I ll KAPPIE IN HET WILDE WESTEN PUROL Gebr.WOLKE De komende Stadsnieuws wedstrijden klm De nieuwe D. farmer*// L heek vele voordelen- Voetbal Plaatselijk nieuws LEUKE VERRASSING voor de jeugd, bij aankoop van schoenen, laarzen en pantoffels Houdt de winter uil handen en voelen. BOLSWARD Huidgenezing GRATIS BIJ HENGST binnenbrand van schrijnend maagzuur Onmiddellijk te doven INGEZONDEN MEDEDELING dit gezelschap Bert Reins de VERKRIJGBAAR BIJ alle de competitie afgebr. 3 0—1 0—1 0—1 de voor derd. Doet als velen en koopt de beste brandewijn en jenever voor de laagste prijzen, bij Brandsma, Snekerpoort, Kade, 2e deur 0—1 remise Huidzutverheid - Huidgezondheid 1—0 1—0 1—0 1—0 n ONTHOUDERSVERGADERING Maandag 7 Nov. werd er samen met de I. O. G. T. een propaganda-avond belegd. Het Forum der F. P. C. uit Leeuwarden was hierbij aanwezig. Er kwamen heel wat vragen naar voren, deze werden op een vlotte wijze door het Forum be antwoord. Ook verleende de heer L. Roode Sr. hieraan zijn medewerking. Door de Zangver. „Voorwaarts” werden enige mooie liederen ten gehore gege ven. Verder waren er nog een paar goochel kunstjes te zien. Het geheel werd om lijst door accordeonmuziek en wel door twee jeugdige accordeonisten hier ter stede. Nadat men met elkaar nog een strydlied had gezongen, sloot de voorzitter deze goed geslaagde avond. bezochten, worden afgeranseld. En dit brengt één slachtoffer, Dugan, er toe om nu toch maar eens de justitie te gaan inlichten. De volgende dag. in het ruim van een schip werkend, krijgt Du gan „toevallig” een kist op zijn hoofd en is dood. Deze gebeurtenissen en de omgang’ met de meisjesachtige, maar niet berusten de Edie maken in Terry iets wakker. Hij krijgt bewondering voor die enkele mensen, die dapper durven opkomen voor recht en eer. Hij wordt verliefd op Edie en zijn rol bij de moord op haar broer drukt nu zwaar op zijn geweten. 0«r!(.r(e sW ru9filoo>en aan 1ste klas: ElzingaVisser Van der DuimMulder Dijkstra—Van der Weg De partij ElzingaVisser is ser gewonnen gegeven, kwaliteitswinst en voordeel. Verder spelen zou toch tot mat leiden. Mulder kon het deze keer niet tegen Van der Duim bolwerken. Het eindspel van Van der Duim was brillant. Van de Weg kon in het middenspel de belangrijke centrum-pion niet handha ven en dit leidde tot ineenstorting van de verdediging. SCHAAKNIEUWS Het schaakseizoen 1955-’56 is reeds be gonnen en Dinsdag j.I. kwamen weer vele schaakliefhebbers in het Convent bijeen. Het verloop van de partijen was als volgt: 2de klas: BonnemaAndringa ScheltingaHoekstra BoschVan Houten BijlsmaOord De VriesVan der Eems Alle spelers kozen de centrumopening. Meestal werd na de 7de of 8ste zet ge speeld naar eigen inzicht. Opmerkens- waardige varianten op bekende thema’s deden zich niet voor. Sprakeloos van schrik staarde de Maat naar de re volver, die de kerel op hem gericht hield. ,.Zeg, zou je niet eens antwoorden, als je iets gevraagd wordt?” snauwde de man hem toe, „ik vroeg je of je dit geen mooi blaffertje vindt.” „J..j..ja,” stamelde de Maat, „een h. heel mooi blaf. blaf..blaffertje.” „Je hoeft er niet zo bij te blaffen,” grijnsde de booswicht, „maar goed, je vindt dit schietertje dus mooi. Dan mag je hem van me kopen.voor AL het geld, dat je bij je hebt!” Bevend gaf de Maat al zijn zakcenten over, die hij voor aankoop van prentbriefkaarten bestemd had en wilde er van door gaan. Maar een scherp „HALT” deed hem ver stijfd stilstaan. In de 4e klasse krijgen de leiders kans hun positie te verstevigen. Friso ontvangt Buitenpost en Tijnje krijgt Bakhuizen op bezoek, wat, ver rassingen niet meegerekend, winst voor de beide thuisclubs zal betekenen. Ook Freno krijgt het zo op 't oog niet al te moeilijk, maar het wispelturige Stiens kan vooral thuis soms geweldig uit haar slof schieten en dan kan elke tegenpartij maar oppassen. Ondanks dit houden we het toch op Freno. Oosterlittens gaat naar Lemmer. Nu eindelijk de eerste winstpunten binnen zijn, zullen er wel meerdere volgen. In ieder geval één puntje kan er Zondag Wel overgehouden worden. C. A. B. heeft Zondag een thuiswed strijd tegen M. K. V. Wil rood-wit een woordje meespreken, dan dient tegen de Leeuwarders gewonnen te worden. Gemakkelijk zal het niet gaan, vooral nu C. A. B. zeer waarschijnlijk met 3 invallers zal moeten aantreden. Ondanks deze handicap kan deze ont moeting o.i. toch wel tot een goed einde worden gebracht, maar alleen dan wan neer allen zich de volle 90 minuten ge heel geven. VISAFSLAG MAKKUM. Aanvoer 31-10 t.m. 5-ll-’55 aan de visafslag alhier: Schieraal Rode aal Snoekbaars Baars Snoek Voorn Bot Spiering Zalm 1—0 1—0 door Vis- Elzinga had daarbij positioneel OPBRENGST COLLECTE BURGWERD. De V.H.V.-collecte te Burgwerd bracht f 35.op. FILM VAN DEZE WEEK On the waterfront Terry Malloy, havenarbeider en ex- bokser, krijgt van zijn vakbondleiders opdracht zyn collega Joey Doyle naar het dak van zijn huis te lokken. Tot zijn schrik wordt Joey door handlan gers van het dak naar beneden gegooid. De leiding van de vakbond is namelijk in handen van gangsters geraakt en Joey was begonnen de justitie in te lichten over hun uitzuigerijen. De jon ge Terry is wel verhard, maar de moord op Joy schokt hem toch. Joey’s zuster Edie begrijpt, dat Joey niet per ongeluk naar beneden viel en probeert inlichtingen te krijgen omtrent de daders, ook bij Terry. Maar de arbeiders hebben geleerd te zwijgen, omdat praten levensgevaarlijk kan zijn. Ook pastoor Barry, die de mis standen wil bestrijden, stoot op de zwijgzaamheid van de mannen. Enkelen, die een door hem belegde samenkomst JAARVERGADERING IJSVERENI GING „BOLSWARD” Maandagavond werd op de bovenzaal van „de Doele” de jaarvergadering der Ijsvereniging „Bolsward" gehouden. Voorzitter J. van der Klei kon in zijn openingswoord het welkom toeroepen aan 20 leden, gezien het groot aantal leden te weinig, maar toch een vooruit gang bij 1954, toen er buiten het be stuur slechts 2 leden aanwezig waren. Voordat met het afwerken van de agen da werd begonnen, herdacht de voor zitter de in het afgelopen verenigings- jaar overleden oud-voorzitter en ere voorzitter, de heer Bouke Falkena, die vanaf de oprichting gedurende 18 ja- ren als voorzitter de vereniging heeft geleid op een manier, boven alle lof verheven. Bolswardia speelt Zaterdag de revan- che-wedstrijd tegen Workum 2. Vorige week werd tegen de verwachting in met 3-1 verloren, groen-wit heeft dus nu iets goed te maken. Alhoewel de thuis club de handen vol zal krijgen, toch ge- van zal op een wordt nu zó verpakt dat het voortaan altijd plakt. Onverschillig hoelang U met een potje Gluton wenst te doen, het zal blijvend aan die eis voldoen. R. E. S. staat Zondag een moeilijke wedstrijd te wachten, n.l. in Sneek te gen W. Z. S. Hier komen 2 oude rivalen tegenover elkaar te staan, waarvan ver wacht kan worden, dat beide tot het laatste fluitsignaal verbeten zullen vech ten voor de overwinning. Zowel voor R. E. S. als voor de grote schaar supporters, die ongetwijfeld mee naar Sneek gaan, hopen we, dat de 2 winstpunten in de wacht gesleept wor den. Ónmogelijk is het niet, maar ons inziens geldt voor de Snekers hetzelfde, zodat we ons deze keer maar niet een voorspelling zullen wagen. Zowel voor R. E. S. als W. Z. S. bete kent de zege een sprong naar de kop groep, doch de nederlaag zeer waar schijnlijk een tuimeling naar beneden. Wie zal met de eer gaan strijken Voorlopig blijft dit nog een groot ge heim. Een 2e belangrijk treffen vindt plaats in Harlingen, waar Steenwijk op bezoek komt. Een verdeling der punten kan hier wel eens het resultaat zijn. Jubbega gaat naar BI. Boys, voor de Snekers lijkt ons dit niet bijzonder hoop gevend, evenals voor De Kooi dat Oly- phia op bezoek krijgt. M. S. C. krijgt G. A. V. C. op visite, we hebben het op een kleine zege voor de Meppelers. De verliezer bij Bergum D. O. G. komt gevaarlek dicht bij de rode lantaarn te staan, zal het D. O. G. zijn? K. A. B. SCHUTJASPARTIJ Aan deze wedstrijd namen 74 spelers deel. De prijzen werden gewonnen door G. Terbraak en Joh. van der Hoek; P. Pal- stra en J. Bonthuis; G. de Jong en B. Brouwer. De troostprijzen door: B. Oosterbaan én J. Altenburg; Joh. P. de Boer en Th. Sybrandy; D. Bakker en G. Visser. De poedelprijzen door: S. Palstra en G. Brouwer; R. Huisman en H. van der Zee; E. Yntema en P. Altena. IN RAER FORSIN WYTMARSUM. Yn it forslach fan de iepening „Griene Krüs” gebou stie twa kear Spaarbank Wytmarsum”, dit moat wêze de „Nuts Spaarbank te Arum”. 523 l/2 kg f 1.10—2.30 8411/2 kg f 0.65—0.92 373 l/2 kg f 0.53—0.60 66 1/2 kg f 0.410.44 9 kg f 0.80—0.83 520 1/2 kg f 0.05—0.06 406 1/2 kg f 0.30—0.37 8.490 1/2 kg f 0.18—0.31 4 1/2 kg f 2.20—1.40 COLLECTE VOOR DE BLINDEN Ons werd gevraagd een vriendelijk stukje te willen schrijven naar aanlei ding van de komende collecte ten bate van verschillende inrichtingen voor blin den, o.a. voor het Chr. tehuis Bartimeus Het is n.l. zo, dat een blinde niet lan ger beschouwd behoeft te worden als een „ballast” van de samenleving. Door moderne onderwijsmethoden enz. is het mogelijk ook van hen, die mis deeld zijn èn om welke reden dan ook het gezicht moeten missen, volwaardige leden van de samenleving te maken. De opleiding kost veel geld en. de beschikbare gebouwen hebben helaas te weinig capaciteit om aan alle aanvra gen tei kunnen voldoen. Zij, die over hun gezichtsvermogen mo gen beschikken, zullen dan ook gaarne willen offeren om het leed van de mede mens te verzachten. Wèl merken we op, dat wij helaas niet altijd ruimte en gelegenheid hebben een redactionele aansporing „voor een goed doel” te plaatsen. Er zou immers iedere week wel een aanbeveling te schrijven zijn en dit kart heus niet. VERGADERING MAKKUM, 7-11-55. Onder leiding van de voorz. D. Dijkstra hield de Midden- standsver. „Makkum” een zeer goed be zochte en geanimeerde vergadering in Hotel de Zwaan” Hoofdschotel van deze avond was de a.s. St. Nicolaasactie. Ge zien de goed geslaagde actie verleden jaar, sprak de vergadering zich uit om het weer op die manier uit te voeren Voor de kin deren zal een attractie op touw gezet wor den. COMPETITIE SCHAAKCLUB MAKKUM De uitslag van van de schaakclub „Landou” is als volgt: 31 October: K. Hibma H. Genee De VriesBruinsma Werkhoven Wiersma Tyseling W. Genee 7November: Tyseling Werkhoven De Vries Wiersma H. Genee de Leeuw Met groot beleid heeft hij de Ijsvereni ging door moeilijke perioden heenge- loodsd. Staande herdacht de vergade ring de heer Falkena met enige ogen blikken stilte. In zijn openingswoord deelt de voorzit ter verder mee, dat de afgelopen winter voor de ijsvereniging goed is geweest. Ondanks vernieuwing van de verlichting en aanschaffen van een 50-tal vlaggen, dat een aderlating betekende van ruim f 1300.kon de penningmeester de boeken toch nog afsluiten met een voor uitgang van pl.m. f 200. Minder optimistisch liet de voorzitter zich uit over de houding van het Da gelijks Bestuur der Gemeente ten op zichte van de ijsvereniging. Naar aanleiding van het conflict destijds met de Paardensportvereniging te Bols ward meende het gemeentebestuur on geveer 6 jaar geleden het beheer van de ijsbaan (waarin de ijsvereniging f 8000.had geïnvesteerd) aan de ijs vereniging te moeten ontnemen. Na een keurige omrastering te hebben aangebracht, kon de ijsvereniging haar eigen baan weer inhuren voor 5 jaar tegen een huur van f 500.per jaar. Hoewel niet van harte, heeft het be stuur destijds, in hoofdzaak om de hon derden leden, dit aanbod geaccepteerd. 1 November j.I. waren de 5 jaar ver streken. Voor opnieuw in te huren, wilde het bestuur der ijsver, de redactie van het contract op enkele punten iets hebben gewijzigd. In een onderhoud met B. en W. lieten B. en W. zich niet onwelwillend uit, maar dezer dagen kreeg’ het bestuur een schrijven van B. en W„ dat zeer teleur stellend was. Van officiële zijde schijnt men nog steeds niet te kunnen inzien, welk een belangrijke plaats de ijsvereniging in de Bolswarder gemeenschap inneemt. We noemen alleen maar het feit, dat alle kinderen tot en met 14 jaar, ook al zijn de ouders geen lid, vrije toegang op de baan hebben. De baan kan dan ook niet onder water worden gezet, vóór hij opnieuw is ingehuurd. De voorzit ter hoopt, vooral om de leden, dat beide partijen nog tijdig tot een accoord zul len komen. De notulen en vooral het uitgebreide jaarverslag van de secretaris wordt door de vergadering met een hartelijk applaus beloond enonveranderd goedge keurd. Zo al eerder is vermeld had penningm. J. Siemonsma, ondanks de hoge uit gaven, nog een batig saldo van pl.m. f 200.Ondanks het ontbreken van de kascommissie, wordt ook zyn beleid met een gul applaus goedgekeurd. In de kascommissie voor 1956 worden benoemd de he-ren J. Visser en K. King- ma. De aftredende bestuursleden Sj. Huis man, J. van der Klei en C. Osinga wor den met grote meerderheid van stem men herkozen. De volgorde van de te houden wedstrij den laat de vergadering aan het be stuur over. De voorzitter deelt mede, dat ter nage dachtenis aan wijlen de heer B. Falke na een Bauke Falkena wisselbeker zal worden ingesteld, die jaarlijks bij een der grote rijderijen zal worden verre den. Vervolgens komt aan de orde het voor stel van het bestuur, de contributie te verhogen van f 1.50 tot f2.Verge leken met andere ijsbanen is de contri butie hier erg laag. Enige leden stellen voor de contributie te brengen op f 2.50. Het bestuur ont raadt dit, waarna de contributie vast gesteld wordt op f 2. Van de rondvraag werd nog door ver schillende leden gebruik gemaakt en ’t bestuur nog enige nuttige wenken ge geven. Het was ongeveer 11 uur, dat de voor zitter deze geanimeerde vergadering sloot met een dankwocrd aan de leden voor hun aanwezigheid, de hoop uit sprekende dat het komende jaar in alle opzichten goed mag zijn voor de ijsver eniging „Bolsward”. B. B. G. EN GEMEENTE POLITIEK De B. B. G. (Bolswarder Belangen Ge meenschap) heeft enkele belangrijke initiatieven genomen. Als eerste geldt zodanig zonder twijfel de Maandag a.s. te houden vergadering, waar Ir. H. J. Meysing, assistent van Prof. Froger, te Delft, de stedebouw- kundige, die o.a. opdracht kreeg een Saneringsplan te ontwerpen, over dit saneringsplan spreken. In een volgende vergadering zullen waarschijnlijk verschillende fractievoor zitters uit de gemeenteraad zitting ne men in een Forum. De eerstgenoemde vergadering, waar ook middenstandsproblemen ter sprake komen, wordt gehouden in samenwer king met de W. A. C. DORPSBELANG BIJEEN ZURICH. Dezer dagen kwam Dorpsbe lang in vergadering bijeen in de consisto riekamer der Ned. Herv. Gemeente. Voor zitter Kuipers kon aan 28 .eden 't welkom toeroepen, waarna vervolgens de secre taris, de heer Joh. Bouma de notulen voor las, welke onveranderd werden goedge keurd. De voorzitter deelde hierna mede, dat de ANWB er niet toe kon besluiten tot het plaatsen van een richtingsaanwijzer naar Ping'um. Besloten werd om het ge meentebestuur hiervan in kennis te stel len. De voorzitter las nog een brief voor van de gemeente afkomstig wat betrof het bevrijdingsfeest en de nog te plaat sen zandbak, en dat het dempen van de z.g. Put f 100.000.moet kosten, om het verkeersprobleem op te lossen. Verder tippen we: Hielpen 2-Bolswardia 3: Hielpen wint. Bolsw. IA-Workum 2A: Bolsw. wint. Zeerobben 1B-Bolsw. 1B: Zeerobben wint. W. Z. S. 3-C. A. B. 2: C. A. B. wint. R. E. S. 3-L. S. C. 4: R. E. S. wint. C. A. B. LA-Lemmer IA: C. A. B. wint. C. A. B. 2A-W. Z. S. 2A: W. Z. S. wint. R. E. S. 2A-Sneek 3A: R. E. S. wint. Bl. BoyslB-C. A. B. 1B: gelijk spel. „Je vergeet de revolver, die je van me gekocht hebt,” grinnikte de kerel, „of dacht je soms, dat ik je beroven wilde? Kom, ik zal je nu even uitleggen, hoe dit dingetje werkt. Kijk, ik richt hem op je.haal de trekker over en. En de Maat, die zichzelf reeds dood waande, staarde ver bijsterd naar het vlammetje, dat op de revolver brandde. Het was een revolver-aansteker! De kerel duwde de aan steker in de hand van de totaal verblufte stuurman en ging vergenoegd heen. „Deze dingen zijn gemakkelijk aan groentjes te verkopen,” mompelde hij, „als je het maar goed aanpakt.” P.V. „DE LUCHTPOST” Op de 1.1. gehouden vergadering, als besluit van de wedvluchten, had tevens bekendmaking en prijsuitreiking der wedvluchten plaats. De uitslagen zijn als volgt: Kampioen Vitesse: 1. A. Wierdsma 4827 pnt. 2. Gerritsma 4644. 3. H. Postma 4509 pnt. Midfondkampioen1. B. Sikkes 3886 p. 2. H. Postma 3819 p. 3. E. Meinen 3818 pnt. Kampioen Fond. 1. Y. Bonnema 3513 p. 2. Wierdsma 3138 p. 3. Meinen 2882 p. Kampioen jonge duiven: 1. Bonnema 5716 p. 2. Postma 5555 p. 3. Meinen 5551 p. Kampioen navluchten: 1. Gerritsma 3735 p. 2. Meinen 3518 p. 3. Veltman 3498 p. Generaal kampioen: Bonnema 16294 p. 2. Wierdsma 16008 p. 3. Meinen 15718 pnt. Kampioen jonge duif: Eigenaar Meinen met duif no. 55-779946, Met Rennies. Bevrijd U van dat hinderlijke, bran dende gevoel op Uw maag. Neem Rennies. Rennies helpen iedereen altjjd dadelijk. Laat U het genot van een smakelijke, pittge maaltijd niet bij voorbaat bederven door angst. Met Rennies is de narigheid van „ver keerd vallen” uitgesloten. Als Uw maag „onveilig” seint, vlug één of twee Rennies en wég zuurbrand, wèg pijn. Simpel om in te nemen en nog smake lijk ook! loven we niet, dat voor de 2de maal de Workumer reserves verloren worden. We hebben het dan ook kleine zege voor Bolswardia. H. J. S. C. ontvangt Woudsend, voor de leiders betekent dit oppassen. Wan neer de thuisclub echter geen risico neemt, kunnen ook thans weer 2 pun ten aan het totaal worden toegevoegd. Makkum gaat naar Oeverzwaluwen en zal zeker niet nalaten de volle winst mee terug te nemen. Bij C. V. v. u. -x. V. C. zal de uitslag niet ver van een gelijk spel komen te liggen, een verdeling der punten is hier zeer goed mogelijk. ■k ,n de rug De heer De Jager stelt zijn tuin disponi bel voor het plaatsen van een zandbak. Het stopverbod in het dorp en ook de rijksweg bracht de tongen danig in bewe ging. Besloten werd om bij de 2e Kamer aan te kloppen voor een einde voorrang en een inhaalverbod aan beide kanten van de weg en eventueel maximum snelheid. De aftr. seer. J. Bouma, welke niet herkiesbaar was, werd toch met algemene stemmen herkozen. Er is geen betere secre taris, aldus de leden. Een voorstel van het bestuur om een bij drage van f 50.voor het Frysk Orkest af te zonderen, ging niet door. Zo moge lijk zal er een huis aan huis collecte wor den gehouden zonder verplichting. In de rondvraag kwam ter sprake dat het dorp momenteel zonder melktapper zit, hetwelk voor de vrouwen zeer lastig is, omdat ze het witte vocht thans zelf moeten halen. Er zal een oplossing gezocht wor den. Vervolgens werd gesproken over de wenselijkheid van een lichtpunt midden in het dorp, bij de beide bruggen en bij de vaart bij de conservenfabriek, het schil deren van de wachthokjes en over de brie venbus, die een vijftal buitenlandse na men dient te hebben vanwege het toeris me. Bij elven sloot de voorzitter Kuiper enyde matig bezochte vergadering. MARKTO VERZICHT Hoewel men dit direct na de „Bolle- tongersdei” op een „stille Donderdag" (d. w. z. een martkdag, waarop geen melkgeld wordt uitbetaald) niet zou verwachten, was het gisteren op de marktdag constant gezellig druk. Hoewel de aanvoer gering was, was het toch vooral in de marktcafé’s, een en al bedrijvigheid. Het was als vanouds een recht gezel lig „onder ons”, waarbjj intussen heel wat pietermannen werden verwisseld. Wat de notering van het kleinvee en pluimvee betreft, deze taxeren wij ge lijk aan die van de vorige week. Een beetje kaal was de markt intussen wel, nu de trotse armenturen, die eens nachtelyke automarkt behoedden duistere handel, werden verwij- JAARL. FEESTAVOND MAKKUM. Zondagavond j.I. hield de R.K, Vrouwen Gemeenschap onder lei ding van mej. Koelemans haar jaarlijkse feestavond. Voor deze avond was wel be langstelling daar vrijwel alle parochianen aanwezig waren. De krite Roomk Frysk Boun van Leeuwarden voerde op „Rinse forsint him”. Van het prachtige spel van dit gezelschap is volop genoten, vooral dat van Adema senior als Durkom. Pastoor Sanders dank te de spelers voor hun bereidwilligheid om in Makkum op te treden Spreker vond het erg jammer, dat hij de Friese taal nog niet voldoende verstaat, maar hoopte een volgende keer dit wel te kun nen. Deze geslaagde avond werd besloten met een gezellig dansje, waarbij Henk de Vries de leiding gaf en Cc.” E.cir.; dc muziek verzorgde. DE L.R. „DE DONIA’S” 15 JAAR WOMMELS. Bovengenoemde vereniging heeft dit jaar 15 jaar bestaan. Dit feit ho pen de leden feestelijk te vieren op 14, 16, 18 en 22 Nov. a.s. te weten de drie eerste avonden in Wommels in café Gerbens en de 22 Nov. bij v. d Heide in Itens. Het programma ziet er aantrekkkelijk uit, n.l. ’s Maandagsavonds trekking van de verloting van de merrieveulen, ter waarde van f 500.Opvoering van het Ju- bileumstukje „15 j. Donia’s”, speciaal geschreven door de toneelschrijver Y. C. Schuitmaker van Leeuwarden. Daarna op voering van het fleurige toneelstuk in 3 bedrijven van dezelfde bekende schrijver „Don Pedro". Wie vorig jaar de „Bungalow” gezien heeft vindt hier in „Don Pedro” het ver volgstuk met dezelfde figuren als Oepy Tsjoeke Tsjoeke, Muoike Syppv en de deurwaarder v. Hitzum, allen in dezelfde rollen. Woensdagavond staat de Ringrijderij in het middenpunt der belangstelling, n.l. de grote prijsuitdeling va.n de Ringrijderij, gehouden op 10-9-’55 j.I. Vrijdag- en Dinsdagavond herhaling van het vorengenoemde. AUTO VERDWENEN EN WEER TERUG ARUM. De heer R. Y. had zijn auto te Leeuwarden geparkeerd. Toen hij naar huis zou rijden was de wagen verdwe nen. Later vond men deze even buiten Leeuwarden terug, in een berm gereden, zodat de heer Y. de volgende dag al weer gebruik kon maken van z’n auto. PLATTEL ANSFAMMEN GEAR Op 1 Nov., de middels om 2 üre kamen de Chr. Plattelansfammen wer foar ’t earst byien yn dit winterhealjier. Nei de iepening troch en ynlieding fan de liedster juffer Visser, waerd in bi- gjin makke mei it flechtsjen fan in pitryttaffelboardsje. Elts hie hjir wol nocht oan en nei in middei fan fül arbeidzjen hiene se al- legearre al bast in matsje klear. Under de bidriuwen troch waerd der in oare skriuwster en in algemien bistjürs- lid keazen. Skriuwster waerd juffer I. Reitsma fan Piaem en bistjürslid juffer A. Postma fan Eksmoarre. De liedster bitanke de skiedende skriuwster foar alles hwat hja foar de foriening dien hat. Dizze middei koe der wer in ny lid yn- skreaun wurde. ANDANTE VOOR DE K. R. O. Naar aanleiding van het optreden van „Andante” in het klankbeeld ter gele genheid van 5 eeuwen stadrecht, heeft „Andante” een uitnodiging ontvangen om in de Studio te Hilversum mede te werken aan de uitzending Musicerende dilettanten. De opname heeft plaats a.s. Maandag 14 Nov. Uitzending 26 Nov. om 14.4015.15.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2