i Wat komt EEN ONHERROEPELIJKE BESLISSING QiAoo^" Stadsnieuws V een jyJF van er in de volière? No. 50 VRIJDAG 1 JULI BOLSWARDS NIEUWSBLAD TWEEDE BLAD ..CM 1 Tweede Kamer aver ado|itatie-wikt Plaatselijk nieuws F' Tsjerkwerter folksliet sen, die deelnemen zowel aan het festi- 0 SNEEK KAMEROVERZICHT Tsjerkwert, Dy sil ik de ARUM, 28 Juni. De Zusterkring van de een prijs Ned. Herv. Kerk maakte haar traditio- ieder kan d. Meer, A. Dijkstra, Johs. DE VIJVER GESLAT is het gemeentepersoneel bezig de Los Hoes, de woning, 4-_ TM+- 4« V. ra-rara» *2 A -i o ra v 1 JiI^_ J 1 28 Juni. Dinsdagmorgen wij haasten te I dingei 1 en na: lijk maakt schiet men een bres In dit wetsontwerp. Mej. Tendeloo (arb.), Jvr. Wttewaal v. Stoetwegen (ch) en de heren Verkerk (ar) en Van Leeuwen (vvd) waren het De grootouders. Nu een geadopteerd kind als een wettig kind wordt beschouwd, rijst de vraag wat bijv, de positie van de „geadop teerde” grootouders wordt. Moet het geadopteerde kind nu ook de len in de erfenis van de ouders van de adoptanten? Ja, zo zegt het wetsont werp. Maar daartegen rees in de Ka mer enig verzet. Zo was er een amen dement Lemaire (knp) om de burger lijke verplichtingen van het kind niet verder te laten gaan dan de ouders. Moeten zij verantwoordelijk worden ge steld voor de daden van hun kinderen? Inderdaad, aldus mej. Tendeloo. We le ven hier niet in China, waar inmenging van de grootouders in gezinsverhoudin gen normaal is. De adoptie moet zo totaal zijn, aldus Jvr. Wttewaal van Stoetwegen, dat zij ook de grootouders treft. Men is een wettig kind of men is het niet. Anders loopt men nog de kans, dat het geadopteerde kind getrei terd wordt door een broertje met de opmerking: jij bent wel mijn broertje, maar opa en oma willen lekker niets van je weten. Qok hier moet gelden, dat de adoptie in het belang van het kind is. Het amendement Lemaire wordt ten slotte verworpen met alleen de twee knp-stemmen voor. R. E. S. WENST TRIBUNE OP HET SPORTVELD Brandsma verkoopt de beste verf. Alle kleuren. Bovendien een kwast gra tis, of 51 cent korting. Brandsma, Snekerpoort, Kade 2de deur. ZUSTERKRING NED. HERV. KERK OP REIS ARUM, 28 Juni. De Zusterkring Refrein: Tsjerkwert, myn doarpke, myn hert is by dy. RECTIFICATIE HIDAERDER FOLKSLIET B0LSWAR9 LEMMER 1. 2. 3. 4. 5. De gen bezichtigd. Verder dronk men thee te Berg en F VACANTIESLUITING BAKKERS «De plaatselijke bakkers vragen een wet telijke vacantieregeling. Bij de Winkelsluitingswet 1951 is aan de gemeenteraad de bevoegdheid toege kend om voor een bepaalde groep win kels gedurende een aan te wijzen va- cantieperiode verplichte sluiting voor -te schrijven. Met toepassing van deze bepaling is door de raad op 24 Juni 1953 een ver plichte vacantiesluiting voor kappers ingevoerd. Nu alle bakkers blijkbaar met invoe ring van een vacantieregeling accoord gaan, terwijl er bij niet-invoering daar van moeilijkheden schijnen te dreigen, is er naar de mening van B. en W. aanleiding ook voor deze groep winkels een vacantiesluiting voor te schrijven. Evenals voor de kapperswinkels ware ook voor de bakkerswinkels de jaar lijkse vaststelling der verschillende pe rioden aan het college van B. en W. over te laten. Zij achten het echter wel wenselijk, in de door de raad vast te stellen veror dening vast te leggen, dat deze sluiting moet vallen binnen het tijdvak 1 Juli tot 31 Augustus, dat iedere vacantieslui ting hoogstens 7 werkdagen mag om vatten en dat nimmer alle bakkersza ken tegelijk wegens vacantie gesloten mogen zijn. Op grond van vorenstaande stellen zij voor het verzoek van de bakkers in te willigen. Onherroepelijk. De onherroepelijkheid was een der moei lijkheden in het debat over dit wets ontwerp. Zij is noodzakelijk, want als het geadopteerde kind een wettig kind is geworden van de ouders die het kind hebben aangenomen dan is het onmoge lijk het kind weer aan zijn echte vader en moeder terug te geven. De band tussen moeder en kind wordt dus voor goed doorgesneden. Nu was dit voor vele Kamerleden een groot probleem geworden. Mag men die band inderdaad doorsnijden’ Is juist de relatie tussen moeder en kind niet zo natuurlijk, dat men die grote stap niet mag doen? Het zij toegegeven dat het hier soms gaat over gevallen, waarin het ouderschap een vloek is. Dat het gaat over gezinnen, waar in het geheel geen band meer is tussen ouders en kinderen. Maar mag men bij voorbaat aannemen, dat de ouders hun leven niet zullen beteren? Of moet men het kind als het meerderjarig geworden is de kans ontnemen ooit weer naar zijn ouders terug te keren? Minister Donker is voor deze proble men gezwicht. Hij heeft ten slotte be paald, dat het geadopteerde kind aan deze week even kalm aan. Ook was er weer enige aanvoer, zowel op de varkensmarkt. op de afdeling nuchteren kalveren en schapen, waar ’n geit de stand moest ophouden. Carillonklanken werden reeds over de markt uitgegoten, maar dit betrof nog« slechts oefengetingeltangel. DE MARKT HERLEEFDE De markt herleeft. Boerinnen werden niet meer gezien, het waren de boeren zelf, die netjes verkleed en niet zo vlug even in het blaubaitsje het melkgeld kwamen halen. Sommigen hadden het hooi al binnen, anderen deden het na het regentje van 13e Juli vanaf het Stadhuis plechtig jerdag”, gaven de muziekvereniging naar de Martinikerk schrijden, inplaats I „Harmonie r" Kr-' vanuit de Doele. Niet op de draverijen, I we Klanken” de rechtbank kan verzoeken de adoptie te herroepen. De rechtbank kan op dit verzoek alleen maar gunstig beslissen als het belang van het kind daarmee gemoeid is. De geadopteerde krijgt slechts eenmaal in zijn leven de kans om weei- naar zijn oorspronkelijke ouders terug te keren. Hij moet dit ver zoek doen, als hij ongehuwd is, in zijn 24ste levensjaar. Met deze uitzondering ging de meer derheid in de Kamer accoord. De heer Van Rijckevorsel (kvp) wilde echter nog verder gaan. Als de geadop teerde meerderjarig geworden is moet hij vrij zijn in zijn beslissing, zo luidde zijn amendement. Het is dan niet de taak van de rechtbank om te beslissen, maar om goed te keuren. De rechters moeten in zijn opvatting dus alleen maar de formaliteiten in orde maken. Minister Donker had tegen deze opvat ting ernstige bezwaren. Ook de adop tanten moeten worden beschermd. Het mag niet zo zijn, dat ge geadopteerde dreigt met de terugkeer naar zijn echte vader en moeder. De adoptie is totaal, moetten minstens vijf jaar gehuwd zijn, En als men de herroeping te gemakke- terwijl zij het te adopteren kind reeds meer dan drie jaar moeten hebben ver zorgd.. Nu kan het natuurlijk voorkomen, dat de echte ouders zich tegen adoptie ver zetten. Dit verzet kunnen zij twee jaar volhouden. Mochten zij uit de ouderlijke macht ontzet zijn, dan hebben zij gedu rende die tijd de gelegenheid om weer in de ouderlijke rechten te worden her steld. De raad van de gemeente Bolsward krijgt hedenavond te beslissen over een verzoek van de R.K. Sporteommissie, waarin de medewerking wordt gevraagd voor de financiering van de kosten van de bouw van een tribune op hot voet balveld van de Voetbalvereniging RES. B. en W. achten de wens van de v.v. R. E. S. en van de R.K. Sporteommissie thans een tribune te plaatsen op heb voetbalveld, waardoor het voor een deel van het publiek aantrekkelijker wordt gemaakt de voetbalwedstrijden bij teterwijl ijverig werd gecollecteerd, wonen redelijk. men ten bedrage van f 191.52. er mee eens dat de rechter de beslissing tot herroeping moet nemen en niemand anders. Door de verdeeldheid in de ar- fractie werd het nog een spannende stemming. Het amendement van (kvp) werd tenslotte verworpen met 31- 37 stemmen. Voor waren de kvp, knp en de heren Fokkema, Schouten, van Eysden, Hazenbosch en Stapelkamp (allen ar). i REISJE VROUWENCLUB DORPSHUIS ARUM, 28 Juni Onder schitterende weersomstandigheden gingen de leden van de vrouwenclub /an het Dorpshuis hun jaarlijks reisje maken. Via Meppel ging het naar Hellendoorn, waar het paard en sloeg op raakte hierbij onder de v. Malsen, Jelle Wize: „Waterval” Ik wenje yn Tsjerkwert, In dorp’ oan de feart, STAD EN PLATTELAND Teneinde de verbroedering van stad en platteland te bevorderen, en onderling ideeën uit te wisselen, hield het secre- tarie-personeel gisteren een naar Drente in gezelschap secretariepersoneel van Doniawerstal. Het uitstapje zou worden besloten met gen een bezoek aan te Diever. Deze week heeft de Tweede Kamer het belangrijke adoptie-ontwerp van minister Donker aangenomen. Als ook de Eerste Kamer met dit wetsvoorstel accoord gaat, zal men kinderen kunnen aan nemen, die dezelfde rechten hebben als zonen en dochters. Het aannemen van kinderen is nu ook mogelijk. Men kan zelfs pro beren de naam van het kind te laten veranderen in de naam van de pleegouders, maar nooit zal dat kind worden beschouwd als een wettig kind, dat gelijk te stellen is met de andere kinderen in het gezin. Dit alles zal nu mogelijk worden. Het is begrijpelijk, dat als men een kind wil adopteren, dit een onherroepelijke be slissing moet zijn. Als de adoptanten (de ouders, die een kind wil len adopteren) eenmaal zo'n beslissing hebben genomen, dan zitten zij en het kind er aan vast. En als het niet gaat om weeskinderen, dan heeft zich een brok leed voltrok ken, omdat de band tussen moeder en kind voorgoed verbroken is. Daarom is het begrijpelijk, dat de adoptie aan tal van bepalingen is gebonden. Eén ding staat in de wet voorop: adoptie is slechts mogelijk als het belang van het kind dit vergt. Zij is dus een maatregel van kinderbescherming. Een echtpaar, dat een kind wil aannemen, moet daar voor een verzoek bij de rechtbank in dienen. De rechtbank beslist uiteindelijk. Aan verschillende voorwaarden moet echter worden voldaan. In de eerste plaats moet het kind minderjarig zijn. Bovendien mag het niet zijn een afstam meling, door wettige of onwettige ge boorte, van één der adoptanten. Ieder der adoptanten (zowel de vrouw als de man des huizes dus) moet minstens achttien en hoogstens vijftig jaar ouder zijn dan het kind dat zij wille-n adopte ren. Dit om in ieder geval te waarbor gen, dat de kinderen in een gezin te recht komen, waarin zij zich op hun gemak kunnen voelen. De adoptanten van het punten maken beter en dit had tot gevolg dat de wedstrijd door Makkum te. Te Deventer werd het vliegveld Tin- met glans werd gewonnen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit voetbalveld in de toekomst bij een verdere ontwikkeling van het uitbrei dingsplan in Noord zal moeten verdwij nen (over een definitieve bestemming van de in dit plan gelegen terreinen zal de Raad zich nog moeten uitspreken). De R.K. Sporteommissie heeft bij haar plannen met deze mogelijkheid reke ning gehouden; zij zal namelijk een tri bune bouwen, welke op gemakkelijke wijze kan worden verwijderd en elders weer kan worden opgebouwd. Op bouw technische en stedebouwkundige gron den behoeft tegen dit plan geen be zwaar te bestaan. Financiële bezwaren voor inwilliging van het verzoek behoeven door de ge ringe consequenties nauwelijks te be staan. Blijft nog de vraag of de gemeente op deze wijze de sport moet subsidiëren. In de vergadering van 21 December ’54 is, bij de behandeling van de begroting door de raad de suggestie gedaan de aanleg van sportvelden mogelijk te ma ken door het verstrekken van een ren teloos voorschot. De door B. en W. aan gewezen leden van de culturele com missie hebben als commissie ad hoe deze zaaak in voorbereiding genomen en menen t. z. t. een plan te kunnen ontvouwen, wat mogelijkheden biedt. B. en W. staan, evenals de commissie’ op het standpunt, dat de bouw van de ze tribune geheel los moet worden ge- nea forjitte. WISSE POSTMA. prijs: Joepie Hibma, H. Attema, C. Kooistra, Makkum. 2e pr. M. Bergsma, J. Huitema, A. Tijm- I 3e pr. P. Westra, K. Aukema, L. v. d. 1 Weerd, Arum. 4e pr. H. v. d. Wal, L. Visser, Makkum. Leaf de en leed gean ek hjir han oan han, Minsken, dy komme en gean. 't Libben foroaret, de tiid fljocht foarby, Mar Tsjerkwert bliuwt dochs bistean. 't Is mar in lyts plakje groun, In 'skoalle, hwat nuzen, in tsjerke en toer. Dochs is myn hert hjir forboun. Mocht ik dy ea forjitte. Fier fan dvn greiden, dyn hynders en kij, ’k Sil dy dochs nea forjitte. 't Plak dèr’t wy altyd boarten as bern, Tsjerkwert, oan dy ha ’k myn herte forlern. Tsjerkwert, myn doarp, hwer’t it lot my ek fiert, uil vciu, ugi nee ui mc lijn van mc pug- Rijckevorsel gestie in de raad gedaan en door de raad in principe geaccepteerd voor de kosten van de bouw een renteloos voor schot te verstrekken tot een bedrag ge lijk aan 75 der stichtingskosten. Ge rekend naar de raming van de stich tingskosten zou dit renteloos voorschot bedragen f 3225.wat gerekend naar 3l/2 rente over 15 jaar gemiddeld per jaar van de gemeente een bedrag aan rentedeiving vraagt van f 60.20. VOOR HET ANJERFONDS De verjaardagsmars ter ere van Prins Bernhard is gecombineerd met de col lecte voor het Anjerfonds. Op heel wat plaatsen in de stad klon ken de vrolijke tonen van de Schutterij- muziek en de Chr. Muziekver. „Oranje” sa- ARBEIDSONGEVAL PINGJUM. Terwijl de arbeider P. R. VROUWEN GAAN EEN DAG UIT bezig was met een hooischudder, schrok MAKKUM, 28 Juni. Dinsdagmorgen het paard en sloeg op hol. De man ge- I vertrok de Hervormde Vrouwenvereni- raakte hierbij onder ae machine en werd ging van Makkum, gecombineerd met de met enkele gekneusde ribben en verwon-1 Vrouwenvereniging van Idsegahuizum, :n aan hoofd en benen opgenomen - zijn woning vervoerd. Het paard Ook aan het geschenk van de burgerij mogen we wel eens aan dacht schenken. Herinnert U zich nog een ingezonden stukje, waarbij een inwoner van de stad er voor pleitte inplaats van een volière, maar een muziektent te schenken? We hebben toen geantwoord, dat er wellicht beide kwamen en thans is het zover, dat er inderdaad aan deze wens is voldaan. Niemand zal achteraf de keuze van het geschenk - een volière meer betreuren, vooral niet, nu de jongens van de Lagere Tech nische School en onder leiding van de heer Brinksma er volgens diens ontwerp zoiets moois van hebben gemaakt. Het wordt n.l. niet alleen een grote volière, maar ook de inrichting en afwerking is geheel volgens de eisen des tijds, bijv, het gaaswerk, dat spe ciaal uit België kwam, de vijvertjes met fonteintjes enz. Wellicht is het nog nuttig mee te delen, dat de destijds gehouden collecte f 1772.heeft opgebracht, waarbij er één spontane gift was van iemand buiten de stad. Dit is inderdaad een prachtig bedrag, maar helaas kan de commissie er, ondanks het feit, dat de L. T. S. de volièré heeft gebouwd, nog niet van rondkomen. Goed beschouwd, zou men nog een f 800.kunnen, ja moeten gebruiken. Intussen behoeft u niet bang te zijn, dat de volière door gebrek aan middelen onbewoond zal blijven, want wij mogen nu wel verklappen, dat de directie van de Holl. Melksuikerfabriek een wel zeer royale geste heeft gedaan door de gehele collectie vogels te schenken, die door bemiddeling van de Volière-vereni- ging te Bolsward zullen worden aangekocht. Het betreft hier niet minder dan ongeveer 120 vogels, die in de vijf afdelingen zullen worden ondergebracht. Van links naar rechts zal de eerste kooi o.a. 5 paar verschillende soorten wevers, een paar roodkuifkardinalen, een paar rijstvogels en twee paar Japanse nachtegalen bevatten. De tweede kooi een 10-tal' paren gekleurde: parkieten; de derde een groot aantal kleine tropische vogels als zebravinken, edelzangers, tijgervinkjes, mozambiquesijsjes, driekleur nonnen, ekstertjes, staalvinkjes. oranjekaakjés, napoleons en Japanse meeuwtjes; de vierde enige paren agapomissen en de laatste kooi valkparkieten, alexander- parkieten en blauwe parkieten. Als meubilair zullen er de nodige broedblokken, zitstokken (ber kenstammen) enz. worden aangebracht, terwijl een beplanting binnen zowel als buiten de kooien een aardig effect zullen geven. Wie destijds verzuimde een bijdrage te geven of dit anderszins als nog wil doen (wij denken hierbij ook aan de oud-Bolswarders) kunnen dit o.a. doen door een storting op de Amsterdamse Bank, bijkantoor Bolsward. RADIO-VOSSENJACHT TE GIEKERK Zaterdag j.l. werd te Giekerk de 2de landelijke bekerjacht der afd. Leeuwar den van de Veron gehouden. Door omstandigheden kon slechts één Bolswarder amateur aan deze wedstrijd deelnemen. Zoals bij bekerjachten de gewoonte is, werd dit een loopjacht, waarbij de vos- senjachtzender dient te worden opge zocht, terwijl de 2de zender in kaart moet worden gebracht. Alle jagers wisten hun opdracht uit te voeren en na afloop was de uitslag der wedstrijd als volgt: B. Wiersma, Oosterbierum, 0 str.p. J. Okkema, L’warden, 59 str.p. G. Vollema, idem, 61 str.p. H. Vollema Jr., idem, 139 str.p. W. Wassenaar, Bolsward, 176 str.p. verdere jagers, die buiten de prijzen vielen, kwamen met strafpunten vari ërend tussen 179 en 547 op de lijst, die geldend is voor de landelijke competi- I Dér t de tsjerki tie. Oars net as op De vos zat ditmaal in een droge sloot in de bosrijke omgeving achter Stania State te Oudkerk. De bakenzender stond opgesteld in de zuivelfabriek te Barthlehiem. (Spitigernóch is by it Hidaerder Folksliet yn it le kouplet in rigel ütfallen. Wy litte dat ferske dêrom nochris folgje). vrouwen geruime tijd 1 en I Vrouwenvereniging van Idsegahuizum, gezamenlijk om eens de alledaagse be slommeringen te vergeten en door er een dag uit te -wezen, te genieten van alle moois in eigen land. Het doel van de tocht was Ooster Hesselen in Drente naar een buiten, genaamd „De Klinke”, een vormingscentrum van de Ned. Herv. Kerk. VOLLEYBAL-WEDSTRIJD MAKKUM. De Makkumer middenstand organiseerde in verband met de Donder- dagavondverkoop een volleybalwedstrijd tussen een 6-tal uit Pingjum en een 6-tai uit Makkum. Deze voor Makkum nog onbekende sport trok veel belangstelling van het publiek. Ook het weer werkte het Dorpshuis mee en zodoende kon men genieten van 1 een niet alledaags balspel. Het spel van naar Hellendoorn, waar ,in de de Pingjumers was technisch niet minder speeltuin vermaakt werd gezocht. Op de dan dat van de Makkumer clubs. Doch de Hellendoornse berg had men een magni- 1 Makkumers verstonden echter de kunst fiek uitzicht. In Holten werd het middag maal gebruikt, wat ieder heerlijk smaak- j zien van de grotere zaak van de sport- I Ten slotte zijn het wèl dezelfde 13 corp- velden. sen, die deelnemen zowel aan het festi- Daar een tribune op een voetbalveld is val als aan de marswedstrijd en wordt te beschouwen als een onderdeel van de historishe tentoonstelling niet in de dit veld, ligt het in de lijn van de sug- I morgenuren maar des middags ge opend. INGEZONDEN MEDEDELING e Zuiver en ontsmet uw huid ÈBiiinwmr met de helder vloeibare |f llIVI iPV D.D.D. De jeuk bedaart. UlljLlIjlJ de ziektekiemen worden -* gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN Et ft "ITSb HUIDAANDOENINGEN gjF. VLOEISTOF BALSEM - ZEEP Bos. In Apeldoorn bezichtig-SCHOOLKAATSEN de het gezelschap de Julianatoren. Te MAKKUM. De federatie Wonseradeel Kampen werd nog gepleisterd, waarna i men via Lemmer en Sneek Arum weer binnen reed. Verleden Maandag werd op plechtige wijze de Huishoudschoolprijs 1954 van het Nederlands Zuivelbureau aan de Chr. Landbouwhuohoudschool alhier uitgereikt. Op bovenstaande foto ziet U hoe de prijs een enorme kaas door de heer Willemse, assis.-publicitedtschef van het Ned. Zuivelbureau. wordt aangesneden. De directrice der school, mej. J. Eerdmans en een der leerlingen assisteren. Burgemeester J. G. S. Bruinsma en de heer J. Visser, bestuurslid van de school, kijken belangstellend toe. (Foto Steggerda). Dêr’t de leane mei in bochtsje, Tusken wide greiden rint, :e mei sawn huzen, op resten sint. By de Sjerp- en Boukjepóllen, Elkmis mei in eigen paed. Dêr’t de Kleasterfeart noch weaget, Der der leit it lyts Hidaerd. over de Kuipersberg en Almelo terug en was na een prachtige tocht om 11 uur weer binnen. I voc schoolkaatsen hield Zaterdagmiddag een kaatswedstrijd in Makkum. Voor deze wedstrijd was wel animo, want er had den zich 34 parturen aangegeven en wel in de oudste klasse 18 parturen en in de jongste klasse 16. Fel is er gestreden om een prijs te bemachtigen. Maar ja, niet i zo gelukkig zijn. De volgende uitstapje neel jaarlijks reisje. Eerst ging het naar Jongens wonnen een prijs: van het Ens (NOP om daar de Ned. Herv. kerk j Oudste klasse: de gemeente te bezichtigen, die hypermodern was, i le prijs: K. de Vries, A. v. d. Woude, KI. I evenals het interieur. De muurschilderin- (Akkerman, Witmarsum. i en glas werk werden bizonder be- 12e pr. K. Kuipers A. Poliema, W. de het openlucht-theater wonderd. Te Ommen werd de Steile I Valk, Kimswerd. Oever bezocht en te Vriezenveen een turf- 3e pr. J. v. d. Meer, A. Dijkstra, Johs. graverij, terwijl de dames er ook wolgras Bergsma, Pingjum. plukten. Ootmarsum viel oök al in de j Jongste klasse: -Terwijl men druk bezig is het muziek- i smaak van de Zusters;yde oude gevels j le podium in het Julianapark af te bou- I vond met bijzonder interessant, evenals de G. wen, is het gemeentepersoneel bezig de I Los Hoes, de woning, waar mensen en I vijver te slatten. Dit is in geen 30 jaar 1 dieren onder één dak wonen. Men reed stra, Makkum. gebeurd en was wel nodig. Het zal straks een hele opluchting we-zen als het nieuwe muziekpodium zich spiegelt in het heldere water. Maar zover is het nog niet. Het zal wel op de valreep zijn. HET STADHUIS VERFRAAID De restauratie van het stadhuis is zo ver gekomen, dat men met de „aankle ding” kon beginnen. Hierbij werd dankbaar gebruik gemaakt van enkele fraaie stukken, die uit de collectie van Jonkheer van Cammingha door het Fries Museum aan Bolsward werd afgestaan. Ook ontving het ge meentebestuur een tweetal fraaie gobe lins in bruikleen, daartoe afgestaan door de Rijksdienst voor verspreide kunstvoorwerpen. De 18e eeuwse wand tapijten, ongeveer 3 bij 3 m. groot, stel len resp. een fluitspelende herderin en een mythologisch tafereel met Minerva, Venus en Juno voor. Ook voor de res tauratie voor de raadzaal werd tijde lijk een fraai tapijt in bruikleen ont vangen. KONING SALOMO MET DE PET OP Koning Salomo’s beeld onder de schoor steen in de Vierschaar had gisteren een pet op. Dit was niet om de wijze koning te sieren of om zijn wijsheid plastisch voor te stellen met het in dit verband banale gezegde, dat hij heel wat onder zijn pet moet hebben, maar om zijn ko ninklijk hoofd te beschermen tegen val lend puin. Terwijl de raadzaalrestauratie n.l. prac- tisch is voltooid, is het besluit nog ge vallen de schoorsteen op te zetten met estrikken, waartoe nog gekapt moet worden. De andere Salomo uit de raadzaal n.l., die op het schilderij van Salomo’s eer ste rechtspraak is verhuisd naar de Vierschaar, waar het schilderij vroeger ook moet hebben gehangen. Het is op vakkundige wijze gerestaureerd door de heer G. Adema te Leeuwarden. DAT WAS FOUT In ons hoofdartikel van j.l. Dinsdag zijn helaas enkele storende zetfouten en on juistheden geslopen die herstellen. (en naar zijn woning vervoerd. Het paard Al te fantastisch zou bijv, zijn, dat het werd spoedig tot staan gebracht, feestterrein vise versa door de stad j zou rijden. Dit moest zijn feesttrein. j ANJERDAG Het gemeentebestuur en genodigden PINGJUM. Ter gelegenheid van de ver zuilen natuurlijk op de avond van de I jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard „An- en de zangvereniging „Nieu- Hier hebben de vrouwen gciuiuic i een openbaar concert op de doorgebracht. Er is koffie gedronken maar op het ,tugen” zal het gaan om 1 Kleine Buren te Pingjum. Dat hiervoor gegeten. Een prachtwandeling door de het kampioenschap en wel om het Ne-.veel belangstelling bestond bewees W'él, bossen werd o.a. gemaakt. Ook werd de derlands kampioenschap Fries ras. doordat er veel volk op de been was. 1 thee hier gebruikt en hielden de dames

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 5