Fantastische Helicoptèrevlucht gaat aan de viering van Vijf eeuwen Stadsrecht vooraf I lil aan van komend feest KRIS-KRAS door Nederland Ileel Bolsward werkt onder hoogspanning de laatste voorbereidingen van het REVUE VAN EEN TIENDAAGSE Fan de Martinytoer Programma op de valreep nog gewijzigd en aangevuld üs hjoed p to sizzen Hwat hat Qabe Skroar K S3 5 51e Jaargang No. 49 Dinsdag 28 Juni 1955 ZATERDAG 10 JULI: au- Abonnementsprijs f 1.60 per kwarta»! (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie F. G. v< het Utri nijkundige Dienst te Utrecht worden gestuurd. Misschien zullen deskundigen daar kunnen vaststellen hoe de bijzon dere vetvoorraad is ontstaan. Vrouw verdronken. Zaterdagmiddag is de 57-jarige mevrouw H. F.H. uit Venlo onder de gemeente Broekhuizen- vorst (L.) in de Maas te water geraakt en verdronken. Lit de geheimen fan oaren mei rêst; Frjemd guod to biwarjen jowt oars neat as lést. men alcoholvrije dranken pro- Bolswards Nieuwsblad STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Na het uitspreken van de herdenkings rede door dë oud-Bolswarder prof. dr. ran der Meer van Nijmegen, zal recht Jubilate van Handel wor- ter J. G. S. Bruinsma, die momenteel vlijtig oefent om het Frysk Folksliet te kunnen beieren. ’s Avonds ruim 7 uur zal een indruk wekkende stoet van genodigden plech tig vanuit de Doele naar de Martinikerk schrijden, teneinde hier de openings plechtigheid te kunnen meemaken, die om 7.30 uur begint en voor, iedere Bolswarder en oud-stadgenoot vrij toe gankelijk zal zijn. den uitgevoerd door koren en orkest (LOF) onder leiding van Gezinus Schrik Als deze samenkomst wordt beëindigd (om 10 uur) zal Bolsward reeds in feeststemming zijn. Zowel de fraaie feestverlichting (Julianapark, stadhuis, antieke gevels, woningen enz.) als het Lunapark zijn dan reeds in gebruik ge nomen, terwijl om 10 uur een groot vreugdevuur op het Marktplein zal wor den ontstoken. In het stadhuis volgt dan een receptie van 2 a 300 geno digde autoriteiten. al even belangrijk is: in het Julianapark zal alsdan het openlucht-theater in ge bruik worden genomen met de première van het door 4 Friese auteurs geschre ven Historische Taferelenspsl, waaraan een 80 man meewerken. Dit spel begint om 8 uur. Dat het dan nog niet donker is, is niet erg, want. het eerste ta fereel speelt bij daglicht. Ook in de stad zal het geen „dooie boel” zijn. Het Lunapark is in vol bedrijf en in de stad rijdt visa versa de speciale feestterrein, terwijl op het Broereplein toneelschetsen worden gegeven. Grote gebeurtenissen plegen hun schaduwen vooruit te werpen en in het kroonjaar 1955 mag, noch kan het eeuwfeest te Bolsward geruisloos beginnen. Een krachtige klaroenstoot mag er gerust aan vooraf gaan. Als zodanig kan men gerust de helicoptèrevlucht langs de Friese elf steden beschouwen-. Zaterdag 9 Juli is het daartoe de grote dag. ’s Morgens om 9 uur staat er prompt op het Plein 1455, dat daar mee op wel zeer originele wijze wordt geopend, een grote 8-per- soons helicoptère gereed. Met dit uiterst moderne vervoermiddel waarvan pater Brugman wel nimmer gedroomd zal hebben stijgt burgemeester J. G. S. Bruinsma met een klein gezelschap op om de stedelijke en benabuurde collega’s en in hen de be volking van stad en platteland van Friesland te nodigen tot het feest. Wanneer de wentelwiek in de vroege morgen opstijgt zal deze allereerst koers zetten naar Makkum, de oude Bolswarder voorhaven om deze plaats als eerste ook al kan er niet worden geland met. een bezoek te vereren. Hierna gaat het vervolgens naar Workum, Hindelopen, Staveren, Sloten, Heeg (waar in de landelijkheid van zijn uitgestrekte gemeente Burgemeester Tjabe- rings zijn opwachting zal maken), Ijlst en Sneek om in elk van deze plaatsen te dalen en even uit te stappen. In Sneek wordt het luchtminded gezelschap namens Frieslands tweede veste een lunch aangeboden. Na het nuttigen hiervan gaat het linie-recta (in circa 20 minuten) naar Dokkum en vervolgens naar Leeuwarden, waar, behalve de burgemeester van de Friese hoofdstad, ook de Commissaris der Koningin in Friesland, Mr.- H. P. Linthorst Homan, persoonlijk wordt uitgenodigd. Voor de variatie zal het gezelschap te Leeuwarden een rondrit maken in een wat minder modern voertuig: de Friese journalisten-koets. Behalve Franeker en Harlingen zal op de terugtocht ook in Witmarsum en Wommels worden geland om resp. de heren A. Oosterhoff, bur gemeester van Wonseradeel, en J. van Hout, Burgemeester van Hennaarderadeel en in hen de buurtgemeenten te nodigen. Om ongeveer half vijf zal de helicoptère terug zijn, waarna na een korte pauze door het publiek rondvluchten kunnen worden ge maakt, waaronder gratis vluchten voor houders van spaarkaarten. Fan ’e wike bin ik it hiele lan yn it roun reizge en oeral seach men de traktoaren op it lan dwaende, likegoed yn Limburg as yn Drinte en Oerisel. En rounom wie men yn de stêdden en gre-ate plakken oan it bouwen, bouwen fan huzen foar nije arbeiders yn de yn- dustry. Men fjuchtet om arbeiders en personiel en biedt hoe langer hoe mear foarrjuchten om se mar los to krijen. De offisiële leankontrakten wurde lans allerlei wegen omsyld en it kin net üt- bliuwe of in nije forheging fan de lea- nen is mar in kwesje fan tiid. Hjirby oanslutend wurdt yn liedende formiddens al earnstich rekken halden mei in ütwreiding fan de learplicht. It njuggende forplichte learjier stiet op steapel en de Ministers fan Underwiis en Lanbou biriede harren al op de nije konstellaesje. Nei alle gedachten sil op it seisjierrich forbliuw fan de bern op de Legere Skoalle foar allegearre in forplichte trije-jierrige skoalle folgje. Dat kin wêze in Ulo, HBS of Gymna sium. Dat kin wêze in Hüshaldskoalle, Yndustryskoalle of Technyske Skoalle en dat kin wêze in Lanbouskoalle of VGLO-skoalle. Al dizze typen skoallen sille yn de kom- mende jierren harren sa foroarje, dat hja trije folledige learjierren fan fiif skoalledagen ünderwiis jowe. Wie der gjin krapte oan learkréften en gebou wen, dan waerd dit yn ienen dien, nou sil men om dy reden geleidelijk to wurk gean, mar binnen fiif jier rekkent men derfoar klear to wêzen. En omt de me- chanisaesje sa’n greate rol yn it libbe-n spilet, sille ek dizze skoallen op in oare foet ynrjuchte wurde as oant nou ta. Neist it gewoane ünderwiis fan forstan- like en geastlike foarming sil it ünder wiis folie mear op it praktyske libben rjuchte wurde. Der komt oan de Lan- bouskoallen bygelyks in great lokael foar „handvaardigheid”. Dat bitsjut it oanlearen fan it brüken fan it ark en WOENSDAG 13 JULI De plechtige raadszitting, waarmee het eigenlijke feest wordt ingezet, zal niet des morgens, zoals men zich dit aanvan kelijk had gedacht, worden gehouden, maar des middags om 3 uur. Na deze zitting waarover later wellicht meer zal het gemeentebestuur een tweetal fraaie geschenken krijgen aangeboden, n.l. het inmiddels geplaatste carillon als jubileumgeschenk van St. Anthony Gasthuis en het Weeshuis en een fraai door Marijke Visser gedreven nieuw zil veren ambtsketen, dat door een plaat selijk bedrijf wordt geschonken. Zoals bekend, zal het carillon in ge- schieten van houtduiven, van het landbouwschap goede kanten hawwe soe, soe ik net graech biweare. Ik sjoch allerhanne nuodlike kanten oan dit tiidsforskynsel, mar dêrmei keart men de saek net op. De smelle ekers en de seine, de kloften üngetiders en de koppels flaechswjud- ders, hja binne bylden üt it forline en hja komme net wer. Rounom, hwer’t de minske de masine in plak jaen kin tusken him en it wurk yn, sil de ma sine it winne, hjir gauwer en op in oar plak hwat letter, mar winne docht er it. Foar de boei’ sitte hjir hiel hwat kon- sekwinsjes oan fêst en hy docht nei myn bitinken it béste om dy rêstich en mei oerliz ünder eagen to sje-n. Foarop stiet, dat hy him oanpasse moat by de leanfoarwaerden fan de yndustry en de libbensgemakken, dy’t de arbeider der fine kin. Dat haldt foar it momint yn, goed hündert goune wyks foar lean en sosiale rjuchten, oanpassing oan in wurktiid lyksoartich as yn de yndu stry, in knappe wente mei Ijocht en wetter, sliepkeamers en oare gemakken, koartom in libbenspeil, hwat de yndu stry him biede kin. Docht de boer dat net, dan sil de stream fan binnenlanske emigraesje trochgean. Stel, dat de boer hjir ré foar is, dan is it ek düdlik, dat dizze arbeidskrêft foar syn bidriuw dizze ütjeften fortsjin- je moat. Dat haldt yn, dat hy wurk docht, dat minstens twa goune de üre opbringt, oars kin it net üt. Mar op in buorkerij is folie wurk, hwat dy bilea- ning net opbringe kin en dus sil men ien fan beide sjen: sok wurk lit men hoe langer hoe mear oerbliuwe of men siket de masine, dy’t mei help fan de minske it foar minder dwaen kin. Dat binne gjin dingen dy’t ik moai fyn of lilk, mar dy sa wis komme as simmer en winter. Jin der tsjin forsette hat gjin doel, hwant dat is Don Quichotte-rie, jin dêrop biriede hat alle sin, hwant men sit der al yn en men komt der jit folie meai- yn. Hwat maklike-r is en foardie- liger keart men net, dat is to sterk. Gratis vacantie voor eerljjke vinder. De kostbare ring van f 5000, enkele dagen geleden v&rloren door een Engelse da me, is in de goot voor het theater Tu- schinski te Amsterdam door een Am sterdammer teruggevonden. De man heeft een beloning van f250 gekregen. Hij zal ’t geld gebruiken om met vrouw en twee kinderen met vacantie te gaan. Dronken achter het stuur. Op de Haar lemmerweg te Amsterdam is Vrijdag avond een personenauto, waarvan de bestuurder onder de invloed van sterke drank verkeerde, tegen ’n andere auto gebotst. De bestuurder van de eerste wagen liep een hoofdwond en een her senschudding op en is, na te zijn behan deld in het W. G., naar Zandvoort over gebracht. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Door stroom gedood. De 39-jarige mon teur van het Prov. electriciteitsbedrijf, H. van der Nagel, werd, toen hij aan de Hogedijk te Aarlanderveen bezig was met het vernieuwen van stroomdraden, door de stroom getroffen. Een assistent die hem in de draden zag hangen, sloot de stroom af maar de man bleek reeds te zijn overleden. „Binnenvetter”. Op het slachthuis te Zaandam deed men Zaterdagmorgen een uitzonderlijke ontdekking: bij het slach ten van een koe troffen de slagers in plaats van normaal -30 pond nier vet, maar liefst 160 pond van dit vet in het dier aan. Enkele delen van de „wonderkoe” zullen naar de Veeartse- Op de valreep. Daar ons ter ore kwam, dat het on langs onder voorbehoud van wijzigingen gepubliceerde programma, thans vrijwel definitief is vastgesteld, hebben we ons tot de Pers en Propagandacommissie gewend, om nadere inlichtingen. Aan de hand hiervan kunnen wij thans het volgende overzicht van de feestelijkhe den geven. DONDERDAG 14 JULI: De eerste eigenlijke feestdag wordt in gezet met koraalmuziek, verzorgd door de Chr. Muziekver. „Oranje” vanaf de trans der stadhuistoren. Donderdag is boerendag. Interessante graslanddemonstraties passen dus uit stekend in het kader van deze dag, waarop ook de gecostumeerde kinder- optocht waaraan achter de schermen fantastisch hard wordt gewerkt dui zenden bezoekers naar Bolsward zullen lokken. Ook wordt het beroemde waterorgel in plan-Noord op deze dag in gebruik ge nomen, terwijl ’s morgens tevens de opening van de historische tentoonstel ling .Wiekslag van vijf eeuwen” in het stadhuis zal plaats vinden, bij welke gelegenheid het Collegium Musicorum onder leiding van Klaas Kueter prach tige 18e en 17e eeuwse muziek ten gehore zal geven. Voor de tentoonstelling zelf zijn be langwekkende toezeggingen gedaan van antiek te Bolsward vervaardigd zilver, voor de verkrijging waarvan bijzonder wordt geijverd door de directeur van het Friesch Museum, dr. Wassenbergh en diens assistent de heer E. J. Penning. Maar niet alleen zal de expositie oud zilver bieden, integendeel, vergissen wij ons niet, dan wordt deze tentoonstel ling ook op ander gebied buitengewoon waardevol. O.a. zal men een speciale pater Brugmanzaal inrichten en vallen er oude handschriften e. d. te bewon deren. Des middags is er paardensport op het IJsbaanterrein (draverijen o.a. om het kampioenschap van Friesland, waarvoor ongetwijfeld veel belangstelling zal be staan, terwijl de avond van deze dag „Geneeskunst” accoord. De Zaterdag in Utrecht gehouden algemene vergade ring van de Kon. Ned. Mij. tot Bevor dering der Geneeskunst heeft met grote meerderheid de verhoging van de loon grens tot f 6000 aanvaard. Brand in Zaans cacaopakhuis. Zondag middag is het grote drie verdiepingen tellende pakhuis „Accra” van de Ca- cao-industrie .Aurora” aan het Kalf te Zaandam een prooi der vlammen gewor den. Tonnen cacaobonen gingen verlo ren. De totale schade wordt geschat op ongeveer fl% millioen. De brand werd ontdekt omstreeks 12 uur toen uit de eerste verdieping aan de straatzijde rook naar buiten kwam. De bewaker van de fabriek, de 79-jarige T. Punt, die doordat het slot van de toegangsdeur defect was, na 12 uur ’s nachts niet meer in de fabriek was geweest, alar meerde onmiddellijk de brandweer. Meer alcoholvrije dranken? De voorzit ter van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dran ken vroeg zich in de te Arnhem gehou den vergadering af, waarom men in Ne derland niet het voorbeeld van Zwitser land en Oostenrijk volgt, waar voortreffelijk dtteeert. Verschijnt DINSDAGS en VR1JDAGS Uitgave: A. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451-Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) de wurktugen, dy’t op in buorkerij brükt wurde. Hammer en seage, beitel en skaef, skroevedraeijer en soksoarte ark leare hja hantearjen. Yn Weert seach ik de jonges ek mitseljen en fervjen. Hja krije hwat forstan fan houtsoarten, technyske nammen foar ünderdielen en ienfaldich tekenjen fan in hok, in skuorke, in berchplek en alsa. Ek is hjirby yn de hegere learjierren it ünderwiis yn „vakvaardigheid”. Dat wol sizze: masinael melken, omgean mei in traktor, it skjinmeitsjen en smarren fan de masines, it forhelpen fan lytse storingen en üngemakken, motorkennis en sa mear. Dit jier sille sechtich nije liinbouskoal- len mei dit ünderwiis bigjinne neist de tsien, dy’t as proefskoallen al dwaende binne. De oplieding fan praktykleara- ren foar dizze fakken is yn folie gong. De learkréften, dy’t yn de takomst oan de Lanbouskoallen forboun wurde, sille net mear nomd wurde üt it corps fan it gewoane ünderwiis, mar men is dwaende de jongelju, dy’t de Middelbere Lanbouskoalle yn Grins, Dordrecht, Roermond en Ljouwert folge hawwe, in spesiale oplieding to jaen yn ünderwiis- fakken om se dêmei oan dizze lanbou- skoallen to wurk to setten. Hwant de oanfier üt it Leger ünderwiis stiet hast stil, de measte ünderwizers sykje it yn in oare wei. Foar de akten Lanbou en Tünbou is de animo fierst to lyts. It sprekt wol fansels, dat dit alles moarn jit net klear is, mar as de architecten it plan makke hawwe en de oannimmer is der al mei to set, dan komme de dingen der gauwer as men mient. Foar my stiet it fêst, dat eltse boer forstan- nich docht om dizze dingen reëel ünder eagen to sjen, dan komme se him net oer it mat. En it is folslein ünpraktysk om hjir hwat op to lekskoaijen en to kritisearjen of yn it gat to hingjen, dêr mei komt men net fierder. In goede boer doart wol yn it waer to sjen en moat er de mounle kruije, nou hawar, dan mar net sangerje, mar oanpakke. Tj. de J. Aan deze volksreceptie, waaraan een optocht door de verkenners vooaf gaat, zal aan de 50-jarige (en oudere) ver enigingen e.d. de stadsvlag worden uit gereikt, terwijl ook de bevolking zelf niet met lege handen komt: de ge- schenkcommissie zal dan n.l. de volière aanbieden, bevolkt met een prachtig vogel-assortiment. Er zijn wel eens klanken opgegaan, dat een élf-daags feest te veel van het goe de zou zijn. Wie dit meent, ziet de zaak toch verkeerd. Ten eerste is de openingsdag nog geen eigenlijke feest dag, evenmin als de tussenliggende Zondag, zodat er eigenlijk geen 11, maar „slechts” 9 volle feestdagen zijn. Wie het programma onder de loupe neemt, zal spoedig bemerken, dat het in dien men elck wat wils wil bieden moeilijk korter kan. Bovendien zou een 2 a 3-daags feest wel nimmer kunnen inspireren tot het aanbrengen van kost bare versieringen e. d„ terwijl heel nuchter en zakelijk geredeneerd men met een meerdaags feest groter kans heeft op zonnige en zomerse dagen, al hopen wij, dat iedere dag zomer en zon zal bieden. Wedstrijd in Het bestuur heeft overeenkomstig het advies van de commissie grondgebruik besloten een wedstrijd in het schieten van houtdui ven uit te schrijven. Er zijn vier prijzen uitgeloofd. De jager, die de meeste dui ven schiet, krijgt f 1000, de volgende f 500, de derde f 250 en de vierde f 100. Bovendien blijft de regeling bestaan, dat per duif 75 cents premie wordt gege ven. Op grond van onderzoekingen en ervaringen kan men de landbouwscha- de per houtduif op f5 i f6 stellen. De totale schade kan op meer dan f 1 mil lioen per jaar worden geraamd. Dokter had gedronken. Tegen een long- specialist te Arnhem, die „onder in vloed” zijn auto had gereden en die, ofschoon hij geen ongelukken had ver oorzaakt toch de veiligheid van het ver keer in gevaar had gebracht, werd een gevangenisstraf van drie weken geëist en een jaar ontzegging van het rijbe wijs. Raad had geen zin. De grote meerder heid van de gemeenteraad van Monster weigerde een raadsvergadering bij te wonen, waar de begroting zou worden behandeld, zodat de vergadering, waar voor slechts vier leden waren opgeko men, niet kon doorgaan. De fraude in het klooster. Bij de be handeling van de Onderwijsbegroting in de Eerste Kamer deelde minister Cals mede, dat het zusterklooster te Nijme gen, dat valse declaraties over geleden oorlogsschade had ingediend welke geschiedenis veel stof deed opwaaien de te veel geïncasseerde vergoeding heeft terugbetaald. Koninklijk hooi. De schapen van de Gooise kudde zullen Zaterdagmiddag 2 Juli als het grote schapenscheerders- feest op de Gooise heide wordt gehou den, koninklijk hooi als feestgeschenk eten. H. M. de Koningin heeft n.l. voor dit feest een origineel geschenk toege staan. Die middag zal tijdens de fees- telijkheden op de heide tussen Hil- VRIJDAG 15 JULI; De eerste Vrijdag begint met een bade van de meer dan 1000 schoolkin deren voor het stadhuis, waarna ze in optocht naar het Julianapark, zullen vertrekken om daar te genieten van een marionettenspel. Op Vrijdag zal tevens de opening ge schieden van de grote economische ten toonstelling, die in plan-Noord, gedeel telijk in de op&n lucht, gedeeltelijk ook onder het tentzeil, wordt gehouden. Des middags wordt de prachtige, bont uitgedoste en spectaculaire historische optocht gehouden, die duslanig is opge zet, dat heel Bolsward en de duizenden bezoekers van elders er van kunnen genieten. Deze prachtig gecostumeerde show wordt werkelijk iets unieks, zoals Bolsward nog nimmer zag. Eigenlijk zullen het twee optochten zijn. Vanaf de Snekerpoort (er komt inderdaad weer een poort te staan) zal Graaf Hen drik van Stolberg (die tijdens zijn leven van 15061509 Keizerlijk Stadhouder van Friesland was, op zijn wens in de Jacobijner kerk te Leeuwarden ligt be graven en bij de Friezen zeer geliefd was) nog eens de destijds 2e stad van Friesland komen binnenrijden, vooraf gegaan door een aantal herauten en tamboers, in gezelschap van zijn gema lin (met hofdames), hopmeesters, ja- germeest&r, vaandeldragers, hellebaar diers, edelen te paard, enz., om ten stadhuize door de (eveneens historisch gecostumeerde) vroedschap te worden ontvangen. Vanaf de Harlingerstraat zullen niet minder dan 14 groepen Bolswarder bur gers (allen uit de 15e en begin 16e eeuw!) voor de hoge bezoekers defile ren, als daar zijn de Jongema’s, en an dere edellieden, het boogschut.ersgilde (voorlopers der schutterij?), het bak- kersgilde brouwersgilde, slagersgilde, enz. Ook zal pater Brugman in de stoet aan wezig zijn, terwijl de Bolswarder stede- maagd niet ontbreekt. Na het défilé voor het bordes, voegt Graaf Hendrik met zijn gevolg en de vroedschap zich bij deze grote schare Bolswarder burgers en gaat men samen de stad rond. De avond zal niet minder belangrijk zijn. In het Julianapark zal alsdan een indrukwekkende volksreceptie worden gehouden, waarbij de heer A. H. van de Ven de door hem geschreven Bols- ward-mars op de piano zal spelen en daarna het partituur aan het gemeen tebestuur overhandigen. In de vroege Zaterdagmorgen zullen te Bolsward niet minder dan ongeveer 15000 postduiven worden losgelaten (8 9 wagons manden vol, die voor het postkantoor worden gelost en op het Broereplein het luchtruim zullen kie zen. In het buitenland zal de naam van Bolsward op deze dag vaak worden genoemd, in België zowel als in Noor wegen (om van andere landen maar niet te spreken) wachten de eigenaars in spanning de aankomst van hun vo gels. Verder is deze Zaterdag de dag der mu ziek. Niet minder dan 13 corpsen zullen deelnemen aan een muziekfestival, ter wijl een even groot aantal deelneemt aan een marswedstrijd (gedeeltelijk weer andere corpsen). OP KOMMENDE WEI In wykmannich lyn haw ik hjir in skets jown fan de stille revolüsje, dy’t yn alle bidriuwen en ek by de buorkerij oan ’e gong is. It komt hjir op del, de minsklike arbeid wurdt foar de bi driuwen sa kostber, dat hja needsake wurde safolle müglik profyt dêrfan to lüken. En dat kin net oars as de minske it middel fan mechanyske konstruksje yn hannen to jaen, hwermei en hwertroch syn arbeid produktiver wurdt. De me- bruik worden genomen door Burgemees- (chanisaesje hat in bilangryk forskyn- ‘sel west yn de öfroune ieu, it wurdt it jit folie mear yn de twadde helt fan de ieu, hweryn wy libje. Dizze omskeakeling giet fansels it hurdst yn in tiid fan heech-konjunk- tuur, hwant dan hawwe de bidriuwen de middels om masines oan to tügjen, towyl oan de oare kant de fraech nei arbeidskrêften sa great is, dat de meas- ten daliks wer oar wurk fine kinne. Dat dizze üntwikkeling allinnich mar Des avonds zal de drumband van de Kon. Militaire Kapel een mars door de stad houden, terwijl hierop aansluitend een concert en Taptoe door de Kon. Militaire Kapel onder leiding van Ka pitein Directeur Rocus van Yperen zal worden gegeven, waarbij de Kapel is gestoken in groot ceremonieel tenue, Degene die niet van muziek houdt zal deel kunnen nemen aan een op deze dag te houden herdenkingsmars door de omgeving van Bolsward. Dit is een kort resumé van de eerste feestdagen. In een volgend nummer ho pen we een overzicht te geven van het feest in de hieropvolgende week.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1