MEERDERHEID VOOR FAURE, DANK ZIJ TAL VAN OVERWEGINGEN LOONBELEID STEUNT NIET OP MEERDERHEID VAN DE KAMER NEDERLAND-BELGIE I roar in MEI niet geringe zorg ziet de rege- •L’r ring-Faure ook de volksstemming in het Saargebied tegemoet, welke over ruim een week zai worden gehouden. 51e Jaargang No. 80 :n Buitenlands Overzicht N 1 re t r t ont> Volksstemming in liet Saargebied met spanning tegemoet gezien Sovjetgebied thans op militair gebied sterker dan ooit STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Een beschouwing, aangeboden door de heer H. W. H. Herberts, oud-voorzitter van de Keuze-Commissie d III Voetbal •p it k- Zilveren filmpjes 3de week October 1930 15 n, •us hjoed p p to sizzen Hwat Fiat QabeSk De Jong’s Nieuwsblad KAMEROVERZICHT er #3 Kabinet heeft destijds dit besluit f van 3 r r 1 c i Bolswards Nieuwsblat Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro, 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie i i Onder architectuur van de heer G. van der Zee werd onderhands aan H. Jorrit. sma opgedragen de bouw van een land huis aan het Hid Heroplantaoen voor rekening van de heer A. de Boer voor f3698.Raming f3750.--. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 ttelefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K5157) ook in de nationale vergadering aan de orde is. Deze voorspelling lijkt ons wat boud, maar toegegeven moet wor den, dat er niets wispelturiger is dan het Franse parlement, waar belangen van bepaalde groepen vaak de nationale belangen overheersen. Voor hun bezoek aan de West zullen H. M de Koningin en Z. K. H Prins Bernhard Zaterdag 15 October, met het K. L. M.-toestel „Jan van Riebeek” van Schiphol vertrekken. Foto: Gezagvoerder op deze vlucht is de heer Nico Bes (links) en stewardes Mej. Rijp st ra (rechts). rokko onherroepelijk volgen, en zou ’t Westen allerbelangrijkste militaire ba ses missen. dan staan de verkiezingen voor de deur. Deze tijdrekenkunde leert, dat dit mi nisterie niet meer aan het loonprobleem begint. Het laat dit over aan zjjn op volger. Eind 1956 gaat de zaak dan weer spelen. Per 1 Januari 1956 wordt de definitieve ouderdomsvoorziening in gevoerd en zullen de huren waarschijn lijk met 25 worden verhoogd. Daar mee zal een loonsverhoging van 6 i 7 zyn gemoeid. Dit alles leert, dat de loonpolitiek van minister Zijlstra een volledig succes zal worden. De rust in de lonen heeft h(j dan bewaard. Dat is een kunststuk op zich zelf. Met deze idee is hij de veelgeroemde Duitse mi nister van Economische Zaken, Erhardt, een half jaar voor geweest. Der is gjin kroan of der sit in krüs op. r t Wegens defect aan de magneet had op een weiland te Pingjum de noodlanding plaats van een militair vliegtuig. D_ landing geschiedde op het land van de heer K. L. Bangma. ■"ondagavond 12 October is ingebroken j G. Zandstra, Zuidereind te Parrega, Maandagavond bij A. Bajema te Fer- woude en in de loop van dezelfde week b(j de heer Nieuwenhuis te Nijland en de heer Ten Have, hoofd der school al daar. By laatstgenoemde bemerkte de diefstal zich tot het ledigen van eeu spaarpot van een der kinderen, „hetgeen een schrale buit moet zijn geweest”. B. en W. van Franekeradeel, op naar de opening van de nieuwe Volksonderwijs te Bolsward ijvert voor de stichting van een Rijkskweekschool ter plaatse. Op een belegde vergadering wordt echter algemeen het grote risico aan de oprichting verbonden gevoeld. De Rijkskweekschool te Leeuwarden kost n.l. jaarlijks f 40.000, waartegenover een bedrag aan lesgeld van f 5700. Begin van deze week heeft de Franse regering-Faure een grote meerderheid in de nationale vergadering gekregen voor haar Ma rokkaanse politiek. Of alle parlementsleden die voor stemden, wel zoveel voor die politiek voelen, is nog de vraag, al is ze de enig mogelijke in deze tijd. De Franse minister van buitenlandse zaken Pinay had daarop nadrukkelijk gewezen toen hij zeide, dat de con ferentie der Afrikaanse en Aziatische landen te Bandoeng een ge weldige impuls aan het streven der nationalisten in de overzeese gebieden had gegeven en dat als Frankrijk een minimum van zijn positie in de wereld wilde redden, men het Marokkobeleid van de regering moest aanvaarden. De algemene politieke beschouwingen hebben uitgewezen, dat in de Tweede Kamer geen meerderheid is voor de beslissing van de regering om alleen de secundaire arbeidsvoorwaarden te ver beteren. Behalve de P. v. d. A. en de C. P. N. stonden alle fracties op het standpunt, dat de ministers ook een verbetering van de primaire arbeidsvoorwaarden hadden moeten toestaan. Waarom mag wel de vacantieregeling worden uitgebreid? Waarom mag wel de vacantietoeslag worden verhoogd van twee tot vier pro cent van het jaarloon deze beide maatregelen komen neer op een loonsverhoging van drie procent en waarom mogen de lonen niet m?t drie procent omhoog? De meeste fracties konden dit standpunt niet begrijpen. Als er in een bedrijstak ruimte is voor een loonsverhoging, moeten de werknemers dat ook merken, zo redeneerden de fractievoorzitters der rechtse partijen en de V. V. D. Natuurlijk is het niet voor honderd pro cent zeker, dat de zaak zich zo zal ont wikkelen als wij hebben geschetst. De politiek is vaak een te glibberig pad om het al te zelfbewust te kunnen be treden. In de eerste plaats weet men niet hoe de economische toestand van ons land over een half jaar zal zijn. En bovendien dringt men van socialistische kant nog steeds aan op een algemene loonronde. De rust in de lonen is dus nog niet zo absoluut als zij wel lijkt. weg Chr. school te Hitzum, geraakten met hun auto te water. Ze konden ternauwernood worden gered, Het genomen bij meerderheid van stemmen. Een paar k.v.p.-ministers hebben de doorslag gegeven. En nu blijkt, dat dit meerderheidsbesluit niet steunt op de meerderheid van de Kamer. En toch moet men niet verwachten, dat de re- geringsbeslissing op dit punt zal wor den veranderd. Het wachten is aller eerst op een besluit van het Kabinet ten aanzien van het loonsysteem. Daar over heeft de Sociaal-Economischg Raad nu advies uitgebracht, waaruit biykt, dat een meerderheid van dit top-orgaan der P. B. O. voorstandster is van een verschil van beloning per bedrijfstak. Maar aangezien er tegen moet worden gewaakt, dat de lonen (om een voor beeld te noemen) van de landarbeiders en van de metaalarbeiders te veel uit elkaar zouden lopen, zal er een loon- raad moeten worden ingesteld, die de lonen in de verschillende bedrijfstakken coördineert. Volgens minister Drees hangt een nieuwe loonsverhoging af van het systeem der loonvorming. Eigenlijk is dit geen logische redenering. Want het besluit om de secundaire arbeids voorwaarden te verbeteren, is reeds de eerste stap op de weg naar gedifferen tieerde loonsverhogingen. De regering zelve- is dus feitelijk op haar beslissing vooruit gelopen. Veel verwijten treffen haar daarvoor niet. Tijdens de loon-on- derhandelingen in de grafische industrie hebben de vakbonden aangedrongen op een verbetering van de vacantierege ling. Het College van Rijksbemiddelaars heeft toen verklaard, dat dit in strijd was met de huidige gebonden loonpolitiek, waarin wordt uitgegaan van de stelling: allemaal of niemand. Alle arbeiders worden als het ware over één kam ge schoren. De regering heeft toen de hand over haar hart gestreken. En zij heeft deze tedere bezigheid consequent volge. houden. De minister-president heeft in dit debat te kennen gegeven dat de loonpolitiek moeilijker is dan ooit. Enerzijds is het onbillijk om de arbeiders in bepaalde bedrijfstakken niet te laten profiteren van de grote winsten, anderzijds moet worden voorkomen, dat andere bedrijfs takken achterblijven. Naar zijn mening zal het ónmogelijk zijn een volledig be vredigende oplossing te vinden. Het zou ons niet verbazen als die bevredigende oplossing door dit Kabinet ook niet meer zou worden gegeven. Nog onlangs is er aan de S. E. R. een advies gevraagd over de loonhoogte. Deze raad moet daarbij de economische situatie in de jaren 1955 en 1956 be trekken. Dit loonhoogteadvies zal onge twijfeld nog wel enige tijd op zich laten wachten. Dan moet de regering nog be slissen, maar intussen zijn dan wellicht enige maanden van 1956 verstreken. En Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en TJ7AT overigens de conferentie Genève betreft, een ogenblik is in het Westen gedacht dat men er minis ter Molotoff niet meer zou aantreffen. Het feit dat deze nu openlijk een ideo logische fout moet erkennen, door hem acht maanden geleden bij het aftreden van Malenkow in een rede begaan, deed vermoeden, dat hij zou aftreden en plaats maken voor een figuur, die het Westen misschien wat soepeler zou te gemoet treden. Maar Molotoff heeft ver- Zuster Cristophora viert in het R.K. Liefdesgesticht haar zilveren jubileum. De mannenzaal was in een feestzaal pmgetoverd. Vele mannen „hadden het wit voor”. A L. wekte het aanblijven van Faure in het Westen voldoening, dit neemt niet weg, dat men daar toch de ontwik keling in Frankrijk met bezorgdheid blijft volgen. Stakingen leiden er tot bedenkelljke relletjes en de muiterij van reservisten die voor Noord-Afrika worden opge roepen, doen zeer onaangenaam aan. Frankrijk heeft nu 400.000 man troepen in dat gebied, die er ongetwijfeld nodig zijn want de opstandige beweging in Al- gerië en Marokko is, waarschijnlijk met steun van Egypte en andere Arabische landen, gecoördineerd en eist een zware Franse krachtinspanning om haar te bedwingen. In kringen van het Atlantisch Pact ziet men echter met enige zorg, dat Frankrijk zoveel troe pen de helft van zijn leger buiten Europa .zendt, en dit zo wel als het Engelse besluit om het legereffectief met 100.000 man te verminderen, zijn punten geweest, welke besproken zijn in de vergadering der ministers van ^defensie van de landen van het Atlantisch Pact, welke te Parijs is gehouden. Van de vijftien Navo-landen waren maar veertien vertegenwoordigd, Griekenland verscheen niet en men heeft zich afge vraagd of de reden daarvan was dat dit land zich wegens de kwestie-Cyprus los wil maken uit het pact dan wel dat deze gezocht moest worden in de rege ringswisseling, nodig geworden door 't overlijden van premier Papagos. Het gerucht loopt, dat Amerika bezig is met een poging de Grieken tot rede te brengen en dat de nieuwe premier Karamanlis er niet ongevoelig voor is. Amerika zou volgens menig Westelijk commentator ook nog wel eens elders zijn invloed mogen doen gelden, nl in Madrid bij Franco. Spanje is ongetwijfeld aan het intrige ren tegen Frankrijk in Marokko om daardoor de gunst der Arabieren te winnen. In Spaans Marokko mogen de nationalisten er zelfs meer dan één par tij op nahouden, terwijl in Spanje zelf maar één politieke partij wordt ge doogd! Maar men speelt te Madrid toch min of meer met vuur, want als Frans Marokko door een opstand totaal onaf hankelijk zou worden, zou Spaans Ma- dienste bij de aanvang van dit inter nationale- seizoen toch wel eens te mo gen noemen, wetende, 'dat dit uit het hart gegrepen zal zijn van de tiendui zenden, die vorig jaar nog met angst en verdriet de afbraak van de K.N.V.B. moesten aanzien. NederlandBelgië is voor ons land de traditionele wedstrijd bij uitnemendheid. NederlandBelgië en omgekeerd Bel giëNederland werd een naam en werd in zijn beleving een begrip. Tientallen jaren lang reeds trekken we eens in het seizoen met oranje op de borst over de Moerdijk naar de Anvers, en omge keerd voeren de Belgen bij de wedstrijd in Nederland duizenden supporters aan, die zich dan in ons Stadion niet onbe tuigd laten met hun vlaggetjes in de landskleuren en hun stacato aanvuren de „Belgiek”. In deze wedstrijden is altijd sfeer en vrijwel altijd speelt er zich een stuk ge schiedenis in af. Een uitslag valt meest al niet te voorspellen. In het Zuiden hoopt en verwacht men een goed suc ces van de Rode Duivels en wij hebben ons hart verpand aan de kansen van het Oranje elftal. Zelfs in de tijd toen het ons met het Nederlandse elftal goed ging, wisten we, dat een wedstrijd tegen de Belgen figuurlijk uit het vuur ge sleept moest worden. Toen de Belgen in de na-oorlogse jaren telkens tegen an dere landen zeer goede resultaten be haalden, vormde Nederland merkwaar dig genoeg jarenlang een struikelblok voor de Belgische overwinningslust. Nederl r.d heeft met zijn nationale ploeg de laatste jaren lelijk m de verdrukking Nieuw-Guinea. Uit de redevoering van minister Drees is ook gebleke-n, dat de regering niet bereid is om onze delegatie in de Ver. Naties terug te roepen zoals de heer Welter (k.n.p.) heeft gevraagd. Frankrijk heeft dit wel gedaan, maar dit land blijft zijn plaats innemen in de Veiligheidsraad en in de ontwapenings commissie. Wel staat onze regering nog steeds op het standpunt dat het geen zin heeft over Nieuw-Guinea te onder handelen. Nu moge men wel besloten hebben Nieuw-Guinea op de agenda te plaatsen, maar daarom is het nog lang niet zeke-r, dat .deze kwestie ook in derdaad zal worden behandeld. Daarvoor is een tweederde meerderheid nodig en volgens Dr Drees staan onze kansen vrij gunstig. Het weglopen uit de Ver. Naties vindt miniser Drees een schade lijk overtrekken van onze positie. Dit grote jaarlijkse debat heeft ten slotte een geheel principiële wending genomen. Evenals verleden jaar kwa men we weer volop in de discussie over de grondslag van de partijformatie. De standpunten van rechter- en linkerzijde der Kamer zijn langzamerhand we-1 vol doende bekend. Ditmaal was het inte ressant te vernemen, dat de heer Oud (v.v.d.) en de heer Burger (arb.) met elkaar slaags raakten over de vraag, welke partij de geestelijke vrijheid in ons land het meest waarborgt. Volgens de heer Burger trekt de v.v.d. alleen de vrijzinnigheid aan, die een „tikkeltje” onverdraagzaam is. In de P.v.d.A. heeft men werkgemeenschappen. Op levens beschouwelijke grondslag. Door die sa menwerking komt men altijd tot een redelijk compromis in principiële zaken. De P.v.d.A. zoekt het in de breedte, de v.v.d. zoekt het in de diepte, zo vatte de heer Oud zijn standpunt samen. Natuurlijk kwamen nog tal van andere kwesties ter sprake, maar deze keren ongetwijfeld terug als de verschillende hoofdstukken van de rijksbegroting be handeld worden. Geen enkel punt lever de trouwens iets op. Het Televisiedebat in de Eerste Kamer is nog niet klaar gekomen. Er is dus alle aanleiding daar over volgende week iets te zeggen. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dulles heeft verklaard, dat de Ver. Staten dit maal niet vóór zullen gaan bjj de ontwapening, maar het eerst zul len doen als anderen er toe over gaan, terwijl hoge officieren van de Navo er op de hierboven reeds genoemde conferentie der minis ters van defensie op hebben ge wezen, dat de Sovjet-Unie thans op militair gebied sterker is dan oeit, ook ter zee, waar haar grote duikbootvloot er kennelijk op ge richt is de verbindingen tussen de Ver. Staten en hun Europese bondgenoten in geval van oorlog af te snijden. Toch achtten bovengenoemde deskundi gen een oorlog niet waarschijnlijk zolang het Westen over de afschrikwekkende De pro-Duitsers in het Saarland blijven fel optreden en bedreigen hen, die voor het statuut zouden stemmen met aller lei rancunemaatregelen als het statuut wordt verworpen en de Saar weer Duits zou worden. Ongewijfeld zouden deze groepen niet zo bruut optreden, als Frankrijk nog een indrukwekkende macht kon ont plooien en met groot gezag kon optre den. Maar daar hapert heel wat en daarom zijn op Frans verzoek vorige week dr Adenauer en premier Faure in Luxem burg bijeen geweest om een poging te doen door een gemeenschappelijke ver klaring de Saarlandse bevolking, of schoon het volgens de bepalingen door de West-Europese Unie uitgevaardigd verboden is het referendum te beïn vloeden, te bewegen vóór het statuut te stemmen. Men heeft dit natuurlijk niet langs di recte weg gedaan, doch zijdelings, door in het communiqué te verklaren, dat het Saaraccoord een onderdeel is van de gemeenschappelijk Frans-Duitse po litiek tot samenwerking in het raam van een Europese politiek. De Franse minister van buitenlandse zaken Pinay heeft bovendien tegelijker tijd nog eens verklaard, dat de positie van het Saarland dezelfde zal blijven als nu het statuut wordt verworpen. Of dit alles het statuut er door zal helpen, blijft de vraag. Ontegenzegge- lijk is er bij de bevolking van het Saar land, ondanks het feit, dat de economi sche gebondenheid aan Frankrijk een voordeel is, dank zij de pro-Duitse pro paganda een opleving van het besef, dat ze Duits is, dat schijnt meer tot haar te spreken dan de gedachte, dat de europeïsatie van haar land de kern kan worden waarom de Europese inte gratie zich kristalliseert. Men heeft In velerlei kring in West-Dutsland dr Adenauers medewerking aan de tot. standkoming van de verklaring over het Statuut nogal kwalijk genomen, maar dat dit, zoals wel wordt beweerd, van invloed is geweest op de uitslag der verkiezingen in Bremen, waar de socialisten nu de absolute meerderheid in het parlement behaalden, lijkt onr toch wat te ver gezocht en overigens is het gebied van Bremen te klein om er de conclusie voor geheel W.-Duitsland uit te trekken, dat dr Adenauers poli tiek niet meer de steun van de meer derheid van het West-Duitse volk heeft, al staat het tegendeel ook zeker niet vast. Men moet toch ook weer niet uit het oog verliezen, dat vele Duitsers wel degelijk beseffen, dat Duitsland samen werking met Frankrijk niet kan mis sen. Al begint men nu ook in West- Duitsland wel min of meer overtuigd te raken dat de a.s. conferentie van Genève niet de hereniging van Duits land zal brengen de Engelse minister van buitenlandse zaken Mac Millan heeft ook al verteld, dat er nu niets opvallends zal worden bereikt Bonn zou Frankrijks steun in deze conferentie als het Westen de hereniging daar ter sprake brengt toch niet gaarne mis sen. klaard, dat er geen sprake was van af treden zodat hij wel te Genève zal zijn. Eerst later zal blijken, wat er achter die verbetering van een fout zit, want dergelijke dingen gebeuren in de Sov- jet-unie nooit zonder dat er bepaalde gevolgen uit voortvloeien. Zowel van Russische als Westelijke zij de schijnt men van Genève nog het meest te verwachten van de besprekin gen over de beperking der bewapening, omdat beider standpunten elkaar iets meer zijn genaderd, al lijkt het vraag stuk der inspectie vooralsnog onoplos baar. Witmarsum, 15 Oct. Reusachtig breidt zich de mond en klauwzeer ir deze en virons uit, bijna geen veehouder komt hieraan. TITAAR toch hebben bij tal van parle- mentsleden ongetwijfeld heel ande- overwegingen gegolden, toen zij voor stemden, negatieve als bijv, de wetenschap dat er geen werkmeerder- heid aanwezig was, waarop een nieuw kabinet kon steunen, voorts dat het on wijs zou zjjn Faure weg te sturen en een crisis te veroorzaken zo kort voor de nieuwe conferentie van Genève en voor de volksstemming in het Saarland over het Saarstatuut en ook betrekkelijk kort voor het Franse volk ter stembus zal gaan om een nieuwe nationale ver gadering te kiezen. Ongetwijfeld speelde ook mee de ge dachte dat men de regering-Faüre, die de Franse delegatie uit de V. N.-verga- dering had teruggeroepen omdat deze de Algerijnse kwestie op de agenda had geplaatst, toch eigenlijk niet naar huis kan zenden zolang deze V. N.-vergade- ring nog voortduurt. Er hebben allicht nog tal van andere overwegingen bö de Franse parlementariërs gegolden en zeker is het niet zo, dat men er van spreken kan dat nu is gebleken, dat Frankrijk eindelijk een regering heeft, die op een hechte parlementaire basis stoelt en daardoor met vaste hand kan legeren. De meerderheid welke er nu was, kan morgen weer uiteenvallen, b.v. als blijkt dat er met de uit voering van de nieuwe politiek in Marokko geen vorderingen wor den gemaakt omdat de hoge auto riteiten in Marokko haar sabo teren. En er zijn zelfs commentatoren die het mogelijk achten, dat, terwijl de week begon met de bevestiging van Faure in zijn ambt, zij zal eindigen met diens val over de Algerijnse politiek, welke atomische wapenen beschikt. Waaruit wel mag worden afgeleid, dat het Wes ten de Sovjet-Unie, die afschaffing van deze wapenen wil, op dit gebied geen concessies zal doen. Als het grootste gevaar, dat op het moment de vrede be dreigt beschouwt men in het Westen de verhouding van Israël tot de Arabische liga, die meer en meer een anti Israëli sche organisatie wordt. Dat Rusland thans Egypte naast wapenleveranties ook economische hulp heeft aangeboden en dus fel concurreert met het Ameri kaanse optreden in 't Midden Oosten, maakt de toestand er niet beteer op. Enige troost levert het feit, dat Perzië thans besloten heeft zich bij het Turks- Iraaks-Pakistaans veiligheidsverdrag aan te sluiten. Ook het feit, dat Zuid Slavië en de Ver. Staten het eens geworden zijn over de economische en militare hulpverlening aan eerstgenoemd land is een lichtpun tje. Al is het dan weer minder mooi, dat de Russen trachten in Oostenrijk sterke economische invloed te verwer ven met waarschijnlijk het uiteindeltfk doel dit land in ieder geval economisch te verbinden aan het Oostelijk blok, waarvan de kleinere partners ’t twijfel achtig genoegen genieten de Sovjet-unie van allerlei industriële producten te voorzien. Oost-Duitsland speelt in die voorziening een grote rol en dat is één der redenen, waarom Moskou het niet uit zijn greep zal loslaten. Alvorens een en ander te zeggen over de a.s. Zondag in Rotterdam te spelen wedstrijd, zou ik er de aandacht op wil len vestigen, dat de Nederlandse voet balwereld, na de haast chaotisch lijken de verhoudingen en toestanden van vo rig jaar, als het ware ongemerkt in meer geordend vaarwater verzeild is ge raakt. Er zijn haast onontwarbare spanningen geweest en menigeen heeft zich afge vraagd waar dat naar toe moest. Nu de kruitdamp is opgetrokken, schijnt het echter in menig opzicht nogal mee te vallen. We spelen met onze semi-profs Zondag op Zondag net alsof het de amateurs waren van vroeger. En onze amateurs van vandaag blazen hun partij ook al weer aardig mee; misschien hebben zij het zelfs gemakkelijker dan menige semi-prof-club, die moeite heeft de eindjes aan elkaar te knopen. De Nederlandse voetbalwereld mag zich gelukkig prijzen in deze weergaloze cri sis een sterke figuur als Ir Hopster aan het hoofd te hebben gehad. Hij in de eerste plaats die kwam te zitten met een haast failliete erfenis van zijn voor ganger, heeft, geassisteerd door een vastberaden rechtlijnigheid van zijn secretaris-penningmeester de heer Brunt, het roer stevig in de hand ge houden. Dwars door stormen en een vaak mateloze, onbarmhartige critiek heen heeft hij de K. N. V. B. op rustige en onverstoorbare wijze bestuurd. Ir. Hopster is een wijs man en hjj is een voudig en bescheiden. Hij houdt er niet van in het openbaar geroemd te wor den, maar wjj menen zjjn grote ver- Vrijdag 14 October 1955

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1