.Thermogene KRIS-KRAS door Nederland KAPPIE EN DE AUTOMATISCHE STUURMAN Stadsnieuws u kunt ze niet missen Mijnhardï’s tabletten X IVOROL: De Tandpasta van standing Plaatselijk nieuws Hwat bringt üs de R.O.N.? Wij doen ons best Zoor ’t Frysk orkest l t I wat mijnharot naakt isgoed SPIERPIJN, SPIT... HITTE KRUIS,, Bij iedere maaltijd een kwelling op komst Angst voor brandend maagzuur Neem Rennies. INGEZONDEN MEDEDELING V Doelezaal reis A. B. B f19A20 Telefoon 561. rf- Klamer en Boersma f37.850 fan f. 55 Uitbreiding vacantie enz. volgend jaar doen ingaan. Het bestuur van de Stich ting van de Arbeid heeft bij een bespre king van de uitbreiding van de vacan- tierechten, besloten de regering te advi seren de verwerkelijking van deze ver betering in 1956 toe te staan, ook voor de langer lopende collectieve arbeids overeenkomsten. „Iets goeds onder de kurk”. Brandsma levert U graag Uw borrel, maar U koopt ook geschikt bij Brand sma. De beste merken tegen de laagste prijzen. Gratis een grote pot pruimen bij een fles advocaat. Alles franco lijke orkaan, waarbij Queeg wezenloos op de brug staat en domweg de vloot- koers stuurt. Auto te water: één dode. Dinsdagavond is bij het pontveer te Genemuiden een personenauto, waarin zich de heer K. uit Zwollekerspel met zijn vader bevon den, in het Zwartewater gereden. De bestuurder heeft zich tijdig kunnen be vrijden, doch toen zgn vader uit de in middels vol water gelopen auto werd gehaald, bleek deze reeds te zijn over leden. 17 meter, naar beneden gekomen en op de speelplaats gevallen. De 15-jarige leerling Jos Boymans werd door de bel getroffen en liep zwaar lichamelijk let sel op. In levensgevaarlijke toestand is de jongen naar het ziekenhuis overge bracht. Hierna trad Benny Vreden op met zijn cabaret onder het motto ,Post voor Ui” Het publiek heeft van het beschaafde maar van humor en leven tintelende programma recht genoten. Och, eigenlijk was het een heel gewoon en menselgk gegeven. Wat is er nu ge woner dan de post? Maar deze klein kunst was verrassend door zijn eerlijk heid, zowel als door zijn vakmanschap. Geen flauwe grollen, maar beschaafde en voor ieder aanvaardbare humor werd in de vlotte conference vervlochten. Zowel de schetsjes als de zang en soms zelfs een vleugje ballet boeiden oog en oor. „Want, ziet U, artisten zijn ook maar mensen,” schreef Benny Vreden in zijn voorwoord, waarboven hij ami caal zijn „Beste mensen” plaatste. Deze gedachte was leidinggevend. Uiterst vakkundig verzorgde geluids- en lichteffecten maakten deze revue tot iets boeiends. In de pauze bestond er veel belangstel ling voor het keurige hand- en knutsel werk door een groep „Sinnestrieltsjes” onder leiding van mevr. Couperusde Witte vervaardigd voor de VPRO vreug de Centrale. Onz’ streekcourant Houdt in stand De hechte band Van zaak tot klant. f31.972 f 37.300 f28.937 f 22.439 f 20.750 afd. aanwe- ZENUW. HOOFDP IJ N-LAXEER ’t Loert overal. De weldadige warm te van de pijnstillende Thermogène verdrijft de snerpende pijn. SUPPORTERSVERENIGING C. A. B. Op de Woensdag 12 October gehouden jaarvergadering van de Supportersver. CAB zijn in de vacatures J. Wgma Sr., E. L. Laagland (niet herkiesbaar) en de heer S. Pietringa, na een voorstel uit de bus gekomen twee dames en een heer, t.w. mej. H. van der Berg, mej. S. van der Hauw en de heer J. J. Wijma Jr. Met de zitting hebbende heren H. d. e. a. b. c. Bits en J. Buikstra vormen deze thana het nieuwe bestuur. Getracht zal worden om meer leden te werven en gezien de kosten, 25 cent, per maand, zal dit geen grote moeilijk heden kunnen opleveren. Zit in dit kwartje een financiële steun, ook voor de leden zelf zitten hier nog verschillende attracties aan verbonden. Het nuttige en het aangename zijn rijk vertegenwoordigd en het kan moeilijk anders of de komende wervingsactie zal vruchten afdragen. Vooral nu ook da mes, dat zijn toch ook supporters, de scepter meezwaaien, hoopt dit bestuur op veel damesleden. De heren Laagland en Wijma Sr. zullen worden voorgedragen als erelid, zodra een reglementswijziging dit mogelgk zal maken. Deze heren hebben hun sporen wel ver diend en hebben sinds, de oprichting van de vereniging hun functie waargenomen. Financieel staat de vereniging er ook niet slecht voor. In het afgelopen jaar is het saldo slechts 1 gulden achteruit gegaan, wat pleit voor een goed beheer. Deze geanimeerde vergadering werd besloten met de wens, dat met succes het streven zal worden verwezenlijkt. gehuisd. Het komt mij voor, dat er nu tekenen zijn van enig herstel. Daaren tegen zou ik zeggen dat de resultaten van België het laatste jaar geen aan spraak mogen maken op bewondering. Het schijnt dus zo te zijn, dat we iets naar elkaar zijn gegroeid en de krachts verhoudingen wat meer in evenwicht ge komen zijn. Onze Zuiderburen hebben bovendien wat moeilijkheden gehad met de samenstelling van hun voorhoede, waarin we een aantal debutanten zien opgenomen, debutanten, in die zin, dat ze voor het eerst tegen Oranje werden opgesteld. De Belgische achterhoede be vat bekende figuren, die, gewapend met technische kwaliteiten en zeer veel rou tine, deze ploeg een zeer sterke rugge- graat bezorgen. In dit elftal is de wis pelturige Coppens aanvalsleider. Men zal zich herinneren, dat Coppens in de laatste wedstrijd van de Belgen tegen Nederland zeker geen daverende dingen heeft gedaan. Toen werd het gemis van een hulpje aan zijn zijde door de Rode Duivels wel sterk gevoeld. De Belgische Keuze-Commissie durft blijkbaar het experiment van de solist Coppens nog maals aan. Men zette een beproefde kracht als Mertens aan de kant op het bankje van de reserves. Ook in ons land sukkelde de Keuze- Commissie met een voorhoede-probleem. Het zal ons benieuwen of het vertrou wen, hetwelk onze K.C. blijkt te bezit ten in onze beide achterspelers, Wier sma en Kuys, gerechtvaardigd zal blij- MARKT Op de markt was de eerste winterbode: een (gedode) kat. Natuurlijk was er veel meer: konijnen 5. f 1.40 per kg, eenden voor f 1.per stuk (jagerseen- den f 1.50), oude kippen voor f 2 tot f 3, terwijl er ook op de veemarkt enig kleinvee was aangevoerd, waaronder 1 geit. Terwijl de Maat professor Notterkrakr haalde, pro beerde Kappie of hij de robot opzij kon duwen. Maar nauwelijks raakte hij de automatische stuurman aan of hij kreeg een schok, die hem achterover deed tuimelen. Op dat moment kwam de professor in de stuurhut en liep regelrecht naar de robot. „Pas op!” riep Kappie, „dat ding staat onder stroom!” „Maar wat is er dan toch gebeurd?!” vroeg de geleerde. „Geldjeslijmer heeft er weer aan gezeten,” antwoordde Kappie en hij vertelde, wat er allemaal was voorgevallen. Nadat de verontwaardigde geleerde Geldjeslijmer in ge paste termen naar onprettige streken had gewenst, bekeek hij zijn mishandelde robot. BOMEN WORDEN GELICHT ARUM, 11 Oct. De weg Achlum-Arum zal worden vernieuwd en daardoor moet de beplanting verdwijnen om de weg later breder te maken. Met een bulldozer heeft men al de boom pjes er uit gehaald. Het is te hopen, dat, als de weg klaar is, er weer een aardige beplanting Jangs komt. DE FILM VAN DEZE WEEK Muitery op de Caine Adelborst Willie Keith heeft het niet gemakkelijk. Zijn meisje May, cabaret- zangeres, verwijt hem, dat hij haar niet aan zijn deftige moeder durft voorstel len. En zijn eerste schip, de Caine, blijkt een roestige, oude schuit onder een com mandant (de Vries) die weinig om de corum geeft. Willie is te onervaren om te begrijpen hoe de slordige, ongescho ren bemanning onder deze commandant in volle zee tot zulke prima zeemans- prestaties komt; hg is maar blij, als De Vries vervangen wordt door een Lui tenant Queeg, die onmiddellijk orde en tucht aan boord herstelt. Maar bg zijn eerste tocht op zee vaart Queeg zijn eigen sleeptros doormidden en slaat de Caine een figuur. Queeg geeft de schuld aan. slijtage van de tros. Het schip neemt deel aan een landings- manoeuvre op een door de Japanners bezet eiland en Queeg ontduikt uit laf heid zgn orders. Telkens komen er kwesties voor, waarbij Queeg zijn offi cieren tegen zich inneemt door despo tisme, kleinzieligheid of lafheid. Het is luitenant Keefer, een ontwikkeld man, die er over begint, dat Queeg eigenlijk een „paranoïcus”, een zenuwzieke is. De crisis komt tijdens een verschrikke- JAARLIJKSE KALVERENMARKT De jaarlijkse kalverenmarkt valt dit maal op Woensdag 19 October a.s. De laatste jaren bestaat er voor deze jaarmarkt goede belangstelling en we hopen, dat ook dit jaar er een goede aanvoer zal zijn. Het gunstige weer van deze herfst zal deze ongetwijfeld bevor deren. hoofd, een zeer stadhuis. De gemeentebode, de heer Van der Hei de, toonde zich hierbg een uitstekende gids en de jongelui (waarvan velen nog nooit het stadhuis bezichtigd hadden) streken heel wat kennis top. AANBESTEDING WITMARSUM. De uitslag van de ge houden aanbesteding door de gemeente Wonseradeel. Beschoeiing en bestrating Burg- werd; Grond-, riool en straatwerk, Tjerk- werd luidt als volgt: DE VRIJZINNIGEN OP EEN HOOP Nadat Ds H. Kreb Woensdagavond een goed (welhaast geheel) bezette zaal met VPRO-leden en supporters uit Bolsward en omgeving het welkom had toegeroe pen, sprak Ds Bgleveld een ernstig pro pagandistisch woord, waarin hij de ^noodzaak uiteenzette om meer leden te winnen. SCHOO LEXCURSIE De leerlingen van de beide hoogste klas sen van de openbare ulo school maak ten dezer dagen onder leiding van het de heer P. R. van der Velde, geslaagde excursie naar het „SU de Strandjutter” wordt verfilmd. Standaardfilm te Leiden heeft plannen een nieuwe Nederlandse speelfilm te maken. Voor het verhaal is de keus ge vallen op het bekende boek van Cor Bruyn „Sil de Strandjutter”, dat, zoals, men weet op Terschelling speelt. Het wordt een Nederlands-Italiaanse co productie, waarvoor men een bekende Italiaanse regisseur hoopt te contracte ren. Schip bg Vlieland gezonken. Dwars van het eiland Vlieland is Dinsdagmiddag in de mist het Nederlandse ss. „Prins Maurits” (1287 brt.) in aanvaring ge weest met het Italiaanse s.s. „Vittorio Z” (3147 brt.) waardoor dit laatste schip is gezonken. BOLSWARD: THEESTAD Het was niet te bout gesproken, toen wg ter aankondiging van het te Bols ward in de Doele te houden thee-duel Bolsward „theestad” noemden. Tot op heden blijken de beste theezet- sters uit onze provincie te Bolsward gevonden te worden. Het begon ’s middags reeds met een enerverende strgd tussen scholieren. Nadat veel over thee was verteld en men per film had gezien, waar de edele blaadjes vandaag komen en hoe ze be handeld worden, voordat ze in onze theepot terecht komen, traden een drie tal jongedames in het strgdperk. Hun theezetprestaties werden nauwkeurig gadegeslagen. Ze kregen op diverse on derdelen als vers water, kooktijd, thee pot, hoeveelheid thee, wijze van trekken, Landgoed open. Een fraai landgoed in Friesland gaat open voor het publiek. Huizinge „Lauswolt”, dat tot ongeveer een jaar geleden bewoond was, is ver bouwd tot een hotel-restaurant, dat be doelt een decoratief oord te zijn voor conferenties en andere samenkomsten van uiteenlopende aard. ken. Vorig jaar sloten deze beide spe lers inderdaad af met een tamelijk hoog waarderingscijfer. Onze middenlinie is van beproefde kwaliteit, dit drietal met de stoere, zwoegende en tactische Van der Hart als een ware spil zal het wel weer doen. Doelman de Munck is in deze ploeg een sterk punt. Ik zag hem dit seizoen spelen en ik meen, dat hij nooit beter in vorm is geweest.. Boven dien is hij in de achterhoede een mees terlijk dirigent, al zal hg zich tegen de rappe Belgen moeten ontdoen van een lichte neiging tot show. In de voorhoede zijn Bosselaar van Feijenoord op de rechtsbuitenplaats en Brooymans van Willem II als links binnen debutanten. Ik neem aan, dat de K.C. volkomen vertrouwd heeft in deze spelers en ik heb alle reden om haar daarin te volgen. Ik ken tenminste geen positief betere spelers op deze plaat sen. Appel als centervoor is inderdaad een verrassing, maar deze Fortuna-nieu- weling is allerminst iemand zonder rou tine. Integendeel, en het valt dus wel te verdedigen, dat de K.C. deze routine, naast de tank-kwaliteiten en het tac tisch inzicht van Bram Appel hoog aan geslagen heeft. Tegen België spelen vaak ook andere eisen dan louter tech niek een rol van betekenis. Wil men persé een voorspelling van mijn hand, dan zou ik het voor Zondag wil len houden op een Nederlands succes. De as van het Oranje-elftal, de Munck, Van der Hart en Appel drie Fortuna- spelers is m.i. zo sterk, dat de Rode Duivels ditmaal wel van zeer goede hui ze moeten zijn om dit ook lichamelijk sterke trio op de knieën te krijgen. Laten we hopen op een mooi, spannen de strijd met een sportief verloop. Ons Nederlands hart zal Zondag warm klop pen, wanneer oog en oor ons een succes zullen brengen van het Oranje-elftal. De wedstrijd wordt geleid door de Ita liaanse scheidsrechter Giorgi Bernardi, die langs de lijnen gesecondeerd zal worden door zijn landgenoten Jonni en Riccardo Pierri. Botsende bakker. De Maastrichtse rechtbank heeft Dinsdag de 48-jarige bakker L. T. Huydts uit Houthem con form de eis veroordeeld tot een week hechtenis en zes maanden ontheffing uit de rijbevoegdheid. Hij was op 16 Mei in Wylré op de Valkenburgerweg met zijn bestelauto op een militaire colonne ingereden, waardoor vijf militairen wer den gewond. Jongen kreeg schoolbel op hoofd. Dins dagmiddag om half twee, voor het be gin der lessen in het St. Bernardinus College te Heerlen, is de 40 kg zware schoolbel, die zich op het dak van het gebouw bevindt op een hoogte van ca Thuis, op het werk, op Witte Kruispoeders verdrijven direct hoofd- en kies pijn, zenuw- of rheumotische pijnen. Ook >n tablet' en rochet-vorm als de mist. Men ziet ze zo weinig dui delijk. De Vrgzinnigen horen niet bij t iets bepaalds, maar ze horen eerder overal bij en hebben de ogen ook open voor anderen en gaan openbreken daar waar iets gesloten is. De vrijzinnigen, die naar men zegt, een tiende deel van ons volk uitmaken, wil men nu echter in de V. P. R. O. op één hoop werpen. Waarom? De vrgzinnigen zijn dit niet gewend en er wellicht ook .minder geschikt voor. Maar als men niet als één man optreedt, zal men als omroepvereniging zijn zelfstandigheid kwijt raken. Er ligt n.l. reeds lang een ontwerp van wet, waarbij aan een om roepvereniging de eis is gesteld, dat men minstens 5 der retributie beta lende luisteraars tot lid moet hebben. De VPRO kan dit net niet bijbenen. Soms heeft men het aantal gehaald, maar dan groeit het aantal radiobezit- ters weert dusdanig, dat men weer pre cies beneden de fatale 5 blijft. Als men er als vrijzinnige echter van doordrongen is, dat men tegen wil en dank alleen maar „op een hoop gewor pen”, iets kan bereiken, zal men voor deze zaak toch warm gaan lopen. Bolsward zal in de komende actie bgv. voor 1 Jan. nog 25 nieuwe leden moe ten boeken. Alleen dan zal de vrije zelf standige radio-omroep zich kunnen handhaven. Minder werklozen. In September ver minderde het aantal werkloze mannen van 24.439 tot 22.720. De bezetting van de aanvullende werken nam van 7104 af tot 4911. De geregistreerde' arbeids reserve van mannen daalde derhalve van 31.543 tot 27.631. Arbeider te Leiderdorp veroordeeld tot 15 jaar. De rechtbank in Den Haag heeft een 38-jarige fabrieksarbeider uit Leiderdorp conform de eis veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoörwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Hg is. schuldig bevonden aan moord op de bejaarde weduwe M. Zwanenburg Roos uit Leiderdorp, op de morgen van de 31ste Juli van het vorig jaar. MIST: GEVAAR IN DE KIST Hoewel het met de mist héél gevaarlijk rgden is, hoorden we te Bolsward tot op heden nog maar slechts van één on geluk, dat de omstandigheden in acht genomen nog vrij goed is afgelopen. Bij Laard en Zaard zijn op de Rijksweg 43 een tweetal bestelauto’s op elkaar gebotst. Een grote bestelwagen, komend uit richting Bolsward (van de fa. G. Gomen uit Assendelft) wilde enige auto’s voor hem passeren. Bij een zicht van ongeveer 40 meter moet dit een waagstuk worden genoemd. Immers al zou men niet harder rgden dan 40 km en een tegenligger met dezelfde snel heid ontmoeten (samen 80 km per uur of 22 m. per seconde), dan waren er bij het moment dat men elkaar ontdekte nog geen 2 seconden tijd voor reageren overschieten. Welnu, juist tijdens thet passeren was er een tegenligger, een kleinere perso nenauto van fa. uit Drachten. Een botsing bleef niet uit en de kleine bestelauto kwam dwars over de weg en even later in de sloot terecht. Beide wagens waren aanzienlijk beschadigd, persoonlijke ongelukken kwamen, behal ve het oplopen van een enkele vrij on beduidende hoofdwonde, en een paar schrammetjes, niet voor. Alleen al bij de gedachte aan die pijnlijke, snerpende zuurbrand hebt U al gegeten en gedronken vóór U aan tafel gaat. Waarom die ellende? Er zijn toch Rennies! Met Rennies hebt U van brandend maagzuur niets te vrezen. U eet gewoon waar U trek in hebt. Mocht de nood aan de man (of aan de vrouw!) komen, laat U één tot twee Rennies op de tong smelten. Ongemerkt het vervelende „glaasje water” komt er niet aan te pas! Zuur brand en pijn zijn bij voorbaat kans loos, als U zorgt steeds' 'n paar Rennies „op zak” te hebben. Tiisdei 18 Oktober: 19.0220.00. Fryske ütstjöring. Folksforhalen fan E. B. Folkertsma. Fryske Sang. „Papieren parade”, skóging boeken en tiidskriften. Jitris in lietsje. „Nei de komeedzje”, A. Vandimme fornijt hwat der omgiet op it Fryske toaniel „Taelgrüskes” troch J. J. Hof. We zijn de 5000 loten reeds gepasseerd en zouden graag de 10.000 willen halen. Dft kan als alle leerlingen van alle scholen meedoen. Ruim 100 pijzen zijn reeds in ons bezit. Ook op dit front gaarne versterking. Loten kunt U dus via de scholieren bestellen, prijzen kunt U bezorgen bg de Chr. Landbouwhuis- houdschool. Donaties gaarne op gironummer 209769 van mej. Eerdmans. BOLLETONG ERSDEI Ook Bolletongersdei ditmaal op Don derdag 3 November nadert met rasse schreden. Zoals bekend, hoopt men op deze boe rendag weer de jaarlijkse vetvee-show te houden. Maar er zal deze dag veel meer te beleven zijn. De dames zullen 's middags kunnen genieten van een door de fa. Zantman te verzorgen mo deshow, gevolgd door demonstraties door de Technische Unie, welke orga nisatie reeds eerder te Bolsward zo’n goedé beurt maakte. Op het Plein 1455 zal dit meer voor de heren door de 5 plaatselgke ga ragehouders een behendigheidswedstrijd worden gehouden voor automobilisten. Des avonds wofdt er door het Lyts Frysk Toaniel (gezelschap Barend van doer Veen) een opgevoering gegeven van „Der stiket hwat efter”. Streng optreden tegen dronken chauf feurs. De regering overweegt thans om ook langs wettelijke weg krachtiger op te treden tegen dronken automobilis ten. Daarbij wordt op hoog niveau na gegaan, of ook het gebruik van pervi- 1 tine door bestuurders van auto’s straf baar zal dienen te worden gesteld. Het ligt in de bedoeling spoed te betrachten met de voorbereiding der noodzakelijke wettelijke maatregelen, welke niet uit sluitend behoeven te bestaan in verzwa ring der straffen bij verkeersdelicten. Dóórbouwen bij slecht weer. Een bedrag - Vrijzinnigen zijn, aldus spr., zo ongeveer tot een maximum van f 100.000 is door de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting ter beschikking gesteld om deze winter met een complex van 544 woningen te Rijswijk (Z.H.) ervaring op te doen in het doorwerken bg ongun stige weersomstandigheden. MIJ. TOT NUT VAN HET ALGEMEEN WITMARSUM, 12 Oct. Onder voorzit terschap van Dr Charbon waren op de afdelingsvergadering van 't Nut Witmarsum-Pingjum 14 leden zig. De penningm. boekte een batig saldo van f 104.De secr., de heer D. Dei- num, word herkozen. De beide nufsbibliotheken gaan niet naar wens; om de jeugd aan het lezen te krijgen zullen ze gratis boeken mo gen lezen. Het winterseizoen zal geopend worden met T. O. G. van Leeuwarden met het blijspel „Kinderen van Eduard”. Voor de 2e, 3e en 4e bijeenkomst zullen o.a. uitgenodigd worden J. P. Strgbos en Aafje Top. trektijd, afwerking en serveren verschil lende punten. Mej. Annie Hilverda. Grote Dglakker, evenaarde het hoogste aantal punten, thans in Friesland behaald n.l. 88. Mej. Tine van der Wal, 2de Holl.straat. wist met 92 punten hier royaal bovenuit te komen, maar de derde rivale, mej. Ant Sandstra, deed met 94 punten de deur finaal dicht. Zij werd zelfs hoger in haar theezet- kunst gelanceerd dan de kampioene van de provincie Groningen, die het tot 93 punten bracht. Wanneer mej. Sandstra, die alvast een prachtige theemuts „verdiende”, in Heerenveen en Wolvega niet wordt ge slagen, zal zjj op 17 November te Gro- naar het de drie R.K. BOERINNENBOND De R.K. Boerinnenbond te Bolsward hield de eerste vergadering in het nieu we winterseizoen. De geestelijk adviseur sprak over de houding tegenover andersdenkenden. Door een ware beleving van het geloof kan men heel wat voor hen doen. Hierna hielden de Zusters van Bethanië een lezing met lichtbeelden over het werk van de congregatie. De aanwezige dames hebben hierdoor kennis kunnen nemen van de arbeid van die zusters, in kinderintematen, meisjesgestichten en vooral in vrouwengevangenissen. ningen mee moeten dingen theezetkampioenschap van Noordelijke provincies. Des avonds heeft een volle opnieuw in spanning een theezet-duel gade geslagen, nu van huismoeders. De voorspelling, dat de scholieren de huismoeders de loef af zouden steken, is uitgekomen. („De scholieren leren 't tenminste, de huismoeders zetten de thee maar lukraad”). Mej. Agnes van der Zee, Nieuwmarkt 15, (nog wel geen echte huismoeder) bracht het tot 72 punten, mevr. B. van der Rest-Hofstra, Verwersstraat 7 tot 75 punten en mevr. T. Hardam-Goed- hart, Kerkstraat 31 tot 88 punten, waar mee de laatste de tot op heden hoogst geplaatste Friese huismoeder wel niet achter zich liet, maar het toch tot een „kamprit” had gebracht. Wanneer er in de nog te spelen wedstrijden niemand hoger komt, zal ook zij de Friese eer in Groningen moeten verdedigen. „Hjj heeft kortsluiting,” stelde hg vast, „wacht, als ik deze draad lostrek, is hg buiten werking, maar voorlopig is hg niet meer te gebruiken.” Onder het spreken trok Notterkrakr het bewuste draadje los en de robot zakte rustig ineen. „Ziezo,” zei Kappie tegen de Maat, „en nu jij aan het stuur. Wij moeten proberen de Riffenbijter in te halen voor de haven van Ducata!” Even later was de Kraak op volle kracht onderweg. Fel sneed de boeg van het voortjagende scheepje door het schuimende water. Maar of zij de achterstand nog in zou den halen? Kappie betwijfelde het sterk A Gebr. de Boer, Hindelopen f 38.500 Y. Dijkstra, Hommerts f 32.562 Fa. H. de Groot, Harlingen f32.300 Fa Halbersma, L’warden f 29.850 Fa. Hoeksma, Hardegargp J. W. de Jong, Sneek f30.700 J. W. de Jong, Lemmer f 32.620 Fa. de Jong en de Vries, Kolderwolde J. Kuipers, Zurich C. Kuiper, Bolsward Gebr. Leemburg, Leeuwarden f37.750 A. van Meekeren, Staveren f 36.333 Fa. J. Meilema, Leeuwarden f 35.270 Fa. R. Noppert, Bergumerdam f35.270 G. van Oest, Groningen f 30.700 f 21.485 Fa. A. Ooms, Sneek f 21.300 G. Zondervan, Warga F. Riemersma, Franeker f32.465 Koeien hongerden. De politierechter te Assen veroordeelde Woensdag het echtpaar M. uit Buinerveen elk tot f 100 boete en twee maanden voorw. gevangenisstraf wegens dierenmishan deling. Het echtpaar had acht koeien en enkele schapen met lammeren, die volgens een dierenarts ernstig verwaar loosd en verhongerd waren, hoewel er op de boerderij voldoende voedsel aan wezig was. Beide verdachten verklaar den niet te weten, waarom zij zo ge handeld hadden. Als bijkomende straf werd het echtpaar bovendien een verbod opgelegd om dieren te houden. Een uit zondering werd gemaakt voor de poes, omdat deze haar voedsel zelf wel weet te „organiseren” als de baas het niet verstrekt. Het is voor net Bolswarder comité een grote vreugde te kunnen melden, dat het met de actie voor het Frysk Orkest in Bolsward naar wens verloopt. De eerste donateurs werden reeds geboekt, terwijl het met de verloting alleszins goed gaat.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2