KRIS-KRAS door Nederland 1 De palingvisserij in het Ijsselmeer is noodlijdend De Historische Optocht werpt zijn j schaduwen vooruit u Aid Hwat hat Qabe Skroar ^^A^^^^A^’M^AX^A^ üs hjoed p p to sizzen en Nij I Kan aanvoer van „broed” liet niet bolwerken tegen de moordende kuilvisserij? Fan de Martinytoer T. de J. STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Gouden filmpjes U dl Ji Dinsdag 21 Juni 1955 51e Jaargang No, 47 great bilang, dat elkenien, dy’t it of lan brükt, wit dat hy yn dit J. S. s 7 I Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Kostgangers gevraagd. Wed. P. Boer- mans op de Kampen. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat IJ Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Periodieke aftreding van 4 raadsleden te Bolsward. Aan de beurt van aftreden zijn: M. Schotman, W. van der Meulen, G. Ke-ikes en S. J. Praamsma. FOAR BOEK EN EIGNER FAN BILANG! to stjüren, dat men foar forbredin. it kanael in pear pounsmiet lan I Mei Nijjier oan 't frijen, Maejje oan ’e man, Hjerstmis neat as lijen. Ja, dat komt der fan. Iswards Nieuwsblad De Jong s Nieuwsblad Dat de nood onder de vissers rond het Ijsselmeer hoog is gestegen, kan blijken uit het feit, dat de burgemeesters van de „zeevarende” gemeenten Staveren, Hindelopen en H. O. onlangs een telegram hebben gezonden aan de ministers van Sociale Zaken en van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening om een toeslag te verlenen van f 60.per week voor de vissers, voor zover de verdiensten beneden dit bedrag blijven. Inderdaad gaat het de laatste jaren met de IJsselmeervisserij wel heel slecht. Wie de cijfers gezien heeft van de gemeentelijke visafslag te Makkum, begrijpt, dat de inkomsten van de vissers zich in dalende lijn moeten bevinden. De Balkster Courant, aan welk blad wij terzake enige gegevens ont lenen, rekent ons zelfs voor, dat 1954 ongeveer een millioen gulden minder in de vissersbeurzen bracht dan het vorige jaar, dat er ook al één was met dalende inkomsten. Verdeeld over de ruim 800 vissers, die momenteel over een vissers- vergunning in het Ijsselmeer beschikken, betekent dit een gemid- delde inkomstendaling van ongeveer f20.— per week. En hét palingvissen is dit jaar al weer slechter dan het vorige, ondanks de berekeningen van de biologen, dat er een kentering zou moeten komen. Motorrijder gedood. De motorrijder W. Kiel reed Vrijdagmiddag op de Tolhuis weg bij de Prinses Wilhelminawag te Heerenveen tegen een autobus. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. 2de week Juni 1905. De late Pinksterdatum bracht mee, dat het Pinksterdrie te Sneek niet zo druk was als anders, wanneer men wel over de hoofden kon lopen. Ook te Bolsward was het op deze dag niet zo druk. vissers uit naar ’n visvergunning in ’t Ijsselmeer, die ook inderdaad nog aan sommigen werd verstrekt. De bestaande vissers trachten steeds groter schepen en beter materiaal aan te schaffen. De misère begon. Reeds direct na de oorlogsjaren is er feitelijk al een kentering gekomen. De vangsten namen eerder af dan toe. Steeds werd er maar drukker gevist. Als men des avonds in Mei of Juni aan de kust van het Ijsselmeer kwam, hoorde men geregeld het gedreun van de merendeels te zware motoren. Dit De schaakclub Westergoo hield een ge slaagde wedstrijd (Hemelvaartsdag en 2de Pinksterdag). Winnaars in de 1ste klasse Dr. A. T. Eelkema te Arum, T. Dijkstra te Bolsward en T. Westendorp te Exmorra; in de 2e klasse: Ds. R. de Haas te Winsum, S. Kroeze te Workum B. Jansma te Winsum en H. Boersma te Goinga. Zó was het vroeger te Makkum: Véél vis en een primitieve visafslag, gevestigd in de Hoofdwacht. Thans beschikt men over een uiterst moderne afslag, maar. de vangsten stellen de laatste jaern teleur. waren de motoren van de kuilvissers, die met hun kuilnetten het IJsselmeer doorkruisten. De netvissers begonnen te klagen. Hun vangsten begonnen te dalen. De kuilvissers gingen evenwel hoe men daartegen ook te velde trok, steeds door met hun voor de visstand moordend werk. De laatste paar jaar is hierin wel eni ge verandering gekomen, omdat som mige gedeelten voor de kuil verboden zijn opdat de vis toch nog gelegenheid krijgt zich te ontwikkelen, maar voor het overige deel blijft deze moordvisser doorgaan, zeer ten nadele van beide partijen. De paling komt. Intussen is het goed in de toekomst te zien. En al heeft een z.g. glasaaltje nog ongeveer 10 jaar nodig om uit te groeien tot een behoorlijke paling, aan de sluizen van de Afsluitdijk blijft men waakzaam om zoveel mogelijk van deze „hoop der toekomst” binnen de sluizen te lokken. Men heeft berekend, dat er niet minder dan ruim 2000 glasaaltjes in een kg gaan. Behoedzaam loodst men millioenen van deze glasaaltjes in het zoete IJsselmeerwater, waar zij zich verder kunnen ontwikkelen. Behalve deze aaltjes wordt er (uit Frankrijk) ook nog „broed” geïmporteerd en uit gezet in ons zoetwaterreservoir. Als ’t maar niet te laat is. t HEMA wist binnen te dringen na een klauterparij over het dak. Een zending horloges ter waarde van f 3500 werd ontvreemd. Van een bloemenmagazijn werd de etalageruit ingedrukt en de kassa geplunderd. Daarvoor waren al inbraken gepleegd in enkele winkels en magazijnen in de Heuvelstraat te Til burg, waarbij voor duizenden guldens werd ontvreemd evenals uit het vei linggebouw, vlak bij hot hoofdbureau van politie. De oorzaken van de misère. Als eerste oorzaak van de misère on der de vissers noemt men nog altijd het feit, dat de Zuiderzee is afgeslo ten, en men dus geheel op een zoetwa- tervisserij is aangewezen. Het was dan ook geen wonder, dat toen de laatste opening in de afsluitdijk gedicht was, de vissers met de vlag halfstok in de haven kwamen. De oude vissers had den begrepen, dat er voor hun bedrijf moeilijkheden aanbraken. De oude vissers kregen evenwel Zuiderzeesteun en de zaak werd in der minne geschikt. Voor ons land met zijn steeds toene mende bevolking was het evenwel nood- zakelijk, dat er land werd ontgonnen en dus van regeringskant bekeken was de zaak in orde. He leek in de oorlogsjaren ook nog, dat de oude vissers ongelijk hadden. De paling en de snoekbaars benevens de bijsoorten werden in ruime mate aangevoerd. In de havenplaatsen ver rezen de visafslagbedrijven en de han delaren in vis namen hand over hand toe. Ook de Hollandse viskopers stelden in bijna alle vissersplaatsen in Fries land commissionairs aan. Het leek of het IJsselmeer een goudbron was. Met lede ogen zagen ook sommige binnen- Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Zuurstof-dieven. Voor de eerste maal in de historie van de Amsterdamse po litie is een diefstal van zuurstof gesig naleerd. Het kostelijke en onontbeerlijke gas bevond zich in een cylinder, die uit een fabriek aan de Nieuwe Vaartweg was ontvreemd en die in ledige toestand door de dader weer de fabriek werd in gesmokkeld. Koningin schonk avondmaalsbeker. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe kerk der Ned. Herv. Gemeen te te Udden, heeft Koningin Juliana een fraaie avondmaalsbeker met ’n inscrip tie aangeboden. De beker werd namens de Koningin overhandigd door freule J. C. C. Roëll. Ons heerlik klimaat. In een der Am sterdamse ziekenhuizen moest een dame worden opgenomen, die ernstige brand wonden had opgelopen, toen zij een toe val kreeg en daarna tegen een bran dende kachel viel. Olie te Pijnacker. De Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft bij haar boring te Pijnacker olie aangeboord. Over de betekenis van deze olieaanto- Nest boommarters gevonden. Jongens uit Ter Apel hebben in het bos bjj de Agofabriek een nest met jonge boom marters gevonden. De boommarter is zeer zeldzaam in ons land en behoort dan ook tot de beschermde dieren, aldus het Vrije Volk. Helaas hebben de jon gens de kleine marters, drie in getal, meegenomen. Later hebben ze de die ren naar het dierenpark te Emmen ge bracht. Hoewel ze daar goed gedijen, heeft de directie toch het plan om aan de twee bijdehandste van het stel de vrijheid te hergeven. Een onderhoud. Dezer dagen is evenwel door een ver tegenwoordiger van sociale zaken in de vissersplaatsen een onderzoek ingesteld en deze persoon heeft een onderhoud met de vissers gehad. Gevreesd wordt echter dan men hen naar Sociale Zorg verwijst. En dit is wat de vissers over het algemeen niet slikken, wat geen wonder is als men weet, dat deze mensen dagen maken van ’s morgens drie uur tot ’s avonds zes en soms nog later. De beloning die ze hiervoor maken, bedraagt in de regel beneden de twintig gulden per week. ning kunnen, hangende de nog te ver dichten metingen nog geen mededelin gen worden gedaan. Reorganisatie Friese VVV. Op de te Leeuwarden gehouden vergadering van (ie Prov. Friese Vereniging voor Vreem delingenverkeer is in principe besloten tot reorganisatie van het vreemdelin genverkeer s wezen in Friesland opdat Friesland in sterkere mate bij het toe risme wordt betrokken. De kom te klein. Naast de achteruitgang van de vis stand komt er nog bij, dat de kom zo langzamerhand al maar kleiner en klei ner wordt. Door de steeds doorgaande inpoldering worden de vissers steeds meer op elkander gedreven. Het aantal vissers daarentegen blijft nog steeds vrijwel stabiel: ruim 800. Om nu toch aan een kleine boterham te komen, gaan de vissers er toe over om de vis serij zo scherp mogelijk toe te passen. Zo worden steeds proeven genomen met de netten, om te onderzoeken wel ke soort het scherpste vangt. Ook het vissen met hoeken wordt hoe langer hoe scherper uitgevoerd. Door sommi gen wordt dan ook reeds ongeveer 25% meer hoeken in het IJsselmeer gebracht dan voorheen. Al weer een trachten om de vangsten zo hoog mogelijk op te voeren. En toch is dit alles voor de visstand funest. Wel degelijk zien de vissers in dat ze eigenlijk op deze manier hun eigen graf graven, of beter gezegd hun eigen broodwinning vernietigen. Immers zo wordt de gehele visstand in het IJssel meer eenvoudig uitgemoord. De harde noodzaak dwingt deze nijvere mensen evenwel om te doen wat ze doen. Zij moeten nu eenmaal in de eerste plaats him brood verdienen maar in de twee de plaats moet de rente en zo moge lijk de aflossing op hun bedreven door gaan. Dat er van het laatste evenwel niet veel komt, ligt voor de hand. Engeland levert oude voorraad gecon denseerde melk terug. Het bedrijfschap voor zuivel heeft dezer dagen een con tract afgesloten met het Engelse mini sterie van voedselvoorziening, volgens hetwelk Engeland een hoeveelheid blik jes gecondenseerde melk die in Enge land onverkoopbaar bleek te zijn, aan Nederland zal terugleveren. net genóch. De man naem syn papier wer op en sei: dan gean ik mar wer nei Myn- hear de Kommissaris ta, hald it jild mar. It wie in hoart stil en doe seine se, hy moast efkes tii,d dwaen. Der folgen in pear tillefoantsjes en nei in skoftke telde de ambtner de forgoeding foar de boer üt mei de rinte oer trije jier. Dit histoarysk gefal mei in reden wêze om ek as men mei greate lichems to meit- sjen hat, net to gau bakseil to lüken. Is men yn wtivel oft de saek billik is, gean dan nei de konsulint ta of skriuw him in brief. Dan wit men hwer’t men rjocht op hat. Der binne aldergeloks al hiel hwat gemeenten, dy’t yn ’t foar, harren del- lizze by de taksaesjes fan dit konsulint- skip. By it fleanfjild to LjouWert is it sa gien en by tsientallen gemeenten. Ek oare ynstansjes sjogge yn, dat de ynskeakeling fan in ünpartjdich deskundige, dy’t buten alle partijen stiet en alhiel sünder eigen bilang wurket, in greate stap foarüt is. En dat dit ien mei oar oer bilangrike din gen giet, kin blike üt de som fan skea- forgoedings, dy’t allinnich yn 1954 fêst- steld waerden: 119 gefallen fan formogensskea: f 728.987.47 151 gefallen fan ynkommensskea: f 450.562.27 Dat is dus de muoite wol wurdich. De measten foelen yn de buert fan Drachten, mar ek Skearnegoutum, St. Nyk en Baer- deradiel wiene der by. En dizze dingen geane yn tempo troch, hwant rounohi is men oan it bouwen en ütwreidzjen. It ge mis en it hertsear faeks kin men net goed- meitsje, mar in billike skeaforgoeding kriget men grif, as men it nt forjit, alhiel gratis adfys to freegjen oan it boppesteand adres. Dy tsjinst is dêrfoar en it soe spitich wêze, as men dat for- somme of yn hannen forfoel, dy’t de eigen beurs graech hwat swierder sjogge. Ir goed barker hat oan in heal wurd wol Hebt U ook wel eens, in uw schooljaren, Uw gedachten laten weg dromen van het onderwerp waar meester of juf het op dat ogen blik over had, en toegegeven aan een soort verlangen: „Wat zou ik graag eens in die tijd willen rondkijken!” Meestal zijn wij later dit verlangen wel weer vergeten, maar als U net als wij daarna nog eens een mooi boek over vroegere tijden hebt gelezen zult U hebben bemerkt, dat dit verlangen ook volwassenen nog wel plaagt. En nooit wordt er aan voldaan. Geen wonder, wat voorbij is, komt niet weer. Behalve dan toch in Bolsward met de aanstaande fees ten. Wilt U werkelijk eens leven in een vroegere eeuw? Wilt U knipogen naar helden van weleer, praten met schone jonkvrouwen van lang geleden? Wilt U zich inderdaad eens inleven in een tijd van, laten we zeggen, vier en een halve eeuw terug? Welnu, dat kan. In het Bolsward van vandaag kan veel, maar de tijd zomaar 450 jaar terugzetten is iets, dat zelfs hier niet alle dagen gepresteerd wordt. Zorgt U daarom, dat U present bent, als het tafereel dat op Vrijdag 15 Juli a.s. (gratis) aan Uw oog voorbijtrekt, U terug verplaatst in de jaren 15061509. U weet wel, hoe vroegere klederdrachten uitmuntten door kleur en sier lijkheid; hier zult U nog iets anders zien, want hier zal een vor stelijk gezelschap Bolsward betreden, omstuwd door de bevolking van die dagen. En kunt U op die dag beslist niet van de partij zijn: dan niet getreurd, want op Vrijdag 22 Juli hebt U nog een kans dit unieke schouwspel van nabij te mogen bijwonen. Het café-restaurant „Den Hof van Hol land” onderging bij de nieuwe eigenaar IJ. K. Galama een algehele gedaante verwisseling. T. S. van der Zee ver vaardigde een fraai afgewerkt ijzeren hek op de stoep. 75-jarige vrouw levend verbrand. In haar woning aan de Bourgonjestraat te Maastricht is een 75-jarige vrouw le vend verbrand. Toen haar man, de ga ragehouder Pronck thuiskwam, vond hij het verkoolde lichaam van zijn vrouw. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis gebracht. Vermoedelijk is de vrouw met haar kleding in aanraking gekomen met een electrische straal- kachel, die in haar kamer stond. Donderdag interpellatie diamant-in.du- strie. Op Donderdag 23 Juni zal het Tweede Kamerlid de heer Paul de Groot (cpn) zijn interpellatie houden over de situatie in de diamantindustrie en de sociale en economische problemen hier aan verbonden. Dit werd Vrijdagmid dag door de Tweede Kamer besloten. Inbraken in serie. Politie en burgerij piekeren over het record van 25 inbra ken dat de laatste weken in Tilburg is gehaald zonder dat de recherche er in is geslaagd er ook maar één op te lossen. Men vermoedt dat er een bende aan het werk is, die het gebouw van de ’t Zekere voor ’t onzekere. De Indone sische regering heeft Ceylon verzocht Westerling niet in de haven van Co lombo toe te laten, als hij op weg naar de Molukken Colombo zou willen aan doen. Ceylon zal het verzoek in „wel willende overweging” nemen. Mei de rjochten fan de eigendom is yn de rin fan de tiid al wakker üngelyk om sprongen. Sa as mei alles is der misbrük en gebrük fan makke en yn namme fan de eigendom is hiel hwat dien, dat net troch de bugel koe. Der sille net folie minsken mear wêze, dy’t de rjochten fan de eigen dom jit yn absolute sin opfetsje. De stel ling, dat is mines en der doch ik mei hwat ik wol en gjin minske hat der hwat mei fan noaden, is üt de tiid. Absolute eigen dom is der net mear, alle eigendomsrech ten hawwe har juridyske en sosiale biper- kingen. It histoarysk foarbyld, dat ien fan de earste treinen in hiel stik omride moast, omt de eigner fan in sik groun sines net forkeapje woe, wurdt nou as in karikatuer biskóge. Algemien wurdt yn- sjoen, dat in great algemien bilang net opkeard wurde mei troch de ünwil fan de eigner. Mar oan de oare kant is it yn- sicht groeijend, dat men dan ek moreel en juridysk halden is om de eigner in er rare skealik fan syn lan óf. Né, beide hawwe pocht op mear. En dat rjocht hat men like goed foar de oer- heit oer as foar in partikulier. It is fan bilang dit to witten, omt it fierst to caek foarkomt, dat men mient, dat der dochs neat oan to dwaen is mei dy greate li chems. It is wol maklik de lju in bryfke op it dak to stjüren, dat men foar forbreding fan it kanael in pear pounsmiet lan brüke wol en der fuort mar bydocht in formu lier om der de hantekening op to setten fan akkoartbifining, mar ik ried it sterk óf. Hwant men hat soms to krijen mei tige billike kondysjes, mar net minder mei grof ünbillike foarwearden. En al sil men it net keare kinne, syn billik rjocht kin men wol krije. It is al in skoft lyn, dat der in boer siet mei sa’n gefal. Dat wie in hierder. De eigner hie syn sin wol krije kind, mar de hierder wachte al in pear jier op skeaforgoeding. Ja, dat kaem wol yn oarder, sei men op dat bureau. Mar mei dat al waerd de man fan it iene loket nei it oare stjürd en jild kaem der net. It wie in saek fan de kanaletsjinst en dat is greatendiels in Rykssaek al spilet de prO- vinsje ek mei. Doe t de man by my kaem, wie dizze kwestje al twa jier aid. It bi- socht via in lid fan Deputearre Steaten om der in ein oan to krijen, mar dat slag- ge net. It wachte op dit en it wachte op dat, mar it bleau in sloerboel. Op it lést sette de man de stap nei it Prcvinsjehüs en frege nei de Deputearre. Dy man wie der net en doe’t hy al mismoedich wer fuort soe, mette hy de Kommissaris. Dy frege nei syn boadskip en de man tor telde syn lange lijenswei. Binnen in üre sieten de lju, dy’t it trije jier slepe litten hiene, om 'e tafel mei de Konsulint foar Groun- en Pachtsaken en waerd de for goeding fêststeld. En dy wie nou tige yn oarder. De boer gyng mei syn papier nei it kantoar fan ütbitelling en presentearde genóch, tinkt my. syn foardering. Doe’t hja him bitelje soe- ne sei er: En dan krij ik jit trije jier rinte fansels! Mar dêr woene se neat fan witte, dat barde dêr nea, dat koe net en folie De enige manier om tot redelijke op lossing te komen is dan ook een dras tische afvloeiing van minstens 50 en een beperking of nog beter een gehele opheffing van de kuilvisserij. Jammer is, dat er wel een afvloeiïngs- commissie bestaat, maar maatregelen van deze commissie zo tergend lang zaam gaan zodat het lijkt dat de vis sers aan een dovemansdeur kloppen. De enige manier zou dan ook zijn een goede verzorging van de oudere vis sers en een zo nodig verplichte om scholing van de jongeren en plaatsing van deze mensen in voor hen geschikte bedrijven. Voor deze nijvere vissers is het wel zeer te betreuren, dat de gang van zaken gaat, zoals nu. Molen behouden. De korenmolen te Nootdorp een achtkantige stellingmo- len, die al twee jaren werkeloos het landschap siert een derhalve dreigt te vervallen, zal nu door de Vereniging De Hollandse Molen worden gerestau reerd. billike skeaforgoeding to jaen. En dêrby biteljen, komt ek de gebrüker fan dit lan, as it forhierd XT’ L-:J- wurdt oan in oar. It is fan great bilang, dat elkenien, dy’t it lan hat of lan brukt, wit dat hy yn dit opsicht rjochten hat, ek as de oerheit, itsy provinsje of Ryk it lan opeasket. Tsjin greate lichamen is it kwea fjuchtsjen seit men wol ris, mar ik leau, dat dit tsjin- wurdich hwat tafalt. Hwant nei de oar- loch is der linkendewei in ynstitüt oan it groeijen, dat by de lju, dy’t hjir mei to meitsjen hawwe, lang net foldwaende be kend is. Ik doel hjir op it bistean fan it Konsulintskip foar Groun- en Hicrkwest- jes yn dizze provinsje (Ljouwert - Wil- lemskaei 25) dat him hoe langer hoe mear taleit op it regeljen fan de rjochts- forhalding tusken partijen. En sa as dit by alle konsulintskippen it gefal is, kin elk der gratis gebrük fan meitsje. De konsulint: Ir J. Russchen, hat mei syn personiel alle middels om de lju in goed en belangryk adfys to jaen, hwant hja binne der apart foar oplieden en binne alhiel op e hichte mei de wetten en bisluten, dy’t hjir oer geane. As dus in gemeente, provinsje of Ryksynstelling, groun brüke moat foar wenten, skoallen, yndustry-terrein, kanalen of wegen, dan sil men der net folie tsjin dwaen kinne. Wis, men kin wegerje en it iepenbiere lichem twinge de ünteigeningswet yn ’e earm to nimmen, mar men wit yn it foar, dat it dochs trochgeit. It algemiene bilang giet foar it partikulier bilanv. Mar dat is ien kant fan de medaille. De oare kant is, dat it lichem oan de eigner en hierder, sa goed müglik de wearde forgoedzje moat. En dat is mear as allinnich de tak- saesje-wearde fan de groun. Hwant it is düdlik, dat in eigner mei 60 pounsmiet lan by de pleats, dy’t op dizze wize b.g. 6 pounsmiet lar kwytrekket, net oan syn taks komt, as men allinnich de lanwearde forgoedet. It hiele bidriuw, mei it ünder- hald fan de gebouwen, komt nou to liz- zen op 54 pounsmiet en wurdt dêrtroch minder rationeel. Mei de hierder stiet it krekt sa. As dizze allinnich mar de hier fan dy seis pounsmiet minder hoecht to Stoom-meubelfabriek ,,De Lijmpot”. Complete meubilering. Aanbevelend S. J. Praamsma. Sêft roeike de beammen Yn 'e simmerske wyn; Waer om to dreamen Fan Ijocht en sinneskyn. Boeren yn it lan oan ’t skreppen, Mei harke en seine, Yn drokte en reppen, Men spocht oer ’t fjild Hea-oppers stean Dat simmerske byld Bliuwt yn üs tinzen bistean, ’t Hea komt yn rekken, En aenst yn ’e hüs; Der is yn de lege fakken Romte meastal by de rüs. In’ nij byld, üs frjemd, Is de hea-parse op it Iftn, Pick-up ek wol neamd, Dat leit foar de hê.n. Hwant aeiwyt wurdt sparre, Is ’t hea hast noch gêrs, ’t Lit him better fortarre, Dat stiet dochs moai fêst. Dêr rydtdan de trekker, Mei in parse efter him oan; De chauffeur is wol wekker, De machine docht it skoan. Hwant üt it losse wurdze-hear Foar de machine-snüt, Komt foar it fé it winterske brea, Derefter oan balen ta üt. i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1