BOALSERT GYSBERT JAPIKSSTED NEDERLAND—NOORWEGEN OOST EN WEST LIGGEN NOG VER UITEEN KRIS-KRAS door Nederland üs hjoed p p to sizzen DAT is te meer jammer omdat de Arabische invloed zich langs de ge hele zuidelijke oever van de Middelland se Zee uitstrekt; deze landen verlenen ook steun aan de extreem nationalisti sche bewegingen in Frans Noord-Afri- ka: Tunesië, Algerië en Marokko. DE huidige situatie biedt overigens weinig houvast voor een dergelijke ontwikkeling zelfs op de lange duur. ÏTRIKKLXG GYSBERT JAPIKSPR1IS EAREKONSERT TROCH IT FRYSK ORKEST Buitenlands Overzicht Israël voelt de Joodse staat bedreigd Engels geloof in Russische glimlacht? EEN VOORBESCHOUWING DOOR DE HEER H. W. H. HERBERTS, OUD-VOORZITTER VAN DE KEUZE-COMMISSIE STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat ha» Qabe Skroar Ie Jaargang No. 86 Vrijdag 4 November 1955 De Jong's Nieuwsblad Bidlers bitelje mei luzen het Nederlandse r elftal is op het moment, dat we dit r 5 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 i. t 2 t dy’t, lyk as men wit, dit jier foar proaza takend is oan Ulbe van Houten foar Byn roman „De Sünde fan Haitze Holwerda” en diel 2 fan „De Hillige His- toarje”, Dizze priis, bisteande üt f 750.en in oarkonde, sil de middeis om ftre op it stêdhüs ütrikt wurde yn it bywêzen fan tal fan autoriteiten. Nei It iepenjen fan de Fryske Boekewike lyk as de priisütrikking, troch de hear Kommissaris fan ’e Keninginne yn Fryslén wurdt der de jo>ms 8 üre yn de Martinytsjerke in Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat IJ Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K5157) s- Bolswards Nieuwsblad n n s. J Tank in modderkuil: militair verdron ken. De 20-jarige huzaar P. J. G. Bas- tiaens van het 43ste eskadron zware tanks, is Dinsdagmorgen op de Oir- schotse hei met zijn tank in een met modder gevulde kuil gereden. Bastiaens. die er niet in slaagde zich te bevrijden, kwam door verdrinking om het leven. Moandei sil it to Boalsert optille fan Frysk kultureel libben. Net allinne sil hjir dan in gearkomste hélden wurde fan it bistjür fan de Fryske Akademy en Kille de Fryske dichters, skilders, byldhouwers ensfh., foar safier hja lid fan it boun fan Fryske kunstners binne, to Boalsert in bisletten feestjoun hélde, ek is it dan wer tiid foar de jierlikse heechtiidsdei, de maakt; in de eerste plaats om een prac- tische reden, n.l. dat president Eisenho wer deze kwestie wat Amerika betreft, onder zijn persoonlijke bevoegdheid heeft gehouden en deze thans ziek is. Het was aan zijn gelukkig initiatief op de eerste conferentie van Genève te danken (het voorstel betreffende we derzijdse verkenning per vliegtuig bo ven Russisch en Amerikaans gebied) dat de bespreking van deze zaak tussen Oost en West weer op gang kwam en ook enige vooruitgang boekte. Maar er blijft toch ook ten deze nog een wijde kloof gapen. Ook de Russen willen wel een systeem van toezicht, n.l. door in ternationale contróle op bepaalde mili taire bases, maar zij willen beginnen met de atomische en dergelijke wapenen te verbieden. Dat nu wil het Westen niet omdat juist deze wapenen het Westen in staat stellen het militair evenwicht met het Oosten te handhaven, dat in mensen materiaal voorzien van „gewone” wa penen verre de overmacht heeft. Het Westen wil dus de modernste wape nen behouden omdat dit bezit er toe meewerkt de vrede te handhaven, doch het Oosten door een zo goed mogelijk contrólesysteem de garantie verschaf fen dat die nieuwe wapenen niet zullen worden gebruikt voor een verrassende overval. Blijft op de agenda der confe rentie van Genève dan het laatste punt: verbetering en uitbreiding der contac ten tussen Oost en West. De Russen schijnen hiervan nogal wat verwachtin gen te hebben en op resultaten te ho pen voor hun handel. hélden. Der wurde wurken ütfierd fan Handel, Mozart en Beethoven. Dirigent is Alfred Salten, wylst as solisten fungearje Bertus Bakker (fluit) en Gesinus Schrik (oargel). It konsert sil öfwiksele wurde mei deklamaesje üt it wurk fan Ulbe van Houten, troch D. A. Tamminga. Dit konsert is foar elk tagonklik. It bidoelt in eare-joun to wêzen foar alle Friezen. De entree is sa leech mooglik hélden (fl.ünder de 17 jier f 0.75, foarforkeap fan kaerten by Boekhannel A. J. Osinga. Programma’s mei ta- Ijochting f0.20). Lit Moandei in goede en blide dei wurde foar Fryslén yn it algemien en foar Boalsert yn it bysünder. En. lit de stêdsflaggen en de pompeblêdden de stéd in fleurich oansjen jaen, Al heel gauw na de opening van de conferentie van de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier te Genève bleek, dat men, wat de voornaamste punten der agenda betreft, waarschijnlijk tot geen enkel resultaat zou komen. Tenminste als men onder voor naamste punten wil verstaan de hereniging van de beide Duits- landen en een daarmee verband houdend veiligheidsstelsel voor Europa. In beide kwesties liggen de standpunten van Oost en West zozeer uiteen, dat men ze binnen de sfeer van een realistische poli tiek nauwelijks nu al als belangrijk kan zien. Op een conferentie waar men resultaten wil bereiken, zijn eigenlijk de voornaamste kwesties die, waarover men werkelijk tot overeenstemming kan komen. geringen dezer beide gebieden is en niet van de Grote Vier. Enige jaren na de totstandkoming van dit stelsel zouden de Navo en het pact van Warschau nog kunnen blijven be staan, daarna zouden ze moeten verdwij nen evenals de buitenlandse bases in Europa wat betekent, dat de Ameri kaanse troepen ons werelddeel zouden moeten verlaten. Het kan uitgesloten worden geacht, dat het Westen een dergelijk plan zal aan vaarden en ook niet een later door de Russen ingediend voorstel, dat wat soe peler is betreffende de opheffing van de Navo, doch ook geen ruimte laat voor de spoedige hereniging van Duitsland. Evenmin schijnt het nu, na wat er voor en na is uitgelekt, kans te Genève op overeenstemming óver het agendapunt der ontwapening; kwam die er wel dan zou trouwens de kwestie der hereniging en der veiligheid in Europa in een ge heel ander daglicht komen te staan. Men verwacht echter, dat in deze kwestie ook geen vorderingen zullen worden ge- Frankryk wordt terwille van de voor lopige rust in Marokko wei gedwongen tot toegeven, doch dat doet de Franse positie geen goed, evenmin als die van premier Faure, die voor zijn algemene politiek overigens van de Franse natio nale vergadering weer het vertrouwen kreeg en nu zijn plan tot vervroegde verkiezingen in die vergadering verde digt tegen een achtergrond van geringe politieke successen, doch inderdaad eni ge positieve resultaten op economisch gebied. Want het gaat ook Frankrijk thans economisch goed. De balans van de landenwedstryden tussen Nederland en Noor wegen of omgekeerd staat voor Oranje niet bepaald gunstig. Van de zeven wedstrijden, die beide landen tegen elkaar hebben ge speeld, eindigden er drie in een gelijk spel, drie in een overwin ning voor Noorwegen, en slechts eenmaal was de zege aan ons! Dat was uitgerekend het geval op 28 Mei 1948, in de Noorse hoofdstad, in een avondwedstrijd, waarin Clavan op de linksbuiten plaats voor het openingsdoelpunt zorgde. In gure, stromende regen sleepte deze naargeestige wedstrijd zich naar een Nederlandse 2-1 overwinning. Vijfjarige vindt inbrekerstuig. Een 5- jarig knaapje, dat aan de oever van de Rijn bij het gemeentelijk pontveer Rhe- nen-Kesteren aan het spelen was, vond daar in ’t zand een aantal kogels, twee revolvers en een revolvertas. Wat ver der lag een bos sleutels, waaronder zich, zoals later bleek, verscheidene lo pers bevonden. Een oudere knaap was zo verstandig de vondst naar de Rijks politie te Rhenen te brengen, waar men tot de conclusie kwam, dat het inbre kerstuig moet zijn. Bosselaar wel erg geriefelijk heeft ge maakt. Van Brandt n.l. verwaarloosde elke dekking, waardoor Bosselaar vaak reeds op gang was voordat Van Brandt kon ingrijpen. Nochtans vielen de werk lust en de ijver van Bosselaar zeer te prijzen. Naast voetbalvaardigheid zijn dat niet te verwaarlozen eigenschappen. Wat Bosselaar nu nog aan techniek te kort komt, zal hij in wedstrijden tegen betere tegenstanders door zijn goede wil heus wel aanleren. Een andere vondst uit die hoopgevende wedstrijd tegen België schijnt voor me-, nigeen Appel op de centervoorplaats te zijn geweest. Ook Appel heeft het o.i. echter tegen de veel kleinere Belgische spil Carré tamelijk gemakkelijk gehad. Carré n.l. kon hem niet houden. Ook tegen Schalke” was Appel een aanvals leider van betekenis en de twee doel punten, die hij tegen deze Duitse club scoorde, werden gemaakt volgens de vo gelen der kunst. Of Appel nu de ge droomde midvoor zal zijn, waarop het Nederlands voetbal al jaren zit te wach ten? Ik weet het niet. Ik moet Appel eerst eens aan het werk zien tegen een geroutineerde, ook lichamelijk stevige verdediging, die voor het lichaamswerk van Appel niet uit de weg gaat. In zo verre zal ook wel degelijk de keus van de beide binnenspelers van enorme be tekenis moeten zijn, want indien Appel zich eens vastloopt, dan zullen zij de scoringskansen dienen uit te buiten. Maar hoe de voorhoede ook wordt sa mengesteld, ik hoop, dat het inderdaad een harmoniërend vijftal zal worden, waarvan iedere speler bereid is de situ atie van het ogenblik te aanvaarden. Ik zou het een ramp vinden, indien de nu gevestigde renommé Appel tot ge volg zou hebben, dat men elke doel kans op hem zou gaan overdragen. Dan krijgt men een zo’n beetje machteloos Coppens-spel, waarmede de productivi teit van ons elftal niet kan zijn ge diend. De Noren zijn overigens plezierige en sportieve tegenstanders. Ze geven niet op en ze houden tot het einde toe vol. Ze weten dat Oranje belust zal zijn op revanche na de smadelijke 4-0 neder laag in Oslo. Dat zal hen prikkelen tot verweer en tot hun beste spel. Indien beide partijen zich kunnen uit leven in wat ze waard zijn, dan slaat de schaal in eigen omgeving m.i. iets te onzen gunste door. Het zou ongetwijfeld plezierig zijn en de burger moed geven indien ons Ne derlands elftal het jaar 1955 met een officiële overwinning zou weten af te sluiten. Dan hadden wjj er het in dit jaar waarlijk nog niet zo slecht afge bracht. Er is een kans op. Laat het Nederlands elftal deze kans aangrijpen. fF» «ps’ Waarin opgenomen: De Bolswardjche Courant, Westergoo en schrijven, nog niet bekend. We kunnen er echter wel zeker van zijn, dat de meeste spelers, die we tegen België in het veld hebben gezien, ook nu van de partij zullen zijn. Mij dunkt, dat in achterhoede en middenlinie geen veran deringen zullen komen. Na het spel te gen België en de oefenwedstrijd tegen „Schalke” kunnen we verwachten, dat De Munck, Wiersma, Kuys, Schaap, v. d. Hart en Klaassens gehandhaafd zul len worden, een keuze, waarmede ieder zich zal kunnen verenigen. De wedstrijd tegen België heeft overi gens gewin opgeleverd in de vorm van de Feijenoord-rechtsbuiten Bosselaar. M.i. heeft de debuutbeoordeling van deze jonge Feijenoordspeler wel wat ge makkelijk uit het oog verloren, dat de Belgische links-back Van Brandt het Koninklijk bezoek aan Suriname. Na te Paramaribo aan land te zijn gegaan, spreidde de Kotto Missies kleurige doeken over de weg, waarover de De Russische dictator is er bovendien nog in de laatste tijd rond voor uitge komen, dat haar uiteindelijk doel blijft de vestiging van het communisme in de hele wereld, al stelt zij zich voorlopig tevreden met een zg vreedzaam naast elkander leven. En dit vreedzaam naast elkander leven schijnt ze dan nog te willen beperken tot Europa, want wat er thans in het Naburige en Midden Oosten gebeurt, duidt er wel op dat de Sovjetunie er op uit blijft de positie van het Westen te ondergraven. De wa- penleveringen der communistische lan den aan de Arabische staten hebben geweldige spanningen in dat gebied in het leven geroepen, omdat Israël, dat tot nu toe militair voldoende sterk was om geen Arabische aanval te behoeven te duchten, op de duur van deze wapen- leveringen een militair overwicht der Arabische staten verwacht en de wor ging van de jonge Joodse staat vreest. Een Israëlische diplomaat heeft zelfs de mogelijkheid geopperd, dat Israël tot de preventieve oorlog zou moeten overgaan, nu het nog sterker is dan zijn mogelijke tegenstanders. Daarvan zal wel niets komen, maar het feit, dat het aan de Israëlisch-Arabische grenzen over en weer voortdurend tot vergeldingsaan- vallen komt is al erg genoeg. Te Genève hebben de ministers der Westelijke Grote Drie de aandacht van minister Molotoff gevraagd voor deze netelige zaak, ze is eigenlijk het alles beheersend punt geworden. Doch zal het veel helpen? De achtergrond van deze zaak is waar schijnlijk een strijd tussen Amerikaan se en Britse olie-maatschappyen wie de concessie zal krijgen om in deze oase naar olie te boren; de vorst van Saoedi Arabië ontvangt al enorme sommen van Amerikaanse concerns voor de oliepro ducten op zijn eigen gebied. Maar hoe dan ook, deze kwestie doet de zaak van het westen bij de Arabische landen, die onderling hun betrekkingen door allerlei verdragen versterken, geen goed. Meisje overreden. Op de Strevelsweg te Rotterdam is Maandagavond laat de 20-jarige Geertruida v. d. Wal door een personenauto aangereden. Het meisje is naar het Zuiderziekenhuis gebracht, waar het is overleden. Nederlands vee niet meer naar Duits land. Het is de Duitse veehouders ge lukt de regering van de Bondsrepubliek te bewegen tot het verbieden van vee- invoer uit Nederland. Op 26 October is dit verbod ingegaan. Als motief wordt genoemd het gevaar voor mond- en klauwzeer. Deze veeziekte komt in Ne derland practisch niet meer voor. Het motief was dan ook alleen maar een stok om de hond te slaan. In feite is het zo, dat in het najaar de tyd het gun stigst is voor de verkoop van vee en om nu Nederlandse concurrentie te we ren en goede prijzen te maken, hebben de Duitse veehouders druk uitgeoefend yOALS bekend is dat in mindere mate het geval in Engeland, waar de re gering vr(j ingrijpende maatregelen, o.a. inzake verhoging der omzetbelasting, heeft moeten nemen om inflatie te voor, komen, welke maatregelen echter alweer nieuwe looneisen hebben opgeroepen. In België zijn werkgevers en werkne mers ’t eens geworden over geleidelijke invoering van de 5-daagse werkweek in bepaalde industrieën, doch de regering wenst eerst eens te zien naar wat de buren doen. Voorts wordt er melding gemaakt van een min of meer verontrustend geloof in Italië in de Russische glimlach, zo dat de regering al te vertrouwend de communistische party tegemoet zou treden, hoewel haar trouw aan het Wes ten onverdacht biyft. Een andere vorm van internationale sa menwerking zy nog gemeld uit Scan dinavië, waar nu ook Finland tot de Noorse raad is toegetreden. Leden wa ren reeds Noorwegen, Denemarken, Zweden en Ijsland, de Russen hadden altyd bezwaar tegen de Finse toetre ding omdat ze deze raad een verleng stuk van de Navo schenen te vinden, wat; onjuist is, immers Zweden is ook lid. Maar nu hebben de Russen hun bezwa ren opgegeven mits Finland zich niet zal inlaten met eventuele militaire bespre kingen. De Russen weten misschien ook wel wat ze doen want de Finse delegatie in de raad omvat ook enige communis ten en zo krygt Moskou een luisterpost in die raad. TIET is begrypeiyk, dat het Westen om zijn bondgenoot W.-Duitsland een plezier te doen en aan zyn zyde te houden, fier opkomt voor de hereni ging van het rijk na vrije verkiezingen en voor zijn vryheid te kiezen of het zich by de Navo, het verdrag van War schau (de Russische tegenhanger van de Navo) wil aansluiten of neutraal blyven. Het Westen rekent natuuriyk dat een herenigd Duitsland bij de Navo zal blijven en meent, dat de Russen zich dan meer bedreigd dan ooit zullen voelen. Daarom stelt het ook voor, dat na de hereniging in een deel van Oost- Duitsland en een deel van de er aan grenzende Oost-Europese landen geen troepen zullen worden gelegerd, maar wel twee radar-systemen zullen worden opgesteld; in dat deel waar het Westen souverein is zou dit radarsysteem door speciale troepen van het Oosten wor den bemand en dat in de communisti sche grenslanden door westeiyke specia listen. Zodoende zou een verrassende overval van West op Oost of van Oost op West onmogeiyk worden. Bovendien zouden de Russen en alle Oost-Europese staten de garantie krygen, dat als een lid van de Navo zich te buiten ging aan een onuitgelokte aanval op een land in Oost- Europa de andere Navoleden met aan het hoofd Amerika, zich met geheel Oost-Europa tegen dat land zouden ke ren. Kennelijk heeft men by het ontwerpen van dit plan vooral gedacht aan een mogeiyke poging van de in het Oosten Verloren gebieden. Alle Amerikanen is dit idee trou wens niet sympathiek, want vol gens dit voorstel zou de toe stand in het oosten worden ver stard en de in het communisti sche gareel geslagen satellietsta ten alle kans worden ontnomen zich daarvan ooit te bevrijden. Men mag zich afvragen of vele West- Duitsers om dezelfde redenen wel inge nomen zijn met het voorstel en of voor hen niet aanlokkelijker zou zyn een elas tischer positie tegenover Rusland, dus een neutraal herenigd Duitsland om uit deze vrije positie met Rusland te onder handelen over teruggave van bepaalde vroeger Duitse gebieden. TATAAR dit alles is maar theorie, want de Russen willen niets weten van het westelijk voorstel, zy hebben hun oude voorstel herhaald dat de invoe ring van een collectief veiligheidsstel sel in Europa vooraf zal gaan aan de hereniging van beide Duitslanden, wel ke hereniging dan een zaak van de re- Sindsdien is het met 1 voetbal bergafwaarts gegaan. Eerst zoetjes-aan, later als het ware hollend. Allerlei omstandigheden, te veel om op te noemen, soms ook van persoonlyke aard op de achtergrond, leidden er toe, dat het Nederlandse elftal een gemak- kelyke prooi werd. We verloren zelfs van Finland en de tegenstanders van a.s. Zondag, hetzelfde Noorwegen, maakten op 27 September 1953 in Oslo met een volkomen gedemoraliseerde en waardeloze Oranjeploeg korte metten. We werden compleet ingemaakt. We verloren daar met 4-0. En het zou een kentering betekenen. Ook onze doelcijfers tegen de Noren zijn niet best. Wij scoorden 13 doel punten, maar de Noren wisten onze doelman 20 keer te verschalken. Het Noorse elftal, dat a.s. Zondag de officiële Nederlandse ploeg party zal geven, vertegenwoordigt een bond, die met de Deense, amateuristisch is geble ven. De amateur-opvattingen in Noor wegen zyn buiten kijf. Meen echter niet, dat onze herboren ploeg daarom a.s. Zondag aan de Noren een zacht eitje zal hebben. Zo is het bepaald niet. En ik moet iedereen de illusie ontnemen, dat wij tegen de Noren een gemakkely- ke wedstrijd tegemoet gaan. Men her- innere zich hoe Denemarken vorig jaar, tegen alle verwachtingen in, in Amster dam het Nederlands elftal een gelyk spel afdwong en men moge zich voor gezegd houden, dat Noorwegen de reis Zuidwaarts doet met de vaste wil het Scandinavische voetbal op eervolle wijze te vertegenwoordigen. Ik zou me over deze wedstrijd niet graag aan een voorspelling willen wa gen. Mijn gevoel zegt, dat een Neder lands elftal, zoals dat vandaag kan sa mengesteld worden, mits het speelt voor wat het waard is, van de Noren zal kunnen winnen. Maar als dit gevoel ook zou postvatten bij onze spelers, zou ik zeer bevreesd zijn, dat deze overmoedige gedachte sterk in de kaart zal spelen van de Noren. Indien ons elftal aan de Noren het initiatief laat, zyn er gevolgen te vre zen, die het Nederlands voetbal weer een stuk achteruit brengen. Het Noorse elftal bestaat in het alge meen uit krachtig gebouwde, snelle en vooral wilskrachtige spelers. Eén van hun beste krachten is de 31-jarige spil Svenssen: hij is bijna 60 maal interna tionaal en hy is reeds geruime tyd aan voerder van dit Noorse elftal. De mees te Noorse spelers hebben routine, door dat zy herhaaldelijk voor hun land zyn uitgekomen. Hun doelman Hansen was 22 maal internationaal. De jongste spe ler is de stevige en technisch zeer be kwame rechtsbinnen, Arne Kotte. Hy is pas 20 jaar, maar staat reeds voor de tiende keer in de Noorse ploeg op gesteld. Wat laatstgenoemd protectoraat be treft kreeg het uiterste nationalisme nieuwe steun doordat de tot nog toe sterk pro-Franse pasja van Marrakesj El Glawi, hoofd der Berberstammen, biykbaar om zyn eigen positie te redden zich ook voor de terugkeer van sultan Ben Joessef op de troon verklaarde; onder de invloed van dit besluit heeft de reeds vertrokken sultan Ben Arafa nu ook definitief van de troon afgezien ten behoeve van Ben Joessef en staat niets meer, behalve een besluit der Franse regering, die eerder had ver klaard, dat hy nooit meer sultan zou worden, zyn terugkeer in de weg. Jongetje doodgereden. Het 4-jarig zoontje van de heer Van Loenen is te Leusden naby hotel „De Mof’, toen het plotseling de ryweg overstak, voor de ogen van zyn moeder door een truck met oplegger aangereden en gedood. De chauffeur van de combinatie, ko mende uit Doetinchem, reed, om te trachten het kind te ontwijken, tegen een boom en kreeg een hoofdwond. Hy moest uit de resten van de auto wor den bevryd. Flessengas oorzaak ontploffing. Dins dagmorgen zeven uur is het huis van de jachtopziener A. Saris aan de Mo lenweg in Diepenveen na een ontploffing in brand geraakt en geheel verloren ge gaan. Van de inboedel kon evenmin iets worden gered. De jachtopziener, wiens huis ook bewoond werd door een ge trouwde dochter met haar man, stak een gascomfoor aan, dat gestookt wordt met flessengas van buitenlandse af komst. Een ontploffing volgde en een steekvlam sloeg de jachtopziener in het gelaat. De man werd met ernstige brandwonden naar het St. Geertruiden- ziekenhuis te Deventer vervoerd. Knol van zes kilo. Boer de Groot Bra- mel uit Holterhoek, gem. Eibergen, heeft een knol gerooid van een halve meter lang en zes kilo zwaar. Granaat in kachel. Een kachel sprong uit elkaar, de ravage in een huiskamer was groot, maar er werd niemand ge wond, toen een granaat in een houtblok ontplofte. Het gebeurde Maandag in een woning aan de Klundertseweg te Ze venbergen waar een vrouw houtblokken op het vuur gooide. Inbraakbuit f3500Inbrekers heb ben bij een bezoek aan een woonhuis aan de Montfoortlaan te Den Haag sie raden ter waarde van f 3400 en f 100 vorstelijke bezoekers konden lopen op weg naar de crème calecne.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1