Stadsnieuws ST. NICOLAAS-ACTIE „MARTINITOREN” SINT NICOLAAS-ACTIE „W.A.C.” OEo De komende wedstrijden 1 Voetbal Wrijf Kou en Pijn weg met DAM PO Betaling abonnementsgeld Hwat bringt us de R.O.N.? de maag. A WJTTE KRUIS Je IJ ’s Nachts geen pijn i meer Voorkom en blus die zuurbrand op Met Rennies. INGEZONDEN MEDEDELING j 1 De Electr. strijkijzer Oud-Hollandse doek 4, Koffie-perculator. Doos bonbons. Vlisco kleedje. Trein in doos. Badhanddoek. een Stoffen varken ook Het b. c. uit d. (it f. Kinderspel. 1—0 1—0 1—0 1—0 Bo 2e maag door over wordt. Lijkje opgehaald. De Kamper visser D. Zoetebier heeft bij het vissen in de IJs- sel het lijkje opgehaald van de 3%- jarige Henk Paul Slurink uit de Markt- gang 3 te Kampen, die sedert Donder dagmiddag werd vermist. RES krijgt het Zondag niet gemakke- Ijjk. Blauw-wit moet, bij Harlingen op bezoek en dat betekent een zware op gaaf. Ongetwijfeld zijn de havenstadbewoners voor dit treffen favoriet, maar dit wil nog niet zeggen, dat RES zeker aan het kortste eind zal trekken. Het is en blijft voetbal, wil het bij RES wat luk ken en blijven ze de tegenstanders tot het einde toe flink op de lepel zitten, och, waarom zou er dan niet een kans inzitten? Harlingen is heus geen won- derploeg, als BI. Boys gelijk kan spelen en de Kooi kan winnen, dan behoeft RES toch zeker niet met lood in de schoenen naar Harlingen te gaan. Ons inziens zit er een kansje in, in ieder geval een gelijk spel. Er bestaat een grote kans, dat de kop groep weer verschillende wijzigingen zal ondergaan, daar bijna alle koplopers te gen elkaar moeten uitkomen. Wat bijv, te zeggen van GAVC—Steen- wijk, momenteel staan de Grouwsters bovenaan, maar als de Steenwijkers de smaak weer te pakken krijgen, en dat is zeer goed mogelijk, kan GAVC Zon dag thuis best het loodje leggen. Ook van OlyphiaJubbega is niets te zeggen, beide ploegen zijn goed voor de wel, een In de 4e klasse kan. Freno haar positie verstevigen. Met alle respect voor de ploeg van de Witte, maar deze opgaaf zal Buitenpost toch te zwaar bljjken. BakhuizenOosterlittens wordt een ste vig duel met gelijke kansen, dus hou den we het op een gelijk spel. Nu Lemmer op bezoek komt, kan Friso de Franekers op de voet blijven volgen. Een zege dus voor de Jousters. Het Leeuwarder MKV is thuis tegen Tijnje lang niet kansloos. Laatstgenoem. Verder tippen we: QVC 3Bolswardia 3: Bolsw. wint. Bolsw. IADOG IA: wint Bolsw. RES 2—Nicator 3: wint RES. ■§,ES 3Sneek 4: wint RES. CAB 2—WZS 3: wint CAB. Langweer 2RES 4: wint RES. de Kooi IA—RES IA: gelijk spel, de Kooi 2BRES 2B: wint de Kooi. Huiskame-r-ameublem«nt. Electr. Wasmachine met wringer. Slaapkamer. Gero-cassette. 2-pers. gestikte deken J. Veldman, Bolsward. Mej. F. Jansen, Bolsward. J. Hardam, Bolsward. L. J. Roeien, Bolsward. S. Brandenburg, Bolsward. G. Huitema, Blauwhuis. Sj. van der Schaaf, Bolsward. S. Meesters, Bolsward. Joh. Roukema, Bolsward. H. Anema, Witmarsum. Betty Veldman, Bolsward. Jan Stevens, Bolsward. A. H. van de Ven, Bolsward. P. Molenaar, Bolsward. J. Grunstra, Bolsward. H. P. Bootsma, Roodhuis. I. Tolsma, Bolsward. J. Bos, Bolsward. SCHOOLCONCERT Hedenmiddag zal de je-ugd van ulo.-, Nij verheidsscholen en HBS genieten van „Bastien et Bastienne” een zangspel in één bedrijf van W. A. Mozart, uitge voerd in de Nederlandse taal door Corry van Beckum, sopraan; Henk Meyer, te nor, Otto Couperus, bas-bariton en Piet Pijnenborg, piano. Het betreft hier muziekonderricht in 't kader van de stichting .„Het schoolcon cert”. Het zangspel wordt tweemaal op gevoerd, n.l. van 2-3 en van 3-4 uur in de Doele. Lee die mei van Go ma sus Ook tn tablet- en cachet-vorm V( Zal ’s a 2 van ke va 20 I r r l 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 15. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. overwinning, het is maar niet wie is toevallig het best in vorm. Een gelijk spel is hier zeer goed mogelijk. Bij de Sneker derby BI. Boys-WZS hou den we het op een kleine zege voor WZS, maar bij DOGde Kooi verwach ten we dat de gastheren de buit zul len opstrijken. Voor Bergum ziet het er weer slecht uit. De lantaarndragers gaan naat MSC in Meppel, wat weer 2 verliespunten voor de bezoekers zal opleveren. Als U „iets goeds onder de kurk” wilt aanvullen, komt U dan eens bij ons overleggen. Wij kunnen U dan toneu, dat wij een héérlijke borrel verkopen: van de beste fabrieken de top kwaliteiten. U betaalt bij ons de laagste prijzen. Franco. Brandsma, Snekerpoort, Kade. Tel. 561. Even duizelenen dan de uitslag! 1 Tijdens de Sint Nicolaasactie werden er door de ruim 50 deelnemende winkeliers in circulatie gebracht: bijna tweehonderd duizend zegels en bonnen. De deelnemers maakten schattingen, die varieerden van 12 meter tot 245 meter. De prijswinnaars (53 stuks) vielen allen binnen een taxatie-verschil van 4 cm. De- juiste lengte, vastgesteld door de notaris was: 7244.4 centimeter. Dat de actie in de smaak is gevallen, bewees, naast de geweldige deelname (er kwam pl.m. 92 van de uitgegeven bonnen en kaarten binnen) ook de spon tane reacties die hier en daar bij de inzendingen waren gevoegd. We willen U niet langer in spanning laten en laten hieronder de namen van de prijswinnaars volgen: J. Stap, Bolsward Mej. G. Jaasma, Bolsward J. Breeuwsma, Hartwe-rd Tiny Huitema, Bolsward M. Postma, Workum S. Veldman, Bolsward A. Bootsma, Roodhuis Gr. Hettinga, Bolsward O. Vallinga, Bolsward H. van Slageren, Wons I. Zuiderhof, Bolsward H. Mulder, Bolsward Tr. Ypma, Bolsward. Tj. Reitsma, Bolsward P. Wijnia, Bolsward J. Bos, Bolsward R. Veltman, Bolsward L. Wijnia, Bolsward W. Odolphi, Bolsward J. Langedijk, Bolsward Wed. B. J. Couperus, Bolsward W. Hoekema, Tjerkwerd A. Stienstra-de Schiffart, Bolsward S. Negerman-de Vreeze, Bolsward H. Bouwmeester, Bolsward I. G. Visser, Bolsward M. Boersma, Bolsward C. Hettinga, Bolsward Joh. de Boer, Hartwerd H. J. W. Pehlemann, Bolsward M. Boersma, Bolsward A. Jorna, Gaast A. Ruiter, Bolsward B. J. van der Meer, Bolsward P. Hoekema, Tjerkwerd Sippie Veldman, Bolsward M. Bouwsma, Witmarsum R. Meinema, Bolsward Ign. Gerritsma, Bolsward E. Oldenziel, Bolsward A. Jorna, Bolsward D. Sandstra, Bolsward Jan Oosterbaan, Bolsward G. Niemarkt, Bolsward H. Reitsma, Exmorra S. Hoekstra, Bolsward D. van der Woude, Oosterlittens L. Sytsma, Bolsward F. Rooda, Bolsward L. B. Plantinga, Bolsward A. Veninga, Schettens I. B. Visser, Bolsward J. Oostenveld, Tjerkwerd Wed. Flapper, Bolsward. M. Bosma, Bolsward. D. Kroontje, Bolsward. B. van der Velde, Bolsward. Joh. Jorritsma, Bolsward. H. J. van der Veen, Hichtum. R. Zijsling, Baburen, Tjerkwerd. G. Boonstra, Hichtum. Wed. R. Postma, Bolsward. M. Rozema, Bolsward. Joh. Roukema, Bolsward. P. Kroondijk, Bolsward. O. de Bruin, Bolsward. P. Scheltinga, Bolsward. C. Kroondijk, Hichtum. Joh. Roukema, Bolsward. J. Grunstra, Bargefenne-. B. van der Meulen, Bolsward. Wed. P. Gorter, Bolsward. SCHAAKCLUB „WESTERGO” Deze Dinsdag waren er 3 spelers de 1ste klas. Mulder speelde tegen Van der Wejj Philidor-opening door een blunder verloor Mulder een paard, maar hij behield de aanval op de kc- ningsvleugel van zwart. Van der Weij PORTEFEUILLES MEITSJE Op 1 Des. de middels healwei twaën kamen de Chr. Plattelênsfammen „Boal- sert en omkriten" yn gebou Convent by- ien. De liedster, juffer Visser, iepe-ne de gearkomste en bispriek in gedielte üt Jesaja 60, dat hannele oer it kommen- de Krystbarren. Hjimei wie it ta oan it meitsjen fan learen portefeuilles, ien fan de leden wie hjir tige kundich yn en koe sadwaen- de foarsizze hoe’t it moast. Under de bidriuwen troch waerden de ynkommen stikken bihannele. Foardat men der erch yn hie, wie it tiid fan ophalden en sleat juffer Visser dizze gearkomste mei tankbea. EERST ECHT, DAN „SABEARE” In de e.k. raadsvergadering zal o.a. het nieuwbenoemde lid, de heer M. Bangma als zodanig worden geïnstalleerd. De vergadering zal worden gehouden op Maandagavond a.s. om 7 uur. Men zou deze vergadering kunnen be schouwen als een generale repetitie vor het forum, dat onder leiding van Bur gemeester J. G. S. Bruinsma na afloop van de „echte” vergadering in hotel „de Wijnberg” door de vijf fractievoorzitters zal worden gehouden, of wel men kan de verhouding tussen de twee vergade ringen kwalificeren als in bovenstaand kopje is gesuggereerd. In ieder geval rekent het forum, dat gehouden wordt onder auspiciën van de BBG op goed bezette „publieke tribune”. verwachtte elk ogenblik he-t offer van een loper voor 3 zwarte pionnen. De h- pion zou toch niet verdedigd kunnen worden tegen een gecombineerde aan val van dame en 2 torens. In het middenspel wist Mulder 'n paard te ruilen, maar hij verloor na enige zetten zijn laatste loper. De patkans was evenmin aan Mulders aandacht ontsnapt. Van der Duim kon deze maal niet spelen. Het verloop was: MulderVan der Weij 01 Bosch speelde deze keer heel sterk en won van Frankena. De Vries wist zijn partij tegen Van Houten te winnen. Bon- nema verloor van de Boer. Terwisscha speelde met goed gevolg, tegen de Boer. De partij Ellen-Bijlsma werd afgebro ken, geen van beiden had bij het eind spel positioneel voordeel. De kansen zijn vrij gelijk. Verloop: BoschFrankena De VriesVan Houten De BoerBonnema Terwisscha v. Scheltinga-de Boer den zijn er de laatste weken een beetje uit, zodat een Leeuwarder zege geen verrassing zal zijn. CAB heeft een thuiswedstrijd tegen Stiens. Nog steeds sukkelt rood-wit met invallers en daar dit ook Zondag weer het geval zal zijn, zal de thuisclub hard moeten vechten om de stugge Stiensers er onder te houden: wanneer U Witte Kruispoeders inneemt. Ze verdrijven hoofd en kiespijn, zenuw- of rheuma- tische pijnen. Postabonné’s die 25 cent incasso kosten willen besparen, verzoeken wij vriéndelijk hun abonnements geld ad f 3.20 voor het eerste halfjaar 1956 te willen gireren op postgirorekening No. 87926 van A. J. Osinga N.V. - Bolsward. ADMINISTRATIE BOLSWARDS NIEUWSBLAD WIJ DOEN ONS BEST VOOR ’T FRYSK ORKEST De oliebollenkraam vorige week op de markt heeft heel wat dubbeltjes opge- leverd. Voor dag en dauw was door leerlingen van de Chr. Landbouwhuishoudschool onder leiding van leraressen en opper toezicht van Mej. Eerdmans, de direc trice, al met de voorbereidselen begon nen. Een fleurig versierd karretje transporteerde regelmatig de geurige gerechten van de school naar ’t kraam pje. Daar waren nijvere meisjes, die de koude trotseerden om hun vette waren aan te prijzen. En welke marktbezoeken kon hieraan voorbijgaan? Kort en goed, de oliebol lenkraam heeft netto f 450.opge bracht ten bate van het Frysk Orkest. Stellig een mooie opbrengst. Wacht niet tot Uw tollig maagzuur „opstandig” Smoor dat pijnlijk zuurbranden in de kiem. Met Rennies. Uw apotheker of drogist heeft Rennies voor U in drie verpakkingen: klein - groter - grootst en iedere Rennie is apart verpakt. Hygiënisch en practisch om bij U te steken! Rennies helpen iedereen altijd direct en. zij zijn nog smakelijk ook. DE FILM VAN DEZE WEEK „O, mijn Papa. In welgedane rust droomt de kleine stad tot er op een mooie zomerdag van het jaar 1909 het beroemde circus Obolski binnentrekt met schetterende fanfares. Wie zich kan vrij maken, komt toege sneld om van deze klank- en kleurrijke parade te genieten. Directeur Obolski, in rode jas op zijn prachtige schimmel, rijdt fier aan het hoofd van de stoet, waarvan zijn mooie jonge vrouw Iduna in haar open calèche het middelpunt vormt. Gegrepen door de boeiende sfeer, die deze bonte, wervelende wereld uit straalt, drinkt ook de jonge Anna Ober- holzer dit schouwspel in. Zij vergeet al les om zich heen; ze heeft zelfs geen ogen meer voor de jonge tuinman Ro bert, die zij liefheeft en met wie zij, ondanks de bezwaren van haar bekrom pen ouders, wil trouwen. Het circus heeft haar in zijn ban. Onverwacht verschijnen bij haar ouders enkele ongenode gasten: Circusdirecteur Alexander Obolski en zijn knappe vrouw Iduna. Zij komen Albert, Anna’s vader, feliciteren met zijn 50e verjaardag, want Alexander Obolski is niemand anders dan de twintig jaar geleden van huis weggelopen vijfde zoon der Oberholzers, het zwarte schaap van de familie-. Als een privé-voorstelling verregend is, reikt Obolski met een elegant gebaar vrijkaarten uit voor de gala-voorstelling van morgen. Als Anna bij haar besluit blijft te gaan, wordt zij door haar vader opgesloten, Zolang het circus in de stad is, mag ze .et huis niet verlaten. Daarmede heeft de eerbare familie Anna onderschat. Precies als twintig jaar ge leden haar oom, pakt zij haar koffer en breekt uit. Haar besluit staat vast; ze wil weg, voor altijd. Naar het circus! Z(j wil werken, leren, oefenen.en oom Sascha heeft gezegd, dat zjj talent heeft. Directeur Obolski heeft evenwel geen tijd voor haar, de voorstelling is begon nen. En terwijl het bonte schouwspel van een sensationeel circusprogramma zich voltrekt, dreigt het noodlot een tragische wending te nemen. Robert, die Anna gezocht en in de loge gevonden heeft, vecht vertwijfeld tegen haar besluit, weg te lopen. En Iduna gelooft dat de kleine Anna voor Obol ski meer betekent dan een vluchtig avontuur. Dat hij haar na de voorstel ling naar zijn woonwagen brengt, is te veel voor haar en zij verlaat het circus in het holst van de nacht. Zij weet niet dat Anna de volgende morgen uit eigen beweging terugkeert, naar huis en. Robert. „Een vuurwerk van levensblijheid” heeft men deze film genoemd. Wij wensen al deze prijswinaars van harte geluk. Het is natuurlijk zo, dat ieder een die geen prijs won (en er toch zo stellig op rekende) even teleurgesteld zal zijn. Voor alle deelnemers geldt echter, dat ze hebben meegedongen in een gezellige wedstrijd, die hen naast de verkoop-service van de ,,WAC”-winkeliers, werd aan geboden. Mogelijk be-horen weer anderen een volgende keer bij de gelukkigen. Bg het beëindigen van deze actie willen wij niet nalaten onze welgemeende dank te betuigen aan de velen, die hebben meegewerkt om deze actie te doen slagen. Nog een verzoek aan alle leveranciers van de WAC en hen die voor de WAC werkzaamheden hebben verricht, om zo spoedig mogelijk de rekeningen in te dienen bij de penningmeester, de heer P. Visser, Gasthuissingel 21. Vóór 1 Januari a.s. hopen wij alles afgewerkt te hebben. De prijzen kunnen worden afgehaald op Maandagmorgen 12 Dec. bij voorzitter Hettema, Marktplein. tijdsgrens Inzake kinderbijslag en kin deraftrek voor invalide kinderen (ver hoging van 21 tot 27 jaar), z. h. st. aangenomen, met aantekening, dat de fractie van de wd geacht wilde worden te hebben tegengestemd. 30 Kamercandidaten op één lijst. Voor de verkiezing van de Tweede Kamer leden mogen op dezelfde lijst de namen van ten hoogste 30 candidaten worden geplaatst. Voor Staten en gemeente raadsverkiezingen geldt als maximum 20 candidaten. Dit stelt minister prof, dr. L. J. M. Beel voor in een nota van wijzigingen bij de voorgenomen verande ring van kieswet en grondwet. Koffie en thee weer goedkoper. De prij zen voor de consument zowel voor kof fie als voor thee zijn verlaagd, voor koffie 7-16 cent per 250 gram en 2-6 cent voor thee per 100 gram. De vorige prijsverlaging geschiedde op 17 Mei j.L, toen de vermindering zowel voor koffie (250 gram) als voor thee (100 gram) 8-10 cent bedroeg Motie-Ronune uit de ijskast. De motie, door prof. mr. C. P. M. Romme (kvp) in het najaar van 1953 ingediend ten gunste van een vrijere loonvorming, die al die tijd in de ijskast heeft gelegen, zou bij de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid Donderdagmiddag j.L aan de orde gesteld worden. Zeiljacht was op drift. Het in Harlingen aangespoelde onbemande jachtje bleek het eigendom te zijn van de heer Sie- sing te Terschelling, die het naar Am sterdam had willen laten slepen. Door het stormweer sloeg het jachtje los en geraakte op drift. Wanneer de eigenaar zijn jacht terug wil hebben, zal hij het nu van de gemeente- Harlingen moeten kopen. Werkloosheid gestegen. In de maand No vember steeg het aantal geregistreerde werkloze mannen van 24.664 to? 31.963. Deze stijging moet geheel worden toe geschreven aan het thans naderende winterseizoen. De relatieve werkloosheid was eind November het hoogst in Dren te met 30 werklozen per 1000 manne lijke beroepsbeoefenaren en het laagst in Limburg met vijf, terwijl het Rijks- gemiddelde tien bedroeg, tegen negen op 31 October. Na urenlange arbeid door de „Dijlakker-Commissie” kwamen dan uiteindelijk onderstaande namen uit de bus. Dit zijn dus de prijswinnaars der laatste ronde van de Sint Nicolaasactie- 1955. oranjelint had een lengte van 42 meter 88 centimeter. Tiisdei 13 Desimber: 19.0320.00. Fryske ütstjüring. Meditaesje fan Ds B. Smilde üt Garyp. „Papieren Parade”, skóging fan boe ken en tiidskriften. „De Sambrinco’s” mei Fryske liet- sjes. „Aide Doarpshistoarjes”, O. Sante- ma op ’e tekst oer Aldeboarn. Jitris in lietsje. „Taelgrüskes” troch J. J. Hof üntstien fan it stedsk. X). Voor de Zaterdagmiddag-competitie staat boven aan het programma, we kunnen wed zeggen de derby Hielpen Workum 2. Dit wil zeggen, dat het hier niet alleen om de punten gaat, maar ook de eer om te winnen draagt er toe bij, dat beide partijen wel alles op alles zul len zetten. Aan de nodige spanning zal het Zaterdag in Hielpen dan ook niet ontbreken, daar, gezien de vrijwel ge lijkwaardige krachten de doelpunten niet goedkoop zulle-n zijn. We houden het in deze dan ook op een gelijk spel. Bolswardia speelt thuis tegen Woudsend Zal groen-wit eindelijk weer eens tot 'n overwinning komen? De kans is er maar of deze gegrepen wordt, is andere vraag. Oeverzwaluwen is de laatste tijd niet erg op dreef en nu het tegen HJSC gaat en dan nog wel in de Hommerts, is er weer niet veel kans op enige winst. Als het maar niet op een dikke nederlaag uitdraait, we zijn er bang voor. Makkum gaat naar Lemmer, we reke nen op een zege voor de bezpekers. FRUITFESTIJN VAN EEN BEGRAFENISFONDS Normaal is het slechts eenmaal Sinter klaasavond in het jaar en het komt niet vaak voor, dat dit een paar dagen later nog eens dunnetjes wordt overgedaan. Ook zullen weiningen met zoveel ge noegen vruchten van hun lidmaatschap van een begrafenisfonds hebben ontvan gen, zoals Woensdagavond bij de fam. Huitema, Laag Bolwerk 21 te Bolsward het geval was. Het kwam zo. De fam. Huitema werdenbloc lid van de D. E. L. A„ de Coöperatieve Vereniging voor verzekering en begrafenis van R.- Katholieken „Draagt Elkanders Lasten” te Eindhoven en bij de inschrijving bleek dat mevr. Huitema het 200.000ste lid was geworden. Deze belangrijke mijlpaal in het 18-jarig bestaan van deze bond mocht niet onge merkt voorbij gegaan worden, oordeelde men bij het hoofdbestuur. En zo togen de voorzitter, mr. Blauw, de directeur L. Kauffelt, de inspecteur A. V. Abel en de vertegenwoordiger S. de Vries gezamenlijk naar Bolsward, waar zij versterkt werden door onze burgemeester en de beide Bosma’s van de Kleine Dijlakker. De beide laatsten torsten een kolossale toren van fruit om zo in te bijten die ongeveer de halve tafel in beslag nam. Vroeger, zo deelde de directeur mede, was het de burenplicht, die de begrafe nis behartigde. Deze bestaat practisch niét meer en dit feit met de daarbjj steeds doorgaande waardevermindering van het geld deden deze bond ontstaan, die een soort landelijke- burenplicht in het leven roept en alle leden een nette begrafenis volgens de ceremoniële litur gie waarborgt, in samenwerking met plaatselijke ondernemingen. Een feit zoals dit mag gevierd worden, vooral omdat ook Friesland in de ko mende maand zijn eigen provinciaal en plaatselijke besturen zal krijgen en zo volwaardig stemgerechtigd deel gaat worden van deze onderlinge hulp in het groot. Burgemeester Bruinsma was uiteraard zeer verheugd, dat de 200.000ste juist iemand uit Bolsward moest zijn. Hij sprak de hoop uit dat deze jonge orga nisatie ook leiding zal hunnen geven aan de scholing van begrafenispersoneel zodat het geheel aan de juiste lithur- gische eisen zal voldoen. Ook de andere heren voegden hier hun beste wensen aan toe en men bleef nog een tijdlang gezellig gedachten wisselen tussen Zui« en Noord. Onze hartelijke gelukwensen aan de prijswinnaars. Het was goed op de Dijlakker, deze laatste weken. Maar de winkeliers zitten ook nu niet stil en wille-n ook nü alle service bieden, die men van goede zakenlui kan en mag verwachten. Nieuwe sport: zakkensjouwen. In het plaatsje Eys, in Zuid-Limburg, heeft men enige drukte gemaakt over een nieuw kampioenschap: zware zakken dragen. Huub Sintsen had honderd kilo kunstmest honderd meter de berg opge dragen. Hendrik Thyssen had beweerd, dat hij dat kunststukje ook zou vol brengen, doch faalde. Och, waarom zo’n kampioenschap niet? We hebben toch ook al kampioen pijprokers? „Sluit bioscopen Oudejaarsavond”. Algemene Bedrijfsbond van kunstenaars en werknemers in de film-, theater- en amusementsbedrijven (NW) heeft de Nederlandse Bioscoopbond verzocht zijn leden te adviseren om op Oudejaars avond hun theaters te sluiten. De bond hoopt, dat de exploitanten gevolg willen geven aan deze wens, opdat ook het bioscooppersoneel deze avond in de hui selijke kring kan doorbrengen. Zes ton meer voor NTS. De Nederlandse Televisie Stichting zal dit seizoen een bedrag van f 600.000 meer kunnen uit geven dan de som, die minister Cals oorspronkelijk beschikbaar had gesteld. PTT heeft namelijk besloten voor deze f 600.000 (exploitatie van het zenderpark etc.) geen beroep te doen op het NTS- budget. In de practijk komt deze nieuwe ontwikkeling in de strijd om het tele- Visiegeld er op neer, dat de NTS drie ton meer te spenderen heeft dan vorig paar. Veertien jarigen in gestolen auto. In Zundert, op 6 km afstand van de Neder- lands-Belgische grens, heeft de mare chaussee Zondag 2 14-jarige A’damse jongens in een gestolen auto aange houden. Zaterdag kreeg de politie aan gifte van diefstal van deze wagen van een garage aan de Overtoom te Amste- rdm. Het tweetal werd op transport naar de hoofdstad gesteld. Klaarblijke lijk waren zij van plan om naar België te gaan. Vijftien, Kamerleden naar Curacao. De parlementaire missie, die van 19-30 Jan. een bezoek zal brengen aan Curacao, zal bestaan uit de Tweede Kamerleden Van Sleen, Wagenaar, de Kort Fortanier-de Wit, Nederhorst, Van de Wetering, Fens, Van Leeuwen, Lemaire, Van Eys- den en de griffier mr Schepel en de Eerste Kamerleden Reyers, Algra, Kraaijvanger, De Dreu en Cammel- beek. Stad zonder bakvissen. Een vrouw van 78 jaar is verreweg de oudste inwoon ster van Lelystad. De bevolking is merk waardig samengesteld: 68 kinderen van 0-14 jaar, 7 jongelui van 14-20, 82 man nen en vrouwen van 20-60, 6 inwoners van 60-65 en één van boven de 65 jaar. Men ziet: het is vóór alles een werkstad met een import van mensen in de kracht van hun jaren. Bakvissen en hun manne lijke tegenhangers mankeren vrijwel ge heel. Jonge kinderen daarentegen zijn er genoeg. In de schuchtere tuintjes van Lelystad wapperen tussen de prille boompjes veel luiers. Zestien baby’s zijn er al geboren. Gemeenschapszin op Vaientijndag be loond met bloemenhulde. Op 14 Februari 1956 zal aan honderd landgenoten een bloemenhulde worden bereid op grond van hun in 1955 jegens de gemeenschap betoonde speciale verdiensten. Het ini tiatief van deze bloemenhulde gaat uit van de Vereniging de Nederlandse Bloemisterij, die van oordeel is, dat 14 Februari Vaientijndag zich bijzon der voor een dergelijke manifestatie leent. Dodelijk ongeluk. Te Arnhem is de 66- jarige landbouwer H. v. d. Brandt uit Otterlo overleden, die Woensdag zwaar werd gewond, toen hij in zijn woonplaats van een wagen werd geslingerd, waar van het ervoor gespannen paard plot seling op hol sloeg. Kamerlid in de cel. Drie weken gevan genisstraf en intrekking van het rijbe wijs voor de tijd van zes maanden. Dit is de straf die de vertegenwoordiger van het O.M. heeft geëist tegen een 45- jarig lid van de Tweede Kamer der Sta. ten Generaal, die voor de Rotterdamse Verkeerskamer terecht stond omdat hij op 15 November j.L onder invloed van sterke drank een auto heeft bestuurd. Verhoging leeftijdsgrens van invalide kinderen. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tot verhoging van de leef-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2