*7 GEEN VLIEGENDE SCHOTELS EN BOMMEN MET OUD EN NIEUW LI W. Leur ink overleden I Betere samenwerking, gemeentelijke diensten eisen efficiëncy-rapport g STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND to sizzen '"z Jaargang No. 93 I ■- nt;*... Hwat hat GEMEENTERAADSVERGADERING BOLSWARD De winnende han is myld. i: ■n g.l.o. v.g.l.o. u.l.o. S 18217.32 1066.67 5700.— 7698.72 4816.67 5415.96 v.g.l.o. u.l.o. 17769 1190.47 6705.67 6107.98 4517.77 3292.62 a. b. c. d. op 5 December. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 De heer K. H. Laagland, secr. van de gemeente Bolsward ontving een brief, geadresseerd: Aan den Wel Edelen Heer Gemeentesecretaris te de Poelen F. De brief was inderdaad voor hem bestemd. Een gedeelte van de Zathe en landen bij de heer Siemen Hoekstra heet „de Poelen” en dit was de postadministratie bekend. st Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V. Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) van twee bestaande een normaal leslo- f 1585.09 f 1673.82 Artikel 106 g. Aan elkaar grenzende schuilplaatsen moeten zoveel mogelijk met elkaar in verbinding staan, waarbij constructies overeenkomstig het vorige artikel als een verbinding worden aangemerkt. ■rling weer in nieuws. In de grote van de Dierentuin te Den Haag de Ned. Conservatieve Partij Za- javond een protestvergadering ge- n onder het motto „handen af van z-Guinea”. Het woord werd o.m. rd door de Groningse reder P. Gal- die zeide dat de geschiedenis met Mpan” uit de hand was geglipt, -1 Het nieuwbenoemde raadslid M. BANGMA Artikel 106d. De schuilplaats moet, behoudens in ge bouwen, waarvan de langste gevelmuur korter dan 15 m. is, verlaten kunnen worden door toegangen of de in het vol gende artikel bedoelde nooduitgangen op plaatsen, die op een afstand van ten minste 15 m. van elkaar zijn gelegen. a. b. c. Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie en op bromfiets. De kantonrech- sroordeelde Vrijdag in Hoorn de ksarbeider N. J. D. tot een boete 200. waarvan f 150 voorwaardelijk en proeftijd van 2 jaar. D. had in idjjk zijn achtjarig zoontje op de iets laten rijden, terwijl hij zelf, invloed van sterke drank, achter bagagedrager was gaan zitten. De St. Nicolaasdag is te Bolsward zeer rustig verlopen. De loterijwet maakte het welhaast onmogelijk iets te orga niseren. Geen kienen, geen tombola’s, geen draaiende zonnen. Sommigen orga niseerden thans zakjesknippen enz. Schuilkelders. Ook de wijziging van de bouwverorde ning brengt geen debat teweeg. Deze wordt aangepast aan een in het belang van de bescherming van de bevolking tegen oorlogsgeweld, genomen algemenqsLvreugde-uiting maatregel van bestuur. •iken. nijs r’AN n rKumr Sa’t earst fêststeld wie, soene yn dit jier de ünrendabele oanslutingen op it elektrysk net wer pan de oarder kom me. Lykwols is by neijer ynsjen bislet- ten om dizze saek it oare jier yn de Fryske Steaten to bringen, omdat dan ek de ófskriuwingsregels wer ünder it mes moatte en dizze saken sa folie mei- mekoar to meitsjen hawwe, dat it hast dübeld wurk wêze soe as men dat apart bihannelje liet. Deputearre Steaten stelle dêrom üt om de bisteande regeling foar de ünrenda- bele oanslutingen ien jier to forlingjen en beide punten yn 1956 op en nij to bisjen. Dit liket redelik en sil dus wol sa komme. Der is ek net folie op tsjin as men wit, dat de situaesje yn Frys- -XWZ V14 UV4 MA4IOV W XZVV-.-V*** WW», J yn Hennaerdaradiel 269 wiene en der 231 fan oansluten. Dizze léste gemeen te hat it probleem dus hast oerwoun, al sille de oerbleaunen wol net fan de makliksten wêze. Der is dus wol war dien de léste jierren en nei’t it PEB meidielde, soene hja ek net folie mear dwaen kinne mei de biskikbere minsken en materiael. Dochs bliuwt it in tryste saek. Hwant krekt op it plattelan wage de swierrichheeden fan gjin elektrysk swier Sawol foar boer as arbeider is it in ding fan great bilang, dat it gjin dei langer duorret as perfoarst nedich is. Wy sitte nou noch yn in tiid, dat de Iju seis der graech hwat foar oer haw we, om it to krjjen. Hja koene oan diz rar net komme. Fan wike ta wike de ünrêst en it pessimisme. E. I.-sifers fan it öfroune jier en >ar-kalkulaesje krije folie krityk, men jit kop en earen sit mei wikkeling fan de twa-prizen-taken- oer 1954-’55. Sjocht men oan de kant it al mar stiigjende kosten- dan kin ik my skoan yntinke, dat boeren net rom om it herte is. Wis, t bést, dat de ekonomyske tastan s lén yn it algemien sa goed is, it wurdt der yn eigen panne net fan, as it by in oar rom soppet. rekt dêrom hiene dizze dingen, sa j’ktrysk Ijocht, wetterlieding en til- 1 yn dizze tiid har bislach krije te. Nou is it derfoar de gouden maar dat het doel was bereikt, n.l.: de naam van Westerling weer in’t nieuws te brengen. Dinsdagavond kwam de raad der ge meente Bolsward op een ietwat onge wone tijd, n.l. kwart over zes, bijeen. Afwezig waren de heren W. Leurink wegens ziekte en P. Ensingh (beide pvda) Aanwezig 11 leden. Voorzitter: J. G. S. Bruinsma, Secretaris: D. Sandstra. Alvorens tot de orde van de dag over te gaan, gaf de VOORZITTER uiting aan het medeleven van de Raad en B. en W. bij de ernstige ziekte van wet houder W. Leurink, wiens steun men bij de dagelijkse besprekingen ten zeer ste mist. Nadat de heren E. S. de Jong en G. Conradi als commissie ad hoe de ge loofsbrieven van de heer M. Bangma (pvda), opvolger van de heer P. En singh, in orde hadden bevonden, werd bij monde van eerstgenoemde voorge steld tot toelating als raadslid. Voortaan zal met de jaarwisseling aan het gebruik van explosief vuurwerk paal en perk kunnen worden gesteld, zonder dat de feest, vreugde echter onmogelijk gemaakt zal worden. Het plantsoen in Noord kost bij een eenvoudige aanleg f 14.000.inclusief zandbak. Voor een betere werkwijze en coördinatie tussen de diverse takken van dienst wordt de hulp van deskundigen ingeroepen om zo effi ciënt en zuinig mogelijk te werken. De z.g. „muziekschool” in de Kerkstraat teruggekocht en verhuurd aan de Chr. Landbouwhuishoudschool. re scholen over als volgt: Artikel 106a. Gebouwen waarin zich twee of meer wo ningen bevinden en waarin de vloer van tenminste één der hoofdwoonvertrekken meer dan 5 m. boven het bij de hoofd toegang aansluitend terrein is gelegen, moeten voorzien zijn van een onder bouw, die geheel of voor een gedeelte aan de bewoners van de in het gebouw gelegen woningen schuilplaats biedt overeenkomstig het gestelde in de arti kelen 106b tot en met 106n. De volgende artikelen worden o.a. aan de bouwverordening toegevoegd: Verbetering hoek Hoogstraat Klein zand. Nu de nieuwe bedrijfshal van de fa. M. van den Oever aan de Hichtumerweg binnen afzienbare tijd klaar zal komen, zal deze firma haar pakhus op de hoek Hoogstraat en Kleinzand niet meer no dig hebben. 3950.— aanmerking Benoemingen. Overeenkomstig het reglement van het Weeshuis benoemt de gemeenteraad uit de voordracht van de Voogden van het Weeshuis en de voordracht van B. en W. nieuwe voogden, bij vacatures of perio diek aftreden. De heer F. J. Bruinsma werd met 10 stemmen herbenoemd. Eén stem werd uitgebracht op de heer S. E. Lunter. De heer J. Praamsma, die zich zelf van stemming onthield, werd met 9 stemmen als bestuurslid van de Gemeentelijke In stelling voor Sociale Zorg herkozen en aanvaardde deze benoeming onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Eén stem werd uitgebracht op de neer J. D. Eerdmans. Door het vertrek van de heer G. van der Meer naar Haaksbergen benoemt de Raad met tien stemmen de heer Tj. Ra- delaar, onderwijzer aan de openbare ulo school als lid van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs, terwijl 1 stem werd uitgebracht op de heer P. R. van der Velde, hoofd der openbare ulo school. Deze commissie heeft tot taak toezicht op de gang van de onderwijszaken te houden, wat niet hetzelfde is als het toezicht op de onderwijskrachten, het geen alleen onder de competentie van de heer Inspecteur L. O. valt. Onthulling van monument op Dam op 4 Mei. Thans staat vast, dat de ont hulling van het Nationale Monument op de Dam te Amsterdam Vrijdag 4 Mei zal geschieden. Bij de dodenherdenking op 4 Mei zal het monument dus al dienst kunnen doen als middelpunt van de stil le tocht. Verloven voor militairen. Bij legerorder zijn de Kerst- en Nieuwjaarsverloven voor militairen geregeld. De manschap pen kunnen Zaterdag 24 December en 31 December na vijf uur ’s morgens ver trekken. Terugkeer resp. op Dinsdag 27 December en Maandag 2 Januari per eerste reisgelegenheid. Van de parate troepen kan vijftig procent van de sterkte met verlof. Het eerste deel ver trekt Vrijdag 23 December en keert te rug op 27 December, de tweede groep kan 30 December met verlof gaan en per eerste gelegenheid op 3 Januari terugkeren. Bolswards Nieu wsblat Artikel 106c. Bij elk hoofdtrappenhuis moet tenmin ste één schuilplaats aanwezig zijn, welke van daaruit bereikbaar moet zijn. erwer, was, ondanks de vlammen I om zich heen grepen, het schip d en had de baby uit de reeds ide kinderwagen gepakt. ’t Gooi. Een inwoonster* van um die Vrijdagmiddag met haar j de Larense heide wandelde, zag r plotseling onrustig worden en sn kuil rennen. In die kuil bleek i te zitten, die een kip in de bek eintje, die al eerder in enkele nen in de omgeving was gesig- wist te ontvluchten. ris buitje. „Hoor eens even, hoe et regent”. Met deze woor- kte de bewoonster van een woon- liggende in de Prinsengracht te dam, haar man. De man stapte en stond dadelijk tot zijn knieën vater, doordat de schuit door niet e oorzaak lek was geslagen. Moe- kind kon de man redden. Het .d ging mee de diepte in. wordt verkiezingsdag. Minister oudt blijkens zijn Memorie van >rd aan de Tweed© Kamer, vast in zijn ontwerp tot wijziging van swet genoemde dag voor de ver en, de Vrijdag. Aan Israëlitische deken er geen bezwaren te be- Ofschoon de NDP hem heeft me. eld, dat de ochtendbladen van Za- de uitslagen niet meer zouden i opnemen, zegt de minister, dat ststaat, dat een zeer grote deel it Nederlandse volk nog voor de j uit de couranten kan kennis ne- an deze uitslagen. 1957 waterleiding op Ameland, neester Huber van Ameland heeft vergadering van de Fr. Mij. van ouw op het eiland medegedeeld, st zo goed als zeker is, dat de eiding begin 1957 op Ameland zal Vertraagde roffel. Na deze driedubbele stempartij valt de voorzittershamer als een vertraagde rof fel over een vjjftal agendaputen, die alle schoolvoorziemngen betrenen. Aanschaf leermiddelen, vergoedingen onkosten vakonderwijs en kleine verbou wingen ontmoeten enkel medewerking en instemming der raadsleden. Het bedrag, dat voor het openbaar on derwijs per jaar per leerling is beschik. oaar gesteld, werd bij besluit van 9 Fe- oruan 1954, vastgesteld op f 33.57 voor het gewoon lager, op f 50.voor het voortgezet gewoon lager en voor het uitgeoreid lager onderwijs eveneens op f 50.—. Aan de schoolbesturen moet worden uit gekeerd het bedrag, waarmee de vergoe- aing het genoten voorschot overschrijdt, terwijl het bedrag dat aan voorschot te veel werd ontvangen, onmiddellijk in de gemeentekas moet worden terugge stort. De vergoedingen als bedoeld in artikel 101 van de Lager Onderwijswet 1920 aan de besturen van de bijzondere lage- 1954 wordt vastgescelo wider trein. Op de onbewaakte eg in 't baanvak Heilo-Castricum jdagmiddag door de trein, die om uit Alkmaar vertrok, een man reden. Hij was direct dood. De jelukte de 35-jarige F. R. uit 'arden was een patiënt uit de atrische inrichting „St. Willi- te Heiloo. De verpleegden hadden g een feestdag en mochten vrij den. KU1I1U. UCl IJHUWC J1L IV ~/Q UVA VIA sille jit mear fan de ynstansjes freegje, hwant it leit foar de han, dat de maklik sten earst oan bod komd binne en dat de swiersten, dus dy seis ek it aller- measte bitelje moatte, jit sünder Ijocht en kréft sitte. Fan de 13000 perselen bliuwe dus jit 9000 oer as it Nijjier Wêze sil. Neist it P. E. B. hawwe ek forskate ge meenten tige meiwurke om safier to kommen. En it fait op, dat dit krekt meast gemeenten binne yn de Walden. Achtkarspelen, Dantumadiel, East- en Weststellingwerf, Opsterlên en Smel- lingerlan nimme de foarstap, wylst Het Bildt, Hennaerderadiel, Wünseradiel en Wymbritseradiel ek aerdich meikomme kinne. Ek it Hearrenfean hat op dit ter- Artikel 106h. 1. De gevelmuren van de schuilplaats moeten massief zijn ter dikte van ten minste 30 cm en vervaardigd van steen achtig materiaal, waaronder worden ver staan producten van gebakken klei, ce- mentbeton, natuursteen of mortel, waar bij de staalwapening, indien de construc tie deze bevat, geheel door mortel of cementbeton is omhuld, terwijl de con structie geen organische stoffen bevat. 2. Het plafond van de schuilplaats mag niet zijn voorzien van een bepleistering of andere bekleding. Artikel 106o. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd afwijkingen toe te staan van de voorschriften, bedoeld in art. 106a tot en met artikel 106n, indien de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting deze afwijkingen bij in de Staatscourant geplaatste beschikking heeft goedge keurd op grond, dat zij in overeenkom stige mate bscherming tegen scherf- werking, instorting en brand en over eenkomstige mogelijkheden tot ont vluchting bieden. De installatie zal in de volgende zitting, n.l. op 20 Dec., wanneer de begrotings- vergadering wordt gehouden, plaats vinden. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. het hiermee eens zijn en mede ge zien de korte tijd die nog rest, voor be paalde dingen ontheffing kan verlenen. De hear E. S. DE JONG (chu) stelt têst, dat de léste jierren de folkloris- tyske utingen üt it goede spoar rekke oinne. Op dit plak soe hy jerne syn fisy jaen wolle oer de folklore yn ’t algemien sa as by de Suntene Marten. Sinteklaes, de Kryst en Nijjier, mar it is net syn bidoeling hjir üt to wreidzjen oer de heidenske eftergroun fan dizze /eesten, dy’t se nou aimeast forlern hawwe, ensfh. Men fielt it sa net mear oan, de hide gebrüken hawwe sünt ieu- wen in oare wearde krige en moat men net sünder mear ófskaffe en dêrmei de minsken alles üntnimme, dit is net goed. Mar nou’t de technyk fierder giet, meije der likemin dingen barre, dy’t forkeard binne. De oerheit moat positive lieding jaen en docht dit b.g. al mei de fiering fan Bolletongersdei ensfh. It muoit sprekker, dat de fiering fan St. Marten dit jier troch negative mei- wurking (net tastean fan in optocht) mislearre is. Sprekker hopet net dat de tradysjonele mars fan de Skutterij yn de aldjiersnacht wer oergean moat, om dat it to gefaerlik is foar de unifoar- men, lyk as forline jier as motyf oan- jown waerd. De aide tradysjes moatte yn eare bal den wurde sadat men stemmich, mar ek fleurich meiinoar feestje kin sünder ge- faer. Fierders moat dizze wiziging net allinnich mar op papier stean mar sil der ek de han oan halden wurde moat te. De VOORZITTER is van mening, dat een algemene bespreking over dit onder werp beter past bij de algemene be schouwingen tijdens de begrotingsverga- dering en hoopt, dat de goed© suggesties in dezen door de heer de Jong gegeven ook door het publiek in overweging zul len worden gegeven. Dit pand ligt uit verkeers technisch oogpunt gezien, hinderlijk en vormt een obstakel voor het verkeer, zodat B. en W. deze gelegenheid willen aangrij pen om hierin een verbetering aan te brengen. De fa. v. d. Oever verklaart zich bereid tot verkoop. De gemeente is natuurlijk niet bij het perceel alszodanig geïnteresseerd, maar slechts bij dat gedeelte dat nodig is voor de straatverbreding. De opstal en het resterende bouwter rein kan van de hand worden gedaan. Reeds is bekend, dat de heer W. Fransen hier een woning wil bouwen. De heer G. TIMMER (wd) acht het wenselijk, dat, nu de verkeerssituatie toch verbeterd wordt, men ook aandacht zal besteden aan de straat en de stoepen en men in de Hoogstraat een smal trot toir zal aanleggen. De hear E. S, DE JONG neamt dit ge- fal in sanearing yn it lyts en yn forban mei de kommende sanearing ek fan dat diel fan ’e binnenstêd moat der goed op ta sjoen wurde, dat binammen de ge vel öfstimd is op en past by de oare bibouwing op it San. Nadat de VOORZITTER toezegging doet, dat met deze wensen rekening zal worden gehouden, wordt tot aankoop be sloten. Nederlanders slepen lek schip binnen. De Nederlandse sleepboten Tyne en Noordzee van L. Smit en Co’s interna tionale sleepdienst, zijn bezig het in nood verkerende Mexicaanse schip Pre sidente Juarez, veilig de Bermuda’s bin nen te slepen. Het Mexicaanse schip had ongeveer 240 mijl ten noordoosten van de Bermuda’s om hulp geseind, om dat het lek was. De Tyne trof het in bijna zinkende toestand aan en slaagde er in de bemanning aan boord te ne men. Rond oud en nieuw. In de laatste jaren komen in ons land bij de jaarwisseling veelvuldig ongeluk ken voor tengevolge van het ontsteken van vuurwerk en het veroorzaken van ontploffingen. Het vuurwerk, dat thans wordt gebruikt, heeft een grotere explosieve kracht dan voorheen, zodat ongelukken niet kun nen uitblijven. Ook in onze gemeente neemt* het ge bruik hinderlijke vormen aan. Het is ge wenst de algemene politieverordening te wijzigen om tegen dit kwaad krachtig en doeltreffend te kunnen optreden. Tot nu toe is het reeds verboden op de openbare weg vuurwerk af te steken of bij zich te hebben, teertonnen te branden en vuren aan te leggen of te stoken, anders dan in behoorlijke stook plaatsen. Deze beperking is in de practijk niet voldoende. B. en W. stellen voor een wijziging toe te voegen zodat ook tegen de aflevering en de aanbieding van bus kruit, vuurwerk of andere ontplofbare stoffen kan worden opgetreden en het op of aan wegen veroorzaken van ont ploffingen te verbieden, zodat ook het laten ontploffen van carbidbussën tegen gegaan kan worden. De heer A. A. HETTEMA (kvp) licht toe, dat er door de regering een onder zoek naar de gevaarlijkheid van de ver schillende feestmaterialen wordt inge steld als voorbereiding tot een landelijke regeling. Ondanks de excessen die de laatste tijd optreden bij de jaarwisseling blijft het echter noodzakelijk enige vorm aan mogelijk te blijven ma- Na een ernstige ziekte van enkele weken is de heer W. Leurink, wet houder van de ge meente Bolsward, in ’t St. Antonius ziekenhuis te Sneek heengegaan. Willem Leurink werd geboren op 2 Oct. 1902 t© Kam pen en bereikte dus de 53-jarige leeftijd. Hij huwde in 1925 en werd vader van 4 kinderen, waarvan er thans twee zijn gehuwd. Sedert 1934 was het gezin Leurink te Bolsward woonachtig, eerst in de Claas Baardtstraat (destijds nog Gysbert Ja- piksstraat) en later aan de Dijkstraat, waar de heer Leurink filiaalhouder was voor de Coöperatie Excelsior. Sedert de bevrijding maakte de heer Leurink deel uit van de Noodraad, ter wijl hij in Sept. 1946 tot wethouder be noemd werd, welke functie hij tot op heden bekleedde, meer malen trad hij op als loco-burgemeester. Als raadslid had de heer Leurink zitting voor de p. v. d. a. en zijn persoon vond algemene hoogachting en waardering. Vooral de eerlijkheid en openhartigheid kenmerkten de heer Leurink, die altijd recht voor zijn mening, uitkwam en meermalen bewees een warm kloppend hart te hebben voor allen die het moei lijk hadden. Vooral de sociale vraagstuk ken hadden zijn belangstelling. De heer Leurink bekleedde ook tal van functies. Zo was hij bijv, voorzitter van de Reinigingscommissie, voorzitter van de commissie voorziening handarbei ders, idem voor hoofdarbeiders, voorz. van de commissie werkvoorzieningsre- geling, voorzitter van de plaatselijke commissie voor sociale bijstand en be stuurslid van de plaatselijke afdeling van de Ver. van Ned, Gemeenten. Hedenmiddag 2 uur wordt het stoffelijk overschot van de overledene vanuit het Convent grafwaarts gedragen. Hij ruste in vrede en de zo diep ge troffen familie ontvange kracht om dit smartelijk verlies te dragen. a. v. d. R.K. scholen op b. v. d. C.V.O. school op c. v. d. Rehoboth- sChool op en voor de vergoeding in i komende uitgaven als volgt: g.l.o. Muziekschool. In 1949 besloot de Raad de z.g. mu ziekschool aan de Kerkstraat te verko pen aan de Dr Titus Brandsmastichting voor de vestiging van een middelbare school, onder voorwaarde, dat zodra dit pand niet meer als middelbare school gebruikt zou woren, de gemeente het recht had deze school tegen taxatie te rug te kopen. Er bestaat grote behoefte aan gebouwen voor culturele en maatschappelijke doel einden, zodat hier voor de gemeente ze ker aanleiding tot koop bestond. Ook de inventaris kan overgenomen worden en mocht dit wenselijk zijn, dan zal in een volgende raadszitting hierover beslist worden. Twee inbrekers gearresteerd. In de werkplaats van een onderneming aan de Oostzeedijk te Rotterdam heeft de politie Donderdag twee inbrekers ge pakt, die even tevoren een brandkast op een hogere verdieping van het gebouw hadden opengebrand. Zij waren bij hun vlucht door een plafond gezakt. Een surveillerend agent hoorde in het ge bouw glasgerinkel. Hij ging met een hoecht net mear folie by to kom- dan is de animo foar dit soart fan m net great mear, hwant dan sil >ed en soarch om it earst-nedige de en foar oare dingen wer slute. Der iet fan in Ryksregeling foar de ün- ibele gebieten, mar, hoe en het, nog gjinien. „Den Haech is traech”, dat witte wy wol, by greate lichems rint it altyd folie langer as men mient. Mar it soe in skoan ding wêze as men dêrre de tiid ek ris bigriep en net wachte oan it keal fordronken is. Krekt nou’t de yndustry de wyn sa yn de seilen hat, wurdt it foar it plattelan, dat op de agraryske bidriuwen steune moat, in hiele toer. En dêrom moat de oandacht fan de oerheit sterk rjuchte wêze op al dy dingen, dy’t de krêft fan dy bidriuwen forsterkje kinne. De trije dingen, dy’t ik hjirboppe neamde, binne derfoar fan greate bite- kenis. Wy binne wol hwat foardere hjir yn Fryslên, mar foldien by lange nei net. Dat sil earst it gefal wêze as alle min- a. v. d. R.K. scholen op b. v. d. C.V.O. school op c. v. d. Rehoboth- school op 4353.13 Tevens worden de vergoedingen, waar op de schoolbesturen voor de beloning van vakonderwijzers aan de u.l.o. scho len over 1954 aanspraak kunnen ma ken, bepaald op: voor de R.K. school op voor de C.V.O. school op voor de Rehobothschool op f 1464.83 Het verzoekschrift van h©t bestuur der St. Mariaschool om medewerking krach tens artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor: verduistering van één der lokalen t.b.v. het projectieonderwijs; het aanschaffen van een nieuwe leesmethode voor de klassen 4 t.m. 8 (klasse 7 en 8 betreft v.g.l.o.) ter vervanging van de aanwezige methode, welke verouderd is; aanvulling van het materiaal voor ’t onderwijs iri het vak v (koken en huishoudelijk werk) daar h©t aan wezige materiaal onvoldoende is; het verbouwen leslokalen tot kaal. wordt ingewilligd. heldingen- yn de Walden en hjirre ek net gelyk. As men dêrre mei in gebiet bigjint lizze de spullen en spultsjes faek allegearre oan ’e dyk en kin men yn ien hael hiel hwat heipe. Dêrtroch kom- de tiden bliuwe nea gelyk en forsin ik my net, dan binne wy al wer oer it hichtepunt hinne en sakker it agrarysk libbenspeil al wer nei ünderen. It Sinte- klaze-presintsje fan de nije molkpriis gen oan to bringen. It F. E. B. sit net yn in posysje, dat hja de lju, dy’t yn de minne posysje fan Onrendabel gefal sitte, folie mear biede kin as oant nou ta. Men wit, dat is: de lyts© helt fan assistentie. De inbrekers de gebroe ders Van W., 19 en 24 jaar oud wer den even later gepakt. Zij hadden slechts een klein bedrag kunnen vinden. In de brandkast lagen alleen paperassen. de jaarlijkse biljartpartij plaats. Prijs- en premiewinnaars waren de heren Th. Westendorp en H. Postuma, cadeaux verwierven D. Zijsling, J. Heins en E. Homminga. wize krije kinne, ek op it plattelên. En der is it jammer genöch jit net oan ta.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1