Sterker dan de haat 1 VAN DE FRIESE KAATSVELDEN Ben Stadsnieuws I Voetbal Bolswardia speelt gelijk tegen Woudsend CAB klopt Oosterlittens met 3-1 FEUILLETON y Door grote 8-0 zege op Lemmer BES thans definitief kampioen De overige uitslagen zijn: Zoals Technische Scholen wordt ge- H. Zijlstra uitslagwerk, Kuiper en Vlietstra zochten MILT! 0-0. door H. VAN HEES WIJK 13). op u, Wordt vervolgd. zijn kinder- Nog 25000 alcoholisten. In de Zaterdag te Emmen gehouden jaarvergadering van de Alg. Ned. Geheelonthoudersbond deelde de voorzitter, de heer J. Redeker mede, dat ons land nog 25000 alcoho listen telt. Een spannende partij speelden de mers 14 en 4. Het geluk was niet laag ligt, waardoor de resoluut ingrij pende Woudsend-achterhoede steeds tij dig kan ingrijpen. Aan de andere kant is de verdediging niet zo safe als anders, vooral Boontje heeft nogal eens een mistrap, maar gelukkig voor de groen- witten reageren ook de Woudsenders lang niet snel genoeg, zodat de rust met blanco stand kan ingaan. De 2de helft is een copie van de eerste. Rechtsbuiten Van er Schaaf opent deze met een fraaie voorzet, waardoor mid- voor Duiker een goede kans wordt ge boden, maar zijn schot is niet al te zui ver gericht en de goed opgestelde doel man kan wegwerken. Drie tegenaanvallen met 2 missers van Boontje stichten even verwarring in de Bolswardia-defensie, eenmaal komt de linksbuiten hierdoor zelfs alleen voor keeper Boersma te staan, maar van 2 meter afstand ziet hij nog kans tegen de Bolswardia-doelman te schoppen. Aan de andere kant zien we direct hier op dezelfde situatie, nu is het Duiker, die van enige meters afstand hard over de bovenlat knalt. CAB 2—WZS 2 Sneek 4RES 2 RES 3Langweer 2 CAB 1 adsp.RES IA RES 2A—de Kooi 2A Sneek IB—RES 1B WZS 2B—RES 2B CAB 2 adsp.—WZS 2 WZS 2B—CAB 2B mogel bij lai voordi jeugdc nog ec dienst Zowel dracht jeugdc ming betrok eist. Aan d de 42, vang door c straat CAFE GEM( 6—2 6—2 3—1 1—1 2—2 8—0 2—0 1—1 2—1 Een j Bolsw niets indrul Vanai Bolsv fraaie zijde en au Een i teerd restai terba Eiger etapp waan den u Kreeg beurt gevel lands aal if hekw smeet geleg een i Het verfjt kame trokk Door ruim word de ve vele steld „een >n- ig was in 2 net feit, dat de oudste klas meerdere jongens Bolswardia. alhoewel geregeld iets ster ker, heeft het tegen Woudsend niet verder kunnen brengen dan tot een ge lijk spel. De overwinning heeft er an ders wel ingezeten, maar niet voldoen de doorzicht en onzuiver schieten waren oorzaak dat de keeper van Woudsend de bal geen enkele keer achter zich van daan behoefde te halen. Ook de gasten die door verschillende missers van Boontje enige opgelegde kansen kregen wisten dit niet uit te buiten, zodat deze matige wedstrijd eindigde zoals zij be gonnen was, n.l. 0-0. De groenwitte reserves, die bijna de bo venste trede van de competitieladder bereikt hadden, werden door Woudsend 2 een halt toegeroepen. De gasten trok ken aan het langste eind, zodat Bols wardia 2 haar kampioensfuif nog even uit moet stellen. „Midzomemachtdroom” wordt te Diever opgevoerd. Sedert 1946 is het traditie, dat ’s zomers in het openluchttheater te Diever één van de stukken van Sha kespeare als openluchtspel wordt opge voerd. Voor deze zomer is de keuze ge vallen op „Een Midzomernachtdroom” in de vertaling van dr. Burgersdijk. Dit stuk werd ook reeds in 1946 en 1947 gespeeld. De opvoeringen zgn dit jaar op 21, 25 en 30 Juni en 2, 7, 9, 13, 16, 19 en 23 Juli. Vorig jaar werden de opvoeringen brjgewoond door 6681 be zoekers. totaal werd vernield of zwaar bescha digd. Een van deze branden kwam voor in Groningen, één in Friesland, drie in Overijssel, één in Gelderland, èèn in Utrecht, één in Noord-Holland, één in Zuid-Holland en één in Limburg. De directe schade door deze branden aan gericht, wordt geraamd o.-' f 315.290 CAB was in Oosterlittens het eerste kwartier, wat spel betrof, verre supe rieur. De voorhoede sneed verschillende malen door de Oosterlittens-defensie en daar Haanstra een productieve bui had, werd een 3-0 voorsprong bereikt. Daar de gastheren 7 min, voor het einde de eer wisten te redden, kwam het einde met 3-1 voor de roodwitten. RES nam in Lemmer geen halve maat regelen, blauw-wit won met 8-0, waar door aan alle onzekerheid een einde is gekomen. Het kampioenschap is nu een Uren alleen op zinkend schkip. kapitein Kurt Carlsen vocht voor zijn „Flying Enterprise”, zo heeft Zaterdag morgen op de Noordzee ten Oosten van Schotland, schipper M. den Heijer uit Scheveningen geheel alleen een verbeten strijd gevoerd voor het behoud van zijn logger Sch 204 „Dolfijn”. Maar tever geefs: het schip, dat ’s nachts was lek geraakt, is Zaterdagmiddag gezonken en schipper Den Heijer is verdron ken. jaren. Ach, hoe lang lagen die al achter hem. Was hij deze maand al niet dertig geweest? Hoewel het nog geen Augustus was, scheen het al flink druk op het strand. Zover het oog reikte aan beide zijden zag hg kleurige costuums afsteken bij het bruine zand. Venters liepen op hun door de zon gebrande voeten langs de strandstoelen met allerhande versnaperingen. Enkele dagjesgasten begonnen al op te breken of toebereidselen te maken voor hun terugkeer naar de donkere warme stad. Anderen lagen gemoedelijk achterover in een badpak op het zand, zich drogende in de dalende zon of zaten met elkaar te praten en te lachen, anderen hielpen hun kroost een dam maken tegen de opkomende vloed en sprongen vlug achteruit, wanneer een golf hen in hun ernstige ar beid belemmerde. Iedereen was vrolijk en opgeruimd. Bad- schonen liepen met lachende gezichten langs hem heen, nagestaard door menig jong of oud heertje. Antoon poogde zich met zijn boek bezig te houden, maar hoewel hg de woorden las, nam hij de inhoud niet op, want zijn gedachten verwijlden bij het levendige bedrijf rondom hem. Opeens klonk er een heldere kinderstem: „Oom Antoon!” Hij keek op, verbaasd. Was dat die kleine Bennie niet van twee jaar geleden? Ja, waarachtig! Dezelfde guitige trek op zijn jong gezicht, dezelfde Bennie, maar nu een hoofd groter, met bruine benen en een strandschop in de hand. Beiden waren zo verbaasd over dat plotselinge, onver wachte weerzien, dat ze voor enkele ogenblikken sprake loos bleven. Toen stak Antoon zijn hand uit en zei: „Hé. Bennie, dat is leuk, dat we elkaar weer ontmoeten.” En het kind antwoordde opgetogen: „O oom Antoon, wat fijn, dat u hier bent! Logeert u ook hier? Blijft u lang? Woont u niet meer in Indië?” En zonder antwoord af te wachten, snelde hg weg. luid roepende: „Mama! Mama!” Even later kwam hij terug met zijn moeder en zei met een gezicht, alsof hg de grootste ontdekking van zijn leven had gedaan: „Hier ïs-ie!” Antoon stond onmiddellijk op. Het boek gleed van zgn knieën, maar hij bemerkte het niet, want voor hem stond zg, wier beeltenis hem na zgn terugreis naar Indië, twee jaar bijgebleven was. Vrolijk stond ze voor hem, de moe der van de achtjarige Bennie, maar voor hem was ze niet de moeder, maar de vrouw. In haar licht mouwloos zomerjaponnetje leek ze meer op een jong meisje dan op een moeder. Was ze veranderd in die jaren? Antoon zou het niet kunnen zeggen. Nog geleidelijk beter. Op het viertal kwamen: 14. K. Wassenaar, P. de Haan, H. Zijl stra. 4. M. Koopal, A. Paassen. 2. J. Oostra, W. Wieling, Van der Meer probeert het even later mot een ferm schot, doch ook dit is even te hoog gericht en nu is het de lat die voor de rest zorgt. Aan beide kanten ligt dikwijls een doelpunt voor het grijpen, doch onmachtig zgn en blij ven de respectievelijke voorhoedes, en als zelfs Duiker enige minuten voor het einde vanaf 2 meter het net niet weet te vinden, betekent dit, dat de wedstrijd eindigt zoals zij begonnen is, n.l. 0-0. L. T. S. NAAR LEGERDAG In het schooljaar 19541955 worden bij het leger wederom jeugddagen gehou den. Zoals U wellicht reeds bekend is, vor men de jeugddagen een onderdeel van de voorlichting over de dienst bij land en luchtmacht, welke door de zorg van het Ministerie van Oorlog op Middel baar Technische, Middelbare, ULO en Lagere geven. Op de wensen Een <3 onder een b tegem ganda Burge hoe de ou Luiter de ge die vl het fe aan d< gebou Van c lengte maqu< Nadat gespr< bezich W„ ei Bezoe H. B. kamei stra in de 35e minuut de hattrick dan ook verricht, is het wel zo goed als ze ker, dat rood-wit de competitie met een overwinning zal besluiten. Na de thee hetzelfde spelbeeld, in het veld wegen beide partijen tegen elkaar op, maar ook nu weet de rood-witte voorhoede zich meer kansen te schep pen, alleen met dit verschil, dat ze nu niet benut worden. Driemaal zien we gebr. Breeuwsma alleen voor de keeper opduiken, maar even zoveel malen wordt keihard over of naast geschoten. Het geluk is trouwens ook niet mee, 2 maal kan de uitgelopen keeper een terugspeelbal van een zijner backs nog juist op de doellijn achterhalen en tot driemaal toe is het de bovenlat, die een 4de doelpunt in de weg staat, ja zelfs een penalty, alhoewel goed door Anema genomen, levert geen resultaat op. Hierbij trouwens hulde aan de keeper van Oosterlittens, die dit schot op mees terlijke wijze onschadelijk maakte. In de laatste 10 min. zet de thuisclub nog eens alles op alles om tenminste de eer nog te redden en zowaar met succes. Een hard schot wordt 7 min. voor het einde wel door Van der Zee gestopt, doch hij kan de bal hierbg niet goed onder contröle krijgen, waardoor de toe snellende rechtsbinnen de bal over de lijn kan werken. Twee minuten voor het einde behoeft Breeuwsma Jr. zijn been maar tegen de bal te zetten om deze wedstrijd met 4-1 te doen afslui ten, maar tot zijn eigen grote verwonde ring blgkt het doel nog te klein te zijn, waardoor de bal langs de verkeerde kant van de paal vliegt. Direct hierop fluit arbiter Pot voor de laatste maal. Eindstand 3-1 voor C. A. B. voldongen feit, waardoor Bolsward ein delijk weer een 3de klasser binnen haar muren heeft gekregen. Vanaf deze plaats wensen we onze plaatselijke club R. E. S. van harte ge luk met dit behaalde kampioenschap. Binnenkort hopen we hier nog nader op terug te komen. Vrijheid slecht benut. Een uit de Rek- keuse inrichting ontvluchte man, de 37- \jarige J. B„ heeft in de weinige dagen, dat hij in vrijheid is geweest, kans ge zien vijf inwoners van Amstelveen op te lichten voor in totaal. 100 gulden. De man is weer gearresteerd en naar Rek ken overgebracht. GEVONDEN VOORWERPEN in de maand Mei Alpinomuts, damesglacé’s, Rozenkran sen, Dubb. rijwieltassen, dameshand- schoen. rieten mandje, div. beursjes met en zonder inhoud, div. muntbiljetten, huishoudschaar, armbandje, bruin cein tuur, Strozak, gymschoenen, kinder- sportkousen, knot wol, huissleutel, auto- binnenband met velglint, riem, autoped en broche. Goed geheugen. Na een achtervolging met zijn eigen scooter kon een agent van politie Zaterdag in Amsterdam-O. een nieuwe auto aanhouden, die werd bestuurd door een 18-jarige jongen zon der rijbewijs. De agent zag de auto rij den en toen hij het nummer las, herin nerde hij zich, dat dit van een gestolen wagen was. Boeiend. Een bezoeker van de E-55 kon zgn handen niet afhouden van het materiaal, dat in de politieauto op deze Rotterdamse tentoonstelling ligt. Hij raakte met zijn pols in een handboei. De boei knipte dicht en aangezien het an dere eind aan de auto bevestigd was, zat de man muurvast. Omdat ook nog de agent, die het sleuteltje bezat, drie kwartier wegbleef, stond de man daar als een geklonken misdadiger lange tijd te kijk voor ’n steeds aangroeiend pu bliek. Iedereen keek geboeid toe, de man zelf het meest LemmerR. E. S. 0-8. Toen het spel 20 minuten oud was, zal niemand gedacht hebben aan een grote nederlaag voor Lemmer. In deze periode waren de gastheren n.l. veel gevaarlijker dan de a.s. kampioenen en de vele RES- supporters hielden verschillende malen hun hart vast. Gelukkig bleek de blauw-witte achter hoede in prima vorm te zijn en toen na 20 minuten spelen het verwachte Lemmer doelpunt nog niet ter wereld was gekomen, bleek dit voor RES het tijdstip de rollen om te keren. Plotseling kwam er een vaardige geest over het elftal en meteen was Lemmer geheel van de kaart. Het openingsdoel punt van Bonte bleek het begin te zijn van een ware doelpuntenregen, want nauwelijks 10 min. later had W. van der Zee er nog 2 aan toegevoegd. Met een 3-0 voorsprong zat RES als het wa re reeds op fluweel, maar blauw-wit wou nu blijkbaar ook tonen, dat zg dit seizoen inderdaad ook het meeste recht had op de ere-titel, tenminste langzaam maar zeker werden de Lemsters naar de slachtbank gevoerd. W. van der Zee, ondanks een goed ont haal tijdens de rust, bleek geen grein tje medelijden met zijn gastheren te hebben, hij was het die aan zijn 2 doel punten van voor de rust nog 4 voltref fers toevoegde, wat voor de gastheren wel een beetje meer was dan hen toe kwam. Nog bleek dit echter niet mooi genoeg te zgn, want toen Mulder even voor tijd ook nog een gaatje zag, vloog de bal voor de achtste maal in de tou wen. Daar Lemmer geen kans zag, ook maar de eer te redden, kwam het einde met een daverende 8-0 zege voor de kam pioen R. E. S. Suiker 3 cent per kg goedkoper. De af schaffing van de omzetbelasting op sui ker zal waarschijnlijk tot gevolg heb ben, dat de consument drie cent per kilogram minher zal hoeven te betalen. De belasting bedraagt thans 5 pct. van de fabrikantenprijs, wat neerkomt op f 3.60 per 100 kg. De verenigingen, die het afgelopen week end kaatpartijen hebben gehouden, trof fen het met het weer. Jammer genoeg was Zaterdag de harde wnid spelbreker. Zowel bij de tweede klas vrije samenstelling te Ternaard als bij de ardelingspartij jon gens te Dronrijp, deed de harde wind veel afbreuk aan het spel, vooral aan slag. scholen, die deze voorlichting te ontvangen, wordt eerst een voordracht gehouden, waarin de nood zaak en de betekenis van een moderne, goed uitgeruste krijgsmacht worden be sproken, en daarna een overzicht ver strekt van de organisatie van leger en luchtmacht en van de functies, welke daarin door dienstplichtigen en be roepsmilitairen worden vervuld. Behan deld word&n ook de mogelijkheden, wel ke de dienstplichtigen in de militaire dienst vinden om zich voor een latere civiele loopbaan te ontwikkelen en /of te bekwamen, de geestelijke verzorging de hulp inzake de vrije tijdsbesteding en andere omstandigheden, welke bg de vervulling van de militaire dienstplicht van belang zijn. Beoogd wordt, de aan staande dichtplichtigen reeds tevoren enig inzicht te geven in hetgeen zij in dienst zullen ervaren en hen bovendien in het kader van .beroepskeuze voorlichting voor te lichten over de i, J. Pander. G. Groen. 3. M. Kingma, K. Stoffels, F. de Vries. Een spannende partij speelden de num mers 14 en 4. Het geluk was niet aan de zijde van Koopal c.s., driemaal verspeel den ze een bordje op 6-6. Toch wisten ze het nog tot 2 spel te brengen. Op de stand 5-4 6-2 maakt, Wassenaar met een zitbal de partij uit. Voor parad< een p; bestor grote Het v de d‘ men 1 van b burgei provir brengi Het een p eenhei er no; monst landm Niet kapel de ps macht Na a milita enige menzi Boerderg-branden Maart 1955. In de maand Maart 1955 zijn 11 boerderijbran- den voorgekomen, waarbij de boerderij turfbranden gewoed, waarbij z 180.000 turven een vroegtijdige der vlammen werden. BolswardiaWoudsend Voor rust een vrgwel gelijk opgaande strijd. Bolswardia’s aanvallen zijn mis schien iets talrijker, maar gevaarlijk zijn ze niet, doordat het tempo veel te was ze de lange vrouw met het fraaie figuur, die eens door een familielid vergeleken was met de godin, met haar bruine ogen, waaruit het leven straalde, maar toch waren die ogen zacht. Nu lag er een vage glimlach over het gewoonlijk zo ernstige gelaat, nu ze de jongeman weerzag. Ze was de eerste, die sprak en terwijl ze haar fijne handje naar hem uitstak, zei ze: „Wel, dat is toevallig, mijnheer, dat wij U hier aantreffen. Ik waande u nog goed en wel in Indië.” Antoon beantwoordde de zachte handdruk en zeide: „Het doet me werkelijk genoegen, dat ik u beiden weer ont moet.” Nadat hij een stoel voor haar had laten aanschuiven, spraken ze verder, terwijl Bennie op zijn knie was ge klauterd. Natuurlijk moest hij de jongen vertellen van Indië: „Hebt u wel eens een heuse tijger van dichtbij gezien? Ja? Ver telt u me daar eens van.” En Antoon vertelde, dat hg eens, zonder geweer, achter in zijn onderneming liep een onderneming is een grote tuin toen kwam er opeens een grote tijger uit het alang-alang dat is van dat hele lange gras, dat zo hoog wordt, als een man maar toen kwam de tijger, hè, en daar stond hij op een paar passen afstand van me af me aan te kijken.” „O!” Het kind zette grote ogen op. „En toen?” „Toen? Nou, toen heeft-ie me opgegeten.” „Is ’t heus?” En hij keek beurtelings de man en zijn moeder aan, totdat de laatste in een lach uitbarstte. Toen drong het pas goed tot zijn kinderbrein door, en, de man aan zijn jas trekkend, vervolgde hg: „Hé nee, dat kan toch niet, dan was u niet hier.” „Nou dan, hij keek me een poosje aan van het hoofd tot de voeten, alsof hg zeggen wilde: Je bent me te mager. En toen draaide hij zich om en verdween weer in het alang-alang.” „O,” zuchtte hg opgelucht, hoewel zijn kinderfantasie iets veel verschrikkelgkers had verwacht. „En was u niet bang?” „Eerst was ik wel wat geschrokken, maar bang was ik niet, want een tijger doet een mens haast nooit kwaad, en als hij dat doet, dan moet hij wel erge honger hebben.” „En gaat u nu niet naar Indië terug?” „Ja zeker, over een paar maanden. Ik heb, net als jij, vacantie.” „Ik wou, dat u nooit wegging,” zuchtte het kind. „Komt u bij mij logeren? Hè toe, mama, mag het?” vleide hij. Turf te vroeg verbrand. In Zuidoost- Drente hebben Zaterdag grote veen- en ruim prooi Ledenkaatspartij Jongens. Zaterdagmiddag werd op het terrein aan het Oordje de eerste ledenpartij voor joi gens gehouden. De bedoelini klassen te kaatsen, maar door 1 van de oudste klas meerdere jongens aan wedstrijden buiten Bolsward deelnamen, was de deelname hiervoor onvoldoende, zodat de jongens in één klas werden on dergebracht. Toch is een deelname van 18 jongens, gezien het grote ledental enigszins teleurstellend. Ook hier was de harde wind spelbreekr, ondanks deze handicap is er fel om de prijzen gekaatst. De gelukkige prijswinnaars waren: le pr. R. Visser, P. Palstra, G. Volbeda. 2e pr. P. Elzinga, T. Ferwerda, A. Lan- eenberg. 3e pr. H. Jorna, J. Boerstra, A. Agema. De prijzen werden na afloop door de jeugdlieder aan de winnaars uitgereikt. Evenals vorig jaar zal er ook dit seizien onder de jongensleden weer een compe titie worden gespeeld. De jongens, die hieraan willen deelnemen, moeten zich in de loop dezer week hiervoor aangeven bij de jeugdlieder, de heer J. Gaastra, Skilwyk. Antoon gaf zijn kaartje en fluisterde hem iets in het oor. De directeur knikte lachend en geleidde hem naar het hotelboek waar Antoon inplaats van zijn eigen naam: An toon Veldman invulde. Hij had overdacht, dat zijn eigen naam misschen nog herinneringen te voorschijn zou roepen. Het was zeven jaar geleden, maar toen had zgn naam dan ook meer dan eens in de kranten gestaan. Daarom had hij de directeur wel zijn eigen naam verteld, maar tevens verteld, dat hij prijs stelde op een incognito. Waar tegen niet het minste bezwaar was. Een piccolo bracht hem naar zijn kamer. De koffers ston den er reeds. Hij keek eens rond. Het vertrek was smaak vol, met een eenvoudige luxe gemeubileerd. Vanuit het raam kon hij niet alleen een deel van het strand, doch ook de zee overzien. Vrolijk fluitend opende hij zijn koffers en zocht een fla nellen pak uit, dat hij in Amsterdam gekocht had. Toen waste en verkleedde hij zich en nog voor de etensbel luidde, was hij al bëneden. Na het diner ging hij, gewapend met een boek, het strand op, huurde daar een stoel en ging op zijn gemak zitten. Hij stak een sigaret op en tuurde dromerig naar de spe lende en joelende kinderen voor hem. Zo, hier zon hij dan voorlopig maar eens een maandje blijven. Het Hollands klimaat zou hem wel eens opknappen. Wat een verschil toch het strand hier of het strand op Java. Hij woonde slechts een half uur van de zee af en een enkele maal was hij er wel eens heengegaan om te zwem men, doch de doodste stilte, dier er heerste had hem altijd huiverig gemaakt. Hij begon een hekel aan de eenzaam heid te krijgen. Er kwamen dan te veel herinneringen terug. Hier was tenminste afleiding. Ja, ze hadden toch wel gelijk gehad, toen ze hem aanraadden om vacantie te nemen. Hij voelde zich al een heel ander mens. Behaag lijk leunde hij achterover, met half gesloten ogen naar het gejoel voor hem. Soms wenste hij ook wel zijn jeugd terug, K. Wassenaar, P. de Haan en winnen te Ternaard Aan de wedstrijd tweede klas vrije samen stelling seniores te Ternaard, namen 14 parturen deel. De eerste omloop regende het buitenslagen en ook het perkspel was niet daverend. Hoewel de opslag de hele dag vrij zwak bleef, werd het perkspel Wedstrijd vrije samenstelling le klas Dronrijp. Schuil, Veldkamp, Kuiper een klasse apart. Hoewel er door andere parturen heus niet slecht werd gekaatst, is toch de over winning van bovengenoemd trio geen ogenblik in gevaar geweest. Vooral Schuil en Veldkamp waren in stralende vorm. Er stonden 14 parturen op de lijst, waar onder enige sterke 2e klassers en het ju niores partuur Oostra, Helfrich, v. d. Zee. Hoewel het spel van dit jeugdige drietal over het algemeen best was en belofte in houdt, schieten ze vooral in tactisch op zicht nog tekort. De verrassing in de eerste omloop was de overwinning van de 2e klassres Kingma, Stoffels, de Vries op v. d. Leest, de Groot, Venema, hoofdzakeijk door lauw spel van v. d. Leest c.s. In de 2e omloop speelden een mooie par tij v. Sinderen, Jansen, Vlietstra tegen Schuil c.s. Beide partijen leverden fraai 1. K. Wassenaar, Wier, P. de Haan, Ak- kerwoude, H. Zijlstra, Witmarsum. 2. J. Oostra, Oosterlittens, W. Wieling, Wier, G. Groen, St. Anna Par. 3. M. Kingma, Dronrijp, K. Stoffles, Leeuwarden, F. de Vries, Kimswerd. 4. M. Koopal, A. Paassen en J. Pander, Huizum. Ook 2 en 3 speelde gelijk op. Hier werd het 5 eersten gelijk; met een bovenslag op de stand 5-5 6-2 Groen zijn partuur in de finale. De eindstrijd werd een teleurstelling. Wassenaar c.s. waren in alle opzichten de meerderen van Oostra c.s. en wonnen on- de op- bedreigd. Ze deden er een schepje op en maakten zonder onderbreking de partij uit. 1. Schuil, Veldkamp en Kuiper. 2. Broer- sma, Bouma, Tolsma. 3. Faber, de Boer, Kamminga. 4. Hoekstra, Wiersma, Bin- sma. Koning der partij werd H. Schuil. steeds de bovenlijn, Jansen en Veldkamp daarentegen maakten geregeld goede kaat sen. De sterkere opslag van Schuil c.s. gaf de doorslag. Voor de halve finale plaatsten zich: 14. Broersma, Bouma, Tolsma. 3. Hoekstra, Wiersma, Binsma. 5. Faber, de Boer, Kamminga. 12. Schuil, Veldkamp, Kuiper. Hoekstra met z’n beide 2e klas maten wisten het tot 5 eersten te brengen, maar moesten toch capituleren. Schuil c.s. wisten zonder grote inspanning het bekende 2e klas partuur Faber c.s. van de lijst te voeren. De finale ging tussen de parturen 14 en 12. Door een geweldige dosis geestdrift weet partuur 14 een actherstand van 1 spel weg te werken, ja zelfs een voor sprong te nemen van 3-2. Meer risico’s namen Schui' en zijn makkers ecther niet. OosterlittensC. A. B. 1-3. Beide partijen beginnen in een hoog tempo, waarbij al spoedig blgkt, dat de rood-witte voorhoede het meest in haar mars heeft. Reeds in de eerste minuten moeten de gastheren alle zeilen bgzetten om de rood-witte aanvallen het hoofd te bie den. De eerste 10 minuten gaat hen dit goed af, maar als in de 11e minuut W. van der Zee een goede pass afgeeft naar linksbinnen Hoekstra, geeft deze zuiver door naar Haanstra, die in vrije positie met een keihard schot de Oos- terlittens-doelman geen schijn van kans geeft. Weer 10 min. later is het op nieuw de linkervleugel, die de O.-ach- terhoede volkomen schaakmat zet en weer is het Haanstra, die daarna geen fout maakt, 2-0. Rood-wit blijft het meest gevaarlijk, wel weten de gastheren het spel in het veld in evenwicht te houden, maar voor het vijandelijk doel zijn ze totaal onge vaarlijk, zodat Van der Zee cs steeds op tijd kunnen ingrijpen. Wanneer Haan- Wttmarsum wint onbedreigd in Dronrijp In Dronrijp bevatte de lijst 18 jongens- parturen. In de twedee omloop kwamen de twee Witmarsumer parturen tegen el kaar. Scheffer, v. d. Meer en Postma won nen met gemak. Berlikum verloor met 5 eersten aan de hang van Leeuwarden; op dezelfde stand moest Wijnaldum in War- ga de meerdere erkennen. Beetgum miste tegen Tzum te veel het perk en kreeg slechts een eerst. Op de drie kwamen tenslotte Tzum te gen Witmarsum, terwijl Leeuwarden bleef staan. Tzum, waar het hoofdzake lijk van Reinalda moest komen, kan het tegen het goedsluitend partuur van Wit marsum niet bolwerken. Ook de finale tussen Leeuwarden en Witmarsum bracht niet de verwachte spanning. De Witmar sumer jongens waren over alle liines ster ker. Door twee buitenslagen op 6-4 kre gen de Leeuwarder een spel cadeau. De uitslag was: 1. Witmarsum: R. v. d. Meer, H. Post ma, B. Scheffer. 2. Leeuwarden: W. Herrema, B. Kracht en J. Monsma. 3. Tzum: J. Dijkstra, K. Reinalda, P. de Groot. Beiden lachten om de vraag van het kind en de vrouw vertelde, dat ze een villatje gehuurd hadden op de Eeuwi- gelaan. „Komt u ons eens bezoeken? U bent zeker in Bergen in pension?” „Neen, mevrouw, ik ben hier in een hotel.” „Nu als u ons dan eens een genoegen wilt doen, laten we zeggen, morgenavond?” „Heel graag, mevrouw. Hij keek haar vragend aan. „Zolang kennen we elkaar en u kent nog steeds niet mijn naam: Van Hoogstraten. Door het gesnap van mijn kleine bengel zal het ook op de boot vergeten zijn.” Zo verliep de avond onder gezellig gekout en het werd schemer, toen ze opstonden. „Hé, mevrouw van Hoogstraten, ik heb u overal gezocht.” Een man naderde en slaakte een zucht van verlichting. „O, mijnheer Rodenburg, wij dachten, dat u al naar huis was gegaan. Mag ik de heren even aan elkaar voorstel len?” Antoon mompelde zoiets als „aangenaam” en keek de per soon in kwestie aan, die hem argwanend de hand druk te. Het was een man van middelmatige lengte en sterk gebouwd, een bleek bruin gelaat en een zwarte knevel, zeer vooruitstekende ogen en holle wangen. Zijn voorhoofd was kort en gedrongen. Hij had groenachtige ogen, die hem enigszins sluw leken. Het gezicht van deze man deed Antoon denken aan een luipaardje, dat hij zelf jong gevan gen en getemd had. Hij wist niet wat hij van de man denken moest en onwillekeurig huiverde hij. Zo liepen ze samen pratend ’t strand af, de strandweg op naar de Eeuwigelaan, totdat ze bg een kleine villa waren waar de heren afscheid namen van de vrouw en het kind. „Nu, mijnheer Veldman, ik reken morgenavond hoor.” Antoon drukte beleefd de kleine hand en antwoordde, dat hij komen zou en tot Bennie zei hg, dat hij morgenavond een mooi verhaal zou vertellen van een luipaardje, dat hij zelf gevangen had. Maar tegen de ander nam hij enkel zijn hoed af en draaide zich op de hielen om. De blik in de oben van die vent beviel hem niet. Een on behaaglijk gevoel bekroop hem een ogenblik, maar hij schudde het bijna dadelijk van hem af en vrolijk fluitend als een schooljongen liep hij in het donker van het bos terug naar zgn hotel.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2