DE WERELD RICHT HET OOG HOOPVOL OP GENEVE HET NIEUWE VLUCHTELINGEN VERDRAG Van dootslaen ende vechten...! van V Van dootslaen ende van vechten...? Hw»t ha» Cjabe Skroar rf. De standpunten liggen echter ver uiteen Nederland de grote ark der vluchtelingen Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Westelijke landen moeten op hun tellen passen us hjoed p p to sizzen Vrijdag 22 Juli 1955 51e Jaargang No. 56 Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong's Nieuwsblad «j Buiten landt Overzicht e- ch in- in- ls- ël te Hf KAMEROVERZICHT Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie te ce rk er rd j" De mazelen heersen in hoge mate. Soms mist een school de helft van de leer lingen. Hele gezinnen zijn door de ziek te aangetast, soms gepaard gaand met longontsteking. Philips radiotoestellen en andere fabri katen worden vakkundig geplaatst door Timmers Piano en Orgelhandel, Bols- ward. Tevens alle soorten luidsprekers leverbaar. Opruiming kinderwagens wegens gevor derd seizoen. Jac. de Haan, Bolsward. Te Bolsward is een nieuwe godsdien stige vereniging opgericht, n.l. een af deling van de Friesche Fietsbedevaart „St. Bonifatius” te Leeuwarden. De af deling telt 21 leden. De contributie is f 0.10 per maand. Voogden van het St. Anthony Gasthuis roepen sollicitanten op voor de vacante betrekking van guardiaan. J. H. King- ma, voorz., O. B. Eerdmans, secr. Inmaakartikelen koopt U het voorde ligst bij A. Sikma. Grote Dijlakker. Merk Olifant springt nooit. Tevens ech te Belgische inmaakpotten. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) 4de week Juli 1930. In Casablanca duren de onlusten voort. Ongeregeldheden met schietpartijen en in brand steken zijn aan de orde van de dag Yn ’t béste nót fynt faek de boer wol kjitte. •g 0 or Is- te Ir is h' >ij or er h, =k yt rt li te s- rd tr il, te ch ie Bolswards Nieuwsblad <t r- r, te :n te •d u- prijs voor toenadering natuurlijk wat hoog stelt. In de vriendelijks sfeer, wel ke men te Genève heeft geschapen waartoe zelfs de Russische satellietsta ten trachten bij te dragen, zo schonk Hongarije bijv, kardinaal Mindszenthy een, nogaltijd beperkte, vrijheid over wegen de regeringsleiders eikaars stand punt en onderzoeken of daaraan con cessies kunnen worden gedaan en vol gende, wellicht aansluitende conferen ties zullen leren of men een basis van overeenstemming kan vinden. Een van die conferenties zal dan misschien ge wijd z(jn aan Aziatische vraagstukken. De Westelijke Grote Drie hebben angst vallig vermeden daarover bij de opening der Genève-conferentie te praten, we tend, dat ze het daarover niet eens zijn, maar Boelganin bracht natuurlijk de Formosa-kwestie en de toelating van rood China tot de Ver. Naties ter spra ke. En premier Nehroe van India heeft ook al op zo’n conferentie aangedrongen en de Aziatische vraagstukken houden zo zeer verband met de Europese, dat men niet goed kan inzien, hoe de laatste ge regeld kunnen worden, zonder de eer ste. Trouwens, alleen al de vrij dreigen de ontwikkeling van de toestand in Indo China maakt zo’n conferentie nodig. En evenzeer zal een conferentie over de economische vraagstukken nodig zijn, als er werkelijk zoiets van ontspanning en beperking der bewapening komt. Boelganin is te Genève vrij uitvoerig op de ontwikkeling van de handel tus sen Oost en West ingegaan, Faure be pleitte de bedragen, welke bij eventuele beperking der bewapening vrij komen, in een internationaal fonds tot hulp aan achterlijke gebieden te storten. Natuur lijk zit hier wat meer achter. Als het waar is, dat de Russische economie en die der satellietstaten wat in de knoop geraakt is doordat er wat te zeer is ge werkt in de richting van de ontwikke ling der zware industrie, dan zullen bij mogelijke ontspanning en toeneming van de handel deze landen daarvan economisch sterk profiteren. Reeds nu richt zich een stroom Canadees graan naar de Russische satellietstaten, die vroeger zelf leveranciers van graan aan West-Europa waren, bij verdere toene ming van 't handelsverkeer zullen Rus land en zijn satellieten de handen nog meer vrij krijgen voor de ontwikkeling hunner zware industrie, er is in die ge bieden en in rood China daaraan hog behoefte te over. „Nederland wordt niet ten onrechte de grote ark der vluchtelingen genoemd,” zo zeide de heer Roosjen (a.r.). Het voordeel van dit verdrag is, dat bepaal de zaken (zoals naturalisatie) nu inter nationaal zijn geregeld. In verschillen de landen gelden daarvoor dezelfde richtlijnen. Het verdrag is echter maar een minimumregeling. Over het asyl- recht wordt bijvoorbeeld niet gesproken. Het recht op verblijf is maar heel vaag geregeld, terwijl over het recht op ar beid maar heel weinig wordt gezegd. Nu is Nederland aan zijn traditie op Wij leven in een land, dat bekend is om zijn vrijheidszin. In dat opzicht bogen wij op een roemruchte historie. En daaruit zal wel te verklaren zijn, dat Nederland ook altijd open staat voor poli tieke vluchtelingen, die huis en haard hebben moeten verlaten, omdat zij levensgevaar liepen. In Nederland was altijd plaats voor Hugenoten en voor Duitse Joden. Daarom is het begrijpelijk, dat het vluchtelingenverdrag in ons land zo'n grote belangstelling heeft getrokken. Ook in de Tweede Kamer, die deze Conventie vlak voor haar vacantie behandelde. Te Genève zijn de besprekingen der Grote Vier in volle gang en we kunnen uit wat daar en in de voorbesprekingen en propaganda- redevoeringen van beide partijen zo voor en na tot uiting kwam, wel zo enigszins de stellingen zien, welke Oost en West hebben betrokken. Het Westen wil de hereniging van Duitsland omdat West-Duitsland anders altijd een onrustige bondgenoot zal blijven via vrije verkiezingen en met daarna de vrije beslissing van dit herenigd rijk of en bij welke groep het zich zal aansluiten, wat betekent dat het zou toetreden tot de Navo. Men zegt dat de West-Duitse industrie voor dit facet van de mogelijkheden, welke Genève biedt, grote belangstel ling heeft, want zij zou gaarne terwille van het profijt willen meewerken aan die ontwikkeling. Hier moeten de ande re Westelijke landen op hun tellen pas sen èn om te voorkomen dat de Russen via economische verdragen een te grote invloed op West-Duitsland krijgen ên om eventueel zelf hun aandeel in de handel met Oost-Europa te krijgen. Een gemeenschappelijke economische over eenkomst tussen Westen en Oosten ware hier de aangewezen weg en alweer is te betreuren, dat men in West-Euro- pa nog zo weinig met de integratie is gevorderd. Daarbij komt nog wat an ders. Terwijl het Oosten alleen maar economisch profiteren kan van een ont spanning, omdat het binnenslands nog onvoldoende geïndustrialiseerd is, brengt een dergelijke ontspanning op politiek gebied in het Westen allicht economi sche spanningen, omdat een belangrijk deel der bewapeningsopdrachten zal wegvallen en andere producten zullen moeten worden geproduceerd, die op exportmarkten een plaats zullen moeten vinden. Anders zit het Westen zo vóór die economische crisis, waarop Rusland al jaren gespeculeerd heeft en die het zo graag zou zien uitbarsten. Daarom heeft het plan-Faure om ach- De paardetram staat nog altijd te Har- kezijl. Gevoelvolle Makkumer harten hebben het plan beraamd de tramwagen in het holst van de nacht met een vrachtauto terug te halen. Het is hen niet gelukt. Na een smartvolle blik op het geliefd Makkumer vehikel zijn de mannen huiswaarts gekeerd. Om Rusland bij deze ontwikkeling een garantie voor zijn veiligheid te geven wil Engeland een nieuw bondgenoot schap tussen de Grote Vier en een ver enigd Duitsland met waarborgen tegen agressie. Voorts een gecontroleerde beperking van de bewapening en een gedemilita riseerde strook tussen het Oostelijk en Westelijk blok in Europa. De Amerika nen voelen niet zoveel voor het geven van uitgebreide veiligheidsgaranties aan een communistisch land, hen gaat Edens plan wat ver, evenals ’t door de Frans man Faure te berde gebrachte idee, dat alle Europese landen tot een Europese veiligheidsorganisatie zouden toetreden. Faure wilde, om Rusland gerust te stel len, ook dat een verenigd Duitsland niet meer strijdkrachten op de been zou mo gen brengen, dan W.-Duitsland thans bij de verdragen van Parijs is toege staan. Aan dit Franse standpunt ligt ongetwij feld ook de eigen vrees voor een her enigd Duitsland ten grondslag. Faure opperde ook een plan om een beperking der bewapening te bereiken via een con- tróle op de legerbegrotingen en de ver kregen besparingen te bestemmen voor hulp aan achtergebleven gebieden. Amerika is niet tegen deze laatste hulp, maar verwerpt het denkbeeld dat con- tróle van een begroting voldoende zou zijn om toezicht te houden of de bewa- peningsbeperking wordt doorgevoerd, ’t ij hebben, naar zijn mening, een e reputatie, dat deze langzame ling een smet op ons vluchte- lazoen kan werpen. iedere vluchteling nu zomaar regering met open armen ont- Minister Donker maakte dui- lat dit niet het geval is. Om in nd te kunnen blijven moet de ing in ieder geval kunnen aan lat h(j in het land van afkomst voor lijf en leden liep. Kan hjj dan loopt hij goede tkans weer grens te worden gezet. Zegt ugé, dat hij het niet eens is met iem achter het ijzeren gordijn, dan is dat voor onze regering nog geen reden om asyl te verlenen. Want in de landen achter het ijzeren gordijn is mis schien tachtig procent van de bevolking het niet eens met het regiem. De gren zen worden dus vrij nauw getrokken. En hoe streng dit ook lijkt, het is be slist noodzakelijk dat zulks wordt ge daan. Zelfs in West-Duitsland neemt men deze voorwaarden voor het verlenen van asyl in acht. Nog dagelijks stromen vluchte lingen uit de Oost-zóne West-Berlijn binnen. Hun aantal loopt in de millioe- nen. Maar als men niet kan aantonen, dat men in levensgevaar verkeert, wordt men weliswaar niet gedwongen naar het Oosten terug te gaan, maar ’t recht op arbeid wordt wel aan deze mensen ontzegd. Zjj moeten vrijwel uit zichtloos in kampen verblijven. Hoogstens kunnen zij zwarte lonen ver dienen. Zou men in West-Duitsland al deze vluchtelingen maar zonder meer onderdak verlenen, dan zou dit de eco nomie grondig verstoren. Het is begrij pelijk, dat Nederland voor deze vluch telingen uit Oost-Duitsland ongeveer dezelfde gedragslijn moet aanhouden. Het leven in' de Oost-zóne is trouwens niet te vergelijken met het leven in Po len of Roemenië. De bevolking in Oost- Duitsland mag onder bepaalde voor waarden nog wel eens familie in het Westen bezoeken. Het ijzeren gordijn in Duitsland is gelukkig niet al te herme tisch gesloten. BOLSWARD. Voor onze plaats met zijn vaak groot-steedse allures is een mo- torspuit een onmisbaar iets. Alleen. een volledige nabootsing van de grote stad een motorisch voortbewogen spuit durft men niet aan. De nieuwe motorspuit is dan ook nog niet moto risch. Wordt ergens brand gesignaleerd, dan gaat men zo vlug mogelijk een auto verhuurder waarschuwen. Toen de spuit 1.1. door-een kraanwagen van Van der Werf naar de hooibroei van veehouder Van Esch aan de Witmarsumer vaart getrokken zou worden, brak de koppe ling en kwam de motorspuit in de kik- kersloot terecht. De kraanwagen ge lukkig bij de hand vermocht de spuit niet direct op het droge te trekken. Als een reddende engel verscheen de oude trouwe handspuit ten tonele. dit gebied wel verplicht om verder te gaan dan dit verdrag. En gelukkig ge beurt dit ook. Reeds gelden in ons land veel ruimere bepalingen dan thans in het verdrag is afgesproken. Er was echter één algemene klacht, n.l. dat dit verdrag zo laat door de Regering ter behandeling is gegeven. Vier jaar na het tot stand komen van deze Conventie kon de Tweede Kamer daarover pas spreken. Dat vonden alle fracties (uitgezonderd de communisti-j Niet iedere vluchteling komt met de schel een smet on onze tradit’e. M'n'r-i b”str. bedoelingen de grens over. Soms ter Been was het daarmede niet geheel zijn het misdadigers. Het x logisch <tat onze regering de taak heeft om het kaf van het koren te scheiden. Daarvoor is een uitgebreid onderzoek nodig. Tijdens dit onderzoek worden de vluchtelingen ondergebracht in een mooi buitenhuis „De Rozenhof’, gelegen in het Oosten van het land. Van 1 Jan. 1953 tot 25 Juni 1955 zijn 84 personen illegaal ons land binnen gekomen. Van hen hebben er 45 asyl gekregen, 12 gevallen zjjn nog in onderzoek, terwijl 27 aanvragen om asyl zijn afgewezen. Zijn er in ons land clandestiene vluchte lingen aanwezig? Minister Donker wist het niet. Wist hjj het wel, dan waren het geen clandestiene vluchtelingen meer. Toch rekent hjj met hun aanwe zigheid in ons land. Daarom krijgen de ondergedoken vluchtelingen de gelegen heid zich tot 1 November a.s. te mel den. Het feit, dat zjj zijn ondergedoken zal dan niet strafbaar worden gesteld. En zij, die deze vluchtelingen onderdak hebben verleend, zullen evenmin worden vervolgd. Maar ook deze clandestiene vluchtelingen zullen bona-fide moeten zijn. Dit betekent, dat zij eveneens een onderzoek moeten doorstaan. Net zo goed als de vluchtelingen, die zich wel terstond hebben gemeld. Een niet bona-fide vluchtelinge is mevr. Weiher-Toet. Voor de oorlog trouwde zij als Nederlandse met een Poolse sche peling. Zjj vestigde zich in Polen en kreeg vijf kinderen. Na veel geharrewar kreeg zjj een tjjdelijk visum van de Poolse regering om haar zieke vader in ons land te bezoeken. Helaas kwam zij te laat. Oorspronkelijk had zij het plan weer naar Polen terug te keren tot zij een relatie aanging met haar zwager. Nu tracht zij met alle mogelijke midde len in ons land te blijven. Zf! zegt, dat haar man drankzuchtig is Capittel 69 van het Bolswardse Stadsrecht van 1455 handelt over doodslaan en vechten. Zulke dingen komen nu, vijf eeuwen later, gelukkig niet zo vaak meer voor. Maar toch geloven wij, dat er onder onze lezers nog wel enkele zijn, die de RUGBY-WEDSTRIJD van ZATERDAGMIDDAG 23 JULI A.S. eigenlijk niet anders zien dan als een partijtje „Doodslaan en vechten”. Wat is dat niet een misverstand! Komt Zaterdagmiddag om half vijf op het CAB- terrein en het tegendeel zal U op overtuigende en hartverwarmen de wijze worden getoond. Ziehier wat het bestuur van een der partijen (n.I. A. A. C. uit Amsterdam) ons dezer dagen schreef: „De teams zullen in het veld treden in het volgende tenue: A. A. C. in witte broek en wit shirt met blauwe horizontale band, en onze tegenstanders in witte broek en groen shirt. Wij zullen tussen 3,30 en 4 uur nam. voor „de Hof van Holland” arriveren, in elk geval met voldoende speling om de wedstrijd om 4.30 uur precies te doen aanvangen. Zoals U wel gebleken is, staat RUGBY, althans in Nederland, nog in de kinderschoenen. Niettemin wordt het reeds een dertigtal jaren in ons land beoefend, doch gezien de grote populariteit van voetbal hebben wij het niet verder dan een 15-tal verenigingen kunnen brengen Het internationaal contact blijft beperkt tot wed strijden tegen het nationale vijftiental van België. A. A. C. heeft daarnaast als club jaarlijks contact met clubs uit Engeland en teams van het Britse bezettingsleger uit Duitsland. A. A. C.- RUGBY, die dit jaar haar 25-jarig bestaan viert, heeft altijd een vooraanstaande rol in de Nederlandse RUGBY-wereld ge speeld, en heeft o.a. sinds 1945 vrijwel elk jaar de Lands-kam- pioen-titel behaald. De voornaamste RUGBY-clubs zijn als volgt verdeeld Amsterdam (2), Den Haag (2, waaronder het Shell-team), Rotterdam, Den Helder (n.l. de Adelborsten), Nijenrode, Hilversum, Bussum, Delft terlijke gebieden te helpen als er bezui nigd wordt op de bewapening, stellig zin; daarom is ook een verlengstuk van de conferentie te Genève, als daar op politiek gebied vorderingen worden ge maakt, met economisch overleg ge wenst opdat bijv, het Westen ook aan deel krijge in de ontwikkeling van rood China. Maar zover is het nog lang niet, laat ons eerst eens afwachten wat Genève werkelijk aan politieke resultaten op levert. Of de optimisten gelijk krijgen, die zeker rekenen op de oplossing van enkele problemen, of de pessimisten, die vóórspellen dat alles bij het oude zal blijven en dat de status quo zal wor den gehandhaafd zij het in wat milder politiek klimaat. Dinsdag was hét al even mis, toen de Russen, bij wie Chroesjtsjef de grote rol schijnt te spelen, duidelijk lieten merken, dat ze de tijd voor de hereni ging van Duitsland nog niet gekomen achtten en eerst de kwestie van de veiligheid in Europa moest worden op gelost, Daarmede bedoelden ze blijkbaar dat eerst moest worden besloten, dat Duitsland niet zou worden bewapend. Men overwoog toen al tot een ander punt van de agenda over te gaan en de mogelijkheid blijft bestaan dat de conferentie een abrupt einde krijgt, om dat op geen enkel punt wezenlijke vor deringen worden gemaakt. Wat het overige nieuws betreft, zij op nieuw de aandacht op de ernstige toe stand in Frans Noord-Afrika gevestigd, waar de contra-revolutionnaire bewe ging der Franse bewoners tegen het Noord-Afrikaans nationalisme het moe derland nu wel in zeer zware moeilijk heden brengt. In Argentinië trad Peron af als leider zijner partij, hij zal ook geen candida- tuur voor een volgend presidentschap meer aanvaarden. In België kreeg de schoolstrijd een ver rassende wending door ’n socialistisch- liberaal voorstel terug te keren tot de toestand van vóór 1950, in welk jaar de destijds r.k. regering een andere on derwijswet invoerde, maar dit voorstel is door de r.k. afgewezen. eist, en o.i. terecht, een afdoende spectie op de bewapening zelf. Het Russische standpunt, in eerste Stantie door maarschalk Boelganin uit eengezet, kwam hierop neer, dat Mos kou de kwestie van een verenigd Duits land op ’t tweede plan wil brengen en dat eerst over de beperking der bewa pening en een Europees veiligheidsstel- sel moet worden gesproken. Boelganin herhaalde oude Rus sische voorstellen inzake de ont wapening en was van oordeel, dat men moest uitgaan van de be staande toestand in Europa met zijn twee blokken, de Navo-lan- den en die van het verdrag van Warschau. Deze moesten elkaar beloven geen agressie jegens elkaar te plegen, we derzijds zouden de strijdkrachten wor den beperkt hetgeen dus zou bete kenen dat West-Duitsland zou moeten afzien van herbewapening geleidelijk zouden de buitenlandse troepen uit Eu ropa moeten worden teruggeroepen, een Europese veiligheidsorganisatie zou moeten worden opgericht en de militaire blokken zouden dan worden opgeheven. In een dergelijke sfeer zou men dan over de hereniging van beide delen van Duitsland kunnen praten. Men ziet, de standpunten liggen nogal ver uiteen, er valt bijv, met het Westen niet over de nu door Rusland gevraagde opheffing van de Navo, welker krachts- toeneming er waarschijnlijk, naast de atoomwapenen en Ruslands economi sche toestand, aansprakelijk voor is dat Moskou thans heeft willen confereren, te praten. Die opheffing zou de band van de West Europese landen met Ame rika te zwak maken, er valt ook niet te praten over een ontwapend, herenigd Duitsland, waarop de Russen kennelijk blijven aansturen. Enigszins bedenkelijk is ongetwijfeld het reeds direct aan het licht gekomen verschil van mening in het Westen over een Europese veilig heidsorganisatie en de kwestie der ont wapening, Boelganin was er dan ook direct bij om de Franse plannen in dezen te prijzen. Dat de Amerikanen niet ent housiast zijn om Rusland via een vei- ligheidsstelsel waarborgen voor zijn veiligheid te geven was te verwachten. President Eisenhower heeft in zjjn eerste redevoering ter confe rentie direct gezegd, dat zekere Oost Europese volken niet die vrjjheld hebben gekregen, welke hen In overeenkomsten tijdens de oorlog was beloofd. doelde hier op de Russische satel lietstaten, die het Amerikaans Congres bevrijd wenst te zien van het Russische juk. Tal van Congresleden komen uit Amerikaanse gebieden, waar een deel der bevolking afstamt van immigranten die oorspronkelijk uit die nu door Mos kou overheerste landen komen. Nog pas nam de Amerikaanse senaat dan ook met algemene stemmen een resolutie aan de hoop uitsprekend, dat de volken, die in de kluisters van vreemd despo tisme zijn gevangen, opnieuw het recht van zelfbestemming zullen genieten, hun eigen regeringsvorm zullen mogen kie zen en in hun souvereine rechten zullen worden hersteld. Dit zal voorlopig wel een vrome wens blijven, maar het is duidelijk, dat daarom het Amerikaanse volk er niet voor zal voelen, de Russen een algemene veiligheidsgarantie te ver strekken. Boelganin deed de opmerking, van de Amerikaanse president af met het korte antwoord, dat dit „interne kwesties” der betrokken landen vorm den, die hier niet thuis hoorden zomin als de opmerking van Eisenhower over het ondermijnen door het internationale communisme van wettige regeringen. „We praten hier niet over politie ke partijen”, zeide de Russische premier, maar het kon toch wef eens zjjn, dat deze opmerkingen van de president van de Ver. Sta ten meer Invloed op de afloop van de conferentie zullen hebben, dat men thans misschien denkt. Er moet echter wel aan worden gedacht, dat, wat thans te Genève geschiedt, slechts een tasten naar eikaars bedoe lingen is en dat men daarbij de eigen (n.l. de Delftse studenten, die eigenlijk RUGBY in Nederland heb ben geïntroduceerd), Eindhoven en Hoek van Holland. In het Noorden wordt RUGBY niet beoefend. Engeland is de bakermat van RUGBY, het geniet in vele landen van West-Europa grote populariteit, zoals in Frankrijk, Italië, Spanje, terwijl Duitsland en ook de gróótste landen achter het Ijzeren Gordijn zoals Roemenië en Tsjecho-Slowakije duizenden beoefenaars tellen. In deze landen is RUGBY ook een verplichte sport op de scholen; dit is helaas in ons land niet het geval, waar door wij in eerste instantie de bij elke sport zo nodige steun van de jeugd missen. In het algemeen beschouwt men hier RUGBY als een ruwe sport, of als vrij worstelen; het tegendeel is eerder waar, RUGBY is een spel dat snelheid, lichaamsbeheersing en ver stand eist. Daar het belangstellende publiek in Bolsward wel volkomen vreemd tegenover RUGBY zal staan, zullen wij een commentator mee nemen, die bij het beschikbaar zijn van een geluidsinstallatie het spel en deszelfs regels zal verklaren.’’ We hebben hier niet veel aan toe te voegen. Inderdaad zal men via de luidspreker op de hoogte worden gebracht en gehouden van regels en verloop van dit voor heel Noord-Nederland UNIEKE SPEL. Wij rekenen speciaal op een grote toeloop van de jeugd, die tegen gereduceerd tarief toegang heeft en wensen allen die Zaterdagmiddag op het C. A. B.-terrein de RUGBY-wedstrijd zul len aanschouwen, een paar spannende uren toe. Want al is RUGBY niet ruw, het zal er heet toegaan in een sportieve strijd. Zoudt U dit evenement willen missen, dat binnen een straal van honderd kilometer rondom Bolsward nog nooit is vertoond? Wjj vertrouwen dat de kaartverkoop voor de RUGBY-WEDSTRIJD een zaak zal worden at :n k. or

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1