hout. 3de prijs, Een frame, plus ereteken: P. Kooyman, Den Haag. 4de pr. J, Rol, Alkmaar; 5e. A. Bras penning, Zundert; 6e. H. van Kloot, Zundert; 7e. M. v. d. Heuvel, Hengelo; 8e. H. Stolker, Zuilen; 9e. J. Westdorp Heerenbroek; 10e. W. Klebach, Amster dam. 11 t.m. 19 werden: Snijders, Half weg, P. de Bruin, Roosendaal; Niesman A’dam, F. Braat, Aalsmeer; T. Noyen Amsterdam, J. Franken, Tilburg; R. Janissen, A’dam en P. Steenvoorden. Heemstede. Bovendien ontvingen de 1ste prijswin naar nog 3 radiumbanden; de 2e prijsw 2 stuks en de 3de prijsw. 1 band, alle 6 beschikbaar gsteld door de Radium-ban- den-fabriek. Der hat in tiid west, dat mannichien bi- wearde, dat de stifting en lieding fan agraryske yndustrieën winliken de boeren boppe de macht gean soe. Lytse fabrykjes, dy’t men maklik oersjen koe, dat soe jit gean, mar as de dingen hwat bitsjutting krigen, dan soene F' net saekiik en rom genöch tinke kreas op 'e tiid dizze deskundigen oan- steld hawwe en troch in goede organi- saesje soarge hawwe, dat hja technysk én ekonomysk én administratyf har taek wol oankinne. Ja, waerd dan andere, de suvel, dat wie noch dêroan ta, dat wie ek by aids altiten in stik boerewurk en dat hie har bilang- stelling fan aids, mar fan Oare dingen moast men winlik öfbliuwe en oerlitte oan better koene. It treft nou, léste jierren fannijs twa dingen fan boe re side oanpakt hat, dy’t üs fergje op in oardiel oer de saeklikens fan de boere stan. Dêr is alderearst de kwestje fan it gers- droegjen. In oarlochsberntsje om sa to sizzen, al wiene de earste stappen al foar de oarloch setten. De regearing naem hjir de foarstap en makke de earste proeven troch subsydzjes mooglik. Mar al ringen setten hjir en dêr de boeren meiinoar de skouders deründer en fan jier ta jier sjogge wy dizze bidriu wen de fuotten steviger under it liif krijen. Is it tafallich, dat fan de 48 koö- perative droegerijen allinnich yn Fryslan 19 steane? En yn in oare greidboers- provinsje as Utert mar 1 Ik leau it net; de Fryske boer naem net allinnich op suvelgebiet de foarstap, ek op fokkers terrein binne deselde mannen ünbitsri- den nümer ien. De bitsjutting fan it Fryske Stamboek, dus fan ien provinsje, is by de swartbünte kij folie greater as de oaren meiinoar. Hwa t de forslaggen fan de bollekeuringen üt it hiele lan neigiet, stiet forstomd oer it feit, dat rounom de Fryske bollen de lieding haw we, sa sterk, dat men jitteris it plak fan de keuring neisjocht, omdat it hast net to leauwen is. En hwat in kapitael bilang dit foar Fryslan west is en alle dagen noch is, dat kin men hast net omfiemje. Mar ek de gersdroegerijen litte itselde sjen. Kloek en sunich fan opset. mar dochs de wjukken fierder ütslaend as it dat dizze selde boeren dochs-kin, buorkje hja stadich fierder en nimme den it op ’e groei, hwant de mannen wie ne net binav.d foar in bytsje. Mar nou al sitte hja wer byinoar, hwant it is al wer to lyts. Mei acht bollen kinne hja it lang net mear oan, der moatte grif toalf kom me en de ein is jit lang net to sjen. Al wer, dizze boerebistjürsleden binne net bang foar moderne dingen en fikse kap- talen, hja doare wol ütjaen en witte skoan to buorkjen. Mar de boer is pas safier to krijen as er ynwindich woun is foar in saek en dat mei net yn ’e kiif stean. Hy moat hwat ynrinne yn dit soarte fan dingen, mar lit him dan mar los, hy wit sekuer hwat er wol. En hy docht for- stannich om de dingen, dy’t sa ticht by syn bidriuw zze yn eigen han to halden. Dat makket de krêft fan de boerestan greater en har ynfloed folie sterker. Dat hat er ek nedich, ha wy al mear as ien kear harren foarhalden. De maetskippij hat allinnich achting foar prestaesjes en de greatrte fijan fan de boerestan sit jit altyd yn eigen rigen. Troch dieden fan sok gehalte wurdt mear woun as troch in hiele bulte goedkeape wurden en jere miades. Eltse stan, dy’t troch oaren hol- pen wurde moat, sliept efter. Hja moatte seis yn it spier op alle terreinen, dy’t foar harren wichtich binne. Dat jildt likegoed foar it sosiale, it ekonomyske, it technys ke as St steatkundige terrein. Rounom hwer’t it jit üntbrêkt oan goede forhal- dingen, moatte hja seis de leije yn han- nen nimme, dat kostet jild, dat kostet swit en harsenskrabjen, mar dan komme ek de resultaten. En as men it sa sjocht, dan wit men meiiens, dat men alle licha- melike en geastlike ütrissing brüke moat om dy taek oan to kinnen. De Neder- lanske boerestan hat al in goede steat fan tsiinst en de Fryske is fakentiids de motor west, lit men ek de takomst treast wêze mei it aid Fryske sprekwurd: Sizzen is neat, mar dwaen is in ding! - I - tfMsr I'S gr J a F

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1