KAPPIE EN DE AUTOMATISCHE STUURMAN VAN DEN OEVER Stadsnieuws 98 et Markt-aanbieding Voetbal Plaatselijk nieuws vier Koningin sprak Margaret onder BLOKKENWAGEN ogen G. J. C. BAX Bolswardia in Hindelopen kansloos CAB houdt Oosterlittens er met moeite onder C. A. B.Oosterlittens. HielpenBolswardia 6-2. Verdere uitslagen zijn: 1. 2. J. P. Sweelinck 3. a. 4. G. F. Handel. c. 5. a. 6. 58 FEUILLETON 3—0 2—3 Bolswardia ging met een gewijzigde opstelling naar Hielpen, maar dat alle verandering geen verbetering betekent, werd Zaterdag zonneklaar bewezen. He>t elftal, dat thans in het veld kwam, hing als los zand aan elkaar en had tegen de Hielper ploeg geen schijn van kans. De gastheren waren over alle li nies sterker en de 6-2 zege was dan ook volkomen verdiend. 3de klasse A: JubbegaG. A. V. C. Bl.Boys—D. O. G. Bergumde Kooi W. Z. S.—Steenwijk HarlingenOlyphia Friese Bond: V. C. V. 2Bolswardia 2 Bolswardia IABalk IA Bolswardia 1BZeerobben 4de klasse A: M. K. V?Buitenpost LemmerTijnje 1— 2 2— 1 2—2 2—0 2—0 a. b. EEN MOOIE BEUKEN A. AR der var kor hee de Me jaa der ner bet De enl By ter bij met 15 kleurige blokken van 1.25 voor OP DE APPELMARKT 3—2 0— 3 0—10 BI M. vd ee: De ke ve R< D< 1 de to te de g< 's ai 1 N B N g el b w g z 1 g C n t t 1 c t 1 1 1 «teil port Plar and< ding van verg De gav< van esse alle: De van de te i Ver aan ne D' kar a. b. awo Alleen Woensdag en bieden wij U enz. Achtereenvolgens verscheen de burgemeester, die onder luide bijval een cadeau onder couvert aanbood ter versteviging van de kas voor aanschaffing van nieuwe in strumenten, de hoofdonderwijzer, die het over de opvoe dende kracht had, een paar directeuren van naburige ver enigingen, die bloemen aanboden en tot slot de voorzitter van de plaatselijke ruitervereniging, die onder luide toe juichingen „Willem Teil” uitnodigde het binnenkort te houden ruiterfeest muzikaal te komen opluisteren, alles vry. Thans boog de heer Hornstra zich naar de muzikanten om de laatste aanwijzingen te geven, waarna hij zich op richtte en zijn stok hief. Snel zetten enkele leden hun glas bier weg en daar barstten de eerste klanken van de openingsmars in de stille avond. Direct was er stem ming, alles wat voeten had trapte mee, luid werd de bekende melodie meegezongen, zo nu en dan was de me nigte de muzikanten voor, dan weer kwam zij een paar maten achterop, maar zij bereikten toch gelijktijdig het einde. Slechts enkelen hadden zich door het einde laten verrassen en zongen nog een paar maten door. Onder luid hoerageroep en daverend gelach om hen die er ingelopen waren, werd geestdriftig in de handen ge klapt, als dank voor het forse begin. Hierna werd een glaasje genomen en een nieuwe voorraad bier aangedragen, terwijl een der leden de muziekbladen ophaalde. Nieuwe werden niet rond gedeeld, want als volgend nummer stond de ouverture Wilhelm Teil op het programma, waarvan al spoedig de overbekende melodie weerklonk. Het was het oude liedje, zowel wat 1. elodie als tempo betrof; de heer Hornstra kon doen wat hy wilde, met brede armzwaai het tempo proberen te druk ken of afkeurend het hoofd schudden, de muzikanten bliezen met een gezicht van-wie-doet-me-wat hun eigen gangetje. De toehoorders, op de hoogte van deze stille strijd, hielden het met de muzikanten, die ijverig aange vuurd in een ommezien Wilhelm Teil achter de rug had- den. Nadat plechtig nieuwe muziekvellen waren uitgedeeld, wendde de heer Hornstra zich tot het publiek en deelde mede, dat hij het genoegen had te kunnen aankondigen, dat de vereniging een nieuw nummer had Ingestudeerd, waarvoor hij de bijzondere aandacht vroeg. Kappie, die er al aan wanhoopte, dat zy de Riffen- bijter zouden inhalen, was heel verrast, toen hij het schip plotseling half op de kop zag staan en vol ledig tot stilstand komen. „Dit is onze kans!” riep hij tot de Maat, „Vooruit jong, laat zien wat je kunt, stuur er langs!” Dit was een moeilijke opgave, want de Riffenbijter dreef dwars voor de haven. Het was heel gevaarlijk om met de snelheid, die de Kraak nu had, door de steeds kleiner wordende opening te glippen. Maar de Maat, die niet voor de automatishe stuurman wilde onderdoen, klemde zijn tanden op elkaar en slikte zijn angstkreten in. En met een manoeuvre, die de automatische stuurman hem zeker niet zou hebben verbeterd, stuurde hij de Kraak vlak langs de Riffenbijter de haven van Ducata binnen. Op het ogenblik, dat de schepen elkaar passeerden, sprong iemand van de Riffenbijter naar de Kraak over het was Ah Sing. „Hè?” riep Kappie, die zijn kok nog niet gemist had, „wat deed jij op de Riffenbijter?” „Ankel uitwelpen,” verklaarde Ah Sing grijnzend. verhogen, zakt groen-wit weer in el kaar en komt er nadien niet meer aan te pas. Gelukkig voor Bolswardia heeft Boer sma nu zijn vorm te pakken, daar an ders de einduitslag nog grooter zou zyn geweest. Nu bleef het bij een half dozijn en daar Van der Meer ook nog eenmaal wist tegen te scoren, werd de uitslag 6-2 voor Hielpen. Jongetje durfde val van fiets niet ver tellen. De 7-jarige scholier U. Hovens te Venlo viel Vrijdag met zijn fiets. Hij durfde thuis niets van het ongeval te zeggen en bezocht de gehele Vrijdag de school, niettegenstaande hevige hoofd pijn. Zaterdagmiddag overleed het jon getje aan een hersenbloeding. Ned. deskundigen by verongelukte S 14. De Nederlandse commissie van onder zoek die zal nagaan, wat de oorzaak is geweest van het neerstorten van het Ne. c erlandse oefenstraaltoestel S-14, waar bij Gerben Sonderman om het leven kwam is Zaterdag te Hagerstown ge arriveerd. Het is nog niet bekend of de resten van het vliegtuig naar Nederland worden gezonden of voor een weten schappelijk onderzoek naar Washington zullen worden overgebracht. Waarschijn lijk zal dit afhangen van de gegevens, welke men door middel van foto’s en ooggetuigen van het ongeluk hoopt te verkrijgen. OrgelVariaties leben hat ein end Koorzang: Psalm 138 Koraal met orgelbegeleiding uit Cantate No. 147 „Jesu bleibet meine freüde” J. S Bach. Tenor en orgel: Koraal uit Cantate no. 140 J. S. Bach. G. Hilles. b. Vergiss mein nicht Orgelconcert in Bes dur G. F. Handel. PLI IM V EETENTOON STELLING De Bolletongersdei zal nog aan aan trekkelijkheid winnen, nu er naast het reeds door ons vermelde programma ook nog een driedaagse konijnententoon- stelling zal worden gehouden, georgani seerd door de plaatselijke pluimveever- eniging in combinatie met de zuster organisatie in Harlingen. De tentoonstelling zal worden onderge bracht in de Lootsmahal. Donderdag aan: NIEUW RAADSLID De heer M. Bangma heeft zijn benoe ming als raadslid (opvolger van de hger Ensingh) aanvaard. De heer Bangma is in zijn huidige woon plaats geboren en getogen, is 46 jaar oud en heeft na het L. O. en M.U.L.O. een 5-jarige HBS-opleiding genoten. Sedert 25 jaar is de heer Bangma in dienst bij de N.V. Hollandia thans op de afdeling expeditie. De heer Bangma heeft ook in het maat schappelijk leven blijk van belangstel ling gegeven voor het organisatieleven. Zo is hij penningmeester van de Prot. Kleuterschool en van de afd. Bolsward van de Ver. voor Crematie. Ook heeft de heer Bangma zitting in het afde lingsbestuur van de Party van de Ar beid, welke laatste functie (eveneens penningmeester) hij na zijn benoeming als raadslid neer denkt te leggen. HUISVROUWEN GENOTEN VAN VOORDRACHT Op de 1.1. vergadering van de afdeling Bolsward der Ned. Ver. van Huisvrou wen vroeg de presidente de speciale aan dacht van de dames voor de cursus vei lig verkeer. Ook verzocht zij de dames iets te wil len maken voor de bazar ten bate van de bejaarden-sociëteit en deze bazar vooral met een bezoek te vereren. In de pauze werd voor deze bejaarden sociëteit alvast een collecte gehouden, die het mooie bedrag van f 33.— op bracht, een teken, dat onze dames de oudjes' gaarne hun gezellige middag wil len laten behouden. Hierna kreeg het woord de voordracht kunstenares mevr. Backer Breed uit Schagen, die de „Klokkengieter” van Antoon Coolen voordroeg. Alle perso nen bracht ze ten tonele: de klokken gieter Andreas de Koning, zijn zoon Paul, zijn pleegdochter Maria, de huis houdster Barbara en de oude knecht Anselmus. Door haar zeggingskracht zag men de personen voor zich leven en op ontroe rende wijze schetste mevr. Backer dé strijd tussen de verschillende personen uit het gezin, de strijd om de vraag of de vader of de zoon de grote Maria-klok zal gieten. Het moet voor Mevr. Backer wel een grote voldoening zijn geweest, dat ze met dit grote werk haar publiek tot het laatste moment wist te boeien en liet medeleven met het prachtige gege ven. De voordracht, die zonder hulp van een geschreven tekst ten gehore werd ge bracht, verdiende dus niet alleen bewon dering voor haar grote expressiviteit, maar was tevens een staaltje van ster ke geheugenkunst. BLAUWE N. V. ARUM, 22 Oct. De Blauwe N. V. ver gaderde onder leiding van de heer Joh. van Zandbergen in het Dorpshuis met een flink aantal leden. In verband met de komende Blauwe maand werd besloten materiaal te be- DOOR MIST MISLEID In de nacht van Zondag op Maandag reed omstreeks 2 uur de tandarts S. B. uit Utrecht (afkomstig van Bolsward) met zijn personenwagen op de Hichtu- merweg, ter hoogte van veehouder Ar jen de Boer, in de berm, waarna de wagen slipte en in de sloot terecht kwam. Doo buspersoneel van de LAB werd de heer B. uit zijn benarde positie verlost. Gelukkig was erger voorkomen en de wagen niet beschadigd. Prinses Margaret heeft Zondag op Windsor Castle voor het eerst, sinds zij tien dagen geleden Peter Townsend heeft ontmoet, een gesprek onder vier ogen met haar zuster, koningin Eliza beth, gehad. Wat er precies besproken is, weet alleen een kleine kring aan het hof. Overigens hebben de prinses en Town send elkaar ook Zaterdag ontmoet. Zij gebruikten 's avonds te zamen het diner in de residentie van de prinses, Cla- i rence House. veel feller spelende gasten steeds maar weer terugkomen, waardoor W. van der Zee en Nauta de handen vol krygen. De rood-witte backs, uitstekend ge steund door Haagsma, laten zich echter niet van de wijs brengen, door het wel felle maar te peuterige spel der gasten. Na een kwartier een defensieve houding te hebben aangenomen, ziet de thuisclub eindelijk in, dat er uit een ander vaatje getapt moet worden, midvoor Haanstra die even het hoofd heeft laten hangen wordt o.a. ook weer actief en direct zit er meer vaart in de voorhoede. Verschil lende schoten worden nu op het O.-doel afgevuur, w.o. een prachtige kopstoot van invaller Ferwerda, maar de 11e man onder de lat laat zich niet passeren. In het laatste kwartier trachten beide ploegen het spel te forceren, waardoor de gemoederen er in het veld niet beter op worden. Tot overmaat van ramp treedt de arbiter hier niet voldoende tegen op en langzaam maar zeker ont aardt het spel in een gooi- en smijtpartij en is van goed voetbal helemaal geen sprake meer. Zeven minuten voor het einde scoort Haanstra uit een corner wel een tweede doelpunt, maar de scheidsrechter, die eerst naar het midden wijst, keurt het doelpunt even later weer af. Even voor het einde heeft CAB opnieuw pech als Anema met de zeer sportieve O.doelman in botsing komt en de rechts binnen van het toneel moet verdwijnen. Twee minuten later klinkt het laatste fluitsignaal. CAB won op ’t nippertje met 1-0 in een wedstrijd, die, zowel voor de elftalcommissie als voor het pu bliek wel zeer teleurstellend is geweest. Tussen de muzikanten ledige stoelen voor de volle glazen bier en asbakjes. Jan zat vlak vooraan in een keurig blauw pak en met een boord om. Ook zijn collega’s waren allen stemmig gekleed, de meesten waren eveneens ge boord; het wit der boorden stak tegen de donkere kledij af en vrolijk schitterde het koper van de horens en de trompetten. De plaats van de dirigent was nog niet inge nomen, de heer Hornstra onderhield zich nog met de notabelen. Er hing die prettige sfeer, die altijd aan muziekuitvoe- i ogen vooraf gaat, het gezellige geroezemoes van pra tende en lachende toeschouwers en ijverig oefenende mu zikanten. De zware bas van een hoorn wisselde af met de schetterende stoten op een trompet, een vrolijke roffel overstemde voor een ogenblik de luide klappen waarmede de bierglazen op de wankele tafeltjes werden neergezet. Het grind knerste en af en toe klonk een doffe slag op de Turkse trom, schel klonken de klanken van Jan’s pic colo er tussen door de metalen trillingen van een triangel. Allen zaten in blijde afwachting. Eindelijk stond vooraan in de rij der notabelen iemand op, die de muziektent beklom, waar hij, veilig aangeland, met applaus werd begroet. Het was de heer Hornstra, directeur en kapelmeester, lang en statig met iets van de boekhouder, lorgnet en manchetten, en iets van een musicus, pandjesjas en diri geerstok, die van zyn verheven'standplaats met een korte buiging dankte voor de ontvangst. Na hem bestegen regelmatig andere personen de tent, die allen met enkele goed gekozen woorden de jubilerende vereniging complimenteerden, bedankten voor het genot, dat zij in zo ruime mate schonk, nog vele jaren toewenste De eerste 10 minuten wegen beide par tijen tegen elkaar op, maar dan neemt de thuisclub het heft in handen en reeds in de 11e minuut mag Boersma de bal uit het net halen. Een minuut later zit ten de gasten opnieuw voor het Bols- wardiadoel, het eerste schot stompt Boersma het veld weer in, maar helaas precies voor de voeten van de midvoor en dan is er geen houden aan, 2-0. Hielpen overspeelt de groen-Witten nu geheel en even later is de stand reeds 3-0. Keeper Boersma is bljjkbaar hier door zijn vertrouwen kwijt, want als hij bij een volgende aanval een tamme schuiver krijgt te verwerken, werkt hij de bal opnieuw naar de tegenpartij en dat betekent 4-0. Direct ha de rust verrast Dijkstra de Hielpee keeper met een tam boogbal- letje, even komt er nu een opleving maar als de gastheren dan het tempo richtte zich op en met alle ogen op zich gevestigd, zette hjj de piccolo aan de mond. Rustig en kalm keek hy de tuin ih, even gleden zijn blikken naar het tafeltje van Gijs, waar hij Greet wist Een kort tikje van de heer Hoornstra waarschuwde hem, dat het zo ver was, snel wierp hij nog een blik in het voor hem staande muziekblad, de andere muzikanten hielden zich op een wenk van de heer Hornstra gereed in te grijpen en Jan zo nodig weg te blazen. Dan rolden aarzelend, maar zuiver de eerste vrolijke tonen uit de piccolo. Met gesloten ogen en in gedachten weer in de schemerende deel, zoals hij Greet later bekende, blies hij zyn lentelied, steeds helderder en zuiverder klon ken zyn loopjes en met een heel hoge feilloos geblazen toon, die zuiver als kristal in de stille avond weerklonk en licht als een veertje door de roerloze bladeren ver dween, beëindigde hij zijn solo. Onder diepe stilte hadden de toehoorders geluisterd, het ging er niet meer om of Jan het klaren zou of niet, zij waren onder de indruk gekomen van het meesterlijke spel van die dooie Jan, wie had dat nu achter hem ge zocht. Toen dan ook de laatste toon zachtjes was wegge storven, stonden zij als één man op en brachten de hevig verschrikte Jan een minutenlange ovatie; van alle kanten klonk het „Bravo Jan” en „Leve Jan”. De heer Hornstra, eveneens verrast, beduidde Jan op te staan, die aan het verzoek voldeed, zijn muziekstandaard in zijn zenuwachtigheid omgooide en met zijn piccolo hoog boven het hoofd zwaaiend met een rood gezicht van ver legenheid de ovatie in ontvangst nam. Toen de gemoederen weer bedaard waren, werd de wals voortgezet en door Jan’s succes geïnspireerd, deden ook de anderen hun uiterste best en behalve een klein onge lukje, doordat een trompettist zo gauw geen erg in een herhaling had en lustig verder blies, brachten zij het tot een goed einde. Door het oponthoud van het tussentijdse huldebetoon aan Jan was het niet meer mogelyk geweest de tijd te con troleren, zodat ook het tempo geen afbreuk meer aan het succes kon doen, ook al wees de heer Hornstra de leden er later nog op, dat het, wat dat betrof, eigenlijk een „sof” was geweest. Maar daar was hij dan ook directeur en kapelmeester voor. Wordt vervolgd. ORGELBESPELING Het programma van de orgelbespeling op Donderdag 27 October 1955 in de Martinike'rk te Bolsward, te geven door Gezinus Schrik (orgel) met als solist Pier Buma (tenor) en van het Herv. Kerkkoor Bolsward, luidt als volgt: - Meines junges J. P. Sweelinck Het grote moment was aangebroken, de nieuwe wals, waarover al zo veel te doen was geweest. Als bij tover slag was het stil in de tuin; iedereen was er op zijn ge mak bij gaan zitten, betekenisvolle blikken werden gewis seld, nu zou het er op aankomen. Er hing een geladen spanning onder de roerloze bladeren, ook Greet zat in grote spanning, zenuwachtig aan haar zakdoek plukkend, naar Jan te kijken, die reeds met de piccolo, waarin zijn toekomstig geluk zat, aan de mond op het startteken van de heer Hornstra wachtte. Greet zat aan het tafeltje van Gijs, die in gezelschap van Rinus en zjjn moeder was en waaraan ook zijn vrienden Leen en Frans Vermeulen zaten. Gijs had Rinus weten over te halen ook naar de uitvoering te gaan, hetgeen deze terwille van zijn moeder had gedaan. Marietje en Jakob waren niet aanwezig, de eerste was met Gerda thuis gebleven en Jakob had geen lust gehad. Gijs had voorgesteld niet te lang te blijven en Leen en Rinus met zijn moeder gevraagd na de wals met hem mee te gaan, hij had voor wat lekkers gezorgd, dan konden zy nog gezellig een uurtje bij elkaar zitten. Glunderend had hij zijn voorstel gedaan, het kwam zo weinig voor dat ze bij hem kwamen en dat plezier moesten zij Gijs nu eens doen. Zo was dan besloten, want niemand wilde Gijs teleurstellen. Daar klonken de eerste slepende maten van de nieuwe wals, iets te slepend vond de heer Hornstra, die bevreesd voor het tempo met brede gebaren trachtte een paar ach terblijvers op te halen en met succes, want spoedig was overeenstemming bereikt en eendrachtig gingen zij de winter tegemoet. Aandachtig zaten de toehoorders te luis teren, tevreden knikten zij elkaar toe wanneer een gedeelte waarvan zij wisten dat het bijzonder lastig was, goed was gelukt. Angstig keken zij elkaar aan, zodra een er naast blies, een algemene zucht van verlichting steeg op, toen een dreunende slag, waarvan de muziekstanders stonden te wankelen, een einde aan hun beproeving en aan het slechte jaargetijde maakte. Sommigen hadden de tijd op genomen en keken zo nu en dan tersluiks op hun horloge om te zien of er schot in zat. Thans zou Jan en met Jan de lente in het land komen. De heer Hornstra stond een ogenblik onbeweeglijk, de muzikanten lieten hun instrumenten zakken, alleen Jan Het begin lijkt erg hoopvol nauwelijks 5 seconden na de afloop lost midvoor Haanstra een keihard schot, waarmee de doelman der gasten flink aan de tand wordt gevoeld. De volgende aan val is echter voor de tegenpartij, ook hun midvoor- laat hieruit een vliegend schot los, echter juist tegen de boven lat. Wel krijgt de linksbuiten hierdoor een totaal vrije kans, doordat de terugsprin gende bal precies voor zijn voeten komt, maar blijkbaar van schrik trapt hij fi naal over de bal heen, waardoor Haag sma aan alle gevaar een einde kan ma ken. O. A. B. trekt weer ten aanval en als na 6 minuten spelen Haanstra op nieuw een goed schot lost, weet de keeper wel weg te werken, maar de snel toeschietende Jan Breeuwsma vangt 't leer op, ziet een klein gaatje en dit is juist voldoende, om rood-wit op 1-0 te brengen. Twee minuten later knalt Anema uit een vlotte combinatie Breeuwsma-Hoek- stra opnieuw in, maar succes brengt dit niet en meteen gaan de gasten er vlie gensvlug van door om dan Van der Zee enige malen aan de tand te voelen, wat de rood-witte keeper goed afgaat. CAB weet het spel weer te verplaatsen, Haanstra en Bangma proberen het beide met een ferm schot, maar de O.doelman verstaat zyn vak goed en geeft niet thuis. Na 20 minuten wordt linksbinnen Hoekstra door 2 spelers gemangeld en ippet zich laten vervangen door Fer werda. Spoedig hierna is het aantrek kelijke van deze wedstrijd verdwenen, waarvan te hard spel door enige gasten enerzijds en een te zwakke leiding an derzijds de oorzaak zyn. Twintig minuten lang wordt er aan beide kanten maar lukraak getrapt zon der één greintje overleg, wat nu juist niet de manier is om doelpunten te fa briceren. In de laatste 5 minuten voor rust weet C. A. B. zich even te herstel len, de ene aanval volgt na de andere, maar een schot van linksbuiten Breeuw sma rakelings langs het doel, is alles wat er uit komt. De 2de helft begint met enige gevaar lijke doorbraken van de gasten, die van wege slecht schieten op niets uitlopen. Rood-wit tracht de bakens te verzetten door lange trappen in de richting van haar voorhoede, maar doordat het ge hele middenveld braak ligt, kunnen de GESLAAGDE BAZAR WITMARSUM, 22 Oct. De bazar ten bate van de Chr. Muziekver. „Oranje” op 18 en 19 October j.L, mag in alle opzichten geslaagd heten. Na de opening door burgemeester Oos- te-rhoff (met kegelslag) was er direct al een goede belangstelling, die tot ko pen van de vele ingebrachte goederen overging. Vele attracties als: draaiende zon, sjoelen en kegelen hebben meege holpen om de kas van de penningm. 1400 gulden beter te maken. GEMEENTEAVOND OVER PALESTINA ARUM, 22 Oct. In het lokaal der Ned. Herv. Kerk werd de eerste gemeente- avond van dit seizoen gehouden onder leiding van Ds W. G. Scholte. Als spreekster was Da A. Klunder van Rottevalle overgekomen met het onder werp over haar reis naar Palestina. In haar inleidend woord vertelde Da Klunder van het land Israël dat door het Joodse immigrerende volk de laatste jaren in de belangstelling was ge plaatst. De jonge staat is ondanks vele tegenslagen, voortdurend bezig aan haar opbouw in de toekomst. De alge mene indruk is dat Israël een land van vele tegenstellingen is, wat de mensen betreft, die uit alle hoeken van de we reld zijn gekomen, maar ook wat de bo dem betreft. Veel verschillende land schappen zijn er en in het klimaat zyn ook grote tegenstellingen. Vooral de verschillende mensen vanaf analfabeet tot geleerde doen hun best in al hun verscheidenheid van cultuur om te komen tot een eenheid, maar men moet paraat zijn en er worden heel wat offers gevraagd. Ook de vorming van de jeugd wordt niet vergeten. Na de inleiding liet Da Klunder prach tige gekleurde foto’s zien. Deze avond was voor allen zeer boeiend om zo te kunnen zien en horen van het land, waarvan steeds het bijbelverhaal ons sprak en spreekt in catechese en prediking. Ds Scholte sprak een slot- en dank woord. Doordat het terrein in Meppel werd af gekeurd, had RES een vrije Zondag, waardoor de blauw-witte spelers de ge legenheid werd geboden zustervereni ging CAB eens aan ’t werk te zien. Van de ontmoeting CAB-Oosterlittens kon echter niet veel opgestoken wor den, het was één der slechtste wedstrij den, die we de laatste jaren zagen. Vooral bij rood-wit haperde er deze middag veel aan, in de voorhoede ont brak elk besef aan combinatie en door zetten en de middenlinie was overal, alleen niet op de plaats waar zij be hoorde te zijn.het middenveld. Hierdoor kon de fel spelende tegenpartij steeds maar weer ten aanval trekken, waardoor soms gevaarlijke situaties ontstonden. Dat deze niet benut werden, pleit niet voor de aanvallende partij, want al speelden W. v. d. Zee, Haagsma en Nauta nog zo goed, een meer ge routineerde voorhoede hadden zij zeker niet steeds kunnen terugwijzen. CAB won nu, het was een knikker op de kant, met 1-0, met welke uitslag r.- wit hoogst tevreden mag zijn. AFSCHEID VAN DIRECTEUR WERKMAN WITMARSUM. In een druk bezochte ledenvergadering van de Coöp. Zuivel fabriek te Witmarsum werd afscheid genomen van directeur A. Werkman. Een rij van sprekers voerde het woord, o.a. de voorzitter de heei' Burggraaff, die getuigde van de grote veerkracht van de scheidende directeur. Hem werd namens het bestuur een en velop met inhoud overhandigd terwijl mevr. Werkman bloemen ontving. De heer Werkman is meer dan 40 jaar directeur geweest, waarvan 10 jaar te Sexbierum, 10 jaar te Ee en pl.m. 20 jaar te Witmarsum. Wegens samenvoeging met de fabriek van Zurich werden de Statuten gewij zigd en twee bestuursleden toegevoegd, n.l. de heren C. Elgersma te Wons ten W. G. Sinnema te Kimswerd. b. Gebet Koorzang: Tu rex gloriae Ave verum corpus W. A. Mozart. Die Güte des Hern G. Schlicht. Tenor en orgel: Selig wer an Jesum denkt J. S. Bach. J. S. Bach.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2