GEEN OVEREENSTEMMING TE GENEVE KRIS-KRAS door Nederland DE UITBREIDING VAN ONS PARLEMENT 3 1 Buitenlands Overzicht Het Westen hecht verbonden niet Amerika Kleinere fracties werken het hardst f? Onderhandelingen in vriendelijk klimaat scheppen mogelijkheden voor de toekomst Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND us hjoed 2 to sizzen Autobus op Afsluitdijk geheel uitgebrand Simmernaclit f IÉ Vrijdag 29 Juli 1955 51e Jaargang No. 58 Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad p. KAMEROVERZICHT 6 Men Om de brandweerauto Rode haan kraait. De Vierdaagse te Nijmegen. - Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Volgêns waarnemingen in het regensta- tion in Witmarsum is in de maand Juli 173.9 mm regen gevallen. De neerslag in de eerste zes maanden bedroeg sa men 157.2 mm. Beschikbaar een gekruiste Duits-Deense beer van bekroonde ouders. Dekgeld f 3. G. S. Hellinga, Burgwerd. Het is Roorda in de Kerkstraat, waar men om lekkere kaas heen gaat, Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 33J (K 5157) le week Augustus 1930 Verdeling. Hoe waren die 1639 kolommen nu over de verschillende fracties verdeeld’ Ook daarover heeft de heer Kortenhorst zijn licht laten schijnen. De volgorde was: De k.n.p.-fractie De c.p.n.-fractie De s.g.p.-fractie De v.v.d.-fractie De c.h.u.-fractie De a.r.-fractie De p.v.d.a.-fractie De k.y.p.-fractie (2 (6 (2 (9 (9 Ammebrea is swieter as Memmekoeken 49% 46 25% 21% 17 16% 12% M Bolswards Nieuwsblad quo wel goed; overtuigd ais zij zijn dat het Westen geen oorlog zal maken, bevinden zij zich we, by de overheersing van O.-Europq en hun bondgenootschap met roo<| China, voor hen dringt de Duitj se kwestie der hereniging niet ill die mate als voor ’t Westen, van welk blok W.-Duitsland een veel belangrijker militair onderdeel is dan O.-Duitsland in ’t Russische blok, en met welks wensen het Westen dus veel meer rekening heet te houden. Ondergetekenden verbieden ten streng ste het jagen en lopen in de landen bij hen in eigendom of gebruik. Hartwerd: M. F. de Boer, Tj. Hoekstra, J. Bruin- sma, G. Bokma, S. Knol, W. de Boer, J. Hoekstra, S. Rijpma, B. Bosma, J. Abma, Wed. S. de Boer (Bolsward), Wed. S. de Schiffart, W. Kingma. Leeuw uit Jubbega aangereden door een personenauto en vrijwel op slag gedood. De heer De Vries, die monsternemer is bij de Coöp. Zuivelfabriek te Jubbega is, fietste in de richting Oudehorne. Bij genoemde driesprong trof hij een ken nis. Hij riep deze enkele woorden toe en heeft daarbij waarschijnlijk niet de personenauto bemerkt, die achter hem aan kwam rijden. De heer De Vries draaide plotseling op de weg om, zodat de auto niet meer een aanrijding kon vermijden. worden gebracht. Daar is nauwelijks tijd voor. Daarom was het een goede ge dachte van de voorzitter om in dit laatste jaar van deze parlementaire pe riode de behandeling der verschillende begrotingshoofdstukken maar duchtig te besnoeien. Wat voor zin heeft het ook om met bijna demissionnaire mi nisters te gaan spreken over het te volgen regeringsbeleid Zo staat ’t ko mende vergaderseizoen geheel in het te ken van de naderende verkiezingen. De politieke strijd zal in hevigheid toe nemen. En het zullen heus niet de wij zigingen van de grondwet zijn, die daar bij in het middelpunt der belangstelling staan. Voor grondwetswijzigingen zijn verkiezingen nodig, maar wel begrij pend, dat men niet steeds tussentijdse verkiezingen kan hebben, laat men na de oorlog deze grondwetswijziging meestal samenvallen met de periodieke verkiezingen. En gezien het betrekkelijk rustige Nederlandse politieke leven, valt daar iets voor te zeggen. 20 opgemaakte wiegen. A. Wierdsma. Speciaalzaak. Te koop: een gebruikte brijbus (60 1.). Te koop gevraagd: een in goede staat zijnde stookpot van niet al te grote om vang. Vlaggenparade in het Goffert Stadion te Nijmegen op de dag, voorafgaande aan de Vierdaagse. Dè ballon, opgelaten door Adriana Haas, tijdens de Nebat-tentoonstelling, dreef het verst en daalde in Eisenach (Thuringen). De wat gewild aandoende optimistische toon, waarin de regerings leiders der Grote Vier de resultaten van hun eigen bijeenkomst te Genève hebben gecommentarieerd, moge nodig zijn, om het vriendelijke klimaat dat op hun conferentie heerste, te handhaven op de conferentie der ministers van buitenlandse zaken, welke in October het werk zal voortzetten, dat mag ons toch niet blind doen zijn voor de feiten. En deze zijn dan toch maar, dat door de topfiguren der Grote Vier op geen enkel punt overeentsemming is bereikt. De Regering heeft een aantal voorstellen gedaan om de grond wet te wijzigen. De meest spectaculaire wetsontwerpen betreffen wel de uitbreiding van de Tweede Kamer met vijftig leden (tot 150 dus) en van de Eerste Kamer met 25 leden, tot 75. In 1952 heeft zij dezelfde poging ondernomen, maar de uitbeiding werd toen op het laatste nippertje door de Eerste Kamer verworpen. In het algemeen was de Senaat het wel eens met de uitbreiding van de beide Kamers, maar zij betreurde het, dat de regering een amendement Andriessen (k.v.p.) had geslikt, waarbij overdracht van stemmen mogelijk werd gemaakt. Ook al zou een Kamerlid in het buitenland vertoeven, hij zou toch door een fractiegenoot zijn stem kunnen laten uitbrengen. Het grote bezwaar daartegen was, dat daardoor van een vrij en onafhankelijk debat niets meer zou terecht komen. Als het goed is stemt men pas als men het vóór en tegen over een bepaalde zaak heeft gehoord. kolom per lid man) man) man) man) man) (12 man) (30 man) (30 man) Tengevolge van de veel voorkomende hooibroei kraait de rode haan thans in Friesland weer vic torie. Nadat het afgelopen weekend 4 boerderijen ten offer vielen aan ’t vuur, is Woensdagavond de boerderij van de In de nacht van Dinsdag op Woensdag is tussen Breezanddijk en het Monument op de Afsluitdijk een bus van Fa. M. de Jong uit Murmerwoude geheel uitge brand. In de bus zat een gezelschap van 46 personen, die een dagje uit waren ge weest, o.m. naar Amsterdam. Niemar”’ van hen liep ernstige verwondingen o Vermoed wordt, dat de brand door ko sluiting is ontstaan. De passagiers z later met een andere bus van de f De Jong opgehaald en naar huis g bracht. Kevers op hockeyveld. Toen de hockey spelers van de vereniging „Kameleon” te Hilversum Dinsdagmiddag aan het spelen gingen, vonden ze op het veld aan de Lage Naarderweg aldaar een aantal exemplaren van de colorado-ke- ver Een speurtocht over het veld le verde een flink aantal van deze ge vaarlijke beestjes op, die aan de politie werd overgegeven om te worden ver nietigd. Er zal in de omgeving een on derzoek worden ingesteld. mag niet zeggen (zo redeneerde de meerderheid in de Eerste Kamer) dat men vóór of tegen stemt, zonder de argumenten van de regering te heb ben gehoord. Minister Beel heeft nog getracht olie op de golven te gooien door te verklaren, dat het stemmen bij overdracht weliswaar in de grondwet zou komen te staan, maar dat hij geen wetsontwerp zou indienen, waarbij deze zaak nader zal worden geregeld. Het mocht niet baten, de Eerste Kamer ver wierp de uitbreiding. Thans gaat men het dus weer probe ren. En we geloven, dat de regering meer succes zal hebben. In Juni 1956 kiezen we nog honderd leden. Maar aangezien een grondwetswijziging in twee lezingen moet worden behandeld kan men verwachten, dat ongeveer Oc tober er nog vijftig bijkomen. Die vijf tig worden dan benoemd overeenkom stig de resultaten, die de verschillende Er is te Genève ook uit niets gebleken, dat Rusland door een radicale oplossing der grote wereldproblemen een toe stand van blijvende vrede wil scheppen, eerder dat het naar een voorlopig mil der klimaat streeft, waarin Oost en West met behoud der wederzijdse posi tie „vreedzaam” naast elkaar kunnen leven, opdat de communistische wereld ook door uitbreiding van de handel met het Westen, zich rustig kan opbouwen. Als eenmaal dat geschied is, wil men blijkbaar verder zien. Als dit werkelijk van communistische zijde de bedoeling is, en Genève laat eigenlijk geen andere conclusie toe, dan blijft het voor het Westen oppassen. Een der gelukkigste ervaringen van Genève is daarom, dat het Westen er tot het einde eendrachtig bleef in een sfeer, waarin president Eisenhower ken nelijk de leiding had. W.-Europa bleek hecht met haar grote bondgenoot ver bonden. Op deze eendracht wees ook de Duitse bondskanselier dr Adenauer in zijn na beschouwing over de resultaten van Ge nève, en hij droeg het zijne er toe bij de voorlopig bestaan blijvende deling van Duitsland; de oppositie in West- Duitsland, speciaal de soc. .dem. partij verwijt hem dat hij door de herbewape ning van West-Duitsland tot deze de ling heeft bijgedragen, doch dit verwijt ontbreekt alle grond. Intussen is deze herbewapening in W.- Duitsland zelf weer in het middelpunt der belangstelling geraakt, doordat de Sihajak naar Rotterdam met 786 repa- triërenden. Niet minder dan 786 repa triërende Indische Nederlanders, van wie er 672 ons land nooit eerder gezien hebben, brengt ’t motorschip „Sibajak” dat te Rotterdam Zaterdag aan de Lloydkade wordt verwacht, uit Indone sië meer. Bijna 400 passagiers zijn kin deren beneden de 18 jaar. Dr. P. C. Kraan, heeft de heen- en terugreis als scheepsarts meegemaakt. Onderweg heeft hij met goed gevolg vier blinde darmoperaties verricht. Met hetzelfde schip keren ook weer enige Nederland se journalisten voorgoed uit de archi pel terug. Het zijn twee redacteuren van 't „Nieuwsblad voor Indonesië”. Dodelijke aanrijding bij Jubbega. Bij de driesprong OldeberkoopOudehorne Jubbega is de ruim 60-jarige Hendrik de Motorrijder gedood. Bij Zwarteweg te Leiden kwam de 24-jarige motorrijder J. B. uit Rijswijk bij Den Haag in aan rijding met een fietser, die, nadat een bus was gepasseerd, plotseling de weg overstak. De motorrijder viel en is kort na het ongeluk aan de gevolgen overle den. Aan zonnesteek overleden. De 45-jarige tuinman G. J. Ponstein uit Oldebroek, die dezer dagen door een zonnesteek werd getroffen, is j.l. Maandagmiddag in het Sophia ziekenhuis te Zwolle me de aan de gevolgen daarvan overle den. De Russen bleven even hardnekkig de hereniging van Duitsland afwijzen tenzij dit geschiedt binnen het kader van een Europees Veiligheidspact, waarin het Duitse rijk geneutraliseerd en ontwa pend zou blijven, als de Westelijke Gi’ote Drie, speciaal op aandrang van dr. Adenauer, er aan vasthielden. Zij wil len deze hereniging op de basis van vrije verkiezingen en met de vrijheid voor Duitsland om zich aan te sluiten bij welk blok het wil. De tegenstelling was op dit gebied zo duidelijk, dat dr Ade nauer thans gerust vóór October naar Moskou kan gaan, om eindelijk aan de uitnodiging der Russen voor dat bezoek gevolg te geven, het Westen behoeft niet te vrezen, dat de Russen daar de Duitse bondskanselier aanbiedingen zul len doen, waarvoor hij zal bezwijken en West-Duitsland los zal geraken uit het Atlantisch pact en de West-Europese Unie. In feite bleef te Genève de aanval der Russen op deze organisaties gericht, ook al wilden ze, als het Westen het Russische veiligheids-systeem voor Eu ropa accepteerde, voorlopig deze pacten wel laten voortbestaan, waarbij Oost- Duitsland dan op zijn beurt binnen het pact van Warschau zou blijven. Op een later tijdstip zouden beide blokken ech ter moeten worden opgeheven. Deze twee punten, de hereniging van Duits land en een veiligheidsverdrag voor Europa zullen de vier ministers van bui tenlandse zaken dan in October nog eens bekijken en daar zullen dan dus de Amerikaanse minister Dulles en zijn Russische collega Molotow de boventoon voeren en waarschijnlijk zal er dan di rect een killer atmosfeer ontstaan, want deze beide heren lijken wel direct uit de ijskast weggelopen. Er gaat weinig menselijks en zeker geen warmte van hen uit. Voor die warmte zorgde in de topconferentie vooral Amerika’s president Eisenhower, hij toonde ook begrip voor de positie van zijn tegenstander en was van een ontwapenende openheid, welke de Russen toch eigenlijk wel moet hebben overtuigd dat de Ameri kaanse regering geen achterbak se bedoelingen heeft en Rusland als het werkelijk vrede en ontwa pening wil, niets heeft te vrezen. Moskou daarvan te overtuigen, wierp Eisenhower zelfs een sensationeel voorstel op tafel. Amerika was bereid blauwdrukken van alle militaire instal laties met Rusland uit te wisselen en Russische vliegers toe te staan lucht- Tussen Kerstmis en de vacantie zijn 55 dagen vergaderd. Dat is meer dan de voorafgaande jaren. En reeds hebben de Kamerleden de belofte meegekregen dat het volgende zittingsjaar nog druk ker zal worden. Eind April zal men niet meer kunnen vergaderen, want dan ne men de verkiezingen alle aandacht in beslag. Maar vele belangrijke wetsont werpen moeten nog in het staatsblad foto’s van alle dergelijke installaties op Amerikaans gebied te maken, mits de Russen dat ook de Amerikanen toeston den. Deze zet was, achteraf bekeken, een gelukkige, want de Russen gingen er niet op in, hadden ze het wel gedaan dan zou Eisenhowers voorstel misschien minder gelukkig gebleken zijn, omdat in de eigen Amerikaanse kringen, zo wel militaire als die van het Congres, bedenkingen tegen dit voorstel beston den. Men was met name niet overtuigd, dat de Russen alles wat ze hadden, zou den uitwisselen, geloofde ook niet aan de mogelijkheid dat foto's alle militaire installaties zouden onthullen omdat de Russen vooral veel ondergrondse fabrie ken etc. hebben en vreesde dat Russi sche vliegers boven Amerikaans grond gebied zouden kunnen medewerken aan het smokkelen van atoomwapenen naar Amerikaans gebied, voor welke smok kel men thans in de Ver. Staten zo bang is. Het voorstel van Eisenhower komt na tuurlijk ook weer aan de orde in de mi nistersconferentie maar langs een an dere weg dan de Duitse en de Euro pese veiligheidskwesties. Deze gaan zonder omwegen naar de mi nistersconferentie, het voorstel van- Eisenhower echter gaat eerst naar de subcommissie voor de ontwapening dér Ver. Naties, die op 29 Augustus te New York bijeenkomt; de ministersconferen tie zal kennis moeten nemen van de vorderingen welke deze commissie op 't gebied der ontwapeningsplannen. maakt en ook zelf mogelijkheden kunnnn op peren en de Amerikaanse vertegen woordigers in bedoelde commissie en ter ministersconferentie zullen er wel voor zorgen dat Eisenhowers sensatio nele voorstel van de gevaarlijke kanten wordt ontdaan en onderdeel wordt van een waterdicht contróle-systeem. Maai’ als propagandastunt was het voorstel van de president zeer verdienstelijk. Zoals ook nu weer ter topconferentie bleek,zal een werkelijk afdoend con tróle-systeem uiterst moeilijk te verwe zenlijken zijn, zelfs als de Russen er aan willen en dat is nog uit niets ge bleken. Feitelijk kan zo’n systeem al leen perfect worden als ook de bevol king in staat is oog te houden op wat haar regering doet en gelegenheid heeft haar desnoods in het parlement aan de kaak te stellen als zij ontwapeningsbe- palingen overtreedt. Maar die gelegen heid ontbreekt het Russische volk ge heel, ze is er daarentegen in de Weste lijke landen wel en daarom moeten deze laatste zo uiterst voorzichtig zijn op ’t pad der ontwapening, wat president Eisenhower trouwens zelf beaamde toen hij na Genève in Amerika zeide, dat al was het klimaat tussen Oost en West vriendelijker geworden, er geen reden was voor het Westen thans op het ge bied der defensie te verslappen. Eigenlijk kan men wel zeggen, dat te Genève uit niets gebleken is dat de Russen thans haast hebben met een verandering in de toestand; zij vinden de status As de stjerrehimel flonkert, Yn al har greate swide pracht, Leit oer de ierde alhiel bisletten De stille slommer fan ’e nacht. As de moanne stadich kluiwend Har wei giet lans it swurk, Rest op ierde minsk’ en bisten, Rêst’ hja fan har deistich wurk. As wv omhegen sjogge Nei ay skitter jende pracht Wurdt it stil dêrfan om ’t herte, Yn sa n moaije simmernacht. Gods greatens leit dêr yn bisletten, Gods each oer sünd’ge minskewrald En noch is der genede, Foar sunders wis bihald. It jacht’ge libben fan tsjintwurdich Alles sit sa fol fortier, Dit wurk sa jamk forgetten, It is alles wraldske swier. O, minsk’ fan hjoed de dei Slaen dochs it each ris nei omheech En oanskógje ris de stjerrehimel, Mülk is it net forgees. Vluchtelingenpartij uit de regerings coalitie is getreden, waardoor het weer twijfelachtig is geworden of dr Ade nauer in het parlement nog over een tweederde meerderheid zal beschikken, nodig om enkele militaire bepalingen in de grondwet te krijgen. De laatste berichten wijzen er echter op, dat het niet zo’n vaart zal lopen. Een ander gelukkig gevolg van de con ferentie te Genève is, Eden en vooral Nehroe hebben daarover achter de schermen gewerkt, dat er enige toena dering tussen de Ver. Staten en rood China schijnt te ontstaan. Dezer dagen zullen gevolmachtigden van beide landen elkaar te Genève ont moeten om over enkele practische kwesties te spreken; wel is daarbij nog niet Formosa, want dat kan volgens de Amerikanen alleen als ook Tsjang Kai Sjek er bij is, maar wat niet is, kan komen. Er kan uit deze ontmoeting een begin van ontspanning tussen het Westen en rood China ontstaan, welke zozeer nodig is om een basis te leggen voor een si tuatie, waarin niet alleen meer de Sov- jet-Unie deel zal hebben aan de opbouw van de Chinese kolos, die zich zo snel schijnt te ontwikkelen, dat men er zelfs te Moskou verbaasd en ook enigszins bevreesd over heet te zijn. Overleg tus sen het Westen en rood China is ook dringend gewenst nu Diem, de premier van Zuid Vietnam geen besprekingen wil voeren met Noord-Vietnam over te houden verkiezingen in het gehele land. Die verkiezingen zijn Ho Tsji Minh op de een jaar geleden gehouden conferen tie te Genève beloofd, anders waren zijn communistische legers toen al Zuid- Vletnam binnengerukt. Diem ziet uit eventuele verkiezingen blijkbaar een communistisch bewind voortkomen en wil nu niet meewerken. Er zou een ern stige toestand ontstaan als de Noord Vietnamezen thans Zuid-Vietnam zou den binnenrukken en waarschijnlijk is dit Ho Tsji Minh zowel te Moskou als te Peking, waar hij op bezoek was, ter- wille van de algemene situatie in de politiek ontraden. Brandweerauto sloeg om. Aan de Rijksweg van Overschie naar Delft is een hooischuur van een boerderij nage noeg uitgebrand. De brand is waar schijnlijk veroorzaakt door een schilder, die bezig was de verf van de muur te branden. Op weg naar de brand is de Delftse brandweerauto omgeslagen, waarbij een brandweerman een sleutel been brak. De brand is geblust door de Rotterdamse brandweer. Uit deze cijfers blijkt wel, zo vervolgde de heer Kortenhorst, dat speciaal van de leden der kleinere fracties verhou dingsgewijs de zwaarste prestaties wor den geëist. „Mocht het nodig zijn argu menten aan te voeren voor de uitbrei ding van het aantal leden der Tweede Kamer, dan zouden deze uil de zoeven genoemde gegevens gemakkelijk te put ten zijn.” De kleine fracties hebben het dus het zwaarst. Uit de statistiek van de voor zitter zou mogen blijken, dat een fractie van twaalf man het werk net aan kan, want de a.r.-fractie heeft per lid juist het gemiddelde van 16% kolom behaald. Voorzitter Kortenhorst had ook nog an dere argumenten voor de uitbreiding van de beide Kamers der Staten-Gene raal. Zo noemde hij de toeneming van het buitenlands werk. Van de honderd Tweede Kamerleden zijn er ongeveei’ 20 steeds in het buitenland. Zij vertoe ven in de vergaderingen der Verenigde Naties, op internationale Arbeidsconfe- renties, in de vergaderingen van de Raad van Europa of van de Kolen- en Staalgemeenschap. En dit werk zal steeds toenemen. Nu is er weer in Parijs afgesproken om een vereniging te stichten van parlementariërs uit de Nato-landen, die minstens eenmaal per jaar bijeen moet komen om over de si tuatie van het Noord-Atlantisch Ver drag te spreken. En bovendien kan men binnenkort de inwerkingtreding van 't raadgevende parlementaire orgaan der Benelux-landen verwachten. De toeneming van het internationale werk en de posities der kleinere frac ties zijn dus voor voorzitter Korten horst de hoofdargumenten om tot uit breiding van de Staten-Generaal over te gaan. Op deze uitbreiding komen we binnen enkele weken nog wel eens terug. Er valt nog genoeg over te zeggen. Maar laten we eerst de statistiek van voor zitter Kortenhorst maar eens verder volgen. Dan zien we dat de communis tische fractie-voorzitter Gortzak re cordhouder is. Hij heeft n.l. de laatste zes maanden 150 kolommen volgepraat. Daarop volgen, als titelhouders met 50 of meer kolommen in volgorde mevr. Fortanier de Wit (v.v.d.), en de heren Van Sleen (arb.), Oud (v.v.d.), Welter (k.n.p.) en Scheps (p.v.d.a Hwat haf Qabe Skroar partijen bij de verkiezingen hebben ge boekt. Is uitbreiding van de beide Kamers dèr Staten-Generaal nodig Over deze vraag zijn voldoende pro en contra’s aan te voeren. Tot de voorstanders van de uitbreiding van de Tweede Kamer kan men in ieder geval de heer Korten horst rekenen, die in het Paleis der Na ties de hamer zwaait. In zijn afscheids speech voor de zomervacantie heeft hij daarvoor enige argumenten aangevoerd. Dr Kortenhorst heeft laten nagaan hoe veel er gesproken is tussen Kerstmis en 6 Juli j.l. En hij kwam tot de ontdek king, dat door de Tweede Kamerleden in deze periode niet minder dan 1639 kolommen der Handelingen zijn volge praat. Wie het formaat en de druk der Handelingen kent, zal begrijpen hoeveel dit wel is. Per lid is dus ongeveer 16% kolom gesproken. Zoals ieder Parlement kent ook de Tweede Kamer haar tra ditionele zwijgers. Een twaalftal leden heeft tussen Kerstmis en 6 Juli niet het woord gevoerd. „Dit wil vanzelf sprekend niet zeggen, dat deze zwij gers minder verdienstelijke leden ge weest zijn dan de 88 anderen, die de 1639 kolommen hebben gevuld. De titel „Zwijger” heeft in de vaderlandse ge schiedenis een edele klank”, zo merkte de voorzitter lichtelijk ironisch op. Dronkemansrel met een baby. Een 1- jarig kind zat er Dinsdagavond te Den Haag op straat bij, toen twee beschon ken lieden in een vechtpartij met de politie gewikkeld raakten. Burgers, die de dronkaards met het kind door de Torenstraat zagen laveren, waarschuw den de politie. De mannen zetten het kind op straat en trokken van leer te gen de politie, waartegen het publiek toen ook partij koos. Na enkele klappen met de gummistok werden de 28-jarige opperman en een 24-jarig los werkman ingesloten. Een burger bracht het kind naar het bureau, waar het door de moe der werd afgehaald. De uniformen van de agenten waren vernield. 5. 6. 7. S. 1. 2. 3. l J

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1