roar ADENAUER’S REIS NAAR MOSKOU LEVERT WEINIG RESULTAAT OP KLEUTERONDERWIJS WETTELIJK GEREGELD KRISKRAS door Nederland 1 I Buitenlands Overzicht Hwat bat Duitse krijgsgevangenen worden vrijgelaten Overeenstemming over het vestigen van ambassades Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Schoolgeld (voor eerste kleuter I f 12.per jaar „Bintje” 51e Jaargang No. 72 Vrijdag 16 September 1955 De Jong’s Nieuwsblad i PYT. KAMEROVERZICHT s d h Ie 7*7 TIJ Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Te Wommels geraakte het 4-jarig zoon tje van de koopman Ids Roukema in de Bolswarder trekvaart. Zuster Visser wist door kunstmatige ademhaling de leeds geweken gewaande levensgeesten weer op te wekken. 3e week September 1930 Speciaal adres hoedjes Friese kap. Th. van Bergen, Kerkstraat 18-20. De Spaarbank Bolsward heeft thans ’n eigen reserve van f 108.000. Tot hoofd der Bewaarschool van ’t St. Anthony Gasthuis alhier is benoemd mej. Jacoba Zijsling, thans hoofd der bewaarschool in Medemblik, band nog op, dat de tarieven van de girodienst sinds 1934, behoudens enkele détails, niet zijn gewijzigd. Tik tik. tik. In de Houtrust- hallen te Den Haag zullen 24 September wederom de nationale kampioenschap pen machineschrijven worden gehou den. Sleutelroman. De „Legerkoerier” bevat het amusante verhaal van de achttien brandkasten, die de Duitse bezetters hadden achtergelaten in het hospitaal „Oog in Al”. Lang hebben zij, her en der verspreid in het gebouw, de nieuws gierigheid der aanwezigen geprikkeld. Toen besloot kolonel W. F. Warffemius ze één voor één te laten weghalen en deskundig te doen openen. De eerste brandkast bevatte niets. De tweede een boekje voor aangetekende stukken. Ter wijl de mensen in het hospitaal in op perste spanning afwachtten, kwamen de berichten binnenniets, niets, niets. Totdat men aan de achttiende kwam. Die bevatte de sleutels van de zeventien voorgaande. Hwat lit üs skielk de takomst sjen? De Ljouwter kou - saneamd „üs mem”, Stiet al in jier yn 't sintsje. Wy binne wierlik hwat binijd, Oft Frentsjer ek sa’n stènbyld krijt, In sierlik brünsen Bintsje! 1 De apels binne moaist, as hja krekt fan ’e beam binne. n Ie i, n >r n e i. n t- k ie 2. n 1- n k n n Bolswards Nieuwsblad i- i. g Deze week is de Tweede Kamer begon nen aan de behandeling van een wets ontwerp, waarover al jaren is gespro ken, n.l. over de regeling van het kleu teronderwijs en de opleiding van kleu terleidsters. W(j spreken in ons land over de pacifi catie op onderwijsgebied. Maar wie de talloze onderwijsdebatten volgt, vraagt zich wel eens af wat er van deze onder- wijsvrede in feite terecht komt. Voor het lager onderwijs is de regeling nog het meest ideaal. Daar heeft men de financiële gelijkstelling, al zijn er plaat selijk dan nog soms moeilijkheden. Maar in de andere onderwijstakken heeft men deze gelijkstelling nog lang niet in die mate. De klachten in het Christelijke kamp over de oprichting van nijverheids- en landbouwscholen zijn legio. En ook de voorstanders van het openbaar onderwijs zijn lang niet te vreden over de gang van zaken. Daarom is het zo belangrijk, dat minis ter Cals nu met een wetsontwerp is gekomen, waarin de financiële gelijk stelling voor de oprichting van open bare en bijzondere kleuterscholen is ge regeld. Over de wenselijkheid daarvan is al jarenlang gesproken. In 1950 zag Giro duurder. Voor de postgirodienst zullen enige verhogingen worden inge voerd, namelijk een uniform recht van tien cent voor cheques en stortingen en een verhoging van de prijs van de chèque- en giroboekjes van één op twee gulden. De minister wijst er in dit ver- Prijs kalkzandsteen 13 verlaagd. Als gevolg van besprekingen tussen het mi nisterie van Econ. Zaken en vertegen woordigers van de Nederlandse kalk- zandsteenindustrie worden de prijzen van kalkzandsteenproducten met 13 verlaagd tot het peil van 1 Juni j.l. Garderobe voor vuilnisman. Een bewo ner van de Diergaardesingel te Rotter dam heeft een zeer merkwaardige ver gissing begaan. Hij plaatste bij de vuil nisemmer, die hij buiten zette, ook twee dozen met afval, althans dat dacht hij. Maar later bleek, dat zich in de dozen nagenoeg de hele garderobe en andere bezittingen van zijn zoon bevonden: een winterjas, een donkerblauw en zwart costuum, ondergoed, tekengerei, pense len enz. voor een totale woorde van f 500.Toen de man naar buiten snel de om zijn vergissing te herstellen, ble ken de dozen reeds verdwenen. Schoolgeld. Om te voorkomen, dat de ouders hun r.iet-leerplichtige kleuters op de scholen laten inschrijven zonder dat zij voorne mens zijn deze regelmatig de school te doen bezoeken, zal het heffen von schoolgeld noodzakelijk zijn. Het tarief zal worden bepaald op f 12.per jaar per kleuter. Ouders, wier inkomen be neden een bepaalde grens ligt, zullen geen schoolgeld verschuldigd zijn. Bij een gezin met vier personen behoeft men in een gemeente eerste klas geen schoolgeld te betalen als het inkomen lager is dan f 50.50. In dezelfde om standigheden in tweede gemeenteklasse krijgt men vrijstelling bij een inkomen van minder dan f 49.25 per week. In de drie andere gemeenteklassen gelden de volgende bedragen: f48.f46.75 en f 46.Indien uit een gezin meer dan één kleuter een kleuterschool bezoekt, zal voor de tweede en volgende kleuters de helft van de twaalf gulden verschul digd zijn. Twee meisjes clandestien op Nederlands schip. Douanebeambten in Sydney heb ben Dinsdag twee jonge meisjes van Tahiti ontdekt aan boord van het Ne derlandse schip „Zonnewjjk”. Een week geleden hebben zij zich in Auckland (N.- Zeeland) waar zij in een ziekenhuis werkten, ingescheept. Aan boord wer den zij door een matroos in het kwartier van de bemanning verborgen gehouden. De jonge avonturiersters zullen worden teruggezonden naar Nieuw-Zeeland. het er reeds naar uit, dat deze kwestie definitief zou worden geregeld; maar het toen ingediende wetsontwerp onder vond zoveel critiek, dat het werd terug genomen. Nu is de regeling veel royaler. Minister Cals motiveert dat door te wij zen op de gestegen welvaart. Men kan natuurlijk ook zeggen, dat hij de stand punten in de Kamer onvoldoende in zijn oorspronkelijk ontwerp had verwerkt. Volgens het wetsontwerp is het nu zo, dat het Rijk in principe alle kosten van het kleuteronderwijs, t.w. de kosten van de bezoldiging, de gebouwen en de ex ploitatie voor zijn rekening zal nemen. Het ontwerp opent de mogelijkheid, dat waar de plaatselgke Overheid, in te genstelling tot wat van haar mag wor den verwacht, zelf niet tijdig tot de stichting van een noodzakelijk te achten openbare kleuterschool besluit de ouders van een voldoend aantal kleuters de stichting van zulk een school vra gen. Wie zal dat betalen De vergoeding wegens bezoldiging e.d., gebouwen en exploitatiekosten belopen volgens de ramingen een bedrag van f 51.120.000. Tegenover dit geweldige bedrag staan ook winstposten. Zo wor den gemeenten van de kosten van het kleuteronderwijs ontlast. De heffing van het schoolgeld zal ongeveer f 2.500.000 opbrengen: Voor het rijk blijft echter over f 20.200.000. Bovendien moeten on geveer 25 opleidingsscholen tot kleuter leidster worden opgericht, waarmee f 600.000 gemoeid is. Terwijl wij dit schrijven is het bezoek van dr Adenauer aan Moskou nog niet afgelopen. Er kunnen dus nog verrassingen komen, maar als die uitblijven, heeft dat bezoek minder opgeleverd dan er van werd verwacht. Die verrassing is op het laatste ogenblik toch nog gekomen. Woensdagmiddag bij het afscheidnemen op het vliegveld heeft Adenauer bekend gemaakt, dat de Duitse krijgsgevangenen, die nog in Rusland verblijven, in vrijheid zullen worden gesteld. De uitgesproken Duitse oorlogsmisdadigers zullen aan de Duitse justi tie worden overgeleverd, die daarna zal beoordelen of deze mensen ook volgens het Duitse recht schuldig zijn geweest. Slavlë, waar de Griekse koning juist op bezoek was, die waarschijnlijk door Tito is gewaarschuwd voor een al te felle Griekse houding. Men zegt trouwens, dat Griekenland, door bemiddeling van dezelfde Tito, die het nog al goed met Egypte kan vinden, ook toenadering tot dat land zoekt om een tegenwicht voor Turkijes invloed in het Oostelijk deel van de Middellandse Zee te vinden. Wat overigens Egypte aangaat, groot nieuws omtrent zijn vrhouding tot Is raël is er niet, het was er vorige week na het ingrijpen van de veiligheidsraad rustiger aan de grens, maar de Egyp- tenaren scheppen nieuwe moeilijkheden door hun blokkade tegen Israël en het toezicht op de koopvaardij er heen te verscherpen. Bouboeren ha it ünderfoun, In skoan produkt kin knap oan woun, ’t Garret in aerdich sintsje. Dat wy hjoed op ’e kluten stean, It mei troch üs wol tankber neamd, ’t Fortün siet yn it Bintsje. JORDAAN-FESTIVAL IN AMSTERDAM Maandagavond werd de grote viswedstrijd voor vrouwen uit de Jordaan gehouden. Allen gingen prachtig verkleed naar het viswater, waarbij de dames hun hengels van lampions hadden voorzien. Toelat ingsleeftijd. Een kind van drie en een half jaar kan naar de kleuterschool. Door de nieuwe wetteljjke regeling is te verwachten dat het kleuteronderwijs zal uitbreiden. Maar gezien de spanningen op de ar beidsmarkt zal het moeilijk zijn vol doende kleuterscholen te bouwen. Als overgangsbepaling wordt de toelatings- leeftijd dan ook op vier jaar gesteld. Boerderij afgebrand. Dinsdagavond om streeks 8 uur is de kapitale boerderij van E. v. d. Berg, staande in de War ren onder Gersloot, in vlammen opge gaan. Tachtig voer hooi werden door het vuur verteerd, terwijl tevens alle landbouwwerktuigen en de gehele in boedel verloren gingen. De schade wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. Politiespoor liep door drie landen. Twee Nederlanders, die in Cairo auto-onder- delen stalen en in Londen vergeefs wer den gezocht, zijn Dinsdag op verzoek van de internationale politie-organisatie door de Zaandamse recherche te IJmui- den gearresteerd, Het waren een 24- jarige inwoner van Naaldwijk en een 18- jarige Rotterdammer, die met een kust vaarder van Londen kwamen. In frucht dy’t har bitsjutting héildt, Bikend waerd oer de hiele wrèid. Sünder ien mankemintsje. Fan Denemarken oant Ceylon Oeral sjongt men optein de rom: Gjin better as it Bintsje. Stêd Frentsjer komt alhiel yn es, Agrarysk feest - spesjael kongres. (Frou Pebesma in lintsje?). Der komt grif party sprekkers los, In jubileum makket bros, „Lang libje noch it Bintsje”, Groeiende Bond. In een provinciale ver gadering te Groningen werd medege deeld, dat de Algemene Bond van Ouden van Dagen 63000 leden telt. Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Te Harlingen 23 onbewoonbaar ver klaarde woningen uit gezondheidsoog- punt van gemeentewege ontruimd en in brand gestoken. De huizen zaten vol ongedierte. Op de afdelingsvergadering van de Frie se Mij. van Landbouw brengt de voor zitter A. H. de Vries de te houden fok- veekeuring in bespreking. Deze is voor lopig overgegaan wegens de heersende mond- en klauwzeer. Een voorstel nu alleen een keuring voor jongvee te hou den, wordt verworpen met 10 tegen 6 stemmen. Een voorstel van de heer de Doer te trachten op de bekende kalve- enmarkt wat meer aanvoer van fokvee ,e krijgen, wordt met grote meerderheid aangenomen. Men ging elkaar direct met grof geschut te lijf en van de Russi sche glimlach der laatste maan den viel weinig meer te bemer ken. Ze had plaats gemaakt voor een grijns van minachting voor de grjjze staats man, die men met zo goed als lege han den naar zijn vaderland terug zond. Was het in de hoop dat dit zou meewerken tot een spoedige val van dr Adenauer en zijn vervanging door een staatsman, meer bereid naar het pijpen van Moskou te dansen? Kennelijk wilden de Russen ook de er kenning door Bonn van de Oost-Duitse volksrepubliek afdwingen, want zij ver klaarden, dat ook vertegenwoordigers van deze republiek bij dé onderhande- lingen o’éer de krijgsgevangenen dien den tegenwoordig te zijn. En als men zich afvraagt waarom de W.-Duitso bondskanselier tot de bittere stemming bijdroeg, door de Russische wreedheden in Duitsland gepleegd, ter sprake te brengen, dan zal het ant woord daarop wel moeten zijn, dat dr Adenauer waarschijnlijk in Oost-Duits- land, dat het meest van deze wreedhe den had te lijden, stemming wilde ma ken tegen het communistisch regiem daar. En zo lijkt eigenlijk de conclusie niet al te gewaagd, dat er in de West- DuitsRussische besprekingen te Mos kou toch wel een diplomatiek spel is gespeeld, waarvan echter niet concrete resultaten de inzet waren, maar het huidige bewind in geheel Duitsland, de Russen willen dr Adenauer in West- Duitsland discrediteren, de W.-Duitse bondskanselier het communistisch be wind in Oost-Duitsland. Moskou probeert het W.-Duitse volk te suggereren, dat het de regering-Ade- nauer is die de hereniging van beide Duitslanden in de weg staat, de West- Duitse bondskanselier houdt het Duitse volk voor hoe het 't zou vergaan, als de Russen hun zin kregen en er een neu traal en zo goed als ongewapend her enigd Duitsland zou ontstaan, waarin Moskou naar hartelust kon intrigeren. Op de achtergrond van dit West- Duits-Russisch gesprek heeft ook stellig gestaan de a.s. conferentie van de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier te Genève, waar o.a. de hereniging van Duitsland weer ter sprake komt en welke conferentie na dit ge sprek minder dan ooit belooft. Mede omdat de besprekingen over de ontwapening in de sub-commissie der V. N. voor deze zaak weer stroever verlopen. Aan westelijke zijde voelt men niet voor de Russische voorstellen in zake afschaffing der atoomwapenen, daar het bezit daarvan enige compen satie biedt voor de Sovjet- overmacht in mensen-materiaal en de Russen schij nen nog altijd niet te vinden te zjjn voor een waterdicht contróle-systeem. Al met al zal de bedoelde conferentie te Genève dus wel niet meer opleveren dan een bestendiging van de status quo, al vraagt men zich wel eens af of de W.- Duitsers voldoende standvastigheid kun nen opbrengen om een langdurige schei ding van hun Oost-Duitse landgenoten te verdragen en bij een mogelijk aftre den van dr Adenauer toch niet zullen zoeken naar een modus om zich met Rusland over een hereniging te ver staan. Misschien zal op de stemming van het West-Duitse volk ten deze ook van invloed zijn de oplossing van de kwestie van het Saar-statuut. Er open baren zich in West-Duitsland, nu in het Saarland de volksstemmings-campagne in volle gang is, allerlei verontrustende verlangens. Zo o.a. dat als het statuut wordt verworpen, niet de huidige positie van het Saarland moet worden gehand haafd n.l. zelfstandig met een eco nomisch verdrag met Frankrijk maar dat het dan, na de verkiezingen van een nieuw Saarlands parlement, direct tot het vaderland moet terugkeren. Een uiterst gevaarlijke stelling voor de Frans-Duitse verhouding. Velen, wie deze verhouding ter harte gaat, zou den het de beste oplossing achten, nu de uitslag van de volksstemming zo on zeker is geworden, dat deze voorlopig maar werd uitgesteld, maar daar schij nen in ieder geval dq pro-Duitse par tijen in het Saargebied niet voor te voe len, hoewel zij daarover niets hebben te beslissen. Want dat is een kwestie, wel ke door Frankrijk, West-Duitsland en de West-Europese Unie In onderling overleg zou moeten worden geregeld. Maar dan rijst weer de vraag of dr Ade nauer zich deze concessie tegenover de stemming in West-Duitsland zelf zou kunnen veroorloven. Zo blijft in ieder geval de Saarkwestie een bedreiging voor de eenheid van.de Atlantische gemeenschap. Een troost is dat de positie van Frankrijk enigszins verbeterd schijnt door de nu nabij l(jken- Oud-Aaiden museumdorp? Het gemeen tebestuur van Zweeloo wil de Brink met 13 schilderachtige Saksische boerderijen in Oud-Aalden, die een grote beziens waardigheid vormen, restaureren en als openluchtmuseum inrichten. Zes stu denten van de Techn. Hogeschool te Delft, onder leiding van ir. Kruger zijn in Zweeloo gearriveerd die een onder zoek zullen instellen naar de mogelijk heid om van de 13 boerderijen een mu seumdorp te maken. Door dit geschenk van de Russen is Adenauers positie in West-Duitsland zeer versterkt. Het baart verwondering, dat de Russen dit succes aan Adenauer hebben gegund, die zijn trouw aan het Westen en de democratie in de eerste gesprekken met de Sovjetregeerders zo hartstochtelijk had beleden en die na dat de Russen overigens niet zonder reden nog eens de wreedheid der Duitse legers op Russische bodem be dreven, hadden opgerakeld, ook de Rus sische wandaden op Duits gebied had durven hekelen. Dit laatste tekent de sfeer, waarin de besprekingen werden gevoerd, ze was van een kilte, waarin weinig vruchtbaars kon groeien. Dr Adenauer had het bestaan van nor male betrekkingen tussen Moskou en Bonn ondenkbaar genoemd, zolang de kwestie der Duitse krijgsgevangenen niet was opgelost, hartstochtelijk gepleit voor de hereniging van Duitsland, het toetreden van West-Duitsland tot het Atlantisch Pact aanwelk verbond elk agressief aspect ontbreekt verdedigd omdat dit het handhaven van de vrede bevorderde en zich bereid verklaard bij hereniging van Duitsland aan een stel sel, dat veiligheid aan alle Europese staten ook Rusland kon verzeke ren mee te werken. Boelganin zei, dat de toetreding van West-Duitsland tot de Parijse accoorden de hereniging in de weg stond, overigens was die kwes tie een zaak van de Duitsers zelf, waar over de W.-Duitse federale republiek en de Oost-Duitse „democratische” re publiek overeenstemming moesten be reiken, terw(jl de hereniging ook moest passen in het kader van een overeen komst over vrede en veiligheid in Euro pa. Na de belofte van invrijheidstelling van de Duitse krijgsgevangenen, heeft Ade nauer toegestemd in het vestigen van ambassades. Men zal zich afvragen waaraan het ge ringe resultaat te wijten is van de eer ste ontmoeting van Duitse en Russische staatslieden na 1939, toen Ribbentrop te Moskou het beruchte verdrag met de Russen sloot, dat Rusland aanvankelijk buiten de tweede wereldoorlog hield. En waarom reeds de inzet der bespre kingen eigenlijk zo weinig beantwoordde aan de eisen der diplomatie, waar woor den immers de gedachten plegen te ver bergen. Op grond van het principe der financiële gelijkstelling dient de overheid de kos ten der bijzondere kleuterscholen naar dezelfde maatstaf als die der openbare scholen uit de openbare kassen te ver goeden. Daar voor het kleuteronderwijs geen leer- of schoolplicht geldt, is het voortbestaan van de kleuterscholen min der zeker dan dat van de lagere scho len. In verband hiermede achten de mi nisters het wenselijk, dat er een waar borgsom wordt gestort van 25 van de oprichtingskosten. Enerzijds zal dit tot'gevolg hebben, dat de schoolbestu ren niet lichtvaardig tot schoolstichting besluiten, anderzijds, dat indien een bij zondere school na verloop van tijd wordt opgeheven, dit voor de overheids kassen niet zo schadelijk zal zijn. de oplossing van het geschil met de Ma rokkaanse nationalisten. Marokko schijnt naar het voorbeeld van Tunesië op weg naar zelfbestuur voor binnenlandse aangelegenheden. Wij ho pen, dat het geen schrale troost zal blij ken te zijn, want er zijn nog een paar beletselen voor volkomen opheldering van de toestand, in de eerste plaats schynt Sultan Ben Afara niet bereid vrijwillig de troon te ontruimen en in de tweede plaats heeft de oplossing de oppositie in Frankrijk zelf, al bestaat deze uit zeer heterogene elementen, zo danig versterkt dat men begint te vre zen voor het leven van het kabinet Faure. De conferentie te Londen over de po sitie van de Engelse kolonie Cyprus, ook een kwestie, welke de eenheid van het Westen bedreigt, een conferentie door de Times nota bene „een Engelse bemiddelingspoging tussen Griekenland en Turkije” genoemd, is zoals te ver wachten was, mislukt. Athene brengt de zaak nu voor de Ver. Naties, en in Griekenland heeft Turks in Turkije Grieks bezit het moeten ont gelden omdat de heffe des volks onte vreden was over de houding der tegen partij ter conferentie. Gelukkig hielden de regeringen de hoofden koel en al kreeg het Atlantisch pact en het Bal- kan-verbond een deuk, onherstelbaars is er nog niets gebeurd dank zij mede Z.- Bezoldiging. De kleuterleidsters (daaraan zal steeds meer behoefte gaan bestaan) zullen in de toekomst redelijk gehonoreerd wor den. Voor een gemeente eerste klas zul len ongeveer de volgende minima en maxima worden vastgesteld: voor een leidster zonder de akte als hoofdleid ster f 190 tot f 265 per maand. Voor een leidster met de akte als hoofdleidster f 235 tot f 360 per maand. Voor een hoofdleidster f 257 tot f 400 of f 295 tot f 425 per maand, afhankelijk van het aantal leidsters dat aan de school is ver bonden. Als een leidster geen diploma bezit, wordt ongeveer 10 op het sa laris gekort. Voor een hoofdleidster geldt een percentage van 15. Er wordt gerekend op een klassegemiddelde van 35 kleuters. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 505 of 555 (K5157) Brand gesticht door inbreker. In een woning aan de Tolstraat te Zaandam, waar een gezin met vier kinderen sliep, stichtte Zondagnacht een inbreker brand, nadat hij alle spaarpotten, porte feuilles en portemonnaies had leegge roofd en het dressoir opengebroken. Uit de keuken nam hij een petroleum- kan, goot de inhoud over, de vloer in de huiskamer en stak de brand er in, die later doofde. Om twee uur ’s nachts kwam de huisvrouw naar beneden, die een verstikkende rook ontdekte'. De achterdeur stond open. Aan geld bleek voor honderd gulden te zijn vermist, de brandschade is aanzienlijk. Dodelijke botsing op voetbalveld. Tij dens een voetbalwedstrijd tussen onder en bovengrondse arbeiders van de staatsmijn Wilhelmina in Terwinselen, kwamen twee spelers met elkaar in bot sing. De 24-jarige W. van der Rooy uit Schaesberg viel op de grond en was op slag dood. De man was gehuwd en va der van een kind. Master de Vries fan Suamar Die mei syn kweek in goede kar; Hy joech üs in presintsje. In jirpel dy’t al fyftich jier De Fryske tünbounamme siert, Elk kin him wol: it Bintsje. Motorrijder gedood. Op de hoek van de Oliemuldersweg te Groningen is Woensdag de 64-jarige motorrijder J. Haan te Groningen tegen een van rechts komende personenwagen gere den. Het slachtoffer werd tegen de grond gesmakt en zodanig verwond, dat hg later in het ziekenhuis overleed. jbjj het opmaken van de balans bleek, Schevenlngen boekt baders-record. De prachtige zomer heeft Scheveningen 'n recordaantal zeebaden bezorgd. Woens dag zijn de badinrichtingen gesloten en

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1