roar DE RUSSISCHE GLIMLACH MAAKTE PLAATS VOOR GRIJNS DE OPBOUW VAN HET LEGER KRISKRAS door Nederland Dl Verenigde Staten willen echter U geen levering van deze goederen aan het Oosten, als men het niet eens wordt over de ontwapening, of liever, de be perking der bewapening. Het Westen wilde inzake de verbetering der niet- politieke contacten meer vrijheid van beweging voor toeristen en ongestoord radioverkeer, maar de Russen moeten daar niets van hebben, zij willen voor hun land zeker isolement handhaven en zfln blijkbaar bang voor Westerse be ïnvloeding van het Russische volk. Duidelijk is ter conferentie gebleken, dat de sleutel voor overeenstemming in Europa ligt in het Duitse vraagstuk, een kwestie waarvoor het Westen nooit warm zou zijn gelopen, als de Sovjet unie na de oorlog niet een dergelijke expansiezucht had getoond, gepaard aan zeer sterke bewapening en een neiging tot inmenging in de binnenlandse aan gelegenheden van andere landen, dat het Westen zich daar tegen te weer moest stellen en een defensiesysteem vormen, waarin West-Duitsland onmis baar was. e üs hjoed p p to sizzen Buitenlands Overzicht Tussen Arabië en Israël wil het niet boteren Vele onzekerheden werken verlammend d. Zilveren filmpjes Conferentie Het gordijn blijft dicht STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat hat Cfal) in mineur gesloten J 51e Jaargang No. 90 Vrijdag 18 November 1955 De Jong’s Nieuwsblad De wraid is gjin prottersaei toezicht KAMEROVERZICHT 2de week November 1930 te LS. i f m Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Grote pluimvee- en konijnententoonstel, ling te Wommels. er et jn et ir as eb Het R.K. Jongenspatronaat te Bolsward bestond 25 jaar. De feestelijke bijeen komst stond onder leiding van de voor zitter, dokter S. Andela. Bolsward heeft een nieuwe motorspuit. De straal kan wel 10 m. hoog schieten. Daar motorspuiten vaak op de hache- Ijjkste momenten kuren hebben, blijven de handspuiten voorlopig in reserve. De R. P. S. had te Bolsward in de afge lopen maand een inleg van f 1990.98 (men vergelijke dit cijfer met de thans onder stadsnieuws genoemde). Beschikbaar 3 beren bij A. Veninga, Schettens. Op de kritegearkomste fan de Krite Boalsert sil de Fryske toanielskriuwer Y. Schuitmaker foardrage üt syn eigen wurk (De Sang fan ’e tiid). De eerste waterstralen van de intercom munale waterleiding te Leeuwarden zijn Makkum binnengekomen. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K5157) Nederland’s grootst gegraven dok in aanbouw bij de N. D. S. M. wordt 26 November a.s. officieel in gebruik gesteld. De foto toont een overzicht van het gegraven dok, dat bijna gereed ia. De werklieden doen bij dit grote werk wel erg nietig aan. Lengte 245 M., breedte 40 M. Er gaat 90.000 M.3 water in en er komen 4 hijskranen bij. De waterdiepte boven de kielblokken bedraagt 8.40 M. Ze kunnen wel naar huis toe gaan, En trek daar aan de touwen, Laat niemand langer in de waan Van onderling vertrouwen. Weef verder elk zijn kronkellijn, Eenheidsplan zal niet slagen, Wij voelen achter het gordijn, Kan 't nog geen licht verdragen. PIET. de ik te r, Bols wards Nieuwsblat ir in ig d, JD steling tussen twee groepen van nog ongeveer gelijke sterkte, waarvan de tegen het Westen meest onverzoenlijke zich concentreert rond het ministerie van buitenlandse zaken. Want het is haast ondenkbaar, dat Molotoff ook zelfstandig is gekomen tot de agressie ve Russische politiek in het Midden Oos ten de wapenleveringen aan de Ara-1 bische staten welke de mislukking van Genève als het ware inleidde. men vijf divisies in stand houden en vervangen met f 1350 millioen per jaar? Het is een nijpende vraag. Minister Staf gaat daaronder gebukt. Bnnen enkele weken vertrekt de be windsman naar Canada en Verenigde Staten om eens poolshoogte te nemen. Van de Kamer uit heeft men hem al te verstaan gegeven, dat hij de Amerika nen duidelijk moet maken, dat zij re kening moeten houden met de positie van een klein land, dat zijn verplichtin gen altijd trouw is nagekomen. Misschien zal dit helpen. De enige afge- blanken, die in overgrote meerderheid wel zullen stemmen op de nationalisti sche partij, zuster van die in Z.-Afrika welke voor totale aansluiting bij Z.- Afrika is. Ds J. Op ’t Holt, Geref. predikant Bolsward viert zijn 40-jarig ambtsjubi leum. We schrijven dit overzicht vóór de conferentie van Genève formeel geëindigd is, zodat nog een verrassing mogelijk blijft, maar zoals de zaken zich laten aanzien, zal men zonder enig resultaat uitéén gaan. Dat leek verleden week, toen de besprekingen over de Duitse hereniging mislukten al waarschijnlijk, omdat zonder een accoord over het Duitse vraagstuk ook overeenstemming over een Europees veiligheidsstelsel onmogelijk werd. En daarom weer moesten de besprekingen over de kwestie der ontwapening mislukken en om dit laatste kon ook de discussie over verbetering der niet-politieke contacten niet tot succes leiden. Want de Russen hechtten, wat dit laatste betreft, vooral ook aan uitbreiding van de handel en speciaal aan hervatting van de levering van wat men noemt stra tegische goederen door het Westen aan het Oosten. Overheidsinvesteringen. Verleden week heeft de Tweede Kamer een motie Lucas (k.v.p.) aangenomen om ook de overheidsinvesteringen te be perken. Dit omdat er maatregelen zijn genomen om de investeringen van het particuliere bedrijfsleven enigszins af te remmen. Tegen de motie waren de socialisten en communisten. Minister v. d. Kieft heeft zich danig geweerd. Zijn grote bezwaar tegen dit voorstel was de vaagheid. Waarom deze algemene kreet en waarom niet precies aangegeven op welke punten er bezui nigd kan worden? Daar had de Kamer geen zin in, om dat zij dit niet kan bekijken. En zo waren we weer verzand in het jaarlijkse onbevredigende debat. Enerzijds is er de Kamer, die klaagt over de hoge overheidsuitgaven. Anders- zijds antwoordt de regering ieder keer Potkijken mag je niet gegund, Weg zijn de mooie dromen, Men blijkt nog op geen enkel punt Nader te zijn gekomen. Het debatteren meer dan moe, Openheid leek elk juister, Maar ’t ijzeren gordijn blijft toe, Alles nog even duister. Er is weer druk geconfereerd. Tussen de wereldgroten. Er wordt ten stelligste beweerd, Dat ze zijn opgeschoten. Maar nu staan plots de zaken stop, Men zeurde al een tijdje, Toe, jongens, trek ’t gordijn wat op, Dat blijkt een zwaar karweitje. Het was de Stalinistische politiek, wel ke het Westen tot tegenmaatregelen dwong. Toen in Juni van dit jaar op de eerste conferentie van Genève de regeringsleiders der Grote Vier elkaar ontmoetten, onder wie de nieuwe Russische premier Boel- ganin, meende men wel, dat er een nieuwe periode in de interna tionale politiek was aangebroken, de glimlach van Genève scheen over de wereld, maar lang heeft men zich niet in de warmte ervan mogen koesteren, want op deze tweede conferentie werd het al spoedig heel kil en het Westen begon zich te verwonderen over de weer gewijzigde houding der Russen. Zo zelfs, dat men wel tot zeer gewaagde gissingen is gekomen. De gewaagdste is misschien wel deze, dat de groep in Rusland, die naar een betere verstand houding met het Westen wil koersen, Molotoff, de laatste vertegenwoordiger van de Stalinistische politiek in de hoogste Russische regionen, tracht weg te werken door hem straks, te Moskou teruggekeerd, verantwoordelijk te stel len voor de mislukking van de tweede conferentie te Genève. Het is natuurlijk mogelijk, dat deze gis sing juist is, maar dan moeten we wat er zich thans te Moskou afspeelt, toch breder zien dan als een strijd tegen één man, Molotoff, doch meer als een wor- Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en opnieuw: geef dan zelf de bezuinigin gen aan, waartoe de Kamer niet in staat is. Zo zit men in de vicieuze cir kel. En toch gaat het hier om een zeer belangrijke zaak. We staan voor het probleem dat het budgetrecht van de Kamer niet meer doeltreffend gehan teerd kan worden. De Kamer kan het niet meer bekijken, maar tegelijk klaagt zij. Dan is er toch maar één oplossing? Wat ligt er meer voor de hand dan dat zij naar methodes zoekt, waardoor het budget weer een machtig wapen wordt Dat zij inderdaad de regering weer kan controleren. In verscheidene perscommentaren ia reeds op de wenselijkheid daarvan gewe zen. Het is duidelijk dat men dan zal moeten afstappen van de huidige me thode. Het staatsrecht op dit punt moet waarschijnlijk wel op de helling. Maar staatsrecht mag geen tyran zijn. Een onderzoek naar buitenlandse systemen op dit gebied zal geen kwaad kunnen. Hopenlijk durven onze Parlementsleden dit aan, want zo gaat het niet langer, Viering 5 Mei in 1956. De regering ver trouwt, dat de Nationale Bevrijdingsdag ook in 1956 waardig zal worden gevierd en zij zal dit gaarne bevorderen. Dit verklaart minister-president dr. W. Drees in een nota aan de Tweede Ka mer. Maar de jaarlijkse herdenking zal uiteraard niet het zeer bijzondere ka rakter kunnen dragen dat de 10-jaar- lijkse herdenking heeft gehad. Man. 63 jaar verdronken. Maandag avond is de 63-jarige paardenhandelaar en pensionhouder W. Bosscha te Hee- renveen nabij zijn woning te water ge raakt en verdronken. De man is vermoe delijk door de duisternis misleid. Het stoffelijk overschot is Dinsdagmorgen opgehaald. Drastische reorganisatie bjj de Lyempf. Tussen de Coöperatieve Condensfabriek ..Friesland” te Leeuwarden en Lijempf (Leeuwarder IJs en Melkproducten Fa brieken) is overeenstemming bereikt over de verkoop van een 7-tal Lijempf- fabrieken aan de Condens. Dit houdt in, dat van 26 November af de Friese be drijven in Berlikum, Dokkum, Workum, Sloten en Wolvega, benevens die in Kuinre en Steenwjjkerwold in Overijsel door de Condens zullen worden geëx- ZAGENBLIKKELIJK is de winst van het fiasco van Genève voor het Westen. Niet alleen de Westelijke vol ken, maar ook velen in West-Duitsland zullen immers in de overtuiging ge sterkt zijn, dat er niet met de Russen valt te praten, zolang ze in hun huidige houding volharden. Maar hoelang zal die stemming in W.- Duitsland de overheersende bljjven, bij de felle oppositie, die daar jegens de regering-Adenauer bestaat; feitelijk al leen z(jn eigen partij, de Chr. Dem. Unie staat achter zijn buitenlandse politiek, de andere wensen, de ene meer dan de andere, de één vroeger, de ander later, diplomatiek overleg met Moskou over de Russische voorwaarden voor een her eniging ook al zou deze hereniging dan mogelijk een uittreden van West-Duits- land uit de Navo tengevolge hebben; de Russen sturen dan ook niet voor niets een hunner beste diplomaten, Zorin, als ambassadeur naar Bonn. Voor de verdere ontwikkeling van de betrekkingen tussen West en Oost moet men waarschijnlijk de komende maan den minder naar Washington en Mos kou zelf zien dan naar Bonn, waar dr Adenauer gelukkig herstellende is van zijn ziekte, het zou een zware slag voor het Westen zijn als hij uit de politieke arena verdween. Zjjn moeilijkheden in het binnen land z(jn misschien nog toegeno men door de strijd, welke thans in West-Duitsland wordt gevoerd om tot een christelijk vakverbond te komen en dus een scheuring te veroorzaken In het grote Duit se vakverbond. Treden de katholieke en prot. chr. ar beiders uit, dan wordt de invloed van het Marxisme in het oude vakverbond groter en die richting heeft zich al eens uitgesproken voor het aanknopen Het laatste parlementaire jaar is in alle opzichten een vreemd jaar. De ministers kunnen er zich vrij gemakkeltjk van afmaken, wetende, dat vele zaken bij de komende Kabinetsformatie toch op de helling moeten worden gezet. Dat hebben we ditmaal ook weer beleefd bij de behandeling van de begrotingen voor Oorlog en Marine. De opbouw van onze defensie is altijd een belangrijke aan gelegenheid geweest in ons Parlement. En dat is geen wonder, want momenteel wordt er per jaar f 1350 millioen voor dit doel uitgetrokken. Een bedrag, dat zo groot is, dat de Kamerleden het zelf niet meer kunnen overzien. Bovendien is het militaire apparaat dermate gigantisch geworden, dat zelfs de meest deskundige spe cialist geen inzicht in de détails daarvan heeft. Ditmaal heeft het Defensiedebat wel helemaal op losse schroeven gestaan. Er waren namelijk zoveel onzekerheden in het spel, dat Kamer noch minister eigenlijk een verstandig woord konden spreken. In de eerste plaats is er de atoomontwikkeling. De fabricage van de atoombom en andere atomische wape nen brengt een volslagen ommekeer in de strategie. Het vliegtuig bijv, krjjgt in de eerste dagen van een eventuele oorlog de belangrijkste plaats. Maar ons legersysteem is nog niet afgestemd op de moderne strategie. En daarom was het niet te verwonderen, dat alle con structieve fracties vroegen, wanneer de aanpassing een feit zal zijn. Maar helaas, minister Staf weet het ook nog niet precies. Onze defensie-inspan- ning houdt nauw verband met de af spraken die in Natoverband zijn ge maakt. En in de Nato heeft men af gesproken, dat men voorlopig gewoon door moet gaan. Ons vijf divisiënplan wordt momenteel dus voortgezet. Het is niet prettig dit te doen, met de mogelijkheid in het vooruitzicht dat het binnenkort wel weer veranderen zal. Generaal Gruen- ther echter, heeft de nationale regerin gen dringend verzocht niet zelfstandig het legerplan te reorganiseren. En als goed Nato-lid houden wij ons daaraan. In de tweede plaats is er de vraag of de f 1350 millioen per jaar wel voldoen de is om inderdaad een goed leger in stand te kunnen houden. Bij de opzet van de plannen is rekening gehouden met de Amerikaanse steunverlening. Door tal van oorzaken is deze iets te gengevallen. Binnen enkele jaren kan de gehele Amerikaanse hulp van de kaart zjjn, want deze wordt slechts ge geven voor de opbouw van ons leger. Als de opbouw echter voltooid is, zitten we met de instandhouding. Dat bete kent, dat we elke kogel en granaat, elke tank en vrachtwagen zelf moeten gaan betalen. Dat legt op ons kleine land een ontzaglijke zware last. Kan z.g. van de V. N. behoort. Deze week zjjn er in dat Z.W.-Afrika' verkiezingen voor de daar wonende Drie trekken er aan ’t ijzeren koord, ’t Begint iets te bewegen, O, kijk, een kleine lichtstreep gloort, Trek door maar, niet verlegen! Dat hoort de huisbaas Molotof, Hij wordt een beetje bang en Schiet nijdig uit zijn rode slof, Afblijven, vlug, laat hangen! dit ook zij, deze conferentie schijnt geen resultaat van betekenis te zullen opleveren. Zelfs was het vlak voor haar einde nog onzeker of er spoe dig een nieuwe zou worden gehouden. De Russen stuurden daarop aan, de Fransen voelden er voor, de Engelsen wilden een datum voor een volgende conferentie eerst later vaststellen en minister Dulles van Amerika voelde, na zijn ervaringen op deze, helemaal niet voor een nieuwe bijeenkomst. Ook al niet omdat in 1956 in de Ver. Staten een nieuwe president moet wor den gekozen en ook congresverkiezin gen worden gehouden. De Amerikaanse regering wenst de verkiezingscampagne, welke onder slechte voortekenen voor haar begint, want de onlangs gehouden lokale verkiezingen in de V. S. wezen op een toeneming der populariteit van de democraten, niet te vertroebelen door kwesties van buitenlandse politiek, noch een eventueel nieuwe regering te bin den aan gewichtige besluiten op dat terrein, welke zo kort voor haar optre den nog door de oude zouden kunnen worden genomen. Overigens zijn conferenties niet de eni ge middelen voor diplomatiek overleg, het kan natuurlijk ook via de minder publieke kanalen van de ambassades ge schieden. Een dergelijk fiasco als deze conferentie leed, zou vroeger betekend hebben, dat het oorlogsgevaar dichterbij gekomen was. Thans behoeft men daarvoor geen vrees te koesteren; de grote tegenstanders, de Ver. Staten en Rusland, houden el kaar door het bezit van hun atoom wapenen te zeer in evenwicht om acuut oorlogsgevaar aanwezig te achten. Het geen niet betekent, dat er uit de thans ontstane situatie geen gevaren op den duur kunnen voortvloeien. van betrekkingen met de Oost-Duitse vakbeweging. Het is dus niet zo verwonderlijk, dat dr Adenauer tegen deze splitsing is, h(j wenst geen enkele versterking van die elementen welke streven naar be trekkingen met het communistische Oost-Duitsland. Het Westen kan niet anders doen dan trachten er toe mede te werken de po sitie van dr Adenauer te versterken. Misschien behoort daartoe ook het Frans-Duitse besluit, in een ontmoeting tussen Adenauer en de Franse minis ter van buitenlandse zaken Pinay ge nomen, om de Saarkwestie maar geheel te laten rusten tot na de verkiezingen in dat gebied, welke er midden Decem ber plaats hebben. Daarna zal er ge meenschappelijk overleg komen met de nieuwe Saarlandse regering. Ook de Europese integratie schijnt bjj dit on derhoud weer meer op de voorgrond ge komen te zijn. En inderdaad zou dit een weg zijn om West-Duitsland op een wijze aan W.-Europa te binden, welke veel verkieslijken zou zijn dan via de Navo, maar dat is een zaak op een heel lange baan. /"OVERIGENS laten we Frankrijk met zijn moeilijkheden over het stelsel, dat bij de volgende verkiezingen zal worden toegepast thans rusten, alleen vermelden we nog, dat het gereed staat in de Assemblee der Ver. Naties terug te keren, welke het verliet toen de Al gerijnse kwestie op haar agenda werd gebracht, als de Zuid-Amerikaanse lan den daartoe de weg hebben geëffend door een besluit der Assemblee uit te lokken deze kwestie toch maar niet te bespreken. Maar inmiddels is er al weer een delegatie uit de Assemblee terug getrokken, n.l. de Zuid-Afrikaanse, om dat de V. N. vergadering zich wilde bemoeien met de apartheidskwestie, welke de Z.-Afrikaanse regering als een binnenlandse aangelegenheid beschouwt. Vooral de afgevaardigde van India ging hevig te keer tegen Zuid-Afrika, dat ook ruzie met de V. N. heeft over het feit, dat het de vroegere Duitse kolonie Z.W.-Afrika practisch geannexeerd heeft, terwijl dit gebied feiteljjk tot de1 mandaatgebieden onder TAE V. N. komen ook nog even om een hoekje kijken in de kwestie tus sen Israël en de Arabische staten. Het was immers oorspronkelijk een V. N.- plan (1947) om Palestina te verdelen in een Joods, Arabisch en internationaal gebied. Toen de Arabische staten daar niet aan wilden, vielen zij Israël in 1948 aan, doch verloren en Israël kwam groter uit de oorlog dan eigenlijk de bedoeling der V. N. was, het bezat nu ook de Negeb- woestijn. De Arabieren wilden toen weer terug naar het V. N.-ontwerp, doch daarvan wilde Israël niet weten en se dertdien houdt dë wrijving aan en is he>t oorlogsgevaar steeds dreigend. De grote Westelijke Drie trachten de laatste tijd te bemiddelen; men zegt, dat de Arabische staten nu tevreden zouden zijn als Israël een deel van de Negeb af stond om Jordanië en Egypte een gemeenschappelijke grens te geven, doch Israël voelt er niet voor in een tang te komen liggen. De Westelijke Grote Drie oefenen nu druk op Israël om toe te geven, de En gelse premier Eden heeft dat het sterkst gedaan door er op te zinspelen, dat het Westen eventueel nieuwe grenzen zou willen garanderen, waaruit de Israëliërs afleiden, dat het met de garantie der bestaande grenzen maar heel wankel gesteld is en dat heeft bjj de Israëlische regering nogal kwaad bloed gezet; te recht overigens zegt zij dat het Wes ten naar een compromis zoekt om de vriendschap met de Arabieren te red den. Vermelden we ten slotte de twee revo luties in Zuid-Amerika: in Argentinië heeft president Lonardi, die zeven we ken geleden Perón verving, plaats moe ten maken voor generaal Aramburu. Lonardi schijnt te verzoenend tegen Pe- rón’s aanhangers te zijn opgetreden. In Brazilië is de waarnemend president Carlos Luz door het leger uit zijn ambt ontzet omdat hjj zou hebben samenge spannen om te verhinderen, dat in Ja nuari de onlangs gekozen president Ku- bitschek inderdaad aan de macht zou komen. Met een minder dan nietszeggend slot communiqué, waarin geen afspraak voor een nieuwe conferentie werd vastgelegd, ging de conferentie van de Grote Vier Woensdagavond als een nachtkaars uit. Het dertien regels tellende communiqué constateert alleen, dat de ministers „openhartige en diepgaande” besprekin gen hebben gevoerd over Duitsland en de Europese veiligheid, de ontwapening en de contacten tussen Oost en West. En verder wordt alleen nog gezegd, dat de ministers hun regeringschefs rapport over de conferentie zullen uitbrengen en hen zullen aanbevelen langs de nor male diplomatieke kanalen overleg te plegen over de wijze, waarop het con tact tussen de Vier in de toekomst zal moeten worden voortgezet. vaardigde, die zich nu reeds bereid heeft getoond meer geld voor onze defensie te willen uitgeven, was de heer Roosjen (a.r.). Hij was van mening, dat de op bouw van ons leger niet kan geschie den met f 1350 millioen. Laat staan de opbouw en vervanging. Alle andere fracties, de heren Fens (k.v.p.), Korthals (v.v.d.), Vermeer (arb.), Tilanus (c.h.) beperkten zich voorlopig tot het stellen van vragen. De gedachte van de heer Frens (k.v.p.) dat er zo spoedig mogelijk een tweede parate divisie op de been moet worden gebracht, werd door de meeste andere sprekers bestreden of zij vroegen naar het kostenprobleem. Eerst wilde men maar eens afwachten wat er in Nato verband wordt besloten. Op één punt bestond er echter grote eenstemmigheid met uitzondering dan van de commu nisten, n.l. dat het Westen voort moet gaan met de bewapening. De resultaten van de conferentie te Genève zijn daar ook naar. Het Westen mag zich niet in slaap laten wiegen door een Wolga- lied, zo zeide de heer Roosjen (a.r.). Het Westen moet even vastberaden zijn als Rusland, zo voegde de heer Fens daaraan toe. Een stelling, die door de heren Vermeer (arb.) en Tilanus (c.h.) zeker werd onderschreven. Volgens de heer Korthals (lib.) heeft het Westen een voorsprong wat betreft de ontwikkeling van de atoom-energie. Zou het de atoombom afschaffen, dan heeft het automatisch een achterstand. Dat mag niet gebeuren, want de 175 Russische divisies zijn in kracht toege nomen. Het oude materiaal gaat naar Egypte of naar de satellietlanden, maar Rusland zelf zorgt steeds voor vernieu wing en modernisering van het leger. De begrotingen van Oorlog en Marine zijn altijd bijna oeverloos. De vragen va riëren van Zondagsrust via de bevorde ring van onderofficieren tot een tweede vliegkampschp. Ditmaal kwam er een nieuw probleem op het tapijt: de be noeming van een staatssecretaris voor de Luchtmacht. Daarvoor is vooral de k.v.p. de motor. Minister Staf voelt er niet veel voor. Hij vreest, dat zo’n staatssecretaris op de stoel gaat zitten van de betrokken Stafchef. Een stand punt, dat voorlopig door de meerderheid der Kamer wordt gedeeld. IS

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1