HET LUCHTVAARTFEEST FRIESLANDS OUDSTE DORPSHUIS JUBILEERDE KRIS-KRAS door Nederland f Jllll JJIM HEEL ARUM LEEFDE MEE Hwat hat Qabe Skroar 1'Ui Welke vaart sneller, een grote of kleine lucht ballon? Fan de Martinytoer i Gouden filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad 1 us hjoed p p to sizzen Dinsdag 7 Juni 1955 51e Jaargang No. 43 s verwacht. saek kaem under bettere A. t Abonnementsprijs f 1.60 per kwirUil (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tirief Handelsadvertenties bij contract reductie 4de week van Mei 1905 De meeste aardappelvelden zwart vroren. Het Bolswarder Kantongerecht van 26 Mei had het druk: niet minder dan 78 namen kwamen op de rol voor. Het betrof overtredingen leerplichtwet, eier- zoeken, lopen over verboden land, dron kenschap en bmen^erucht. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) met een prijs van 2000 gulden. De ma nuscripten moeten worden ingezonden vóór 1 Maart 1956. Grote belangstelling voor hondenmarkt. Het idee van de caféhouder Mensing in de Kallerkoterallee om voor Steen- wijk een hondenmarkt te organiseren verloopt ver boven de verwachting. Op de derde markt was de aanvoer buiten- genwoon groot. Niet minder dan 80 honden van heinde en ver stonden op ’n nieuwe baas te wachten. Rike Olfert biskikt oer in heap witten- skip, oer wize tinzen en djippe fielings, mar dat alles bliuwt bisletten yn in moarje boekekast. r i s 1 1 Bolswards Nieuwsblad Paard met riek gedood, zes weken ge vangenisstraf. De rechtbank te Roer mond heeft de 32-jarige landbouwer W. ten H. uit Ottersum (L.) wegens dieren mishandeling tot zes weken gevangenis straf veroordeeld. De veroordeelde had ander bracht hulde voor het culturele werk waar ook hun vereniging aan was verwant; één der dames vertelde nog iets uit de historie en een andere aan wezige roemde de samenwerking met het Bloemenfeest. Zo kon men door gaan. Mevr. Scholte sprak een dank- en slot woord en daarna stond het muziekcorps „Wubbenus Jacoks” klaar met de club- kinderen in hun verschillende costuums voor het Lentespel voor een rondgang door het dorp. De dorpshuisvlag en de nieuwe dorps- vlag, die nu voor 't eerst werd gebruikt, droeg men mee in de stoet en later wap perden de vlaggen fier en vrij op het Sportterrein onder het Spel. Mevr. Scholte opende dit festijn en gaf een kleine uitleg van het spel, dat door haar was gemaakt. Voor het spel zongen de leidsters der kinderclubs een toepasselijk lied voor dit jubileum, waarvan de heer Joh. Swart de tekst had gedicht. Enige der grote jongens, die niet in het spel meededen, gaven een gymnastiek oefening. en vele ander© mooie dingen bestond, waaronder heel mooie staaltjes van pit- rietwerk, besloegen een hele plaats. Zo ook het werk der steeds actieve Vrouwenclub; daar was weer wat af ge breid en gehaakt ©n heel practisch en keurig werk. Dan niet te vergeten de vele practische dingen die de mannen- timmerclub had gemaakt. De mooie tuinbank, radiokast, nachtkastje, boe kenkast, klerehangers om maar een en kele greep te doen, waren bijna staal tjes van vakmanskunst. ’s Avonds was er nog gelegenheid om de tentoonstelling te bezoeken, waar weer veel gebruik van werd gemaakt. Na afloop bleven het bestuur, de leiders en leidsters en vrouwenclubbestuur nog even bijeen voor een kopje thee. De heer Elzinga bracht dank aan de dames van het Dorpshuisbestuur en me vrouw Scholte dankte ieder in het al gemeen voor al het vele werk, dat men had verzet. Geslachte kalveren door de lucht naar Londen. Tengevolge van de spoorweg staking in Engeland kan geen vers vlees per boot van Nederland naar Engeland worden gezonden. Een exportslachter!] (De Haas) uit Winterswijk heeft de vorige week een K.L.M.-vliegtuig ge charterd voor het vervoer naar Londen van ongeveer 100 geslachte kalveren met een gewicht van 5400 kilogram. Drieling in Limburg. In het gezin Tim mer—Biener te Nieuwenhagen is een drieling geboren, twee jongens en een meisje. De jongens wegen resp. vier en Het komende luchtvaartfeest heeft al heel wat pennen en monden in beroering gebracht. Daarom komen wij er vandaag even op terug. Zo bereikte ons de volgende vraag: Als straks de grote ballon van Boesman en een kleine kinder-* ballon tegelijk worden opgelaten, welke van de twee zal dan het snelste door de wind worden voortgedreven? De eerste gedachte is: de grote ballon gaat harder, want hij zal natuurlijk meer wind vangen. Maar er zijn ook velen, die denken, dat de kleine ballon sneller gaat, want die heeft minder weer stand. Wel, deze vraag heeft de mensen al sinds héél lang bezig gehou den. Er zijn wereldberoemde aëronauten geweest, die proeven op dit gebied hebben genomen. Een van de eersten was Jean Blanchard. Deze balloncommandant die reeds 150 jaar geleden zijn eerste ballontocht ondernam, mon teerde tussen de gasbol en zijn schuitje een groot zeil, om aldus precies als in de scheepvaart meer wind op te vangen en dus sneller vooruit te komen. Maar zó eenvoudig ging het niet. Anderen dachten dit vraagstuk op te lossen door met een handpomp in de ballon-zeilen de blazen. zo ongeveer d©ed ook Baron von Münchhausen het, die zich zelf met paard en al uit het moeras hielp, door zich aan de haren omhoog te trekken. Hoe het dan wel gaat? Vraagt U het maar zelf aan de ballon- commandanten als zij bezig zijn hun luchtvaartuig voor de start gereed te maken. Want het bestuur, dat deze luchtvaartshow orga niseert, heeft enige aardige wedstrijden voor het publiek georgani seerd. Hierover leest U en hoort U meer, als de grote dag nabij is. Daarna komt het letterlijke en figuurlijke hoogtepunt van de dag: de start voor de vrije vaart naar onbekende bestemming. Waar heen gaat het trotse luchtschip? Wel, deze vraag kunt U beant woorden, wanneer U op Dinsdag 19 Juli bij de opstijging aanwezig bent. En U hebt dan nog kans op een mooie prijs ook! vijf pond, het meisje weegt eveneens vjjf pond. Frauderende P.T..T.-dire«'teur voor de rechtbank. Tegen een 55-jarige inwo ner van Oude Pekela, directeur van het P.T.T.-kantoor aldaar, is anderhalf jaar gevangenisstraf geëist. Hij had zich voor de Groninger rechtbank te verant woorden, beschuldigd van verduistering van telefoongelden (ten bedrage van ruim f 6480.en valsheid in geschrifte n.l. het opmaken van gefingeerde loon- staten voor nachttelefonisten. Lord Mayor van Londen naar Den Haag. De Lord Mayor van Londen zal op uit nodiging van het Haagse gemeentebe stuur van 10 tot 12 September a.s.. een semi-officieel bezoek aan Den Haag brengen. D© echtgenote van de Lord- Mayor zal het bezoek meemaken. Het had aanvankelijk in de bedoeling gele gen van B. en W. dat het bezoek van de Engelse gast zou samenvallen met Prinsjesdag, maar de Lord-Mayor heeft laten weten, dat hij dan verhinderd is in Den Haag te vertoeven. Daarna begon het Lentespel, dat onbe vangen door de 50 kinderen en een leid ster werd opgevoerd. De lentefee ver tolkte haar rol duidelijk en verstaan baar. De kinderstemmetjes waren soms op het veld niet geheel te volgen, omdat er nogal wat wind stond, maar toch kon ieder met genoegen constateren, dat men het spel had begrepen. De fleurige costuums van de vele bloemen, en ka bouters, en de costuums van de hagel, winden, heraut en meerdere werden al gemeen bewonderd. Na sluiting door de presidente gingen de kinderen, die onderwijl waren getrac- teerd nog een rondgang op het sport terrein maken met muziek van „Wub benus Jacobs”, dat zich ook tussen de pauzes zeer verdienstelijk maakt©, waarvoor niets dan lof. Daarop ging men weer naar het Dorps huis om de tentoonstelling van de in de afgelopen winter vervaardigde goe deren te bezichtigen. Het werk der kin deren, dat uit figuurzaagwerk, corsages it fé. Tichteby dizze koloanje lizze greate stêdden, dy’t harren de boel under de hannen weikeapje, hwarit de namme, dy’t har produkten yn dizze koarte jierren nou wer nije emigranten oannomd wurde, mar allinnich as hja oer de noadige kapasitei- ten biskikke en ek in tweintichtüzen gou- ne meinimme kinne. Nei in jier kinne hja dan sa’n bidriuw fan 20 ha yn eigen bi- hear krije en de skuld dêrop yn 15 jier In de nabijheid van het sportterrein te Arum, om precies te zeg gen: aan de Sportlaan 130, staat nu reeds 25 jaar een houten gebouw, het eerste dorpshuis dat Friesland rijk is. Toen het voor een kwart eeuw werd geplaatst, hadden velen er weinig verwach ting van, maar men bleek met het stichten van dit gebouw een goede greep te hebben gedaan. Al kostte het houten geval veel onderhoud, het nuttig effect ervan is moeilijk onder woorden te brengen. Veertien vijftien verenigingen maken er n.l. geregeld gebruik van. Kortom, Arum is zonder Dorpshuis moeilijk te den ken en geen wonder, dat heel het dorp j.l. Zaterdag het zilveren feest heeft meegevierd. sjen kin as mei i greide, dy komt fanseis ta it twadde haedstik fan üs tiid: de emigraesje Ik wol it elk wol tajaen, dat it gjiii tnoai middel is, ik sjoch der ek opbringst net mear as 2.000.000 cruzei ros, dat is sahwat 100.000 goune. Mar yn 52/53 doe’t hja de groun forparten hiene, kamen hja al op 250.000 goune. De bi- FAZENDO RIBEJKAO De moderne tiid hat üs lan twa dingen brocht, hwer't wy allegearre mei to krijen hawwe. It earste hjit yndustrialisaesje en it oare emigraesje. Dy reitsje wy net wer kwyt, hwant it tanimmende minskdom kin net mei minder folstean as wurk en brea. Dat wy dit harren nea jaen kinne yn de eigen agraryske bidriuwen stiet nou wol fêst, ek al lizze wy alle wetter om ta lan mei alles hwat dit oan tiid en jild mei- bringe sil. Yndustrialisaesje is it greate, ünmisbere middel om de measte minsken oan wurk en brea to helpen en elk sil goed dwaen, ek de boerestan, om dy kant net heechhertich foarby to sjen. Mar foar dejingen, dy’t in ütsprutsen boe- re-aerd hawwe, jowt dit gjin oplossing. Dy’t syn takomst net oars r’ lan en fé, mei bou en gen mear eigen forantwurding en eigen kansen en de 1 lieding. It bilangrykste wie wol, dat de Fazenda, dy’t earst ien great bidriuw west wie, nou forparten waerd yn bidriuwen fan likernóch tweintich ha en dat de lju seis dêr de hiele forantwurding fan droe gen. Sünt dy tiid is it hurd de goede kant ütgien. Der waerden earst ek gjin nije emigranten talitten en ek letter mar in- kelden, mar dy’t der wiene, seagen nou takomst. Yn 51/52 wie de mienskiplike goune makke üt de bou en ek itselde üt In een druk bezochte receptie onder lei ding van de presidente Mevr. E. Schol teMetz, werd dit jubileum eenvoudig l maar in goede stijl herdacht. Onder de vele aanwezigen was ook de oud-presidente mevr. H. GrosHavinga van Leeuwarden. Een 13-tal dames en heren voerde het woord. De lij werd geopend door de heer B. Elzinga, die namens het gemeentebestuur van Won- seradeel sprak. Voordien had mevr. H. JonkerVolbeda een keurig overzicht gegeven over de afgelopen 25-jarige periode. Verder hebben de volgende personen in hartelijke en welgemeende woorden en felicitaties gezegd en aangeboden. De heer H. A. van der Horst voor de oudercommissiede heer J. F. Broos voor het Nut; de heer B. Brouwer voor Dorpsbelang; mevr. H. W. Postma Janssen voor de Vrouwenclub, waarvan menige vrouw al langer lid is dan het Dorpshuis bestaat; de heer D. Broersma voor de VARA; de heer M. Hidma voor S. D. O. S.; mevr. R. de HaasBruin- sma voor Floralia; de heer J. A. Seegers voor Volksonderwijs; de heer J. Poort- stra voor „Wubbenus Jacobs”; mej. A. Takema voor leiders en leidsters van de clubs van het Dorpshuis; de heer U. Hiemstra voor „Willem Westra”; en de heer Joh. van Zandbergen voor de N. V. Allen lieten hun woorden vergezeld gaan van een prachtige bloemenhulde of couvert met inhoud. Van V.V. Arum, Sparta, Sportterreinvereniging en Land- arbeidersbond was men eveneens in de bloemetjes gezet. Van de oud-voorzitter de heer Cor Hidma te Sneek ontving het Dorpshuis een prachtige asbak. Ook schriftelijke felicitaties waren ruim schoots binnengekomen o.a. van de op richter Dr. Swets te Hoorn, Ds G. Cadé, Dr Siccama, de heren D. Kooyenga, J. Broersma en Sch. Hilarides, die allen verhinderd waren de receptie te bezoe ken. Door verschillende sprekers werden her inneringen opgehaald van voor 25 jaar over het „houten hok”, dat ons allen in de loop der tijden toch lief is gewor den. Er werd cultureel werk verricht, maar het Dorpshuis is er niet alleen voor een speciale groep, maar voor het gehele dorp. De jeugd, opgroeiende jeugd en volwassenen wilde en doet men wat voor. Iemand sprak over het pionierswerk, ’n Nieuw dorp op komst. De Gemeente raad van Wieringermeer besloot op on geveer 7 km van Wieringerwerf een nieuw dorp te doen aanleggen, dat voor lopig 92 woningen en 4 winkelpanden zal omvatten. Tramwagen op hol. Te Kerkrade wer den negen personen gewond doordat een losgeslagen tramwagen, die van een helling afreed, tegen een auto botste. Nieuw rijtijdenbesluit. De Sociaal-Eco- nomische Raad is advies gevraagd over de wijziging van het rijtijdenbesluit voor bestuurders van autobussen, huurauto’s en vrachtauto’s, waarbij het zwaarte punt van de controle niet meer op de weg zal liggen, maar bij de administra tie van de onderneming. Woonoord „Lunetten”. Minister van Thiel bracht 'n bezoek aan ’t woonoord voor Ambonnezen, „Lunetten” te Vught waar hy met de Kampraad sprak over de huisvestingsmoeilijkheden, ontstaan door de brand, die hier kort geleden woedde. Ir. den Hollander. De Conrad-premii 1955 werd toegekend aan Ir. F. Q. den Hollander, president der Nederlandse Spoorwegen, voor een door hem ge schreven artikel over de modernisering van de Nederlandse Spoorwegen. Kapitein kreeg de schuld. De Raad voor de Scheepvaart was van mening, dat het vergaan van het m.s. Klipfontein voor de kust van Oost-Afrika op 8 Jan. 1953 de schuld van de inmiddels gepen- sionneerde kapitein was, wien daarom de bevoegdheid om als kapitein op zee schepen te varen voor de tyd van drie maanden werd ontnomen. Novelle-prljsvraag.. De Commissie voor de collectieve propaganda voor het Ne derlandse Boek is van plan om het ge schenk voor de Boekenweek 1957 te la ten bestaan uit een novelle. Men zal hiertoe een prijsvraag uitschrijven en het bekroonde werk zal worden beloond setmoalrike knol, dy’t foar féfoer brükt wurdt. Dan hwat griente en fruit, ananas, sinaesapels en sitroenen en ek is men bi- goun mei kofje, mar dat duorret jit trije jier foar ’t de saek hwat opbringt. Der binne nou in 700 kij sünder büthuzen, hwant dy bliuwe it hiele jier bütendoar, fierder aerdich hwat bargen en hinnen, hwer’t ünbi perkte fraech nei is. Sadwaen- de hat eltse boer in fiifhündert hinnen. Yn it jier 53/54 waerd sahwat 400.000 hear krije óflosse. It greatste diel fan de ünkosten foar de oertocht wurdt troch Brazilië bitelle. It klimaet is dêrre tige goed, omdat it op in heechflakte leit, dat it liket wol sa, der is ien fan ’e wegen foun om boerefolk boer to metisjen. Alhoewol ik net deselde gegevens ha fan de protestantske koloanje wol ik dochs mei klam sizze, dat dy der ek is. Dêroer soe de Kristlike Emigraesjestifting bilang- hawwende lju grif meat fortelle kinne. It iennichste doel fan dit stikje wie, om ris wer hwat to fortellen fan de groepsemi- graesje, dy’t mar in lyts diel is fan de mooglikheden, mar dy’t foar party lju dochs ek bilangrike foardielen hat. Yn Süd-Amearike wurde dizze Nederlanske koloanjes biskóge as de béste, dy’t der binne en algemien sjocht men in greate takomst foar harren weilein. Wy wolle hoopje, dat de gunstige omkear dêrre, ek yn de takomst sa bliuwe mei omdat lans dizze wei foar mannich boeregesin jit in mooglkiheit leit, dy’ thjir mei de beste wil fakentiids net to finen is, T. de J. ge in Franekeradeel was echter op »t midden van het land ’n deel goed ge bleven, precies in de vorm van een boerderij. Zelfs de schoorsteen was af getekend. De eerste ansjovis. Dinsdag werd aan de afslag te Harlingen door de „Barra- deel 651” de eerste ansjovis aangevoerd. Een partijtje van 173 kg dat voor 24 cent per kg werd geveild. Mede door de lage temperatuur is het dit seizoen wel bijzonder droevig gesteld met deze vis serij. Nederland en zjjn industrie. Ons land is bezig een vooraanstaande plaats in de rij der industriële naties in te nemen, aldus werd gezegd in de jaarvergade ring, welke het Kon. Instituut van In genieurs te Rotterdam hield. Kranige 84-jarige redder. Éen 84-jarige heer te Groningen sprong aldaar een 7-jarig meisje na, dat in het diepe ver- bindingskanaal op het punt van ver drinken was. Hy wist het kind boven water te houden totdat er meer hulp kwam. greating foar it jier 53/54 doarsten hja krige hawwe, is pürbêst. Der kinne dan ek to stellen op '500.000 en dat dit wer nije emigranten oannomd wurde, net to optimistysk sjoen wie, kin bliken dwaen nou’t dat jier om is, hwant it waerd 775.000 goune. De gong bigj int der nou goed yn to kom men en üt alles kin men sjen, dat de ear ste sukkeljierren foarby binne. Hwant neist de soarch foar it materiele bistean moasten hja ek tinke oan 'e takomst fan de bern en üt eigen middels in skoalle, in tsjerkjé, in hiele seary kursussen foar aldere jonges en famkes en ünderskate klubs fo«- Ontspanning ünderhalde. Dit kostet meiinoar jiers wol tritich tüzen goune, hwant fan subsydzje is gjin spra ke. Ek op it materiele terrein moast alles opboud wurde. Dêr is nou in fikse suvel- fabryk, in K.I. station mei moderne ap- paratuer (positive risseltaten 84.3 in stamboek foar readbünte en ien foar swartbünte kij, in bargestamboek, in fé- foerfabryk mei mingerij, in aeijefeiling en sa mear. Dêrneist is der in koöperatie- ve bakkerij, in great winkelbidriuw en in smitterij, garaezje, traktoarenbidriuw, in timmerbidriuw mei seagerij, buta-gas, benzine en oaljepompen en sa mear. Alles hwat hja noadich hawwe keapje hja koöperatyf en de ófset giet ek wer sa. Der binne nou 85 bidriuwen fan elk 20 ha dy’t sa brükt wurde: Mais 700 ha, rys 240 ha, mandioca 300 ha. Dit is in soarte rju biswieren oan forboun en ik soe in leaf ding jaen wolle as it dy kant net üt hoechdMar it forstan seit oerdüdlik, dat dizze ütwei der wêze mout Jierren lyn haw ik hjir in pear kear hwat forteld oer in foarm fan emigraesje, dy nei myn bitinken de béste wie: de sletten groepsemigraesje. Meiinoar in nij stikje Nederlan opbouwe, hwertroch it earste geslacht op de kulturele rykdommen fan it bertelan tarre koe, hwerby de ünwen- nigens en de folie frjemde dingen folie minder sterk sprekke soene en de oanpas- sing folie geleideliker. De measte lannen, binammen Amearika en Canada wolle dat net, Australië en Nij- Sélan likemin. Al dy tüzenen, dy’t yn de nei-oarlochske jierren dêrhinne tein binne, wurde wei yn de nije mienskip en hoe hurder dit giet, hoe better it foar harren is. Inerlik sil dit wol langer duor- je, fan buten wurde it Amearikanen, Ca nadezen of Australiërs. Allinnich yn Süd- Amearika wie foar de sletten emigraesje in kans. Op dit stuit binne der twa bilang rike groepsemigraesjes ta stan brocht, ien mei protestantsk-christelike leden en ien mei Rooms-Katholike. Fan dizze léste groep krige ik dizzer dagen in wiidwei- dich oersicht en it like my nijsgjirrich ge- nóch om der hwat fan to fortellen. Yn 1948 vyngen de earsten dêrhinne en de beide folgjende jierren mear, sadat der doe in seishündert boereminsken, lyts en great nei Brazilië tein wiene. Mar it duorre net sa malle lang of men hearde al fan greatere en lytsere swierrich- heden. Yn 1952 kaem it ta in crisis, in pear hündert woene der by wei en op eigen aventür fierder gean. It duorre harren fierst to lang en it strakke koöpe- rative forban fan de hiele saek woene hja net langer forneare. Dit wiene de sterk ste leden, de kaptaelkrêftichste en hwat d.*r oerbleau koe op eigen wjukken net mear fleane. De lanbou-organisaesjes hawwe doe mei garansje fan de Steat nije help bean, der 'is in Hele reorganisaesje west, de lju kri- op 13 April zyn paard zodanig met een riek bewerkt, dat het dier neerviel en ter plaatse stierf. De officier van Ju stitie had zes maanden gevangenisstraf geëist. En maar dansen. De Nederlandse Bond van Dansleraren houdt te Haarlem een congres van 7 tot 10 Juni in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond. Het con gres zal in het teken staan van de vie ring van het 10-jarig bestaan van de bond. X Martige kersenoogst verwacht. Men verwacht dit jaar een matige kersen oogst. Het kille voorjaar heeft de bloei nogal ongunstig beïnvloed. Toch valt de schade aan het harde en het zachte fruit nog mee. Storm, nachtvorst, hagel en kou hebben minder schade aangericht in het land tussen de rivieren dan aan vankelijk gedacht werd. Philipsfabriek In Den Haag. In Den Haag komt een uitgebreid Philips-com plex als de gemeenteraad zich accoord verklaart met het voorstel van B. en W. om een industrieterrein van ruim 2 ha, te verkopen voor f642.000. Op het ter rein aan het Laakkanaal by de Fruit- weg, zal de N.V. Philips Telecommuni- catie-industrie in Hilversum, montage- en assemblagewerkplaats, kantoorge bouwen en toonzalen bouwen. Kleuter in ketel verdronken. Het an- derhalf-jarig zoontje van de familie Bosgoed-Vaassen te Apeldoorn is al spe lende in een weck-ketel gevallen, waar in een laagje water stond. Het kind heeft zich niet kunnen oprichten. Toen men het bemerkte waren de levensgees ten reeds geweken. In cel na kastekort. Verdacht van frau de in zyn functie van chef van de Ver bruikscoöperatie is B. N. te Soest aan gehouden. Er zou een kastekort van on geveer f 6000 zyn. Aanvankelijk wilde verdachte een waarnemend bestuurslid het tekort in de schoenen schuiven, maar ten slotte bekende hij. Dodelyk mijnongeluk. Woensdagmiddag werd de 23-jarige ongehuwde arbeider J. H. Schoenmaker uit Weert, in een afvoergalerij van een 546 meter hoge verdieping van de staatsmijn Emma Treebeek, vermoedelyk door het einde van een wegslingerende kabel aan het hoofd getroffen. Hij was vrywel op slag dood. Grote achterstand by O. K. en W. Door het grote aantal aanvragen en door moeilijkheden bij de personeelsvoorzie ning is op het bureau van de bouwkun dig hoofdinspecteui’ van het lager on derwijs een achterstand ontstaan, zodat nog byna 700 bouwplannen in behande ling zyn. Dit erkent minister mr. J. M. L. Th. Cals in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid mr. H. K. J. Beer- ,'ink (ch) Een Engels Landbouwreportergezel- schap bezichtigde de Hollandiafabriek te Bolsward. Het bestuur van het Dorpshuis Arum achter de tafel tijdens de druk bezochte receptie. V. 1. n. r.: Mevr. L. SuierveldBruinsma, de heer D. Elzinga, mevr. E. ScholteMetz (presidente), mevr. H. Jonkers Volbeda en de heer K. Werkhoven. (Foto Boersma) OF F - A

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1