HET NABIJE OOSTEN VRAAGT DE AANDACHT DE REGELING VAN DE ONDERHOUDSPLICHT Wanneer krijgt KRISKRAS door Nederland men huurverlaging? O0* DT alle sloeg kennelijk op Moskou, de door de Russen geknechte naties en het optreden van de Kominform en wijst op een reactie in de Ver. Staten op de geestdrift over de top-conferentie te Genève. üs hjoed p p to sizzen Buitenland» Overzicht Onrust aan <le oevers van de Middellandse Zee De komende Octoberconferentie te Geneve r: Zilveren filmpjes a Zomerimpressie STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Vrijdag 2 September 1955 51e Jaargang No. 68 De Jong s Nieuwsblad koloniale verhoudingen PIET. ii !t 1ste week September 1930 de a. b. c. d. stenen van f. Restauratie van de toren te Spannum. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adresr Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.10 (K 5157) t t Het nieuwe sportterrein aan de Sneker- weg te Bolsward wordt in orde gebracht daar 4 Sept, de competitie begint. Fryske preek to Easterein troch Ds Th. Hettinga fan Damwild. Tagong frij. Bi- gjint de jouns om 8 üre (nije tiid). De temperatuur van het water in i zwemschool Bolsward bedraagt 16 gr. vluchte Arabieren. De Arabische staten hebben altijd geëist dat deze weer in Israël zouden mogen terugkeren, wat Israël niet kan toelaten omdat het dan binnen zijn grenzen een te grote Ara bische minderheid zou hebben en niet voldoende plaats voor Joodse immigran ten die nog steeds toestromen. Verjaardagscadeau door het gehele Nederlandse volk voor H. K. H. Prinses Wilhelmina op haar 75ste verjaardag. Het plaatsen van borden tussen Arnhem en Nijmegen. Het initatief is in Eist (Betuwe) geboren om op 31 Augustus zodanig te rijden, dat geen enkel ernstig ongeluk op de weg zal plaats vinden. Wij vragen ons af: Zullen wij niet ons best doen ook op Andere dagen geen ongelukken te krijgen? Dan zou het geschenk nog groter zijn. en plaatselijke demonstraties of bijeen komsten plaats. De meeste hiervan wor den gehouden op Zaterdag 17 Septem ber, wanneer, zoals bekend, Z. K. H. Prins Bernhard zich over de hoofden heen van 160.000 mannen en vrouwen, die reeds de weg naar de B.B. vonden, tot het gehele Nederlandse volk zal richten. Prettige vacanieweken, Wie beleefde ooit zo’n festijn, Overal in het gouden teken Van constante zonneschijn. Steeds maar weer dat bly verrassen, Ieder in zijn element, Regencape en overjassen Is men dit seizoen ontwend. Rustig kon men buiten zitten, Alles vrolijk opgekleurd, Over al te felle hitte Hoefde ook niet veel gezeurd. In de dorpen, in de steden, Overal die klare taal, Goed getroffen! Ruim tevreden! Dit seizoen was ideaal. Zegt de boer misschien: wat regen Hadden we op tijd verwacht, Grasgroei komt nooit ongelegen, 't Blijft een opmerking - geen klacht. Vorig jaar lang druk met kuilen, 't Greidland werd een modderpoel; Né, we wilden toch niet ruilen, Dit seizoen gaf beter doel. van de drie gezinnen, die er woonden, benevens 80.000 kg hooi in as. Dubbele gratificatie bij ambtsjubilea. Volgens besluit van de raad voor de burgerlijke rijksdienst zijn met ingang van 13 Juli 1955 de bedragen der grati ficaties bij 25- en 40-jarige ambtsjubilea van rijksambtenaren en arbeidscontrac- tanten verdubbeld. Dit heeft minister ir. C. Staf bekend gemaakt aan het burgerlijk personeel der kon. landmacht, klap van 'n schommel. Het kind tracht- bilarissen een halve maand salaris, de genen, die hun 40-jarig ambtsjubileum vieren een maand salaris krijgen, even als de gouden jubilarissen. Klap van schommel. In de speeltuin van de buurtvereniging „De Kempen” te Borne, kreeg het 3-jarig dochtertje van de familie Eefting Donderdagmiddag ’n Volgens het besluit zullen zilveren ju te de ouderlijke woning te bereiken, doch zakte na een paar honderd meter in elkaar en overleed ter plaatse. As de séaeijen brekke, dan stjonke se mear as lanaeijen Ik keek vandaag op de kalender, Né, er kleurt geen blad nog geel, Maar de herfst komt ’t is September De zomer eindigt, officieel. Als we de balans opmaken. Zingen we een dankbaar lied; Viel het weer heel vaak te laken, Dit seizoen toch zeker niet. :e it 'e ir P ir n >t ït IS it i. n ■e n it n I- s 1. 1, W Bolswa rils Nieuwsblad k Met ingang van 1 September zijn de huren van de meeste woningen met 5 verhoogd. In het algemeen kan men zeggen, dat alle woningen onder deze huurverhoging vallen die tot in de loop van 1951 zijn gebouwd. Natuurlijk zijn ei’ uitzonderingen gemaakt. Zo bijv, voor De Jong Nederlandpartij te Pingjum verkaatst. Van de 27 afdelingsparturen won Witmarsum (Gerrit Zaagmans, Joh. Werkhoven en Ruur Rienstra) de 1ste prys en de ereprijs „de Bogstrabal”, Balkanpact Turkije, Griekenland en Zuid-Slavië ingetreden na het herstel van de vriendschap tussen Belgrado en Moskou, het Westen ook wat onbehaag lijk aandoet. Tito wil zoals bekend het militaire element in dit pact wat naar de achtergrond drukken en vooral het economische en culturele element naar de voorgrond brengen. Maarschalk Tito beweert, da«t, als op economisch en cultureel gebied krachtige banden ont staan, de militaire samenwerking, als de omstandigheden daartoe dwingen, ook veel vlotter zal gaan, omdat de drie landen alle zouden beseffen een gemeen schappelijk economisch en cultureel bezit te verdedigen. Geen gek idee op zich zelf, maar het is alleen maar de vraag of de ontwikkeling der gebeur tenissen die ruimte aan tijd zal laten, Het 4-jarig zoontje van de familie P. M. te Gennep is ge stikt in een stokje, dat het ventje in zijn keel had gestoken. Te Londen is Maandag de conferentie tussen Engeland, Grieken land en Turkije begonnen over de toekomst van Cyprus, het eiland in het Oostelijk deel van der Middellandse Zee, dat thans een Britse kolonie is. Een zeer groot deel der Cyprioten is van Griekse afkomst en wenst aansluiting van het eiland bij Griekenland. De Griekse regering steunt dit streven en eist het eiland ook op en wil desnoods deze kwestie voor de Verenigde Naties bren gen. Engeland wil echter Cyprus houden, ook omdat het nu het de Suez-basis moest opgeven, van dit eiland het middelpunt der Britse defensie in het Oostelijk bekken van de Middellandse Zee wil maken. Grote boerderij in as. In Coevorden is Woensdag de kapitale boerderij van de landbouwer L. Nevels aan de Essen- bruggeweg vlak bij de Nederlands-Duit- se grens, door hooibroei tot de grond toe afgebrand. De brand, die 's morgens om 5 uur werd ontdekt, legde in korte tijd de gehele boerderij met de inboedel Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en TAE Amerikaanse regering, inziende ’t onhoudbare van deze toestand, heeft zich thans bereid verklaard, deel te ne men aan een verdrag ter waarborging van de grenzen tussen Israel en de Ara bische landen en deel te nemen aan een internationale lening aan Israel om het dit land mogelijk te maken schadever goeding te betalen aan de Arabieren, die het land verlieten na de oprichting van de Joodse staat. Het plan heeft reeds de instemming van tal van Wes telijke landen verworven, Israel staat er sympathiek tegenover maar de vraag blijft hoe de Arabische landen die er eind deze week over vergaderen, er over denken. Zij zullen by aanvaarding hun principiële bezwaren tegen het bestaan van de Joodse Staat op zij moeten zet ten en wat de practische kant van de kwestie betreft, o.a. genoegen moeten nemen uur 305 of 551 zozeer zullen vertrouwen als ze Grandval deden, want ze zullen over wegen, dat de nieuwe functionaris, die een grote rol bij de invoering van de hervormingen zal spelen, toch de zegen moet hebben gekregen van de conserva tieve ministers in het Franse kabinet. Alle moeilijkheden zijn dus nog niet op gelost in Marokko, waar ook een deel der Berberstammen partij tegen de Fransen blijkt te hebben gekozen en de leider der Berbers, El Glawi, dus ook meer in de richting van het nationalis me wordt gedreven. rpURKIJE heeft dergelijke economi- sche moeilijkheden als Griekenland, ook daar heerst inflatie, mede doordat de regering de boeren, die dank zjj Amerikaanse methoden, de laatste jaren hun productie enorm hebben opgevoerd ondanks de daling der graanprijzen op de wereldmarkt, nog de oude prijzen ga randeert. Daar de boerenstand er geen inkomstenbelasting betaalt, kan de re gering de winsten ook niet afromen. Ook in dit geval hadden de Turken ge rekend op een flinke lening van Ame rika om hen uit de moeilijkheden te redden maar Washington heeft die ge weigerd. En Istamboel is daarover boos omdat het grote financiële lasten op zich heeft genomen om het Turkse le ger voortdurend paraat te houden en daardoor inderdaad een zeer machtige en waardevolle bondgenoot in de Navo is. De bondgenootschappelijke verhou dingen zijn door alle bovengenoemde oorzaken enigszins gespannen. En daar komt dan ten slotte bij het T ONDEN is wel bereid Cyprus een eigen grondwet te geven, misschien zelfs als voorbereiding voor op de lange duur een nog grotere zelfstandigheid van het eiland maar de Cyprioten en Griekenland willen een definitieve op lossing op korte termijn. De derde partij, Turkije, dat het eiland eeuwenlang tot in de laatste helft van de 19de eeuw bezat, terwijl nu nog 20 der Cyprioten van Turkse af komst is, wil de Britse souvereiniteit over Cyprus gehandhaafd zien omdat ’t dit strategisch veiliger en voor de Turk se minderheid beter acht dan een Grieks bewind, maar als er verandering zou komen, dan wil het 't eiland zelf heb ben. Er is nauwelijks kans, dat er dit maal te Londen al direct overeenstem ming wordt bereikt: daarvoor liggen de standpunten te ver uiteen en ook een eventueel Grieks beroep op de Ver. Naties kan thans geen resultaat heb ben. De Engelsen, wier beroep op strategi sche belangen niet zo heel sterk staat omdat de Grieken eventueel bereid zijn hen alle gewenste faciliteiten op militair gebied te verlenen, schrijft men wel de bedoeling toe, dat ze Cyprus niet aan Griekenland willen afstaan om Turkije niet in het harnas te jagen. De Amerikanen betreuren deze onenig heid tussen drie Navo-partners ook zeer en zij schijnen op Griekenland enige druk te oefenen om gematigd te blij ven door hun economische hulp aan dat land, welke het thans wegens de er heer sende inflatie juist zeer behoeft, wat op te schorten. W/ORDT overal in de Westelijke we- reld de ontwikkeling van de toe stand in Marokko en ook in Algerië, waar grote spanning heerst en de Fran sen de staat van beleg afkondigden met bezorgdheid gevolgd, in het bijzon der is dat het geval in Amerika. En niet alleen omdat het conflict de Franse positie in Europa verzwakt Franse Navo troepen zijn thans in Noord-Afri ka, 75000 reservisten zullen straks hun plaats innemen in Europa of omdat de Amerikaanse vliegbases in Afrika in het gedrang komen, maar ook om alge mene principes. Het conflict brengt de betrekkingen tussen het Westen en de Arabische wereld in gevaar en Amerika voelt zich niet prettig als bondgenoot van Frankrijk, zolang dit laatste land Niet alledaags. Uit een vijver in een tuin aan de Stadionweg te Amsterdam is een niet alledaagse diefstal gepleegd. Er verdwenen 70 goudkarpers ter waar de van f 150. Jongetje gestikt. met geweld handhaaft. In een rede welke president Eisenhower vorige week voor de vereniging van Amerikaanse advocaten hield, heeft deze dan ook Frankrijk, al werd dit land niet met name genoemd, een wenk gegeven in dezen een nieuwe politiek te volgen, toen hij betoogde, dat men de vooruit gang van pas ontwaakte volken niet kon en mocht tegenhouden. De hoofdinhoud van die rede was ech ter stellig, over de hoofden der advoca ten heen, voor Rusland bestemd, want Eisenhower betoogde met klem dat de wereldvrede nooit met onrecht mocht worden gekocht, dat een status quo on aanvaardbaar was welke onrecht en on derdrukking voor vele naties mee brengt en dat een internationale poli tieke machine, die binnen de grenzen van de souvereine staten werkt aan hun onderwerping, nooit kan worden goed gepraat. B.B.-week. Voor de speciale B.B.-week die van 17 tot en met 24 September a.s. wordt georganiseerd, blijkt in het ge hele land zeer veel belangstelling te be staan. Behalve de grote, landelijke con gressen vinden nog tal van provinciale Directeur VPRO benoemd. De VPRO heeft tot economisch directeur van zijn bedrijf benoemd de heer N. Padt, thans nog werkzaam als chef van het Lan- den-bureau Europa (commerciële afde ling) van de KLM. De heer Padt zal zijn nieuwe functie te Hilversum op 19 September aanvaarden. gebieden waar bij de recente onlus ten vele Joden slachtoffer van Arabie ren en Berbers zijn geworden, zodat de grote Jodenbevolking nu voor een be langrijk deel opname in Israël wenst. En hier zijn we dan weer aangeland bij de Marokkaanse kwestie. Er is vorige week eerst overleg geweest tussen een aantal Franse ministers en een aantal vooraanstaande Marokkaanse leiders over een oplossing van deze kwestie. Daarna heeft premier Faure zijn plan nen aan president Coty en zijn gehele kabinet voorgelegd waar ze geen onver deelde instemming vonden. Daarom moest weer naar een compromis worden gezocht, om ook de conservatieve leden van het kabinet en de Franse kolonisten in Marokko te bevredigen. Dat compro mis komt, voor zover bij het schrijven van dit overzicht bekend is, hierop neer dat volgens de wens der Marokkaanse nationalisten Sultan Ben Afara zal af treden, maar ook de resident-generaal Grandval, die juist zozeer het vertrou wen der nationalisten genoot; deze wordt opgeofferd aan de poging van Faure, om de conservatieve vleugel in zijn kabinet te houden. De vraag blijft natuurlijk of de nationalisten tevreden zullen zijn met deze oplossing. Er zal een regentschapsraad komen en later een regering waarin alle Marok kaanse partijen vertegenwoordigd zul len zijn, maar, als de geruchten om trent de Franse voorstellen juist zijn, keert de verbannen Sultan Ben Joussef niet op de troon terug en ofschoon vol- genes de Franse plannen Grandval ver vangen zal worden door een andere re- I sident-generaal van liberale opvattingen waarin dit alles kan groeien. Tot nog rijst toch de vraag of de nationalisten toe had het er de schijn van dat dit j hem - niet het geval zou zijn, en dat de Bal- kanlanden het beste deden hun mili taire inspanning nummer één te plaat sen Turkije heeft dat al altijd ge daan omdat er wezenlijk oorlogsge vaar scheen te zijn. Thans, nu er een vriéndelijker atmosfeer in de interna tionale politiek is ontstaan, denkt men er hier over en blijkbaar in het bijzonder doet dat Tito. Jan Hoogma verplaatst zijn electrische schoenmakerij van de Witherenstraat naar dé Kerkstraat 4. Inbraak tén huize van de heer Hoekstra op Groot 2Equard bij Bolsward. Een vrij aanzienlijk bedrag aan papiergeld werd ontvreemd. Dit is de zoveelste inbraak van een reeks, waarbij telkens weer Bolswarders het slachtoffer worden. Schade geschat op f 5000.Bij een grote brand die Dinsdagavond heeft ge woed op het terrein van een banden handel en autosloperij aan de Korte Dwarsweg 10 in de gemeente Ouder- Amstel zijn ruim 10.000 autobanden en een vrachtauto door het vuur verteerd. Een grote partij auto-onderdelen werd beschadigd. Driemillioenste. Het zat de moeite waard zijn als driemillioenste bezoeker van de E 55 (die vandaag wordt ver wacht) door de contröle te gaan. De gelukkige wachten verscheidene verras singen waarvan een gratis-retourreis naar New York met voldoende zakgeld voor een verblijf van twee maanden niet de minst aantrekkelijke is. Hwat haf Qabe Skroar Hengelaar verdronken. De 25-jarige heer J. Rijckert uit Hoofdplaat is Maandag verdronken, doordat hij tijdens het vissen onwel is geworden en daar door te water is geraakt. Het stoffelijk met schadeloosstelling der ge-overschot is inmiddels opgehaald. TTEERST er dus in het Westen een wat onbehaaglijke stemming over wat er zich aan de Noordelijke zijde van de Middellandse Zee afspeelt, rond weg kritiek is die stemming ten op zichte van wat er aan de Zuidelijke en Oostelijke oever gebeurt. De IsraëlischArabische betrekkingen zijn nog nimmer genormaliseerd en de verhoudingen tussen Israel en de Ara bische Liga zijn gaandeweg nog slech ter geworden sedert in Egypte Nasser zijn bewind heeft gestabiliseerd en door de oplossing van de Suez-kwestie met Engeland de handen meer vrij kreeg. Steeds veelvuldiger werden de inciden ten aan de demarcatielijn bij de wapen- standsovereenkomst destijds vastge steld. Ten slotte werd de toestand zo ernstig, dat de wapenstilstandscommissie der V. N. het initiatief nam tot onderlinge besprekingen tussen Israel en Egypte om de spanning te verminderen, omdat het opnieuw uitbarsten van de oorlog anders waarschijnlijk werd geacht, waarbij de grote Westelijke mogendhe den onherroepelijk betrokken zouden worden. Deze besprekingen zijn inderdaad be gonnen doch, na twee maanden, vorige week door Egypte afgebroken, omdat er weer een grensincident geweest was, dat volgens Kairo veroorzaakt was door Israël. Nadien zyn de incidenten elkaar snel opgevolgd en er zijn zelf Israelisch- Egyptische lucht gevechten geweest, zo dat Israël zelfs de Veiligheidsraad er in wil betrekken. De toestand is uiterst gevaarlijk geworden, waarvan de grond oorzaak eigenlijk is, dat de Arabische staten nog maar nooit het bestaan van de Israëlische staat als een voldongen feit willen aanvaarden, waarom zy geen eind aan de oorlogstoestand willen ma ken. krotwoningen, die practisch nog staan op het huurpeil van 1940. Bij deze huur verhoging is echter een nieuwigheid in gevoerd, n.l. de onderhoudsplicht. Wordt een huis slecht onderhouden, dan kan de huurder bij de gemeentesecreta ris een verzoek indienen om vervallen te worden verklaard van de 5 huur verhoging. Daarvoor dient een formulier in tweevoud te worden ingeleverd, waar voor f 5.moet worden betaald. Blijkt de klacht ongegrond, dan krijgt men dit bedrag niet terug. De vijf guldens wor den terugbetaald als de eigenaar op grond van de klacht de gebreken gaat herstellen of als de klacht wordt toege wezen. Wanneer kan men echter gaan klagen Minister Witte heeft uitvoerig opge- somd wat belangrijke gebreken zijn. Als algemeen criterium is aangenomen, dat de woning aan redelijke eisen van bewoonbaarheid en instandhouding moet voldoen. De verhuurder moet zorgen, dat in orde zijn: daken (in het bijzonder ten aan zien van waterdichtheid en hecht heid) platten en goten; putten en regenbakken en de af- voerleidingen van hemelwater, huis- houdwater en faecaliën; balcons, ballustrades en andere uit wendige delen; buiten- en binnenmuren, vloeren, stenen trappen en plafonds, in het bijzonder ten aanzien sche>uren, welke hinder en gevaar opleveren het houtwerk, in het bijzonder ten aanzien van buitenkozijnen, binnen kozijnen, ramen deuren, kasten, vloeren, balklagen, en trappen; het buitenverfwerk, voor zover Verdronken in ondiep water. In Bad Boekelo is de 27-jarige Anne Bijkerk door nog niet opgehelderde oorzaak verdronken op een plaats, waar het bad slechts 1.30 meter diep is. Jongens die met een bal aan het spelen waren, von den hot stoffelijk overschot. Brand in boerdery. Vijf hooibergen, enige schuren en een deel van een boer derij zijn dezer dagen afgebrand op on geveer 6 km van Wijhe. Alleen het woongedeelte van deze boerderij, be woond door de heer W. Dijk kon ge spaard blijven. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Door de droogte had de brandweer veel moeite voldoende bluswater uit de Nieuwe Wetering te pompen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Zwarte zwaan zoek. Een der kostbare zwarte zwanen van de gemeente Kam pen is uit het stadsplantsoen verdwe nen. Het laatst is de zwaan gesigna leerd in het Veluwemeer tussen Kamper Zeebad en Elburg. Havenarbeider te Rotterdam verdron ken. Tijdens het verrichten van werk zaamheden op de lichter Elco, in de IJsselhaven te Rotterdam, is de 24- jarige havenarbeider J. J. Bregonje. uit Rotterdam Dinsdagmiddag overboord gevallen en verdronken. Na een uur dreggen haalde personeel van de rivier politie zijn stoffelijk overschot op. Door auto gegrepen. Woensdagmorgen is de 8-jarige B. te Oudeschoot door een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. De jongen had een eind meegereden met een melkrijder en was, ondanks diens waarschuwingen van de melkwagen af gesprongen en onvoorzichtig de weg overgestoken. J 00.000 kg tomaten doorgedraaid. Op de coöperatieve groentenveiling te Ven lo zijn Woensdag een kleine honderddui zend kilogram „kas”-tomaten doorge draaid, omdat ze de vastgestelde mini mumprijs van twintig cent per kilo niet haalden» De oorzaak van deze catastro- phale wending in de tomatenprijzen moet worden gezocht in het feit, dat als gevolg van het aanhoudende fraaie zomerweer in Duitsland de „natuür”- tomaten welig zijn gegroeid. Ze over stromen thans de Duitse markten. Een reactie, te groter omdat de Ameri kanen de Russen er van verdenken wa penen aan de Arabische landen te leve ren. De rede heeft natuurlijk geen gun stige indruk in de Sowjetunie gemaakt en het is grotelijks de vraag of op de ministersconferentie te Genève in Octo ber, waar men tot zaken moet komen, dezelfde prettige stemming zal heersen als op de topconferentie. Misschien zullen we al eerder iets we ten omtrent de werkelijke stemming omdat thans ook de subcommissie der V. N. voor de ontwapening bijeen is om over de diverse voorstellen op de top-conferentie te berde gebracht te spreken. Zoals bekend hebben de Russen hun laatste voorstellen ten deze gekoppeld aan een collectief veiligheidsverdrag voor Europa, waarvan het Westen niets moest hebben. Datzelfde veiligheidsverdrag speelt bij de Russen ook een grote rol in hun po litiek ten opzichte van de hereniging van Duitsland, zoals bondskanselier Adenauer wel zal ervaren als hij vol gende week in Moskou op bezoek is. Voorlopig zal van die hereniging niets komen. Volgens enkele commentatoren verwachten de Russen dat de tijd voor hen ook zal werken in deze zin, dat na de golf van economische welvaart, wel ke thans over het Westen spoelt, een t\jd van depressie zal komen en West- Duitsland dan zelf naar een hereniging zal haken in de sfeer van een Russische economie. Ook in dit licht valt het te betreuren, dat de West-Europese eco nomische samenwerking nog zo weinig te betekenen heeft, de houding van W.- Duitsland en dr Adenauer stelt in deze ook teleur, al moeten we deze laatste de eer nageven, dat hij en zijn partij, de C. D. U. de laatste dagen het Saar- statuut, dat een betere verstandhouding met Frankrijk zal teweeg brengen, open lijk hebben verdedigd. Ten slotte zij de aandacht gevestigd op de uitlatingen der Japanse regering, die een groter aandeel in de defensie van haar land en omgeving wenst dan de vroegere geallieerden hebben toegestaan en de vreemde troepen uit haar gebied wil zien verdwijnen. j

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1