1W KUNSTMAAN EN RUIMTEVAART BRENGEN BEROERING KR1S-KRAS door Nederland HUUR- EN BELASTINGVOORSTELLEN IN EERSTE KAMER üs hjoed p p to sizzen Buitenlands Overzicht Avenseare Crilick op minister Witte neemt toe De rol van Zuid-Slavië alleen opportunistisch Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat hat C/abe Skroar Russische glimlach slechts voordeel voor Moskou - -a L...4 4 l r ja 51/ Jaargang No. 62 Vrijdag 12 Augustus 1955 De Jong’s Nieuwsblad KAMEROVERZICHT PYT. Beleefd aanbevelend, Eén echtpaar, twee ongelukken. I* Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Het comité van actie voor een spoor wegverbinding Heerenveen-Joure-Sneek- Bolsward-Afsluitdijk vraagt de gemeen te Bolsward een bijdrage van f2500. in de kosten van de plannen. De heer P. van der Laan, hoofd der Chr. Nat. school te Witmarsum, behaalde de landbouwacte. P. Kramer won met „Rentinus” te Gro ningen bij de aldaar gehouden grote draverijen de 1ste prijs a f500. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K5157) 3de week Aug. 1930. Genève. Deze conferentie der atoomgeleerden te Genève verdient inderdaad evenveel be langstelling als welke politieke confe- Heit en mem sill’ mei de bern Trije frije dagen Efkes yn Great Mokum sjen, ’t Waer kin net oer klage. „Gean’ wy nei de dieretün, Bin der in protte bearen?” Jawis, jonges, wyt en brün. Rin oan! Avenseare. Heit, sill’ w de „nachtwacht” sjen’ Da’s hiel moai, sei master. Nou foarüt dan mar toe, mem Dü bist neat net hastich. Se doarmje yn ’t museum om, Heit siket sabeare. Ik kin dat ding net fine, kom; Fierder avenseare. In frije dei nou sünder mis, Frij fan avensearen! As wy de büter op it Ié fine, dan binne de tsjernen bitsjoend. Justitie vergeet na 8 jaar. De Eerste Kamer heeft Dinsdagmiddag het wets ontwerp van minister Donker betreffen de de verklaringen van goed gedrag goedgekeurd. De justitie vergeet en ver geeft, wat deze verklaringen betreft, overtredingen na vier jaar en misdrijven na acht jaar. Bolswards Nieuwsblad Nu moet men de tijdsbepaling van de Amerikaanse president maar met een korrel nemen. Hij zou natuurlijk het Amerikaanse geheim niet aan de open baarheid prijs gegeven hebben, wanneer hij er niet van overtuigd was, dat Ame rika de Russen op dit gebied een eind voor was, zodat we wel mogen aanne men, dat men zo goed als gereed is met de kunstmaan en we zeker niet tot 1957 behoeven te wachten voor de proef daarmede zal worden ondernomen. Men gelooft in Amerika, dat de presi dent het geheim niet langer wenste te bewaren, omdat als de kunstmaan bij verrassing het wereldruim werd inge- slingerd de Russen er van alles achter zouden kunnen zoeken en in hun ver warring maatregelen zouden kunnen ne men, welke tot een oorlog zouden kun nen leiden. Want ook de verschijning aan de hemel van deze kunstmaan, die waarschijnlijk een nieuw tijdperk van stoutmoedig menselijk ondernemen zal inluiden, zal nog eens de nadruk leggen op de ontzaglijk snelle ontwikkeling van het technisch kunnen van de mens zon der dat daarmede gepaard gaat een even snelle ontwikkeling van de geest, waardoor wat misschien ’n nieuwe bron van menselijk geluk zou kunnen worden, tot een bron van zware zorg wordt. De eerste inleiding tot de „Ruimtevaart” had een gemeenschappelijke onderne ming van de volken dezer aarde moe ten zijn en geen object van hun onder linge wedijver. Opening van de nieuwe Chr. School te Schraard. Aanwezig was o.a. burg. Ok- ma von Wonseradeel. De openings plechtigheid stond onder leiding van de voorzitter, de heer Brandsma. Architect was de heer Fennema, het nieuwe hoofd der school, de heer Gorter. van atommenergie te worstelen hebben. Het is een zeer belangrijke conferentie, waartoe president Eisenhower enige ja- ren geleden het initatief heeft genomen. Zeer belangrijk als men er aan denkt dat de geleerden het er over eens zijn, dat binnen afzienbare tijd de bronnen van energie, welke we thans gebruiken steenkool en olie uitgeput zullen raken. Dit onderwerp werd op deze conferentie breed besproken van alle landen was ’n rapport gevraagd over hun energiebe hoeften en men heeft de voorraad grond stoffen, waaruit atoomenergie bij de te genwoordige stand der wetenschap kan worden ontwikkeld, nagegaan evenals de mogelijkheden andere stoffen voor dit doel te gebruiken en voorts de geva ren der radioactiviteit welke met de atoomsplitsing verband houdt, bespro ken. Het zou er voor de meeste kleine landen kwaad uitzien als de grondstof fen voor de opwekking van atoomener gie beperkt bleven tot die, welke men thans gebruikt, want vele beschikken daarover niet. Gelukkig is Amerika be reid in deze de westelijke landen te hel pen, zo is er nog pas een verdrag tus sen de Ver. Staten en Nederland daar omtrent gesloten. Maar toch zou het een uitkomst zijn als inderdaad, zoals een geleerde uit India ter conferentie voorspelde, binnen twintig jaar water stof, nu gebruikt voor de beruchte bom, zodanig is „getemd”, dat het ook voor de productie van energie voor vreedza me doeleinden kan worden gebruikt. Dan immers heeft ieder volk de be schikking over een onuitputtelijke hoe veelheid grondstof en behoeft gebrek daaraan geen reden tot oorlog te zijn. Want gegeven het feit, dat de traditio nele energiebronnen opdrogen, zou an ders in de toekomst een wanhopige on derlinge strijd der volken om zich mees ter te maken van de productie-gebieden van splijtbare stoffen geenszins denk beeldig geacht mogen worden. Overigens eisen bedrijven, die met kern energie werken, thans de investering van enorme bedragen. Juist de z.g. ach terlijke landen hebben behoefte aan dit soort energie en het zal zaak zijn dat de rijke landen de achterlijke in deze helpen, anders zal de aéhterstand in welvaart bij de laatste nog groter wor den dan die thans reeds is. water heeft voor schade aangericht. De polder was een paar weken geheel droog. Door de opruiming van de rails vanaf Makkum naar Harkezijl zijn de laatste sporen van de laatste paardentram uit gewist. Nederlandse tingent pad ders met de te Beer vanuit terdam naar Jamboree in lada vertrok- De aldste wol graech mei de boat Troch de „moaije grachten”. Mem nimt ünforwachts in skoat, „Sjoch dat IJ hwat prachtich”. Jitris wurd’ boatwinsken dien, Efkes lüd peteare. Wetter ha jim thüs om ’t hiem, Stil hwat avenseare. Jouns nei ófrin stin en klaei, Boartlik alle fjouwer, Dy aid stêd fait üs net mei, Wurch fan it omsjouwen; Siz üs hwat fekansje is, Wy moatt’ it neist noch leare. Moeilijk aanwijsbare grens. Wat ook bij dit Kunstmaanpj-oject op gevallen is, is dat de grens tussen wat in de nieuwe technische ontwikkeling tot oorlogsvoorbereiding kan strekken en wat zuiver en alleen doelen des vre- des kan dienen zo moeilijk te trekken is. Met deze moeilijkheid zal ook het congres der 2000 geleerden uit alle lan den dat thans te Genève bijeen is ter bespreking van het vreedzaam gebruik Voogden van de Hendrik Nanne-sstich- ting (afd. Werkverschaffing) berichten belanghebbenden, dat zij weder de be schikking hebben over grote voorraden erwten. Ieder, die hierdoor zijn verdien sten wil vermeerderen, heeft de gele genheid tot lezen. Dagelijkse afgifte aan de Muziekschool van 8 tot 9 uur. De heer Fedde Schurer ontslagen als onderwijzer aan de Chr. school te Lem mer. De mensheid heeft er een nieuwe zorg bij gekregen nu men de aarde een kunstmaan gaat trachten aan te meten. Want president Eisenhower, die het eerst de vorderingen op dit terrein in Amerika van Duitse geleerden Waarschijnlijk bekend maakte, moge gezegd hebben dat de eerste kunstmaan alleen bestemd zal zijn voor wetenschappelijk onderzoek, waarvan de resultaten bekend zullen worden gemaakt, Amerikaanse deskundigen beschouwen deze kunst- satelliet toch ook als een stap naar een nieuw wapen, een atoom raket, welke in 20 min. de Atlantische Oceaan zou kunnen over steken en met wiskundige zekerheid een doel zou kunnen treffen en vernietigen. Het was dus niet zo verwonderlijk, dat de Russen zeer spoedig na Eisenhowers mededeling, verklaarden dat zij waarschijnlijk dan hun Duitse geleerden ook al bezig waren met een kunstmaan, welke eerder dan 1957, het jaar dat Eisen hower voor het afschieten van de Amerikaanse satelliet noemde, in het luchtruim zou kunnen zweven. Zuid-Slavië. Een symptoom van de verzwakking van de westelijke positie was al de gewijzig de houding van Zuid-Slavië, dat thans, veel meei’ dan vóór de Russische glim lach over de aarde gleed, naar het neu tralisme neigt. Als Moskou nog vrién delijker jégens Belgrado wordt en bijv, eens de Kominform in schijn zou op heffen en de z.g. nationaal communis tische groeperingen in enige van de sa tellietstaten zou toestaan het bewind daarover te nemen, zou er grote kans zijn dat Zuid-Slavië in het Russische kamp terugkeerde omdat het dan naast Rusland zelf daarin een leidende rol zou kunnen spelen. Juichend op naar de De Amsterdammer C. Meyers en zijn vrouw hebben op hun terugweg uit Oostenrijk wel pech gehad: In Kleef viel mevrouw Meyers van de motor. Zij werd zo ern stig gekwetst, dat de Duitse politie het nodig oordeelde, haar per auto naar Elke Vrijdagmorgen van Bolsward met de tram van 7.45 naar Monsma te Rin- sumageest. Beleefd aanbevelend, Tj. Boersma. J/aarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en resident-generaal in Marokko Grandval, om de huidige pro Franse sultan Mo hammed ben Arafa afstand van zijn troonte laten doen en zijn, pro natio nalistische, enige jaren geleden door de Fransen verbannen voorganger Moham med ben Joessoef eveneens. Daarna zou een regentschapsraad gevormd worden uit alle partijen en groepen in Marokko de het heft in handen zou nemen om een bevredigende oplossing van de kwestie der binnenlandse zelfstandigheid van Marokko te bereiken. De moeilijkheid is echter, de pasja van Marrakesj, die zijn macht aan zijn Ber berstammen ontleent, en Ben Arafa steunt, voor deze ogenschijnlijk enige oplossing te winnen, alsmede de Franse conservatieven, die van concessies aan de Marokkaanse nationalisten niets wil len weten. Maar om terug te keren tot het Fran se bezoek aan Moskou in deze herfst, het ontbreekt niet aan waarschuwingen aan de Franse ministers om dan op hun hoede te zijn omdat men een uiterste poging der Russen verwacht om in de door hen nu geschapen vriendelijker at mosfeer Frankrijk ontrouw te maken aan de Parijse accoorden. In leder ge val zou men in die kringen, die deze waarschuwing laten horen, gaarne zien, dat dit bezoek plaats had na de confe rentie der ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier in October te Ge nève omdat men dan meer zal weten over de Russsche bedoelingen. Dierentün in mearkedream, Heit is dat sé-wetter? Allé jonges, bliuw net stean, Hurder! It wurdt letter! Gjin gefreech en gjin geseur, Dat kin ’k net forneare. Jonges switte krije in kleur, Toe dochs avenseare. Frankrijk-Rusland Anderzijds gaan er natuurlijk ook weer stemmen in Frankrijk op, welke er voor pleiten, dat men dit bezoek moet uitbuiten om de oude Frans-Russische rentie dan ook, de oplossing der vraag stukken daar behandeld zal immers het lot der mensheid minstens even sterk kunnen beïnvloeden als die der grote politieke vraagstukken. Ja eigenlijk veel meer want het is gaandeweg wel duidelyk ge worden, dat geen der partijen meer bereid is een oorlog te ris keren om kwesties als bijv, de Duitse hereniging, nu men we derzijds de beschikking heeft over alles vernietigende wapenen. Een oorlog zou alleen tot de mogelijk- 'heden behoren, als een der partijen meende een dergelijke overmacht op het gebied der nieuwste atoomwapenen te bezitten, dat zij in een verrassende aan val de tegenstander direct totaal zou kunnen verlammen. Ook daarom is deze ontmoeting der geleerden van alle lan den zo belangrijk omdat men misschien nu te weten zal komen of beide partijen in volle openheid bereid zijn hun ge heimen uit te wisselen op een gebied dat zowel vrede als oorlog dient. Als zich te Genève inderdaad de bereidheid openbaart, behoeft men ook nog niet te wanhopen aan de mogelijkheid, dat Oost en West het ook eens zullen wor den over een contrólesysteem op de be wapening en speciaal op de atoomwa penen, dat afdoende werken zal en geen mogelijkheid meer openlaat voor een verrassende actie. Tot nog toe heeft men op dit allerbe langrijkste punt in de politieke gesprek ken niets bereikt. Maarschalk Boelga- nin heeft president Eisenhowers voor stel betreffende verkenningsvluchten boven eikaars gebied practisch verwor pen, al verklaarde hij, dat de Russische regering het nog wel eens wilde onder zoeken, maar de Sowjet-unie gaf de voorkeur aan haar eigen voorstellen. Deze zijn echter zo vaag en laten in hun laatste vorm slechts inspectie van bepaalde plaatsen toe, zodat het Westen er onmogelijk op kan ingaan. Zoals bekend is er ook inzake andere vraagstukken welke het Westen en Oos ten scheiden geen wezenlijke toenade ring merkbaar en zo constateren Weste lijke commentatoren niet zonder onge rustheid, dat de Russische glimlach wel Moskou maar zeker niet het Westen enig voordeel heeft opgeleverd. Rusland heeft zijn adempauze gekregen, welke het nodig heeft om zich aan zijn binnen landse opbouw en die van Rood China de Kabinetscrisis. Wie realistisch het tempo van onze woningbouw bekijkt, moet pessimistisch zijn zo zeide hij. De heer Pollema vond het juist, dat de beide Prot. Chr. fracties de regering steeds hebben gesteund. Zij hebben de crisis niet veroorzaakt. Want hoeveel critiek de c.h.afgevaardigde ook had, hij bleef regeringstrouw. De Friese Se nator had er geen enkele bewondering voor, dat de v.v.d. destijds kwaad uit de Tweede Kamer is weggelopen, om dat zij niet voor spek en bonen wenste mee te doen. Dit standput vond hij fout. Ons land is klein, overbevolkt, met ont zaglijke problemen. Zulk een land kan geen lange Kabinetscrisis dulden. Het kan ook niet geregeerd worden door een kleine meerderheid. Een brede samen werking is dus noodzakelijk. De oppo sitie in de Kamers wordt van minder belang. Maar ook dat vindt de heer Pollema niet erg, want er is een kente ring gaande in ons parlementaire stel sel. De oppositie verplaatst zich naar de partijen. Iedere partij krijgt zijn op posanten. Juist een dergelijke situatie in het partijverband houdt ons partij wezen gezond. We moeten onze kracht zoeken in gemeenschappelijke vastbera denheid. Met deze stelling was de heer Teulings (k.v.p.) het wel eens. Hij hoopte, dat bij alle verschillen een nationale politiek mogelijk zal blijken en blijven. Er is in ons land nu eenmaal geen enkele partij die In haar eentje kan beslissen. Er moeten compromissen worden gesloten. Het is daarom fout, om ieder compro mis als een bewijs van zwakte te zien. Natuurlijk zijn er verschillen. En om ideologische redenen zullen deze ver- vriendschap te herstellen, teneinde Duitsland in bedwang te houden. De huidige Franse regering wil echter van dit laatst© niet weten, maar wenst trouw te blijven aan de gemeenschap pelijke westelijke politiek als ook W.- Duitsland daaraan vasthoudt. Wat dit laatste betreft, is ook dat enigszins onzeker geworden, doordat de hereniging van beide delen van Duits land op de lange baan is geschoven. Dit zou, waar dit vraagstuk het kardi nale punt voor de Duitsers is, aanlei ding voor Bonn kunnen zijn, als dr Ade nauer eens de leiding der zaken zou op geven, te trachten de hereniging te be reiken langs andere wegen dan in het kader van het Westelijk verband. Daar komt nog iets bij. Tot nog toe werd vrij algemeen aangenomen dat de Saarlanders in October het statuut in zake europeïsatie van hun gebied met grote meerderheid zouden aannemen. Nu echter in het Saarland ook de Chr.- democratische Unie weer is opgericht, blijk, dat deze zeer invloedrijke partij niet staat achter deze overeenkomst, welke dr Adenauer, leider der zuster partij in West-Duitsland, destijds over het Saarland met Frankrijk sloot. In tegendeel, zij adviseert haar kiezers het statuut te verwerpen. Als dat zou ge beuren, zou wel de tegenwoordige toe stand van het Saarland worden besten digd, maar het zou toch leiden tot een zeer sterke verwijdering tussen Parijs en Bonn juist nu deze betrekkingen mede dank zij een bloeiend handelsver keer aan het verbeteren zijn welke haar terugslag zou hebben op de ge hele politieke toestand in het Westen, dat eropnieuw door zou worden ver zwakt. Nu was dus alles rustig. Uitermate rus tig zelfs, zoals wijze Senatoren trou wens betaamt. Het was een vlak debat, zonder een nieuw gezichtspunt. Dat kon ook moeilijk meer. Maar toch zijn er honderden mensen geweest die van dit debat hebben genoten. Het waren de va- cantiegangers, die weggespoeld van de Haagse en Scheveningse stranden hun heil moesten zoeken in de binnenstad, waar zij behalve van de intocht van de jaarlijkse bloemenkoningin ook nog kon den profiteren van de vergadering der Eerste Kamer. Rijen dik stonden deze vakantiegangers te wachten tot er eindelijk een plaatsje vrij was op de publieke tribune. Zij heb ben kunnen zien hoe belangrijke zaken op een uiterst rustige wijze worden be handeld. Maar velen zullen niet gemerkt hebben, dat de critiek op het beleid van minister Witte eigenlijk in hevigheid is toegenomen door vrijwel alle fracties is steen en been geklaagd over de wo- nitjgbouwpolitiek, waarmee dé huurpo- litiek uiteraard nauw samenhangt. In die critiek speelde de oppositiepartij, de v.v.d., natuurlijk de grootste rol. Maar het valt zeker niet te ontkennen, dat de regeringspartijen niet achterble ven, al trokken zij uit dit beleid niet de uiterste consequentie. Prof. Molenaar (v.v.d.) zei het heel dui delijk: het beleid van minister Witte heeft ons vertrouwen verloren. Waar om kan het Kabinet geen schema geven voor de oplossing van ’t huurprobleem Is 't werkelijk noodzakelijk, dat het dit overlaat aan het volgende Kabinet? Deze ministers hebben dit enorme vraagstuk, van grote morele betekenis, niet tot een oplossing kunnen brengen. Het Kabinet heeft dus gefaald. En vol gens de v.v.d. is dr Drees daarvoor het meest aansprakelijk. Als leider van het Kabinet is hij tekort geschoten. Hij had een oplossing moeten vinden voor het huurvraagstuk toen bleek, dat d© Twee de Kamer de kreupele huurverhoging zou verwerpen. Dat hij dit niet heeft gedaan, pleit niet voor zijn stuurmans kunst. De leiding is op dit gebied nu overgenomen door verschillende politie ke groepen, die thans het Kabinet steu nen. Deze critiek was niet mis. Maar de heer Pollema (c.h.) was zeker niet minder fel. Hij vond minister Witte een ver moeid man. Zijn schriftelijke stukken maken een matte indruk^Maar niet al leen het Kabinet, maar ook het parle ment gaf de heer Pollema de schuld voor het feit, dat het woningbouwvraag- stuk niet is opgelost. Deze onmacht is naar zijn mening de ware oorzaak van Frankrijk. Op uitnodiging van Moskou zullen de Franse ministerpresident Faure en de minister van buitenlandse zaken, Pinay, deze herfst waarschijnlijk een bezoek aan de Sowjetunie brengen, wanneer zij dan tenminste nog minister zijn. Want de Marokkaanse crisis heeft ernstige verdeeldheid in het Franse kabinet ge bracht. Een deel der ministers wil mee gaan met het voorstel van de Franse Amsterdam te vervoeren. De heer Meyers reed toen door, over Beek naar de Waalbrug. Bij een bocht kwam hij in aanraking met een hek, de motor sloeg om en de berijder raakte bekneld tussen motor en hek, waardoor hij een been brak. Hij is naar een ziekenhuis in Nijmegen overgebracht. Annapolder opnieuw overstroomd. Ter wijl de laatste hand werd gelegd aan het herstel van de in December doorge broken kade van de Annapolder is deze nu opnieuw doorgebroken en is meer dan 300 hectare land ondergelopen. Het duizenden guldens pas Het stond reeds bij voorbaat vast, dat ook de Eerste Kamer de voorstellen tot huurverhoging en belastingverlaging zou goedkeu ren. Na het rumoer, dat daarover is ontstaan (het resulteerde in een zeventien-daagse kabinetscrisis) was het duidelijk, dat het de Senatoren niet gegeven zou zijn aan het gesloten compromis te dokteren. Waarom zouden zij de politieke samenwerking verbre ken? Voor de regeringspartijen is er nu alles aan gelegen het Kabinet in stand houden. Brokken zullen er vóór 17 Juni 1956 niet meer worden gemaakt, maar dit wil zeker niet zeggen, dat de politieke vlammen na Januari niet hoog zullen oplaaien. Dan wordt er in de Kamer de voorbereiding voor de verkiezingsstrijd gevoerd. t© wijden, maar het lijkt er niet op,. i dat hét Westen de hereniging van W - Duitsland zal verkrijgen en er is, de N. R. Crt. wijst er zeer terecht op, door de verbeterde omgangsvormen der Russen een kunstmatige sfeer van wel behagen in het Westen ontstaan, welke adaar misschien het gevoel van waak zaamheid zal doen verslappen en de militaire paraatheid afbreuk doen. schillen wel eens tot uiting moeten ko men. Maar het parool van de heer Teu lings was: alles met mate. Een andere k.v.p.-afgevaardigde, de heer Kraayvanger, vertelde de regering, dat zij de papierlawine, waarmee de woning bouw gepaard gaat, moet laten verdwij nen. D© bouwvoorschriften kunnen veel eenvoudiger worden. Men dient rekening met het tekort aan arbeiders te hou den. Daarom moeten de normen worden ver anderd, zodat we het huidige bouwtem- po kunnen bijhouden door een verstan dige aanpassing aan de situatie. Dat was een waar woord van een be kend Rotterdams architect. Wat het verschil in huurpeil betreft, vond de heer Kraavanger een tijdelijke huurbe lasting de enige oplossing om het moei lijke huurprobleem grootscheeps op te lossen. Daarvan wilde Prof. Hellema (a.r.) niets weten. Een huuregalisatiefonds vindt hij fout, omdat men ook de so ciale gerechtigheid t. o. v. de huiseige naren moet betrachten. Met Prof. Mo lenaar (v.v.d.) was hij het eens, dat onze economische situatie labiel is. Een algemene loonronde is thans niet mogelijk. Van de zijde der,p.v.d.a.-frac tie heeft men geen bezwaar gemaakt tegende huur- en belastingvoorstellen. Weliswaar had de heer v. Tilburg eni ge bedenkingen tegen verschillende fis cale voorstellen, maar evenals zijn par tijgenoot In ’t Veld had hij geen lust tot nakaarten. De vrede was getekend. Zo stond de regering voor een gemak kelijke taak. Helaas kon staatssecreta ris v. d. Berge niet aan het debat deel nemen. Een auto-ongeluk bracht hem enige weken geleden in het ziekenhuis. Thans is hij weer herstellende. Het re sultaat van het debat was, dat het re geringsvoorstel werd aanvaard. '4, i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1